Sport KRV en RCL op zoek naar 'de voordeur' Kratje bier: in de kantine toch? AA A M gp ,y, THEMATPM 4?cKKS de,,,c,rvan WFAQTRI in mcci/ VAN DE Opvallend aanwezig r SPDRTPRIJZEN van d I MAANDAG 17 OKTOBER 1994 19 Ron Sinteur wed strijd. Voor rust was niemand hem echt opgeval len, in de tiueede helft speelde de keeper van RCL zichzelf in de schijnwerpers. Hij stond er een paar keer heel goed toen hij er moest zijn. Vooral die redding op dat schot van Haasnoot van dichtbij was knap. Maar ook bij minder ge vaarlijke situaties was Sinteur nadrukkelijk aanwezig. Een ho ge bal voor het doel van RCL kwam bijna vanzelfsprekend bij Sinteur terecht. Wat ook opviel was dat hij zijn verdediging goed coachte. Sinteur zet z'n spe lers neer en begeleidt ze ook nog eens tijdens acties. En dat kom je op vierdeklasse-niveau niet zo vaak tegen. Van der Zwaan: „Sinteur was voor RCL zaterdag heel belang rijk en het zou me niet verbazen als hij dit seizoen wel vaker een puntje pakt voor zijn club. De man van de wedstrijd krijgt een paar voetbalschoenen Paul van der Zwaan „KRV begon sterk aan de wed strijd. Omdat de laatste man van KRV. Peter de Bakker, wel inschoof en die van RCL. Nic Oosterlee. niet. werd op het mid denveld een overtalsituatie ge creëerd waar RCL eigenlijk geen raad mee wist. Het gevolg was dat KRV het middenveld al snel volledig ondercontrole had. Maar de ploeg deed daar veel te weinig mee. In dat soort situa ties moet je de bal snel rond la ten gaan. de vrije man die er al tijd is. vinden. Als de twee spit sen dan ook nog eens als 'kaat sers' fungeren. moeten er kansen komen. Maar dat gebeurde alle maal niet. De spitsen André de Best en Coen Warnau kwamen nauwelijks los van hun bewa kers en speelden statisch, maak ten geen ruimte voor de opko mende mensen. Teleurstellend gezien de klasse en de reputatie van dit tweetal. De middenvelders van KRV liepen mede daardoor te veel met de bal en speelden de bal daarna in hun loop ook nog eens diep. Dat werkt natuurlijk niet. Het gevolg was dan ook dat KRV de ruimte die er ondanks de verdedigende speelwijze van RCL nog was, eigenlijk zelf dichtliep en dus nauwelijks een echte kans kreeg. Sterker nog. KRV gaf in de eer ste helft zelfs meer kansen weg dan RCL. Bij balverlies waren er immers te veel KRVers voor de bal en lag de ruimte aan de an dere kant. Het eerste kwartier benutte RCL die ruimte nog niet, daarna ging dat stukken beter. De drie spitsen die RCL constant voorin lucld. werden sneller aangespeeld en daardoor kwam KRV duidelijk in de problemen. De eerste helft van deze wed strijd was kwalitatief gezien be ter dan de tweede. RCL wilde de 1-0 na rust alleen maar verdedi gen en KRV besloot die achter stand met opportunistisch voet bal weg te werken. De bal ging vaker en sneller diep en hoog en dat komt de kwaliteit van het spel niet echt ten goede. Het is een spelletje waarbij je wat geluk moet hebben. De bal moet een keer goed vallen en er daarna ook nog eens worden in- KRV en RCL Twee ploegen die graag de vierde klasse 'via de voordeur' willen verlaten. RCL, omdat de vereniging weet hoe leuk dat kan zijn. Tien jaar eer- ste-klassevoetbal poets je niet zo maar weg. En KRV, omdat de club nog wekelijks bij zusterver enigingen Katwijk en Quick Boys kan zien hoe aardig mee spelen op het hoogste niveau is. Voor KRV is het in dat ver band ook absoluut een nood zaak de lift naar de derde klasse snel te vinden. Het