Voorzitters enthousiast Ook Feyenoord slaat Braziliaan aan de haak BOLLEN Sport Reiziger in basis Oranje Oosterlee voelt zich in de steek gelaten WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 25 PSV haalt Stan Valckx terug eindhoven» Stan Valckx keert weer terug bij PSV. De Eindhoven- se club contracteerde de international uit het Limburgse Arcen voor een periode van drie en een half jaar. De 30-jarige verdedi ger speelt momenteel voor Sporting Lissabon. Vanavond speelt Valckx met Oranje tegen Noorwegen. Jan Siemerink naar tweede ronde ostrava Jan Siemerink heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi in Ostrava. De Rijnsburger won van de Hongaar Krocs- ko met 6-1 6-2. Siemerink moet het in de achtste finales opne men tegen de Duitser Goelnner. In Ostrava werden de nummers één en twee van de plaatsingslijst, Berasategui en Korda, al uit geschakeld. Wielerloopbaan Gianni Bugno gered milaan Gianni Bugno (30) kan volgend s slag in het peloton. De tuchtcommissie van de Italiaanse Wieler bond FCI verminderde in hoger beroep de schorsingsduur van twee jaar tot drie maanden. De tweevoudige wereldkampioen was op 17 augustus na afloop van de Coppa Agostini betrapt op het gebruik van dope. Jonge Noren kloppen Oranje onder 21 bergen De Noren genoten-met volle teugen. Coach Semb van de Noorse selectie onder de 21 jaar belde zijn vriend en baas Egil Olsen met de mededeling dat Oranje nog geen antwoord heeft gevonden op de uitgedachte strategie. Jong Noorwegen won gis teravond in Bergen met 1-0 van de selectie van Rinus Israël. SVLV moet door nieuwe plannen verhuizen (vervolg van voorpagina) De drie voorzitters van de clubs zijn enthousiast over het vooruitzicht dat er een grote club in Voorschoten komt. A. Fleischeuer van SV Voorschoten stelt dat zijn club dringend behoefte heeft aan meer velden en een goede trainingsaccommodatie. ,,Ik denk dat het beter is voor de toekomst van het voetbal in Voorschoten als er één club komt." Fleischeuer is toch optimis tisch. ,,Ik denk wel dat de leden vergadering een emotioneel ge beuren zal zijn, maar ik hoop dat de leden proberen op lange termijn te denken. Ik geloof dat de meeste leden vóór stem- De voorzitter van SV Voor schoten is niet van plan meteen zijn eigen lot aan -de stemming Hij verwacht wel dat er bij een aantal van zijn leden weerstand bestaat tegen de fusie. SV Voor schoten is twaalf jaar geleden opgericht door een groep onte vreden leden van Randstad Sport. De 'SV' heeft Randstad Sport in ledental spelniveau overtroffen. op de ledenvergadering te ver binden. ,,Ik houd er niet van om meteen met mijn portefeuille te zwaaien. Het is wel zo dat wan neer alles bij het oude blijft, ik niet meer geloof in de toekomst van de vereniging. Het ligt dan niet voor de hand dat ik mij nog eens herkiesbaar stel." Ook voorzitter J. Hakker van SVLV verwacht een pittige dis cussie binnen zijn club. „De jonge mensen staan achter dit plan, de oudere leden hebben er meer moeite mee." Hakker zegt dat ook zijn club dringend verlegen zit om betere trai ningsfaciliteiten. ,,We trainen nu op een gravelveld, dat is niet ideaal." W. de Ru, voorzitter van Randstad Sport, vindt het be langrijk dat ook de atletiek-poot van zijn club, een plaats krijgt op het nieuwe complex. Dat de nieuwe club veel meer elftallen op zaterdag dan op zondag op de been zal brengen, ziet hij niet als een probleem. ,,Ik ver wacht juist dat in de toekomst er weer meer belangstelling voor het voetbal op zondag zal komen." Om de voetbalclubs voldoen de ruimte te geven op het sport park de ruimte te geven, moet wel tennisclub Adegeest worden verplaatst. Die krijgt nu banen naast die van tennisvereniging Forescate op één van de velden van SVLV op het Burgemeester van der Hoeven sportpark. Ook in deze sport bestaat nu de mo gelijkheid van een fusie. I OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Rutgervan