Ploeg Post verdwijnt uit het peloton >l Zeiler Bob Smolders succesvol in Laser 5000 vstau&i WK bridge eigenlijk gekkenwerk Sport Rob Grabert neemt plaats in van Bas van de Goor 3W 27DINSDAG 4 OKTOBER 1994 Nationale titel 'Op Eigen Wieken' leiden De Leidse jeugdschaakvereniging 'Op Eigen Wieken' mag zich opnieuw Nederlands kampioen Rapidschaak i Jan Smeets, Thomas Willemze, Marc Erwich en Guido van Beek vormden het succesvolle team van de club uit de Merenwijk. Jan Smeets, Mare Erwich en Thomas Willemze behaalden alle drie ook nog de individuele titel in hun leeftijdsgroep. Willemze plaatste zich met die overwinning voor het Europees kampioen schap Rapidschaak (een schaakvorm waarbij per partij slechts twintig minuten bedenktijd is toegestaan) dat in december in Parijs zal worden gehouden. Ook Lissenaar Dennis de Vreugt (kampioen in de categorie 1980) zal Nederland daar in Eurodis- ney vertegenwoordigen. Voor LSG'er Eric van den Doel was titel weggelegd. Marco van Basten op krukken Antwerpen Marco van Basten beweegt zich de komende drie weken op krukken voort. De spits bracht gisteren een bezoek a>an dokter Martens in Deurne. Die verwijderde de metalen steundelen die hij op 11 juli in de rechter enkel van de speler had aangebracht. Met apparaat had tot taak het gewricht te ont lasten en bloot te leggen, zodat zich nieuw kraakbeen kon vor men. De komende drie weken mag Van Basten de enkel niet be lasten. Na die periode kan hij met zwemoefeningen beginnen. Over drie maanden zal Martens bekijken of de speler die al twee jaar bezig is met zijn herstel de voetbaltraining kan hervatten. China en Japan veelvraten op Spelen Hiroshima* China en Japan domineerden de eerste dag van de Aziatische Spelen in het Japanse Hiroshima. Beide landen ver deelden de veertien gouden medailles redelijk broederlijk. China ontving er acht en Japan zes. Bij het zwemmen was China, zoals verwacht, bijna onverslaanbaar. Alleen de Japanner Hayashi wrong zich bij de mannen op de 100 meter vrij tussen het Chi nese geweld. Hij finishte in 1.02,04 minuten, een Aziatisch re cord. Diego Maradona wordt hoofdtrainer buenos aires» Diego Maradona wordt hoofdtrainer. Dat vertelde de vijftien maanden geschorste Argentijn gisteren voor de radio. De voormalige international, die tijdens het WK in Amerika be trapt werd op het gebruik van efedrine, zei dat hij vandaag als trainer begint. Hij doet dat bij Deportivo Mandiyu, een club uit de eerste liga in Corrientes. Dat ligt 1100 kilometer ten noorden van Buenos Aires. Verbazing over vrijlating De Vries den haag De PvdA-kamerleden Van Oven en Zijlstra zijn ver baasd over de vroege vrijlating van Renze de Vries, die acht maanden moet zitten omdat hij voor zijn voetbalclub met de belastingen heeft geknoeid. Vanwege zijn slechte gezondheid mocht de ex-voorzitter van FC Groningen zaterdag na vijf dagen cel naar huis. De PvdA'ers vinden dat hierdoor gemakkelijk de indruk kan ontstaan dat gevangenen niet gelijk worden behan deld. Ze willen van minister Sorgdrager van Justitie weten hoe vaak het voorkomt dat een gevangenisstraf om medische of psy chische redenen wordt onderbroken. Officieel ipoet Renze de Vries de rest van zijn straf nog uitzitten, maar de kamerleden vragen zich af hoe reëel dat is. Sterke rentree van Krajieek Rob Grabert neemt