Grasshoppers heeft geen kind aan Lisse Hamersma zet Bacluvo-toernooi naar zijn hand Saturnus weigert SVM uit te tellen DIOK veegt Ascrum van de mat Sport Eerste overwinning meisjes Grasshoppers HVV zet concurrent DSO een hak: 8-5 Rijnsoever zit op rozen in tweede divisie Zoetermeerse zwemmers nemen Hutspottrofee mee MAANDAG 3 OKTOBER 1994 20 MSV verslikt zich in Wyba De vrouwen van Lisse moeten na de voortvarende com petitiestart weer even pas op de plaats maken. DVZ- Grasshoppers, dat de Europa Cup-wedstrijd van woens dagavond tegen het Duitse Osnabrück nog in de benen had, en dat het bovendien moest stellen zonder spelver- deelster Petra Weeda, was in de streekderby met 69-57 een maatje te groot voor de thuisclub. Op de winst van de Katwijkse ploeg viel in sporthal Meerzicht in Lisse za terdag niets af te dingen. Grasshoppers was eenvoudig wat balvaardiger, gretiger en profiteerde daarvan op af doende wijze in de tweede helft. CHEF* WILLEMSI De meisjes junioren van Grasshoppers vechten dit jaar voor het behoud van hun plaats in de eredivisie. Tegen Waddinx- veen Flyers werden zaterdag de eerste broodnodige punten daarvoor behaald. De basis voor de overwinning werd in de eerste tien minuten gelegd. De 16-2 voorsprong na tien mi nuten werd vastgehouden tot 31-19 bij rust. De Katwijkse ploeg kwam nog wel in de problemen in de tweede helft, maar kon desondanks een 51-47 overwinning laten aanteke- Scores Grasshoppers: Kuiper 17, G. Versteeg 10 Vlissingen was vorig jaar één van de weinige ploegen die van de meisjes junioren van Leiderdorp wist te winnen. Gisteren kwam de Zeeuwse ploeg op bezoek en zij werd na een 32-23 ruststand met 65-50 opzij gezet. Desondanks was coach Joris Zandbergen ontevreden: ..Deze overwinning is puur op basis van individuele kwaliteit tot stand gekomen. Maar als je naar de inzet in het veld kijkt dan was deze wed strijd slecht." Scores Leiderdorp: Wagemaker 20, Saidi 10 MSV geeft voorsprong weg LEIDEN» FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Marie José Allers (7) was in de derby tegen Lisse van grote waarde voor Grasshoppers. Zij houdt Ellen Droogh (6) van Lisse op afstand, terwijl Marloes Driessen (midden) positie kiest, foto holvast/marklamers LEIDEN JUST BLOM/DRIES DE ZWAAN BASKETBALMEDEWERKERS Noodgedwongen werd Strong door de absentie van Weeda verplicht de licht geblesseerde Marie-José Allers nagenoeg de gehele wedstrijd binnen de lij nen te houden. Lisse, dal op ba sis van vechtlust een 10-3 voor sprong kon nemen, zag die voordelige marge mede door haar snel verdwijnen. Allers do mineerde onder de borden en Lisse probeerde niet eens 'insi de' te komen. Bij 44-61 leek Lis se rijp voor de sloop en kwam de time-out van Dejan Vlasic rijkelijk laat om het tij nog te ke ren. Lisse, dat in de slotminuten nog één keer de krachten bun delde, kwam weliswaar knap tot 55-63 terug, maar moest in de slotfase toch de punten aan Grasshoppers laten. Scores Lisse: Van der Hulst 21, Van den Bosch 18, Van de Heu vel 11. Scores Grasshoppers: Nieuwenhuis 15, Kuyt 14, Allers 13 (19reb), Driessen 11. Renate Sluys i$ de onbetwiste leider in het veld bij de vrouwen van Leiderdorp. Als het even niet draait wordt er van haar verwacht de ploeg er doorheen te slepen. In de uitwedstrijd te gen Jugglers uit Enschede liep het niet lekker