Argwaan bij Lissenaren 'Hoog geluidsscherm nodig bij Sassenheims bedrijf Gouverneurlaan krijgt klinkers WÊhrï-x. :;%8;5ilÉ Willem Bakker geeft nu Regio Hillegomse fracties: vervuiler moet betalen Invoegstrook voor bussen 'Betaald parkeren bespreekbaar' cadeau HYunoni I WILLEM BAKKER SASSENHEIM VRIJDAG 14 OKTOBER 1994 Bouwplannen vallen verkeerd De bewoners van de Lissese Van der Veldstraat en Mo lenstraat zijn hoogst ongelukkig met de plannen voor hun woningen. Ze wantrouwen de bedoelingen van de gemeente en twijfelen aan de capaciteiten van het ad viesbureau dat hun huizen heeft onderzocht. Dit bleek gisteren tijdens twee informatie-avonden. m haag/sassenheim Eerder liepen bewoners van de Julianastraat al te hoop tegen de voorstellen. Zij verzetten zich tegen de conclusie van het bu reau dat 18 huizen in hun straat maar beter konden worden ge sloopt. Volgens de bewoners wemelde het onderzoeksrap port van de fouten. Ze drongen er daarom op aan een nieuw bureau in te schakelen. Ook de huiseigenaren in de Van der Veldstraat en Molen straat hadden weinig vertrou wen in het rapport, hoewel daar volgens het bureau geen enkele woning tegen de vlakte hoeft. Een van de bewoners wees er op dat het adviesbureau twijfels had over de dakconstructie van een aanbouwtje. ,,lk snap dat niet, want het is nieuw." Een andere bewoner vroeg zich af waarom het bureau zich zorgen maakte over scheurtjes in het pand. ,,Die zitten er al veertig jaar in en in die tijd zijn ze geen millimeter groter geworden. Ze wantrouwden bovendien het nader onderzoek dat de ge meente wil instellen naar de funderingen en het feit dat de gemeente in de Molenstraat in- sassenheim brenda filippo Rond het tijdstip dat de lessen van de Sassenheimse basis school Het Bolwerk beginnen of eindigen, ontstaat er buiten - op de J.P. Gouverneurlaan - een gevaarlijke situatie. Dat betoog de bewoner W. Kuyck gister avond tijdens een commissie vergadering. Hoewel wethouder A. Wagemakers (WD) erkende dat de situatie verre van ideaal is, zag zij geen reden tot aan passing van het voorstel voor een opknapbeurt van de Gou verneurlaan. Voor een half miljoen gulden krijgt deze laan klinkers in plaats van asfalt. Met een aantal maatregelen wil de gemeente de situatie bovendien veiliger maken. Zo komt het kruispunt van de Gouverneurlaan met de St. Antoniuslaan hoger te lig gen. Verder wordt de stoep doorgetrokken bij de aanslui ting met de Menneweg. Ten slotte komt er een verhoogd ze brapad tegenover de ingang van Het Bolwerk. Momenteel parkeren veel ou ders van schoolkinderen hun auto aan beide kanten van de Gouverneurlaan, zei Kuyck. „Dat levert gevaarlijke situaties op. Zowel vanaf de Parklaan als de Hoofdstraat proberen auto's zich door het kleine gat te wrin gen." Volgens hem is vooral de hoek bij de Parklaan riskant. „Je moet daar al op het fietspad let ten dat je kruist als je de Gou verneurlaan inkomt. En dan sta je meteen pal op die geparkeer de auto's." De Sassenheimer stelde daar om voor dat de gemeente aan de kant van Park Rusthoff een parkeerverbod instelt. „Contro le is eenvoudig. De politie weet precies wanneer de school be gint en eindigt. Een paar keer langskomen, bekeuringen uit delen en het probleem is opge lost", meende Kuyck. De gemeenteraad in Hillegom is nog niet akkoord met uitvoe ringsprogramma voor de bo demsanering in het dorp. Het college van Ben W wilde dat de raad gisteren in totaal voor ruim 2,3 miljoen gulden beschikbaar zou stellen voor bodemonder zoek- en bodemsaneringspro jecten. Volgens een meerder heid van de gemeenteraad is dat bedrag te hoog, omdat de gemeente te veel zelf zou beta len. Hillegom moet meer het principe 'de vervuiler betaalt' toepassen, vinden de partijen. Volgens M. Witteman (PvdA) staan er in het uitvoeringspro gramma vervuilde stukken grond genoemd, die de ge meente nog niet eens heeft aan gekocht. Door nu al een-bedrag Als groenteverwerkingsbedrijf W. Heemskerk BV zich op be drijventerrein Sassenheim-Zuid vestigt, zou een drie meter hoog scherm nodig zijn om bewoners aan de Rijksstraatweg van la waai te vrijwaren. Dat staat in een advies van een technisch bureau