Duin Bollenstreek Controle op illegaal parkeren verscherpt Ouderen mopperen om dure zwemkaart springtij Bollenstreek één woningmarkt TERDAG 29 OKTOBER 1994 11 Afperser aangehouden atwuk» Een 42-jarige Katvvijker is door de politie opgepakt om ,at hij een homoseksuele plaatsgenoot had afgeperst. De Kat- ■rijker dreigde begin deze maand de geaardheid van de man ipenbaar maken als hij geen geld van hem zou krijgen, let slachtoffer werd door de 42-jarige 200 gulden afhandig ge naakt op een parkeerplaats van de provinciale weg bij Noord- fijk. maar deed vervolgens toch aangifte. De dader is door de lolitie aangehouden en heeft bekend. Hij zou het geld nodig lebben om in zijn drank- en drugverslaving t< Silver voor tuinder latwuk» De Katwijkse tuinder J. de long is gistermiddag onder- icheiden met de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. De 63-jarige Katwijker kreeg zijn erespeld omdat hij de ifgelopen zomer is gestopt met zijn werk op de tuinderij. De long had onder meer een bedrijf in 't Heen waar wortelen wer- jen gewassen en gesorteerd. Daarnaast is de Katwijker al 19 jaar diaken van de Nederlands Hervormde Kerk. Ook vervult hij de functie van penningmeester ran de Hervormde wijkgemeente Ichtus. Voorts vervoert hij ge handicapte bejaarden naar een vakantieverblijf van de Her vormde Kerk. De onderscheiding werd gistermiddag opgespeld poor burgemeester G. van Montfrans. Scouts in actie voor botenloods fisseDe Lissese scouts houden vanmiddag een sponsoractie bm geld bijeen te brengen voor de botenloods. Meer dan hon- perd Shawano's proberen tussen 13.30 en 16.30 uur zo vaak mo- ;elijk een parcours van Handelstraat, Chopinstraat, Verdistraat n Vivaldistraat af te legggen. Ze doen dat op eigen wijze. Zo zul- sn sommige scouts lopen, anderen rijden de route op de rol schaats, skeelers, step, skateboard. Ook zijn er scouts die met ijn tweetjes in een kruiwagen gaan rijden. deze sponsorloop wordt het startsein gegeven voor een eeks acties waarmee dg scouts 80.000 gulden willen inzamelen hun botenloods. Daarvan is enige weken geleden de funde- ïng gelegd. Voor de bouw van de rest van de loods ontbreekt Ivooralsnog het geld. Lissenaren kunnen de scouts per rondje sponsoren. Scholierenbosloop in Lisse lisse De atletiekvereniging De Spartaan houdt morgen voor de achtste maal een bosloop voor scholieren uit de Bollenstreek. Aanvang 11.15 uur in het Keukenhofbos, waarde loop ook ein digt. Voor de loop hebben zich inmiddels al meer dan 300 scho lieren ingeschreven. Vorig jaar gingen de wisselbekers naar het Rijnlands Lyceum en de Northgoschoo! uit Noordwijk. De loop is bedoeld voor leer lingen uit het voortgezet onderwijs maar ook leerlingen uit de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs kunnen meedoen. In schrijving kost twee gulden. Jeugdwerk in Katwijk uk» Groen Links in Katwijk houdt maandag een discussie avond over het jeugd- en jongerenwerk in dat dorp. Voor de bij- ■vj' eenkomst zijn verschillende vertegenwoordigers van jeugdin- stellingen uitgenodigd. De discussie wordt gehouden in sociëteit Schuit, Voorstraat 57-59. De bijeenkomst begint om 20.00 noordwijkerhout» De barricaden zullen ze niet gauw beklimmen. Dat ligt niet zo in hun aard. Maar teleurge steld zijn ze wel: een groep van ruim 60 55-plussers uit de Noordwijkerhout en omgeving. Het zwembad De Schelft ver hoogt liet tarief voor hun dalu- renkaarten met 75 gulden per jaar. De kaart gaat nu 250 gul den kosten en dat is voor velen van hen net te veel, verklaart hun woordvoerder A. Vuyst uit Voorhout. Vuyst is over de kaart al ruim een half jaar in de slag met het zwembadbestuur en de ge meente Noordwijkerhout. Hij kwam in actie nadat hij hoorde dat het dalurentarief helemaal op de helling ging. Alleen 65- plussers konden nog extra kor ting krijgen. De jongere senio ren moesten het normale tarief betalen. Ondoenlijk voor men