met Leiderdorp en werd dus iets extra's van haar verwacht. De 14-8 achter stand werd onder meer door vier driepunters op rij van Sluys omgebogen tot een 30-16 voor sprong. Deze tussensprint zorgde er voor dat Leiderdorp op rozen zat. Na rust (37-23) liep de ploeg van coach Henk-Jan Piket nog *rerder uit en konden ook anderen zich met het scoren gaan bemoeien. Jugglers werd weggespeeld en werd door het 81-39 verlies de derde scalp in de eerste divisie voor Leider dorp. Scores Leiderdorp: Sluys 33 11st,lOass), Schuit 15(14reb), Koivistol3(13reb). Mannen MSV dacht een gemakkelijke wedstrijd tegemoet te gaan te gen Wyba. Die ploeg had im mers twee dikke nederlagen ge leden en MSV zelf had vrij sterk gespeeld. De verwachte over winning bleef gisteren echter uit en de bezoekers uit Wijchen wreven zich in de handen om de 93-96 uitslag. Halverwege de eerste helft leek MSV inderdaad een ge makkelijk middagje te hebben. Het stond 22-15 en vooral Steve Dogo kwam gemakkelijk tot scoren. Twee minuten later was het echter 22-26 en moest MSV gaan knokken. De thuisploeg bleef bij en bij rust (40-40) was er eigenlijk nog weinig aan de hand. In de tweede helft namen de Noordwijkers weer afstand (68-61), maar lieten toen wéér ten onrechte de teugels vieren. Wyba profiteerde gretig en nam een 90-83 voorsprong, die vol doende bleek om het slotoffen- sief van MSV te weerstaan: 93- 96. Scores MSV: Dogo 20, B. Driessen 20, R. Driessen 13, Steenvoorden 12. Voor de Lisse-mannen kan het seizoen eigenlijk al niet meer stuk. De ploeg uit de Bollen streek, die het bij de indeling al lerminst trof en die in de qua samenstelling sterkste eerste di visie verzeild raakte, voert des ondanks na drie competitieron den het klassement ongeslagen aan. Zaterdag moest het tot dat moment nog ongeslagen Pris ma College, één van de degra danten uit de promotiedivisie van het afgelopen seizoen, er aan geloven. In de eerste helft bleven de Utrechtse bezoekers nog aardig bij. Na rust (39-33) liep Lisse echter weg. Vooral Terry van den Akker bleek niet te stoppen. Zijn score-inbreng (28 pnt) was cruciaal en hielp Lisse uiteinde- ning te behalen. Scores Lisse: Van den Akker (28), Van der Stoep (20), Gouds waard (13). De vrouwen van HW '70 heb ben tegen concurrent DSO goe de zaken gedaan. De Zoeter meerse medetitelkandidaat in de regionale tweede klasse van de veldhandbalcompetitie werd met een nederlaag van 8-5 naar huis gestuurd. De opening was voor DSO, maar Monica Zeeuw trok de stand gelijk. De lichtvoetige Voorschotense was in grote vorm en haar breakouts op de fraaie verre passes van keepster Aimee Visser maakten de ach tervolging op voorhand tot een kansloze zaak. Als de HW-aanval niet zo ge spannen zou zijn geweest? zou DSO ongetwijfeld met een fikse kater van het veld zijn gestapt. Zeker zes doelrijpe kansen ble ven onbenut. Om nog maar te zwijgen van de twee strafwor- pen die door de goed keepende DSO-doelvrouwe onschadelijk werden gemaakt. Aimee Visser herhaalde dat huzarenstukje aan de overzijde. DSO liep zich stuk op de sterke defensie van HW, die weinig doelkansen weggaf. De wed strijd was voorbij toen Zeeuw een opleving van DSO in de tweede helft met twee achter eenvolgende treffers smoorde: 8-3. Met nog tien minuten te spelen mocht DSO de score een wat vriendelijker aanzien geven: 