'Ik wil bij DIOK het plezier terugvinden' Ook Zuid-West houdt een A-toernooi Zelfs voor een koffiezetapparaat is geen geld Sport KNWU schorst renner met 'losse handjes' Volleybalsters uitgeschakeld WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 i0EI 'Molenzege' Oegstgeest op LFC leiden Oegstgeest tekende gisteravond voor de uitschakeling van LFC in het door de Kanaries georganiseerde Zilveren Molen- toernooi. De formatie van trainer Wim van Harskamp won in een aantrekkelijk, door scheidsrechter Braun goed geleid duel met 4-3. Joris van Benten scoorde vijf minuten voor tijd de win nende goal. De overige treffers van Oegstgeest werden gemaakt door Ronald van Delft, Ed van Grieken en Henk Jan Versteeg. Voor LFC doelpuntten Michel Mejri (2x) en Michael Rol. Leidse meisjes kloppen Haarlem vogelenzang Het Leids meisjesteam onder veertien jaar boekte gisteravond een duidelijke 5-0 zege op de voetballende leeftijds- genotes uit Haarlem. In Vogelenzang was de eindstand bij rust al bereikt. Jantien Slootweg van Valken '68 tekende voor twee goals. Het vijftal werd gecompleteerd door Patricia Bavelaar (De Sleutels), Nancy de Graaf (UDO) en Iris Opdam (FC Lisse). DUIVENTIL leiden. willem spierdijk Tennisvereniging Zuid-West houdt volgend jaar een A-toernooi. Dat betekent dat er ko mend seizoen in het district Leiden moge lijk vier A-toernooien worden gehouden. Ook Roomburg (Leiden) en Forescate (Voorschoten) houden volgend jaar wed strijden in de hoogste klasse. Of het A-toer nooi van Unicum, dat jaarlijks rond Pasen plaats heeft, ook in 1995 doorgaat, is nog niet bekend. Met het A-toernooi (voor mannen en vrouwen) wil Zuid-West zich meer als een wedstrijdvereniging profileren. „We zijn be gonnen als een recreatieclub, maar het wedstrijdtennis is de afgelopen jaren wel belangrijker geworden", aldus voorzitter Rothbarth. Bovendien denkt de club door het hou den van wedstrijden in de hoogste klasse, dat ook het B-veld aanmerkelijk sterker wordt. „De ervaring leert dat de sterkere spelers die zich voor het A-toernooi willen kwalificeren, ook in B meedoen", zegt de voorzitter van Zuid-West. Dat de wedstrijden op kunstgras worden gespeeld, ziet Rothbart niet als een nadeel. „Ik denk dat het spelers aantrekt die juist op deze ondergrond goed uit de voeten kunnen." Het toernooi, dat volgend jaar op 21 au gustus begint, is ingedeeld in de zogenaam de 'twee sterren' categorie. De tennisbond (KNLTB) kan maximaal vier sterren toeken nen. In een toernooi in de hoogste klasse zijn meer punten te verdienen voor de na tionale ranglijst en is ook het prijzengeld hoger. Zuid-West wil na volgend jaar het toernooi opwaarderen. Ook Forescate wilde het A-toernooi, dat afgelopen seizoen voor de eerste maal werd gehouden, een categorie laten opschuiven. De KNLTB staat echter maar een 'vier-ster- ren' toernooi per week toe. In de week van 3 juli 1995 wordt er in Wateringen al een dergelijk toernooi gehouden. Organisator Ruud Bitter vindt het jammer dat zijn toernooi niet opgewaardeerd kan worden. „Aan de andere kant maakt het voor het spelersveld niet zo veel uit. Wij hadden vorig jaar drie Al spelers, het is de vraag of er veel meer komen als je naar vier sterren gaat." Sander Hadinegoro komt over van HRC De Leidse rugbyclub DIOK, die vanavond inhaalt tegen RCC, krijgt voor de rest van dit seizoen versterking op de spelverdelersplaats. De van de Haagse Rugby Club over gekomen Sander Hadinegoro zal de positie van scrum half gaan innemen. Een overstap van de Haagse RC naar een club als DIOK is in rugbyland