Grasshoppers leert van verlies in EC 'Nederlands team beheerst niet langer mijn leven' Sport Kurver en RB toch akkoord Mentale trainer gaat mee naar WK hockey De Kraa beste in Regenboog SJZ neemt 'wedstrijdplus' veld in gebruik DONDERDAG 6 OKTOBER 1994 IIIEM SPIERDIJK 071-356464. PlV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 356463 Gelijkspel stelt Sleutels teleur leiden Tien seconden voor tijd zag De Sleutels gisteren de winst aan zich voorbij gaan. Toen maakte Mallon Drukwerk uit Gouda gelijk, waardoor de Leidse zaalvoetballers genoegen moesten nemen met een puntendeling: 3-3. De uitslag viel tegen voor het team dat door ziekten een speler en de keeper moest missen. De Leidenaars kregen eerst een tegendoelpunt om de oren waarna Patrick Heymans de gelijkmaker scoorde en vervolgens zijn ploeg op voorsprong zette. De 3-1 kwam op naam van Marcel van de Burg. Tien minuten voor tijd maakte Gouda 3-2 en in de slotseconden werd het nog 3-3. McDonalds pakt weer twee punten leiden De zaalvoetballers van McDonalds doen het goed: gister avond pakten zij weer de winst. Het team heeft nu acht punten gehaald uit vier wedstrijden. Hel was wel een nipte overwinning, die McDonalds gisteravond haalde in Den Haag. HMSH werd met 7-6 verslagen. McDonalds kwam vrij snel met 3-0 voor maar zag de Haagse ploeg nog tot 6-5 naderen. De broers Van Mar wijk hadden een groot aandeel in de score van McDonalds: Hans maakte twee doelpunten, Herman drie. Ronald van der Hoogen en Sjaak van de Boer vonden ook het net. Rugbyselectie verslaat Dutch Exiles sassenheim» De rugbyselectie van het District West heeft gister avond de oefenwedstrijd tegen de Dutch Exiles met 45-8 gewon nen. Op het veld van de Sassenheimse rugbyclub The Bassets was District West krachtiger en speelde in een hoog tempo naar winst. De meeste kracht werd in de eerste helft verspeeld. Goed lopende aanvallen zorgden voor een ruststand van 33-3. In de tweede helft nam District West gas terug om uiteindelijk op 45-8 te eindigen. Opvallendste man in het veld bij het District was Bassets-scrum half Rob van der Heiden. Hij scoorde totaal 15 punten. De overige punten kwamen op naam van Winkels 2x, Meeuwissen 2x, Stadhouder en Staats. Nieuw voetbalstadion bij Parijs parus De Franse regering heeft gisteren na jaren debatleren en veel verwarring gekozen voor een ontwerp voor een nieuw te bouwen stadion dat het centrum moet zijn van het WK-voetbal 1998. Het ellipsvormige stadion, dat 80.000 zitplaatsen zal krij gen, kan bij slecht weer door een opblaasbaar teflon dak worden overdekt. Het stadion gaat 1,9 miljard francs (630 miljoen gul den) kosten, waarvan de overheid 51 procent voor zijn rekening neemt. Een ander ontwerp kostte 2 miljard francs. Het stadion wordt even ten noorden van Parijs gebouwd. Katwijkse ploeg kansloos tegen Osnabriick De ambiance was niet wezenlijk anders dan die van Cleijn Duin. Ongeveer evenveel toeschouwers als vorige week woensdag toen de Grasshoppers de thuiswedstrijd in de eerste ronde van de Liliane Ronchettio Europa Cup met twaalf punten (48-60) verloor. Dat viel vooral de thuisclub tegen, die met gemiddeld 900 man publiek de meeste toeschouwers in de Bundesliga trekt. Wat ook niet wezenlijk anders was in de Osnabrücker Sportclub sporthalle was dat