8-5. Voor HVV scoorden: Zeeuw (6x), Anneke Gijsman en Bettina Lamboo. In de afdelings eerste klasse leek MSV tegen HVI. op de goe de weg met een 6-5 voorsprong in de tweede helft. Verdedi- gingsfouten deden de Noord- wijkse handbalsters echter de das om: 7-12. Voor MSV scooor- den: Joke Knijnenburg (3x), Ilse van Kesteren (2x), Nellek Barn- hoorn en Chantal van der Zalm. Oase pakte één punt tegen de reserves van het Haagse Wings, 11-11. Aanvallend kwamen de handbalsters uit Oud Ade beter uit de verf dan in de voorgaan de wedstrijden, maar de verde- diging liet nog te veel steken vallen. Coacli laat Weeda in de kou staan KATWUK Petra Weeda was de grote afwezige bij de basketbalderby tussen Lisse en Grasshoppers. De guard van Grasshoppers zou door coach Strong om kwart voor vijf worden afgehaald in Rotterdam. Weeda stond klaar, wachtte tot tien voor half zes, maar zag geen Strong. Ze probeerde vervólgens nog wel om op eigen houtje in Katwijk te komen, maar kwam in de file vast te zitten. Ze miste dus de wedstrijd, die desondanks door Grasshoppers werd ge- Één en ander zou wel de nodige gevolgen kunnen hebben. Weeda maakte goede kans om hoge ogen te gooien in de 'speel ster van het jaar'-competitie van de vrouwen lopdivisie. Elke ge miste wedstrijd scheelt-punten en verkleint daarmee de kans op een hoge klassering. Het is maar goed dat de wedstrijd zélf nog gewonnen werd, anders zouden de rapen voor Strong en in mindere mate Weeda zelf wellicht helemaal gaar zijn geweest. VOORHOUT PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Robert-Jan Hamersma heeft het B-toernooi van Bacluvo in Voorhout op zijn naam geschre ven. In sporthal De Gaasbak toonde de eersteklasser van badmintonclub Delft zich na twee games de meerdere van Sjoerd Ebben uit Wychen. De elfde editie van het Sede- laar-toernooi heeft het jubile rende, 15-jarige Bacluvo wel een recorddeelname, maar slechts weinig titels opgeleverd. Bij de B-mannen was voor thuisspelers Danny van der Ploeg en Robert Zwetsloot slechts een bescheiden rol weg gelegd. Van der Ploeg trof het niet met een loting tegen eer steklasser en latere winnaar I la- mersma. Zijn teamgenoot redde hel niet tegen Lissenaar Mark Anderson, die Van der Ploeg en hij overigens ook nog twee maal in de competitie tegenkomen. Anderson was in de poule ook de meerdere van Randy The- pass van het Leidse The Printer- /Veglo. Ook hier biedt de nog jonge competitie ruimte voor revanche. Bij de vrouwen zorgde Moni que Zandbergen voor een ver rassing. De speelster van BIOS, dat in de hoofdklasse van het district uitkomt, schakelde in de poule zowel Bacluvo's hoop en winnares van het Apollo-toer- nooi, Bianca de Groot, als de succesvolle invaller bij eerste klasser Flair, Elise Zahdstra, uit. In de eindstrijd haalde Yvonne Verheul, die thuisspeelster Cynthia van der Slot in de poule klopte, slecht drie punten bin nen. De Groot en Van der Slot maakten met het winnen van het vrouwendubbel het verlies in de singles voor een groot deel weer goed. Edwin Diercksens en Anneke Slats lieten er in hun finales in de C-categorie geen twijfel over bestaan, dat alleen zij de hoofd prijs verdienden. Rino van Dam van Dynamo Sassem moest in twee games genoegen nemen met negen punten, Esther Smeink van het Zoeterwoudse Shuttlewoude sleepte nog drie games