Ajax boezemt ontzag in Sport Milanese clubs krijgen klappen Stan Valckx schrikt van zwalkend PSV fc Twente blijft koploper Newcastle heeft geluk van de koploper MAANDAG 17 OKTOBER 1994 MAA EINDHOVEN GPD Stan Valckx erkende zaterdagavond toch wel een beetje ge schrokken te zijn; van PSV wel te verstaan. Zijn nieuwe en oude club won weliswaar van Heerenveen (3-1), maar de overwinning was nauwelijks verdiend. In feite had PSV alle mazzel van de we reld dat Heerenveen de wedstrijd niet al voor rust had beslist. PSV speelde tegen Heerenveen opnieuw behoorlijk slecht. Zonder Vink, Van Mol en Hoekstra moest het komen van Ronal- do, Nilis en Wouters. De eerste was voornamelijk een sta-in-de- weg en Nilis kwam ook maar zelden los. Slechts Wouters haalde zijn niveau, zijn best mogelijke niveau nog wel. De 34-jarige aanvoerder - net als tegen Roda jC op het middenveld spelend - was de absolute uitblinker bij PSV. De enige uitblinker, al deed Menzo het in de goal ook goed. De Mos: „Voor rust zijn we ge red door de paal en'door Menzo". Dat PSV won, was te danken aan een bevlieging van Nilis (1-1) en een schitterend duet van Ronaldo en invaller Erik Meijer, acht minuten voor tijd. De Braziliaan, die twee andere prachtige acties had, maar voor de rest weinig deed, leverde de voorzet die Meijer met een perfecte kopstoot benutte. Nog weer later maak te Ronaldo 3-1 uit een strafschop, die hij zelf had verdiend. De rentree van Valckx werd daarmee alsnog een winnende rentree. Heel blij was de Limburger echter niet. wel kapot. „Het is een hele omschakeling. Ik heb vanavond gemerkt dat ik in Portugal heel oud had kunnen worden. Bij een wedstrijd als van avond was ik in Portugal met een droog shirt van het veld geko men, nu ben ik kapot". PSV: Menzo; Prommayon, Wouters. Valckx, Faber (Van der Gaag): Unskens, Nilis. Numan; Pahlplatz (Meijer). Ronaldo, Zenden Iicercnvi ling.'i, Roi FC Twente gaf afgelopen week einde wel een punt, maar niet de koppositie af. De Ensche- deërs bleven aan kop van de ranglijst, ondanks de 2-2 op ei gen veld tegen FC Groningen. FC Twente deed tegen het zwakke Groningen veel te wei nig met een groot veldover- wicht. Goed aanvallend werk werd door onnodige defensieve missers te weinig beloond. Sion zette na rust het laaggeklasseer de Groningen zelfs op voor sprong. Mols en Ter Avest leken voor gerechtigheid te zorgen, maar Bombarda bewees in de slotfase weer eens zijn waarde als pinchhiter: 2-2. Vitesse keerde terug in de mid denmoot door in de Gelderse derby NEC te verslaan: 2-0. De Serviër Curovic maakte beide doelpunten. De Arnhemse doel man Van der Gouw heeft de laatste vijf duels slechts één treffer tegengekregen. Opval lend, aangezien hij er in de drie duels daarvoor negen om de oren kreeg. Subtopper MW raakte een punt-kwijt aan Volendam I-1 De Volendammers hadden zelfs moeten winnen, maar in de slotfase miste Wasiman een strafschop. De Brabantse derby tussen RKC en Willem II eindig de onbeslist (1-1). VW veroverde zaterdag de eer ste periodetitel van het seizoen. De ploeg van Remie Reynierse speelde in Alkmaar met 0-0 ge lijk tegen AZ. Fortuna Sittard had de Venlose club nog voorbij kunnen streven, maar het lukte het team van Pim Verbeek niet Emmen te verslaan. In De Baandert bleef het 1-1. 