Rijsbergen ziek van nederlaag Moeizame zege van Barcelona Italië behaalt de eerste EK-winst Nottingham zonder Roy verliest punt Sport Monsterzege FC Den Haag Jeugd Quick Boys succesvol LFC gunt Ter Leede herkansing Dortmund verstevigt koppositie MAANDAG 10 OKTOBER 1994 Eerstedivisionist FC Den Haag boekte een monsterzege van 7- 1 in Den Bosch tegen de plaat selijke FC. De thuisclub speelde bijna de hele tweede helft met negen man. Eerst werd Kalizic in de 53ste minuut wegens het vloeren van een doorgebroken tegenstander uit het veld ge stuurd. Vijf minuten later kon Burg vertrekken na zijn tweede gele kaart. De stand was toen al 3-1. Topscorers bij FC Den Haag waren Van der Laan en Hoogendorp met ieder twee treffers. De andere drie doel punten werden gemaakt door Tebbenhöf, Katwijker Talan en Leidenaar De Romijn. De Haag se ploeg steeg van de tiende naar de zevende plaats op de ranglijst. RBC is zaterdag naar de tweede plaats van de eerste divisie geklommen. De ploeg van Wim Koevermans heeft na de overwinning van 3-0 tegen Telstar tien punten uit zeven wedstrijden. Koploper VW, die evenals Fortuna Sittard en Cambuur niet in actie kwam, heeft tien uit zes. Voor de Roosendalers scoorden Van Oe- veren, Magielse en Simons. Rood kreeg ook Maaskant van FC Zwolle. Dat gebeurde pas in de 90ste minuut van het duel met Heracles in Almelo. De in zet van de wedstrijd was de vijf de plaats. Beide ploegen had den voor de confrontatie ieder zeven uit vijf. Heracles besliste de partij in zijn voordeel; 3-2. Velten scoorde twee keer voor de thuisclub, Van der Vegt voor de Zwollenaren. Eindhoven wacht evenals Tel star nog steeds op de eerste overwinning. Lang zag het er naar uit dat EW een punt zou behalen in de thuiswedstrijd te gen De Graafschap. Vier minu ten voor het einde verstoorde Oosterhuis deze illusie: 0-1 LEIDEN «JOB DE KRUIFF MEDEWERKER In het jeugdvoetbal vielen zater dag de nodige verrassende uit slagen te noteren. Het was UVS dat in negatieve zin opviel met een 4-0 nederlaag bij Zeeburgia. Fred Filippo had een simpele verklaring voor de wanprestatie van zijn team. „Een complete off day. We zijn op alle fronten afgetroefd en het verlies was volledig verdiend". De UVS- trainer vond bovendien dat 'die Amsterdammertjes niet alleen grote monden hadden, maar ook kunnen voetballen'. Zijn ei gen ploeg staat voorlopig ge deeld derde, met drie punten minder dan Quick Boys, dat bij DWV de volle winst behaalde. Opnieuw zag elftalleider Ouwe hand 'de doelpunten op gunsti ge momenten vallen.' Jacco de jong maakte in de twintigste minuut de eerste, Bart Verdoes bracht in de tweede helft 'terwijl we onder druk kwamen' de eindstand op het bord. Het meest tevreden was hij nog over de Katwijkse verdediging, die geen enkele kans weggaf. Derde divisionist AJRC had in Nieuwerkerk duidelijk een te zwakke tegenstander. Goals van Ferry Muyen, twee van Niels Slottje en drie van Harold Lek zorgden voor een 6-0 zege op de hekkesluiter. Ook Alphense Boys vestigde zich aan de kop. Real Madrid is Deportivo la Co- runa, koploper in de Spaanse voetbalcompetitie, tot op een