'Grote broer is nu een slechte buur Dit jaar mag u voor f10.000,- minder instappen Regio 'Loze verdachtmakingen' CDA en D66: 'Nu niet de kont tegen de krib' Mobiel pinnen bij meubelbedrijf □EEEEEEE00 DONDERDAG 13 OKTOBER 19945741(D Relatie tussen Oegstgeest en Leiden ernstig verstoord De relatie tussen Oegst geest en Leiden is ernstig verstoord. Aanleiding is de beslissing van de provincie om de Broek- en Si- montjespolder aan Leiden toe te wijzen. „Ons en thousiasme voor regionale samenwerking is danig ge temperd. Leiden wil een groot-Leiden, terwijl wij vechten voor zelfstandig heid. Hr is niet langer spra ke van een grote broer maar van een slechte buur", aldus wethouder F. Lisman (Leefbaar Oegst- geest/ruimtelijke orde ning). OEGSTGEEST LOMAN LEEFMANS De wethouder stond gistermid dag 'beheerst maar inwendig kokend' nog eens stil bij de koortsachtige onderhandelin gen die de laatste maanden zijn gevoerd over de toekomst van de polder. Na dreiging met een grenscorrectie besloot Oegst geest zelf een bouwplan voor 1020 woningen te laten maken. „En na wat aanpassingen vol deed dit ontwerp aan alle eisen van de provincie. Twee ontslui tingen, een bustunnel naar de Merenwijk en integratie van het Trekvaartplein", aldus Lisman. Afgeblazen De provincie liet weten dat als er overeenstemming met Lei den zou worden bereikt over een aantal" andere zaken, de grensverlegging werd afgebla zen. „Maar Leiden heeft tot on ze grote ergernis telkens eisen toegevoegd en nieuwe wensen geopperd. De vraagprijs van de grond die Leiden in de polder bezit, ging plotseling omhoog. Op hel laatst werden we zelfs gevraagd op te draaien voor on der meer het achterstallig Leids onderhoud aan de Kwaakbrug, de bodemsanering van de auto sloperij bij het Trekvaartplein en de wal aan de Haarlemmer weg. Bij elkaar zo'n slordige 16 miljoen extra. We zijn Leiden op een aantal punten tegemoet gekomen maar uiteindelijk ging het ons gewoon te ver", herin nert Lisman zich. Eerste wijziging Na een regen van faxen over en weer moest Lisman vorige week aan de provincie melden dat met de 'buurman' geen over eenstemming was bereikt. De provincie reageerde daar dins dag op met de mededeling dat de polder, zoals voorgenomen, aan Leiden wordt toegewezen. De eerste wijziging sinds 1966 toen de Merenwijk van Oegst geest en Warmond werd over genomen. Volgens Oegstgeest hebben Lei den en de provincie onder één hoedje gespeeld. Zo behoren wethouder Van Rij in Leiden en gedeputeerde Stolker tot dezelf de partij (PvdA). ,,Ik ga nu zelfs zo ver te denken dat de hele be bouwing alleen is bedacht om de problemen rond het Trek vaartplein op te lossen", aldus WD-wethouder H. Kamphui- sen. Ook is het vermoeden gere zen dat Leiden aast op een der de ontsluitingsweg voor de Me renwijk. Verder zou Leiden uit zijn op de financiële injectie waar de toekomstige bewoners Loze verdachtmakingen en verstrekt uit de lucht gegrepen be schuldigingen. Zo noemt de Leidse wethouder T. van Rij (PvdA- /volkshuisvesting) de verwijten van Oegstgeest aan zijn adres, als zou hij op grenswijziging hebben aangestuurd en met de provincie onder één hoedje hebben gespeeld. „Oegstgeest kwam zelf steeds met andere standpunten de gesprekken in. Leiden is consequent geweest." Van Rij vindt het jammer dat Oegstgeest nu 'zijn energie steekt' in het blokkeren van de grenswijziging en het 'rondstrooien van verdachtmakingen'. „Laten we nou rustig blij ven, een goed weekeinde hebben, en weer met elkaar gaan pra ten. Want als we die tien miljoen gulden subsidie verspelen wor den de huizen in de Broek- en Simontjespolder gemiddeld 10.000 gulden duurder. En dat is zeker niet in het belang van de woningzoekenden in de regio." via gemeentelijke heffingen voorzorgen. Wat langer duren Kamphuisen reageert als door een adder gebeten als hem wordt gevraagd of het aange kondigde verzet in Oegstgeest tegen de grenswijziging niet de belangen van de woningzoe kenden schaadt. Immers, het verzet vertraagt de Leidse bouwplannen. „Dat is het om keren van de situatie. Gebouwd wordt er toch, maar het zal al leen wat langer gaan duren", al dus Kamphuisen. „Leiden heeft niet veel meer dan wat schetsen en een haal baarheidsstudie. Wij hebben een uitstekend plan, daar was iedereen het over eens. Het is óns grondgebied, óns plan, dus het moet onze wijk worden", zegt Lisman, die aankondigt zich met hand en tand te ver zetten. OEGSTGEEST LOMAN