vandaag in de wed strijd tegen Japan in Athene, in de twee de ronde van het WK volleybal, de plaats in van Bas van de Goor. Bondscoach Joop Alberda heeft daartoe besloten na de matige prestaties in de verwerking van de opslag van de tegenstander. Gra bert, stabiel in de passing, zal tevens een deel van het aangevende werk van Ron Zwerver overnemen. De steraanvaller kan zich nu bijna volledig richten op zijn specialiteit: het offensief. Probleem tijdens de eerste drie WK- duels tegen Zweden, Zuid-Kore'a en Cu ba was vooral de slechte passing. Daar door kon van gedegen aanvalsopbouw geen sprake zijn. ,,We hebben ongeveer 36 ballen ingeleverd in drie wedstrijden. Dat is vele malen te hoog", aldus AJber- da. De 30-jarige Limburger Grabert, die na een Italiaanse periode komend sei zoen in de Nederlandse competitie te rugkeert bij Zevenhuizen, was ongeveer een jaar uit de basis verwijderd. Tijdens het WK viel hij vrijdag vooral tegen Zuid- Korea belangrijk in. Volgens Alberda valt de 23-jarige Van de Goor, die te boek staat als een groot talent en die komend seizoen bij Mode na in Italië volleybalt, weinig te verwij ten. ,,lk denk dat Bas de vorm wel heeft, maar de vraag is of we niet te veel van hem verwachten. I Iet WK heeft een extra meerwaarde, de hitte van de strijd is groot." Tegenstander Japan zorgde zaterdag voor een verrassing door wereldkam pioen Italië te verslaan en zodoende Chi na'achter zich te houden. Aangetekend moet worden dat Italië al eerste was in de groep en vooral de eerste twee sets ongeconcentreerd bezig was. Alberda: „Voor Japan was uitschakeling iets meer geweest dan dramatisch gezichtsverlies." De Leiderdorpse zeiler Bob Smolders heeft met Wouter Du- etz als bemanningslid de Laser 5000 Euro Grand Prix op zijn naam geschreven. Tijdens het afsluitende evenement in het Franse St. Tropez verdedigde dit tweetal de in de eerste drie wedstrijden veroverde kopposi tie met succes. Met deze overwinning heb ben Smolders en Duetz zich eerder dan verwacht in de top van deze nieuwe klasse gepre senteerd. Beiden stapten im mers pas in maart van dit jaar in de Laser 5000. Toen al, tij dens die eerste trainingsweek, bleek overigens dat de combi natie mogelijkheden had. De er varing van Smolders (hij zeilde de laatste jaren in de Conten- derklasse) en Duetz (als beman ning in de 470) zorgde ervoor dat het team dit spectaculaire schip al snel onder controle had. Zo snel dat het team na de eerste drie wedstrijden in Enge land, Italië en Zwitserland de leiding in het algemeen klasse ment nam. Een koppositie die in St. Tropez niet echt meer in gevaar kwam. Smolders en Du etz eindigden in een veld van 32 teams uit acht landen op de tweede plek. Leiderdorper Smolders is blij met het resultaat, vooral omdat het deelnemersveld bepaald niet zwak kon worden ge noemd. „Het mag dan een be trekkelijk nieuwe klasse zijn, er zeilen wel degelijk al grote man nen mee." Smolders doelt daar bij met name op Pete Newlands (voormalig FD-topper), Paul Brotherton (uit de 470) en La- wrie Smith, die in verschillende boten al voorin meezeilde. Smolders: „Je mag het veld qua sterkte nog niet vergelijken met het niveau van een olympische klasse. Maar het scheelt niet veel meer." Dat de Laser 5000-klasse snel aan erkenning wint, blijkt ook uit de ambitieuze plannen die