sen met uitkeringen, schreef Vuyst De Schelft. En hij vroeg het zwembadbestuur met klem om nog eens na te denken over dedalurenkaart. Zijn pleidooien hadden enig effect: het zwembadbestuur be sloot de kaart weer in te voeren, maar dan wel voor mensen van af 60 jaar. Bovendien moest-ie voortaan 250 gulden kosten. Vuyst en zijn medestanders zijn daarover nog allerminst te spre derenbond. Die proberen de raadsleden ervan te overtuigen dat de dalurenkaart goedkoper moet en voor meer ouderen be schikbaar moet zijn." Schelft-direcleur en gemeen telijk hoofd welzijn H.C. van den Hil wijst er op dat Noord wijkerhout op een dalurenkaart rond de 600 gulden per jaar toeleggen. „Dat was ook 'e redenen waarom we mvankelijk wilden af Bovendien bleken ook mensen de kaart te ko- iie was bedoeld voor 65 plus sers. Later hebben we dit spe ciale abonnement weer inge voerd omdat we oog hadden voor de argumenten van de ou deren. Er zitten inderdaad soci ale kanten aan het verhaal." Of een bedrag v De groep teleurgestelde ouderen in het zwembad De Schelft. nog ken. „Ten eerste valt e steeds een deel van d buiten boord: de 55- tot 60-jari- gen. Dat zijn zo'n 12 mensen binnen onze groep. Verder vin den we de kaart nog steeds te duur. We hebben er best begrip voor dat het zwembad de prij zen moet verhogen. Maar 200 gulden lijkt ons genoeg." „Meneer Van den Hil van de gemeente heeft me enige tijd geleden ook beloofd dat het dat bedrag zou worden. Hij zei: ik ga me sterk maken voor die 200 gulden. Dan is 250 gulden na tuurlijk wel een teleurstelling. Nu gaan mensen toch afhaken. Dat lijkt me ook jammer voor het zwembad. De bezoekers- foto dick hoce woning aantallen daar lopen al terug. Dan probeer je toch zo veel mensen binnen te houden?" Vuyst en zijn medezwemmers hebben nu hun laatste hoop ge vestigd op de Noordwijkerhout- se politiek, die de tarieven van De Schelft officieel moet goed keuren. „Een paar mensen in onze groep zijn lid van een ou i 250 gulden >or ouderen, iet te beoor in de porte >en kijken." De Schelft directe niet meer te kunnen herinneret of hij Vuyst ooit een tarief vat 200 gulden heeft beloofd. „Vol geils ntij heb ik 250 gulden ge zegd, maar als meneer Vuys meent dat het 200 was. dan wi ik hem niet bestrijden. Ander: wordt het een welles-nietes spelletje en daar heb ik geen zii Vijftigduizend piek voor Mozambique lisse/hillegom De actie '10.000 piek voor Mo zambique' van scholen in liillc gom en Lisse heeft zichzelf ruimschoots overtroffen, lera ren en leerlingen van Eioretti en Uitermeei In Lisse en de MAVO's Paulus en Bernardus in Hillegom haalden de afgelopen dagen maar liefst 50.000 gulden op. Het meeste geld werd bin nengebracht met een gespon sorde vastenactie. De collecte in de regio, waarbij tien leerlingen met docenten als vluchtelingen door de streek trokken, bracht 500 stilden <>p Ret i«>i I lanson van Eioretti is gelukkig met het resultaat. „Dit is aanmerkelijk meer dan we verwachten. De leerlingen hebben uitstekend hun best gedaan." Het geld wordt besteed aan ontwikke lingsprojecten in Mozambique. POSTZEGELRUILBEURS De vereniging van Postzegelver/a meiaars Noordwijk houdt van daag een ruilbeurs in hel dorps huis De Kuip aan de Noordwijk se Zeestraat. De beurs gaat open om 1&00 uur. lot 17.oo uur kunnen zegels worden ge ruild of worden aangekocht. Toegang kost 1,25 gulden en twee kwartjes voor jeugd. Vrachtwagenchauffeurs Rijnsburg en Sassenheim sneller op de bon Chauffeurs die in Rijnsburg hun vrachtwagen illegaal parkeren, lopen binnenkort meer risico op een bon. De politie gaat strenger controleren op vrachtwagens die niet op de officieel aangewezen parkeerterreinen staan. De politie komt hiermee tegemoet aan een wens van de Rijnsburgse politiek. In ruil voor de extra controle gaat het Rijnsburgse politiebureau minder vaak open. runsburg/sassenheimde politiebureaus in Rijnsburg roza van der veer