Schaik is de strafcorner specialist van hockeyvereniging Roomburg. De tegenstander van afgelo pen weekeinde, Zwart Wit uit Breda, was bepaald niet onge lukkig toen zij Van Schaik zondag op krukken het ter- i op zagen strompelen. Na de wedstrijd zal de stem ming in het Bredase kamp el anders zijn geweest. Van Schaik had namelijk twee keer uit een strafcomer ge scoord, de derde keer kwam ■en doelpunt tot stand uit de ebound na zo'n corner. Roomburg, dat uiteindelijk et 4-2 won, profiteerde van n nieuwe regel die dit sei- en is ingevoerd, die toestaat dat er onbeperkt gewisseld tag worden. Van Schaik kwam dus het veld in bij een trafcorner, en verdween na het slaan weer naar de bank. De speler van Roomburg had ziin enkel vrijdag op de trai ning geblesseerd. „Ik ivist al vrij snel dat ik in elk geval de strafcorners zou kunnen slaan. Je hebt zelf na tuurlijk het beste in de gaten ernstig het is. Om de enkel t te geven, heb ik zo veel mogelijk op krukken gelopen. Ook op de dag van de wed strijd. De enkel is ingetaped en ik kon in actie komen. Je kunt achteraf wel zeggen dat dat vrij nuttig is geweest." Roomburg profiteerde dus optimaal van de reglements wijziging. Van Schaik vraagt zich overigens af, of het wel o'n goede verandering is. „Hen ploeg kan een beer van 180 kilo inzetten met een IQ 120, die niet kan hockeyen, lar wel hard kan slaan. Na corner gaat zo 'n 'nono' er naar dè'bank. Roomburg doet het komend weekeinde nog zonder zo'n 'nono'. Van Schaik: We doen het net ah afgelo pen zondag. Mijn enkel is dan •en stuk beter, kan ik eventu- •el ook de strafballen nemen. In het tennis kennen we de term lucky loser. Sinds gisteravond heeft de voetballerij nu ook zijn ge lukkigeverliezer. Het Zilveren Molen-toernooi beleefde de primeur. Ter Ixïede, al lang en breed uitgeschakeld door UVS, mocht het tegen Roodenburg nog een keer proberen op de Boshuizerka- de. En weer verloren de Sas- enheimers. Die opmerkelijke move was het gevolg van de rode kaart die LFC aan De Sleutels ver strekte. Eigenlijk had de I.eid- e zaterdagvierdeklasser gis teravond in het veld moeten staan, maar afgelopen week einde meldde de club van voorzitter Dick Barnhoorn zich af. De Sleutels kon geen representatief elftal op de been brengen. Althans, dat vond trainer Hennie Beeren- fenger. "en minuut na de afzegging ntplofte Flip Massaar, drij vende kracht achter de Zilve- i Molen, bijna van woede. „Geen spelers? Dan ook hele maal geen toernooi voor De Sleuteh", brieste Massaar en vroeg het LFG-bestuur vervolgens om de roodwitten uit het toernooi te stoten. Het kanarie-college stemde prompt in met de voordracht van Massaar. We steken ons licht maar s op bij Sleutels-praeses Barnhoorn: Jammer hè, dat we niet kun- n spelen. We hebben veel blessures. Volgenslieerenfen- ger waren we geveegd door Roodenburg. En daar zit nie mand op te wachten. Volgen de keer beter. Volgende keer beter? Er is geen volgende keer. De Sleu tels is door LFC van de deel- lerslijst geschrapt. Barnhoorn: Wij doen niet meer mee? Daar weet ik niets van. Dat hadden ze me wel even mogen melden. Massaar daarop: „Ho even. Zo zitten wij bij LFC niet in elkaar. Ik heb wed- strijdsecretarh Van Lierop van De Sleutels netjes op de hoogte gebracht. Hoe dan ook, Barnhoorn is niet gelukkig met de handel wijze van LFC: „Ik vind het jammer dat LFC zo reageert. Ik vermoedde wel dat ze boos zouden worden, maar een beetje begrip had ik toch wel verwacht. We zijn maar een vierdeklassen je. Massaar daarentegen vindt het 'lachwekkend dat Sleutels geen representief team op de been kan brengen: „Schei uit, ze hebben zaterdag niet eens gespeeld. Z.e hebben meen ik twaalf seniorenteams. Dit kan toch allemaal niet. Vorig jaar hebben ze ons het zelfde geflikt. Ik heb gelijk 'I er leede gebeld en die jongens wilden graag komen. Barnhoorn zet de nodige raagtekens achter de woor den Mas „Wij zouden