minder binnen. Slats was met Connie Keizer in de verlen ging van de derde game ook de sterkste in het vrouwendubbel. In de Dl-afdeling bracht Mar leen van Aartrijk de organise rende vereniging succes. De Ba- cluvo-speelster won zowel de single tegen Petra Kramer-Fle- her als het dubbel met Anne Olieroock. Ook de mixed gaf wedstrijdleider Stef Spaan een tevreden gevoel. Eigen leden Ja- cinta Noort en Rik Juffermans bleven zonder verlies. Competitie Flair heeft de vooruit gespeelde returnontmoeting in de eerste klasse van de landelijke compe- Stompwijk '92 lijdt tweede nederlaag titie tegen Zijderveld 3 met 6-5 in zijn voordeel beslist. Na Maaike van den Berg is ook Bas van Zeist bij de Alphense for matie voor meerdere weken uit geschakeld. De kopman ver stuikte zijn enkel. Desondanks nam Flair na de mannensingles een 4-0 voorsprong. De inval lende tegenstander Nicole van Zijderveld, ex-eredivisie, leverde echter nog knap weerwerk. Eline de Lijster en Cees-Jan van RON HOOCENDAM Voor het Katwijkse Riji begint de tweede divisie van het landelijke tafeltennis vertrouwd terrein te worden. Na de 8-2 winst legen Alkmaar'71 heeft het trio de gevarenzone ver ach ter zich gelaten. Ook de overige teams uit de regio boekten za terdag overtuigende overwin ningen. Er was dan ook sprake van een, vanwege de nationale top-12 in Born, beperkt pro gramma. Na de ruime overwinning vin den Roald van der Landen, Jo- han van Meurs en Marco Cec- chi van Rijnsoever zichzelf terug op een derde plaats. Laatstge noemde, samen met het dubbel verantwoordelijk voor de twee 'verliespunten', beseft dat veel meer waarschijnlijk ook niet haalbaar is: „We gaan voor de tweede plaats. Want Pecos 2 laat geen steken vallen." De Oegstgeester reserves koesteren na drie speelronden maar liefst zes punten voorsprong. De Treffers pakte tegen de gelijknamige club in Bovenkar- spel voor het eerst de volle winst. Bij de Roelofarendsve- ners was Robert Thijssen met drie zeges de grote man. Rico van Veen voegde daar twee punten aan toe, Kees Vesseur en een gewonnen dubbel zorg den voor de 3-7 eindstand en een veilige positie in de mid denmoot van de tweede divisie. In het duel met achtervolger llac behaalde vierde divisionist Docos een keurige 6-4 overwin ning. De Leidse lijstaanvoerder had veel te danken aan Zlatan Ramie die zijn ongeslagen sta tus met succes verdedigde. Zijn broer Armin leed zijn eerste twee nederlagen en ook ex- TKS Saturnus is volkomen onnodig tegen zijn eerste nederlaag opgelopen. In Geleen gaven de Leidse handbalsters gisteren tegen promovendus SVM tot drie keer toe een veilig ogende voorsprong uit handen. Na de 12-11 nederlaag staat Saturnus met beide benen op de grond in de middenmoot van de eredivisie. Landskampioen Swift wacht als volgende tegenstander. Wie na twaalf minuten had voorspeld dat Saturnus met een nederlaag huiswaarts zou keren, was ongetwijfeld voor gek versleten. De Leidse ploeg leidde comfortabel met 6-1 en de Geleense formatie overtuigde aller minst. Vervolgens kwam de klad erin bij Sa turnus, dat zeventien minuten niet scoorde. Het was aan doelvrouw Natascha Radder te danken, dat SVM niet verder terugkwam dan 6-6. Pas op slag van rust zette Nicoleta Boriceanu haar team op voorsprong: 7-6. In de tweede helft begon de ploeg van Zsigmund Makay opnieuw voortvarend