LEEFMANS Oegstgeest moet niet de kont tegen de krib gooien nu de Broek- en Simontjespolder aan Leiden wordt toegewezen. Dat is de mening van de kleine fracties, CDA en D66, in de Oegstgeester gemeenteraad. Beide partijen zijn het eens over het feit dat Oegstgeest een loer is gedraaid door de provincie en Leiden, maar: „Het mag niet zo zijn dat we in Oegstgeest nu gaan dwars liggen óm het dwarsliggen", aldus het CDA-raadslid P. van den Bosch-Damen. Wethouder F. Lisman heeft zich in niet mis te verstane be woordingen uitgelaten over de handelwijze van Leiden en Zuid-Holland. Lisman kondig de aan dat hij zich met hand en tand tegen de grenswijzi ging zal verzetten om alsnog het Oegstgeester bouwplan door te kunnen laten gaan. Vertegenwoordigers van CDA en D66 vroegen zich gis teravond tijdens een commis sievergadering af hoever de wethouder daarin wil gaan en of niet het gevaar bestaat dat Oegstgeest zich tegen beter weten in verzet. Volgens M. Poelmans van D66 is de op stelling van Leefbaar Oegst geest en haar wethouder, die onlangs nog voor het groen houden van de polder opteer den, mede-schuldig aan het fiasco. Lisman antwoordde dat hij de strijd pas zal opgeven als onomstotelijk vast komt te staan dat Leiden de polder mag gaan bebouwen. „Natuurlijk moeten we wel als volwassen mensen blijven denken. Maar er mag best een signaal uitgaan dat we woe dend zijn. Pas als er echt geen juridische mogelijkheid meer bestaat om óns plan te verwe zenlijken, gaan we ons stand punt heroverwegen", aldus Lisman. LEIDERDORP DORITH LIGTVOET Een nieuwe bank kopen en ver volgens, als de chauffeur het zit meubel komt afleveren, betalen met een bank- of giromaatpas. Sinds kort is dat mogelijk. Mijn- ders Meubelen is het eerste be drijf in de meubelbranche dat meedoet met een proef voor 'mobiel pinnen'. De chauffeur neemt een draagbaar pinappa- raat mee in zijn wagen en re kent hiermee af bij het huis van de klant. Het nieuwe systeem werd gisteren in de winkel op het Meubelplein in Leiderdorp officieel in gebruik genomen. Een aantal chauffeurs van het meubelbedrijf is sinds negen dagen uitgerust met een draag bare betaalautomaat en heeft reeds bemoedigende ervaringen met de apparatuur. „Veel klan ten vinden het gemakkelijker om te pinnen", meldt één van de chauffeurs. De leveranciers van de apparatuur zijn er ook van overtuigd dat de proef - die twee tot drie maanden zal du ren - gaat lukken. Voor het meubelbedrijf biedt het nieuwe systeem meerdere voordelen, maakte eigenaar H.G. Mijnders gistermiddag duidelijk. „Het is gemakkelijker en veiliger voor de klant, die nu niet meer naar de bank hoeft om geld te halen. Voor ons be drijf is het kostenverlagend. Je hebt bijvoorbeeld minder admi nistratieve rompslomp." De eigenaar van de meubel winkel vindt bovendien dat het nieuwe systeem de kans biedt om de veiligheid voor zijn chauffeurs te vergroten. Tot nu toe reden zij vaak met grote sommen geld van de ene naar de andere klant. En dat terwijl het aantal overvallen op vracht wagens - ook in deze regio - toeneemt. „Onlangs is een chauffeur die soortgelijke goe deren vervoerde in deze regio overvallen", meldde een woord voerder van het meubelbedrijf gisteren. Omdat chauffeurs straks niet zoveel contant geld meer op zak hebben, worden overvallen minder lonend. Mijnders signaleerde nog een specifiek probleem voor de meubelbranche. De bedragen die gepind mogen worden, zijn voor een sector waarin veel geld omgaat aan de lage kant. De klant kan maximaal 5000 gul den pinnen als hij is aangeslo ten bij de Postbank/ING bank. Andere banken hanteren nog lagere bedragen. Mijnders wil dat dit bedrag wordt opgetrok ken tot 10.000 gulden. H. Verkoren maakte namens de ING-bank duidelijk dat ban ken met het oog op de veilig heid voorzichtig zijn met het verhogen van deze bedragen. Verkoren viel even later de eer te beurt het nieuwe syteem offi cieel in gebruik te nemen. Hij maakte 4000 gulden over aan de Stichting Colombinehuis, een vakantie- en opvanghuis voor ernstig zieke kinderen. VRIJE TIJD Zwemmen De Stichting Sport- en Recreatie Wasbeek houdt in de herstva- kanlie (van 17 tot en met 21 ok tober) een activiteiten-pro gramma in de Wasbeek in Sas- senheim. Behalve aquajoggen en aquarobics is er mogelijk heid om deel te nemen aan een glijbaanrace, een spelmiddagen een waterestafette. Filmhuis Het Filmhuis Lisse draait dins dag 18 oktober de Australische speelfilm 