iLisse komt niet aan voetballen toe Quick Boys mist de grote vorm Drie treffers ARC weer niet genoeg voor winst Geluk lacht Rijnsburg eindelijk toe Sport Ter Leede moet nog veel leren MAANDAG 17 OKTOBER 1994 AFDELING LEIDEN SVLSWg2a0 K T d^k °"d' W°Ub™f' IvOW-GWS 5-2, Abberies M%V 2"? TAW 7-12 Lugdunum 6-6 Koudekerk 6-10 Abbenes 6-5 MVKV G M 'jV(AV 6 5 Woubrugge 6-9 LSVV'70 6-2 UVS 6 7 GWS 7-2 Kagia 6-7 SVLV 60 De gestaakte wedstrijd GWS TAW (0-4) is MARKEN ROB ONDERWATER Voorzitter Guyt was er een dag eerder van vakantie voor terug gekomen. Marken - Quick Boys, dat zou op zeker een spektakel stuk worden. Dus reisden zeker 500 sensatiebeluste Katwijkers hun helden na door de dikke Noordhollandse mist naar het knusse veldje, waar zo veel historie lag. Nadat de zeedamp was opgetrokken en aan het eind van de middag de zon ging schij nen, keken de voetballiefhebbers elkaar verbaasd aan. Niks spektakel, niks leuk voetbal en geen doelpunten, 0-0 dus. Heel Quick Boys wees naderhand naar de laffe voetballers van Marken. Voorzitter Guyt, met een sikkeneurig gezicht: „Wat ze hier aan het doen zijn weet ik niet, maar ik zou me doodscha men als ik voor eigen publiek zo zou voetballen." Het was inder daad armoedig wat de ploeg van Peter de Waard liet zien. Mar ken hield vooral in de tweede helft negen mensen achter de bal en loerde op de counter. En deed dat onorthodox met lange ha len naar voren. Niettemin mag Quick Boys het zichzelf aanrekenen dat de ploeg geen twee punten aan de confrontatie op het ljsselmeer- eiland overhield. Het hield niet over wat blauwwit liet zien. „We missen de grote vorm", wist aanvoerder Hans van der Plas. 'Poch had Quick Boys-in-minder-goede-doen kunnen winnen. „Maar dan moet je de kansen wel benutten", legde trainer Henk Wis man de vinger op de zere plek. „Ie weet dat je tegen zo'n ploeg weinig mogelijkheden tot scoren krijgt. Dan moet het eigenlijk direct raak zijn." Quick Boys moest de geschorste Hicham Rbii en de gebles seerde Martin Steenvoorden in Katwijk achterlaten. Marcel l lar- teveld en Leen van der Plas deden in de frontlinie hun stinkende best, maar het duo miste finesse en doeltreffendheid. Leen van der Plas gaf daar in de eerste minuut een schrijnend voorbeeld van. Hij stond oog in oog met goalie Zeinstra, maar zijn inzet miste de juiste richting. Daarmee haalde Quick Boys zich een hoop problemen op de hals. Marken trok zonder enige schroom een levende muur op voor keeper Zeinstra en liet het balbezit over aan Quick Boys. Terwijl de Katwijkers zonder overtuiging tevergeefs beukten op de Marken-verdediging, vielen aan de andere kant twee gevaar lijke kansen. Doelman Van der Niet bewees waarom hij dit sei zoen de eerste keus is. De inzetten van Kees Veerkamp en Jim my Simons ranselde hij met verve uit zijn doel. In de tweede speelde Quick Boys met meer bezieling. Peter Kruit ontworstelde zich zo nu en dan aan de bewaking van Lars Westerveen, maar de Leidenaar verkoos te vaak een solo die veelal strandde in het overbevolkte strafschopgebied. Na ruim een uur kreeg Kruit de beste kans op een presenteerblaadje aan geboden van Floor van Duyn. De ex-Roodenburger raakte de bal volledig verkeerd. Met Leonard Pluimgraaff als pinchhitter (ten koste van Leen van der Plas) kwam er leven in de brouwerij, maar uitgespeelde kansen leverde zijn inbreng niet op. Gert Aandewiel was met een kopbal op de buitenkant van de paal nog het dichtst bij een Kat- wijks doelpunt. Quick Boys: Van der Niet: Schaap, Fens, Aandewiel, Hans van der Plas: Jaap van Duyn, Van.Dijk, Floor van Duyn: Harteveld, Leen van der Plas (Pluim graaff), Kruit. NICK VERWOERD ARC lijkt over het verlies van de naar Alphense Boys