Duin Bollenstreek Noodopvang helpt tegen drugdealers PLUG MEUBELEN Hondenpoepcontroleurs op pad in Katwijk IJXU TE KOOP 2 gebruikte Opeis Calibra TE KOOP 23 gebruikte Opels Astra Inbrekers teisteren Oosthout Geertruid Margreta 'rijdt' als vanouds 'De hut hebben is ééner wat van maken is Fietspad Rijnsburg niet doorgetrokken Katwijk gaat hondenbezitters op hun kop geven als ze hun huisdier op ongewenste plaat sen laten poepen. Trekken ze zich daar niets van aan, dan mogen speciale hondenpoep controleurs een bekeuring uit delen. De Katwijkse politiek deponeerd, zouden dan door de de heeft gisteren ingestemd aanstelling van dergelijke amb tenaren bij de reinigingsdienst. Aanvankelijk was het de he baas opgeruimd den. Zover wil de gemeenl echter toch niet gaan. 'I'oep i de goot' wordt geaccepteerd. doeling dat het in heel Katwijk terwijl stoepen, zandbakken, verboden zou worden om hon- kinderplaatsei den hun behoeften te laten nadrukkelijk doen. Drollen, waar dan ook ge- zijn. met uitgebreide zékerheid U bent van harte welkom [0^0] Het Motorhuis 1 Katwijk Ambachtsweg 1, Katwijk Telefoon 01718-23200 Donderdag koopavond de vroege avonduren gebeuren. „Normaal gesproken worden inbraken 's nachts gepleegd maar hier gebeurt het iedere keer rond negen uur 's avonds. Heel brutaal want iedereen is dan nog op." Mesker veronder stelt dat de dieven simpelweg kijken of er licht in een woning brandt. Als dat niet het geval is, nemen ze aan dat er niemand thuis is en worden ramen, deu ren of schuifpuien opengebro ken. Over de identiteit van de in breker of inbrekers tast de poli tie nog in het duister. Ook is niet bekend of het om een ben de of een enkeling gaat. De ex- Dieven vluchten VOORHOUT Ook gisteravond waren in brekers actief in de wijk Oosthout. Aan het Laurierhof werd een inbraak voorkomen doordat een buurman alarm sloeg toen hij geluiden hoor de in de tuin van zijn buren. Hij wist dat die op dat mo ment niet thuis waren. Toen de buurman poolshoogte ging nemen, zag hij nog net twee mannen uit de tuin weglopen. De politie kamde de omgeving uit, maar trof de daders niet meer aan. tra surveillance heeft tot nog toe niets opgeleverd. Politiewoord voerder Mesker hoopt dan ook dal Oosthouters die wat ver dachts zien de politie inschake len. Ook geeft hij het advies om licht te laten branden. „Mn dan niet alleen een klein lampje in een gang of hoekje van de ka mer. Voorts moeten mensen hun hang- en sluitwerk nog eens goed nakijken. Dit zijn echte gelegenheidsinbrekers die eén koevoet tussen raam of deur zetten. Lukt het niet snel genoeg om dat de sloten van goede kwali- mil zijn dan gaan wri-r wi'n met uitgebreide zékerheid U bent van harte welkom gk Het Motorhuis l Katwijk Ambachtsweg 1, Katwijk Telefoon 01718-23200 Donderdag koopavond -DONDERDAG 13 OKTOBER 1994 —j Leiden moet snel I een volwaardig pension voor daklozen krij gen. Nu kunnen zwervers alleen tussen 11.00 en 16.00 in een opvangcen trum terecht Vervolg van voorpagina I De-Stichting Rijnsoever Jeugd hoopt al in januari volgend I jaar noodopvang voor ongebonden jeugd in Katwijk neer I te zetten. De tijdelijke onderkomens hoeven volgens de I stichting slechts een minimum aan comfort te hebben. [Ze is ook bereid een deel van de kosten te betalen. De I stichting verlangt echter wel een bijdrage van de ge meente. Hoe hoog de kosten uiteindelijk zullen uitvallen, is nog niet te zeggen. Huurdersraad in Noord wijkerhout NOORDWUKERHOUT» De Noordwijkerhoutse woning stichting Sint Antonius van Pa dua wil de bewoners in de toe komst over allerlei huurders- kwesties laten meepraten. Bin nenkort worden acht wijkcom missies opgericht. Vertegen woordigers daarvan krijgen zit ting in een zogenaamde huur dersraad. Die raad zal als directe ge sprekspartner optreden van het bestuur van de