Pelgrim Droom niet, Duur profiteer! Donderdag 6 oktober Pelgrim combi-magnetron demonstratie Keukens Schooljeugd als kustwacht in Noordwijk Regio Alphense vrouw stuurt 'schoorsteenvegers' weg D66: snel debat over onterechte ontslagen MAAK EEN THUIS VAN HUN TEHUIS van 15.00-20.30 uur WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 LEIDERDORP/NOORDWUK MONICA WESSELINC Ruim 130 leerlingen van het Visser 't Hooft Lyceum uit Lei derdorp hielden gisteren op het strand in Noordwijk een 'coast- watch'. De vervuiling van zee en strand werd hekeken, rommel verzameld en opgeruimd en het zeewater onderzocht op fosfa ten en andere vervuilende stof fen. Prachtig weer, dikke pret en Hink wal natte voeten. Coastwatch is Europees pro ject voor de jeugd van middel schoten. De leerlingen on- eken het zee- en strand- i en sturen hun bevindin gen naar de Europese Commis sie. Op deze manier wordt de jeugd zich bewust van de milieuproblematiek en wordt de Europese politici nog eens ver zocht zorgvuldig met zee en strand om te springen. In deze regio gaan ook leer lingen van het Rijnlands Lyce um (Oegstgeest) en het Da Vinei College (Leiderdorp) 'naar zee'. De meeste scholen doen dus niet mee. Over de deelname van het Visser 't Hooft zegt le raar natuur en scheikunde, Dijkstra: „Wij besteden sowieso veel aandacht aan het milieu. We hebben hier op school maatregelen genomen zoals ge scheiden inzameling van afval, het verbannen van de wegwerp- bcker en chloorvrij kopieerpa pier. I let coastproject past goed in die bewustmaking." Verleden week al zijn twee lessen besteed aan de bedrei gingen van het zee- en kustge bied. Vandaag is dus het bezoek aan het strand en de komende weken wordt een milieucom missie opgericht. „De commis sie pakt allerlei milieu-onder- werpen aan. Zo blijft de aan dacht niet beperkt tot een dag." Het strandbezoek betekende voor de leerlingen de handen flink uit de mouwen steken. Van zand'en zee werd de tempera tuur gemeten, de windrichting en -kracht werden bepaald en tal van planten en dieren ge zocht en onderzocht. Meegeno men zand en schelpen werden in de middag aan scheikundige tests onderworpen. Voor de meeste leerlingen is 'het milieu' een punt van grote zorg. „Het is hartstikke belang rijk dat we het strand schoon maken.- In Spanje zie je niets liggenzeggen Silvia en Patri cia. Ook Denny maakt zich zor gen om het milieu en is blij met deze stranddag. Maria en Nico- lette vinden er niets aan: „Ik hou niet van vieze handen. Dan moet je met je vingers in de aar de gaan wroeten. Waar slaat dat op?" Twee meisjes op onderzoek op het Noordwijkse strand. De gege vens gaan naar de Europese Com- FOTO DICK HOCEWONINC 'Geen geld voor kanaal naar Drecht' De provincie Zuid-Holland denkt er niet over een kanaal aan te leggen tussen de West einder Plassen en de Drecht in Leimuiden. De ANWB vroeg een jaar geleden om de aanleg van een verbinding voor de ple- ziervaart, zodat de Leimuider- brug minder vaak zou hoeven worden geopend. De provincie voelt echter niets voor zo'n ka naal. „We hebben niet zoveel geld", constateert een woord voerder. „We weten niet hoe duur zo'n kanaal zou zijn, want we hebben er niet eens onder zoek naar gedaan." Een bewoonster van de Handelhof in Alphen kreeg gistermiddag twee mannen aan de deur die zich uitgaven als schoorsteenve gers. Ze vertelden dat ze van de brandweer opdracht hadden ge kregen om de schoorsteen schoon te maken. De vrouw ver trouwde het niet en stuurde de mannen weg. Ze nam contact op met de brandweer, die van niets bleek te weten. Bij de politie zijn verder geen meldingen binnengekomen over schoorsteen vegers. De ANWB wilde het kanaal omdat het autoverkeer op de Leimuiderbrug ondanks de ver dubbeling last blijft houden van de scheepvaart. Het graven van een kanaal zou volgens de ANWB veel voordelen hebben. Niet alleen kan de brug langer dichtblijven, motorjachten krij gen vanaf de Kaag, de Braasse- mermeer en de Vinkeveense plassen een kortere, directe