vertrokken topscorer Jacques Key heen te zijn. Net als in de vorige compe titiewedstrijd tegen Barendrecht vonden de Alphenaren zaterdag os in het duel met Spijkenissa drie- he maal het net. Dat bleek echter ib: niet voldoende voor een over- ui winning, omdat de verdediging van de Racing opnieuw zo lek als een mandje was. Spijkenisse fdt profiteerde ervan en kon zo drie keer een achterstand wegwer- ken: 3-3. Sinds Robbie Koster weer deel uitmaakt van de Alphense ir aanval, lijken de problemen die oe' ARC in offensief opzicht kende :eri de wereld uit. Tegen Ba ar rendrecht vierde de spits zijn rentree na een langdurige bles sure met een treffer en een aan- deel in de twee overige goals. 1] Tegen Spijkenisse was het op tut nieuw raak. Tweemaal doel- puntte de aalvlugge Koster. Met Koster, Ruud Bos en Johan Boer in de voorste linie kan ARC voor I de dag komen. De moeilijkheden liggen ach- 1 terin. Coach Wim van Zwam H posteerde zaterdag Marco Dijk- -0, huizen op het middenveld - es eerder speelde hij als vrije ver dediger - en liet Frank Bloem- heuvel nu als libero fungeren. Van Zwam: „We misten op het middenveld John van der Meer, die nog niet helemaal fit was. Dijkhuizen heeft op zijn plek gespeeld omdat ik daar toch een creatieve voetballer wilde hebben. Daar komt nog bij dat Bloemheuvel het in het tweede als laatste man prima heeft ge daan." De omzetting veranderde niets aan de defensieve malaise. Ook nu ontbrak weer de organi satie en heerste er veel onrust voor het doel van Marco Wins, die met zijn schreeuwpartijen de ARC-verdedigers'beslist niet beter laat verdedigen. „Het lijkt niet uit te maken wie ik waar opstel, het gaat toch mis", toon de Van Zwam zich teleurge steld. „We zijn niet scherp ach terin, we lopen de bal achterna en kijken niet wat er om ons heen gebeurt. Zo geven we de doelpunten gewoon weg. We trainen hard op scherper verde digen, maar het heeft ook veel met zelfvertrouwen te maken. En voor vertrouwen heb je ge woon een lekkere overwinning nodig." Daar kwam ARC tegen Spijke nisse dus niet aan toe. Al was de start veelbelovend. Bij een voor zet van Walter van der Weiden dook Robbie Koster op voor zijn directe tegenstander Richard Kunst en met een fraaie knal vond hij de bovenhoek: 1-0. De soms aardig combinerende be zoekers, bij wie de van Eindho ven gekomen Faust van der Meer (geblesseerd) ontbrak, gingen aan de hand van routi nier Niels van Hamburg op zoek naar de gelijkmaker. Dat viel niet mee. Maurice Latuhar- hary liep weliswaar regelmatig op rechts Fred van der Veldt voorbij, maar bij zijn voorzetten lieten de Spijkenisse-voorwaart- sen zich niet zien. Gelukkig maar voor doelman Wins, die in de lucht geen ster ke indruk maakte. Hij raakte bij een hoge bal van links zelfs een keertje flink het hoofd van zijn voorstopper Albert Kooy in plaats van de bal. Vlak voor het rustsignaal van arbiter De Haan, die grove overtredingen van Dijkhuizen, Van Hamburg en Martin Pijl met een reprimande afdeed, kwam de terechte ge lijkmaker. ARC verdedigde slecht uit en na een mooie com binatie tussen Pijl en Rob van der Meer schoot Andrew de Ruiter van dichtbij raak: 1-1. Twee minuten na rust leidde ARC al weer. Dijkhuizen, die veel ballen van achteruit over zich heen zag vliegen, stuurde Boer de diepte in en Bos wist met diens voorzet wel raad: 2-1. En dus kon Spijkenisse opnieuw in de achtervolging. Het veld- Rob Koster neemt Mario Biervliet van Spijkenisse in de tang. Paul Dijkman (links) verleent assistentie. foto»holvast/marklamers overwicht van de groenwitten sorteerde halverwege de tweede helft effect. Pijls hoekschop kon door Van Hamburg zo maar worden ingekopt: 2-2. Na een voorzet van Boer en