De Algemene ook met invallers goed Studenten en Roomburg delen de buit LDG en Samen Sterk onderuit Alleen Roomburg-vrouwen succesvol Fides Pacta is ni wel schotvaardi; Sport Boon wint eenvoudig in Noord wijkerhout MAANDAG 3 OKTOBER 1994 De Algemene maakt momenteel een prachtige periode door in de veldcompetitie. De ploeg van Ed Molloy miste voor de stadsderby tegen De Danaïden twee basisspelers, maar won desondanks met 13-10. Daarmee bleef zij voor de achttiende keer op rij zonder nederlaag. het eerst aan de leiding (6-4). De openingsfase was met negen goals in dertien minuten spec taculair genoeg, maar het ver volg tot aan de rust was een stuk minder (8-5). korfbalmedewerker „Het was niet de beste wedstrijd die we gespeeld hebbben. maar ik ben erg blij met deze twee punten. Vrijdagavond kreeg ik de zekerheid dat Diana Hop penbrouwer en Perry Venema niet konden spelen. Dat is toch een behoorlijke aderlating, maar we hebben dat als ploeg heel goed opgevangen", waren de eerste woorden van coach Molloy na afloop. Zijn opluchting was begrijpe lijk, want hij was door het afval len van Hoppenbrouwer (dij been) en Perry Venema (rug) in eens twee schakels kwijt in de eerste aanval. Miranda van der l.ely en Ton Bey moesten nu hun plaatsen invullen, terwijl Wilma Sinteur in de verdediging begon. liet duurde even voordat de nieuwe begtawatwal op gang kwam, want de eerste twee ron den voor de paal van De Danaï den leverde slechts één treffer op (2-3). bij 4-4 had Alfred Lam- hooy wel een keer succes en hij bracht zijn ploeg zodoende voor Deze ontwikkeling deed zich ook in de tweede helft voor. Na dat de 11 -9 van Eric Peters volg den er twintig minuten zonder enige doelpunten. Beide ploe gen kwamen nauwelijks tot langdurige aanvallen toe, omdat de attente verdedigers veel pas sen onderschepten of moeite loos schoten konden afvangen. Voor coach Rolf I^tuperisa van De Danaïden was deze pat stelling reden om Eric Krom hout in te zetten. De gerepu teerde schutter kon echter nau welijks loskomen van Arnoud l.ambooy, die ook kon rekenen op goede rugdekking van Anne- mieke Molloy en Wiima Sinteur. Toen Kromhout acht minuten voor tijd een strafworp miste, ging de beste kans op 11-10 ver loren. „De aanvallers gingen twijfelen of ze wel of niet moes ten schieten, doordat de afvang niet goed was. Toch waren er Annemieke Molloy probeert voor De Algemene wel genoeg kansen, maar als je ze er niet in gooit, houdt alles op", moest Latuperisa spijtig vaststellen. Met twee kwam er eindelijk aanval op te zetten. Ingrid Slingerland v ging in de score. Alfred Lam- booy maakte 12-9. waarna Kromhout aan de andere kant ook succes had. Vervolgens be paalde Wilma Sinteur de eind stand op 13-10. hockeymedewerker De hockeysters van Roomburg zijn gistermiddag als enigen van de regionale vrouwenploegen tot volle winst gekomen. De for matie van Robert Montanus tri - ómfeerde met 2-0 over thuis ploeg Bennebroek. Overgangs klassen Alecto en LOHC leden een 2-0 nederlaag tegen respec tievelijk Hilversum en EHV. In de overgangsklasse A ging bezoeker Alecto in de laatste vijf minuten onderuit tegen Hilver sum: 2-0. Tot die tijd ging de strijd redelijk gelijk op. Domini que Kuijlaars drong over links meerdere keren gevaarlijk door in de Hilversumse cirkel, maar vond daar geen assistentie. Susanne Demenint creëerde tij- dens een uitbraak ook een dot om op scherp. Leiden-doel- miek Stevens had tijdens de centrum leverden de studentes kar de keepster. Aan de Hofbrouckerlaan leed LOHC een 2-0 