momenteel worden gekoesterd. Smolders: „Er wordt nu al ge dacht aan het opzetten van een wereldcircuit. Daar is de boot ook perfect geschikt voor. Het is een standaardboot. Alle boten zijn volstrekt identiek. Dat ga randeert een eerlijke wedstrijd." Indien dat wereldcircuit er in derdaad komt, zal het deelne mersveld nog meer aan sterkte Smolders. Dan topzeilers wor- NEDbU=>" zullen den gevraagd c deel te nemer zaken i het c olympische erkenning voor de ze spectaculaire boot ook een stuk dichterbij komt. Smolders: „Voor 1996 zit het er niet meer in. Die klassen liggen inmiddels vast. Maar de kans dat de Laser Bob Smolders en Wouter Dlietz in actie in hun Laser 5000. Beide zeilers schreven in Frankrijk het Europese circuit op hun naam. foto richard de jonge 5000 in 2000, als de Spelen in Sidney worden gehouden, olympisch zal zijn, is bepaald niet denkbeeldig. Dat is ook niet zo gek. Het is een heel publieks vriendelijke boot, de wedstrij den worden dicht onder de kust gehouden. Kortom, alle voor waarden zijn aanwezig om de Laser 5000 tot een groot succes te maken." Een succes waaraan Smolders en Duetz graag hun steentje willen blijven bijdragen. Smol ders: „Het jaar 2000 is nog ver weg. Maar we willen er bij die Olympische Spelen graag bij zijn. Want aan zo'n top-evene- ment meedoen, daar ben je als zeiler toch uiteindelijk voor be zig." Richard Krajieek heeft de twee de ronde bereikt van het toer nooi van Sydney, een wedstrijd uit de Championships met 1,8 miljoen gulden aan prijzengeld. I lij versloeg de Australiër Brom berg in 75 minuten en twee sets, 7-6 (5). 6-3. In de tweede ronde speelt De Nederlandse tennisser tegen de Nieuwzee- lander Steven. Voor Krajieek was het duel te gen Fromberg, nummer 48 van de wereld, zijn eerste match na de US Open, waarop hij in de tweede ronde werd uitgescha keld door de Spanjaard Carlos Costa. In de tussenliggende drie weken nam hij vakantie en be reidde hij zich voor op de toer nooien in Sydney. Tokyo, Hong Kong (exhibitie), Parijs en even tueel Antwerpen. In Sydney maakte de als ze vende geplaatste Krajieek een sterke rentree. Zijn opslag was als vanouds. Hij sloeg zestien aces en 65 procent van zijn eer ste services was in. Op eigen opslag kwam hij nooit in ge vaar. In de eerste set stond hij vier punten af aan Fromberg, in de tweede set eveneens vier. Bromberg gaf uitstekend partij. In Sydney is Ivanisevic als eerste geplaatst voor Becker, Yzaga en Stoltenberg. Haarhuis is als zes de geplaatst. De Brabander speelt in de eerste ronde tegen de Australiër Woodforde. Jacco Eltingh werd in de eer ste ronde gekoppeld aan de Amerikaan David Wheaton. De Monegask steeg door zijn zege in Kuala Lumpur op de wereld ranglijst van 39 naar 34, zijn hoogste ranking ooit. I laarhuis bleef de beste Nederlander op de 30e plaats op de voet gevolgd door Krajieek op de 32e plaats. In het dollarklassement pas seerde Eltingh zijn dubbelspel partner I laarhuis. Eltingh ver diende dit jaar 676.619 dollar, 1.217.914 gulden. Haarhuis kwar 627.541 dollar de lie Historisch dieptepunt in geschiedenis Nederlandse profwielrennen SCOREBORD PRIJSVRAGEN Hanov.