met een voorsprong van 10-6. Daarna zakte Sa turnus weer in elkaar, maar de 11-9 voor sprong leek met nog slechts vijf minuten op de klok voldoende voor de winst. Een twee- minutenstraf van Elly van Leeuwen werd Saturnus echter noodlottig: 12-11. Door de nederlaag loopt de Leidse ploeg de kans in de onderste regionen van de ere divisie terecht te komen. De volgende wed strijd tegen Swift wordt als nederlaag inge calculeerd. Bovendien staan twee loodzwa re Europa Cup-wedstrijden tegen Egli Vilni us uit Litouwen voor 14 en 16 oktober op het programma. De verwachte steun in de persoon van Tatyana Sweds-Savko bleef tot nu toe ook uit. De grote Russin, die nog wacht op een verblijfsvergunning in Neder land, strandde gisteren, op eigen gelegen heid op weg naar Geleen. met autopech in Arnhem. Doelpunten Saturnus: Simone Lakeman (3x), Boriceanu (2x), Jorinde Koster (2x), Gerry van Jaarsveld (2x), Van L nique Gijsman Stompwijk In de eerste divisie liepen de vrouwen van Stompwijk '92 tegen hun tweede nederlaag op. Na het verlies in Stompwijk tegen Sit- tardia DVO van vorige week volgde nu ver lies in Utrecht tegen UDSV: 17-10. Spel- technisch en tactisch was het verschil niet zo groot als de score doet vermoeden. Stompwijk schiet echter tekort in felheid vergeleken bij de geroutineerde eerste-divi- sieploegen. Zowel defensief als offensief haakte de ploeg uit Stompwijk te vlug af. Tegen UDSV kwam Stompwijk na rust te rug tot 15-10 om toen toch nog met ruime marge te worden geveld. Doelpunten Stompwijk: Sylvia Hoevers (5x), Irma van der Bosch (3x) en Eugenie van Geylswijk, Hanneke Martens en Tineke Heemskerk. Lisse-speler Edwin Diercksens toonde zich met afstand de sterkste C- speler in het Sedelaar-toernooi van badmintonclub Bacluvo in Voor hout. foto henk bouwman LEIDEN PIETER V Vliet scoorden het beslissende punt. Merenwiek haalde in de uit gestelde derdeklasderby bij Apollo in Roelofarendsveen de volle winst weg. Voor de thuis club won Rolf Driessen het en kelspel tegen Danny Plug. Met Carol van Oyen leverde de mixed het tweede winstpunt op. Lisse 2 ging met 5-3 ten onder bij het Haagse DKC 4. RUCBYMEDEWERKER I Hoog-temporugby bracht DIOK gisteren de vierde winstpartij op rij. Het Amsterdamse Ascrum werd met 69-0 van het veld ge veegd. De 3-oktoberfestiviteiten hebben geen enkele invloed op het voorbeeldige rugbyspel van de Leidse landskampioenen ge had, hoewel Ascrum op voor hand al de te kloppen ploeg was. Captain Marcel van Loon had er persoonlijk voor gezorgd dat al zijn spelers uitgerust aan de wedstrijd begonnen. Bij afwezigheid van Marcel Chaudron maakte Bert Wisse na een zeer lange blessureperiode zijn rentree op de wing. Binnen een kwartier was het al driemaal raak. Steve Smith, Gottfried Bos en Ewoud Chaudron zorgden voor 17-0. Met goed verzorgd rugby maakte het keurkorps van coach Breinburg er voor eigen publiek een prachtige middag van. De ene aanvalsgolf na de andere volgde elkaar in hoog tempo op. De Amsterdamse studenten kwamen geen moment in hun spel en moesten met lede ogen toezien hoe de blauw-gelen tot aan de rust met scores van Jus tin Verhoog, Perry Noorder- meer, Bos en Smith het spel dicteerden. Ook in de tweede helft draaide DIOK de tegen stander dol. Sporadisch kwam Ascrum nog over de middenlijn, terwijl de hardwerkende Leide- naars