punt genaderd. De Madrilenen wonnen met 3-1 van Santander. Deportivo verspeelde in eigen huis een punt tegen Zaragoza. Het zwalkende Barcelona won Atletico Madrid, 4-3. Bij Barcelona stonden de bui tenlanders Koeman, Romario en Stoitsjkov voor het eerst in vijf maanden weer samen in het veld. Het loonde. Romario, die lange tijd uitgeschakeld was met een spierscheuring in het rechter dijbeen, scoorde twee maal, zijn Bulgaarse maatje eenmaal. Romario opende in de elfde minuut de score. Na de gelijk maker van Pirri, zorgden Gu- ardiola en Stoitsjkov voor een 3- 1 voorsprong bij rust. Doelman Busqiiets hield Bar celona in de eerste fase na de pauze op de been. Toen Roma rio twaalf minuten voor tijd met een listig lobje, na een fraaie vrije schop van Koeman, voor 4- 1 had gezorgd, leek de strijd ge streden. Door treffers van Kiko en de Colombiaan Valencia kreeg Busquets het echter nog druk. „We hadden na die 4-1 nooit meer in de problemen mogen komen", klaagde Cruijff, die vooral het optreden van zijn vaak bekritiseerde doelman EREDIVISIE RBC - Telstar 3-0 (1-0). 23 Van Oeveren Tot een minuut voor tijd zat Han Berger bloedner veus in de dug-out. Op dat moment maakte Dennis de Nooijer tegen Volendam de bevrijdende, tweede treffer: 2-0. Eindelijk kon de trai ner van Sparta weer eens opgelucht ademhalen. De laatste competitie-over winning van de Rotter dammers dateerde van mei dit jaar, tegen GA Eagles. In deze voetbaljaargang had Sparta pas twee punten vergaard. ROTTERDAM ANP „Wij hadden vandaag dan ook maar één taak", sprak een zichtbaar opgeluchte Berger na afloop. „We konden niet win- In en tegen Noord wijk stond de formatie van Dennis van der Ijssel na een kwartier al op 0-3. Het werd uiteindelijk 1-9, door doelpunten van Sarino Tupa- mahu (3x), Barry Wesselingh (2x), Tuncay Aksoy, Alexander Goes, Ramon van Oostende en Sander Peters. Roel van der Put- ten was als enige succesvol voor de thuisclub. Roodenburg completeert het leidende trio. Tegen DWO zorg den Dennis van der Pluim, Mark Ravensbergen en twee maal Chris van Reeden voor een nette 4-0 overwinning van de Leidenaars. Volgende week wacht hen de topper bij Al phense Boys. Door 5-1 verlies tegen Wilhelmus haakte FC Lis- se af bij de kopgroep. Volgens trainer Frank van der Kroft 'ont brak het aan scherpte en moti vatie'. Hij vindt het dan ook geen ramp dat zijn team nu weer met alle benen op de grond staat. Dennis Jansen viel verdienstelijk in en scoorde. RCL-Rijnsburgse Boys tenslot te, volgens RB-trainer Paul Guyt 'eindelijk weer een normale wedstrijd van Rijnsburg', ein digde in 2-2. De gasten kwamen dankzij Dennis Zwaan en Ger- win Freke op 0-2, maar gaven in de slotminuten alsnog een punt uit handen. Sven Kamphues en Sjoerd van den Bergh brachten de Leiderdorpers op gelijke hoogte. Door die belachelijke competi tie-indeling (Sparta speelde al tegen Ajax, Feyenoord, PSV, Vi tesse en FC Twente) komt zo'n wedstrijd tegen Volendam in een ander daglicht te staan. Het scheelt natuurlijk behoorlijk of je zo'n wedstrijd met zeven of met twee punten begint. Van daar dat ik gewoon blij ben." Wim