Duin Bollenstreek 'Eerst eens een jaartje nadenken en afvallen' Lisse wil niet wachten met aanpak van Kanaalstraat JOTA: hier PA3ENN, dit is Henk Rondstruinen op bloembollenmarkt MAANDAG 17 OKTOBER 1994 Harry Mens overweegt oprichting nieuwe politieke partij Vervolg voorpagina ,,Ik ben volledig relaxed nu. Ik ga eerst eens een jaartje nadenken wat ik ga doen. En ik ga afvallen. Er moet minstens tien kilo af, want van gemeenteraadswerk word je nou niet bepaald slank. Of ik terugkom in de politiek? Mogelijk, maar die beslissing stel ik vooro- pig nog even uit." lisse» paul de vlieger De carrière van Hany Mens als gemeenteraadslid was kort maar krachtig. Na in maart met voorkeurstemmen in de Lissese gemeenteraad gekozen te zijn, geeft hij er nu de brui aan. De teleurstelling over het feit dat hij door de WD niet op de kan didatenlijst voor de verkiezin gen van Provinciale Sataten is gezet, is te groot. ,,De deur van de WD zit definitief in het slot. Ik heb bij die partij niets meer te zoeken", aldus Mens die zijn lidmaatschap van de club van Bolkestein inmiddels heeft op- gezegd. Mens had, als hij dat had ge wild, als onafhankelijk raadslid kunnen doorgaan. Gezien het feit dat hij zoveel voorkeurstem men binnensleepte, zou zo'n stap bovendien goed te verko pen zijn geweest. De makelaar had daar echter geen zin in. ,,Dan had ik daar als een soort Don Quichotte in een eenmans fractie moeten gaan zitten. Dat schiet niet op. Sportief als ik ben, heb ik mijn zetel aan de WD teruggegeven", aldus Mens. De hernieuwde kennismaking met het raadswerk is Mens - die jaren geleden al eens namens de KVP in de Lissese politiek zat - niet tegengevallen. ,,Ik heb daar geen slecht gevoel over. Waar ik me wel aan geërgerd heb de afgelopen maanden, is de irritante opstelling van de D66-fractie, die steeds maar weer haar ideologie gaat zitten uitdragen over openbaarheid en inspraak. Als het aan D66 ligt, wordt de gemeenteraad opge heven en vormt de burgerij de nieuwe raad. Zo kun je niet be- Bekeuringen bij snelheidscontroles Bij snelheidscontroles op drie plaatsen in 'Nóordwijkerhout en Lisse heeft de politie vrijdag 20 bekeurin gen uitgedeeld. De grootste overtreding was op de Ruishornlaan. Hier reed iemand 91 kilometer per uur, terwijl hij niet harder dan 50 mocht. In totaal controleerde de politie op de Provincia- leweg in Noordwijkerhout en de le Poellaan en Ruishornlaan in Lisse 600 automobilisten. Rolschaatser onderuit nóordwijkerhout. Een rolschaatser is vrijdagmiddag in Noord- wijkerhout gewond geraakt aan zijn hoofd. De man, een 31-jari ge Noordwijker, ging op de Gooweg onderuit met zijn skeelers (een soort snelle rolschaatsen). Het slachtoffer is overgebracht naar het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp. Aanhangwagen in de brand noordwuk» Op de Gooweg in Noordwijk is in de nacht van vrij dag op zaterdag een aanhangwagen uitgebrand. De politie ver moedt dat het vuur is aangestoken. De aanhangwagen was ge parkeerd in een stuk land naast een kas. Een deel van het plastic in deze kas is gesmolten. De brandweer Jieeft het vuur geblust. Brandende hooiberg noordwuk Aan de Bronsgeesterweg in Noordwijk is de afgelo pen nacht een hooiberg in brand gevlogen. Het is nog onbekend hoe het vuur is ontstaan. De politie stelt daarnaar een onderzoek in. De brandweer heeft het vuur geblust. Verkoper soft-drugs aangehouden lisse Bij een inval in een woning aan de Heereweg in Lisse, heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een 31-jarige Sassenheimer aangehouden. De man wordt ervan verdacht soft drugs te hebben verkocht. Verscheidene ouders hadden de laatste tijd bij de politie geklaagd over de verkoop. Bij de inval nam de politie 16 zakjes hasj en 150 stickies in beslag. De Sas senheimer heeft de verkoop van soft-drugs bekend. Snijdende bestuurder geeft kopstoot katwuk Een heetgebakerde automobilist heeft vrijdagmiddag een 26-jarige Katwijker op het Hoornesplein in diens woon plaats een kopstoot gegeven. De Katwijker is later met een zwaar gekneusde neus en een hersenschudding opgenomen in het Eli sabeth-ziekenhuis in Leiderdorp. Aanleiding voor de