woningstichting. De huurdersraad krijgt informa tie en advies- en instemmings recht over onder meer nieuw bouw, onderhoud van de wo ningen en medezeggenschap van de bewoners. FOTO UNITED PHOTO'S DE BOER De Katwijkse trawler Geertruid Margreta in de Umuidense vissershaven. Het schip is in Duitsland opgelapt. Trawler van v.o.f Voorwaarts na renovatie terug naar zee IJMUIDEN/KATWUK PIETER VAN HOVE Het geklop en gehoor is duide lijk hoorbaar in de kleine hut. Op de grond ligt een nieuw ta pijt. „Ik heb me de afgelopen tijd wel eens verveeld", biecht Aad Jonker op. „Dan begonnen m'n handen weer te jeuken." Want een schipper zoals Katwij- ker Jonker hoort niet aan vaste wal. De afgelopen 80 dagen zat er voor hem niets anders op. Oorzaak van het noodgedwon gen thuiszitten: de brand aan boord van de voor v.o.f. Voor waarts varende trawler 'Geer truid Margreta' medio juli. De rest van de bemanning werd tij delijk ondergebracht op andere schepen van diverse rederijen. Tijdens een visreis medio juli in Ierse wateren ter hoogte van het eiland Cork vatte de schoor steen vlam. In korte tijd stond een flink gedeelte van het schip in brand. Niemand van de 30 (hoofdzakelijk Katwijkse) be manningsleden raakte gewond, maar de schade was aanzienlijk. De totale bedrading - lengte 50 kilometer! - smolt als sneeuw voor de zon. De schakelpanelen werden compleet vernield. De machinekamer liep forse brand schade op. Enkele hutten moes ten het ontgelden en bovendien raakte de apparatuur in de stuurhut onherstelbaar ver woest. De schade liep volgens Jonker in de 'miljoenen gul dens.' Later is vastgesteld dat de brand is ontstaan door een lek in het olie-systeem. Een buis van het systeem - dat onder meer zorgt voor warm water aan boord - bleek te zijn ge sprongen. Bijna drie maanden lang is zijn 'Geertruid Margreta', grondig onderhanden genomen op een scheepswerf in het Duit se Bremerhaven. Zelfs het pro ces tussen de visvangst en het inpakken is gewijzigd. In de ou de situatie ging de vis - voorna melijk haring en (hors-)makreel - naar koeltanks. En daarvan daan ging het verder naar een sorteerband. Vervolgens be landde de vis in opvangsilo's - grote bunkers - die boven vries kisten waren geplaatst. De in houd werd in de kisten gestort en na vier uur, een noodzaak in verband met de mogelijke aan wezigheid van haringworm, volgde uiteindelijk de verpak kingsafdeling. Een nadeel van dit proces was dat de vis te maken had met aanzienlijke temperatuurver schillen. „En dat is niet goed voor het eindprodukt", vertelt Jonker. In de nieuwe situatie gaat de vis vanuit de koeltanks per pomp over naar een lopen de band. Daar worden de exem plaren gesorteerd. De haringen en makrelen gaan terug naar het koelwater. Vanuit de bakken koelwater gaan de vissen de vriezers in. „Het risico op be schadigen blijft zo tot een mini mum beperkt", aldus Jonker. De 'Geertruid Margreta' ligt sinds zondagnacht in de haven van IJmuiden. „We zijn op ei gen kracht uit Bremerhaven ko men overvaren. Een geweldig geluid weer, die machinekamer. Alles liep pico-bello. Hij reed precies als vanouds." De bui tenkant van het schip krijgt nog snel even een nieuw verflaagje. Ook wordt het interieur nog wat opgeknapt. Want als je iets doet, moet je het goed doen is het devies van de schipper. Naar alle verwachting vertrekt de trawler vandaag naar de vis gronden bij de Golf van Biskaye. De reis duurt enkele weken. Nuchter: „Kijken of we daar wat kunnen vangen." De Voorhoutse wijk Oosthout wordt geteisterd door inbraken. De afgelopen twee weken wer den uit dertien woningen ste reo- en videoapparatuur, televi sietoestellen, sieraden en geld gestolen. De politie heeft sterk de indruk dat het voortdurend dezelfde inbreker of inbrekers zijn. Bij alle kraken wordt de zelfde werkwijze gevolgd. De politie