aan de gemeente. Het advies kwam gisteren ter sprake op een hoorzitting bij de Raad van State, die werd gehouden omdat drie omwonenden via een spoedprocedure hebben gevraagd de milieuvergunning voor Heemskerk te schorsen. Het bedrijf is ook zelf in beroep gegaan tegen het voorschrift dat tussen zeven uur 's avonds en zeven uur 's ochtends geen vrachtauto's het terrein mogen oprijden. Bewoner B.F. Commandeur betoogde op de hoorzitting dat het gedeelte tussen de Rijks straatweg en rijksweg A44 groen moet blijven. Hij uitte ook kri tiek op de geluidsmetingen die op verzoek van de gemeente zijn gedaan, omdat die op een hoogte van vijf meter plaats hadden. „Wij staan met beide benen op de grond", aldus Commandeur. De raadsman van Heemskerk, mr. J. Wols, liet weten dat er weliswaar 85 parkeerplaatsen bij het bedrijf zijn gepland, maar dat de hoeveelheid ver keer best zal meevallen. Veel van de honderd werknemers van het nu in Rijnsburg geves tigde bedrijf komen met perso- neelsbusjes. Wols zei verder dat de bedrijfsvoering grote proble men zal opleveren als 's avonds groenten wordt verboden. Van de kant van de gemeente werd opgemerkt dat er in de middels twee panden heeft op gekocht. De argwaan werd nog groter toen wethouder D. Stapel niet kon zeggen wat de ge meente met die twee huizen wil doen. „Bewoners waren bang dat Lisse de huizen toch wil slo pen voor een nieuwe weg en het funderingsonderzoek 'mis bruikt' om de prijs van de hui zen omlaag te schroeven. Wethouder Stapel probeerde de huizenbezitters gerust te stellen. „De overheid is bereid om geld te steken in een op knapbeurt voor uw huizen. Maar dan moeten we wel weten hoe het is gesteld met de funda menten." Dat de gemeente twee huizen heeft opgekocht, was volgens hem niet zo vreemd. „De eigenaren van die woningen kwamen in de pro blemen toen ze hun bezit wil den verkopen. Lisse heeft toen de helpende hand geboden." Stapel benadrukte verder dat geen enkele bewoner verplicht is om met de plannen mee te doen. „Als u niets wilt, dan ge beurt er ook niets." Hij wees er wel op dat de huizen na de op knapbeurt nog vele jaren langer meekunnen. Ook J. Meerpoel van de Stich ting Platform Gehandicapten beleid Sassenheim-Warmond gaf zijn mening over het plan. Niet alleen bij de Menneweg maar ook bij de St. Antonius laan moet het trottoir worden doorgetrokken, vond hij. „Dat schept toch het idee van een uitrit en automobilisten nade ren die heel wat minder snel." Over de plaats van het zebra pad was Meerpoel wel te spre ken. Maar hij maakte zich zor gen over de veiligheid van de kinderen. „Die rennen vaak de straat op met de blik op onein dig. Als er dan aan weerszijden van het zebrapad geparkeerde auto's staan, heeft de aanko mende automobilist slecht zicht op onverwacht overstekende kinderen. Ook de kinderen kun nen de situatie op die manier niet goed overzien." Evenals Kuyck vond hij dat parkeren in de buurt van het ze brapad onmogelijk moest wor den gemaakt. 'Alleen stelde Meerpoel voor om de stoep bij het zebrapad flink te verbreden zodat parkeren niet langer kan. Door de versmalling moeten bestuurders bovendien de over steekplaats rustig naderen om dat er nog verkeer is dat hen te gemoet rijdt. Wethouder Wagemakers vond beide betogen 'heel goed' klinken, maar ze stond er toch wat 'sceptisch' tegenover. Aller eerst mogen bestuurders niet parkeren binnen vijf meter van een zebrapad. „Daarnaast gel den zulke aanpassingen voor vierentwintig uur terwijl dit pro bleem slechts één uur per dag speelt. Feit is dat de situatie al jaren zo is en nog niet tot onge lukken heeft geleid." De com missieleden stemden in met het voorstel waarbij Wagemakers toezegde dat de gemeente altijd nog maatregelen kan treffen om de parkeerprobleem bij Het Bolwerk aan te pakken. valkenburg Voor bussen die vanaf de halte gelegd. Met name tijdens de spitsuren bleek gen makkelijker wordt. De klus moet over i de Dr. Tjalmaweg, ter hoogte van Val- het voor bussen erg moeilijk tussen de lange twee weken geklaard zijn. De kosten van de kenburg, weer de weg moeten oprijden, rij auto's te komen. Op de invoegstrook kun- strook bedragen zo'n 127.000 