geklungel van de defensie van de bezoe kers - Spijkenisse heeft na zater dag net als ARC ook al vijftien treffers om de oren - zette Kos ter ARC evenwel opnieuw op voorsprong. In de slotfase scoorde de volledig vrijstaande invaller Robin Krayo met het, hoofd de dikverdiende gelijk maker voor de ploeg van trainer Joop Warner, die in z'n nabab- bel feilloos het niveau van de wedstrijd aangaf: „We hebben twee zwakke broeders aan het werk gezien." Van ^ragen waren er genoeg, *en. antwoorden te weinig. Hoe van iJcon het dat FC Lisse zater- (HelrTdagmiddag niet aan voet- 24. ballen toekwam, en dat de ter- Rthuiswedstrijd tegen Ba- kaartrendrecht werd gedomi- fken^neerd door de bezoekende roescploeg? Er was niemand die o^'neen verklaring kon geven voor de verdiende neder- Panlaag (3-2). MeerUSSE JANET VAN PUK Bruil "«Jjatuurlijk, Lisse miste drie vas te waarden: Leon van der Zwet -O- (operatie), Emiel Wajer (werk vakantie) en Bert van Duyven- ntioobode (dijbeenblessure). Maar dat mag geen excuus zijn voor ■•khuieen ploeg met zo'n grote selec- als Lisse. „We hebben zo getraind, de vonken vlo er vanaF', zei trainer Mark HuyWotte vertwijfeld. „De trai- Taihiningsopkomst is bijna honderd de sfeer is goed", be- 1 Schvestigde Stefan Spruyt, die Van TCHDuyvenbode verving als laatste terac Na een tegenvallende compe- d, ititiestart speelde de ploeg met ,dag:titelaspiraties goede wedstrij den tegen ARC en Schevenin- 26 gen. Vorige week trad het verval 19 echter al in. De bekerwedstrijd 12 tegen vierdeklasser RCL werd 13 weliswaar gewonnen, maar het 18 spel viel weer tegen. 18 Dat de ploeg het tij niet had 12 weten te keren, bleek zaterdag- middag al vanaf de aftrap. Ba- 1 i. rendrecht zette meteen de toon, 16 hoewel Lisse na een uitval na J! anderhalve minuut al op voor- 11. sprong kwam. Een lange bal van H Spruyt werd doorgekopt door René Ras die Jelle Visser in staat stelde via een mooie lob te sco- Barendrecht stortte niet in maar ging door op de ingesla gen weg. Met goede combina- ties, waar Lisse volop de gele genheid voor gaf. Er werd slecht Jelle Visser (rechts) probeert Sander Rijsdijk van Barendrecht van zich af te houden. Peter Wubben (midden) ziet toe. gedekt, op het middenveld vie len enorme gaten en de snelle en technische voorhoede kreeg kansen genoeg. Het veldover- wicht leidde vijf minuten voor rust tot de gelijkmaker van San- der Rijsdijk. Zijn kopbal was on bereikbaar voor Marijn Mok- veld, die Lisse al een paar keer had weten te redden. Even leek het erop dat de voor de geblesseerde Gertjan Bunt ingevallen Mark Ens de thuisploeg na rust wat inspiratie gaf, maar het was Barendrecht dat na twaalf minuten scoorde. Na een half uur in de tweede helft.scoorde Ton Wildenbeest zelfs 1-3. Hij kreeg de bal goed aangespeeld en schoot hem vanaf 35 meter in de rechterbo venhoek van het doel. Ralph Polman scoorde een paar minuten later 2-3, maar het slotoffensief van Lisstrwas te laat gekomen. En dus had Lisse niet de aansluiting met de top gekregen waarop de ploeg zo had gehoopt. De teleurstel ling was groot. De gebruikelijke collectieve cooling down bleef achterwege, een paar spelers bleven minutenlang vertwijfeld op het veld staan, alsof ze niet wilden accepteren dat de wed strijd was gespeeld. Tekenend voor de malaise bij Lisse was het gedrag van Erwin Hermes. Af en toe liet de linker spits met prachtige passes of een uitstekende balcontrole zien waarom hij enkele seizoe nen bij FC Den Haag onder contract stond. Maar te vaak mislukten zijn acties. Het leidde tot hoongelach en luidkeelse verzuchtingen van het publiek. Mark Wotte nam hem halver wege de tweede helft in be scherming door hem te wisse len. Hermes wilde