net zo opmerkelijk als in het voetbal de overstap van Feyenoord naar Ajax. rugbymedewerker „Ik ben op zoek naar een nieu we uitdaging en die hoop ik in Leiden bij DIOK te vinden", motiveert I ladinegoro zijn over stap. „Bij HRC ben ik uitgeke ken en ik kan me niet langer motiveren om nog wedstrijden voor die club te spelen". De 30-voudig international, die vorig najaar tegen Israël voor het laatst het oranjeshirt aan had, heeft 16 jaar in Den Haag gespeeld. Hij wilde daar al lange tijd op de scrum half posi tie spelen. Die plek wordt echter al jaren ingenomen door inter national Marcel Eman, waar door Hadinegoro naar het twee de plan werd geschoven en in middels op bijna alle driekwart- posities heeft gespeeld. „Als je zo lang voor een club hebt gespeeld, dan ga je zo maar niet weg. Vorig jaar ben ik al door DIOK-coach Julius Breinburg benaderd over een eventuele overstap naar Leiden, maar dat zag ik toen niet zitten. Ik heb het er toen rr coach over gehad, m vond toch dat ik, als ik scrum half positie king wilde komen, het op de trainingen moest afdwingen. Ik heb het echt geprobeerd, maar dat was natuurlijk niet reëel. Toen ik dit seizoen als full back moest starten, was voor mij de zaak bekeken. Ik denk dat mijn vertrek uit Den Haag voor alle partijen het beste is. Natuurlijk vonden ze het jammer dat ik weg ging, maar er was gelukkig toch ook begrip voor mijn situa tie. Misschien keer ik ooit nog weer eens terug bij HRC, als ou de meester misschien, om voor de gezelligheid met de mannen een wedstrijdje te spelen. Bij mij heeft het clubbelang van HRC altijd voorrang gekregen boven mijn eigen belang, maar dat is nu voorbij. Ik hoop bij DIOK m'n spelplezier terug te krijgen en me daardoor ook weer voor oranje in de belang stelling te spelen." De 26-jarige student sociolo gie aan de universiteit van Am sterdam raakte vorig seizoen nog ernstig geblesseerd, toen hij tijdens een training op volle snelheid met zijn hoofd tegen de paal aanliep. De gevolgen van dat incident zijn dat Hadi negoro nu voor 40 procent doof is. Inmiddels, volledig hersteld, is de fanatieke Amsterdammer in Leiden volop in training. „DIOK heeft slimme en vooral ervaren spelers in huis. Van jon gens als Yves Kummer en Mare Michelsen bijvoorbeeld kan ik nog veel leren." Met de geblesseerde DIOK- speler en stadgenoot Thomas Suring traint hij veelvuldig in de bossen van Amsterdam om zijn conditie op pijl te houden. Een eigen krachthonk geeft hem de mogelijkheid voor aanvullende spierversterkende oefeningen. De liefde voor de rugbysport gaat bij Hadinegoro zo ver, dat hij zelfs voor een Engelse com petitiewedstrijd een weekend naar het eiland overvliegt. Drie weken geleden nog bezocht de Amsterdammer het toptreffen tussen Harlequins en Wasps. Het laatste woord omtrent de overschrijving van Hadinegoro naar landskampioen DIOK is overigens aan de Haagse Rugby Club. Zij moet nog een handte kening zetten onder het formu lier waardoor de Amsterdamse rugbyer aan de Smaragdlaan voor zijn nieuwe club kan uitko- Sander Hadi negoro: uitgeke ken op HRC. foto zuyderduin Vertrek Bert Goedkoop begin van het einde voor volleybalbond UTRECHT GPD l Atlai i wil- Als 'zijn meiden' willen, wil Bert Goedkoop ook. Nu, zijn meiden willen wel, dat het is probleem niet. Ze willen heel graag zelfs. Voor de Olympische Spelen in Atlanta moet alles wijken, het liefst zonderen de volleybalsters zich een jaar af, net als hun mannelijke collega's deden on der Arie Selinger. Alleen heeft de bond geen geld voor de am bitieuze plannen. En dan hoeft het