DVZ/Grasshoppers weer niet kon win nen van de Duitse vrouwen: 67-53. De Katwijkse ploeg werd simpelweg geklopt op snelheid, schotvaardigheid, lengte en combinatiespel. Met als gevolg uitschakeling. osnabrück certjan van geen Zo'n grote ramp was dat nu ook weer niet. Het spelen van Euro pa Cup kost een hoop geld en dat is iets wat ze nu net niet hebben in Katwijk. Een volgen de ronde zou zelfs in financieel opzicht een debacle kunnen be tekenen. Dan had immers het Spaanse Las Palmas gewacht. En dat is geen ploeg waar je met de bus heen kan om de reiskos ten te drukken. Toch waren de kansen op een overwinning vooraf niet eens zo gering. Wat de Osnabrücker SC in Katwijk had laten zien was nu ook weer niet zo denderend. De ploeg heeft wel meer individue le klasse in huis, maar dat ver taalt zich voornamelijk in leng- teoverwicht. In de thuiswed strijd heersten de Duitsen in de lucht en kwamen ook veelvuldi- ger aan de vrije-worplijn, omdat de Katwijksen te laat waren in de persoonlijke duels. Grasshoppers en vooral coach Lace Strong hadden daarvan geleerd. Op de laatste lichte training voor de wedstrijd ha merde hij nog op de afwachten de houding van zijn speelsters in de rebound. Er werd te wei nig 'uitgeblokt', waardoor de OSC nogal wat tweede en derde kansen kreeg toebedeeld. Giste ren was dat anders en daarmee haalde Grasshoppers de groot ste winst van de avond. De uil schakeling mag dan wel een feit zijn, als de ploeg het niveau van gisteravond vasthoudt dan wordt het een nog lastiger ploegje om te verslaan. „Ik denk dat we van deze wedstrijden heel veel leren", al dus Strong. ,,We hebben geen compensatie voor hun lengte- overwicht. We kunnen alleen maar hard werken en dat deden we. Ik ben zeker niet ontevre den. Alleen verloren we weer de eerste helft en dan is het lastig basketballen. Maar het reboun- den ging nu een stuk beter." Vooral de lange mensen aan Katwijkse kant stonden hun mannetje. In een wedstrijd die bij vlagen keihard was - er werd een opvallend aantal aanvallen de fouten geconstateerd door de scheidsrechters - bleven Ma- rie-Jose Allers en Barbara Nieu- wenhuys overeind. Vooral Allers liet zien dat ze met recht een routinier is die de kar moet trekken. De Eindhovensc trok lering uit de lessen van haar coach en pakte veel rebounds. Ook Menke Visser mocht weer eens openen ten faveure van Marloes Driessen. Visser kweet zich goed van haar taak al moest ze drie keer simpel bal verlies incasseren. Slechts in één geval liep dat verkeerd af. De overige twee herstelde ze zelf. Het moet haar zelfvertrou wen goed doen na het kweken van een hoop zitvlees in het be gin van het seizoen. Het Amsterdamse brutaaltje was gisteren in het begin de aanjager van de ploeg, die het juist in die beginfase erg moei lijk had. Na zes minuten stond er 13-3 op het scorebord en even leek een afstraffing te vol gen. De agressiviteit waarmee Grasshoppers vervolgens pa reerde sprak tot de verbeelding. Osnabrück had maar wat moei te om het insidespel af te stop pen en moest veelvuldig aan de noodrem trekken, waardoor Grasshoppers in tegenstelling tot vorige week vaak aan de vrij - eworplijn verscheen. lammer alleen was het dat Grasshoppers niet echt zorgvuldig omsprong met de vrije kansen. Ook na rust (33-23) bleef Grasshoppers