vorig seizoen het zelfde hebben geflikt? Nou, ik weet nergens van. Ik vind het allemaal een tikkeltje overdre ven. Als er een voetbalwed strijd op televisie komt, wordt er aan ons ook niet gevraagd of we akkoord gaan met uit stel. Dan wordt er alleen maar rekening gehouden met het belang van LFC. Dat is wel ge beurd, hoor. Oude tijden her leefden zondag bij Pomona, te genwoordig thuisbasis van Gol Sport. Voor de afdelings wedstrijd tegen Randstad Sport verkleedden de spelers van de bezoekende Voorscho- tense ploeg zich op in de bui tenlucht. Zoals vroeger dus, maar dan bij gebrek aan een passende accommodat ie, eveneens met grote regel- Tegenwoordig is dat echter aanzienlijk minder gebruike lijk. Weel ook Randstad Sport t rainer Cees .Glaudemans: „Maar zondag konden we echt niet anders", aldus de nog immer beduus de oefenmeester. Wat was er dan precies aan de hand met die kleedkamer op dat veld van het nog net Leidse Pomo na, waar Gol Sport (met JAG en de honkballers van Key- town Hitters) de thuiswed strijden afwerkt? Glaudemans: „Het begon er al mee dat onze kleedkamer nog in gebruik was door een ander elftal. Maar anders waren we er ook niet in gegaan. Het was er smerig. En dan heb ik het echt niet over het vuil van één weekend. De jongens wilden er absoluut niet in. Nu staan er daar ook van die grote honkbal dug-outs, dus hebben we ons daar maar verkleed. Gol Sport maar even gebeld. Ibrahim Sever, hij bekleedt talrijke functies bij Gol Sport, weet van de hoed en de rand. Maar vindt de actie van Randstad Sport en de daarbij nu getoonde aandacht zwaar overdreven: „Hel klopt dat Randstad Sport zich binten heeft verkleed. Maar volgens mij niet omdat de kleedkamer smerig was, maar omdat die nog in ge bruik was door het elftal dat vóór Randstad Sport speelde. Dat maken we wel vaker mee, we komen kleedkamers te kort ais er drie wedstrijden worden gespeeld. Jan Duivesteijn van de Sector Sport en Recreatie van de Ge meente leiden kent de kleed kamers: „Het zijn tijdelijke dingen, niet al te groot. Maar ze zijn schoon te houden, ook tussen de wedstrijden door. En dat is natuurlijk de verantwoorde lijkheid van de daar spelende clubs. Weer terug maar naar meneer Glaudemans. Nog lekker na afloop onder de douche ge kropen op Pomona?: „Nee, dat hebben we niet ge daan. De jongens hebben hun spullen in hun tassen gestopt en we zijn thuis in Voorscho ten gaan douchen. We wilden er toch niet te lang blijven. De wedstrijd was ook al niet ge zellig geweest. Glaudemans is, dat is duide lijk, blij dat hij deze uitwed strijd nu heeft gehad: We trouwens nog geluk dat het zondag lekker weer was. Voor hetzelfde geld is het rot weer. Kou, wind, regen. En wal moet je dan?" rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Willem van Hanegem denkt met de Braziliaanse middenvelder Clausio een voetballer te hebben binnengehaald, die Feyenoord al op korte termijn een sportieve injectie kan geven. Hoewel de speler van Portuguesa in Sao Paulo pas 18 jaar is, heeft de technische staf van de Rotterdamse club zo veel goede berichten en beelden van hem ontvan gen dat hij ervan overtuigd is een 'dia mantje' te hebben ontdekt. Een ongeslepen diamant misschien, nog niet zo fonkelend als de PSV'er Ro- naldo, die nauwelijks tijd nodig heeft gehad om in Nederland te acclimatise ren. ,,Maar zeker één die in de toe komst alleen maar meer waard kan worden. We hebben hem ook niet voor niets voor 5,5 jaar laten tekenen", al dus Van Hanegem. Clausio arriveert binnen twee weken in Rotterdam. Feyenoord heeft de 18- jarige jeugdinternational de tijd gege ven om zijn verhuizing te regelen en uit te zoeken met welke familieleden hij naar Nederland emigreert. De ver wachting is dat Clausio zijn moeder meebrengt. Voorzitter Jorien van den Herik handelde de afgelopen dagen al le contractuele zaken af. Gisteren bracht hij de trainersstaf van Feye noord op