mishande ling was een verkeersuzie kort daarvoor op de Hoorneslaan. De 26-jarige man werd daar met zijn auto gesneden door zijn latere belager. Toen de Katwijker de andere automobilist tegenkwam op het Hoornesplein, vroeg hij: „Had je zo veel haast om hier te komen?" Als antwoord kreeg hij vervolgens de kopstoot toege diend. Katwijker afgetuigd katwijk» Een 27-jarige Katwijker is zaterdag afgetuigd door twee mannen, nadat hij eerder op de dag een 20-jarige plaatsgenoot nogal krachtig tot de orde had geroepen. De 27-jarige ergerde zich aan twee mannen die zich op het Hoornesplein baldadig gedroegen. Toen ze zich niets aantrokken van zijn waarschuwin gen, pakte hij de 20-jarige beet, en zette hem tegen een etalage ruit. Iets te hard kennelijk, want de jongeman vloog door de ruit heen. Nadat de politie de 'raddraaier' had ingesloten, kwamen enige vrienden van de 20-jarige verhaal halen. Volgens de politie werd de 27-jarige man een tand uit de mond geslagen en kreeg hij klappen op een oog. Hij is behandeld in het Academisch Zie kenhuis Leiden. De politie probeert te achterhalen wie zijn mis handelaars zijn. Reeks banden lekgestoken katwuk» In Katwijk zijn de afgelopen nacht van 11 auto's de banden lekgestoken. De wagens stonden aan de Tramstraat, Van der Vegtstraat, Van der Hoevenstraat en Noordeinde. De politie heeft nog geen idee wie de daders zijn. sturen. Laat de burgers nou ge woon één keer in de vier jaar door middel van verkiezingen hun zegje kunnen doen en laat het besturen vervolgens aan de raad over." D66 hoeft dus niet 'bang' te zijn dat Mens zich binnenkort aanmeldt? Mens: „Nee, hoéwei ik die nieuwe minister van Eco nomische Zaken, die Wijers, een kanjer vind. Die heeft in vier weken al meer gedaan dan zijn voorganger Andriessen in vier jaar. Maar ik vind die Wijers ook geen D66'er eigenlijk. Hij treedt op als een WD'er. De WD vind ik trouwens veel te links nu. De negen zetels die de partij bij de kamerverkiezingen heeft gewonnen, kwamen van rechts. Van in het CDA teleurge- Twee gewonden bij aanrijding in Abbenes abbenes Bij een botsing op de Hoofdweg in Abbenes zijn zaterdagavond rond zeven uur twee gewonden gevallen. Bij het verlaten van de Rijksweg 44 verleende een 49- jarige automobilist uit Zwaag aan het einde van de afrit geen voorrang aan een wagen op de Hoofdweg. De bestuurder van die auto, een 29-jarige man uit Buitenkaag, liep door de klap nek- en hoofdletsel op. Een 46- jarige vrouw uit Zwaag die bij haar plaatsgenoot in de auto zat, vertoonde dezelfde klach ten. Beiden zijn overgebracht naar het VU-ziekenhuis in Am sterdam. Rommelmarkt levert 60 mille op lisse De jaarlijkse rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk in de Hobahohallen in Lisse heeft dit jaar ruim 60.000 gulden opgele verd. Dat is iets minder dan vo rig jaar. Het evenement trok 7000 bezoekers. Ook dat is min der dan in 1993. Waarom de be langstelling achterbleef, is niet duidelijk. De opbrengsten gaan naar het Roemenië-project van de kerk - een geadopteerd kin derziekenhuis - een deel gaat naar het jeugdhonk van de Rudolfstichting voor het jeugd dorp 'De Glind' en de rest wordt besteed aan eigen kerkwerk. Gymlokaal Jan Tooropstraat wordt gesloopt Het gymnastieklokaal aan de Jan Tooropstraat in Katwijk wordt gesloopt. Sinds 1 augus tus wordt het gebouw niet meer door basisscholen gebruikt. Aanvankelijk werden met de Sportvereniging Katwijk Rijn ge sprekken gevoerd over overna me van het lokaal, maar uitdin- delijk ging verkoop niet door. Met de sloop is een bedrag ge moeid van 72.000 gulden. De commissie financiën moet nog instemmen met het plan. VLAGGENMAST - Een 20-jarige Katwijkse automobilist keek in de nacht van vrijdag op zater dag verrast op toen op de Tram straat plotseling een vlaggen mast door zijn voorruit zeilde. Een 20-jarige plaatsgenoot had volgens de politie net zo lang aan de mast staan schudden tot die afbrak. De vandaal heeft be loofd de schade te vergoeden. stelde tuinders en kwekers uit het Westland en de Bollen streek. Die krijgen niet wat ze gekocht hebben met die linkse lieden als Dijkstal, Jorritsma en Linschoten aan de