aandringen. Met Petra Weeda als echte scorende speelster erbij draaide de ploeg goed. Het verschil werd geleide lijk aan minder al kon de ploeg van Lace Strong nooit echt ge vaarlijk worden. Drie minuten voor tijd legde Strong zich bij de situatie neer. Hij liet zijn reser ves de tijd uitspelen, zodat ook bankspeelster Corry Kraavenoord aan haar eerste Europa Cup-minuten kwam. Petra Weeda. /Vllers en Kuyt za ten toen ook al aan de kant. De echte winst was al behaald. Scores Grasshoppers: Allers 15 (15 rebounds). Weeda 14, Van allersDuijn 5. Nieuwenhuys 4, Hartlief 4, Kuvt 4, Driesse 4, Vis ser 3. Marie-Jose Allers speelde een goede wedstrijd in Osnabrück en pakte veel rebounds. archieffoto dick hocewoninc SPORT OP TV DONDERDAG 16 00 19 30 EURO Tennis WTA toernooi van Zurich 17 00 17 15 Did 2 Sport Heute. 17.00-22 00 RTL 6 WK volleybal in Gne ken land (onder voorbehoud) 18.39 18 47 Ned 2 Sportjournaal 18 45 19 10 RTL Sport 19 30 20 00 BRT 1 Sport 19 30-20 00 EURO Eurosport nieuws 20 00-22 00 EURO Volleybal WK vanuit Griekenland, kwartfinales 20 30-20.40 RAI UNO Sport 22 00 23 00 EURO Worstelen Wrestle Mama vanuit de VS 22 00-00 00 RTL 4 Barend 4 Van Dorp schakelprogramma met de Soundmushow 22 16 22.34 Ned 3 Sportjournaal 23 00 23.30 EURO Truckracen Euro pean Truck Racing Cup vanuit Jarama (Spanje) 23 30-00.00 EURO Tennis: overzicht ATP toernooien 23 30-00.00 RTL 4: Sport VRIJDAG 05 45-06.00 Did 1: Morgen Magazine Sport, 08.30-09.00 EURO: Step aerobics 09 00 10.00 EURO Triathlon ITU We reldbeker van Gerardmer (Frankrijk). 10.00 14.00 EURO; WK volloybal in Grif kenland. 13 18 14.15 RTL 4 Barend 4 Van Dorp. 14 00-19 30 EURO: Tennis; WTA toernooi van Zurich 14 10 15 50 BBC? Sport on Friday. Heerenveen huurt Prince Pulley heerenveen «anp Heerenveen huurt Prince Policy voor de rest van het seizoen van FC Twente. De Friese club ver wierf ook een optie tot aankoop van de aanvaller, die in de Ne derlandse eredivisie doorbrak hij Sparta. Cambuur heeft Guus IJhlenbeek, inzetbaar als verde diger en op het middenveld, verkocht aan TOP. Ron Zwerver gaat voor goud op WK volleybal athene. gpd Ooit was Ron Zwerver het boeg beeld van het Nederlands team, dat vanmiddag op de WK in Athene in de kwartfinale tegen Griekenland speelt. Zwerver stond voor het team, duldde geen dissidenten in de gelede ren en beschouwde volleyballen voor Oranje als zijn leven. Die Ron Zwerver bestaat niet meer. „Mijn leven is veranderd, ik ben meer gaan relativeren en me ook steeds intensiever gaan bezighouden met wat ik na het volleyballen ga doen. Voor mij is het nu heel belangrijk om lang uit te komen voor de club waarbij ik onder contract sta. Daarnaast hoop ik nog steeds ook voor Nederland te kunnen spelen, omdat op EK's, WK's en de Olympische Spelen de hoofdprijzen te verdierfen zijn. Het Nederlands team is echter mijn leven niet meer. Dat is ge weest." Er was dit jaar veel te doen rond Zwerver. Hij begon cha grijnig aan de trainingen met het Nederlands team, voelde zich doodongelukkig in de een zame opsluiting op zijn hotelka mer tijdens onbeduidende toer- nooitjes en stond op het punt voor Oranje te bedanken. Een sportief succes in de World Lea gue ble^l uit en een vroege wis sel,in de finale van de Haarlem se volleybalweek ervoer hij als een onnodige