nederlaag tegen EHV. De ploeg van Jorien Schuit speelde vooral in het laatste kwartier van het eerste deel goed over de flanken en zag dat beloond met aardig wat kansen. Te weinig agressie van de spit sen en onvoldoende positiespel stonden treffers echter in de weg. De Enschedese formatie daarentegen was slagvaardiger en schoot tijdens de rebound van een strafcorner de 0-1 rust stand in. Vrij snel in de tweede helft stonden de gasten weder- op scherp. Leiden-doel- vrouw Merlijn Thunnissen was kansloos bij een rebound: 0-2. In en tegen Alkmaar deelde Forescate de punten: 1-1. Het team van Maurits Eikenhout .begon zonder warming-up (het merendeel van de ploeg kwam te laat door een file), maar hield desondanks 0-0 tot de rust. Na dat de thuisploeg in de tweede minuut van de tweede helft een voorsprong had genomen, na men de Voorschotense vrouwen het initiatief over. Dat resulteer de wel in veel acties voor het Alkmaarse doel, maar kans om uit te halen was er in de volle cirkel nauwelijks. Alleen Anne- miek Stevens had tijdens de zesde Voorschotense strafhoek slag het vizier op scherp. Zij schoot naar de 1 -1 eindstand. In de tweede klasse A kwam Roomburg met een 2-0 over winning terug van het uitduel met Bennebroek. De Leidse vrouwen, die een duidelijke overwicht hadden, kwamen hal verwege het eerste part via Veerle van der Meer op voor sprong. Acht minuten voor tijd schoot Merel Bern een voorzet van Mathilde Alberts hoog in voor de 2-0 zege. Op eigen veld dolf Leidse Stu denten met 1-2 het onderspit tegen FIT. Aanvallen door het centrum leverden de studentes een overmaat aan kansen op, maar de afwerking liet te wen sen over. FIT daarentegen had aan twee schoten op doel ge noeg voor de 0-1 ruststand. Ma rijke Jansen bracht LSHG na tien minuten in de tweede helft langszij, maar de gasten gingen er uit een strafhoekslag alsnog met de volle winst vandoor. Bezoeker Noordwijk,ging te gen koploper Zoetermeer met 0-5 tenonder. Fleur van der Sloot kon in het tweede deel de eer voor de kustbewoonsters redden, maar liep zich vast op de uitkomende doelvrouw. De ruststand was 0-3. leiden stefan faas hockeymedewerker De hockeyers van i.eidse Stu denten hebben gistermiddag met 1-1 gelijk gespeeld legen plaatsgenoot Roomburg: 1-1. Ook de streekderby tussen Fo rescate en Kieviten eindigde met die stand. Alecto was met een 4-0 zege op dreef tegen Maarssen. Eersteklasser Forescate speel de met 1-1 gelijk tegen thuis ploeg Kieviten, 'legen de ver houdingen in kwamen de Was- senaarders in de twintigste mi nuut aan de leiding uit een veldsituatie. In het tweede deel speelden de gasten met meer overtuiging en kwamen via Reinout de Haas, die op de goe de plaats stond bij de voorzet van Martijn Braam, langszij. Op eigen veld won LOHC. dat constant het heft in handen had, met 1 -0 van Asvion. Peter van der Meer zette de Oegst- tier op voorsprong met een ver zilverde strafbal. loost van der Hout had vlak voor de pauze de 2-0 op zijn stick, maar schoot voor open doel naast. In de slot fase pushte Peter van der Meer een tweede Oegstgeester straf bal. Christiaar vegens het vloen Vloten, op de paal. Thuisploeg Roomburg kwam in de eerste-klassederby met Leidse Studenten goed weg met een 1-1 gelijkspel. Roomburg- coach Ruurd von Holtz had geen goed woord voor zijn ploeg over en benadrukte dat Roomburg van geluk mocht spreken. Zo had LSHG'er Ivo Blois na vijf minuten al pech met een schot op de paal. Tien minuten voor de doelwisseling drukte Leidse Studenten zijn overwicht via Ivo Bloys uit in een doelpunt. In de eerste tien minuten van de tweede helft zakten de gasten enigszins weg en maakte Oskar Snijders gelijk. 