de score opschroefden. Met try's van Yves Kummer, Frank Beers, Smith, Wisse en Robert Broers bleef de teller uit eindelijk st^an op 69-0. In de eerste klasse speelden de Sassenheimse Bassets tegen Haarlem. In een spannende wedstrijd werd de thuisploeg door de tegenstander gedwon gen om te verdedigen. Haarlem nam het initiatief met 0-7, maar moest vervolgens toezien hoe de Bassets zich met drie penal tykicks van Rob van der Heiden terugvochten naar 9-7. Het tra ge spel van de Sassenheimers werd ze in de slotminuten van de tweede rondgang fataal. Een snelle Haarlemse spelhervatting leverde de gasten een vijfpunter en de winst van 9-12 op. Het nog ongeslagen TeWerve ontving DIOK Athletics en maakte korte metten met de Leidenaars. Spelers zoals Hensley en Natouka uit Tonga gaven de DIOK-driekwarters voortdurend het nakijken. On danks het harde werken van de voorwaardsen, werd de Leidse defensie aan flarden gelopen. Slim spel en een uitgekiende kicktechniek zorgden voor een vracht met punten. Met slechts twee try's van John Stadhouder, en Herman Ouwersloot ging DIOK met 73-12 strijdend ten onder. Aan de Smaragdlaan hadden de DIOK-dames het moeilijk te gen Breda. Het sterke Brabantse team zette DIOK de hele wed strijd met de rug tegen de muur. maar dat leverde geen punten op. In de enige uitgespeelde aanval van de tweede helft scoorde Tinka Tolsma voor de thuisclub de winnende try, 5-0. Rijnsoeverspeler Ralph van Haastrecht kwam niet verder dan een vyinstpotje. De voor sprong van de Morsclub be draagt drie punten. De vrouwen van Pecos had den in eigen huis geen kind aan Amstelveen 2. Vooral Miranda Karsdorp bleef zonder moeite overeind. Iris Sjaardema scoor de eveneens een drie. maar Lin da Wesselingh was met een overwinning wat minder op dreef. Meer dan de tweede plaats waar ze nu al staan zit er voor dit derde divisieteam nor maal gesproken niet in. LEIDEN» TACO DE VRIES nummer twee genoteerd. Hetzelfde over kwam Louis van Schaarenburg op de 100m rug voor jongens onder twaalf: 1.17.2. Fleur Bakker viel met haar 28.0 in de prij zen bij de vrouwen. Op de 50m vrije slag werd zij tweede. De 100m school voor meisjes onder tien leverde Dieuwertje Vermeulen eveneens de tweede plaats op (35.6). Een eerste plaats was er tot slot voor de jongens estafette onder twaalf. Op de 4x50m wissel tekende het viertal voor 2.29.9. De negende editie van het zwemfestijn dat bekend staat als de Hutspottrofee is gewon nen door WVZ uit Zoetermeer. LZ 1886 ein digde als vierde van de zes deelnemende verenigingen. DWK uit Barneveld wist de afgelopen twee edities van de Hutspottrofee te win nen, maar dit jaar schitterde de ploeg, die wel was uitgenodigd, door afwezigheid. Daardoor ontliepen de Barnevelders de kans om de trofee voor de derde maal in de wacht te slepen en zodoende de felbegeer de prijs voor altijd in de prijzenkast te mo gen zetten. WVZ uit Zoetermeer nam de trofee over. Voor LZ 1886. dat als vierde eindigde, zwom Remco Singeling 'een gouden race. Op de 100m vlinder voor jongens onder de zestien jaar tikte hij met 1.03.7 eerder aan dan Stephan van Iterson, die met 1.05.4 derde werd. Singeling kwam later een fractie te kort op de 100m vrije slag. Hij klokte dezelf de tijd als de winnaar (56.0), maar werd als

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20