Theunisse ziet het weer helemaal zitten SV Voorschoten stelt voorwaarden aan fusie Foreholte blijft reserves Katwijk voor BOLLEN Sport -if®! ENSDAG 26 OKTOBER 1994 -W M,« KOMONOHWAUK 0'1 gshe PSV ziet af' van Kreek Amsterdam De chaos regeert bij PSV blijkbaar niet alleen op het veld; ook buiten de lijnen lijken de Eindhovenaren het spoor flink bijster te zijn. De overgang van Ajacied Michel Kreek naar PSV leek in kannen en kruiken, de Amsterdammer had z'n kof fers al klaar staan, maar op het laatste moment werd de transfer afgeblazen. PSV wil rust in de tent en daar passen geen panie kaankopen bij, zo luidde de verklaring. Het lijdend voorwerp zelf. Michel Kreek, kon het maar moeilijk bevatten. „Het lijkt wel of ik niet voor het geluk geboren ben. Ik was er van overtuigd dat ik naar Eindhoven zou gaan. Afgelopen zondag is er contact ge weest tussen beide clubs en dat verliep heel positief. Schijnbaar is De Mos toch teruggefloten door het bestuur. Dit is een hele rare gang van zaken." De Vries voorzitter van Docos leiden Pam de Vries is door de ledenvergadering van voetbal club Docos gekozen tot voorzitter. De 49-jarige product-mana ger bij Suzuki volgt Paul Wijnen op. Wijnen (64), die tevens ere lid is, was vier jaar praeses bij de zondagvierdeklasser. Heren Saturnus winnen bekerduel leiden De heren van handbalvereniging Saturnus hebben gis teravond in Wateringen de vierde ronde van de bekerstrijd be reikt. Het plaatselijke VELO werd verslagen met 21-12, bij rust stonden de Leidenaars met 13-7 voor. De wedstrijd verliep vol gens de verwachtingen: VELO speelt in de eerste klasse van de afdeling en moest dus geen al te moeilijke prooi zijn voor Satur nus, dat in de tweede divisie speelt. Topscorer in de Leidse ploeg was Dan Olsson met vijf doelpunten. Amerikaanse competitie start iater new york j De start van de Amerikaanse voetbalcompetitie wordt waarschijnlijk een jaar uitgesteld. Het was de bedoeling dat vol gend jaar april de Major League Soccer met twaalf elftallen een competitie zou beginnen. Volgens Alan Rothenberg, voorzitter van de Amerikaanse voetbalbond USSF, is het echter heel onze ker dat de start inderdaad in 1995 plaats heeft. Voorzitter Fleischeuer: 'We zullen er wel uitkomen voorschoten VF.RVOLG VAN VOORPAGINA De leden van SV Voorschoten gingen akkoord met de plan nen, maar de fusie moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo willen de leden van zaterdagderdeklasser dat de na druk bij de nieuwe club op he zaterdagvoetbal komt te liggen Die wens heeft te maken me het verleden, toen de zaterdag voetballers zich bij de zondag vereniging Randstad Sport een ondergeschoven kindje voel den. ,,De zaterdagafdeling groeide sterk, maar kreeg te weinig aandacht. De mensen zijn bang dat weer zo'n situatie ontstaat", verklaart voorzitter Arthur Fleischeuer. Over de pre cieze formuliering van deze randvoorwaarde moet het be stuur van SV Voorschoten zich nog buigen, aldus de voorzitter. „We zullen er wel uitkomen." Een andere eis van de leden van de grootste voetbalvereni ging is dat hun clubgebouw het onderkomen wordt van de nieuwe club op sportpark Ade- geest. Daarvoor is wel een aan passing en verbouwing nodig. De enige vereniging die door de fusie moet verhuizen is SVLV. De zondagderdeklasser bewoont nu het Burgemeester Van der Hoeven Sportpark, dat