1.SHG liet vervolgens nog zeven korte corners en een overmaat aan veldkansen onbenut. Tegen Maarssen speelde be zoeker Alecto de beste wedstrijd Kil nog toe: 0-4. liet elltal van Rob Kerstens had van meet af aan een veldoverwicht. maar kansen bleven lange tijd uit. In de twintigste minuut eindigde een fraaie solo-actie van linker spits Winand Hacker in een strafbal (wegens 'hakken'), die Hanko Arnolds verzilverde. Alex Hagen vergrootte vervolgens in de vijfde minuut van het tweede deel de marge tot 0-2 uit een korte corner. Een kwartier later verdiende Hacker wederom een Aanvoerder Oskar Snijders van Roomburg (midden) probeert de bal te bemachtigen in de derby met Leidse Studenten. strafbal, doordat hij tijdens een actie van de bal werd gedrukt. Hij vèrzilverde die zelf voor 0-3. Op identieke wijze kreeg Hacker ook nog een derde strafbal. die Arnolds inpushte voor de 0-4 eindstand. in de derde klasse B deelde Noordwijk de punten met thuisploeg Haarlem: 2-2. Noordwijker Koen Keijzer smaakte na dertien minuten het genoegen van de^openingstref- fer, waarna Haarlem meer ging drukken. Het boog zijn achter stand om in een 2-1 voorsprong met de rust. Na de thee schoot Frank Holten 2-2 binnen uit een strafcorner. Alphen verloor in een gelij- kopgaande uitwedstrijd met 1 -0 van Nieuwkoop. Jeroen Peet oom en Mark Duffhues hadden de gelijkmaker op hun stick, maar schoten beiden voorlangs. In de vierde klasse B dolf Cat- wijck thuis met 1-2 het onder spit tegen Berkel Rodenrijs. De equipe van Robert Jan Schaart, die door veel blessures met een alternatieve opstelling begon, bertho smit dammedewerker In de landelijke tweede klasse liepen de dammers van LDG en Samen Sterk tegen hun eerste nederlaag op. LDG beet in het stof na een wild-west avondje tegen Krommenie: 8-12. Samen Sterk dichtte zich tot op hei kar de routine van IJmuiden 2 bleek echter doorslaggevend: 11-9. LDG - Krommenie: $-12 Een waar foutenfestival in 'Oos terkwartier'. de thuishaven van I.DG. De Leidenaars begonnen sterk. Twee remises en de winst van Hans Kolfoort, die er overi gens evenals zijn tegenstrever Van der I.em danig op los had geblunderd. leverden een hoop volle 1-2 voorsprong op. Daarna was het helemaal gedaan met de logica. Andre van der Kwar tel: „Neem de partij van Peter Bronstring. Na de tijdnood dwingt zn tegenstander een onschuldige afruil af. Vervol gens schudt hij een volkomen voorspelbaar slagzetje uit de mouw. Wat denk je? Peter vloog erin. En zo ging het maar door, op vrijwel alle horden." Jan Slingerland en Fred Ong verlo ren totaal onnodig waarna Hans 'Tangelder en Hein van Winkel hun optisch gewonnen stellin gen slechts ternauwernood in remise konden omzetten. Voor enig tegenwicht zorgde Barbara Graas. In een absurde partij, ge kruid met alle mogelijke mis grepen. schonk zij de Leidenaar Wim Klein op de valreep nog een puntje. IJmuiden 2 - Samen Sterk: 11- 9 De Hazerswoudenaren ver kochten hun huid duur. Dankzij onder andere prima winstpartij en van Peter Slagter, Raymond van Es en Cees de Gelder leek Samen Sterk voor een regel rechte surprise te gaan zorgen. Dat dacht ook Jan Fase, die zelf niet verder kwam dan een remi se: ,,We stonden met 7-9 voor en zowel Richard Treur als Louis de Frankrijker leken mini maal op remise uit te komen." Maar eerst werd Treur een ge heide 'plus-remise' door de neus geboord. De jonge aan winst