en Sassenheim vaker dicht le gooien. Daardoor zouden meer In het beleidsplan van de poli- agenten worden vrijgemaakt tiedistrict Duin en Bollenstreek om op straat te surveilleren: Zuid werd enige tijd geleden het Met de gemeentebesturen van bekendgemaakt om Sassenheim en Rijnsburg zijn afspraken gemaakt dat die extra agenten in het dorp blijven. Tijdens de onderhandelingen over deze kwestie hebben de verschillende gemeentebestu ren hun wensen kenbaar ge maakt over de inzet van de vrij komende agenten. Aan de hand daarvan heeft de politie plan nen gemaakt voor de komende tijd. Zo is het de bedoeling dat in Rijnsburg de politie meer controleert op buiten de offi cieel aangewezen terreinen ge parkeerde vrachtwagens. Ook wil de politie vaker surveilleren in het winkelcentrum In de Hoftuin en tijdens markten. „De politie geeft zelf weinig prioriteit aan het controleren van foutgeparkeerde vrachtwa gens. Maar voor Rijnsburg is dat wel belangrijk. Daar houden we rekening mee. Hetzelfde geldt verlast In in de ilomiln Wij hebben daar geen meldin- gen uvui inaui Kijnsburg wil giv woon dat daar vaker agenten te zien zijn", vertelt politiewoord voerder A. Gravekamp. De poli tie heeft zich voorts voorgeno men om meer toezicht te hou den rond het sluitingstijdstip van Disco Go-Go. „Omwonen den ondervinden overlast van jongeren die tegen de deur plas sen of antennes afbreken. Daar willen we wat meer toezicht op houden." In Sassenheim wil de politie vaker een ronde maken door het park Ruslhoff. Niet omdat het park nu een broeinest van criminaliteit is, maar meer om dat veel Sassenheimers het park als een onveilige plek aanwij zen. Ook surveilleren in de Hoofdstraat staat op het politie lijstje. Niet omdat daar zo veel problemen zijn maar meer om blauw op straat' te krijgen. De extra controles betekenen wel dat Sassenheimers en Rijns burgers met Ingang van komen de dinsdag vaker een gesloten politiebureau aantreffen. Vanaf die dag gelden de nieuwe ope ningstijden van de politiebu reaus. Beide bureaus zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur open is. Het Sassenheimse bureau is tevens op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur. En wij vorige week maar schrijven dat de Lissese politiek saai is. Nauwelijks twee dagen later blijkt de WD daar te bestaan uit een stelletje woestelingen die elkaar met listen, intriges en chantage het leven zo zuur mogelijk proberen te maken. Een welgemeend excuus aan deze partij is dus zeker op zijn plaats. We moeten zelfs toegeven dat we inmiddels enige bewondering hebben gekregen 'e vier belangrijkste Lissese liberalen. Als het allemaal klopt wat hun verbitterde tegenstanders over hen vertellen, dan zijn die lui briljante strategen. Want je moet er maar op komen om te dreigen je hele partijtop uit de verkiezingen terug te trekken als een paar ontevreden WD-leden hun eigen kandidaat wat hoger op de kieslijst willen hebben. Goed, je kunt het chantage noemen, het is wel gedurfd. Voor hetzelfde geld zeggen de leden: nou bedankt, tot ziens. Dan kun je wel snel roepen dat het een grapje was, maar het is een knappe jongen die dan zijn politieke carrière nog weet te redden. Maar ze kregen hun zin. Voor eventjes, want in maart gooide het volk alsnog de met zorg samengestelde kieslijst in de war door allerlei laaggeplaatste types als Harry Mens en Luud Robertus naar voren te schuiven. Maar ook dat bracht ze niet echt van hun stuk. Ze wachtten rustig tot Mens er genoeg van kreeg - dat kon nooit lang duren, wisten ze - en smeten meteen daarna Robertus in de uitverkoop. Ook dat was gewaagd. We stellen het opnieuw met enig ontzag vast. Want de man kon met zetel en al vertrekken. Maar ze bleken weer voor de juiste strategie te hebben gekozen, zo begrijpen we van hun tegenstanders. Ze pesten en schoffeerden Robertus net zo lang, tot de man het woord politiek niet eens meer kon