de gemeente wil bebouwen. Dat is ook de directe aanleiding voor de fusiegesprekken. Vol gens woordvoerder Jelle Raap van SVLV is niet zozeer de ver huizing een probleem als wel het feit dat mensen 'hun' club zien opgaan in een groter ge heel. Vooral oudere leden heb ben daar moeite mee. „Er zijn mensen die hun hele leven hier al rondlopen. Het is moeilijk om dat los te laten." Het overgrote deel van de le den ziet echter wel in dat het voor de toekomst van het voet bal in Voorschoten beter is wanneer de drie clubs samen gaan. „SVLV kan het op deze manier nog wel een aantal jaren uitzingen. Maar niet nog heel lang. Om een voorbeeld te noe men: vToeger hadden we vijf A- elftallen. nu hebben we nog meer één A-elftal." Nu het ernaar uitziet dat de sporters de gemeente niet in de weg staan bij het ontwikkelin gen van woningbouwplanne, willen de SVLV'ers daar graag iets voor terugzien. Zij willen dat op sportpark Adegeest ook een sporthal komt. Niet alleen voor de binnensportverenigin gen en het zaalvoetbal, ook voor andere activiteiten van de fusie club. Vooral voor de.jeugdleden zou het prettig zijn als zij bin nen kunnen sporten op dagen dat de voetbalwedstrijden zijn afgelast. Nu de leden van de drie ver enigingen in principe akkoord zijn gegaan met de verdere on derhandelingen, willen de be sturen werkgroepen gaan vor men die de plannen verder uit werken. Brazilië stelt kandidatuur voor WK 2006 rio de janeiro. afp Wereldkampioen Brazilië heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK voetbal in 2006. Dat maakte de voorzitter van de Braziliaanse bond (CBF). Ri- cardo Texeira. gisteravond in Rio de Janeiro bekend. In 1998 wordt het WK in Frank rijk gehouden, voor 2002 maakt Japan de meeste kans. Volgens Texeira is dit hét moment het WK naar zijn land te halen. „We zijn er de ze zomer in de Verenigde Staten als eerste natie in ge slaagd voor de vierde keer wereldkampioen te worden. Bovendien stabiliseert de economische situatie zich in Brazilië." De officiële kandi datuur maakt Texeira mor gen op de vergadering van het bestuur van de wereld voetbalbond FIFA in New York bekend. Brazilië organi seerde in 1950 ook het WK. In de finale leed de favoriet een totaal onverwachte ne derlaag tegen Uruquay. Renner kan bij Collstrop zijn lievelingskoersen rijden Gert Jan Theunisse rijdt volgend seizoen voor de Belgi sche formatie Collstrop. Gisteravond besloot de ploeglei ding akkoord te gaan met de voorwaarden van de 31-jari ge Brabander zodat niets het tekenen van een eenjarig contract meer in de weg staat. waregem govert van veen gpd-verslaggever Theunisse moet het nieuwe vi sitekaartje worden van de ploeg van Willy Teirlinck, die gisteren eveneens tot een principe-ak koord kwam met de Belgische sprinter uit de inboedel van Pe ter Post, Jo Planckaert. De komst van Planckaert houdt in dat ook Nico Verhoeven kan te kenen bij Collstrop. Teirlinck gaat er daarnaast vanuit dat Guy Nulens de gelederen zal komen versterken. Twee andere Belgen uit de erfenis van Histor- Laser, kopman Wilfried Nelis- sen en Mare Sergeant, zullen naar Lotto verhuizen. „Dat gaat in orde komen met Gert Jan," liet Willy Teirlinck gisteravond met stelligheid we ten. „Wij verwachten niet meer van hem dat hij een rittenkoers zal gaan winnen, wel clat hij nog goede uitslagen kan rijden in de