houdt inmiddels extra toezicht in de wijk. De inbrakenreeks begon op donderdagavond 22 september met drie kraken waarvan slechts één in Oosthoirt. Maandag 26 september volgde een nieuwe inbraak. Dinsdag 4 oktober wa ren er vier kraken en zondag 9 oktober opnieuw vier. Dinsdag avond werden opnieuw drie woningen aan de Kruiden schans opengebroken waarbij in een geval de inbreker werd overlopen. Bij een woning werd de inbreker overlopen doordat de bewoner een vreemde man in zijn tuin zag. „Behalve de eerste keer gaat het iedere keer om woningen die in één straat of in straten dicht bij elkaar liggen. Op een avond zijn er een paar kraken, dan is het weer een paar dagen rustig waarna ze vervolgens op nieuw hun slag slaan", aldus politiewoordvoerder F. Mesker. Opvallend is volgens de politie woordvoerder dat alle kraken in KATWIJK PETER VAN DER HULST Met de tijdelijke onderkomens hoopt de stichting de overlast in Rijnsoever in te dammen en bo vendien jongeren te behoeden voor drugproblemen. De 'units' kunnen volgens Rijnsoever Jeugd het best worden neerge zet op het grasveldje achter het visplateau bij de Regulus. De stichting wil de noodop vang voorlopig voor een periode van twee jaar. Ondertussen kan de gemeente haar onderzoek voltooien naar de mogelijkhe den van een definitieve opvang in de Katwijkse wijk. De jongerenproblemen in Hoornes/Rijnsoever zijn vol gens de stichting zeer groot. „De ongebonden jongeren zien straat en park als noodgedwon gen ontmoetingsplaats. Zij wor den aan hun lot overgelaten met alle risico's vandien. Soms zijn zij ook de buurt tot over last", aldus het stichtingsbe stuur. De gemeente wordt erop ge wezen dat drugdealers in de wijk zeer actief zijn. „In het tij delijk onderkomen kunnen de jongeren voor dit kwaad wor den behoed." Het nog langer wachten met het nemen van een beslissing neemt volgens het bestuur onaanvaardbare ri sico's met zich mee. De gemeente heeft de brief van de Stichting Rijnsoever Jeugd pas enkele dagen in bezit en kan daarom nog niet reage ren op het verzoek voor een tij delijk onderkomen. Het rijtje bezittingen aan de Koningin Wilhelminaboulevard van het hotelduo Mol en De Boer: het Beach Hotel, het Boulevardhotel en Hotel Oranje. Hotelierskoppel Mol en De Boer ziet nieuwe uitdaging in Beach Hotel NOORDWUK PAUL DE VLIEGER Het gesprek heeft plaats in de serre van het Beach Hotel, het meest kenmerkende onderdeel van hun nieuwe bezit. Charles de Boer verplaatst wat tafels en stoelen om een comfortabel zitje te creëren, „ja, ik kan hier nu meubels schuiven zoveel ik wil, lekker hoor", grijnst hij. Het gezicht van Bram Mol staat daarentegen op onweer, want buiten tilt een hond bij een steunpaal van de luifel zijn poot op. „Hé joh, doe dat 's bij je ei gen huis", roept hij de man aan de andere kant van de riem toe. Het went kennelijk snel, een ho tel bezitten. Dinsdagavond wer den Mol en De Boer de nieuwe eigenaars van het Beach Hotel, de vier-sterrenaccommodatie aan het begin van de Noord- wijkse Koningin Wilhelmina boulevard. Daarmee verwierven zij hun derde grote hotel in krap tien jaar tijd. In '84 kwam het Boulevardhotel in hun bezit. In '89 kocht het duo het failliete Hotel Oranje en weer vijf jaar later wordt het territorium van het even illustere als onafschei delijke hoteliersduo uitgebreid met het Beach Hotel. „Of de de halve boulevard nu van ons is? Ja, tjonge, dat zal wel denk ik. Misschien nog wel meer", zegt Mol. Drie jaar geleden waren Mol en De Boer ook al in de markt vi Beach Hotel dat t van betaling was verleend. Het duo zag er uiteindelijk vanaf vanwege het feit dat het hotel voor een deel gezamenlijk bezit was van 56 suite-eigenaren. Mol: „We zijn hoteliers, geen projectontwikkelaars. Cor van Duijn is toen doorgegaan waar wij afhaakten en werd tot ver rassing van