horen. Waarna ze dus eindelijk hun fractie op orde konden brengen. Jammer voor de slachtoffers, maar wie in de politiek zit moet af en toe vuile handen maken. En ach, dat Robertus" sassenheim roza v Eén uniforme regeling vftor de verdeling van de huizen in de Duin- en Bollenstreek. Dat moet in de Duin- en Bollen streek volgend jaar werkelijk heid worden. Op dit moment zijn de woningcorporaties uit de Duin en Bollenstreek bezig een dergelijke regeling op te stellen. Het is de bedoeling dat alle hui zen via het zogenaamde Delfts systeem worden verdeeld. Dat maakte de Sassenheimse wethouder 11. de Vries bekend tijdens de bijeenkomst waar het nieuwe statuut van de wonig- bouwvereniging Vooruitgang werd ondertekend. De vereni ging is omgezet m een woon stichting en met het bewoners platform is een sainenwerkings overeenkomst gesloten. Met de ze verandering denkt de Voor uitgang beter toegerust te zijn op de nieuwe ontwikkelingen opvolkshuistingsgebied. Konden de woningbouwcor poraties in het verleden rekenen op steun en subsidies van de overheid, in de toekomst veran dert dat hele beleid. Zo worden bijvoorbeeld de subsidies voor nieuwe woningen afgeschaft. Gevolg van dit alles is dat de woningbouwcorporaties in de komende tijd meer vrijheid om een eigen beleid te voeren. Te gelijkertijd beU-kent dat dat ze meer risico lopen bij woning bouwprojecten. Ook wethouder De Vries wees daar gistermiddag nog eens na drukkelijk op. „Bij financiële problemen of exploitatietekor ten kan straks niet meer auto matisch bij de overheid wordeh aangeklopt. Er zit een risico aan het zich op de markt begeven als 'sociaal ondernemer' met als doel het huisvesten van mensen met lage inkomens." De Vries wees op succesvolle projecten zoals de woningen aan de Char- bonlaan, de Burchtstraat, de Keerweerlaan en de pogingen om woningen op de plek van de Huppclhof te bouwen. De Sas senheimse wethouder kondigde gistermiddag ook aan dat vol gend jaar de hele woningtoewij zing in handen komt van de nieuwe woonstichting. Ge meente en woonstichting moe ten dat regelen in een nog op te stellen convenant. Behalve nieuwe statuten krijgt de woonstichting straks ook een nieuw kantoor. Het is de bedoeling dat aan de Sassen heimse Hoofdstraat een nieuw onderkomen voor de nu nog aan de Molenstraat gevestigde stichting wordt gebouwd, liet is de bedoeling dat het nieuwe pand in de loop van 199t> wordt Betrokken. Provincie ziet brood in centrum Sassenheim U moet er maar eens op letten. De mooiste stukjes Katwijk, zijn de plekken waar moderne architecten met hun vingers zijn afgebleven. De plekken waar ze wel hun creativiteit op hebben mogen botvieren, kunnen bijna zonder uitzondering tot de categorie 'afschuwelijk Katwijk' worden gere kend. Dat besef lijkt inmiddels ook te zijn doorgedrongen tot de politiek. De fracties pleitten deze week massaal voor wat extra zorg voor de vorm geving van het nog vol te bouwen Havengebied. Nu maar hopen dat het helpt. Voor het geval het toch misgaat, plaatsen we een kiekje van de kop van de Prins Hendrikkade. Echt mooi is het niet, maar wellicht toch fraaier dan wat er ooit komt. foto henk bouwman medestanders inmiddels zo boos zijn dat ze een eigen partij willen oprichten, daar liggen de WD'ers ook niet wakker van. De volgende verkiezingen zijn pas in 1998 en voor die tijd hebben ze daar vast wat op gevonden. Je bent nu eenmaal een liberaal genie of niet. Media De media, vindt het Noordwijk- se college van B en W, geven niet goed weer wat ze daar in dat gemeentehuis allemaal uit vreten. Wat de krant schrijft, is 'een uitvergroting van de wer kelijkheid en doet geen recht aan het grootste deel van de be stuurlijke besluitvorming' jam merden burgemeester Hans van der Sluijs en zijn vrienden deze week in hun beantwoording van de algemene beschouwingen. Maar klopt zo'n bewering nou? Nee dus. Kijk, als wij nou zou den schrijven