spelerspo- tentieel in het voetbalmaffe dorp is volop aanwezig. Voet ballen in het tweede of derde van Quick Boys of Katwijk is al lang niet meer zo interessant als dat vroeger was. Meespelen in een standaardteam is aantrek kelijker. Een dergelijke overstap wordt echter sneller naar een derdeklasser gemaakt. De accommodatie van de voormalige zondagvereniging kan een hogere klasse ruim aan. En ook de dit seizoen voor het eerst voorzichtig 'op de markt' gebrachte presentatiegids geeft de ambitie van de RijnVogels uit Katwijk goed weer. Daarbij komt dat trainer Henk Krauwel lectie kan beschikken. Een spe lersgroep waarin diverse spelers te vinden zijn (Cees Haasnoot, Bouwe van Beelen, André de Best) die al eerder hebben aan getoond op hoger niveau mee te kunnen. Toekomst Maar, ook RCL werkt aan de toekomst. Met Sinteur, Barend- se en Roos werden oud-RCL'ers teruggehaald naar het oude nest. In combinatie met oudge dienden als Oosterlee en Bras- ker staat er nu al een ploeg waar oefenmeester Leo Holl een tijd je mee verder kan. Ook voor de L,eiderdorpse Racing geldt even wel dat de stap omhoog bijna noodzakelijk is om verder te ko men. Talenten als Peter Zirkzee en André Beerling hou je in die klasse immers gemakkelijker nog een tijdje bij je. getrapt. Dat lukte, mede door het goede keeperswerk van Sin teur. zaterdag niet. Die doelman was trouwens niet het enige positieve punt van RCL. De ploeg toonde tegen KRV beslist aan ook over meer kwali teiten te beschikken. Met Ooster lee en Brasker heeft RCL natuur lijk een paar geroutineerde jon gens achterin. En ook midden velders als Planie en Dekker kunnen op vierae-klasseniveau iets extra's brengen, jammer dat Peter Zirkzee maar zo kort in ac tie kwam. Hij had een paar goe de acties in huis. ik had 'm graag de hele wedstrijd gezien. Al met al was het bij KRV - RCL allemaal meer spannend dan goed. Het belang van de wedstrijd (nummer één tegen nummer twee) zid daarbij zeker een rol hebben gespeeld. Coen Wamau van KRV is Marcel Roos van RCL te vlug af. De Leiderdorpers Wat dat betreft zette RCL za terdag bij KRV een niet onbe langrijke stap. Door de winst op KRV (een doeltreffende kopbal van Alex Barendse, nadat Edwin Grotendorst de bal ook al kop pend voor het doel had ge bracht) bezetten de Leiderdor pers nu met Leiden samen de gedeelde eerste plaats. Zaterdag mogen beide onderling gaan uitmaken welk team daar echt hoort; de winnaar van die partij mag zich ook vrijwel zeker pe riodekampioen noemen. Een eerste prijs die het moreel van een ploeg per definitie goed doet. de topper in de vierde klasse. Topfavoriet Met KRV en Leiden wist RCL zich aan het begin van dit sei zoen al topfavoriet in de vierde klasse A. Een kwalificatie die de Leiderdorpers zaterdag op het veld absoluut niet waarmaak ten. De ploeg van Leo Holl leun de daarvoor te zeer op de verde diging, kwam te weinig aan meevoetballen toe. Nu had Holl zijn ploeg ook duidelijk aan KRV aangepast. Laatste man Nic Oosterlee diende ook echt laatste man te spelen en Marcel Roos, normaal de vormgever op het middenveld, werd met de bewaking van Coen Warnau op gezadeld. Een tactiek die na af loop geslaagd mocht worden genoemd, maar Holl en de zij nen hadden daarbij wel de hulp nodig gehad van Ron Sinteur. De doelverdediger van RCL was een paar keer sterk in de één-te gen-één, heerste in de lucht en bleek over knappe reflexen te beschikken bij pogingen van Haasnoot en invaller