'We zijn hier gekomen om de schade beperkt te hou den'. Go Ahead trainer Henk ten Cate opende met deze zin zijn wedstrijd analyse, gisteren na de 4-0 nederlaag tegen Ajax. AMSTERDAM EDWIN STRUIS Het zijn dit soort uitlatingen die er mede toe bijdragen dat de Nederlandse competitie inter nationaal gezien nauwelijks aanzien geniet. Vijftien van de zeventien eredivisieclubs ko men naar Amsterdam toe om 'de schade zo beperkt mogelijk te houden'. Meestal gevolgd door cliché nummer twee: 'Te gen Ajax hoeven we geen pun ten te pakken. Daar zijn wed strijden tegen Dordrecht en RKC voor'. Terwijl in andere landen de topploegen elke week op de toppen van hun kunnen moeten spelen en regelmatig punten morsen (zie Manchester United, Bayern München en AC Milan), heeft Ajax tegen de meeste clubs genoeg aan een half uurtje vol gas. Gisteren was het al niet an ders. De bezoekers uit Deventer liepen na 45 minuten trots de kleedkamer in, omdat de rust zonder kleerscheuren was be reikt, maar stortten na de her vatting volledig in. Binnen een kwartier stonden de Amster dammers met 3-0 voor. Waarna het gaspedaal weer plaats maakte voor de handrem. Net zo gemakkelijk. Met zo min mo gelijk inspanningen zo veel mo gelijk bereiken. Ajax-trainer Louis van Gaal kon zich geen betere voorbereiding op de ko mende krakers tegen Austria Sajzburg (woensdag in Wenen) en PSV (zondag in Eindhoven) wensen. Wanneer staan er nu eens trainers op die tijdens de voor bespreking zeggen van 'jon gens, het is een raar verhaal, maar we gaan vandaag winnen van Ajax. Heeft iemand daar wat op tegen?' De kans dat een speler bezwaar maakt, moet ui- PSV-Heerenveen 3-1 (0-1). 9. Polley 0-1. 60. Nilis 1-1. 82. Mei|er 2-1. 90. Ronaldo 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Blanken- •- Toeschouwers. 25 7 52 Gc-le kaart: (Dordrecht), 83. Brusselers (NAC, 2xgeel). ■endam), Koningstem, cht). modikorc FC Twente-FC Groningen 2-2 (0-0). 51. Sion 0-1. 63. Mols 1-1, 72. Ter Avest 2-1. 79. Bombarda 2-2. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 6400 Gele kaart: Sion, Boudesteyn, Huizingh (FC Gronin- Feyenoord-FC Utrecht 3-0 (1-0). 18. Tau- ment 1-0, 73 Trustfull 2-0, 90. Maas 3-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 27.300. Gele kaart: Van Kessel, Gorter, De Jong (FC Utrecht). Ajax-Go Ahead Eagles 4-0 (0-0). 48. Over- Schenning, Hulshoff (GA Ende. Toeschouwers: 7895. Gele kaart: Kooistra. Dikken (NEC). Volendam-MW 1-1 (1-0). 7. Smeets 1-0, 82 Roelofsen 1-1 (strafschop) Scheids rechter: Schuurmans. Toeschouwers: 3100 Gele kaart: Steur, Hans Bond (Volendam), Joordens, Reyners, Roelofsen Boot. Toeschouwers: 2653 Rode Jari Litmanen kapt de instormende Gijs Steinmann behendig uit. terst klein worden geacht. Zo'n trainer is Henk ten Cate niet. In tegendeel, de afwezigheid van ervaren spelers als Cees Mar- bus, Alfons Arts en Jack de Gier (alle drie geblesseerd) greep hij met beide handen aan om een uiterst verdedigend