rou te naar de Westeinder en terug. Bovendien wordt de vaartver binding met het aan te leggen recreatiegebied De Venen beter. De ANWB had twee plaatsen uitgezocht voor het kanaal. Naast de jachthaven op het zui delijkste puntje van de Westein der naar de Drecht, of langs de dijk van Kudelstaart naar de Drecht bij Bilderdam. De eerste variant is 500 meter, de tweede heeft een lengte van twee kilo- Het Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders moet op korte termijn verant woording afleggen over het uit gelekte rapport waarin staat dat drie ambtenaren van de afde ling burgerzaken ten onrechte zijn ontslagen. Dat stelt E. Grootaarts, fractievoorzitter van D66. Hij heeft enkele schriftelij ke vragen ingediend naar aan leiding van publicaties in het Leidsch Dagblad over deze zaak. Het rapport dat Grootaarts zo snel mogelijk wil hebben, is ge maakt door zeven onafhankelij ke juristen. Die concluderen dat het college de fraude de drie ambtenaren zijn be schuldigd aannemelijk noch aantoonbaar heeft gemaakt. Volgens Grootaarts is het Lei derdorpse gemeentebestuur door het rapport voor een heel groot probleem gesteld. „Er zijn klaarblijkelijk mensen ten on rechte ontslagen. Of nu wordt besloten hen terug te nemen of niet, vast staat dat dit de Leider- dorpse gemeenschap veel geld gaat kosten." Grootaarts zegt er begrip voor te hebben dat het college eerst zelf over het rapport wil praten maar hij vindt dat het allemaal te lang duurt. „Niet-leden van het college zijn medeverant woordelijk voor de besluitvor ming." Paspoort, rijbewijs en geld ontvreemd in kerk Uit de garderobe van een kerk aan de Meteoorlaan in Alphen aan den Rijn zijn gisteravond een paspoort, een rijbewijs, een bankpas en wat klein geld verdwenen. De spullen zaten in de jas van een be zoeker. GLASHAND suBsidiemogelijkheden op isolerende beglazing GESPECIALISEERD IN ISOLERENDE BEGLAZING 10 jaar fabrieksgarantie Rectificatie In de advertentie van het Venduhuis der Notarissen van zaterdag 1 oktober j.l. is abusievelijk de plaatselijke aanduiding Statendaalder 8, te Leiderdorp vermeld. Dit had moeten zijn Statendaalder 9 te Leiderdorp. Onze excuses hiervoor! Bij beschikking van de Arron dissementsrechtbank te 's- Gravenhage d.d. 26 septem ber 1994 is onder curatele ge steld Jan Jiskoot verblijvende- /wonende te Noordwijkerhout in "De Hafakker" aan de T. Mandersstraat 7. met benoe ming van Johanna Jannigje Jiskoot tot curatrice en Her- manus Klein tot toeziend cura tor, beiden wonende te 9761 TB Eelde aan de Burg. J.G. Legroweg 85. Ten Hotter Van Nispen Hoogenboom Advocaten Mr. A.A. Boulogne Oranjepark 9 3311 LP Dordrecht STOFFEERDERS leder, skai, enz. Polyether koudschuimkussens op maal en snel leverbaar. 30.000 Kinderen, verdeeld over allerlei soorten interna; ten, pleeggezinnen en gezinsvervangende tehuizen, kunnen niet terugvallen op hun eigen ouders. Het Nationaol Fonds Kinderbe'scherming springt daarom bij met financiële hulp. Zo worden noodzakelijke voor zieningen voor de opvoeding vaak toch nog mogelijk. Steun daarom het Nationaal Fonds Kinderbe scherming. NATIONAAL U 6 FONDS tl KINDERBESCHERMING GIRO 404040 HoekopSnsn.e.kuns.s.o' bont Inkhrslef koelkast kookpot afzuigkap- werkblad spoelbak. "nststof keuken met vlerzlldlg afgeschuind Inkluslef koelkast, kookplaat, solo-oven, afzuigkap, werkblad en spoelbak. kessette-keuken. Inkluslef koelkast, kookplaat, oven. schouw, werkblad en spoelbak. VL AtlOt Hoekopstelllng In vlerzlldlg afgerond kunststof wit front. Inkluslef koel/vries- A komblnade. kookplaat. koiubl-magnetron, afzuigkap, werkblad j i spoelbak. Komplete hoekopstelllng 1" Ls«.of bont. in dlvruso kleuren levetbaar. Inkl. koelkast, kookplaat, oven. afzuigkap. vaatwasser, werkblad en spoelbak. VI ZH^HIngs afgeronde kunsulul keuken. Inkl. korvenkast. extra hoge hangkasten, koelkast, kookplaat. spoelbak. VL Ada 01 Sandtlaan 56 Katwijk a.d. Rijn Tel. 01718-77244

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16