Rijsbergen hoorde het verhaal van zijn collega schou derophalend aan. Hij had dui delijk andere problemen aan zijn hoofd. Afgelopen woensdag hadden de Noordhollanders geen enkele moeite met Vitesse, maar tegen Sparta was er van die branie niets meer over. „Op de training van vrijdag waren ze scherp, op die van za terdagmiddag ook, maar van daag was het erbarmelijk", gaf hij zichtbaar geïrriteerd van zijn ongenoegen blijk. „Hoe dat komt? Tja, als ik dat wist was ik al weer een heel stuk verder." Alleen Zoetebier stak boven de grauwe middelmaat uit. De doelman bracht met name Dennis de Nooijer en Pieren re gelmatig tot wanhoop door de ene na de andere kans van Sparta te verijdelen. Maar ook hij moest het ant woord schuldig blijven toen Van den Berg, die later geblesseerd uitviel, koppend een voorzet van Dennis de Nooijer verleng de. Tot in de allerlaatste minuut hield Volendam ondanks het slechte spel de hoop op een puntendeling levend, totdat Dennis de Nooijer zijn faam als to pscorer waarmaakte. Go Ahead Eagles-MW 1-1 (0-1). 37 Roeiofsen 0-1. 53 Pothoven 1-1 Scheids- FC Utrecht-NAC 2-2 (2-0). 17. Hofstede 1-0. 43 Hofstede 2-0. 55 Lokhoff 2-1, (an Hooydonk 2-2 Jilenberg Toeschouwer Scheidsrechter: Blommensteijn Toeschou wers: 2250. Gele kaart: Hellemons, Van t Oeveren (RBC). Kraay. Koordes. FC Den Bosch - FC Den Haag 1-7 (1-2) 11 Jansen 1-0. 15. Hoogendorp 1-1. 33 Teb- benhoff 1-2, 48. Van der Laan 1-3. 59 Van der Laan 1-4, 80 Talan 1-5. 84 De Romijn 1-6, 90. Hoogendorp 1-7 Scheids- c (FC Den Bosch). 58 2* geel) Gele kaart: Gerard de Burg (FC Den Bosch. 2x geel) Gele k Hooijdonk (NAC), Roelofsen (MW). Dennis de Nooiier 5, 5 Boogers (RKC), Ronaldo (PSV). Graef (Roda JC), Huiberts (Roda rrijdag: Roda JC-Sparta Zater- NEC, Feyenoord-FC 7 4 1 2 9 15- 8 Fortuna S. 5 3 2 0 8 15- 6 RBC 'rijd Toeschouwers: 1575. Gel o (Eindt NAC-verdediger Wilnis schudt Wlodi Smolarek van zich af. Utrecht-NAC Trainer Leo van Veen van FC Utrecht wilde niet klagen. Hij had zijn ploeg tegen NAC een 2- 0 voorsprong èn de eerste plaats in de eredivisie uit handen zien geven. Hij slikte gistermiddag, na de 2-2, zijn kritiek in. Met het ene punt kreeg de thuisclub toch al meer dan verdiend. Vorig seizoen bevond FC Utrecht zich in de kelder van de eredivisie. Van Veen lokte Nas- cimento, Gorter, Booy en Hof stede naar de Galgenwaard. Tot gisteren maakten de eerste drie indruk. Tegen NAC was het de beurt aan Peter Hofstede. Hofstede schoot voor 8300 toeschouwers FC Utrecht vlak voor rust naar 2-0. Bij zijn eerste treffer in de 17de minuut ging Karelse niet vrijuit. De doelman van NAC verwerkte een slap schot van Vierklau slecht. Hof stede was er rap bij en lachte naar trainer Van Veen. In de 43ste minuut was Hofstede de lachende derde toen Karelse en Van Burik elkaar in de weg lie pen. De verdediger raakte bij de botsing met zijn doelman ge blesseerd en keerde na de rust niet meer op het veld terug. Middenvelder Gesthuizen maaakte zijn opwachting. Vier minuten na de pauze moest ook Van Veen wisselen. Hofstede had last van zijn bovenbeen, Smolarek draafde op. Met Gesthuizen