voor Bert Goedkoop dus niet. Op 1 november, een dag na het WK voor vrouwen in Bra zilië. gaat hij maar weer op we reldreis. Het nieuws van zijn vertrek kwam op een ongelukkig tijd stip naar buiten. Nederland had twee van de drie poule-wed- strijden in winst omgezet en be reidde zich voor op het cruciale duel in de tussenronde tegen Zuid-Korea. Bij winst zou Ne derland zich voor de kwartfina les plaatsen. En ineens was daar dat bericht: de bondscoach stopt er onmiddellijk na het WK mee. Niet meer dan logisch, meldde Goedkoop vanuit Sao Paulo. Zijn contract loopt 1 no vember af en hij heeft nog niets van de volleybalhond gehoord. „Dus heb ik mijn eigen plan ge trokken." Bewijs Dat Bert Goedkoop zijn wereld reis gaat afmaken is leuk voor hem. Veel erger is de bood schap die in zijn vertrek zit ver pakt: „Weer een bewijs dat er in Nederland geen topsportkli maat is". Het zijn Goedkoops eigen woorden. Zelf is hij niet zo ambitieus, in elk geval niet /o gedreven als zijn speelsters. Maar juist voor hen had hij zijn reisplannen ti len uitstellen. Na de teleurstellende zevende plaats van Nederland bij het EK in 1993 nam Goedkoop het roer van Peter Murphy over. Hij on derbrak er een wereldreis voor. De oud-international stelde zich ten doel de spelvreugde te rug te brengen en van Oranje weer een eenheid te maken, on der meer door zijn speelsters geld te laten inzamelen voor Braziliaanse zwerfkinderen. Goedkoop slaagde in zijn opzet. Er groeide 'iets'. Het waren de speelsters zelf die voor het WK bij de volleybalbond aanklopten met hun plannen voor Atlanta. Het team had gedurende de World Grand Prix-cyclus gecon stateerd dat er nog een flink gat tussen Oranje en de wereldtop gaapt. Maar dat gat valt te dich ten. Zelfs vedette Cintha Boers- ma, grootverdiener in Italië, verklaarde zich bereid om na de zomer van '95 één seizoen lang geen competititie te spelen. Om zich maar zo optimaal mogelijk met Oranje voor te kunnen be reiden op Atlanta. Met die boodschap vertrok zij naar het bondsbureau in Woerden. Om vervolgens uit de mond van Ne- VoBo-voorzitter Van Swieten te vernemen dat er geen dubbeltje meer in de schatkist van de vol leybalbond zit. Dus ook geen stuiver voor de ambities van de Goedkoops 'meiden' verdie nen beter. Want veel geld was er in de aanloop naar het wereld kampioenschap in Brazilië ook niet. De speelsters zaten vlak voor het vertrek bijvoorbeeld nog steeds te wachten op reis kostenvergoedingen van de laatste vier maanden. Maar ze gaven geen kik. In de sporthal Bert Goedkoop met zijn meiden. Een beeld dat na 1 november tot het verleden behoort. archieffoto len Zuid in Amsterdam werd eendrachtig naar het WK toe gewerkt. Met een piepklein cur suskamertje als thuishonk. As sistent-coach en praatpaal Dolf van Leeuwen nam een koffie zetapparaat mee van thuis en de speelsters zorgden voor een radio. Tussen de trainingen door werden in de supermarkt om de hoek kiwi's gehaald. Uit eigen zak betaald. Op zich is het verstandig dat de NeVoBo duidelijk is over de financiële mogelijkheden. Of beter het gebrek daaraan. Er wordt in Woerden geen mooi weer meer gespeeld, wat dat be treft is er geleerd van het verle den. Er wordt naarstig gezocht, maar geldschieters zijn tot op heden nog niet gevonden. Zelfs na Van Swietens „jankverhaal" (citaat van assistent-wouwen- coach Gido Vermeulen) bij Stu dio Sport meteen na de zilveren WK-plak van de mannen, is het schip met geld nog niet binnen gevaren. Geen munt De volleybalbond kon daar wel eens een hoge prijs voor gaan betalen. Het vertrek van