veronachtzaamde zijn verdediging-en liet tegenstander Smit langs een laatste strohalm ontsnappen en pijnlijk hard toeslaan. Ook De Frankrijker riep in de slotfase de problemen over zich af. Na ruim vijf uur ge lijkwaardig spel. dreigde IJmui- denaar Wind op de korte vleu gel door te breken. De Frankrij ker merkte die dreiging te laat op en kwam een zet tekort: 11- Hoofd klasse In de hoofdklasse van de Dam- bond Midden Holland rekende Katwijk gedecideerd af met het debuterende LDG 2: 4-12. Het Alphense HDC leidt, met een kansloze 'hangpartij' in het ver schiet. nog even met 8-6 tegen Mariahoeve. RDC 2 gaat een moei ijk seizoen tegemoet. Met 6-10 trok Excelsior de winst eenvoudig naar zich toe. LDG 2 - Katwijk: 4-12 Leidenaar Hans Kolfoort. die in het eerste team wel beide pun ten pakte, koos tegen 'angstge- gener' Frans de Jonge een ver keerde variant en was snel klaar. Ook Wim Heemskerk ver rekende zich. zodat Jan Jungeri- us de Katwijkers op 4 uit 2 zette. LDG kreeg volop kansen maar overtuigde niet. Zo bleven Theo Uitenboogaard, Hans Willems en Fred Slingerland op onnodi ge remises steken tegen het trio Van Beelen, Klinkenberg en Dulfer. En op de winst van Kat wijkers Jan Passchier en Theo Zwetsloot viel niets af te dingen. „We hebben drie jaar lang alles gewonnen. Dit is dus wennen", aldus Kolfoort. RDC 2 - Excelsior: 6-10 Bijna kwam Excelsior nog in problemen. De Waddinxveners besloten na een 0-8 voorsprong eens lekker achterover te gaan hangen. Nico Mul. Hans Luchies en Adri van Delft lieten er geen gras over groeien (6-8) hetgeen de Rijnsburgse kopman Arie Schoneveld in een lastig parket bracht. Hij bestreed Ray mond van Es in een klassieke partij en een evenwichtige stel- In Rotterdam speelde Alphen in eèn felle strijd met 1-1 gelijk tegen Aeolus. De tactiek om vooral op snelheid buitenom te gaan, leverde de Rijnstreekploag in de eerste helft een hoop kan sen, maar geen treffers op. Aeo lus maakte in de twintigste mi nuut gebruik van verwarring in de Alphense cirkel - Nicole Jan sen viel geblesseerd op de grond - voor de 1-0 voorsprong met rust. Renate Driesen zag vrij snel na de hervatting haar goede spel beloond met de ge lijkmaker. Vierdeklasser Hisalis verloor uit met 13-0 van Loenen. De Lissese vrouwen keken met de pauze al tegen een 9-0 achter stand aan. De Leidse korfbalclubs hebben ondanks de 3-oktoberfestivitei- ten goed gepresteerd. Fides Pacta was de uitschieter met een 20-8 zege op Sperwers. Per- nix speelde tegen DVO 11-11 en kwam zodoende als laatste achttal van de nul af. De enige ploegen die helemaal met lege handen bleven waren TOP, De Danaïden en Tempo. TOP speelde bij Sparta(N) erg wisselvallig en werd dan ook bestraft met een 13-10 neder laag. Steven Baart, 'Tim van der Horst (2), Michiel Kok en Linda Dannijs zorgden na 4-0 voor 5- 6, maar bij rust was het weer 8- 7. Coach Anne van der Zaag vroeg bij de thee om meer agressie en felheid. Zijn verzoek werd niet gehonoreerd, al kreeg Steven Baart wel geel voor een elleboogstoot. Ook het inzetten van Federique de Vos leverde geen nieuwe impulsen op. Pernix bemachtigde in zijn derde thuiswedstrijd op rij te gen DVO eindelijk een punt. De Leidenaars speelden zonder Carla Kuipers (ziek) en Helene Zuurmond (werk). Hun vervan gers Janneke van Driel en Iris van der Bruggen weerden zich echter uitstekend, blijkens drie treffers. Na 6-5 bij rust was er een inzinking (6-8), die door twee strafworpen van Jeroen Wayenberg, geforceerd door Lian Tieleman, werd beëindigd. Een vrije bal van