speelde NAC nog aanvallender dan voor de pauze, terwijl Utrecht duidelijk aan aanvalskracht had inge boet. De thuisclub moest steeds verder terug. „Het uitvallen van Hofstede werd ons noodlottig", sprak Van Veen over de man die hij bijna tot de reservebank had veroordeeld. „Peter had aan die eerste treffer zoveel zelfvertrou wen overgehouden dat hij de hele NAC-verdediging bezig kon houden." NAC had negentig minuten het initiatief. Van Hooydonk en Lammers misten echter vijf gro te kansen, waardoor het er steeds meer op begon te lijken dat NAC in Utrecht niet zou kunnen scoren. Toen Lammers in de 55ste minuut met een droog schot de paal raakte, gin gen de Bredase koppen naar be neden. Alleen bij routinier Lok hoff niet. Hij schoot in de re bound raak. De tweede goal kwam vanaf elf meter, waarna topscorer Van Hooijdonk zijn vijfde buikvlucht van het sei zoen mocht maken. Romario scoort twee keer loofde. „Busquets heeft daag laten zien waarom ploeggenoten en ik alle v wen in hem hebben." Ook over de rentree van Ro mario was de trainer tevreden. „Hij is natuurlijk nog niet op topniveau. Maar desondanks heeft hij de hele verdediging van Atletico voortdurend bezig gehouden. Knap", aldus de trai ner. Zijn zoon Jordi scoorde tweemaal voor het B-elftal. Door de 4-3 overwinning steeg Barcelona van de negende naar de zevende plaats op de rang lijst. BUITENLANDS VOETBAL Koploper Deportivo keek in eigen huis in de rust tegen een 2-1 achterstand aan. Óp dat moment speelden beide teams al met tien spelers. Caceres van Zaragoza liep in de vijftiende minuut al tegen zijn tweede ge le kaart op, Rivera kreeg in de 33ste minuut gelijk rood. Met de tweede treffer van Aragon in de 59ste minuut le ken de gasten in veilige haven. Claudio, ingevallen voor Sali nas, toonde zich met twee tref fers een uitstekende 'pinchhit- Valencia had zich met een overwinning naast Deportivo geplaatst. De ploeg van de Bra ziliaan Parreira, die zijn land in juli nog naar de wereldtitel leid de. verloor echter met 2-0 van Valladolid. Parreira moest na de tweede treffer, van Pablo, op de tribune plaatsnemen. Zonder Franco Baresi heeft het Italiaanse voetbalelftal zaterdag de eerste overwinning behaald op de weg naar de eindronde van het Europees kampioen schap 1996. In Tallinn versloeg de nummer twee van het laatste WK Estland met 2-0. De doel punten kwamen van verdediger Panucci en aanvaller Casiraghi. Italië moet op de ranglijst van groep 4 Kroatië, dat gisteren in Zagreb met 2-0 won van Litou wen, voor laten. Frankrijk wacht in groep 1 nog steeds op de eerste zege. Zaterdag speelden de Fransen in Saint Etienne doelpuntloos gelijk tegen Roemenië. Dat is na twee duels koploper met vier punten uit twee wedstrijden. Frankrijk staat derde met twee punten. De eerste wedstrijd te gen Slowakije eindigde ook in 0-0. Italië had een overwinning nodig. De eerste wedstrijd tegen Slovenië was in een teleurstel lend gelijkspel geëindigd. Zon der Baresi en WK-vedette Ro berto Baggio was het spel op het slechte veld in Tallinn wei nig sprankelend. Bondscoach Sacchi liet twee spelers debute ren: Roberto Rambaudi en Gi useppe Favalli. In 33 interland wedstrijden stuurde Sacchi nooit twee keer hetzelfde team in het veld. Op het middenveld regeerde Franco Zola, persoonlijk verant woordelijk voor de uitschake ling van Vitesse in de UEFA Cup. Panucci rondde na twintig minuten een vrije trap van de regisseur van Parma af. Doel man Poom, de enige van het Estlandse team met ervaring in het buitenland, was kansloos. Daarvoor had Signori al een keer de paal geraakt. Esüand bracht de Italianen één keer in het nauw. Vijf minu ten voor het einde, toen het al 0-2 stond door de treffer van Casiraghi, moest doelman Pag- liuca handelend optreden bij de doorgebroken Lemsaloe. In Zagreb moest Kroatië zonder vedette Prosinecki tegen het zwakke Litouwen aantreden. Het duel voor 15.000 toeschou wers was het aankijken nauwe lijks waard. Na rust beslisten twee kopballen het duel; van Jerkan en van Kozniku. In groep 6 nestelde Portugal zich aan de kop van de ranglijst met zes punten uit twee wed strijden. Het won de uitwed strijd tegen Letland in Riga met 3-1. Pinto maakte twee treffers, Figo een. LONDEN RTR Nottingham Forest staat dit sei zoen voor aanvallend voetbal. Ook zonder Bryan Roy. In de uitwedstrijd tegen Manchester City verspeelde de nummer twee yan de Engelse eerste divi sie zaterdag twee keer een voor sprong, maar redde in de laatste minuut een punt (3-3) via een treffer van Woan. Nottingham heeft twee punten achterstand op koploper Newcastle, dat gis teren niet verder kwam dan 1-1 legen Blackburn. Manchester United verloor voor de derde keer in negen duels. De titelver dediger ging met 0-1 onderuit op het veld van het laag geklas seerde Sheffield Wednesday. Nottingham Forest had zater dag in elk geval voor een dag de leiding in de Premier League kunnen nemen. De start tegen Manchester City was uitste kend. Na ruim twintig minuten zorgde Collymore voor 1 -0. Kort voor de rust maakte Quinn 1 -1 Beide doelpuntenmakers wa ren direct na de pauze ander maal slagvaardig. Collymore bracht Forest voor de tweede keer aan de leiding, maar zag Quinn een minuut later de voordelige marge teniet doen. Twintig minuten voor het einde kwam de tweede club van Man chester op voorsprong door Lo- mas. Woan zorgde echter als nog voor een punt voor de club van de met het Nederlands elf tal trainende Roy. Ook de koploper kwam nier verder dan een gelijkspel. Met de 1-1 mocht Newcasüe zelfs de handen nog dichtknijpen. How- ey maakte tegen Blackburn pas in de 88ste minuut de treffer van Shearer goed. Blackburn bezet de derde plaats op de ranglijst. Manchester United speelt dit wisselvallig. De uitwed strijd tegen Sheffield Wednes day. dat pas één keer had ge wonnen en in de onderste re gionen vertoefde, bleek een las tige opgave. Te lastig zelfs, want de beperkte thuisclub won ver rassend met 1-0. De treffer kwam van Hirst, die vorig jaar door blessures nauwelijks speel de. Sheffield verliet door de on verwachte overwinning de de gradatiezone. Tottenham veroverde in de thuiswedstrijd tegen Queen's Park Rangers met veel moeite een punt (1-1). Beide ploegen speelden de