wedstrijden die hem liggen. Hij krijgt van ons ook de gelegen heid zijn eigen programma te kiezen. Meneer Theunisse en zijn schoonvader Piet Libregts verschoten van kleur toen wij hen vandaag uitlegden welke koersen Collstrop dit jaar alle maal niet had gereden en wat de programma-mogelijkheden waren. Er bestaat een misver stand dat wij een kermisploegje zouden zijn." Murcia, Waalse Pijl, Luik-Bas tenaken-Luik, Dauphjné Liberé, Criterium International, Ronde van Zwitserland, Catalaanse Week etc.: Theunisse mag al zijn lievelingswedstrijden gaan rijden volgend jaar. En dat is zo wel een voorwaarde als een hele opluchting voor de weer gezon de Brabander, die gisteren zei zich „wel vijfhonderd procent beter te voelen dan een paar weken geleden." Dieptepunt Na een paar rampzalige jaren bij TVM, met als triest diepte punt de opgave in de recente Tour, besloten renner en ploeg leiding het nog tot eind dit jaar doorlopend contract voortijdig te beëindigen. Theunisse, tot dan toe volgepropt met aanti- biotica, zocht hulp bij natuurge nezers om zijn - inmiddels haast legendarische- ontste kingshaarden op een 'gezonde' manier te lijf te kunnen gaan. Sinds een paar weken voelt hij zich als herboren. „Als dat niet het geval zou zijn geweest, dan zou ik ook nooit op ploegen zijn afgestapt en onderhandeld heb ben over een contract. Nu kan ik dat met een gerust hart wel doen, ik voel me prima." Hij praatte met ploegen uit Italië en ook Spanje, was als 'mentor' genomineerd voor de nog steeds te vormen nieuwe Europolis-ploeg, maar staat nu op het punt een eenjarig con tract met Collstrop te tekenen. Het waarom laat zich niet moei lijk raden. „Ik heb me afge vraagd of ik het wel aan zou kunnen, alleen helemaal naar Italië. Ik zie dat toch niet zo zit ten. En dat Europolis, dat laat zo lang op zich wachten... Bo- Gert Jan Theunisse krijgt hier nog aanwijzingen van Cees Priem. Volgend seizoen zal Willy Teirlinck als zijn ploegleider fungeren, archieffoto ap vendien: bij die ploeg zou ik nooit het programma kunnen rijden dat ik nu wel krijg. Het ziet er nu zelfs beter uit dan bij TVM. M'n voornaamste eis was dat ik geen kermiskoersjes be hoefde te rijden. Maar daar hebben ze bij Collstrop andere renners voor, is mij verzekerd. De financiële voorwaarden van het contract spreken me ook wel aan. Het is gebaseerd op een basis-salaris en een aan trekkelijk premiestelsel. Voor dat basissalaris hoef ik me niet te schamen, maar hoef ik me ook niet bezwaard te voelen als de prestaties uitblijven. Ik vind dat premiestelsel wel lekker, al moet ik alleen wel zorgen af en toe in eendagswedstrijden bij de eerste vijf en in rittenkoersen bij de eerste tien te rijden. Maar dat moet kunnen. In elk geval is de druk nu veel minder dan bij TVM en hoop ik relaxter te kun nen gaan rijden." Trots Dat de manier waarop de Belgi sche 'rennersmakelaar' Noel DeMeulenaere de contracten afsluit, stimulerend kan werken, bleek dit seizoen uit het goede rijden van Adrie van der Roel en Wiebren Veenstra. Teirlinck trots: „We hebben dit seizoen toch 28 overwinningen behaald, dat is niet niks. Al zal het moei lijk zijn in de top twintig van de UCI-stand te geraken (Collstrop staat nu 24ste-red). Een goed programma staat dat niet in de weg, dat heeft het afgelopen sei zoen wel bewezen. Al zal deel name aan de Tour wel weer