concept uit te dokteren. Het had weinig ge scheeld of zelfs de Ajax-verdedi- gers hadden mandekking gekre gen. Zodoende deed de eerste helft sterk denken aan Volen- dam-Ajax, eind vorig seizoen, ook in het Olympisch Stadion. Ajax contra een verdedigings gordel waaruit zo heel af en toe iemand ontsnapte die brutaal weg de middenlijn passeerde. Marthijn Pothoven mocht een keer aanleggen, na verkeerd uit verdedigen van Frank Rijkaard, en Marco Heering trof na een half uur spelen de bovenkant van de lat. Meer kwam er niet uit de Deventer hoek. Mare Overmars brak drie mi nuten na rust de ban. Of eigen lijk Jari Litmanen. De Fin be- 'BUITENLANDS VOETBAL MILAAN GPD/ANP De Milanese voetbalbolwerken staan op instorten. AC Milan in casseert bij het begin van de herfst klap op klap, terwijl het Hollands getinte Inter het pres teert om zelfs nu zijn eeuwige rivaal niet te acherhalen. Giste ren verloren de grootmachten van de promovendi Padova en Bari. Voor Padova betekende de stunt tegen AC Milan zelfs de eerste overwinning in de Serie A sinds meer dan dertig jaar. Daar Juvenilis ook via een nederlaag bij Foggia van zich deed spre ken en Parma van Sampdoria verloor hoeven de tifosi in de Lombardische hoofdstad nog niet wanhopen. De nederlagen van AC Milan in dit seizoen zijn nu al niet op de vingers van één hand te tel len. Niets blijft de trotse kam pioen van Europa en Italië be spaard. Na het bekerverlies te gen Inter (1-2) en de juridische nederlaag vanwege het flesjes schandaal, ging de roodzwarte formatie pijnlijk ten onder bij Padova. De Amerikaan Alexei Lalas, die tot gisteren vooral op viel door zijn gedrag buiten het veld als rock zanger, opende halverwege de eerste helft de score tegen de ongelovig toe kijkende Milan-spelers. Capello probeerde zijn apathisch reage rende ploeg nieuw leven in te blazen door Dejan Savicevic zijn rentree te laten maken. De Serviër was nog niet in het veld of de Franse international Mar cel Desailly moest vanwege een tweede gele kaart het veld rui men. Ondanks de numerieke minderheid bleef Milan aanval len. Albertini en Gullit waren met afstandschoten dicht bij de gelijkmaker. Een fraai afstands chot van linksback Gabrieli le verde echter de tweede Pa- duaanse treffer op. Inter was door het ontbreken van Seno, Berti, Bianchi en Sosa bijna geheel aangewezen op zijn Hollandse kompas. Jonk en Bergkamp wierpen het buiten kansje tegen Bari in San Siro om harten te winnen in de prulle- bak. Van de oud-Ajacieden mag misschien geen Italiaanse le venstijl worden verwacht, maar behalve vreemde uitspraken in de Nederlandse media vallen ze in de afgelopen anderhalf jaar weinig op. Wellicht kunnen ze minder tegen de kritiek, die op het schiereiland per definitie harder is voor de Italiaanse ve detten dan voor de als afgoden beschouwde buitenlanders. Bergkamp, die gisteren weer uit pure irritatie tegen een gele kaart opliep, is tot nu toe nog gespaard, hoewel hij sinds janu ari alleen uit strafschoppen scoorde. Inter leek Bari te hebben on derschat. De Colombiaan Guer rero zorgde in de derde minuut na een fout van Bergomi voor een