--, 3 Maandag 3 oktober als de dag des oordeels. Twee ploeg leiders, zeven renners, vier mechaniekers en evenzovele soigneurs geloven hun oren niet. Maar het is echt waar. Peter Post zegt het met een brok in zijn keel. Volgend jaar I is er geen sponsor. Of er moet een wonder gebeuren. breda govert van veen Verstard horen ze het aan. Het is doodstil in de zijzaal van het Bredase restaurant Mirabelle en Jnog geen 24 uur na de finish van Parijs-Tours. Eerder die dag had Peter Post nog een haast wanhopig gesprek gehad met vertegenwoordigers van 'een in ternationaal bedrijf met hoofd zetel in Brussel'. Het zou het voorlopig laatste gesprek wor den. De deadline is inmiddels I verstreken, al zijn, volgens de ploegdirecteur, nog niet alle- banden met de kandidaat- hoofdsponsorverbroken. Het einde van het ultimatum, j dat Post zichzelf had gesteld („in de wielerwereld is het niet logisch om na dit tijdstip nog door te gaan met onderhande- j len voor een ploeg die er op 1 januari weer dient te staan") 1 zou later wel eens als een histo- i risch dieptepunt in de geschie- j denis van het Nederlandse (proOwielrennen kunnen wor- i den betiteld. Groei Onder leiding van Peter Post behaalden Nederlandse renners j in de afgelopen decennia de mooiste resultaten. Maar liefst, 21 jaar lang was 'de lange' uit j Amstelveen het betrouwbare uithangbord voor sponsors als i Panasonic, die mee groeiden op de golven van het wielersucces. Maar twee jaar geleden ging het mis, toen Peter Post namens de wielerstichting CBN genoegen moest nemen met een contract van korte duur en voor relatief weinig geld. Bo vendien zorgde de dubbele naam van de ploeg (Histor in de lage landen, Novemail fri Frank rijk en de rest) ook niet bepaald voor duidelijkheid. Hij moest het dit jaar, on'der Franse licentie inmiddels, met 5,5 miljoen doen, gokte op een ploeg rond de Belgische super sprinter Wilfried Nelissen, en gokte verkeerd. In het voorjaar, daags na diens bemoedigende overwinning in de Omloop Het Volk, reed Nelissen in een richel en kwam hij ernstig ten val. Val len deed de kopman ook in het begin van de Tour de France, toen een politie-agent in Ar- mentières een foto van hem, in volle sprint, wilde maken. De totale en nog resterende Post- ploeg had toen net zo goed ge lijk op kunnen stappen. Er werd nagenoeg niets meer verdiend. De val van Nelissen zou ook het definitieve breekpunt wor den van de (af)lopende spon sor-overeenkomst. Novemail- Histor, als onderdeel van het moederbedrijf Petrofina, en met een inmiddels gewijzigde be- drijfstop, had er geen zin meer in. „Ik eigenlijk ook niet meer," liet Peter Post gisteren blijken. „Op die basis wilde ik dan ook geen nieuwe ploeg meer ma ken. Dat was me zeer slecht be vallen. Ik hou niet van die korte termijn-politiek. Dat werd vroe ger bij Raleigh en Panasonic ook zo niet gespeelcj. Daarom had ik eisen, naar nieuwe kan didaten toe. Minstens een vijfja rige overeenkomst, minstens vijf miljoen per jaar van de hoofdsponsor. En de gelegen heid om naast de profploeg een groep talentvolle amateurs te kunnen opleiden. Dat was mijn plan, en is het nog steeds. Daar wijk ik niet van af. Daar ga ik op door. Maar eennieuw plan vergt tijd. Men moet daar aan wennen. Lukt het niet voor '95, dan misschien voor '96." Lasten En eigenlijk is vijf miljoen per jaar nog lang niet genoeg. „Nee, natuurlijk niet," beaamt Post. „Je hebt met je vaste lasten te maken, je personeel, je negen auto's. Ik ben gewend een be paalde kwaliteitsnorm te hante