krenking. Privé zat alles tegen. Hij moest zijn voorgenomen huwelijk wegens familie-omstandigheden afbla zen en zag de vakantie die rust had moeten brengen aan zich voorbij gaan. Problemen komen nooit één voor één. Zwerver oogde daardoor niet als de oude Zwerver. Maar de conclusie dat hij niet meer ge motiveerd is om te spelen en te winnen, afzijdig van het team staat en zich een houding van grote onverschilligheid aan- meet, onderschrijft hij niet. „Als ik die motivatie niet had. zou ik hier niet staan. Ik zou alle per soonlijke prijzen zateragavond direct willen inruilen voor dat ene ding: de gouden medaille." De interpretaties van zijn in dividualistisch ogende houding onderschrijft Zwerver dan ook niet. „Dat ik op een stoeltje zit tijdens een time-out, is pure noodzaak. Ik ben af en toe total- loss omdat ik wel de speler ben om wie veel, zo niet alles draait. De rust tijdens dat ene mi nuutje heb ik gewoon nodig om energie en concentratie op te laden." Moeilijk is Zwerver waar schijnlijk vooral omdat hij de Rob de Kraa uit Oegstgeest was afgelopen seizoen de meest succesvolle zeiler in de Regen boogklasse. Hij behaalde het hoogste aantal punten tijdens wedstrijden op de Loosdrechtse plassen, de Westeinder Plassen, de Kaag, tijdens de Sneekweek en tijdens de Nationale Kam pioenschappen in Sneek. Dat leverde behalve een trofee ook een geldprijs op van 25.000 gul den voor de Regenboog Club. Dat bedrag wordt gebruikt voor de restauratie van de Regen- boog 74, die in 1940 werd ge bouwd. De romp en de kiel van dit schip doen op dit moment dienst als bar in het clubhuis van de Watersportvereniging BUNNIK GPD Roelant Oltmans kiest op weg naar de wereldkampioenschap pen. die in november in Sydney worden gehouden, voor zeker heid. In de zestien man sterke selectie, die de bondscoach van de hockeymannen gistermiddag bekend maakte, komen geen verrassende namen voor. Of het moet die van Hardy Menke- horst zijn, de mentale trainer die Oltmans als troef heeft inge zet om voor de tweede achter eenvolgende keer de wereldtitel - na 1990 in Lahore (Pakistan) - opnieuw binnen te halen. 'drive' heeft alles te willen win nen. Hij heeft zijn medespelers nodig om de doelen die hij zich gesteld heeft te kunnen realise ren. Daar vloeit zijn veeleisend heid uit voort. Een uitspraak die hem typeert: „Ik zou nooit trai ner kunnen worden omdat ik dan niet alles meer in eigen hand heb. Ik zou nagelbijtend langs de kant zitten." Vertaald naar het Nederlands team op het WK: „Ik eis giganti sche kwaliteiten van Bas van de Goor, maar weet dat ik dat van hem niet kan en mag verwach ten. Al is dat voor mij zelf best moeilijk. Om wereldkampioen te kunnen worden, heb je drie mensen op topniveau en drie keiharde werkers nodig. Ik ben top, ik vind dat ik dit toernooi gewoon heel goed speel. Peter Blangé js top en Bas van de Goor is het vaak, maar omdat hij jong is nog niet altijd. Toch blijf ik er bij dat we met Bas van de Goor moeten blijven spelen. Rob Grabert deed het goed te gen Japan en Korea, maar tegen toplanden is die opstelling met Grabert altijd te kort geschoten. Over de kans van Nederland op eremetaal durft hij niets te zeggen. „Er kan nog wel een te leurstelling bij", zegt hij halver wege het gesprek. Ron Zwerver op het dak van het