de hoogte van het slagen van zijn missie, waarna Van den Herik meteen doorvloog naar Cyprus. Van Hanegem zegt steeds op de hoogte te zijn geweest van de interesse voor het Braziliaanse talent. „Ik had, voordat hoofdscout Frans Bouwmees ter en Van den Herik naar Zuid-Ameri- ka gingen, al een videoband gezien. Al blijft het altijd lastig om iemand goed te beoordelen op televisiebeelden. Maar ik wist precies wat er ging gebeu ren. Ik ben ook blij dat Feyenoord hem heeft kunnen vastleggen. Clausio is eén directe versterking voor het elftal." De leiding van Feyenoord sprak de afgelopen tien dagen in Brazilië onder meer met oud-bondscoach Tele Santa- na, die een lovend rapport overlegde. Van Hanegem: „Tele Santana heeft Clausio veelvuldig in actie gezien. Vooral in de vertegenwoordigende elf tallen. Daarin speelde hij meestal sa men met Ronaldo." In Sao Paulo werd vorige week ook de international Cafu aangeboden bij Feyenoord, maar omdat er voor de ver dediger een miljoenenbedrag moest worden neergelegd, haakte de Stadion club meteen af. Hoewel Feyenoord geen mededelin gen wilde doen over de transfersom, is het wel duidelijk dat Claudio niet in dezelfde categorie valt als Ronaldo. „Het valt wel mee. We zouden ook niet zo'n astronomisch bedrag hebben uit gegeven als zijn club dat had ge vraagd", zegt de Kromme. Volgens Van Hanegem was Clausio betaalbaar, omdat hij nog niet in het nationale A-elftal heeft gespeeld. „Als ze daar eenmaal in de selectie zitten, vliegt de transferprijs omhoog. Dan vallen de Braziliaanse spelers ook on der een speciaal comité, dat met bui tenlandse clubs onderhandelt over transfersommen." Binnen de Feyenoordselectie is met veel enthousiasme op de komst van de Braziliaan gereageerd. Aanvoerder John de Woln „Het is een goede zaak dat Feyenoord zich ook eens op deze manier roert op de transfermarkt. In de spelersgroep waren er weinig die hem kenden, maar volgens alle informatie moet hij net als Ronaldo over enorme kwaliteiten beschikken." En Regi Blinker: „Het is prachtig dat we er zo'n jongen bijkrijgen. Hij is aan vallend ingesteld, kan net als alle ande re Brazilianen veel met een bal en zal het elftal hopelijk beter laten functio neren. Hij is nog jong, maar dat maakt niet uit. Als je goed kunt voetballen, doet de leeftijd er niet toe. Dat zie je aan Ronaldo." Alpheuse voetballer stelt zich niet meer beschikbaar voor UVS 1 Michael Reiziger maakt volgens verwachting vanavond zijn de buut in het Nederlands elftal. Dick Advocaat bevestigde het gisteravond na afloop van de laatste training op een hobbelig veldje in Heggedal, een plaatsje ruim twintig kilometer buiten Oslo, waar de jeugdleden van de plaatselijke club de spelers van Oranje met rozen verwel komden. Hoe de rest van zijn elftal er uitziet, wilde de bonds coach niet zeggen. Advocaats Noorse collega Egil Olsen maakte van de samenstelling van zijn team geen geheim. Hij lepelde de namen van zijn elf uitverkorenen vrolijk op. Ook al probeerde Advocaat het extra spannend te maken, de opstelling van het Neder lands elftal kent geen verrassin gen../Dë samenstelling' van de Noorse ploeg daarentegen wel. Sigurd Rushfeldt van Tromsö heeft Jostein Flo, uitkomend voor het Engelse Sheffield Uni ted, uit de ploeg verdrongen. ,,lk heb tegen Nederland meer behoefte aan een kleine, snelle speler dan aan een grote trage", verklaarde Egil Olsen. Opstellingen: Noorwegen: Erik Thorstvedt (Tottenham Hotspur): Tal Ly- dersen (Start), Tore Pedersen (San Frecce Hiroshima), Hen- alphen aan den run rob onderwater Ardy Oosterlee is dit seizoen niet meer in het shirt van UVS 1 te bewonderen. De 27-jarige voetballer kan wegens drukke werkzaamheden geen tijd meer vrijmaken voor de hoofdklasser. Dat is eerste reden van het 'te rugtreden' van Oosterlee. De tweede reden is een conflict met trainer Gerard De'sar. Oosterlee is teleurgesteld in de momenteel vakantie