Forescate gaat met billen bloot ^danCmbL Pernix is de weg kwijt Winst op Veglo maakt van BC Lisse onbetwiste leider Stompwijk '92 wacht met smart op winst Sport MAANDAG 17 OKTOBER 1994 Roomb.urg-speelster Femke Hohman loopt zich klem tijdens de tweede-klassederby met Leidse Studenten. foto henk bouwman Zilver voor Lex Proper ZANDVOORT KEES VAN DAM De vrouwen van het Leidse Studenten Hockey Gezel schap hebben gistermid dag een punt laten liggen tegen Roomburg: 0-0. Overgangsklasser LOHC had daarentegen wel reden tot feest, want zij boekte tegen Ede de eerste zege (3-1) van het seizoen. Eer steklasser Forescate ging in Bloemendaal met de billen bloot tegen HBS: 2-0. LEIPEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER Alecto kwam met een 3-0 over winning terug uit Bussum, waar het Gooische ontmoette. De ploeg van Carina Benninga speelde een zeer sterke eerste helft, creëerde veel kansen, maar ging desondanks met 0-0 de rust in. Met name Sylvia Kar- res, die op het middenveld vrij wel elk duel in haar voordeel besliste, was dicht bij treffers. Na de rust voerden de Leider- dorpse vrouwen de druk op en zagen dat halverwege het twee de deel beloond met twee tref fers. Anderhalve minuut nadat Lydian Mentink uit een korte corner 1-0 had gescoord, schoot Valeria Cnossen uit een corner variant 2-0 tegen het plankier. Kort daarna verliet Mentink het veld (spierblessure), maar kwam vijf minuten voor tijd nog even terug om uit een straf hoekslag de 3-0 te scoren. Op eigen veld behaalde LO HC tegen Ede de eerste volle winst van het seizoen: 3-1. De Oegstgeester ploeg had, op de eerste tien minuten na, de gas ten goed in de tang en kwam na zeventien minuten via Karien Fikkert (strafbal) aan de leiding. Eén minuut voor de thee echter maakte Ede uit zo'n zelfde situ atie gelijk: 1-1. Na de hervatting maakte Leiden meer gebruik van de flanken, wat meer moge lijkheden opleverde. Charlotte Kokke schoot na ruim vijftien minuten de 2-1 in, waarna Ka rin Melzer met een snoekduik 3-1 liet aantekenen. In de eerste klasse B ging be zoeker Forescate met 2-0 ten- onder tegen HBS. De Voorscho- tense vrouwen waren vrijwel al len uit vorm uitgezonderd invalster Mirjam Lingeman en keken met de rust tegen een 1-0 achterstand aan. Nadat de thuisploeg tien minuten voor tijd uit een strafbal op 2-0 was gekomen, leefde de formatie van Maurits Eikenhout even op. Suzan Vos drong tweemaal door in de Bloemendaalse cir kel, maar tevergeefs. De tweede-klassederby tus sen thuisploeg Leidse Studen ten en Roomburg eindigde doelpuntloos. Zowel de eerste als de tweede helft was éénrich tingsverkeer op het doel van Roomburg, maar keepster Si- grid Cleef hield de gasten met uitstekende reddingen over eind. Daarbij aangetekend dat de voorste linie van LSHG een onthutsend gebrek aan scherpte toonde. Als Roomburg in de slotfase zorgvuldiger met een tweetal corners was omge sprongen, zou de ellende van IÜHG compleet zijn geweest. Snelheid Derdeklasser Alphen boekte een 2-0 winst in de uitwedstrijd tegen Berkel Rodenrijs. De Al- phense tactiek om de thuis ploeg op snelheid te verslaan pakte vrijwel meteen goed uit. In de beginfase verdiende de Rijnstreekploeg al een tweetal korte corners, maar die bleven onbenut. Ook een door Catiena Geselschap opgezette aanval rond de tiende minuut bleef zonder resultaat. Gitta Möller drukte het Alphense overwicht toch nog voor de pauze uit met een behendig backhandschot tijdens de vijfde strafcorner. Ni cole lansen soleerde halverwege