Driedubbel voordeel 1981 1391 95 2i9: oo* KRUmnt 'We zien binnenkort huizen in plaats van koren 20% Voordeel! w Regio Scholen in Alkemade stap dichter bij besturenfusie CHTERGROND Oegstgeest telt circa 2500 'zwarte' honden Oktober Korting Aktie! OO* Vinyl Aquarel 00* 39.°°en 49.° Vitrage 90!> 'stoffering op z'n best! ZATERDAG 15 OKTOBER 1994 O'f- SO.'A\ AS DtKWIt ALKEMADE MARIETA KROFT De besturenfusie van de openbare, katholieke en pro testants-christelijke basis scholen in Alkemade is een stap dichterbij. Alle scholen in Alkemade hebben de afgelo pen weken laten weten dat ze verder willen gaan op de in geslagen weg. Deze week is het bestuur in oprichting daarom voor het eerst bij el kaar gekomen. Deze groep af gevaardigden van iedere school onderzoekt de perso nele gevolgen en de financi en. Voor 1 april besluiten de scholen of de besturenfusie met ingang van 1 augustus volgend jaar een feit kan zijn. Voorzitter J. van Bostelen van hel bestuur i.o. zegt 'heel op timistisch' te zijn. De identiteit wordt volgens Van Bostelen gewaarborgd door iedere school een eigen bestuurscommissie te geven. Die houdt zich bezig met identiteitsgevoelige en onder wijskundige zaken. Alleen rooms-katholieke school Ter Does in Hoogmade is een maand geleden afgehaakt omdat ze bezorgd is over het behoud van de eigen identi- Het bestuur is oplossing op het behoud van de protes tants-christelijke basisschool De Regenboog in Nieuwe We tering. De school zit met circa 70 leerlingen ver onder de op heffingsnorm van 115 die voor Alkemade geldt. De eni ge school in Nieuwe Wetering dreigt op 1 augustus 1996 de deuren te moeten sluiten. Van Bostelen is niet optimis tisch over het behoud. „Fusie met een andere school is de enige oplossing om De Re genboog te behouden. Maar dat zal weer negatieve gevol gen hebben voor de andere school." Het bestuur van de Regen boog had eerder gepleit voor een onafhankelijke sie van wijze vrouwen' die naar een oplos sing zou moeten zoeken. Maar volgens Van Bostelen kan dat altijd nog 'als het be stuur i.o. er niet uitkomt.' Overigens is de kans klein dat de leerkrachten van De Regenboog bij een eventuele sluiting op straat komen te staan. Dat is een rechtstreeks gevolg van de besturenfusie. Van Bostelen: „Leerkrachten die hun baan verliezen, ko men als eersten in aanmer king voor een opengevallen plek in een school dat onder hetzelfde bestuur valt." Nieuw-Vennep ligt niet wakker van verdubbeling OEGSTGEEST LOMAN LEEFMANS In Oegstgeest lopen ongeveer 2500 'zwarte' honden rond. Dat zijn viervoeters waarvan de ei genaars geen hondenbelasting betalen. Op een totaal van circa 3500 draagt daarmee tegen de 73 procent van de hondenpo pulatie geen penning. „En als je zo'n hond ziet, kun je moeilijk vragen waar is je penning en waar is je baasje? Daarbij heb ben we in Oegstgeest één con troleur en die is overspannen, geloof ik", aldus WD-wethou- der H. Kamphuisen, tijdens een commissievergadering. Kamphuisen legde uit waar om in de begroting 1995 onder het kopje hondenbelasting de suggestie staat dat deze heffing, aanvang 1996, maar beter kan worden afgeschaft. De voor- reden is dat het de ge- eerst 40.000 gulden kost om ongeveer een ton binnen te halen. Maar uit cijfers die Kamphuisen onthulde, bleek ook dat de controle op 'zwarte' door: Roza van der Veer Bollenstreek met oogkleppen Een struisvogel zou er nog jaloers op worden. De ma nier waarop de gemeenten in de Duin- en Bollen streek vasthouden aan het bouwen voor eigen wo ningzoekenden is bijna ontroerend. Provincie en rijksoverheid breken alle muren af die gemeenten hebben opgetrokken om hun woningbezit te verdedi gen tegen buitenpoorters. Maar in de Bollenstreek houden ze hardnekkig vast aan de restanten van hun eens zo hechte verdedigingslinie. Nog maar kort geleden beheersten gemeenten de wo ningmarkt. Nieuwe premiekoop- en huurwoningen gingen alleen naar eigen woningzoekenden en zelfs bij vrije-sectorhuizen kregen eigen inwoners de voorkeur. En als huizen te koop werden aangeboden, dan waren er altijd nog de koopprijsgrenzen. Die bepaalden dat de goedkopere huizen eerst een paar maanden exclusief aan dorpsgenoten moest worden aangeboden. Daar is door hogere overheden bruusk een einde aan gemaakt. De Duin- en Bollenstreek is één woningmarkt geworden. Het hanteren van een