macht." Zou Harry Mens nu een partij moeten noemen waarmee hij zich het meest verbonden voelt, dan is dat het CDA. Toch sluit hij zich zeker niet bij de chris ten-democraten aan. „Ik ga een jaar hard werken en de accu weer opladen. Daarna neem ik een beslissing over mijn politie ke toekomst. Misschien richt ik wel een nieuwe partij op. Die zou dan 'Nieuw Nederland' moeten gaan heten. Met als on dertitel: 'Een partij voor jong en ondernemend Nederland'. Maar nogmaals: een besluit daarover neem ik voorlopig Kilo's kwijtraken is Mens' eer ste prioriteit, zegt-ie. „Elke mor gen ren ik nu m'n rondjes op de tartanbaan van De Spartaan. En elke morgen kijk ik naar mijn eigen voetafdrukken van de dag ervoor. Mijn conclusie is dus dat die baan niet wordt ge bruikt. Als je daar om je heen kijkt, zie je hoe het uit de hand is gelopen. Allemaal met ge meenschapsgeld neergezette gebouwen staan daar renteloos leeg te staan. Wat een verspil ling. Eén gemeenschappelijk gebouw was toch genoeg ge weest. En voor dat geld had ik wel een betere bestemming ge weten." fiOÈHR^ftNT lisse Met hun kleurige - en vooral grote - aankopen struinde afgelopen zaterdag me nigeen rond op de jaarlijkse bloembollen markt in Lisse. Dit evenement werd voor de 21ste keer gehouden en was opnieuw een doorslaand succes, aldus standhoudster Riny van Rijn. Voor de eerste keer gingen de deu ren van de CNB-veilinghallen al vrijdagmid dag om vier uur open. „Vroeger was dat zes uur. Maar omdat de meeste mensen 's mid dags vrij zijn, wilden we dit een keer probe ren. Nou, om kwart voor vier zeiden we nog tegen elkaar 'Joh, dit wordt niks.' Maar om tien over vier stond de tent vol", beschreef Van Rijn. Volgens de Hillegoms kwekers vrouw kwamen de kopers uit het hele land. Je zult het niet geloven, maar zelfs uit Lim burg rijden ze speciaal hier naar toe." Opval lend is dat het publiek in de loop der jaren steeds 'mondiger' is geworden. „Mensen zijn heel bewust op zoek naar een soort bol of een speciale kleur." foto dick hogewoning lisse Het gemeentebestuur van Lisse voelt er niets voor om met de aanpak van de Kanaalstraat te wachten totdat de auto's over twee jaar de provinciale weg N207 kunnen nemen. Volgens B en W is dat 'onverantwoord' omdat zelfs in 1996 de Kanaal straat een te drukke straat is, waarbij fietsers en voetgangers in de knel blijven komen. Het college houdt dan ook vast aan het plan om fietspaden aan te leggen langs de Kanaalstraat, tussen de Broekweg en de Ring vaart. Momenteel is de Kanaalstraat de Kanaalstraat afnemen. Vol gens B en W blijft het echter druk in de straat. Om toch enigszins aan de bezwaren van de bewoners tegemoet te ko men, stelt het college voor om de rijbaan, stoep en fietspaden ia! mogelijk te houden. De bev de drukste route binnen de be bouwde kom van Lisse. Sinds 1989 hadden er 46 ongevallen plaats. Buiten de Keukenhofpe riode rijden er dagelijks zo'n twaalfduizend auto's, vrachtwa gens en motoren door de straat. Ook staan er vaak files voor de brug over de Ringvaart. Omdat het wegdek dan te smal is, wij ken fietsers uit naar het trottoir. Dit levert gevaar op voor de wandelaars. Volgens het voorstel van B en W komen er parkeerplaatsen langs de Gasslraat en de Ka naalstraat nabij de Ringvaart. Verder krijgt de Kanaalstraat aan weerszijden vrijliggende fietspaden. Omdat zij daarvoor i hun i anderhalve me rezen bij de bewoners. Ze lieten al massaal van zich horen tij dens de vergadering in septem ber. Zowel de bewoners als politici stelden voor het plan op te schorten. Na ingebruikname van de N207 zal het verkeer op raken dat eter tuin kwijt. In de raadsvergade ring van 27 oktober zal het col lege de politici vragen of zij er mee akkoord gaan dat de aan pak van de Kanaalstraat nie wordt uitgesteld. Gaan ze nie akkoord, dan kunn ttregelen v Staflid Aad maakt een praatje met een andere scoutinggroep. Over en weer wisselen ze gegevens uit. Afgelopen weekeinde deed de Sassenheimse scoutinggroep Scojesa voor de tiende keer mee aan de Jamboree On The Air (JOTA). Tijdens dit evenement proberen scouts uit de hele wereld met elkaar in contact te komen. foto dick hogewoning