het tweede part naar de 2-0 eindstand. In Delft verloor een met veel invalsters spelend Noordwijk met 2-0 van Dopie. De equipe van Joop Niezen was over het geheel genomen beter, creëerde via Eva Broomans en Anne Bos een redelijk aantal kansen, maar was onzorgvuldig in de af werking. De hockeyers van LOHC zijn gistermiddag met een moeiza me 2-1 overwinning als sterk- sten naar voren gekomen uit de streekontmoeting met Room burg. Leidse Studenten bleef te gen Forward steken op een 1-1 gelijkspel, terwijl Forescate het niet kon bolwerken tegen Zwart-Wit: 3-1. In Tilburg deelden Forward en Leidse Studenten de punten: 1-1. De Brabanders hadden in het eerste deel een veldover- wicht en drukten dat na twintig minuten uit in cornerdoelpunt. Na de thee kwamen de studen ten beter voor de dag en creëer den via Wouter Plantenga en Jan Willem Zepmeijer een over maat aan kansen. Laatstge noemde bracht LSHG na ruim tien minuten op gelijke hoogte. Aan de Hofbrouckerlaan won een technisch beter LOHC met 2-1 van Roomburg. De Oegst- geestenaren hadden in het eer ste deel meer moeite met het afronden van de kansen dan met hun Leidse opponent. Na ruim een kwartier in het tweede deel smaakte LOHC'er Christi- aan van Vloten tijdens een straf corner het genoegen van de openingsgoal. Uit eveneens een strafcornersituatie tikte Rogier van Horik tien minuten voor tijd de gelijkmaker binnen. Dirk Jan Oomens schoot Leiden op de valreep alsnog naar de volle winst: 2-1. Bezoeker Forescate dolf met 3-1 het onderspit tegen Zwart wit, dat voornamelijk op de counter speelde. Erik Kruysmul- der maakte vlak voor rust het enige Voorschotense doelpunt. De cornerverhouding was met vier tegen één in het voordeel van het elftal van Wouter Leefers. In de derde klasse B speelde Noordwijk thuis met 5-5 gelijk tegen Terriers. De thuisploeg schoot fel uit de startblokken en kwam al na drie minuten op 1-0 via Hans van Wingender. De Heilose formatie liet zich echter niet uit het veld slaan en boog zijn achterstand nog voor de Rist om in een 2-1 voorsprong. Via Frank Holten (2x) en Erik Verdoom kwamen de Noord- wijkers in het tweede part op nieuw aardde leiding: 4-2. De gasten profiteerden vervolgens van slechte Noordwijkse man dekking en kwamen wederom langszij. Vijf minuten voor tijd maakte Holten nog wel 5-4, maar ook die vreugde was van korte duur. Met nog drie minu ten op de klok schoot Terriers tijdens een strafhoekslag naar 5-5. Gouda ontving Alphen en ging met 1-3 onderuit. Tegen de verhoudingen in nam Gouda in de twintigste minuut een 1-0 voorsprong. Nadat Mare Boe lens vijf minuten voor de rust een strafbal had verzilverd voor 1-1, schoot hij ook nog een kor te comer in voor de 1-2 rust stand. Jeroen Peetoom liet Al phen in het tweede part met 1-3 veilig de haven binnenvaren. Vierdeklasser Catwijck bracht op eigen veld VCL de eerste ver- liespunten toe: 4-1. De tech nisch betere Katwijkers hadden van meet af aan het initiatief, maar hadden aanvankelijk moeite met afronden. Pas drie minuten voor tijd maakte Kees Zwaan, op een diepte-pass van Ronald Sieval, de openingsgoal. Eén minuut na de hervatting vergrootte Sieval de marge uit een scrimmage tot 2-0, waarna VCL tegen scoorde. Ernst Jan Hogewoning schreef de overige twee treffers op zijn naam. Op eigen terrein verloor Hisa- lis met 1-2 van Purmerend. De Lisser formatie had constant het betere van het spel, maar keek desondanks met de rust tegen een 2-0 achterstand aan. Bij het scala van kansen dat Hisalis