ASC nu ook in kopgroep Alecto is weer titelkandidaat Forescate mist 21 strafcorners tegen Evergreen DIOK leeft zich uit in Oisterwijk Gevoelig verlies vrouwen Ter Leede Sport Eerste punt hockeysters LOHC MAANDAG 10 OKTOBER 1994 Landskampioen wint met 59-0 OISTERWIJK PI ETER VAN DER VLIET RUGBYMEDEWERKER De spelers van DIOK hebben zich gisteren in de rugbyont- moeting tegen de Oisterwijk Oysters weer eens kunnen uitleven. In een eenzijdig duel werd het 59-0. Thomas Suring mocht na acht weken van blessureleed voorzichtig zijn rentree ma ken als flanker op de plaats van de lichtgeblesseerde Ro bert Broers. Slechts een helft hield de Amsterdammer het vol en liet zich moe maar te vreden, bij het wisselen van helft, vervangen door Frank Beers. Of de rugbycompetitie in de vaderlandse ereklasse nog wel leuk is voor het Leidse DIOK is maar helemaal de vraag. Met uitzondering van enkele clubs als Castricum, Den Haag en tegenwoordig Roosendaal, dat ook de vijfde wedstrijd op rij ditmaal van Hilversum won, valt er in de wedstrijden van de Leide- naars geen spanning meer te beleven. De regerend lands kampioen is superieur aan het overgrote deel van de clubs en dat geeft te denken. Tegen de Oysters uit Oister wijk was het al niet anders. De Brabanders mochten in de eerste minuten nog wel hun kunnen tonen voor het thuispubliek, maar na een kwartier was de hoop op een goede afloop alweer vervlo gen. Met grote regelmaat do ken de Leidse driekwarters over de trylijn om de punten op het scorebord te laten bij schrijven. Marcel Chaudron, Gottfried Bos en Steve Smith zorgden binnen 20 minuten al voor een gat van 0-21, ter wijl de Oisterwijkers iedere aanval zagen stuk lopen op een muur van gretige verde digers. In de dertigste minuut zorgde Yves Kummer voor de ruststand van 0-26. Even leek het erop dat de gastheren in de tweede helft zouden wor den weggevaagd. Voordat ie dereen zich goed en wel had ingesteld op nog een helft had Justin Verhoog al twee keer gescoord. Wat de Oysters ook probeerden, het hielp alle maal niet, terwijl DIOK bleef scoren. De broers Ewoud en Marcel Chaudron zorgden met hun try's en de conver sies van Bos voor de eind stand van 0-59. Athletics De reserves van DIOK, Athle tics, speelden tegen de erva ren ploeg van 't Gooi een goe de wedstrijd. Het is te wijten aan het wisselvallige spel van de Athletics dat goede resulta ten uitblijven. Ook tegen 't Gooi werden te veel kansen gemist om de volledige winst te pakken. De eerste 15 minu ten werd DIOK van het veld gelopen, 't Gooi scoorde 0-7 maar verzuimde door te druk ken, waardoor de Leidenaars dankzij een penaltykick van Dave Langezaal en een try van Herman Ouwersloot langszij kwamen, 8-7. In een goede wedstrijd bleven beide partijen aan elkaar gewaagd. Na een driepunter van de gasten was het weer Lange zaal, ditmaal met een try, die DIOK de voorsprong bezorg de, 13-10. 't Gooi benutte echter een kadootje van de thuisclub, door enkele meters van de palen een penalty te verzilveren voor 13-13. Er was nog enige commotie na af loop toen bleek dat referee Bert Groeneveld een eind stand van 15-13 wilde invul len. Met dank aan captain Diederik Reynardel kwam de juiste eindstand op het for mulier. Bassets In Alkmaar boden de Sassen- heimse Bassets de gelijkna mige rugbyclub prima tegen stand. In een spannende wedstrijd zorgde Peter Koele- man in de tweede helft voor de gelijkmaker, 5-5. Het greti ge Alkmaar haalde veel balbe zit uit de rucks en de line- outs, waardoor de Sassenhei- mers te vaak