spelefshotel in Athene. Braassemermeer in Roelo- farendsveen. De bar wordt ge sloopt en vervangen door de romp en kiel van een Pampus- zeilboot. Andere onderdelen van het in 1983 gesloopte schip zijn ge bruikt bij de vernieuwing van de Regenboog 122. De weder opbouw van de zeilboot kost 90.000 gulden. De Regenboog 74 moet tijdens tijdens de Kaag- week van volgend jaar zomer weer in de vaart zijn. De oudste Regenboog stamt uit 1917. Daarna zijn er nog 133 van deze houten zeilboten ge maakt. Er varen er nog onge veer zestig. Het streven van de Regenboog Club is om meer oude schepen te restaureren. Een nieuwe Regenboog kost on geveer 125.000 gulden. Bloemendaal is met vijf spe lers in de selectie het best verte genwoordigd. Beter nog dan landskampioen Amsterdam, die vanaf volgende week maandag vier hockeyers zal afstaan. De groep kent - voorlopig - geen debutanten. De selectie ziet er als volgt uit: Ronald Jansen (Oranje Zwart). Leo Klein Geb- bink (Tilburg). Krik lazet. Floris Jan Be velander. Hrik lan de Rooij, Teun de Nooijer. Remco van Wijk Bloemen daal). Wouter van Pelt (HDM), Mare Dclissen. Stephan Veen. Bastiaan Poortenaar (HGC). Jacques Brinkman. Taco van den Honert, Marlen Eikel boom. Walter Drenth (Amsterdam) en leroen Dclmee (Tilburg). Reserves: laap Derk Buma (Klein Zwitserland) en Mare Lammers (Den Bosch). zoeterwoude SjZ heeft met ingang van komend weekeinde de beschikking over een 'wedstrijdplus' veld. Het tweede terrein van de Zoeterwoudse voetbalvereniging werd immers gistermiddag door de voor die gelegenheid als scheidsrechters fungerende wethouders Hogenelst en Ringersma voor 'geopend' verklaard. Het veld werd begin mei van dit jaar uit de roulatie genomen voor een ver strekkende, 165.000 gulden kostende renovatie. Zo werd de drainage compleet vernieuwd en werd het veld voorzien van een dikke laag zandgrond. Door die-nieuwe structuur denkt men op sportpark Haasbroek nu een veld te hebben gecreëerd dat intensiever bespeeld kan worden dan de velden één en drie. Een 'wedstrijd plus' veld, zogezegd. De 19 jeugdteams en 11 seniorenformaties tellende vereniging heeft enige ervaring met de nu gekozen constructie. Zo werd vorig jaar het 'oude' vierde veld op vergelijkbare wijze 'bewerkt', een renovatie waarbij overigens nog meer zand werd gebruikt. Het nu als trainingsveld functionerende terrein voldoet volgens voorzitter Van der Geest voortreffelijk. Indien ook de renovatie van veld twee goed bevalt, bestaat de mogelijkheid dat ook het hoofdterrein van de zondagvierdeklasser een 'grote beurt' zal ondergaan. Dit zou dan volgend jaar moeten gebeuren. Van der Geest: „Maar zo ver zijn we nog niet. Eerst maar eens afwachten hoe veld twee zich dit seizoen houdt." foto Rijnsburgse Boys heeft de gele deren gesloten. De benoeming van Arie Kurver, die nogal wat voeten in de aarde had, is rond. De oud-trainer uit Bergschen hoek treedt met onmiddellijke ingang in dienst van zijn oude vereniging als onbezoldigd 'ad viseur in de organisatie naar het bestuur van de club'. Secretaris Gerard van Zuylen zei gisteravond na een gesprek van een Rijnsburgse delegatie met Kurver, dat Kurver een lou ter adviserende taak krijgt. I lij mag niet in de bevoegdheden treden van de trainersstaf van Rijnsburgse Boys, maar het be stuur wel