velen de nieuwe ei genaar." Volgens Mol en De Boer heeft Van Duijn vervolgens ook wel ingezien dat het niet werkt om 57 kapiteins op een schip te hebben. De Rijnsburger kocht daarom - tot dusver op vier na - de suite-eigenaars uit en kon vervolgens het hotel wel aan zijn buren slijten. De Boer: „Na tuurlijk waren we geïnteres seerd. Het voornaamste strui kelblok was verdwenen en bo vendien is het hotel, sinds Van Duijn er de scepter zwaait, het alleen maar beter gaan doen. Kijk, het Beach Hotel ligt in ons interessegebied, het sluit aan de achterzijde naadloos aan op ons eigen terrein en we kampten met een capaciteitsprobleem Daar komt nog bij dat juist de vraag naar vier-sterrenaccom modatie groot is. Voor ons een perfecte investering dus. Over de hoogte van die inves tering laten de hoteliers zich niet uit. De Boer, de man die binnen het duo over de centen gaat: „Je praat over miljoenen. Meer geld dan ik ooit bij elkaar heb gezien. Ik voel me daarom rijk. Rijk aan schuld." Mol, de commerciële helft van het twee manschap, heeft daarentegen een ander gevoel. „Ik voel me echt niet anders dan gisteren. Dit is prachtig, een nieuwe uit daging. Deze 'hut' hebben is één, er wat van maken is twee. Het draait al goed, het moet be ter. En dat gaat gebeuren, sa men met de enorm enthousias te ploeg personeel die we hier aantroffen gaan we er de ko mende tijd voluit tegenaan." Boulevardhotel, Oranje. Beach Hotel - een logische vraag lijkt: 'Wie volgt?' „Niemand", zegt het duo stellig. De Boer: „Na tuurlijk, Zinger is te koop en het Vuurtorenplein zal ook wel te koop zijn. Maar we zijn geen winkeltjesverhuurders en in een slooppand hebben we geen in teresse. Bovendien moet het wel overzichtelijk blijven. Een tijdje terug hadden we bijna een hotel in Amsterdam gekocht. Gelukkig is dat niet doorgegaan. We zijn nu zover dat voor ons vaststaat dat we 'op het dorp blijven'. Stel dat we in Zand- voort een hotel zouden hebben. Ik zie het al voor me. Ik hier, Bram daar en als het meezit kunnen we onderweg, in De Zilk of zo, met elkaar zo nu en dan de zaken doorspreken. Mij niet gezien." Voorlopig is daar om de aandacht van het koppel - met 200 fulltimers in dienst zo langzamerhand een van de be langrijkste werkgevers in dc hadplaats - gericht op Beach-, Oranje- en Boulevardhotel en directe omgeving. Aan de ach terkant, waar het tweetal vijf huizen in bezit heeft die op den duur zullen wijken voor par keerruimte of uitbreiding. En aan dc voorzijde waar de dis cussie over renovatie van de boulevard zich in de warme in teresse van de twee mannen kan verheugen. Mol daarover: „Het idee van wethouder Frans van der Veen is op zich goed. Er moet alleen nog veel worden overlegd tussen ondernemers en gemeente. Want afgesproken is er nog niets." Het Fietspad van de Voorhouter- weg wordt niet doorgetrokken naar de kruising met de Noord- wijkerweg. Het Rijnsburgse col lege meent dat dit te gevaarlijk is. Wel houden burgemeester en wethouders vast aan het voor stel om de oversteekplaats te verplaatsen in de richting van de fietstunnel. Vorige maand wilden B en W het fietspad nog doortrekken voor de fietsers die vanaf de Voorhouterweg rechtsaf willen slaan naar de Noor-dwijkerweg. „Maar de kans is nu heel groot dat mensen op die plek de Noordwijkerweg gaan overste ken terwijl daarvoor juist die fietstunnel is bedoeld", legt ge meente-ambtenaar G. Visser uit. „Waarschijnlijk rijden fiet sers straks toch door. maar de gemeente wil ze die mogelijk heid in elk geval niet geven." De oversteekplaats naar de fietstunnel ligt vlak na een bocht in de Voorhouterweg. De gemeente erkent dat dit een ris kante situatie is. Door het fiets pad te verplaatsen, kunnen au tomobilisten overstekende fiet sers sneller zien.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13