achter de feiten aanliepen. Alkmaar groeide in de wedstrijd en dicteerde met een geconverteerde try tot aan het einde, 19-5. Positie wisselingen en gebrekkige communicatie zorgden bij de Bassets voor veel problemen in het veld. Er zal de komende tijd veel gepraat moeten wor den om iedereen weer één kant op te laten kijken, anders krijgen de Bassets het straks in de play-offs nog erg moei lijk. Ter Leede leed in de eredivisie van het vrouwenvoetbal een ge voelige 5-0 nederlaag bij GDA. De Sassenheimse vrouwen speelden slap tegen het veel fel lere GDA. Desondanks kreeg Ter Leede een paar goede kan sen. Anja van Ginhoven faalde alleen voor de keepster en Bian- ca van Loon verzuimde een har de voorzet van links in te tikken. GDA maakte de kansen wel af. Na een 2-0 achterstand nam Ter Leede achterin risico, waar door GDA nog verder kon weg lopen. Het tweede team van Ter Leede deed het beter. De voet balsters waren erop gebrand te gen Capelle voor het eerst dit seizoen twee punten te pakken om hun afwezige trainer Don Lagrand te verrassen. De goede motivatie van het team, in doel punten uitgedrukt door Cindy Berkhout (2x), Fraukje Zagers (2x) en Julia Bras, leverde een 5- 1 zege op. De verdediging van Katwijk liet het afweten in het duel tegen Vlissingen, dat acht keer scoorde. Alleen Ilonka Brouwer (2x) en Angela Verdoes rondden voor Katwijk af. Koploper De Sleutels deelde in de eerste klasse gisteren de punten met nummer twee op de ranglijst RVC '33. Mariska van Oosten maakte met een mooi afstandschot 1-0, maar RVC '33 scoorde direct daarna de gelijkmaker. De voorsprong door een goal van Natasja Kruts werd twintig minuten voor tijd opnieuw ingeleverd. SJC kwam door een slecht be gin 1-0 achter tegen Nieuwkoop toen keepster Frida van Eg- mond de bal niet klemvast kreeg. Na dit eerste half uur ging SJC steeds beter spelen en kregen de Noordwijksen volop kansen om het tij te keren. De bal wilde echter niet in het net. SJZ was de jonge ploeg van KFC '712 duidelijk de baas. Met rust stond het al 4-0, de wedstrijd eindigde in 6-2. Tineke Kerse boom en Joyce van Oostenrijk waren beide met drie treffers goed op schot. Sonja van Soest f2x), Marlys van Egmond en Esther Versantvoort beslisten voor Docos in een goede eerste helft de wedstrijd. Celeritas kwam nog terug tot 4-1. In de tweede klasse zaterdag hielden Quick Boys en Stedoco 2 elkaar de eerste helft met 2-2 in even wicht. Daarna moest Quick Boys langzaam terrein prijs ge ven en liep Stedoco uit naar 8-3. Marlies Voois (2x) en Christel Brouwer passeerden de keeps ter. Oegstgeest ging voor het eerst dit seizoen onderuit bij BSC'68: 4-3. Annelies Oskam, Harmke Kraak en Anneke van Brakel troffen doel. FC Lisse won gemakkelijk met 4-1 van Rozenburg. Daniëlle van Diest (2x), Debbie van Oosten en Ani ta Eeuwijk schoten de bal in het doel. Gisteren eindigde de derby tussen UVS en Alkman ia in een dubbele brilstand. UDO verloor met 5-1 van het sterkere Ca- bauw. Veronique van Abswoude benutte de strafschop die was toegekend nadat er een overtre ding tegen haar was begaan. Docos 2 poetste via Sonja van Soest een 1-0 achterstand tegen Kickers'69 weg. Ilse van Vliet van Foreholte scoorde 1-0 te gen Nieuwerkerk. Haar ploeg liep uit naar 2-0 toen Linda Vink een penalty binnenschoot. Nieuwerkerk sleepte er op de valreep nog een gelijkspel uit. Vier nummers één in afdeling zondag De afdeling kent na vijf rondes vier koplopers. Warmun- da en ASC voegden zich bij deze elite groep. Door toedoen van Michel Schouten