adviseren wat hij wil. Het dienstverband, voor zo ver daarvan sprake kan zijn bij een onbezoldigde functie, geldt voor onbepaalde tijd. De beroering die het aantrek ken van Kurver aanvankelijk in Rijnsburg wekte, wijt Van Zuy len aan een misverstand. Kurver maakte afgelopen zaterdag al bekend dat hij met Rijnsburgse Boys overeenstemming had be reikt over zijn nieuwe functie. Van Zuylen distantieerde zich van die mededeling, „omdat nog enkele zaken moesten wor den doorgesproken." Kurver bevestigde dat de knelpunten tussen hem en Rijnsburgse Boys zijn opgelost. „Van Zuylen heeft eieren voor zijn geld gekozen", aldus Kur ver. Ook aan zijn vraag om rei tificatie van de manier waarop de Rijnsburgse vereniging zijn aanstelling aanvankelijk bege leidde wordt Volgens de advi scur uit Bergschenhoek vol daan. Kurver vergelijkt zijn plaats in de organisatie met de positie die teehnisch manager Arie La gendijk bij w Katwijk inneemt. ..Ik kan nu aan de slag als bij al Ie geledingen van de lub. Van de voorzitter (Piet van Egmond, red.) heb ik begrepen dat Rijns burgse Boys «tik in de proble men zit. Anders haal je Arie Kurver ook niet in huis." SCOREBORD SF>ORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, woensdag 5 oktober 7 8 10-16 18-21 22 26 27 28 VOETBAI KNVB Beker. 16e finale. FC Groningen - Feyenoord 1-2 (1-0). 4 Hui/ingh 1-0 (stralschop). 65 Larsson 1 1. 68. Van Loen 1-2. Scheidsrechter Blankenstein Toeschouwers 8841 Rode kaart 46. Fraser (Feyenoord, 2* geel). 80 Gall (FC Groningen. 2x geel) Gele kaart Boekwee, Schreuder (FC Groningen), Van Gobbel, De Wolf (Feyenoord). Excelsior - Ajax 2 0-3 (0-1). 19 Van den Brom 0 1 (strafschop), 57 Kanu 0 2, 64 Reuser 0 3 Scheidsrechter Van Egmond Toeschouwers 1500 Dordrecht'90 MW 1-0 n.v 0 0) 95 Breetveld 1-0 (strafschop) Scheidsrech ter; Schaap Toeschouwers 1100 Gele kaart Van Wissen, Joordens, Libregts (MW). AZ - VW 2-0 (2-0). 2/ Inia 10, 31 Van Dam 2-0 Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers 2308. Telstar - NAC 1-1 n.v. (0 0) NAC wint na strafschoppen 5-4 93 Lokhoff 0 97 Kraay 1-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 2037 NEC - Go Ahead Eagles 4-2 (3-1). 23. De Gier 0-1, 28. Van Wanrooy 1 1, 34. Van Diemen, 39. Van Eykeren 3 1, 69. Kooi- stra 4 1, 89 Valk 4 2 Scheidsrechter Luyten Toeschouwers: 1500. Rode kaart 4 5. De Gier (Go Ahead Eagles) Willem II - Eindhoven 5-1 (2-0). 29. Mens 1-0, 45. Holstede 2 0, 48. Bouchlal 3 73. Van Hintum 4-0, 81. Vari Geel 5-0, 89 Danen 5-1. Scheidsrechter Reygwart Toeschouwers 1200 Gele kaart Meijs (Willem II), Diliberto, Van de Ri|t (Eindho ven). Heracles - Veendam 2-1 (0-0). 57. Van der Meulen 0 178. Vink 11, 80 Leurink 2 1 Scheidsrechter: Van Beek Toeschou wers 818 Rode kaart 38 Wiggors (Hera cles, 2xgeel), 86 Ihe (Veendam, 2xgeel) Gele kaart Waslander. Vink (Hercales), MacAndrew, Wiekens (Veendam) De Graafschap FC Utrecht 1-2(1-1). 13 Victoria 10, 39 Hofstede 1-1, 48 Smit 1-2 Scheidsrechter Van der Ende Toe schouwers 3000 Gele kaart Van de Brink. Vonk (De Graafschap). Hofstede (FC Utrecht) Helmond Sport - Sparta 1-4 (0-1). 41 Van der Laan 0 1, 67 Vincent 1 1. 85 Jalink 1-2, 88 Groenendi|k 13, 88 Dennis de Nooijer 1-4 (strafschop) Scheidvechter Blom Toeschouwers 1500 Rode kaart 66 Van Aerie (Helmond Sport, 2xgeel) Gele kaart Vincent. Meeuwseri. Schuman (Helmond Sport). Noorlander, Fortes (Sparta). FC Den Haag - RBC 3-2 (0-0). 