Daan No- teboom. Daar stond wel tegenover dat RCL zelf 'op de counter' ook wat mogelijkheden liet liggen. Zo weigerde de bepaald niet zwak spelende Klaas Dekker een dot van een kans te benut- FOTO LOEK ZUYDERDUIN ten en verzuimden de leider dorpers met enige regelmaat spelen. Een gegeven waar 1-eo Holl na afloop niet echt mee zat. „We hebben dit seizoen be tere wedstrijden gespeeld, dat is waar. Maar het ging vandaag maar om één ding, de volle winst. Nu hebben we nog steeds een goede kans op de eerste pe riode. doen we op alle fronten volop mee. In deze periode van de competitie is dat heel be langrijk, zeker in een klasse waarin drie ploegen er waar schijnlijk bovenuit zullen ste ken." KRV - RCL 0-1 (0-1). 32 Naam: Kees Koemans Leeftijd: 43 jaar Club: DIOK Beroep: Autohandelaar T isttrren kun rugby- I minnend Neder land genieten van een hernieuwd optreden van Kees Koemans. De oude mees ter speelde mee met de DIOK Athletics in Rotterdam tegen de plaatselijke rugbyclub, maar kon niet voorkomen dat zijn team met 44 -17 ten onder ging. Ruim anderhalf jaar geleden be sloot de meer dan 70-voudig in ternational bewust afstand te doen van de wedstrijdsport en voor zijn plezier met de oude meesters wedstrijdjes te spelen. Hoe was dat om weer een ech te wedstrijd te spelen? ..Het viel me niet tegen, maar als ik een week of drie, vier train, dan sta ik er weer. Nu werd ik om kwart voor twee gebeld, of ik naar Rotterdam kon komen om mee te spelen omdat ze spelers te kort kwamen. Dat hoef je maar een keer aan mij te vragen en ik zit al in de auto. Was dit optreden eenmalig of kunnen we dit vaker verwach ten? „Ik denk niet dat het bij deze ene keer blijft. Ik heb gezien wat er bij die jongens aan mankeert. Ik wil graag helpen om de achter stand in rugbykennis die som mige spelers hebben te verklei nen. Daar heeft het eerste team straks alleen maar profijt van. Hoe denk je dat Ie gaan doen? „Ik ga ze op de trainingen de helpende hand bieden. Ik ga me volledig richten op de Athletics en gewoon bij les I beginnen, de basisvaardigheden. Die worden niet of niet voldoende door alle spelers beheerst. Ik ga proberen meer invloed op die jongens te krijgen, waardoor de resultaten beter worden. Mijn hart doet pijn als ik zie hoe de Athletics dreigen af te glijden muireen ni veau dat niet past bij de club DIOK" ert-JanTheunisse inHP-DeTijd: Van het wieier- wereldje zelf heb ik nooit zo gehouden, maar fietsen vind ik nog altijd prachtig. Ik wil niet zonder. En het gekke is dat mijn lichaam enerzijds zegt: je kan niet meer verder. En anderzijds: ik mis de in spanning. Ik voeljdat het nog steeds op zijn donder wil krij gen". Wielerbaas Peter Post in Het Parool: Vroeger wisten ze niet beter, doordraaien in de regen, beu ken tegen de wind. Nu denken ze als ze in hondeweer moeten terugkeren na een lekke band: Wat ben ik aan het doen? Kan ik niet beter gaan housen tot morgenochtend ze ven uur?" Studio Sportpre- sentator Humberto Tan in het studen tenblad Boots: „Ik heb twee weken bij de stads reini gingsdienst gewerkt. Ik wilde weten wat het was om de straat te vegen. Stratenveger of televisiepresentator; het is al lebei gewoon een baan hoor. Maar als ik moet kiezen tussen die twee, dan weet ik wel wat ik kies. Ik leef liever in een schone wereld dan in een wereld met ijdeltuiten Heerenveenkeeper Carlo L'Ami in VI: „Ik ben een voorstander van de doodstraf. Ik heb er geen enkele moeite mee