overgangsjaar of het nog voor zichzelf houden van premiekoopwoningen, zijn de laatste stuiptrekkingen van een praktisch ten grave gedragen systeem. Alleen het gipsplaten wandje van de gezamenlijke koopprijsgrens van 250.000 gulden staat nog overeind.'Maar ook dat is gammel geworden want de voormalige staatssecretaris E. Heerma heeft daar al de nodige gaten in geschoten. Het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat ook die laatste barrière voor woningzoekenden van buiten de Bollenstreek in elkaar stort. Tenminste als het beleid van de ex-staatssecretaris door het nieuwe kabinet wordt voortgezet. Tot nog toe zijn er geen geluiden dat dat niet het geval is. Alleen huizen onder de 156.000 gulden mogen dan nog voor eigen woningzoekenden worden gereserveerd. En daar zijn er in de Bollenstreek niet al te veel van. Desondanks klampen de Bollengemeenten zich kramp achtig vast aan hun afspraak dat ze alleen bouwen voor 'eigen woningzoekenden'. Dat werd deze week nog eens duidelijk tijdens de algemene beschouwingen in Voorhout en Lisse. Het wordt tijd dat de Bollengemeenten ruiterlijk toege ven dat ze niet meer exclusief voor de eigen inwoners kunnen bouwen. Nu wordt diezelfde Bollenstrekers een rad voor ogen gedraaid door steeds te zeggen dat de nieuwbouwwijken nodig zijn om de eigen woningzoe kenden te helpen. Een fors deel van die nieuwe huizen gaat straks ongetwijfeld naar huizenzoekers uit naast gelegen regio's waardoor weer nieuwe wijken nodig zijn om de streekgenoten te huisvesten. Op die manier blijven in de toekomst hooguit een paar bollenveldjes rond Keukenhof - als een soort nationaal park - gevrij waard van verstening. Als de Bollenstreek dat serieus wil voorkomen, wordt het tijd het hoofd uit het zand te halen en zich met elkaar opnieuw te buigen over de toekomst van de beroemdste streek van Nederland. De voorgenomen verdubbeling van Nieuw-Vennep laat de be woners van de huidige 5500 wo ningen vrij onberoerd. Al twin tig jaar schermt de gemeente Haarlemmermeer met plannen voor grote woonwijken ten wes ten van het dorp, dit is de zo veelste nieuwe opzet voor Get- sewoud. Ja, het prachtige uit zicht over de groene landerijen zijn de huidige westrand-bewo ners dan wel kwijt. Maar ander zijds: stel dat er echt van die leuke, ruime huizen en wijken gebouwd worden, dan is het misschien een goed idee om door te schuiven. Problemen zijn er ook, signa leren leden van de wijkraden Linquenda en Molenwijk in een eerste persoonlijke reactie: er is geen snelle autoverbinding naar het bestaande deel van het dorp. Automobilisten worden geacht in plaats van de twee fietskilometers naar winkels en scholen zo'n acht kilometer om te rijden. „De die wijken raken nog meer dan de andere Nieuwvennepers gericht op Hillegom en Lisse", ver wacht C. Kobes (Molenwijk). J. van Dongen (Linquenda) valt haar bij. ..Ik doe er nu al langer over om van Nieuw-Vennep naar Hoofddorp te gaan dan van hier naar Leiden, laat staan naar Lisse. Hoe moet het met de jongere schoolkinderen? Ze ker de eerste paar jaar kan al leen gebruik worden gemaakt van scholen in de bestaande wijken. Dat betekent dat de ou ders altijd mee moeten fietsen, want een andere verbinding is er niet, tenzij je vele kilometers wilt omrijden". Op de fietsroutes tussen het oude en nieuwe deel van Nieuw-Vennep komt ook kritiek uit het dorp. Waarom moeten die paden door groene recrea tiestroken, zoals bij de Zicht- weg, terwijl enkele meters ver derop verharde wegen doodlo pen op de Nieuwerkerkertocht. inmiddels hebben de wijkraden en de dorpsraad samen met de winkeliersvereniging tijdens een informatieve bijeenkomst van wethouder Van Geuns de toe zegging gekregen, dat nog eens naar de aansluitingen en de be reikbaarheid per auto wordt ge keken. Vooral dit laatste is een verademing voor de winkeliers van Nieuw-Vennep. De winkel centra houden zich nu net aan op de been, de nieuwe bewo ners trekken massaal naar koopcentra in Lisse en Hille gom. Als de wijk eenmaal groot genoeg is, krijgt het een eigen winkelcentrum; ook dit cen trum zuig de klanten weg. Bewoonster De Been van de Zichtweg is bang dat 'Hoofd- dorpse toestanden' onstaan, met de huizen als paddestoelen zo dicht op elkaar. „Nu heerst hier nog rust, hebben we de ruimte. Ik kijk echt uit over de polder, tot aan de boerderijen langs de