in de tweede rondgang verdiende, had alleen Robbert de Waard het vizier op scherp. Hij rondde na tien minuten zijn solo over rechts af voor de 1 -2 eindstand. De Oegstgeester coureur Lex Proper is gisteren tweede ge worden in het kampioenschap om de Ferrari Porsche Challan- ge in de slotraces op het circuit van Zandvoort. Woubruggenaar Oscar Middeldorp legde beslag op de derde plaats in het natio naal kampioenschap Formule Renault. Proper stond in het klassement 'standaard plus' gedeeld derde met Edgar AlthofRDui). Om ze ker te zijn van een goede klasse ring moest hij voor de Duitser finishen. De Porsche 911 SC/RS stond na een geslaagde training zaterdag op een vijftiende plaats op de startgrid. Althoff stond 16de. Proper maakte een slechte start vanwege een stilstaande auto. ,,In de tweede ronde heb in me kunnen herstellen. Door' Bohm (Dui) uit te remmen in de Tarzanbocht, kon ik een buf fer bouwen tussen Althoff en mij. Ik heb gedurende de race geen directe bedreiging ge-^ voeld", aldus de Oegstgeester coureur. Proper kijkt terug op een bewogen seizoen. ..Meer kon ik er echt niet uithalen, in totaal ben ik maar twee keer winnend over de streep geko- Formule Renault-coureur Middeldorp werd in het klasse ment bedreigd door David Sae- lem (Bel). Gestart vanaf de tweede plaat op de grid werd de Woubruggenaar in de tweede ronde gepasseerd door Franc ten Wolde. In de twintig ronde; tellende race werd hij niet be dreigd en Finishte als derde. Middeldorp is niet tevreden met zijn derde plaats in het Ne derlands kampioenschap. ,,Ik heb het hele seizoen technische problemen gehad en maar vier races uitgereden. Maar volgend seizoen zijn we weer van de partij." Middeldorp rijdt behal ve nationaal ook Europees For mule Renault. Daar bezet hij momenteel een vijfde positie in het totaalklassement. LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Lisse heeft met de 6-2 winst op Veglo haar positie aan de kop van de derde klasse van de lan delijke badmintoncompetitie versterkt. In de eerste klasse was Flair niet opgewassen tegen koploper BCR '91, 7-4 verlies. Na de enkelspelen had de BC Lisse in de streekderby tegen het Leidse The Printer/Veglo al een 3-1 voorsprong genomen. Mark Anderson gaf na twee lan ge games aan Randy Thepass geen revanche voor een in het Bacluvo-toernooi geleden ne derlaag. Christien van Santen en Sandy de Haas waren met duidelijke cijfers de meerdere van Monique Borsboom en Ire ne Bik. Ronald Jacksteit pakte tegen Stefan van Giezen wel de eerste game met 17-16, maar kwam er in de volgende twee niet meei; aan te pas. Het man- nendubbel was voor de Leide- naars, de vrouwen van Lisse waren ook in dubbel en mixed ongenaakbaar en scoorden daardoor 100 procent. Door de nederlaag van medekoploper Vliegende Shuttle uit Hoofd dorp staat Lisse alleen aan de leiding. De reserves van de badmin tonclub uit de bollenstreek kwa men er in eveneens een streek derby tegen Merenwiek niet aan te pas. De Leidenaars staan dan ook fier aan kop. Patrick Oosterveld bewees gisteren zijn sterke progressie door Bert de Geus in twee games te kloppen. Vorig seizoen was Oosterveld nog twee maal kansloos ge weest. Alleen het mannendub- bel en de mixed van Sandra van der Hart en Oosterveld vergden voor Merenwiek drie games. In de eerste klasse was kam pioenskandidaat BCR '91 een maatje te groot voor Flair. De Alphense mannen, de van een enkelblessure herstelde Bas van Zeist, Ronald van der Meer, Wouter de Lijster en Cees-Jan van Vliet, sleepten