tweede helft met tien man. Na 38 minuten voch ten verdediger Scott (Totten- ham) en international Ferdi nand een ruzie met de vuisten uit. Beiden konden vertrekken. Daarna maakte Impey voor de bezoekers 1-0. Barmby bezorg de Tottenham elf i het einde een punt. Zwolle), Van de Brink (De Graa(schap) 6, 7 Van der Laan (FC Den Haag), Taihuttu (Helmond Sport). Jansen (FC Den Bosch), Driessen (VW) 5. rijdag: FC Zwolle-Eindhoven. ndam-FC Den Bosch, Tels" rt. De Graafschap-RBC, Ti I, Fortuna Sittard-Emmen, AZ-V r-Leeuwarden. Zondag: FC Den 7 5 2 0 12 26-14 7 5 1 1 11 18-5 8 5 1 2 11 13- 9 6 2 2 2 6 11-13 Helm.: 7 1 4 2 6 5-10 FC Zw< 1 3 3 5 5-9 GA Eagles 7 1 3 3 5 8-15 Groningen Sparta 6 2 2 2 6 9-6 3 3 5 13-17 EERSTE DIVISIE Heracles-FC Zwolle 3-2 (1-0). 41 Velten 1-0, 52. Van der Vegt 11, 67 Velten 2-1, 70 Leurink 3-1. 73. Van der Vegt 3-2 Scheidsrechter: Bettmger Toeschouwers: 2300 Rode kaart: 90 Maaskant (FC Zwol le) Gele kaart: Maaskant. Mol (Heracles). Verrips, Buisman (FC Zwolle). Eindhoven - De Graafschap 0-1 (0-0). 86. Oosterhuis 0-1. Scheidsrechter: Helm- a (De LFC gunt Ter Leede een herkan sing in de strijd om de Zilveren Molen. Morgenavond om 20.00 uur neemt de Sassenheimse tweedeklasser de plaats in van de Sleutels in de eerste ronde tegen Roodenburg. Organisator Flip Massaar besloot gister avond De Sleutels te schrappen van de deelnemerslijst omdat de ploeg morgen geen repre sentatief elftal op de been kan brengen. Daarop besloot Mass aar gebruik te maken van het 'aanbod' van Ter Leede, dat eer der door UVS uit het I werd gestoten. EERSTE PERIODE 7 5 2 0 12 26-14 7 5 1 1 11 18- 5 12 9 10- 9 7 3 1 3 7 13-17 6 2 2 2 6 9-6 1 3 3 5 13-17 Den Haag RBC Helm.Sport 1 1 0 0 2 3-0 1 1 0 0 2 2-1 1 1 0 0 2 1-0 1 0 0 1 0 0-3 DUITSLAND Achtste speeldag: MSV Duisburg-SC Frei burg 1-2, VfB Stuttgart-Bayer Uerdingen 3-1, Borussia Dortmund-Schalke 04 3-2, FC Köln-Dynamo Dresden 1-2. Vrijdag: Emtracht Frankfurt-Karslruher SC 1-0, Borussia Mönchengladbach-Bayer Lever- kusen 3-3. 1860 München-Werder Bremen 1-2, Hamburger SV-VfL Bochum 8-12, Bayern München 8-11, FC Kaï- Stuttgart 8-9, Bor. Mönchengladbach 8-8. DORTMUND DPA/SID Aan de zegetocht van Borussia Dortmund lijkt geen einde te komen. Zaterdag veroverden de Borussen voor een dag het al leenrecht op de eerste plaats van de Bundesliga. De derby te gen Schalke '04 .werd voor 42.800 toeschouwers met 3-2 gewonnen. Nummer twee Wer- der Bremen kwam gisteren langszij. De tegenstander van Feyenoord in de Europa Cup II klopte 1860 München met 2-1. In het Westfalenstadion moest Borussia eerst een ach terstand wegwerken. Na zeven tien minuten had Latal de score geopend. Chapuisat maakte met de gelijkmaker zijn zevende treffer van het seizoen. Zore bracht de leider uit een straf schop op voorsprong. Twintig minuten voor tijd kreeg ook Schalke een strafschop. Ander- brügges benutte de kans: 2-2. Nog geen minuut later bepaalde international Müller de eind stand. VfB Stuttgart vond weer aan sluiting bij de sub-top. Na twee nederlagen op vreemd terrein tegen Dortmund en Lever- kusen, bedwong de Zuidduitse ploeg Bayer