IJweg. Dat is weg als er gebouwd wordt. Dan zien we huizen in plaats van koren. Het leuke is nu juist, dat je kunt zien hoe de boer bezig is op zijn land. Het enorme geduld om het land te bewerken, om te wachten op de oogst. En het ene jaar staan er aardappels, dan is het weer koren of maïs. Zo is het landschap heel afwis selend". De Been zal niet zelf een ac tiegroep oprichten, „maar als handtekeningen worden opge haald tegen de bouwplannen teken ik wel." Ze verwacht ove rigens niet daarmee het tij te kunnen keren. „Gelukkig blijft er een strook groen tussen het oude en het nieuwe deel. Nu er vaar je hier nog de rust van de natuur. We hebben ons bijvoor beeld rotgesjouwd om kikker visjes uit ons zwembad te red den en naar de sloot te brengen, t Is doodzonde dat die rust ver dwijnt. Mocht het tegenvallen, kunnen we altijd nog verhuizen naar de nieuwe wijk" Mevrouw Kobes van wijkraad Molenwijk vindt de grote lijn van het bouwplan goed. „Al is het betreurenswaardig dat er niet minsten het 'eg i dorpsraad wil nog niks c plannen van de gemeen honden praktisch baar is. „Onze gemeente heeft een grote honddichtheid. Het is echter aan de eigenaars van de circa 900 a 1000 honden die wel betalen moeilijk uit te leggen dat er zo veel 'zwarte' honden rondlopen:-En als er nauwelijks controle is, werk je dat in de hand'', aldus de wethouder. Kamphuisen heeft ook een idee hoe hij aan de 60.000 gul den wil komen, die Oegstgeest zou verliezen als de heffing op het houden van een hond wordt afgeschaft, namelijk door de rei nigingsrechten een paar gulden te verhogen. „We leven in een schoon dorp, en hoewel we de baasjes uiteraard moeten blij ven wijzen op hun eigen verant woordelijkheid voor het oprui men van de uitwerpselen, blijft het een taak van de reiniging om ook drollen op te ruimen." Over het eventueel afschaffen van de hondenbelasting wordt eind volgend jaar bij de begro ting van 1996 door de gemeen teraad besloten. Tijdens de oktober woonmaand Het is bijna te mooi om waar te zijn en toch is het waar. Driedubbel voordeel! Want: onze aanbiedingen zijn in de woonmaand ronduit spectaculair, da's voordeel één Dan zorgen we voor meten, maken en leggen, da's voordeel twee. En alsof dat nog niet genoeg is zorgen we ook voor een daverende kortingsaktie op ons tapijt. Da's voordeel drie! Grandioos nieuws! Want als u nu tapijt koopt, tijdens de oktober woonmaand, ontvangt u bij aankoop van bijvoorbeeld 1500,- aan tapijt een bestedingskorting van 20% 300,- die u gelijktijdig kunt gebruiken voor aankoop van artikelen uit ons uitgebreide assortiment. Zoals vinyl, gordijnen, vitrage, laminaat en zonwering. Zuiver scheerwol tapijt, 4 sterren kwaliteit, verkrijgbaar in maar liefst 9 kleuren, bouclé tapijt en uitermate geschikt voor zwaar huishoudelijk gebruik. inklusief vakkundig leggen en jute ondertapijt) 400 breed nu 100% Polyamide mcraklon tapijt, verkrijgbaar in maar liefst 13 kleuren, multicolor bouclé tapijt. Uitermate geschikt voor zwaar huishoudelijk gebruik en trappen! (Inklusief vakkundig leggen) 400 breed nu Extra sterk vinyl met de beschermende ProTecTon toplaag voor gemakkelijk onderhoud. Enorme keuze uit de mooiste dessins! Inklusief vakkundig leggen) 400 breed nu 300 breed nu Hein Kruider selekteerde mooie kwaliteiten van Eyfinger. O.a. de Sundance is de naam van een serie met astrologie als thema p.m. 140 breed Tevens de Flying Colors is een eigentijdse vertaling van de bekende Rococo style QQ 00 p.m. 140 breed OO, en nog vele andere merken en kwaliteiten. Carara, Ming Dynastie Painting, Sanderson enz. Dicht geweven vitrage met een streepmotief en verdikte slub-garens (voor veel privacy). (Inklusief méakloon) 270 hoog, nu 39. 210 hoog, nu... 292°* 180 hoog, nu 242°* 150 hoog, Kom kijken, nu is alles nieuw. ^Service op z'n best inklusief ...opmeten, (voor alle zekerheid) ...maken van vitrages, velours- en overgordijnen (v.a. 15.- per meter) ...vakkundig tapijt en vinyl (voor trappen en kleine ruimtes geldt een beperkte toeslag) ...ondertapijt bij tapijten met een jute rug p.str.mtr. op 400 cm. breed, of 50% van de waarde ...het plaatsen van alle binnenzonwering. leggen van vanaf 198.- INTERIEUR WAARBORG Oegstgeesterweg 36a - Rijnsburg - Telefoon: 01718-22537 Remise, naast Hoogvliet.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13