wel een der de game uit het vuur. Van der Meer ging daarin met 18-16 in de verlenging ten onder. De goede lijn van de singels werd voortgezet in de dubbels. Van der Meer en van Vliet wonnen in drieën. Bianca Dijkstra en in valler Karin Kuiper speelden een belangrijke rol in de beide door Flair gewonnen mixed- dubbels. In de enkelspelen was Dijkstra tekort geschoten en had Kuiper haar partij door op gave cadeau gekregen. De Alphense reserves pakten tegen Ribad hun eerste compe- titiepunt. Arnold Duijm, Martin Voskuilen en Kuiper grepen de winst in de singles, waarna Kui per met Eline de Lijster voor het vierde punt zorgde. Wassenaar had een uitste kend weekeinde. Het vlagge- schip stootte via een 5-3 over winning op Dropshot 4 door naar de tweede stek achter Lis se. John van Egmond, Arne Har- togsveld en Ellen van Vliet sin gelden succesvol. Van Egmond bleef ongeslagen door zowel het mannendubbel, als de mixed met Sonja van der Marei win nend af te sluiten. Team 2 won in de vierde klasse met 6-2 bij Leyton 3. Frank van Leeuwen en Herman Waterloo verloren hun enkelspel, maar namen re vanche in het dubbel. De vrou wen, Monique Hilgeman, Step hanie Zandvliet en Margret van Bourgondiën bleven zonder verlies. Het hogere tempo van de der de klasse is Apollo voorlopig nog te snel. Tegen DKC 4 scoor den Thea Turk en het mannen- dubbel de twee punten. Flair 3i kwam tegen Schollevaer een punt tekort om koploper Me renwiek nog vaster in het zadel te helpen. Elise Zandstra en Pe tra Knoester wonnen opnieuw de single. In de vierde klasse boekte Shuttlewoude de twee maxima le overwinning op rij. De tegen stand was minimaal. Die van Merenwiek 2 maximaal, maar partijwinst kon tegen koploper Velsen 3 niet binnengehaald worden. Flair 4 wordt door de winst op Zijderveld 8 een be dreiging voor koploper Drops hot 5. Top herstelt zich Velocitas' Jetske Goudsmit (rechts) volgt geconcentreerd haar tegenstandster Petra Bastiaans van Madjoe. dick hogewoning LEIDEN MICHEL VAN CENT KORFBALMEDEWERKER De Algemene leed dit weekein de na negentien duels weer eens een nederlaag. De Leidse eersteklasser kwam tegen Oran je net een doelpunt te kort (7-8). Dat betekent dat Fides Pacta en Fiks de enige clubs zijn met een ongeslagen status. Zij hebben dan ook allebei de koppositie in handen in hun tweede klasse. Pernix en Tempo staan nog al tijd op de laatste plaats in hun poule, maar de club uit Alphen behaalde tegen HKC(Ha) ten minste de eerste overwinning van dit seizoen (16-13). TOP toonde tegen Albatros aan dat de afstraffing van ODO (M) goed wasverwerkt. De over gangsklasser uit Sassenheim had met Inge de Vroomen, Pe ter Boeren en Jan de Vroomen drie invallers, maar compen seerde dit door fel en energiek aan te pakken. Beide clubs ble ven op 4-6 na steeds op één treffer van elkaar. Jolanda Cor- nelisse, Tim van der Horst en Michiel Kok waren goed op schot en verzorgden na rust (8- 8) de gehele produktie. De ze vende treffer van Kok bleek am per anderhalve minuut later goed voor de volle 14-13 winst. Coach Cor Gravekamp denkt aan personele veranderingen in de basis van Pernix na het te leurstellende 14-8 verlies tegen Sparta(N). Aanvankelijk ging het nog goed: Helene Zuur mond werd vier maal goed in stelling gebracht en dat leverde met strafworpen van Raymond Boerman en Jeroen Wayenberg een positief scoreverloop (1-2, 2-4 en 4-6). Na de paalwisseling waren de acht van Gravekamp echter onherkenbaar, zo zwak werd er uitgewerkt en gescho ten. De thuisclub