vroege voorsprong van de Apuliërs. Na deze start probeer de Bergkamp met enkele af standschoten het tij te keren, maar nog voor de pauze deelde Bari de knock-out uit. Tovalieri benutte een goed uitgevoerde counter. In de tweede helft was Bari een paar keer dicht bij een derde treffer. Doelman Pagliuca voorkwam met enkele reddin gen een nog grotere afgang. In- ter kon daar alleen een treffer van Pancev tegenover stellen. De Macedoniër trof in buiten spelpositie doel, maar zag zijn treffer goedgekeurd. Spanje Real Madrid heeft de koppositie in Spanje overgenomen van De- portivo la Coruna. De Madrile- nen wonnen zaterdag de uit wedstrijd tegen Espanol, Depor- tivo kwam niet verder dan een Bari-verdediger Candido probeert'Dennis Bergkamp de voet dwars te zetten. gelijkspel bij Atletico Madrid (1- 1). Beide ploegen hebben elf punten, Real bezit het betere doelsaldo. Barcelona heeft na de geluk kige overwinning op Valencia (2-1) twee punten achterstand en bezet de gedeelde vierde plaats. Zaragoza klom naar de derde positie dankzij een afge tekende zege op Celta: 4-0. Deportivo moest hel zater dagavond tegen Atletico Madrid zonder de geblesseerde Brazi liaan Bebeto stellen. Atletico maakte het de koploper lastig. De Colombiaanse international Valencia zette de thuisclub in de 44ste minuut op 1-0. Het antwoord van Deportivo kwam kort na de rust. Invaller Kosta- dinov, die Salinas na 50 minu ten kwam aflossen, was drie mi nuten na zijn komst succesvol. Real maakte van de halve misstap gebruik om de eerste plaats op de ranglijst over te ne men. Het versloeg in Barcelona Espanol met 2-1. Amavisca te kende in de eerste helft voor beide Madrileense treffers. De Bulgaar Iotov scoorde na de rust tegen. Bij Valencia-Barcelona ston den zaterdag vijftien WK-gan- gers op het veld. Pikant detail: doelman Zubizarreta van Va lencia moest aan het einde van vorig seizoen weg van Johan Cruijff. Zijn opvolger bij Bar celona - Busquets - staat echter al weken onder zware kritiek. Barcelona had zaterdag veel geluk. De landskampioen kwam snel op achterstand door een treffer Mijatovic. Valencia bleef ook na dat doelpunt veruit de beste ploeg, maar WK-topscorer Salenko verprutste diverse mo gelijkheden. De beste kreeg hij kort na de rust, maar Busquets kon handelend optreden toen de eigenzinnige Rus in kansrijke positie te lang treuzelde. Barcelona kwam in de tweede helft op gelijke hoogte door Ro nald Koeman. De oud-interna tional benutte een strafschop, Vorige week ontliep Newcastle door een treffer in de 90ste nii- nuut een nederlaag tegen Blackburn. Zaterdag leverde een doelpunt van Beardsley in de slotseconden de overwinning op tegen Crystal Palace. New castle heeft het geluk van de koploper, die ook wint als het eens niet loopt. Blackburn, de an de Engelse ranglijst, boekte winning. De ploeg met de duur ste aanval (25 miljoen voor Sut ton en Shearer) won met 3-2 van Liverpool, de club met de duurste verdediging (Ruddock, Scales en Babb kostten bijna 30 miljoen). De van Norwich over genomen Chris Sutton scoorde twee keer voor de ploeg van manager Dalglish. De 21-jarige spits