vrou- wencoach Bert Goedkoop is het begin. En zolang de NeVoBo nog structureel een miljoen op de begroting van de nationale teams tekort komt zal het daar niet bij blijven. Topsport kost geld, de volleybalbond heeft dat niet. Een sport die de laatste ja ren door vooral de successen van de nationale mannenploeg behoorlijk in de schijnwerpers is komen te staan blijkt uit suc ces geen munt uit kunnen slaan. Zelfs nog geen koffiezet apparaat of een kiwi. SPORT OP TV 17.10-1 7.40 Ned 3. Pot|e Sport: sport| 17 45-20 00 Did." Sport Extra: voetbi 1860 München-FC Schalke 04. 18 39-18.47 Ned 2 Sportiournaai 19 30-20.00 SuperSport Cycle Class 19.30-20.00 BRT 1- Sport. 3.00 EURO: Motoren: auto- en motor- 3 00 Did 2 Der Sportspiegel: reporta- e invloed van een goede mentale m- 2.34 Ned 3 Sportjournaal 0.00 EURO: Motorsport: hoogtepun- 0 45 BBC 1Sportsnight. met o.a. 0.00 RTL 4: Sport. 0.20 RAI UNO: Men 1 00 EURO Paarde- 1 30 EURO Eurosportnie li Sport. 09.00-10 00 EURO: Paardesport; wereld springruiters. 10.00-11 00 EURO; Eurotennis: met het 12 00-13 00 EURO: Olympisch Magazir» 13 00-14 00 EURO: Motoren: auto- en n 13.00-17.00 Did 1. Sport Extra: WTA-ter in Essen. 13.08-14,34 Ned 2 Studio Sport. 14 00-15 00 EURO Eurotun 15 00-17.00 EURO: Golf Volvo Masters DEN HAAG GPD De tuchtcommissie van de KNWU heeft ama teurwielrenner Wilco Zuijderwijk voor twee maanden geschorst. De ex-prof uit Poeldijk kreeg de straf naar aanleiding van zijn betrok kenheid bij een vechtpartij voorafgaande aan het clubkampioenschap, vorig maand in Alme- re. De straf geldt voor de maanden maart en aprii van het komend seizoen. Zuijderwijk (25), lid van Westland Wil Vooruit, gaf één van de medewerkers van de organise rende club Ulysses een klap nadat deze hem bij het inrijden had gesommeerd van de fiets te stappen. Zuijderwijk zou op dat moment de verkeersveiligheid in gevaar hebben gebracht. Zuijderwijk sloeg zó hard dat hij zijn hand brak. Met gebroken hand nam hij even later nog wel deel aan het kampioenschap. Met succes, want met zijn club werd hij Nederlands kampioen. Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. Het Nederlands kam pioenschap afde- iingsselecties zaal voetbal komt terug. Het is de bedoeling dat het kampioen schap in de vorm van een een- dagstoernooi wordt gespeeld. In 1995 komt er geen EK zaalvoet bal. Wel wil Spanje een toernooi om de officieuze titel organise ren Voetbalclub MVKV (Kat wijk) heeft een nieuwe voorzit ter. Jan de Gier is de opvolger van oud-voetbalprof Jan Gol- steijn De gymnastiekvereni gingen OGAV (Oegstgeest), DOS (Alphen) en DOS (Leiden) zijn op zoek naar leidinggevende krachten. De voorzitter van DOS (Noordwijk), Cees van Duijn, heeft na 25 jaar voorzit terschap de hamer neergelegd. Pieter Jan Barnhoorn is zijn op volger Als voorbereiding op het zaalseizoen speelt korfbal vereniging TOP (Sassenheim) op 11 en 12 november in Fries land oefenwedstrijden tegen Blauw Wit en SCO De Swift- /Casba-renners Berry Straver, Hans Schoelink, Herman Blóte, Willem Blóte en Stefan Bakker beklommen met succes de Croix de Fer, Télégraphe, Gali- bier en Alpe d' Huez. Berry Stra ver was de snelste van het vijftal in 7 uur en 35 minuten Onder de druk van het IOC hebben de beide karatebonden de WUKO en 1TKF besloten om te fuseren. De fusie was nodig om door het IOC erkend te worden Vier schaatsclubs willen de Wage- ningse Berg (stadion van het niet meer bestaande FC Wage- ningen) verbouwen tot een kunstijsbaan Alphenaar Den nis Krijgsman werd bij de wed strijd Sparta 2-PSV 2 van het veld gestuurd