overwon Warmunda het altijd lastige Leidsche Boys (2-3). ASC zegevierde met 5-2 bij FC Rijnland. Leidsche Boys - Warmunda 2-3 I -O) Ondanks dat het bij de Boys niet lekker liep, prijkte er bij rust wel een 1-0 (Mark Keizer) op het scorebord. Ook de 2-0 van Robert Valk deed de Leidse aanhang deugd. De (geblesseer de) Michel Schouten blijft ech ter goud waard voor de War- mondse ploeg. Met een onver valste hattrick voltrok hij de vonnis over de Van der Berg- equipe. Steunpilaar Nico La- kenberg (Warmunda) viel zwaar geblesseerd uit. Alphen - Alkmania 4-2 (2-0) Het benutten van kansen was gistermiddag een zwak punt van de Alkemadenaren. Voor rust was het Edgar van Hars kamp die als enige het net vond (1-0). Direct na rust ging het hard met de Alphense doelpun ten. Het waren Jan van Leeu wen en Erwin van de Zee die de score verhoogden naar een 3-0. In een net zo snel tempo werd door toedoen van invaller Koen Broers de achterstand terugge bracht tot 3-2. Het laatste ge deelte van het duel werd be heerst door Alkmania. Toch was het Alphen dat via Piet Verlooy nog een keer scoorde. UDO -VNA 2-2 (1-0) Twee goed voetballende teams kwamen tot een passende uit slag: 2-2. Toch zag het er lange tijd eruit dat UDO met de winst zou gaan strijken. Met doelpun ten van Mark Sarneel en Ruud Stuifzand leek het ook die kant op te gaan. VNA-speler Jacco van der Laan dacht er geheel anders over. Met twee rake vrije trappen bracht hij zijn ploeg alsnog langszij. FC Rijnland - ASC 2-5 (2-3) De Mors-club mocht na het openingsdoelpunt van Zvivko Vucovic (1-0) even ruiken aan een overwinning. Met drie doel punten op rij van Jan Hevel (strafschop), Carlos Perez en Renco Teidler werd het betere voetbal van ASC beloond met een 1-3 voorsprong. Sjaak Kamphues bracht voor rust de achterstand terug tot 2- 3. Na rust waren de gebroeders Perez verantwoordelijk voor de verdiende 2-5. Bert-Jan de Ridder (Rijnland) .ié moest het veld ruimen. Kickers '69 - Stompwijk '92 3-3 (0-1) Na een erbarmelijk optreden in de eerste 45 minuten tapten de Leimuidenaren in het tweede bedrijf uit een bijzonder en an der vaatje. De enige treffer in de eerste helft kwam op naam van Stompwijker Jos Oliehoek. De 2-1 van de koploper was van een bijzonder kaliber. Vanaf 40 meter prikte Puck van der Zwaan het leder in het vijande lijke doel. De 3-1 werd in de re bound gemaakt door Hein Vis ser. Beslist was het zeker niet. Met doelpunten van Sjaak de Boer (vanaf 30 meter) en in de laatste minuut van Jos Oliehoek toonde de de ploeg van Gerard Lelieveld zich van een taaie soort. Gol Sport - Randstad Sport 1-2 (1-2) Arbiter Alblas was gisteren bij beide partijen de gebeten hond. De scheidsrechter toonde een trits gele kaarten en stuurde ook nog eens drie spelers van Gol Sport van het veld. Tussendoor werd er ook nog gevoetbald. De eerste doelpunt kwam op naam van de nieuwe club. Uit een pe nalty bracht Aydin Nura de 1-0 op het scorebord. Voor rust kwam dan toch de uiteindelijke eindscore tot stand. Via Richard Perrenet (uit een strafschop) en Yacha Farhane werd het pleit in Voorschotens voordeel be slecht. ASC-er Paul Wisselink(12) ontwijkt Peter Tol van Rijnland. Doelman Ron Standhart wacht af hoede ASC-aanval afloopt. foto ben de bruyn LEIDERDORP WILLEM SPIERDUK Na twee promoties op rij dacht Alecto dit seizoen pas op de laats te maken in de eerste lasse. De Leiderdorpse hoc keyers zouden tevreden zijn met een veilige positie in de middenmoot. Na vijf wedstrij den kan de conclusie echter zijn dat Alecto