Van Driel leek de volle winst op te leveren, maar in de voorlaatste minuut werd het alsnog 11-11. Slechts een half uur hield Tempo gelijke tred met lijstaan voerder Kinderdijk (2-2). Deze goals kwamen uit handen van Erik Pons, die voorlopig de plaats heeft ingenomen van de geblesseerde Ronald Drieduite. De hekkesluiter van 1G raakte in de volgende twintig minuten 9-2 achter en deze tegenslag werkte zo hard door, dat het vertrouwen in het eigen schot nagenoeg verdween. Daardoor waren Margriet Lemkes, Martijn Hooijer en Ruud de Jong de ahi- gen die nog eens tot scoren kwamen in het 12-5 verlies. Na drie remises behaalde Fiks tegen Dindoa eindelijk de eerste overwinning: 17-16. Coach Gé van der Water had Adinda Hooimeijer en Carola van Tol omgewisseld en deze verandering bracht meer balans in beide valcken. Desondanks hadden zijn volgelingen het moeilijk, want zij stonden het grootste deel van de wedstrijd achter (1-5,6-8 rust, 10-13). Uit eindelijk brachten Theo Vreek en (2), Maikel Martens en Saco de Visser na 13-14 hun ploej veilige haven. Vorige week verspeelde Fi Pacta nog een punt tegen zwakke tegenstander, ditrr. werd bij Sperwers het kracl verschil wel duidelijk gema in de score. De tweede aan draaide nu ook naar behor, want zij was goed voor liefst treffers. Na veertig minui hadden Ilonka van der Voort Frank Peter de Haas, Jan Wi.1« Meijer ((3), Dimitri IJzerm (2), Wendy van Hooven, Co chita Prins en René vai d Vooren al voor 14-3 georj Hoewel daarna de conceitra begrijpelijk genoeg verlap werd de twintig nog wl haald: 20-9. Aanvankelijk speelde YL L den bij NIO veel te sip kwam alleen door Els vai Lu teren, Aldo Spadon en Ma Zierikzee aan scoren tO' (9 rust). De Leidenaars pakerv de tweede helft energieke ai en waren tien minuten voir t op gelijke hoogtë gekomei. vu het r t dat er een s werd gemist (11-10). Dar moesten zij tot de slotmnq wachten op de gelijkmake, Erik van Lunteren vervaarlig uit een strafworp, welke dd Kitty de Wit was binnengelaal 14-14. Poulegenoot Crescendoke tegen ALO eveneens langlu tegen een achterstand aar c overigens nooit groter wercdi drie punten (3-6). Edwin vi der Kraan en Wijnand AJbr ingevallen voor Gertjan Ie sing, brachten hun club vin de stip eindelijk eens aan d> li ding (12-11 en 13-12). I laatste tegenaanval eincg echter in een strafworp, zjg de punten ook hier met li- gedeeld moesten worden. Velocitas behaalde in deq derste regionen van 3N eerb langrijke 10-9 zege op RWA 1 equipe van Klaas Bosman speelde een 5-3 voorspronj I 6, 6-7), doordat zij geen u woord had op het fysieke ved digen van de tegenstander, g ce Kamphuis, Steven de Ren en Arjen Kwestro maakten volgens 9-7 en deze voorspm werd niet echt bedreigd,, vvü de laatste tegentreffer werd de slotminuut gemaakt. Ook Madjoe nam drie punt afstand van de degradatiepla sen door de 10-5 overwinni op Vriendenschaar(B). De Riji burgers kwamen door de zw< ke tegenstand niet tot hun be spel en lieten een 3-0 vq sprong zomaar glippen (4l Elise Blankert, goed op d^ met drie goals, Waas Star, M co Ravensbergen, Petra en Ml Bastiaanse brachten in de gende twintig minuten de sta op 9-4 en hier had de the ploeg niet meer van terug. 