dat ze daar in Noordwijk wel kunnen zéggen dat ze gaan werken aan een be tere sfeer in de politiek arena, maar dat dat toch een kansloze missie is'omdat de boel daar tot op het bot verziekt is. En als wij zouden schrijven dat burge meester Hans van der Sluijs Groen Links opvallend serieus neemt sinds Verenigd Noord wijk in de raad zit en hij dus een nieuwe partij heeft waar aan-ie zich kan ergeren. En als wij nou zouden schrijven dat wethouder Victor Salman met zijn 'theatertje-hotelletje- kulverhaal' donderdag echt de ongerustheid over het verdwij nen van villa s aan de Parallel boulevard niet heeft weggeno men. En we zouden schrijven dat wethouder Frans van der Veen elke vraag over zijn porte feuille opvat als een aanval op zijn persoon en meteen geër gerd de frontale aanval inzet op de vragensteller. En als wij zouden schrijven dat Groenlinkser Alex Ouwehand zich weer onsterfelijk belache lijk maakte deze week met dat gerïeuzel over dubbelzijdig be drukt ongebleekt kringlooppa pier. alsof er geen grotere pro blemen in Noordwijk zijn. En we wij zouden schrijven dat Verenigd Noordijk-baas Koos Smit een kinderachtig mannetje is omdat hij gaat zitten zemelen over feit dat Van der Sluijs had gefluisterd dat je Smit dun moet schillen, terwijl Smit daar met z'n achterlijke manier van vra genstellen gewoon om vraagt. En als wij zouden schrijven dat Jan van Rijnswou van D66 een leuke clown is met wie je erg kan lachen, maar hij als ge meenteraadslid verder weinig heeft te melden. F.n we zouden schrijven dat bij de begrotings behandeling wel is gebleken dat de CDA-fractie sinds het vertrek van Ruud Dessing helemaal een nietszeggende ingeslapen grij ze-muizenfamilie is geworden. Tja, als we dat allemaal zouden schrijven. Kijk, dan hadden ze recht van spreken daar in Noordwijk. Want dat is nou wat je noemt: uitvergroten van de werkelijkheid. Maar daar hou den wij helemaal niet van. tl Wegman en Paul de Vlieger De provincie Zuid-Holland is in principe bereid geld te steken in het opknappen van het Sassen heimse centrum. Zodra de ge meente met concrete plannen komt, is de provincie bereid eventuele tekorten mee te fi nancieren. Dat heeft Sassen heim van de provincie te horen gekri-fii-n. Sassenheim heeft al een aan tal jaren plannen op stapel staan om het gebied tussen de Kerklaan en de Vaartkade op te knappen. Bedrijven en oudere woningen aan de Kerklaan moeten wijken voor nieuwe huizen en winkels. Een com pleet herinrichtingsplan werd twee jaar geleden door de ge meenteraad naar de prullenbak verwezen omdat het te ambi tieus was. Bovendien wilde de gemeenteraad het zuidelijk deel van de Hoofdstraat niet onge moeid laten. Enkele maanden geleden werden de plannen weer uit de kast getrokken. In middels is 'oranje' licht van de provincie verkregen waardoor Sassenheim met de plannen kan beginnen. In het collegeprogramma is inmiddels vastgelegd dat het doorgaand gemotoriseerd ver keer uit het centrum moet ver dwijnen. In het gebied tussen de Kerklaan en Vaartkade moet ruimte worden gemaakt voor woningen en winkels en het zuidelijk deel van de Hoofd straat wordt opgeknapt. Overi gens moet Sassenheim zelf ook kort op de dorpsvernieuwings plannen ophoesten. Dat geld moet de gemeente nog zoeken. ^irkzee-groep accountants en belastingadviseurs Strategisch adviseren van A tot 2Z/ Vrijblijvend persoonlijk advies Onderwerpen: Ma. 31 oktober Auto en fiscus (P.T. van Veen RA) Ma. 7 november Fiscaal-strategisch ondernemen (G.B.J.G. Scheffen» RA) Ma. 14 november Fiscaal vriendelijk belonen (P. van Houten loon.peciali.t) Het gratis advies-uur (maximaal 1 uur) b uitsluitend op telefonische afspraak Heeft u interesse belt u dan naar Zirky.ec-groep Kerkstraat 105 Noordwijkerhout Tel. 02523-72845 of Lange Voort 68 OegstgecM Tel 071-154014 Tevens vestigingen in Voorhout en fkruda

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11