kan meespelen om het kampioenschap in de eerste klasse. De Leiderdorpers won nen gisteren de topper tegen Leusden met 2-1 en behouden daardoor hun koppositie. Het kunstgras op het hoofdveld van Alecto is eigenlijk aan ver vanging toe. Het is versleten en op de rand van een van de cir kels is een nieuw stuk inge bracht. Bij een strafcorner stuit de bal daarom nog wel eens on verwacht omhoog. Alecto-coach Rob Kerstens heeft overwogen op het andere, nieuwere, veld te spelen. ,,Maar wij zijn intussen aan dit gladde veld gewend, het is dus voor ons een voordeel om hier te spelen." Nu moet gezegd dat tegenstan der Leusden weinig moeite had zich aan te passen aan de terrei nomstandigheden. De ploeg combineerde in de beginfase veel gemakkelijker en kreeg een paar goede kansen om de score te openen. Halverwege de eer ste helft kreeg Alecto meer grip op de wedstrijd. Dat resulteerde in kansen voor spits Albert Breedveld, maar hij tikte de bal net naast het doel. Toch slaagde de ploeg erin om nog voor rust op voorsprong te komen. Alex Hagen schoot een strafcorner in, Edwin Gravesteijn was attent in de rebound: 1-0. Na de doelwisseling drong Leusden fanatiek aan. Uit een van de vele corners kwam de gelijkmaker tot stand. Maarten Jonges sloeg de bal onhoudbaar langs keeper Joris Reijnierse. Alecto kon daar maar weinig tegenover stellen. De ploeg be schikt dit jaar over een totaal vernieuwde middenlinie met Michiel van der Hoeven (die te rugkeerde van HGC), Hanco Ar nold en Lucas Davids (van Hur ley). Die middenvelders waren wel sterk aan de bal, maar ston den zelden aan de basis van een gevaarlijke aanval. Verreweg het meeste gevaar ontstond als rechtsbuiten Alexander Hagen zich met het spel bemoeide. Hij soleerde een aantal malen goed door de defensie van Leusden. Hagen zorgde ook voor de win nende treffer. Met enig geluk sloeg hij de bal onder de doel man van Leusden door: 2-1. Trainer/coach Rob Kerstens vond dat een gelijkspel de ver houdingen beter had weergege ven. Hij vindt wel dat zijn ploeg in vergelijking met vorig seizoen beter speelt. ,,De handelings snelheid is omhoog gegaan, de spelers hebben zich goed ont wikkeld." Volgens Kerstens is het te vroeg om nu al over een kampioenschap te spreken. „Maar het is duidelijk dat we wel bovenin kunnen meedraai- Prestatief hockey staat hoog in het vaandel bij de Leider- dorpse vereniging. Voorzitter Wim Schellekens: „We zagen vroeger al onze goede jeugdspe lers vertrekken. Onze jeugdop leiding (Alecto heeft 450 jeugd leden, red.) is onze kracht. Te genwoordig zien we spelers te rugkomen naar Alecto, die het eerst elders hebben geprobeerd. Bij de dames oefent het eerste team dat in de overgangsklasse speelt, duidelijk aantrekkings kracht uit op studentes die naar Leiden komen." Alecto wil hogerop zonder aan spelers te betalen. „Wij zijn daar principieel tegen", zegt Schellekens. „Spelers van de eerste teams krijgen een kle- dingpakket van de sponsor, daarmee moeten ze het doen. Natuurlijk worden er bij som mige hoofdklasse-ploegen wel vergoedingen betaald aan spe lers, maar wij denken dat het best mogelijk is om hoog te ko men zonder dat te doen." Alecto - Leusden 2-1 (1-0). 