erg moeilijk wordeen, volgend jaar." rob onderwater In de strijd om de LD-Cup bracht Katwijk gisteren een be zoek aan Foreholte, dat, bij ge brek aan een lichtinstallatie, was uitgeweken naar de vv Noordwijk. Foreholte-trainer Mart de Groot had weinig trek in een afstraffing en hij had zijn opstelling een tikkeltje aange past aan het 'slangemens' Pim Langeveld. Op het moment dat de zaterda geersteklasser voor de warming- up op het veld van Noordwijk verscheen,, kon het verzinsel van De Groot in de prullenbak. Katwijk kwam vanwege de ver moeienissen van zaterdag en een lange rij geblesseerde spe lers met een versterkt tweede elftal, zonder Langeveld dus. Dat Foreholte uiteindelijk met 2-1 zegevierde in de tweede ronde van de LD-Cup, was ei genlijkgeen verrassing. „Jammer", zei Mart de Groot vooraf, „ik had graag tegen Kat wijk 1 willen spelen. Maar tegen deze ploeg kunnen we het van avond ook nog behoorlijk moei lijk krijgen. Er loopt kwaliteit genoeg." Dick Krommenhoek, Zeger Oudshoorn, Toine l'Ami en Steef Roodakkers, de mannen met zitvlees, konden zich voor het oog van de op de tribune zetelende technische staf (Kees Guyt en Arie Lagendijk, Cees du Prie zat in de dug-out) bewijzen dat zij dicht tegen het eerste elf tal aanzitten. In de eerste helft stelden zij hun superieuren niet teleur. De 1-0 van Albert de Haas was in feite een magere afspiegeling van de verhoudin gen. In de tweede helft gooide de Voorhoutse tweedeklasser meer energie op het uitstekend be speelbare veld van Noordwijk. Vooral Stan Uljee mengde zich Steef Roodakkers (r) en Ruud de Klerk moeten niets van elkaar hebben in het LD-Cupduel Foreholte-Katwijk. foto hol vast/mark lamers in de strijd. De 1-1 van Ronald Verhart, gescoord uit een vrije trap, was even logisch als ver diend. Vijf minuten voor tijd viel de beslissing. Ruud de Klerk speel de Carlo van Zeist (met Henk Langemaat de enige op het veld aanwezige speler van de Kat- wijkse hoofdmacht) uit en schoot vanuit een moeilijke hoek ineens raak: 2-1 Een zege die de Voorhouters best konden gebruiken, al kwam Katwijk niet met z'n sterkste formatie. Zondag wacht immers de beladen confrontatie tegen rivaal SJC. Foreholte - Katwijk 2-1 (0-1). 41. De Haas 0-1, 56. Verban 1-1, 84. De Klerk 2-1. Scheidsrechter Sikma. Toeschou wers 100. Foreholte: Van der Hulst; Koffelsen. Van Kampen. Verhart, Hooymans; ljgtvoet, Van Velthovcn, Uljee, Luy- nenburg; De Klerk, Van Duyn (Jeroen Dekker). Katwijk: Van Duvn; Van Zeist, Geijte- man. langeniaai. Corijn; Oudshoorn. l'Ami, Scnolte; Krommenhoek, De Haas. Roodakkers. „Geen probleem," aldus Theunisse, die zich sinds deze zomer niet bepaald meer blindstaart op de Ronde van Frankrijk. „Het meedoen aan de Vuelta kan veel belangrijker zijn. Die is nu vlak voor het WK en dat kan gunstig zijn voor de vorm. Ik zie het weer helemaal zitten. Geld is niet zo belangrijk meer, als ik maar weer lekker kan fietsen, zonder stress." FC Köln en en Borussia verder in beker MONCHENGLADBACH DPA Cupfighters FC Köln en Borus sia Mönchengladbach hebben dinsdag de kwartfinales om de Duitse beker gehaald. Borussia, dat de bokaal won in 1960 en 1973, versloeg in een krankzinnige wedstrijd FSV Mainz 05, een club uit de twee de Bundesliga met 6-4. Köln, viervoudig bekerwinnaar, zege vierde met 2-1 over Dynamo Dresden. Bij dit duo uit de