ren. Daar ga ik niet op inleve ren. Trek je die vaste lasten van het budget af, dan kun je pas kijken welke renners je aan kunt trekken. Dat ik een ploeg heb gebouwd rond Nelissen, is niet alleen "eigen keuze, maar vooral ingegeven door de omstandig heden. Dat je dan een gevaarlij ke situatie creëert, is wel geble ken het afgelopen jaar, als het niet meezit." TO Lotto 39: Eerste en tweede prijs: geen win naars: derde pri|S: 152 winnaars, elk I 785,40; vierde pri|s. 5 194 winnaars, elk I. 22,90; vijfde pr./s 70.136 winnaars, elk I 5,00 Cijferspel 39: Vaste prijzen Zes cijfers goed: geen winnaar, vijl goed: 2 winnaars; vier goed:^ 15 winnaars^ drie goed, 254 Lucky Tep, trekking maandag 3 oktober: 7- 13-15-18-20-21-22-27-35-41 43 4 7 4-3 (3-2) 7. Sch nsting-Krinke 2-0, win 2-2, 29. Henl Knnk, 4 2. Scheidsrechters: irz (Dui). Toeschou PAARDESPORTG nend 3,2 trio 30,70. Tii'iidi' kiicr., ,'(1411 in 1 Chajirnan (Mulle man) 2.46,4 1 21,6, 2. Chiel Buitenzorg, 3. Atomic Power. Niet gestart; Lass Kick, Jally Jamper. Toto: winnend 4,90 plaats 4,30 2,80 koppel 14,60 trio 57,90. Elfde koers, 2040 m 1 Grandeur A (Eng werda) 2 44,0 1 20,4, 2. Hendrik Volo mon, 3. Pamphlet Flower. I S 4,90 it Totalis 177.724 TENNIS k (Ned/7) - Fromberg ENGELAND EKENLA 2-0, Ethni GRIEKENLAND I'anathinai Peter Post: „Op de huidige basis wilde ik geen nieuwe ploeg meer maken. Ik hou niet van korte termijn-poli tiek." archieffoto anp De die doorlopend contract hadden met de stichting CBN, waren dan ook voornamelijk coureurs die rond Nelissen waren gefor meerd: diens landgenoten Nu- lens, Sergeant en Planckaert en de Nederlanders Verhoeven, De Vries en Bouwmans. Zij waren uitgenodigd, gisteren in Mira belle, en kregen te horen dat Post al zijn niet geringe invloed zou aanwenden om hen alsnog onder te brengen. Wellicht niet in een eigen ploeg, maar dan in elk geval bij een andere forma- Voor Wilfried Nelissen zal dat niet moeilijk zijn, voor de ande ren veel lastiger. Als Nelissen voor een andere ploeg gaat rij den, dan is het de bedoeling dat hij zijn hofhouding meeneemt, hetgeen de onderhandelingen niet zal bespoedigen. „Maar een spurter heeft zijn mannen no dig," praat Gerrit de Vries zich zelf moed in, „en wij zijn toch die mannen?" De 'hardrijder' van Post is zich gisteren rot ge schrokken'. „Want als Post geen ploeg meer vindt, dan ligt toch de hele wielersport in Neder land opzijn kop, denk je." Wat is een contract met een stichting waard, als er geen spdhsor meer is? „Als we voor volgend jaar geen licentie meer krijgen, dan houdt het gewoon op," zegt Peter Post. „Als de stichting leeg is, en in het wiel rennen wil het geld nog wel eens opgaan aan het jaarbud get, dan vrees ik dat het con tract niet veel neer is dan een waardeloos papiertje," zegt Gerrit Vixseboxse, secretaris en juridisch adviseur van de vak bond voor wielrenners, de WBW. „Wat een domper is dit. Dat het dus nog slechter kan met de Nederlandse wielersport is eigenlijk ongelooflijk. Het is het gevolg van een jarenlang door iedereen gevoerd destruc tief beleid dat voor sponsors on vriendelijk en onduidelijk was." Eerste race, 2380 m: 1. Flyirig Casmdra (Pino) 3.17.6 - 1.23,0, 2. Harry S, 3. Hap py Kievitshof Tutu wiriiii'inj pl.i.it-, 9,70 17,00 koppel 249,00 trio 2796,50 Tweede race, 2040 m: 1. Hessel Oostland (Hulleman) 2.49.9 1.23,3, 2. Ferdy No bo, 3. I'm Maggie Toto; winnend 2,00 plaats 1,40 3/20 koppel 33,80 trio 139,00 dubbelwinnend 113,80. Derde race, 1700 m 1 Jus d'Orange (Paulusma) 2.22,3 - 1.23,7, 2 Jessica Z, 3 John Rejoice Toto: winnend 4,00 plaats 2,40 4,20 koppel 18,80 trio 232,70 1 Vierde race, 2040 m 1. Giorgio S (Pool) 2.51,0,- 1.23,8, 2. Impish Rich, 3. Happy D, Niet gestart: Ivette Fortuna Toto. wiri nend 3,10 3,70 koppel 16.40 trio 153,00. Vijfde race, 204C (De Haan) 2 54,4 do, 3. In Extremis. Niet gestart: Greatest Mendel. Toto; winnend 3,60 plaats 1,70 1,60 koppel 6,50 trio 102,30. Zesde koers. 2040 rn: 1 Hunter Westeinde (Ruben Koopman) 2.47,7 1.22,2, 2 Ina-, W, 3.Flying Bas. Niet gestart: Hillary Veha Toto: winnend 2,40 plaats 1,70 2,10 kop pel 9,70 trio 366,70. Zevende koers, 1 700 des (Oorthuij: SPORT OP TV S 'S, 3n; □^plaats 1,50 9,00 koppel 15,30 1. Donald Du) trio 297,10. Achtste koers, 2040 r (Van der Meer) 2.44,7 1.20,7, 2. For ward Nobo, 3. Derby Star. Toto; winnend 3,60 plaats 2,50 4,80 koppel 26,70 trio De wereldtitel bridge voor pa ren van Carla Arnolds en Bep Vriend, zaterdag in het Ameri kaanse Albuquerque, plaatste de Nederlandse bridgebond on verwacht voor problemen. Want, waar halen we op zondag op Schiphol zo snel een cate ringservice vandaan? Maar, gis teren stond er toch mooi een ta feltje met koek, koffie en fris. Vlug werd een bord van de Ne derlandse Bridgebond neerge zet. Carla en Bep, de armen vol bloemen, genoten van het ge ïmproviseerd welkomsfeestje. „Wel een beetje rommelig, maar leuk dat ze aan ons den ken", lachte Bep. Met slaperige ogen was ze zo juist uit het vliegtuig gekomen. Na een lange reis via Denver en Minneapolis wachtten op Schiphol familie, vrienden en belangstellenden op de terug keer van de succesvolle bridge- ploeg. Lang voor aankomst stond een viertal dames druk met elkaar te giechelen. Alsof ze een geheim met zich meedroe gen. Toen Bep, haar gouden medaille fier om de nek, haar hoofd om de hoek stak, ont vouwde het kwartet een breed spandoek. „Gefeliciteerd, juf Bep is wereldkampioen bridge" stond erop geschreven. De let ters waren omgeven door tallo ze speelkaarten die de dames op het doek hadden geniet. „Wij krijgen bridgeles van Bep, vandaar", verduidelijkte een van hen. De Amstelveense, wier man Anton Maas in de open klasse met Erik Kirchhoff de bronzen medaille veroverde, was zeer verheugd met de toejuichingen. Iedereen kreeg kussen, moeder zelfs twee keer. „Ik ben doo dop", bekende ze. „Twee weken spelen is slopend. We lagen om 22.30 uur in bed en op 8.30 uur weer op. Tien uur 's morgens begonnen de partijen tot negen uur 's avonds. Gekkenwerk, ei genlijk. Om de slijtageslag fysiek aan te kunnen heb ik twee we ken voor het WK vakantie ge houden." De finale met 36 paren was bloedstollend spannend volgens het tweetal. „Pas op het laatste moment stelden we de wereld titel veilig", aldus Carla, die vier jaar geleden in Genève met Bep brons veroverde. „Om te win nen moet je een beetje mazzel hebben. Als je goed speelt, haal je de eerste tien. Met een beetje geluk word je wereldkampioen. Het verschil met de nummer twee bedroeg slechts tien pun- Volgens Bep is bridge in te genstelling tot bijvoorbeeld kla verjassen een heel eerlijk spel. „Zo min mogelijk fouten ma ken, daar gaat