20. Graves teijn 1 -0,45. Jonges 1 -162. Hagen 2-1 Alecto: Reijnierse, Gravesteijn, Posthu- ma, Van der Laar, Van der Salm, Da vids, Arnold, Van der Hoeven, Hagen, Breedveld, Kmis (Verpootte). De mannen van hockeyclub LOHC hebben gis termiddag met 1-1 gelijk gespeeld tegen Leidse Studenten. In diezelfde poule behaalden Foresca te en Roomburg overwinningen op respectievelijk Evergreen (1-0) en Zwart-Wit (4-2). In de eerste klasse A won thuisploeg Forescate met een magere 1-0 van staartploeg Evergreen. Het team van Wouter Leefers creëerde van de eerste tot de laatste minuut veel kansen, maar zag zich geplaatst tegen een stug verdedigend Ever green. Reinout de Haas werd na een klein halfuur matchwinnaar na voorbereidend werk van Derk Jaap Engelen en Gertjan Egberink. De Voorscho- tense ploeg liet maar liefst eenentwintig strafcor ners onbenut. Op eigen terrein zegevierde Roomburg met 4-2 over Zwart-Wit. De nieuwe spelregel, die ook spe lerswissels bij strafcorners mogelijk maakt, legde de Leidse ploeg bepaald geen windeieren. Straf cornerspecialisten Oskar Snijders (stop) en Rut- ger van Schaik (slaan), beiden geblesseerd op de bank, werden slechts tijdens corners ingezet en met succes. Van Schaik schoot na een kwartier uit zo'n gelegenheid de 1-0 ruststand tegen het plan kier. Na de thee had het duo Van Schaik/Snijders (bijgenaamd Jut en Jul) wederom succes. Via de stick van Rogier van Horik vergrootte Van Schaik de marge tot 2-0. De Brabanders lieten zich ech ter niet uit het veld slaan en vochten zich rond de twintigste minuut terug tot 2-2. Nadat Arno We zenaar een strafbal verzilverd had voor 3-2, schoot Van Schaik uit een corner de 4-2 eind stand binnen. Op het Gorlaeussportcomplex eindigde de streekderby tussen Leidse Studenten en LOHC in een 1-1 gelijkspel. De Oegstgeester formatie speelde tot de vijandelijke 23-meterlijn redelijk verzorgd, maar kon voor het doel weinig potten breken. Alleen LOHC'er Christiaan van Vloten had na een vrije slag het vizier op scherp en schoot de 1-0 ruststand in. Na de rust ebde het Oegstgeester overwicht weg en kwam LSHG met een rollertje van Herman Plantenga langszij. Doelman Jim Jansen van Leidse Studenten deed in het tweede deel van zich spreken met een schitterende redding op een hoge push van Eelko Leeuwenburgh. Derdeklasser Noordwijk won uit met 2-0 van Kikkers. Erik Verdoom smaakte na een kwartier het genoegen van de openingstreffer uit een straf hoekslag. Tien minuten later stelde Gary Broek man, op aangeven van Verdoom, met een hoge push de zege veilig. Op eigen veld verloor Alphen met 2-3 van Me zen. De Rijnstreekploeg startte overtuigend en kwam na een kleine twintig minuten via Peter de Blois aan de leiding. Nog geen minuut later had ook Jasper de Grauw succes: 2-0. De Harderwij kers herstelden de marge echter nog voor rust met een verzilverde strafbal: 2-1. In net tweede part werd de ploeg van Mick de Baare almaar meer in de verdediging gedrukt. Mezen ging er in de laatste minuut met de volle winst vandoor. In de vierde klasse B triomfeerde bezoeker Cat- wijck met 0-3 over Barendrecht. Ernst Jan Hoge- woning opende al na vier minuten de score op een voorzet van Dem Graaff. Twintig minuten la ter stelde Ronald Sieval de ruststand op 0-2, na fraai voorbereidend werk van Hogewoning. Ook in het tweede deel hadden de Katwijkers continu een veldoverwicht en drukten dat na een kwartier uit in een goal van Ronald Sieval, die tijdens een snoekduik doel trof. Vierdeklasser Hisalis verloor uit met 0-6 van Heerhugowaard. De Lissenaren keken met de doelwisseling al tegen een 0-4 achterstand aan. Michiel van der Hoeven soleert door de defensie van Leusden. foto ben de bruyn LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van LOHC heb ben gistermiddag tegen Klein Zwitserland het eerste punt in de overgangsklasse behaald: 2- 