46 Tuhute ru 01. 72 Hoogendorp 1-1. 78 Hoogen- dorp 2-1. 81 Van der Laan 3-1, 90 Con rad 3 2 Scheidsrechter De Graaf Toe v.houwers 2300 Gele kaart Tettero (FC Den Haag), Heiiemons (RBC) Bijzonderheid: wedstrijd op terrein RBC Heerenveen - Cambuur 3-2 n.v. (2-2. 1-1). 16 Meiier 1 23 Van Utrecht 1-1. 50. Brum 1 2. 60 Echteld 2 2. 96 Regtop 3 2. Scheidvechter Uilenberg, Toeschou wers 10 000 FC Twente RKC 2-0 (0-0). 54 Mols 1 0. 90 Ellerman 2 0 Scheidvechter Van Dijk Toeschouwers 3000 Volendam - Vitesse 3-2(1-0). 13. Vukov 1 0. 54 Smeels 2 0, 56 Wasiman 3-0 'strafschop), 63 Cocu3 1,74 Gillhaus 3 2 (strafschop) Scheidsrechter Jol Toe schouwers 1100 Gele kaart: Van der Weerden (Vitesse) PSV Roda JC 3 2 n.*A2-2 1-1) 9 Ronal do 10, 25 Graef 11. 46 Ronaldo 2 1. 90 Graef 2-2, 96. Lmskens 3 2 Scheids rechter Temmink' Toeschouwers 7250. Gele kaart Vink, Zenden (PSV), Van Galen, ihaiauwlRoda JC) Ajax FC Den Bosch 3 1 (0-0). 52 Litmg nen 1-0, 84 Ronald de Boer 2 0, 87 Van Helmond 2 1, 89 Davids 3 1 Scheids rechter Luinge. Toeschouwers 6791 •r Brem.-n 6 11, Bayern Munchen 8-11, Kaïserslautern 8 11, karlvuher SC 7-10. Zwitserland, competitie Basel Lausanne 2-1, Lu/ern Grasshop pers 1 1. Siori Lugano 0-3, SI Gallen Servette 2 1, Young Boys Neur.hatel Xa max 4-0, FC Zürich Aarau 4-0. Kwalificatie EK tot 16 jaar. Minsk. Wit-Rusland - Nederland 0-2 (0-2). 5. Vennegoor 0-110 Kos0-2 Stand: 1 Turki|e 2-4 (4 0), 2. Nederland 1 2(2-0), 3 Wit Rusland 3 0(0 6) Coceres (Spa). Europa Cup III, mannen. Tweede ronde, tweede wedstrijd: Coceres (Spa) Goba (Ned) 100-85. Eerste wed stri|d 80-80. Coceres naar derde ronde TENNIS Sydney, mannen: Eerste ronde Eltingh (Ned) Wheaton (VSt/8) 7-6 7 6, Woodfordc (Aus) Haar huis (Ned/6) 6-2 6 3. Kulti (Zwe) Grabb (VSt) 6-4 6 4. Woodbridge (Aus) Stolten bf>|(Aua74) 7-56-4 Tweede ronde Kra|icek (Ned/7) Steven (NZe) 7 5 6-3, Bei kpr (Dui/2) Bryan (VSt) 6 4 1 8 6-0 Toulouse, mannen: Eerste ronde Karbacher (Öui/5) McEnroe (VSt) 6-2 7 6. Mron/ (Qui) BiOrkman (Zwe) 2 6 6 3 6 4, Vacek Tsj) Gauthier (Fra) 6-3 6-4, Forget (Fra) Medvedev (0ek/l)6 36-3 Tweede ronde. Palmer (VSO Hlasek (Zwi) 6-2 6 1Larsson (Zwe/6) Mattar (Bra) 7 5 6 4. Delaitre (Fra) Rosset (Zwi/2) 6-1 5-7 6 2 Tweede ronde Berasategui (Spa/1) Rio» (Chl) 6 2 6 7 6-3. Javier Sanchez (Spa/3) Spantea (VSt) 6 2 6-1. Ondruska (ZAt) Kucera (Siw) 2 6 6 3 6 4, Clavet (Spa/8) Markus'Arg) 6-4 5-7 7 5 Zürich. vrouwen Eerste ronde Majoh (Kro) Radford lAus) 6-2 6-1. Oremans (Ned) Vis (Ned) 6-3 7 6. Pierce (Fra/2) Neiland (Let) 6 3 6 3 Tweede ronde Maleeva (Bul/5) Werdei (VSt) 6 3 3-1 opgave Werdei, Zvereva (WRu) Makarova 'Rus) 4-6 6 2 6 1, Na vratiiova (VSt/11 McGrath (VSt) 7-6 6 3, McNeil (VSt/6) Raymond (VSt) 6 1 6-2 Dublin. Challenger mannen. Irish Open Tweede ronde Sapsford .(GBr) Wifcuer (Ned) 6 4 7-6, Davids (Ned) Wmmnk (Ned) 6-2 6-3 WIELRENNEN Milaan - Turijn: 1 Casagrande (Ita) 206 km in 5.03.11 (40,76/ km/u), 2 G.ariett. (Ita), 3. Jaskula (Pol) 0.03, 4 Belli (Ita), 6 Richard (Zwi) 0 05. 6 Rominger (Zwi) 0 06, 7 Fondnest (Ita). 8. Konisiev (Rus) 0 29.9 Bobrik (Rus), 10. Volpi (Ita)

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 31