vestigde zich alleen kon i negen doelpunten. Fowler, die voor Liverpool één keer succes vol was, volgt met acht treffers. Manchester United heeft de derde plaats overgenomen van Nottingham Forest, dat van daag zijn tiende competitie wedstrijd (tegen Wimbledon) speelt. De titelverdediger dank te de overwinning op West Ham aan de Fransman Eric Cantona. bleek de winnende. België Anderlecht heeft op de achtste speeldag van Belgische compe titie opnieuw een punt laten lig gen. De ploeg van Jan Boskamp kwam tegen Seraing niet verder dan 1-1. Koploper Standard Luik, dat op eigen terrein AA Gent met 2-0 versloeg, vergroot- het verschil met de concur- Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 3. 60. Been 2-4 Sch. 3100. Gele kaart: Schreuder, Werdekkf Tu°"nn Ten Hag (RKC). Topscorers: 1 Kluivert (Ajax), V, Hooijdonk (NAC), Roelofsen (MW) 6, Dennis de Nooijer (Sparta), Ronaldo (PSV) (Helmond Sport) 7, 5. 5. 6. Boogers (RKC). Graef (Roda JC), Hui- berts (Roda JC), Booy (FC Utrecht), Nilis (PSV), Decheiver (RKC), Mols (FC Twente) ïond, Strijks (Den Bosch! Telstar-Helmond Sport 2-3 (1-2). 12. huttu 0-1, 29. Koordes 1-1. 32 Van U/rap wen 1-2, 56. Taihuttu 1-3, 87. Van f"iao 2-3. Scheidsrechter: Van Veluwen antVt schouwers: 1765. Gele kaart: Nok, Kr. De Zeeuw (Telstar), Sijahailatua, Van LKOn wem> Meeuwsen, Gereste.n (He.ryagr De Graafschap-RBC 3-0 (2-0). 24. ballt Schijndel 1-0, 36. Van Schijndel 2-0,., Van Schijndel 3-0. Scheidsrechter: RUllH wart. Toeschouwers: 3000. Gele kaarty.pnf dee (De Graafschap). IC1I7 TOP-Haarlem 3-0 (0-0). 68 Torken neet 85. Torken 2-0, 90. Torken 3-0 (s schop). Scheidsrechter: Blom. ToescDlOC 2000 Gele kaart: Hesp (T0P),opt, (Fpen VOO] 4375. Rode kaart: 79. Panlaag (AZ, 2x geel) Gele kaart: Van der Meer irr_ bon (VW). LISSE Cambuur-Heracles 1-0(1-0). 45. Brui 0 Scheidsrechter: Van Huiten. Toesckiof. wers: 5000 Gele kaart: Stam, Elz, (Cambuur), Leferink (Heracles). te W. Fortuna Sittard-Emmen 1-1 (1-1). (0pe Vroomans 1-0, 17. Beers 1-1. SchtJL rechter: Van Beek. Toeschouwers: 3t Gele kaart: Usta (Fortuna). BarmentloobOCH Jonge (Emmen). dat FC Den Haag-Excelsior 2-4 (2-2). 7. ning 1-0, 27 Koning 2-0, 33. Dijkhuieen 2-1, 37. Dijkhuizen 2-2, 50. Mansvelitie n Dijk 2400. Gele „ar,B°^0et (FC Den Haag), Van den Berg (Excelsiorgen Topscorers: 1. Sibon (WV) 11,2. HuyWot Taihining »o1!e)"'Proc (Fortuna S), Van der Vegt (FC Zwolle! Van de Brink (De Graafschap). Van Schvest I (De Graafschap), Van der Laan (FC lnuv 1 (Ine® 'mar hield, omringd door vier verde digers, het overzicht en bood de oud-speler van Go Ahead een niet te missen kans. Litmanen, de koningsschutter van vorig seizoen, heeft zich intussen ont wikkeld als een aangever eerste klas. „Ik heb een andere rol in het team gekregen", zei de Fin. „Maar op deze manier speel ik ook in het nationale elftal. Ik voel me er prima bij". De nieuwe 'koning van de as- sist' treft het alleen niet met zijn nationaliteit. Het uitzicht van de Scandinaviërs om zich voor het eerst in de historie te plaat sen voor een eindronde van een groot toernooi is na de kansloze 4-0 -nederlaag afgelopen