gulden, foto wordt op het moment een invoegstrook aan- nen ze eerst snelheid maken zodat het invoe- toekomst een uitrit naar de Oosthoutlaan komt, maar be woner Commandeur liet weten dat daarmee niet alle proble men de wereld uit zijn. Omdat het geluidsrapport, met daarin het advies om een scherm van drie meter hoog en zestig meter lang te plaatsen, pas deze week is gepresenteerd, krijgen de om wonenden nog tien dagen de tijd om daar op te reageren. Als die reactie binnen is bij de Raad van State, zal op korte termijn een voorlopige uitspraak wor den gedaan over de milieuwver- gunning van Heemskerk. De definitieve uitspraak kan nog wel een jaar op zich laten wach- D66: De Zilk en Bennebroek bij Hillegom hillegom petra duivenvoorde De D66-fractie in de Hillegomse gemeenteraad wil dat De Zilk llillegoms grondgebied wordt. De democraten zouden graag zien dat het college van B en W gaat praten met Noordwijker- hout, de gemeente waar De Zilk nu nog onder valt. Ook wil de partij dat er een gesprek komt met Bennebroek over eventuele samenwerking. D66 stelt de kwestie van de gebiedsuitbrei ding aan de orde tijdens de ko mende begrotingsbehandeling. Volgens D66-voorman P. van Vree is een samenvoeging mei De Zilk in de toekomst zeker ge wenst. Dat komt omdat het nieuw te bouwen station in Hil legom tegen de grens met De Zilk aan komt te liggen, een plek waar ook al woningbouw plannen voor in de maak zijn. Een eventuele samenwerking met Bennebroek ligt volgens Van Vree nu nog moeilijk, om dat de twee dorpen in verschil lende provincies liggen. Dat verandert echter wanneer Noord- en Zuid-Holland samen worden gevoegd tot een provin cie, meent de D66'er. Het colle ge van B en W zal tijdens de be grotingsbehandeling over twee weken de vragen van D66 be antwoorden. Stichting mag reddingsplan De Vosse maken a duivenvoorde De gemeenteraad van Hillegom wacht met een besluit tot sloop van het zwembad De Vosse tot dat de Stichting tot Instandhou ding van Zwembad De Vosse met een alternatief plan is geko •n. De stichting hoopt voor l dec nher hebben, waarbij het zwembad behouden kan blij ven. Volgens wethouder C. Jongbloed (WD) heeft de ge meente ook die tijd nog nodig om haar eigen plannen af te ronden. Dat meldde de wethou der gisteren tijdens de gemeen teraadsvergadering. De PvdA-fractie pleitte er voor de stichting de gelegen heid te geven om het nieuwe plan te presenteren. „We moe ten eerst naar de plannen kij ken, voordat we beslissen of er gesloopt moet worden of niet", zei PvdA'er B. van Kesteren. Ook de D66-fractie meende dat een dergelijk initiatief van bur gers steun verdient van de poli De Vosse moet eigenlijk wor den gesloopt, het bad voldoet sen van de wet Hygiëne en vei ligheid zwemgelegenheden. De twee weken geleden opgerichte stichting heeft echter al vier honderd donateurs gevonden, die het openluchtzwembad wil len behouden. Voor l december komt de stichting met een exploitatie-opzet voor de oude i >eVosse, Wethouder Jongbloed staat sceptisch tegenover de plannen van de stichting. Het college on derzoekt op dit moment of er een nieuwe sporthal en een nieuw overdekt zwembad moe ten worden gebouwd bij sport park De Zanderij of op de plek waar nu De Vosse staat. Dat on der: chter be gin december afgerond en daar om wil Jongbloed wel wachten. „Maar het college staat nog steeds niet achter de plannen van de stichting", aldus Jong bloed. KORTWEG sassenheim brenda filippo Betaald parkeren in Sassenheim is voor D66 be spreekbaar. Dit verkondigde G. Koot gisteravond tijdens een commissievergadering. „We willen het niet op voorhand afwijzen. Als de herinrich ting van het centrumgebied aan de orde komt, moet erover worden gesproken", vond Koot. De overige politieke partijen stelden zich achter het standpunt van het gemeentebestuur. „Sassenheim heeft nooit iets in betaald parkeren gezien", stelde WD-wethouder A. Wagemakers. Maar daarmee gaat Sassenheim het parkeerpro bleem beslist niet uit de weg: „We moeten er in regionaal verband naar kijken. Betaald parkeren heeft in elk geval nu niet onze eerste prioriteit, maar in de politiek zegje nooit 'nooit'." Behalve dat