Rugbyclub The Bassets (Sassenheim) doet op nieuw een poging om een vrou wenteam te formeren De ijs- clubs van Ankeveen en Loosd- recht zijn niet langer de voor naamste kandidaten om een eventueel NK op natuurijs te or ganiseren. Andere plaatsen waar het dikste ijs is kunnen eveneens meedingen AV Hol land bestaat volgend jaar 60 jaar. Op 1 april 1995 is het groot feest. Fusie of geen fusie De Sassenheimse voetbalclub Ter Leede viert ook het 60-jarig be- PS staan. De club heeft onlangs he 100ste jeugdlid ingeschreven Belangstellenden die een keer i een gratis les willen bijwonen van de Kunstschaatssportvere niging Rijnland, kunnen bellen naar Van Klaveren (071-760958 Danny van Zeist kan zijn Diadora T-shirt afhalen bij Sporthuis Wout Bergers Van avond treedt Rik Hasselbach af in het bestuur van korfbalclub KZ Leiden. Hans Berveling en Jan Boon zijn de nieuwe be- stuursaanwinsten Vanavond speelt voetbalclub ARC (onder 21 jaar) thuis tegen Quick Boys Zondag 30 oktober in 't Wed de in Voorschoten zwemwed strijden voor C-klassers. Aan vang 16.15 uur Groningen opent het shorttrackseizoen met wedstrijden voor B- en C- junioren. De langebaan rijders beginnen dit weekeinde in Utrecht (City Bokaal) en de ma rathonschaatsers zijn zaterdag present in Deventer AV De Ba taven houdt zondag 30 oktober een herfstloop. Plaats van han deling Leidse Hout in Leiden. Aanvang 11.00 uur De jaarlijk se Jeugdvoetbaldag van de KNVB is in 1995 niet bij PSV maar in het nieuwe Feyenoord Stadion De amateurvoetbal wedstrijden West 2 die op 17 ei 18 september werden afgelast worden op 12 en 13 november gespeeld De kans is groot dat de Tour de France in 1998 door Denemarken trekt. Dit tt genheid van de opening van een mammoetbrug op het schiereiland. 1998 kan een pro bleem worden voor de Tourdi rectie omdat ook het EK voetbal (finale 11 juli) in Frankrijk wordt gehouden. Directeur Leb- 'lanc wil de Tour later laten be ginnen. Maar dan moet de wie- lerkalender omgegooid worden en dan moet zelfs de Ronde van Noordwijk naar begin augustus opschuiven Vast Banket, sponsor van een vrouwen- schaatsmarathonploeg stopt aan het einde van dit seizoen. Dan moeten Sandra Zwolle, Babs Bijlsma en Lenie Dijkstra op zoek naar een nieuwe geld schieter Carla van der Toorn. Jan Bierman en Krijn Trimbos wonnen in Warmond (Kager- zoom) een handicapwedstrijd voor het goede doel Wielren ner Cees Vernooy (Leimuiden) i$ in het Italiaanse Bardolino vierde geworden bij het WK Brandweermannen Als Den Haag de start van de Tour de France 1996 krijgt toegewezen, gaat de tweede etappe naar Den Bosch afge D< SCOREBORD SAO PAULO SIP De Nederlandse volleybalsters zijn gisteren in Brazilië tijdens het wereldkampioenschap uit geschakeld. Voor 5000 toe schouwers werd in Sao Paulo met 3-1 (15-11 15-4 6-15 15-6) in één uur en 48 minuten verlo ren van Zuid-Korea. De ploeg van bondscoach Bert Goedkoop reist vandaag terug naar Neder land. De speelsters van Oranje, van wie Boersma de beste was, had den vooral moeite met de snel heid waarmee de Aziatische te genstander opereerde. Ook het stugge verdedigingsspel brak de nationale ploeg, die vier jaar ge leden tijdens de wereldkam pioenschappen in China als ne gende eindigde. op. Nederland bood desondanks beter tegenstand dan vooraf was verwacht. De afgelopen twee jaar verloren de volleybal sters in vier ontmoetingen tel kens met 3-0. In totaal speelde Nederland voor gisteren zeven tien keer tegen de Koreanse vrouwen. Slechts vijf keer werd gewonnen. Bondscoach Goed koop begon met de basis Brink