woens dag tegen Griekenland alweer tot het nulpunt gedaald. Giste ren kon de Fin zich heerlijk uit leven. Met als hoogtepunt zijn eerste competitie-treffer, in de zestigste minuut. Litmanen worstelde zich met enig fortuin langs voorstopper Maringo Vlij- ter en haalde meteen uit met links. De derde Ajax-goal, Dan ny Blind had negen minuten eerder voor 2-0 gezorgd, vorm de de inleiding tot de 'handrem-fase'. Rijkaard en Da vids kregen met het oog op het zware week-programma rust en invaller Peter van Vossen mocht zich op de linkerflank uitleven. De Zeeuw kwam twee keer dichtbij een doelpunt, maar kwam op de beslissende mo menten ten val. Vier minuten voor tijd struikelde de aanvaller over zijn eigen benen, in de slotminuut legde Jan Michels hem neer. De strafschop wilde Van Vossen dolgraag zelf ne men, maar topscorer Patrick Kluivert zag in de penalty een uitgelezen mogelijkheid om zijn totaal naar zes op te schroeven. Dat lukte. (WV) 5 sen (FC Den Bosch), Drie Zaterdag: NAC-Sparta. Roda JC-NEC.i zaterdag: Excelsior-F AZ-Cambuur. VW-Fortuna Sittard, Ititie n-TOP, Haarlem-FC Zwolle. Zondag: jjje| den Den Haag-De Graafschap. noord, FC Groningen-RKC, Ajax-F 12 19-13 TOP 6 5 1 0 11 6 4 2 0 10 18- 7 RBC 7 3 4 0 10 12- 6 Helm.Sport 13 1 9 12- 6 7 2 3 2 7 12-14 Emmen 13 0 5 6 9-20 5-19 Eindhoven O J 1 II ll.ppf 8 5 1 2 11 12ie6fc 9 5 1 3 11 13 well 9 5 13 11 18 enp' i 3 9 12 wet 9 0 2 7 2 2 r Ronald de Boer, Litmanen, Davids (52. Van Vossen); Finidi, Kluivert, Over- ZEIST»GPD GA Eagles; Hiele; Hulshoff, Steinmann, Vlijter, Verkuyl (16. Leferink); Valk, Mi chels, Schenning; Heering, Pothoven, KNVB steekt stokje voor spelregeltrut Bremen laat kans liggen BREMEN SID/DPA nadat Fernando een schot van Bakero met de hand had ge stopt. De verrassende en voor Barcelona plezierige ontkno ping volgde in blessuretijd. Ro- mario kon niet bij een voorzet, zijn teamgenoot Stoitsjkov wel. Doelman Zubizarreta kreeg nog wel een hand tegen de inzet van de Bulgaar, maar zag de bal tot zijn ontzetting tegen het net slaan. „Een wedstrijd duurt nu een maal negentig minuten", ver klaarde Cruijff opgelucht na de gelukkig tot stand gekomen overwinning. Zijn Braziliaanse collega Parreira, die zijn land in de Verenigde Staten naar de wereldtitel voerde, was diep te leurgesteld. „Mijn ploeg heeft voortreffelijk gespeeld. Dat heeft iedereen kunnen zien. Al leen was het resultaat geen af spiegeling van de krachtsver houding." De trainer zat zelf wegens een schorsing op de tri bune en gaf zijn instructies via de telefoon. rentie tot twee punten. Anderlecht, dat woensdag in de Champions League aan treedt tegen Hajduk Split, speel de tegen Seraing zwak. Kort voor rust zette Lukaku Seraing op 1-0 na een misverstand tus sen Graeme Rutjes en doelman De Wilde. Weber bracht An derlecht in het begin van de tweede helft langszij. Een kwar tier voor tijd kreeg Edmilson van Seraing de rode kaart. Maar de titelverdediger kon niet van de numerieke meerderheid pro fiteren. Werder Bremen heeft zater dag een goede kans laten lig gen om alleen de leiding te nemen in de Bundesliga. De ploeg van trainer