meteen doorlopen naar de kleedkamer, bedacht zich na een paar meter, nam toch plaats in de dug-out. foto loek zuyderduin Daar kroop hij na het derde doelpunt van Barendrecht weer uit om de rest van de wedstrijd aan de overkant van het veld in elkaar gedoken te volgen. „Misschien kunnen we onbe wust de druk niet aan", filoso feerde Spruyt. „Het zou toch een drama zijn als we met zo'n club en zo'n selectie onderin gaan meedraaien?" Het is al een drama, maar dan zou het drama compleet zijn. Lisse: Mokveld; John Vermeulen. Spruyt. Polman, Bunt (Ens); Ras. Vermeulen, Opdam; Visser, Wubben, Hermes (Iliohan). RUNSBURG CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Het kan raar lopen in de voet ballerij. Vraag het Rijnsburgse Boys. De ene week verliest geel zwart kansloos met 1-6 van Kat wijk en zeven dagen later wordt er met 5-2 gewonnen van SHO. Binnen acht dagen twee totaal verschillende scores, met slechts één overeenkomst: in beide gevallen waren de cijfers geflatteerd. Deden de Rijnsbur gers er goed aan niet al te zwaar te tillen aan het verlies tegen de landskampioen, ze dienen evenzeer niet te lang stil te staan bij de winst op het gezel schap uit Oud-Beijerland. Want die kwam zeker niet zonder for tuin tot stand. Wat de kwaliteit van de doel punten betreft had Rijnsburgse Boys in de eerste helft -besloten met een 2-2 stand- weinig in te brengen tegen SHO. De eerste Rijnsburgse goal, de 1-1 van Jef frey van Driel, kwam voort uit een volledig mislukt schot. Maar het lullige rollertje ver dween wel via de paal over de doellijn. De tweede treffer van de Rijnsburgers, een afstands pegel van Peter van Duijn (2-1), werd door een verdediger van SHO van richting veranderd. Doelman Ab van Wijk kon daar door weinig meer uitrichten. De twee goals van SHO daarente gen konden ingelijst worden. Al in de negende minuut namen de Oudbeijerlanders de leiding deor toedoen van Theo Ver- maat. De sterk spelende linkerspits kopte raak nadat Roy van Dup- pen de bal uit een vrije trap voor het doel had gebracht. Het doelpunt van Edwin Wilden berg was zelfs nog een pietsie fraaier. Zonder dat er een Rijns burger tussen kon komen ging de bal van voet tot voet in de voorste lijn van SHO. Wilden berg voorzag de vloeiende com binatie van een passende afwer king: 2-2. Qua gecreëerde kan sen was SHO voor rust duidelijk in het voordeel. Daar stond te genover dat Steven Faber bij een 2-2 stand de paal trof na een hoekschop van van Robbert de Ruyter. Na rust gaf de defen sie van Rijnsburgse Boys bedui dend minder kansen weg. Bovendien ging er in aanval lend opzicht meer dreiging uit van het aanvalsspel. Met name De Ruyter manifesteerde zich aan de linker zijde. De 3-2 (kop bal Van Duijn) en 5-2 (schot Van Driel) werden door hem voorbereid. De vierde Rijns burgse goal veroorzaakte nogal wat deining binnen de lijnen. Van Driel werd onderuitge haald, wat voor arbiter Breugem aanleiding was naar de stip te wijzen. Die beslissing schoot tal van SHO-ers in het verkeerde keelgat. Dit mede omdat Breu gem bij een identieke situatie in de eerste helft geweigerd had SHO een strafschop toe te ken- SHO-trainer Jan de Gier daar over: „Woedend waren ze, mijn spelers. Te begrijpen natuurlijk, want ze voelden zich te kort ge daan. Aan de andere kant is het weinig professioneel zo te rea geren. De scheidsrechter veran dert toch niet van mening. Ik moet bekennen dat de discipli ne bij SHO soms ver te zoeken is. Kan ook niet anders, want er is jaren niets aan gedaan. Ik re ken het tot mijn taak daar ver andering in te brengen." Opvallend aan Rijnsburgse kant was de inzet waarmee ge speeld werd. In de eerste helft leidde het enthousiasme zelfs tot enkele