hoogste klasse voegde zich tweede divisionist FC St. Pauli, dat FC Saarbrücken eenvoudig opzij zette: 4-1. Op de Bökelberg, de thuisha ven van Borussia, genoten 15.800 toeschouwers van een heerlijk voetbalavondje. De plaatselijke club kwam snel op achterstand door een doelpunt van Zampach, nam vervolgens via treffers van Wynhoff en tweemaal Herrlich een 3-1 voorsprong. Nog voor rust scoorde Klopp voor Mainz en Nielsen voor Borussia. Na de 5-2 van Wyn hoff leek Mainz uitgeteld, maar Hoek en Müller brachten hun ploeg tot 5-4. Voormalig international Ef- fenberg bepaalde in de laatste minuut de eindstand op 6-4. 12 IE In Warmond is altijd wat te doen. Dan springt het stoplicht op rood. Dan springt het stoplicht op groen. (Vrij naar Herman Finkers) la. Ja. Wij maar denken dat Warmond zo'n suffig dorp is, waar nooit 'ns iets spraakma kends gebeurt. Niks daarvan. Neem nou afgelopen zondag, de dag waarop de afdelings topper Warmunda - Kickers '69 (1-2) werd afgewerkt. Daarin speelde zich van alles af. Twee rode kaarten voor de Warmonders, aangebrande bestuursleden en (volgens zeggen) een corrupte grens rechter. Een dag later is bestuurslid Van der Vooren van Warmun da de wedstrijd nog lang niet vergeten. Hij moet de straffor- mulieren nog invullen, maar Van der Vooren is er vanwege de commotie nog niet aan toegekomen. Zoiets heb ik nog nooit mee gemaakt, het waren on ver kwikkelijke tonelen meldt Van der Vooren. Wie zei daar dat er nooit wat in Warmond gebeurde? Van twee rode kaarten kijkt tegenwoordig niemand op, ook in Warmond niet. Het wekt wel verbazing wanneer een rode prent aan iemand wordt voorgehouden die koud 20 seconden in het veld is. We hebben nog geen na vraag gedaan of er ooit 'snellere' kaarten zijn geval len, maar we gaan er gemaks halve van uit dat de uitslui ting van Warmonder Michael van Winsen in aanmerking komt voor het Guiness Book of Records. „Ik ben nog nooit van m'n le ven het veld nil gestuurd. Wat heet, ik heb nog nooit een gele kaart gehad en dan gebeurt er dit". is de verbazing nog altijd meester van Van Winsen. De 20-jarige Warmonder is al twee seizoenen basisspeler van het plaatselijke vlagge- schip, maar zondag zat hij vanwege een enkelblessure op de bank. In de tweede helft moest Van Winsen noodge dwongen invallen, omdat zijn ploeggenoot Karei de Wolf met een hersenschudding moest uitvallen. Van Winsen liep het veld in en kreeg direct mot met te genstander, die op zijn zere enkel was gaan staan. Daarna voelde ik een hand in m'n kruis. Ik kan je vertel len dat dat geen prettig gevoel Terwijl Van Winsen het uit schreeuwde van de pijn, trak teerde hij zijn tegenstander op een trap tegen het li chaam. Van Winsen: „En dat laatste zag de scheids recht er. Die rode kaart is na tuurlijk terecht, dat had nooit mogen gebeuren. Alleen is het onrechtvaardig dat die speler van Kickers vrijuit geuit. Van Winsen zat nog maar nel op de bank, toen hij gezel schap kreeg van ploeggenoot Michel Schouten. Ook die had rood gekregen van scheidsrechter Bakker. „Het was een hectische slotfa se. Het was in eerste instantie een normale wedstrijd, mcuir ineens sloeg de vlam in de pan. De scheidsrechter stuurde Schouten weg op advies van de grensrechter van Kickers. Ik heb niets gezien." Linesman Van Witmarschen was in de ogen van vele War monders en vooral in die van