Otto Re- hhagel, donderdag in Rotter dam tegenstander van Feye- noord in de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropa Cup voor bekerhouders, verspeelde net als medekop loper Borussia Dortmund een punt. Werder speelde na een voorsprong van 2-0 thuis 2-2 tegen het laaggeklasseer de FC Köln, Borussia bleef bij Karlsruher SC op 0-0 steken. Bayern München profi teerde niet van de halve mis stappen van de concurrentie en speelde zelf ook gelijk in een opwindend duel met Eintracht Frankfurt (3-3). SC Freiburg, dat vrijdag al met 3-0 van Hamburger SV won, was in de top de enige win nende ploeg. Borussia Dort mund en Werder Bremen staan nu op veertien punten uit negen duels, Freiburg, Bayern München en HSV volgen op twee punten. „We hadden de overwin ning eigenlijk niet meer uit handen mogen geven", zei Rehhagel. „Dit puntverlies is onze eigen schuld. Nadat Köln tegen had gescoord, miste ik de juiste instelling bij de spelers." Bode (20ste minuut) en de Rus Bestsjast- nisj (drie minuten na rust) bezorgden de thuisclub een comfortabele voorsprong. Polster leidde met een tegen doelpunt in de 53ste minuut een offensief van Köln in, dat tien minuten voor het einde de gelijkmaker van Weiser opleverde. Bayern - Frankfurt, voor 63.000 toeschouwers, was een wedstrijd met sentimen ten. Dat gold vooral voor Jupp Heynckes, oud-coach van Bayern en nu op de bank bij Eintracht, dat de uit Italië gehaalde Thomas Doll sterk zag spelen. Hij bediende na vijf minuten de scorende Dickhaut op maat en maakte er zelf in de 55ste minuut 1-2 van, nadat Babbel acht mi nuten voor rust voor Bayern succes had gehad. In de slot fase kreeg de wedstrijd een zinderend karakter. Ziege zorgde in de 71ste minuut voor 2-2 en de Zwitser Sutter leek de thuisclub zeven mi nuten voor tijd toch nog de winst te bezorgen. Komljeno- vic had echter in de 87ste minuut nog een doelpunt in petto: 3-3. De KNVB gaat een stokje steken voor een spelregeltruc rond de si tuatie van de invallerdoelman. Deze zogenoemde 'derde wisse "W kan door tijdelijke wisselingen van de. doelman en een veldspele I binnen het elftal nu nog gebruikt worden om een der Je (veld)spe J Ier in te zetten. Maar de KNVB heeft besloten om in een aanvullen de tekst te melden dat de invallerdoelman alleen de oorspronkelij ke doelman mag vervangen. Met het woordje 'oorspronkelijkt "W wordt voorkomen dat er tijdelijk tussen veldspelers en doelman ge J[ wisseld wordt, een truc die nu nog een derde extra veldspeler kaj opleveren. Het voorstel van de KNVB om deze nieuwe 'spelregé nog verder aan te scherpen, moet nog worden bekrachtigd door d ALF algemene vergadering amateurvoetbal. Eindelijk winst voor Salzburg SALZBURG «ANP Austria Salzburg, woensdag te genstander van Ajax in de Champions League, heeft zater dag voor het eerst sinds lange tijd een wedstrijd gewonnen. Voor 12.000 toeschouwers ver sloeg de Oostenrijkse lands kampioen Admira Wacker met 4-2. In zeven opeenvolgende competitiewedstrijden en twee Champions League-duels stond Salzburg 'droog'. Door deze overwinning heeft de lands kampioen weer aansluiting ge kregen met de top van de Oos ii tenrijkse competitie, waar he r heel spannend is. Vier clubi r voeren met zestien punten ui v dertien wedstrijden de ranglijs aan. Salzburg staat met twet e punten achterstand op de vijfdt j: plaats. 