aanslagen op Oud- beijerlandse benen. Maar liefst vijf Rijnsburgers liepen tegen een gele kaart aan. Kiebert: „Wat wil je, we hadden iets goed te maken na die 1-6 van vorige week. Dat is gelukt, ge lukkig wel. Want je moet altijd maar afwachten wat voor effect zo'n grote nederlaag op je ploeg heeft. Over het vertoonde spel ben ik niet ontevreden. Het gaat de goede kant op." SHO-spits Wildenberg be waart ongetwijfeld minder goe de herinneringen aan Rijns burgse Boys-SHO. Hij werd van het veld gestuurd, omdat hij een slaande beweging in de richting van Martin den Haan Robbert de Ruijter. foto archief had gemaakt. Dat gebeurde kort nadat Ed Roos de door Van Driel geforceerde strafschop in 4-2 had omgezet. Rijnsburgse Boys: Schot; Vaartjes, Hordijk, Dick Heemskerk, Den Haan; Buis, Van Duijn, Roos, De Ruyter; Van Driel, Faber (Vletter). SASSENHEIM GERARD BAAS VOETBALMEDEWERKER Ter Leede heeft nog veel te leren in de tweede klasse. Trainer Freek Rienks heeft aardige spelers tot zijn beschikking, maar de noodzakelijke rust en routine om de eerste klasse te bereiken ont breken nog. Tegen het defensieve Zevenhoven werd een onnodige thuis-nederlaag geleden (0-2), waardoor de Sassenheimers met vijf uit vijf een kleurloze middenmootpositie bekleden. Duidelijk bleek opnieuw dat de prestaties op het veld nog geen gelijke tred houden met de ambitieuze kre- De eerste helft had Ter Leede de tegenstander goed in de greep. Zevenhoven liet de aanvalsop bouw aan het toeval over en het was geen enkel probleem voor de versterkte Sassenheimse verde diging om stand te houden. Ter Leede had echter in offensief opzicht een mager antwoord. De drie spitsen waren moeilijk bereikbaar en de spaarza me aanvallen strandden in onzorgvuldigheid. Voorzetten waren te scherp en steekpassjes te on zuiver. Wat vooral opviel was het isolement van linkerspits Erwin Crooy (volgens Rienks 'de man in vorm'). De beoogde linkshalf, Leen Guyt, was gekoppeld aan de Zevenhovense spelbepaler Tom Rovers. Het was een goede keuze van Rienks om Rovers, de beste speler van Zevenhoven, mandekking te geven. lammer alleen dat het ten koste ging van.Crooy, die slechts een enkele keer kon laten zien dat hij nog steeds in goede vorm is. Zevenhoven kon zich dan ook na rust met ge mak instellen op de voorspelbare Sassumse aan vallen. Na de thee was er meer veranderd. Zeven hoven was heer en meester en kreeg al na twee minuten via Wino Verleun een goede kans om de score te openen. Tien minuten later was het wel raak. Paul Domburg kreeg de bal voor het intik ken en zette Zevenhoven op 0-1. Ook bij deze aanval was de kopsterke Verleun betrokken. Hij klopte de kleine Edward van de Putten in de lucht. Rienks wilde niets weten van een tactische fout: „Hdward heeft het verder prima gedaan." Na deze treffer was het alle hens aan dek bij Ter Leede, ondanks het feit dat er nog ruim een half uur op de klok stond. De ploeg speelde alsof slechts een ultiem slotoffensief redding kon bren gen. De verdedigende taken werden verwaar loosd. In de 80ste minuut torende Verleun weer boven Van de Putten uit en de 0-2 was een feil. Freek Rienks kreeg dus gelijk met zijn uitspraak in de rust: „Ik heb gezegd dat de eefste goal waar schijnlijk de beslissing zou brengen. Het was al leen mijn bedoeling om de defensie op scherp te zetten". "Ter I-ccde-Zx-venhoven 0-2 (0-0). 57. Domburg 0-1«0. Ver leun 0-2. Scheidsrechter Van I.eeuwen. Toeschouwers 300. Gele kaarten: Boer, Guyt (beiden Ter Ixedc), Peliegrom, Hij dra (belden Zevenhoven). Ter I,ecdc: Blankespoor; Eikens, Boer, Desar, Natzijl; Van der Hoeven, Van de Putten, Guyt (Faber); Brcmmer, Schel

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15