dat Van Damme is opgehangen. In Nederland wordt te mild ge straft. Drugsdealers nemen zoveel mensen mee de ellende in, dat ze die tegen de muur zouden moeten zouden". De door het AD op een zij spoor gezette sportjournalist Lex Muller in Vrij Neder land: Het kerkhof ligt vol met mensen die ook dachten dat ze onmisbaar waren. Je leert het toch ook een beetje relati veren. En we moeten ook niet dramatiseren. Ik word niet opgehangen. Ik ben geen Van Dam me". Idem: „In Nederland ben je een stumper als je met je vijftigste nog in de sport zit. Ik begrijp dat niet. In Engeland worden mannen van vijftig of zestig juist gerespecteerd om hun knowhow". Autocoureur Jos Verstappen in het studentenblad Boots: Wat me tegengevallen is, is dat als het even niet zo erg goed gaat, je meteen met de groncl gelijk gemaakt wordt. Gaat het even beter, dan ben je weer de held. Dat vind ik erg Nederlands, het is alle maal zo zwartwit". John de Wolf in VI: „Ik erger me dood als spelers over elkaar ouwehoeren. Idem: „Als iedereen denkt: het is over en sluiten, staan we toch weer met z'n allen op en lo pen we ook ineens weer te buffelen. Idem: .Alsereen hoge bal komt doe ik tegen woordig heel voorzichtig, ter wijl ik er vijfjaar geleden als een gek inging." Idem: „Ik erger me er niet aan dat Ajax zo goed speelt." Idem: „Ik heb zelf nooit iets met Duitsers gehad, al vind ik ze wel arrogant en vreet ik ze het liefst op op het veld. Joop Hiele in VI: „Ik heb nooit spijt gehad van mijn overgang van Feyenoord van SVV. De aanbieding van S W was zo goed dat ik die niet kon laten lopen. Idem over avonden: „Dan wil ik wel eens met mijn poten op tafel liggen. Idem over schelden: „Als ik in 't veld sta heb ik geen tijd om iets netjes en be leefd aan een medespeler te vragen. Dat gaat dan met wat meer overtuiging, laat ik het maar op die manier zeggen. Idem over zijn beginjaren bij Feyenoord: Als ventje van zeventien stond ik in een keer in de gro te mannenwereld. Dat werd me heel snel en hard duidelijk gemaakt. Zeker in de eerste maanden heb ik veel proble men gehad. De tranen ston den iedere training in mijn ogen. Als ik een bal pakte, en ik dacht: die heb ik. dan drukte een speler me daarna als een mol in de grond. Een normale voetbal zaterdag bij Quick Boys. De kratten bier staan in de kantine opgestapeld. Ron Idelenburgzag het een week of drie geleden voor het eerst. De aanvoerder van ARC 6 speelde met zijn team thuis te gen Kagia 3 en wat had de te- genstander bij zich? Een kratje bier, van een merk dat in de Al- phense kantine niet is te krij gen. „Ik zag in de rust een wisselspe ler of een geblesseerde speler met de krat bier het veld af gaan. Wat ik toen dacht? Eigen lijk niets. Als je je tot zo ver moet verlagen..." De Alphenaar kan er met zijn hoofd niet bij dat recreatieve voetballers geen geld willen uitgeven in de kanti ne van de tegenpartij. „Dat hoort er toch bij. Wij blijven er altijd met een mannetje of tien eventjes hangen, en gaan ver volgens terug naar ARC." Het verschijnsel is al oud maar het komt steeds vaker voor. Re den voor de KNVB afdeling Lei den om een brief te sturen naar alle clubs met het verzoek de le den erop te wijzen dat het niet de bedoeling is dat ze bij de su permarkt gekochte drank mee nemen naar uitwedstrijden. Manager Cor van Steijn herin nert zich dat de kwestie vooral is aangezwengeld door vereni gingen uit de Rijn- en Veen- streek. Er zouden zelfs elftallen