man, Fleurke, Machovcak, Van Hintum, Boersma en De Jong. Als wissels werden Coene, Gleis en Hament gebruikt. Japan, Rusland en Duitsland bereikten eerder op de avond de kwartfinales. De Duitse vrou wen versloegen Azerbeidzjan met 3-1 (15-4 15-3 8-15 15-9). Japan won verrassend met 3-0 van Oekraïne (15-10 15-11 15- 8). De Russische ploeg had meer moeite dan verwacht met de Tsjechen: 3-1 (16-14 9-15 15- 8 15-11). China, Brazilië, de Verenigde Staten en Cuba hadden zich als groepswinnaars al rechtstreeks geplaatst voor de laatste acht. d Groenhof. Niet gestart: I on Mike. To- 2,20 5,30 voorbehoud) 2. prijs: geen winnai 1909,80 gulden. BILJARTEN Uitslagen competitie L.B.B. EERSTE KLASSE: De Waag 1 - T.0.P 1 4- 4, Pelikaan 2 - Morsweg 1 5-2, Spijkerbak 2 - Spijkerbak 1 1-7, D.O.S. 1 - Pelikaan 1 6-2 Spijkerbak 1 20-5 Morsweg 1 9-7 Pelikaan 2 13-11 D.O.S. 1 8-8 Pelikaan 1 12-12 TOP. 1 6-10 De Waag 1 10-6 Spijkerbak 2 3-22 EERSTE KLASSE: Brandewijn 1 - De Heul 1 4-4, De Waag 2 - Stompwijk 1 4-4, TOP 2 - D.G.L .6-2, T O G. 1 - Spijkerbak 3 6-2 T.0.G.1 15-2 De Waag 2 7-10 1 13-4 De Heul 1 6-10 8-8 T.O.P. 2 6-11 8-9 Stompwijk 1 4-13 DERDE KLASSE: Spijkerbak 4 - Landzicht 1 4-4, Landzicht 2 - De Waag 3 2-6, Vriendschap 2 - Katwijk 1 4-4, Wachtje 1 - Wachtje 15-2 Vriendschap 2 6-10 Landzicht 1 14-10 De Heul 2 6-11 Landzicht 2 10-14 Spijkerbak 4 4-4 Katwijk 1 8-8 T.O.G 2 2-6 De Waag 3 8-8 rambole 1 4-4, De Heul 3 - De K De Heul 3 11-6 Cara 14-3 Stompwijk 2 6-10 to: winnend 8,00 pla koppel 20,00 trio 97j,/u auDDeiwinnena 28,40. Derde koers. 2000 m l Helex (Van Keek- en) 2 42.8 - 1 21,4, 2. Harald Bonni, 3. Hopefull Wish. Toto: winnend 3,10 plaats 1,40 1.60 2,10 koppel 9,40 trio 53,00. Vierde koers, 1609 m 1. Getalonglittle- dogy (Langeweg) 2.07,1 - 1.19,0, 2 Jagu ar First, 3. Jetfire W Toto. winnend 1.40 plaats 1.40 1.20 koppel 4,20 trio 20.80. Vijfde koers, 2440 m: 1. Greaslightning (Brouwer) 3.15,5 - 1.20,1, 2. Goodwilli- 2000 m l Happy 1.20,4, 2. Geja :t gestart: Intiem Fortuna, Go On Oldeson. Toto: winnend 24,10 plaats 2,90 4,40 4,20 koppel 62,40 Negende koers, 2000 m- 1. Sw< Hanover (Mollema) 2.34,4 -1.17 Gaya Kievitshof. 3 Cristo Robel. Ni start Floris S. Toto: winnend 3,30 plaats 3,80 4,30 koppel 13,00 trio 166,30 Tiende koers, 2000 m: 1. Dave Shoeing (De Mol) 2.37,6 - 1.18,8. 2. Eldert m. 3. Erik Tornado. Niet gestart: Ba- Fighter Toto: winnend 2.50 plaats :on, 3. Erik Tornado Niet gestar Fighter Toto winnend 2.50 1.30 1.30 1,30 koppel 6,30 trio 33,70. Elfde koers. 2000 m: 1. Henri Star (Wage naar) 2 38,2 - 1.19,1, 2. Irving Laukko, 3. Rise and Shine Toto: winnend 3,40 plaats 2,10 8,30 12,40 koppel 48,50 747,70 Omzet totalisator: 168.418gulden TENNIS Eerste ronde. Rehmann (Dui) Bjork (Rus) - Karbacher (Dui) 7-6 6-3, Wheaton (Aus) - Stoltenberg (Aus) 7-6 6-4, Apell (Zwe) - Holm (Zwe) 6-2 6-4. Enqvist (Zwe) - Korda (Tsj) 4-6 6-3 6-4. Tweede ronde Gaudenzi (Ita) - Krajicek (Ned/16) 6-4 1-6 ■ijn 3 9-0 tompwjjk Stompwijk 3 Zaag 4 6-2, Alpha Bar 2 - Brande- Stompwjjk4 16-9 Alpha Bar 2 9-11 3randewijn3 8-17 ZEVENDE KLASSE: Stompwijk 5 - Spijker- (Spa/1) 7-5 6-4 Hack (Dui) bak 5 4-4. D.O c - 0il T n r- U B 4 - De Koekoe dewijn 5 2-6 De Koekoek 2 Brandewijn 5 Spijkerbak 5 10-6 PAARDESPORT 15-11), Japan - Oekraïne 3-0 (15-10 15- 11 15-8), Duitsland - Azerbeidzjan 3-1 3. Devils Orchid. Niet gestart lezie Enze- lens. Toto: winnen 2.60 plaats 2,10 3,50 2,20 koppel 29,60 trio 529.20. Japan, Rusland, Zuid-Korea en Duit: naar kwartfinales. Nederland uitgescha-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22