Michel Schouten de kwade genius, want de Warmunda- spits zou niets verkeerd heb ben gedaan. Van Winsen legt zich echter neer bij de feiten. Want in de voetballerij is niemand eerlijk. Dit gebeurt Bestuurslid Van der Vooren heeft het er daarentegen nog steeds moeilijk mee: Weet je wat die grensrechter heeft gezegdDat hij die Schouten er toch mooi had uitgekregen. Dat kan toch al lemaal niet. In de opstelling van Al- phense Boys ontbrak af gelopen zondagde naam van Marcel de Jong. Vreemd genoeg was hij wel gewoon present op sportpark De Bijlen. De speler was niet ziek, niet geblesseerd en niet geschorst door de tuchtcom- missie van de KNVB. Waarom stond de voetballer die al vier jaar deel uitmaakt van het ba siselftal er dan niet in? Ant woord: Marcel de Jong was geschorst door Alpheuse Boys /ell. Vragen, vragen, vragen. zegt De Jong direct als hij met de kwestie wordt geconfron teerd. Wij begrijpen het: een typisch geval van 'doofpot'. Maar Marcel de Jong weet ook wel dat er op De Bijlen gekletst wordt langs de kant en dat het akkepetjebi) de 'Boys' lot een publiek geheim is uitge groeid. Zo gaat dat nou een maal in de voetballerij. Geluld wordt er toch en dan is het maar beter om meteen de goede versie te geven in plaats van de geruchten stroom op gang te laten ko men. zegt De Jong. ..Kr is onlangs iets voorgeiid- len tijdens de oefenwedstrijd bij Willem II. In hel veld heb ik mijn frustraties op een ver bale manier afgereageerd. Daar ben ik te ver in gegaan. Ik ben nogal impulsief, maar het was fout wat ik deed. Door Paul Bahlmann (de trainer, red.) is toen een straf opgelegd. Ik heb dat gerespecteerd, al leen was ik liet niet eens met de strafmcuit. Maar dat er maatregelen werden geno men, vond ik wel terecht. Het blijkt dat een andere hoofdrolspeler in de kwestie Joop l egelaar is. De Leidse speler van de 'Boys' bleek het slachtoffer te zijn van de tira de binnen de lijnen. Het was zelfs zo erg dat Tegelaar in het Willem II-stadion van het veld stapte. De Jong had iets geroepen van 'matennaaier' en 'rol maar op'. Dat laatste deed Jopie ook. I lij nam de kuierlatten tol grote verba zing van Bahlmann en van zijn medespelers. Tegelaar: We hebben eigenlijk afge sproken dat we de zaak nu la ten rusten, maar het is ge beurd. Marcel is verbaal nogal aanwezig in hel veld. liet be langrijkste is dat we de zaak hebben uitgepraat en dat we weer als vrienden verder gaan." Dat laatste vindt Marcel de Jong ook. „liet is een escalatie geweest. Dan draait het niet lekker, dan ga ik lopen zoeken en rea geer ik mijn frustraties over het team af op een spelerDal is niet de manier. Na het geval heb ik me kwetsbaar opge steld. Want een goede relatie met mijn medespelers is me veel waard. Ik heb de trainer gezegd dat ik zijn nuuitregel accepteer en dat het beter is dat ik een weekje rust neem. Ik weet niet of ze met mij een daad wilden stellen, als dat zo is vind ik het ook prima. De Jong hoopt snel weer te rug te keren in het vlagge- schip van de hoofdklasser. „Afgelopen weekeinde heb ik in het tweede gespeeld, dat wils in principe de straf. In fei te is daarmee de kous af. Nu pik ik de drruid weer op en ik hoop snel terug te komen in het eerste, want ik heb begre pen dat ze nog wel willen. rob onderwater rob van der zanden

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23