vieren de oefenmeester, die daarom ook niet bereikbaar is voor commentaar. Oosterlee: „Door die drukke werkzaamheden kon ik niet drie, maar twee keer trai nen per week. De'sar zei in eer ste instantie dat daar wel een mouw aan de passen was." Oosterlee kwam evenwel be drogen uit. Tegen DHC speelde hij de eerste wedstrijd nog wel, maar dat gebeurde op de spits- positie. Een plaats die hij als middenvelder niet ambieert. Tegen DWV belandde Oosterlee op de reservebank. „Toen knak te er wat. Ik moet me in allerlei bochten wringen om twee keer per week op het trainingsveld te staan. Als je dan 's zondags op de bank moet plaatsnemen, komt dat hard aan. Zeker bij mij, want voetbal is voor mij een passie." Oosterlee vindt dat hij niet op de reservebank thuishoort. „Ik heb altijd drie keer getraind, maar dat kon nu eenmaal niet meer. Ik ben vertegenwoordi ger, met zo'n beetje half Neder land in mijn gebied. Vroeger moest ik twee en halve provin cie afrijden. Dat was nog te doen. Maar ik vind dat iemand met mijn ervaring best genoeg heeft aan twee trainingen in de week." Oosterlee streek twee seizoe nen geleden neer in de Kikker- polder. Hij was afkomstig van het Alphense ARC en speelde tusséndoor betaald voetbal bij Excelsior, SW, Haarlem en Cambuur. „Tijdens gesprekken met De'sar kreeg ik de indruk dat hij wel akkoord ging met die constructie. Hij zei alleen dat als ik één keer per week ging trai nen, ik mijn plaats kwijt zou zijn. Dat kon hij niet maken ten opzichte van de anderen. Daar om valt het me ook zo tegen dat ik op de reservebank terecht ben gekomen. De'sar zei in een ander gesprek dat hij spijt had van mijn reservebeurt tegen DWV. Maar wat koop ik daar voor? Ik kreeg het gevoel dat ik niet werd gewaardeerd." Oosterlee voetbalt weer. Maar dan .in het tweede van UVS. „Ik heb De'sar gezegd dat ik hoe dan ook wil spelen. Desnoods een trap lager. Dat gebeurt nu ook. Het is even wennen, op zondagmorgen om acht uur verzamelen voor de uitwedstrijd tegen Xerxes 2. Maar ik houd nu eenmaal te veel van het spelle tje. Het bevalt me dan ook best." Hij zegt dat de deur is dicht geslagen, maar tussen de regels door zet hij haar zelf op een keer. „Ik ben standvastig. De'sar weet dat ik mezelf niet meer be schikbaar heb gesteld voor de A-selectie. Normaal gesproken kom ik niet meer terug op zo'n besluit. Ik wil eerlijk blijven ten opzichte van mezelf. De'sar heeft me wel gevraagd om terug te keren als UVS door blessures wordt geteisterd. Ik weet het niet. We zien het wel als het zo Eigenlijk wil Oosterlee tussen tijds verkassen naar een andere club. „Ik speel het liefst in een eerste elftal, het vlaggeschip van een club. Daar heb ik heel mijn leven in gespeeld en dat blijft trekken. Als ik dit van te voren had geweten, was ik vertrokken naar een lager spelende club. Misschien lukt dat dit seizoen nog. UVS heeft gezegd dat het me geen strobreed in de weg legt. Het is jammer dat het alle maal zo is gelopen. UVS is een schitterende club en ik heb he lemaal geen ruzie met De'sar. Maar het is wel zo dat ik teleur gesteld ben in hem. Ik voel me t IZi in de steek gelaten Oosterlee: „Ik speel het liefst in een eerste elftal." foto archief Boer (Ajax); Aron Winter (Lazio Roma), Wim Jonk (Inter), Rob Witschge (Feyenoord): Mare Overmars (Ajax), Dennis Berg- Oranje verpoost zich in de Noorse I ning Berg (Blackburn Rovers), Stig Inge Björnebye (Liverpool); Sigurd Rushfeldt (Tromsö), Kje- til Rekdal (Molde), Erik Mykland issen. De broertjes De Boer lopen vc (Start), Lars Bohinen (Notting ham Forest), Oyvind Leonhard- sen (Rosenborg): Jan Age Fjör- toft (Swindon Town). Nederland: F.d de Goey (Feye noord); Michael Reiziger (Ajax), Stan Valckx (Sporting Lissabon), Danny Blind (Ajax, Frank de foto anp kamp (Inter), Bryan Roy (Not tingham Forest). Scheidsrechter: McCluskey (Schotland).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25