zijn die de krat niet in de kleed kamer laten staan maar in het doel zetten. Voorzitter Arie de Vreugd van Quick Boys vertelt eerlijk dat hij heeft vernomen dat het vooral elftallen van de Katwijkse clubs zijn die een eigen krat meene men naar uitwedstrijden. Mis schien omdat Katwijkers een flesje bier verre prevaleren bo ven een tapje - 'hier zitten de enige clubs waar veel flesjes worden verkocht' -, waarschijn lijk ook omdat de bewoners van het kustdorp nogal zuinig zijn, veronderstelt De Vreugd. Een groot probleem noemt hij het, waar moeilijk wat tegen te doen is. „In het verleden is het bij ons weieens gemeld, maar over het algemeen krijgen we het niet di rect te horen wanneer een elftal van ons drank meeneemt naar de tegenstander. Dat zouden we wel willen, dan kunnen we maatregelen nemen." De brief is aan de orde geko men tijdens de vergadering van aanvoerders. Als elftallen de re gel overtreden krijgen ze een waarschuwing. Gebeurt het dan weer, dan wil Quick Boys be hoorlijke straffen uitdelen. „Dan moeten ze maar ergens anders gaan voetballen", dreigt De Vreugd. De grootste vereniging van Ne derland heeft het zelfs meege maakt dat thuisspelende elftal len een kratje in de supermarkt kochten en dat in de eigen kleedkamer opdronken. Om aan deze praktijken een einde te maken is vorig jaar besloten bonnen uit te delen aan teams die thuis spelen. Zij krijgen met die bon tien gulden korting op een kratje, dat in de kantine op Nieuw-Zuid 52 gulden kost, in clusief statiegeld. Kan De Vreugd het begrijpen dat voetballers liever een kratje voor 27 gulden kopen in de su permarkt? „Ik begrijp wel dat ze een kratje duur vinden maar echt logisch vind ik het niet. Echt logisch is dat je in de kan tine wat gaat drinken. Die is daar voor neergezet en het is er bovendien gezelliger dan in de kleedkamer." Volgens De Vreugd worden zel den nog vreemde kratjes op Nieuw-Zuid gesignaleerd. „Maar wc kunnen moeilijk bij elke kleedkamer een controleur zetten." Bij de voetbalvereniging Katwijk maakt het bestuurslid dat dienst heeft geregeld een rondje over het complex, onder meer ook om te kijken of er bierkratjes staan die in de supermarkt zijn gekocht. Voorzitter Gerrit de Best begrijpt dat het een pro bleem is, hel wordt ook gere geld onder de aandacht van de leden gebracht, maar voor de kantine-inkomsten maakt het volgens hem niet veel uit. „De kantine draait toch vooral op de toeschouwers." Terug naar het eigen-bierelftal Kagia 3. „Dat is nou ook toeval lig", roept aanvoerder John van der Lans uit. „1 let is voor het eerst in de acht jaar dat wij sa men spelen dat we een krat bier bij ons hadden en we worden meteen gesnapt!" Hij wil graag uitleggen hoe de vork in de steel zit. Een speler van het elftal was jarig geweest en wilde trakteren. Kagia 3 speelde echter vrij laat en zou pas tegen half zeven in Lisserbroek terug zijn. Dat vond het feestvarken te laat. „I lij dacht: ik neem een kratje mee en dan drinken we daar in de kleedkamer wat." Geruchten leiden verder naar SJZ 8, dat een hele wagen vol mee zou nemen naar uitwed strijden. „Daar zat geen drank in, hoor", zegt een Zoeterwou- denaar die weleens met dit elf tal meespeelt. „Het was een kle- dingmobiel: de kleding hing er op hangertjes in." Mercury Mid Herenschoen, een van de vele schoen aanbiedingen deze INQ Joggingpak in diverse kleuren, voor dames en heren.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19