2. De andere regionale over gangsklassen Alecto, boekte de volle winst (3-1) tegen HIC. In de tweede klasse A verloor Roomburg van Kraaien (2-1) en won LSHG met 3-1 van Leus den. In de overgangsklasse A zege vierde Alecto met 3-1 over be zoeker HIC. Lydian Mentink bracht de Leiderdorpse vrou wen tien minuten voor de rust op een verdiende 1-0 voor sprong. Die vreugde was echter van korte duur. HIC, dat in het eerste deel slechts driemaal in de Leiderdorpse cirkel kwam, schoot na een lange comer de 1-1 ruststand in. Na de hervat ting drong de Amstelveense equipe meer aan, maar was het opnieuw Alecto dat een voor sprong nam. Een door Valeria Cnossen strak de cirkel ingesla gen lange corner schoot Men tink in voor 2-1. De gasten ble ven daarna zoeken naar de ge lijkmaker, maar kregen het dek sel op de neus toen Sylvia Kar- res, in de vrije mimte aange speeld door Dominique Kuij- laars, doel trof voor 3-1 In Den Haag deelden LOHC en Klein Zwitserland de punten: 2-2. Het team van Jorien Schuit begon goed en kwam binnen een kwartier via Charlotte Kok- ke op voorsprong. Even niet op letten van de LOHC-defensie strafte KZ ogenblikkelijk af met de gelijkmaker: 1-1. Karien Fik- kert pushte vijf minuten daarna de 1-2 ruststand in tijdens een comervariant. In de tweede helft zakte het bij Leiden iets in en kwamen de Haagse vrouwen wederom langszij. Een slotof- fensief leverde LOHC niet meer op dan een veldkans voor Sop hie van Hoytema en een door Charlotte Vintges niet benutte strafbal. Eersteklasser Forescate ver loor thuis met 0-3 van koploper Voordaan. De Voorschotense vrouwen hadden in de eerste helft te weinig organisatie ach terin en aanvallend lag het tem po veel te laag. Voordaan profi teerde daar dankbaar van en liep voor de rust uit naar 0-2. In het tweede deel ging de strijd meer gelijk op, maar kwamen de bezoekers uit een strafcorner op 0-3. Aan de Van Vollenhovenkade dolf Roomburg met 1 -2 het on derspit tegen Kraaien. Hélène Snijders verzilverde na tien mi nuten een strafbal wegens het opzettelijk hinderen van Veerle van der Meer die zich in kansrijke positie bevond voor de 1-0 Leidse voorsprong met rust. Na de thee toonde Room burg weinig vechtlust en ging Kraaien er met de volle winst vandoor. In en tegen Leusden behaalde Leidse Studenten een 3-1 over winning. Het elftal van Menno Bokkers startte slecht en leed aanvankelijk veel balverlies. Het kwam dan ook al snel op een 1- 0 achterstand. Op voorgeven van Christine Elias schoot Ma rijke Jansen naar de 1-1 rust stand. Beter combineren gaf de studentes in het tweede part meer de ruimte. Elias haalde tweemaal met succes uit: 1-3. Bezoeker Noordwijk verloor van Woerden met 0-1. De Noordwijkse vrouwen begon nen met een licht veldover wicht, maar haalden daar geen voordeel uit. Woerden was daarentegen slagvaardiger en schoot in de vijfentwintigste mi nuut naar de volle winst. Na de hervatting was de formatie van Joop Niezen continu in de aan val, maar stond te individueel spel van de spitsen treffers in de weg. Het thuisduel van Alphen met Gouda bleef doelpuntloos. Gouda had aanvankelijk de touwtjes in handen, maar bleef door accuraat optreden van Charlotte Pegels en keepster Rosalinde van der Vlugt zonder goals. Alphen-speelster Gitta Möller had na ruim twintig mi nuten een goede kans op 1-0, maar haar tip-in leverde weinig moeite op voor de Goudse doel- In de vierde klasse B verloor Hisalis met 10-0 van Lelystad. De ruststand was 3-0.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18