'Bad boy bubby'. De voorstelling begint om 20.30 uur in sociaal cultureel centrum 't Poelhuys, Vivaldistr 4 in Lisse. Entree 7,50 gulden. Badkuip In Join, het jeugdcentrum aan de Weteringkade in Noordwijk, wordt op 19 oktober het toneel stuk 'De Bodemloze Badkuip' gespeeld. Het stuk is geschikt voor kinderen van vier tot twaalf jaar. De voorstelling be gint om 14.30 uur. Handbal In de Northgohal in Noordwijk wordt op 20 oktober een hand- baltoernooi gehouden. Het eve nement is bedoeld voor scholie ren en begint om negen uur. Parkieten De Parkieten Sociëteit 'Haarlemmermeer e.o.' houdt op vrijdag 21 tot en met zondag 23 oktober de Grote Parkieten en Papegaaienshow. Het evene ment wordt gehouden in het Ontmoetingscentrum aan de Gelevinkstraat 38 in Nieuw- Vennep. De openingstijden zijn vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 Workshop Join, het jongerencentrum in Nooordwijk, houdt op 23 okto ber om 15.00 uur een toneel workshop. Jeugd vanaf 6 jaar, die geïnteresseerd is in toneel, kan er kennismaken en mee doen aan verschillende to neeluitingen. Om vijf uur 's middags treedt de groep Pi ranha op met 'Bijtende Impro- Stress Kruiswerk Rijn Duin organi seert deze winter een cursus 'Omgaan met stress'. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur. De lessen worden gegeven in het wijkgebouw aan het Oosthoutplein 6 in Voor hout op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste avond is op 17 november. Aan melden en informatie via 01718-54500 (tussen 9.00 en 13.00 uur). Ski-gymnastiek Eerst ski-gymnastiek doen en dan het subtropisch zwembad in. Dat is vanaf 1 november mo gelijk in het recreatiecomplex Wasbeek in Sassenheim. Er worden deze winter twee cy clussen ski-gymnastiek georga niseerd. Na de lessen, die acht avonden duren, kunnen de deelnemers gebruik maken van het sub-tropisch zwembad. De lessen worden gegeven op dins dag van 19.00-19.45 uur. De eerste cyclus begint op 1 no vember, de tweede op 3 januari. Informatie via 02522-15594. Na enkele maanden stevig te hebben verbouwd, is er een frisse wind door onze showroom gegaan. Buiten het feit dat de showroom aan de Dorus Rijkersweg twee maal zo groot geworden is, van 600 naar 1200 m:. hebben we ook onze col lectie uitgebreid met een aantal zeldzame topmerken. Deze zijn in de regio alleen bij Lestella Sani Plus te vinden. De komst van Sani Plus heeft nogal wat veranderingen tot stand gebracht in onze sanitaircollectie. Bijna een volledige verdieping is aan dit produkt gewijd. Omdat wij de 'plus' uit de naam Sani Plus extra eer willen aandoen, hebben we in de showroom zeer exclusief sanitair geplaatst. Zo is er bijvoorbeeld een oud engelse, een Scandinavische en een romeinse stijl opgesteld. Om onze opening extra te vieren hebben we in de maanden okto ber en november zeer interessante aanbiedingen in keukens, sanitair, tegels en open haarden. Alle door ons geleverde zaken worden in eigen beheer geïnstalleerd en gemonteerd. Dat is voor u en voor ons een veilig idee. Lestella Sani Plus, de mooiste combinaties Tot ziens in onze showroom! Lestella San! Plus Keukens Gratis Pelgrim magnetron ter waarde van f 995 -' bi| aankoop van een keuken boven de f 10000- Tegels Iris vloertegels nu met 15% korting op de tegel prijs 30 |aar garantie op de serie Le Pietre Dure Open haarden Gratis haordstel/haardscherm ter waarde van f 300 -' bij aankoop van een open haard vanaf f 4 000,- Sanitair speciale aanbieding Badmeubel wit, 140 cm breed f 1795 - Douchecombnafie 1/4 ronde met thermostaatkraan f 2070- Sani Plus Veurseweg 153b 2251 AB Voorschot Tel. 071 - 619557 Uw nieuwe Skoda staat klaar. Met of zonder lederen bekleding, centrale deutvergrendeling, 6-speaker CD-systeem of lichtmetalen velgen. Hij is er als 5-deurs hatchback of 5-deurs stationwagen. Staalhard vanaf f 19.495,-. U hoeft daar maar f 9.495,- contant op te betalen. De rest regelen we volgend jaar. Rentevrij!* En ruilt u ook nog in, dan rijdt u misschien voor een paar duizend gulden al compleet nieuw. Dus... meteen op naar uw Skoda-dealer 0 STAALHARD SKODA Volkswagen Groep Alphen a/d Rijn, Autobedrijf W. Wortel, 01720-41251 Haarlem, Automobielbedrijf A. de Rek, 023-244804 Lisse, fa. J. Reijerkerk, 02521-13059 Voorschoten, Pon Mobiel BV, 071 -600200 15.00 uur Open huis in onze nieuwste showroom op zaterdag 15 en zondag 16 oktober van 10.00 tot

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16