sassenheim brenda filippo Ingespannen luisterend plakt de zendama teur zijn oor bijna vast op het apparaat. „Hier PA3ENN, dit is Henk." Maar gekraak is zijn enige antwoord. In het clubgebouw van de Sassenheimse scoutinggroep Sco jesa is de stilte ver te zoeken. Op diverse z,enders proberen scouts een praatje te ma ken met 'collega's' uit binnen- en buiten land. Het afgelopen weekeinde deed Sco jesa voor de tiende keer mee aan het jaar lijkse zendritueel Jamboree On The Air GO- TA). Binnen lijkt het wel een militair hoofd kwartier. In het decor van landkaarten vol rode lampjes, knipperende computerscher men en een camouflagenet met namaak- bladeren lopen scouts driftig heen en weer in de traditionele groene blouse met rode das. Als iemand contact maakt met een an dere scout, schrijft hij of zij de gegevens on middellijk op een speciaal briefje. Alle gege vens gaan de computer in want elke scou tinggroep krijgt een kaartje van de Scojesa. „En dan maar hopen dat zij ook allemaal sturen. Leuk voor het plakboek", aldus één van de scouts. Dat ze er dit jaar niet in zijn geslaagd om een televisie-uitzending te verzorgen, vin den ze toch wel vervelend. Het was de be doeling dat die beelden via een satellietver binding op een grote televisie te zien zou den zijn voor het winkelend publiek op de Hoofdstraat. De kosten bleken op het laatste moment een probleem. „We dach ten dat we de satellietverbinding gratis kon den krijgen, maar dat was niet zo. Daarvoor geld uitgeven, wilden we niet. Dit weekein de kost toch al zo veel met eten en drinken voor de hele club, het materiaal voor de to ren, en ga zo maar door", zegt staflid Moni que. Voor het onderkomen aan de Parklaan prijkt een metershoge toren. Met hout en touwen zetten de scouts hem - speciaal voor het jubileum - in elkaar. Met zijn hoogte van twintig meter is het de hoogste zendmast die de Scojesa ooit heeft gehad. „Nu kunnen we vannacht zeker Australië bereiken. Maar als er ook anderen op de zelfde frequentie zitten, is dat lastig, hoor. Want dan springt iedereen er bovenop. Als Australië contact kan krijgen met Syrië, Bra zilië of Amerika, dan komt Nederland er niet tussen. Die Australische scouts willen ook zo veel mogelijk diverse contacten op doen", vertelt Monique. Op de lijst met bui tenlandse scoutingclubs prijken onder meer Italië, Polen, Duitsland, Malta, Groot-Brit- tannië, Slovenië, Spanje, Portugal en Bulga rije. 'Kat-expo' in Lisse De Nederlandse Katten Lokkers Vereniging (NKKV) houdt zon dag 20 november een grote in ternationale tentoonstelling van raskatten in de Hobahohal te Lisse. Tijdens deze zogeheten 'Kat-expo' zijn honderden ras katten van binnen- en buiten landse topfokkers te bewonde ren. De Hobahohallen zijn aan de Haven 10 in l isse. De Kat- expo is open van 10.00 tot 18.00 uur. De entreeprijzen bedragen 7,50 gulden voor volwassenen en 3,50 gulden voor kinderen ioi 12 jaar. Extra verlichting voor Quick Boys katwuk peter van der hulst De beperkte trainingsfaciliteiten bij de Katwijkse voetbalvereni ging Quick Boys lijken ten ein de. Tot nu toe was er vanwege het enorme aantal teams een gebrek aan verlichte velden. De gemeente Katwijk is nu in prin cipe bereid lampen langs het vijfde veld toe te slaan. De com missie voor recreatie buigt zich morgenavond over het voorstel. Onlangs kreeg Quick Boys al een bedrag van 35.000 gulden voor het verbeteren van de ver lichting l^ij hei derde veld. Door gelijktijdig spullen in te kopen voor zowel het derde als het vijfde veld en de werkzaamhe den bij het vijfde veld met eigen mensen uit te voeren, moet Quick Boys met de uitbreiding van de verlichting binnen het al beschikbaar gestelde budget van 35.000 gulden kunnen blij ven. Gaal de aanleg meer geld kosten, dan moet Quick Boys daarvoor opdraaien. De ge meente verwacht daarnaast dat de kwaliteit van het vijfde wed- strijdveld In kwaliteit sneller achteruit gaat. De extra onder houdskosten worden geraamd op zo'n 4.000 gulden. Voor elk seizoen moet de voetbalvereni ging daarom met de gemeente overleggen over het gebruik van het veld.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 7