het college meent dat Sassenheim se winkelgebied te klein is voor betaald parkeren, ziet het gemeentebestuur ook op tegen het extra werk en de kosten en die controle met zich mee brengen. Wagemakers: „Controle is financieel al leen haalbaar als verschillende gemeenten dat sé- men oppakken." De gemeenten in de Duin- en Bollenstreek en de Leidse regio werken samen in een zogeheten Vervoerregio. In onder meer Sassenheim moet een einde komen aan het gratis parkeren, luidt een voorstel. Hiertegen protesteert het college krachtig. Momenteel kent Sassenheim op sommi ge plaatsen alleen een 'blauwe zone'. Daar mag een automobilist maximaal anderhalf uur parke ren. Staat de wagen er langer, dan heeft de be stuurder kans op een boete. Engelse tea In de tuinen van Ruud Aanha- ne, gelegen tussen Katwijk en Wassenaar, is morgen een open huis. Het thema is 'De Engelse tuin'. Tijdens de dag kunnen bezoekers deelnemen aan een 'Engelse tea'. De tuinen liggen aan de Wassenaarseweg 7 in Katwijk. De openingstijd is tus sen 10.00 en 17.00 uur. Postzegel De Vereniging van Postzegel verzamelaars Noordwijk komt op maandag 19 september bij een. In zaal 11 van De Kuip zijn zowel oudere (vanaf 20.15 uur) als jongere (vanaf 18.45 uur) fi latelisten welkom. Film Het filmhuis Lisse draait dins dag 27 september de film 'In the Name of the Father'. De film wordt gepresenteerd in sa menwerking met de harddrave rij Vereniging Lisse. De rolprent wordt gedraaid in het Sociaal Cultureel Centrum 'i Poelhuys. De entree bedraagt 7,50 gulden. Nieuwe spelers Toneelvereniging 'Kunst Na Ar beid' in Hillegom zoekt jonge spelers. Jongens en meisjes die interesse hebben in het ama teur-toneel, kunnen zich opgr geven bij Piet van Scnie (tel.02520 - 21005) of bij Joop van der Lans (02520 - 20643). Ook tijdens de repetitie-avon den (op maandag- en donder dagavond) in De Drempel aan deMgr. van Leeuwenlaan is een ieder welkom. Op 4 en 5 november heeft in zaal De Ark in Parkwijk de uit voering plaats van de klucht 'Zilveruitjes en Augurken voor sanering van die percelen beschikbaar te stellen, speelt de gemeente de huidige eigenaren in de kaart, meent Witteman. „Waarom moet er gekocht wor den, als het stuk grond vervuild is? We moeten tegen de eige naar zeggen dat hij de grond schoon moet opleveren." Ook de WD, het CDA en D66 vinden dat de verantwoordelijkheid voor het schoonmaken bij de eigenaar ligt en niet bij de ge- Volgens wethouder A. Hulse bosch (BBH) staat er in het uit voeringsprogramma niet meer dan een raming van de kosten. Maar omdat een meerderheid van de partijen niet akkoord wilde gaan, zegde zij toe nog een keer naar het programma te kijken. Willem Bakker heeft speciaal voor u een aantal aantrekkelijk geprijsde auto's ingekocht Als we op Pony 'Special Edition' zetten, dan pakken we 't meteen goed aan. Stuurbekrachtiging, getint glas en bumpers in de kleur van de auto. Deze ruime gezinsauto zal u met z'n onver moeibare 1.5 multipoint-injectiemotor (62 kW/84 pk) en 5-versnellingen nooit in de steek laten. Daarom geven wij gerust 3 jaar volledige fabrieksgarantie plus Euroservice op deze Pony Special Edition. Voor dit alles betaalt u geen cent (normaal waarde fl.2.000,-). Uw voordeel op het Special Edition-pakket 2.000,- Uw voordeel op de normale inruilprijs* (boven op de ANWB/Bovag-koerslijst) 3.000.- Totaal voordeel 5.000,- Hyundai Pony 3-deurs Special Edition fl. 24.995,- Reden genoeg dus om snel langs te komen bij Willem Bakker. Kosten zijn exclusief kosten rijklaarmaken Dit is nog niet alles. Let u maar eens op onderstaande 'special' aanbiedingen: Pony LS 3-drs, rood, achterwisser, 5 versnellingen. Catalogusprijs fl. 22.695,- Pony 1.5 GS 3-drs, rood, radio/cass. speler, achterwisser, achterspoiler, 5-bak, bumpers in kleur. Catalogusprijs fl. 24.450,- Pony LS 5-drs, rood, uitgevoerd met LM velgen. Catalogusprijs fl. 25.995,- Excel 1.5 LS 4-drs, wit Catalogusprijs fl. 26.995,- al deze auto's zijn voorzien van fl 3.000,- meer inruil boven op de ANWB/Bovag-koerslijst t minimaal 3 maanden op naam geregistreerd s Hoofdstraat 133, 02522-19038

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17