het om. En het is belangrijk dat de paren een goede verstandhouding met el kaar hebben. Carla en ik zijn geen vriendinnen, maar we kunnen goed met elkaar op schieten. Dat moet ook, anders hou je het geen twee weken vol." Zoals topsporters kenmerkt, groeide het duo gedurende het toernooi naar de topvorm. „We hebben het langst de tratie vast kunnen houden", zegt Carla. „De kwart- en halve finales bereikten we met de hakken over de sloot, maar in de finale stonden we scherp. We hebben het vertrouwen gehou den door ons in het begin niet druk te maken over kleine fout jes. Daardoor spaarden we alle energie voor de finale. Boven dien speel ik, naarmate de druk groter is, steeds beter. Bep trou wens niet." De bridgewereld is aan de binnenkant niet zo lief en aar dig zoals de buitenkant er te genaan kijkt. In de top heerst onderlinge haat en nijd. Vooral de Amerikanen zijn zeer bedre ven in het intimideren van de tegenstander. Bijvoorbeeld voor een kleinigheidje de arbiter roe pen. „Zij denken dat ze de al leenheersers in het bridge zijn", verklaart Bep. „Nederlanders zijn tegenpolen. Die /Vmerika- nen konden niet geloven dat twee mensen uit zo'n klein landje hen zouden verslaan. Sommigen hebben ons ook niet gefeliciteerd. Wij hebben ons af gesloten voor de intimidatie praktijken. Je hoofd omdraaien en verder spelen, dat werkt het beste." Hoewel de bridgebond hoopt dat het aantal leden na de zege van Vriend en Arnolds verder groeit, verwachten de winnaars geen spectaculaire veranderin gen. „Voor de beginners bete kent deze titel misschien een stimulans om door te gaan, maar veel schieten we er niet mee op", constateert de nuch tere Carla, die zondagnacht in het vliegtuig haar ouders had gebeld. „Een fantastische erva ring." Feyenoord-NEC op 9 november De wedstrijd voor de eredivisie Feyenoord - NEC, die 18 september werd afgelast, is opnieuw vastgesteld op woensdag 9 november (aanvang 20.00 uur). Als gevolg hiervan is Dordrecht'90 Heeren veen verplaatst naar zaterdag 12 november (19.30 uur) en wordt Sparta - NEC zondag 13 november (14.30 uur) gehouden. De op 17 september afgelaste wedstrijd NAC - Ajax staat nu voor zaterdag 17 december (19.30 uur) op het programma. Heerenveen - NAC is in verband hiermee vervroegd naar zaterdag 10 december (19.30 uur). De enkelblessure van Feyenoord-aanvoerder John de Wolf is min der ernstig dan aanvankelijk werd gevreesd. De binnenband van zijn enkel is weliswaar beschadigd, maar de verdediger zal daar door niet langdurig buitenspel komen te staan. De Wolf zei er giste ren naar te streven deze week al weer in actie te komen, omdat hij denkt met een stevig ingepakt gewricht wel uit de voeten te kun nen. Maar de medische staf van Feyenoord vindt het onverant woord als De Wolf een poging doet om morgen in de hekerwed strijd tegen FC Groningen al weer aan te treden. Judoka Meijer zegt af voor EK Judoka Theo Meijer heeft gisterem besloten af te zien van een één malige rentree op de mat. De vorig jaar gestopte Amersfoorter be reidde, op verzoek van bondscoach Visser, zich voor op het EK lan denteams (22 en 23 oktober) in Den Haag. Door een zware ver koudheid heeft Meijer de afgelopen week geen trainingsarbeid kunnen verrichten. Zijn conditie was daardoor danig verzwakt.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23