1 Tóch was trainer Otto Barii 1 ontevreden over de prestath van zijn team. „Een wedstrijc die we met 7 of 8-0 hadder moeten winnen en nu eindigt ir 4-2. Na 4-0 hebben we de boe i laten verslappen, daar moeter de spelers de consequenties var i dragen", raasde de fcoaat. i rfi rif Dertiende speeldag: FC Linz-Rapid Wien 1 OELU/c J vfB Möd|ing.sturm Graz 2-2. Austria j Achtste speeldag: Seraing-Anderlecht 1-1, Sint-Truiden-Gerrnmal Ekeren 0-4, Charle- roi-Cercle Brugge 2-0, Standard Luik-AA Gent 2-0, RWDM-KV Oostende 1-1, SK 8everen-Club Luik 5-4, FC Antwerp-Lierse SK 0-3, KV Mechelen-Lommel 1-0, Club Brugge-Eendracht 5 kop: Standard Luik t Lierse 8-10, Mechelen 8-10, Club Brugge 8-10, Seraing 8-10, Beveren 8-8, Antwerp 8-8, Gent 8-8, RWDM 8-8. DUITSLAND Steyr-FC Tirol 5-0, I 13-16, Autria Salzburg 13 I, Rapid Wien 13-13. s-Beira Mar 3-0, Cha- Negende speeldag: Dynamo Dresden-F Kaiserslautern 1-0, Bayern München-Eii tracht Frankfurt 3-3, Karlsruher SC-E i Dortmund 0-0, Schalke'04-VfB Stuttg- 1-1, Borussia Mönchengladbach-MSV Duisburg 1-0, Werder Bremen-FC Köln 2- 2, Bayer Leverkusen-Bayer Uerdingen 1-1 Stand aan kop: Borussia Dortmund 9-14, 13, FC Porto 7-11. Chaves 7-9, Boavis 7-9, Guimaraes 7-9, Tirsense 7-8, Benf.t 6-7, Maritimo6-7, Braga 7-7. 2, Bayer Leverkusen-Bayer Uerdingen 1-1 - 'Tiund 9-14, burg 9-12. urger SV 9- 12, Karlsruher SC 9-11, FC Kaiserslautern 9-11. Bayer Leverkusen 9-10, Bor. Mön- chengladbach 9-10, VfB Stuttgart 9-10. ian 0-0, Hearts-Celtic 1-0, Glasgow Tiende speeldag: Arsenal-Chelsea 3-1, As- Coruna 1-1, Sevill ton-Coventry 0-2, Leeds-Tottenham 1-1, Athletic de Bilbao 0-0, Real Sociedad-Real 1 Leicester-Southampton 4-3, Manchester Oviedo 3-1, Compostela-Real Betis 1-1. United-West Ham 1-0, Queens Park Ran- Racing Santander-Logrones 3-0, Sporting. gers-Manchëster City 1-2, Ipswich-Shef- Gijon-Albacete 3-2, Tenerife-Real Vallado- field Wednesday 1-2. Stand aan kop: New- |jd 0-0, Real Zaragoza-Celta 4-0. Stand aan kop: Real Madrid 7-11, Deportivo 7- I 11. Real Zaragoza 7-10, Real Betis 7-9, Barcelona 7-9, Tenerife 7-9, Gijon 7-9, Va- lencia 7-8, Athletic Bilbao 7-8, Espanol 7- 19. Liverpool 9-17, Norwich 10-16, Chel sea 9-15, Manchester City 10,-15, Leeds 10-15, Southampton 10-15, Fenerbahce 1-1, Antalya-Kayseri 2-0, Bur- sa-Ankaragücü 1-0, Adanademir-Kocaeli 1-1, Altay-Samsun 3-2, Petrolofisi-Besik- Sampdoria-Parma ITALIË 1-2, Cagli- ;ntus 2-0. 1-2, Lazio-Napoli 5-1, Padova- 2-0, Reggiana-Fiorentina 1-1 Samsun 9-12, Van 9-12. Altay 9-11, Ko- I: AS Roma 6-14, Parma 6-13, ventus 6-11. Lazio 6-11. Foggia 6-11.. ZWITSERLAND speeldag: Grasshoppers- ■St Gallen 3-0, Basel-FC Zürich 0-0, Servette-Sion 1-1, Lugano-Aarau 1-1, Luzern-Young Boys 0-| 0. Stand aan kop: Grasshoppers 14-21. NeuchStel 14-18, Lugano 14-16, Lausan ne 14-16. Luzern 14-16. Aarau 14-15.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14