Uerdingen met 3-1 door doelpunten van Kögl (2) en Kruse. De vrije val van MSV Duis burg, de ploeg van Alfred Nij- huis, in de hoogste voetbalafde ling lijkt niet te stoppen. Zater dag leed de formatie van Ewald Lienen de zesde nederlaag op rij. Voor eigen publiek werd met 1-2 verloren van Freiburg, dat na de rode kaart van Zeyer van af de 43ste minuut met tien man speelde. Spies en Cardoso (strafschop) zorgden voor de derde overwinning in een uit wedstrijd. Lienen moest de complete achterhoede, onder wie Nijhuis, vervangen wegens blessures en schorsingen. FC Köln duikelde ook naar de onderste regionen. In de thuis wedstrijd tegen Dynamo Dres den ging de Keulse ploeg op nieuw onderuit. Dit keer werd met 1-2 verloren. Spies en Ekström schoten Dresden naar de eerste overwinning in een uitwedstrijd. FC Köln duikelde naar de vijftiende plaats. Negende speeldag: Chelsea-Leicester 4-0, Liverpool-Aston Villa 3-2, Manchester City- Nottmgham Forest 3-3, Norwich-Leeds 2- 1. Sheffield Wednesday-Manchester Uni ted 1-0, Southampton-Everton 2-0, Tot tenham-Queen's Park Rangers-1-1, West Ham-Crystal Palace 1-0, Wimbledon-Ar senal 1-3 Gisteren: Newcastle-Blackburn -1 Stand aan kop: Newcastle 9-23, Not tingham Forest 9-21, Blackburn 9-18, I verpool 8-17, Manchester United 9-1 Chelsea 8-15, Southampton 9-15, Nor- )-14, Tottenham 9-13, Manchester City 9-12 n Rangers 8-16, Celtic 8 man 8-15, Motherwell 8-11, Hearts 8-10, e United 8-10 Zesde speeldag: Barcelona-Atletico Madrid 4-3, Real Sociedad-Sevilla 0-0, Oviedo-Te- nerife 1-2, Valladolid-Valencia 2-0, Depor tivo la Coruna-Zaragozza 3-3, Celta-Com- postela 1-2, Real Madnd-Santander 3-1, Logrones-Sporting Gijon 1-3, Albacete- Athletic Bilbao 1-2, Betis Sevilla-Espanol 3-1 Stand aan kop: Deportivo la Coruna 6- 10. Real Madrid 6-9, Betis Sevilla 6-8, Te- nerife 6-8, Valencia 6-8, Zaragozza 6-8, Barcelona 6-7, Esr ------- Gijon 6-7, Athletic E Achtste speeldag: Gaziantep-Galatasaray 2-2, Genclerbirligi-Besiktas 0-2, Fener- bahce-Bursa 1-1Trabzon-Ankaragücü 1- 1. Samsun-Petrolofisi 8-2, Kayseri-Altay 1- 1. Antalya-Zeytinburnu nerbahce 8-16, Trabzon 8-16, Genclerbirligi 8-14, Ankaragücü 8-13, Samsun 8-12. Jong Oranje 2-0 (0-0). 58. Ronald de Boer 1-0, 60 Bergkamp 2-0. Scheidsrechter: Groep I: Frankrijk-Roemenië 0-0 Scheids rechter: Sundell (Zwe). Toeschouwers: 31.144. Gele kaart: Timofte, Dumitrescu (Roe). Roemenië 2 1 1 0 4 3-0 Israel 1 1 0 0 3 2-1 Frankrijk 2 0 2 0 2 0-0 Slowakije 10 10 10-0 Polen 10 0 10 1-2 Azerbeidzjan 1 0 0 1 0 0-3 Volgende wedstrijden, woensdag: Israel- Slowakije, Polen-Azerbeidzjan. Groep 2: Armenië-Cyprus0-0. België 1 1 0 0 3 2-0 Spanje 1 1 0 0 3 2-1 Denemarken 10 10 11-1 Macedonië 10 10 11-1 Volgende wedstrijden, woensdag: Dene- marken-Belgiê. Macedonië-Spanje. 2 2 0 0 6 4-0 2 1 1 0 4 3-1 1 0 0 1 0 0-2 Pinto 0-1, 69. Pinto 0-2. 70. Figo 0-3, 87 Milevski 1-3. Portugal 2 2 0 0 6 5-2 1 1 0 0 3 4-0 2 0 0 2 0 1-6 2 0 0 2 0 1-8 Volgende wedstrijden, woensdag: Oosten- Atletico-verdedigers proberen de omsingelings-taktiek uit op Romario. FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16