1 kwam in het eerste kwartier ste vig onder druk, maar hield de schade beperkt tot 0-1. Cen trum-spits Wouter de Mol, die ook verdienstelijk werk vericht- te op het middenveld, maakte voor de pauze gelijk: 1-1. Dary- on van Duijn deed het voorbe reidende werk. Vijf minuten voor tijd trof Berkel Rodenrijs doel voor 1 -2. ling. Om zijn team toch nog een verrassende puntendeling te bezorgen, veranderde Schone veld van strategie en koos de aanval. Hij forceerde een door stoot waarvan de gevolgen door Van Es iets beter waren inge schat. HDC - Mariahoeve: 8-6 Alle hoop is gevestigd op Arie van Diggele. „Maar ik geloof er niet in", aldus Erik Jan van Ree- nen. „Het leek een strijdbare stand, maar Van Diggele kon zijn omsingelingsstrategie net niet volhouden. Nu heeft Van Hal twee schijven meer en kan wit alleen maar afwachten, dat wordt dus 8-8." Van Reenen en Arie Brunt wonnen hun partijen die in spektakel overtroffen werden door het gevecht dat eerste man Wim Meijer leverde tegen Harrie Zandvliet. De laatste speelde vol op de winst. Meijer verdedigde echter uiterst bekwaam en wist met mes scherpe counters voldoende druk op de ketel te houden. leiden wilmar atletiekmedewerker In een goede tijd van 48.39 won Willem Boon zaterdag met bijna drie minuten voor sprong de Omloop van Noor- dijkerhout. De strijd om de tweede plaats werd na vijftien kilometer pas op de streep beslist in het voordeel van Ba taaf Dirk van Beelen (51.29). Voorhouter Boon liep de af gelopen weken vooral vijf en tien kilometers, maar bleek over voldoende conditie te beschikken om de voorsprong gestaag uit te breiden. „De af stand was wennen, maar ver der was het alleen eenzaam." Achter Boon bleven Van Bee len, Delftenaar Jan Vermaas en Amsterdammer Mach iel Pittman over van het achter volgende groepje. Van Beelen had de sterkste eindsprint, op één en vier tellen gevolgd door Vermaas en Pittman. Onder de 235 deelnemers was Vermaas' echtgenote Sylvia de snelste vrouw. Zij bleef re gio-favoriete Tineke van Ger- ven -(De Spartaan) minder dan een halve minuut voor (64.02 om 64.29). Singelloop In de nationale Singelloop in Breda was Henk van Veizen rond de dertigste plaats we derom de beste regio-atleet. De Warmonder slaagde er echter niet in bij de veteranen zijn derde wedstrijd voor het landelijke KNAU Run Clas sics-circuit te winnen. Wel verbeterde Van Veizen zijn toptijd op de halve marathon tot 1.09.40. Clubgenoot Jo Ferket liep als vierde veteraan een tijd van 1.11.09. In Mijd recht won Theo van der Veer gisteren een plaatselijke titij kilometer. Ondanks de ma ije tijd van 31.39 bleef de Leider dorper (AV Holland) n Amersfoorter Hol en Utrecli- ter Bader wel sterke corcur- rehten voor. In de Zwolsema^ rathon liep Marja Hcgem boom een tegenvalendq 3.22.48. Meerkampen Met de tiende achterenvol- gende winst in de clubneer- kampen van AAV '36 leves- tigde Ruud van Maurk dit weekeinde opnieuw zijrveen zijdigheid. De AlpbnaaJ kwam tot een puntenotaal van 5956. Het sterkste ader- deel van de zilveren meaillist van het afgelopen NT was vanzelfsprekend de 110 neter horden (14,7). Van Naurikj sprong echter ook 6,56 ^r en 1,90 hoog en bleef mt dej polsstok clubgenoot Bobj Dongelmans de baas (3,80 om 3,60). Dongelmans (otaal 5551wierp wel de speenterk naar 52,04. In Lisse won Den nis Verhaar - onder mee 16.4, op de 110 meter horden- dc Spartaan-tienkamp met totaal van 5638. In Alphen was Maiëlle Stokdijk de beste vrouwlijke zevenkampster (43591. D Al phense presteerde zeer ter! met 16.2 op de 100 netei horden en respectievelijks,24 en 1,63 ver en hoog. Bes? A junior was Dirk-Jan Verneei (AAV), die onder r 36,58 discus tot een 5117 kwam. Opvallend wrer verder de hoog- en vrte sprongen van eerstejaar: C junior Jolanda Kortmanm'an AAV '36 (respectievelijk .55 en 4,92).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18