miste op 7-7 eerst nog twee stippen om ver volgens toch moeiteloos naar 13-7 door te stomen. Alleen Boerman kwam nog eens tot scoren in de tweede omgang. De verdedigingen van De Al gemene en Oranje Wit waren sterk op dreef, zodat de topper een bescheiden 7-8 eindstand kreeg. De formatie van Ed Mol- loy had in de eerste zeventien minuten geen verweer op het bekeken aanvalsspel van haar opponent en raakte 1-5 achter. Miranda van der Lely opende met 3-5 de inhaalrace, die na rust werd voortgezet met goals van Alfred en Arnoud Lambooy (5-6). Toch bleef het probleem dat de eerste aanval geen schot had. Daarom kon uit de vele kansen nooit een gelijkmaker worden gehaald. De Danaïden heeft zich door een degelijke 13-7 zege op Sporting West stevig genesteld in de middenmoot. Coach Rolf lütuperisa complimenteerde zijn ploeg voor het gediscipli neerde spel, omdat er bij de meeste schoten voor een goede rebound werd gezorgd. Eric Pe ters bracht met vier afstands choten in zeven minuten tijd de afscheiding tot stand (3-1 en 6- 2). In deze periode kreeg de te genstander nauwelijks kansen door het goede voorverdedigen. Na 7-4 brachten Henny van der Top, Arne Heijman en Wouter Renes ver voor tijd aan de onze kerheid een eind: 10-4. De aanval van Tempo toonde zich na wekenlang getob tegen HKC(Ha) eindelijk weer eens schotvaardig. Coach Jan Eikel hofhad de opstelling van de da mes veranderd en dat bleek een positieve uitwerking te hebben op het spel en vooral het afvan gen. Zijn ploeg was voor in eer ste instantie nog wat wisselval lig (4-2, 4-5, 7-6 rust), maar trok na 8-8 het initiatief geheel naar zich toe. Marlijn Hooijer, goed voor zeven treffers. Sandra Buiskool, Ruud de Jong en Erik Pons bouwden een voorsprong van drie punten op (14-11 en 15-12) en die werd niet meer uit handen gegeven: 16-13 winst. Fiks kwam in eerste instantie niet goed op gang bij ZKC'31, wellicht omdat de voorberei ding door oponthoud in een file allesbehalve ideaal was. Het achttal van Gé van de Water was pas na een 7-5 achterstand goed op dreef en maakte al combinerend soms fraaie goals. Theo Vreeken en Henrik Hooi- meijer (2), Carola van Tol en Maikel Martens bouwden na 8- 8 (rust) een 13-9 voorsprong op, die garant stond voor een 15-12 zege. Aangezien er te slap begon nen werd, raakte Fides Pacta bij Olympiek 5-3 achterop. Routi nier Patricia Gottmer, vervang ster van Conchita Prins, leidde het herstel in (5-4), waarna het via 5-8 bij rust 7-9 werd. Frank Peter de Haas (3) en Dimitri IJzerman vergrootten de marge tot zeven (14-7). Daarna liet de lijstaanvoerder van 2E de teu gels wat vieren, zodat de twintig net buiten bereik bleef: 10-18. KZ Leiden had niets te duch ten van Hoogvliet, dat alleen goede wil en gewicht in de strijd kon werpen. Wil de Wit (3), Marko Zierikzee (2), Els van Lunteren, Sandra Verhorik, Kit ty de Wit, Ronald Siera en Aldo Spadon waren verantwoordelijk voor een 10-2 ruststand, zodat nadien alleen de hoogte van de overwinning onzeker was. Uit eindelijk bleef de teller op 16-6 staan, waarbij drie tegentreffers nog strafworpen waren. Ook Crescendo behaalde te- gen Eureka een afgetekende ze ge: 14-6» De ploeg van de Saf fierstraat speelde in het eerste half uur de kansen goed uit, re sulterend in goals van Wijnand Alberts (3), Saskia Baak (2), Car men Zitman en Gert-Jan Hen- sing (7-0). Na 9-3 (rust) duurde het echter twintig minuten al vorens de korf weer werd ge vonden, maar kleiner dan vijf punten werd de voorsprong toch nooit (11-6). Madjoe wint van onzeker Velocitas LEIDERDORP BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Madjoe heeft zaterdag de streekderby in 3N tegen Veloci tas met grote overmacht ge wonnen: 13-7. Vooral na rust (3- 5) toonden de Rijnsburgers zich veel trefzekerder dan de thuis ploeg, die na een goede ope ning (3-1volledig stilviel. „De eerste twintig minuten was de wedstrijd van ons", blik te verliezend coach Klaas Bos man nog eens terug op die ach teraf cruciale periode. „Bij 3-1 verzuimden we echter een reeks opgelegde kansen én een straf- worp te benutten. Daarna ver dween het overleg en het tempo uit het spel. We hadden wel veel balbezit, maar deden niet zo veel met de bal." Goals van Petra Bastiaans, Remco van de Meeberg, en Marco Ravensbergen (2) zorg den ervoor dat nog voor rust (3- 5) de rollen omgekeerd waren. Na de hervatting werd het ver schil alleen maar groter. Over ijverig joeg Velocitas op de aan sluiting, maar het spel werd al leen maar chaotischer. Zulks in tegenstelling tot dat van de Rijnsburgers. „Op het moment dat wij rust en kalmte uitstra len", verklaarde Madjoe-coach Wim van Huis het spelbeeld, „knapt de tegenstander af. De onzekerheid slaat toe, terwijl bij ons het zelfvertrouwen groeit. Iedereen durft dan ook z'n kan sen te nemen en scoort." Klaas Star en Elize Blankert onderstreepten de woorden van hun trainer door kort na rust voor 3-7 te tekenen. Velocitas stribbelde nog even tegen met goals van invallers Jetske en Ron Goudsmit, maar na 5-8 was het gedaan met het verweer. Pe tra Bastiaans en Marco Ravens bergen (met vijf goals topsco rer) en Remco van de Meeberg (elk tweemaal) vergrootten de marge tot 5-13. Pas in de laatste vijf minuten scoorden Paul Ro bert Nugteren en Jeroen van Driel tegen: 7-13, maar het ver schil bleef pijnlijk groot. HANDBALMEDEWERKER De vrouwen van Stompwijk'92 wachten in de eerste divisie nog steeds op de eerste winstpunten. Nu toon de AHV/Amhem zich in Stompwijk de sterkste, 10-14, rust 4-8. De nederlaag toont echter wel aan dat de Stompwijkse promovendus beter gaat spelen. De Arn hemse ploeg behoort tot de kanshebbers op het kam pioenschap en voert ook de ranglijst aan zonder punt verlies. Er had voor Stompwijk'92 meer ingezeten. De de fensie liet geen steken vallen, maar de aanval ging niet echt door op doorbraakmogelijkheden. Positief in aanvallend opzicht is dat de produktie niet alleen door Sylvia Hoevers behoefde te worden verzorgd. Schut ters, die de weg voor Stompwijk '92 naar de eerste di visie hielpen plaveien zoals Irma en Lenie van der Bosch deden ditmaal ook een duit in de pot. De score kwam op het conto van Sylvia"Hoevers 4, Eugenie van Geylswijk 3, Irma van der Bosch 2 en Lenie van der Bosch 1. In de afdelings eerste klasse verloren de vrouwen van Oase met 8-7, rust 2-3, van HMSH. Defensief zat het goed dicht bij Oase maar de aanval had te weinig tempo in de circulatie waardoor de Haagse verdedi ging de gaten telkens weer tijdig kon dichten. Voor Oase scoorden: Wendy Hoogenboom, Marleen Stip- donk en Anita van der Poel 2 en Wilma van Hees 1. In Noordwijk konden de wouwen van MSV het ge routineerde Westlandia 2 lange tijd goed bijbenen maar een dubieuze strafworp, kort voor tijd. deed de balans definitief naar Naaldwijkse kant doorslaan, 11- 13, rust 5-6. Voor MSV scoorden: Anita Spreeuw 4, Nellek Barnhoorn en Joke Knijnenburg 2 en Karin van SchieJacqueline Knijnenburg en Ilse van Kesteren 1.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20