Valk ziet Go Ahead niet als eindstation n 'Twijfels van ouderen zijn weggenomen' Sport De Ruiter op de wip in Egypte Martin Broere traint twee concurrerende ploegen chterlijn ZATERDAG 1 OKTOBER 1994 23 Koudekerker bezig aan vijfde seizoen in betaald voetbal Marcel Valk is al weer aan zijn vijfde seizoen als betaald voetballer begonnen. Na drie jaar Den Haag (de FC en ADO) en één seizoen RKC, zijn het nu de kleuren van het Deventer Go Ahead Eagles die door de Koudekerker wor den verdedigd. Met plezier worden verdedigd, want Valk is blij met de kans die hij nu op de Adelaarshorst heeft gekregen. TFpïr 3 TEL -~r- Marcel Valk, hier in duel met Henk Langemaat: „Ik heb bij FC Den Haag geleerd dat je je mond ook wel e tegenover dat trainers best mogen luisteren naar spelers." HOUTEN *CPD Nol di* Ruiter (54) windt ei geen doekjes om. IX* bonds coach van Egypte heeft het niet gemakkelijk, zijn nieuwe job vergt veel meer aanpas singsvermogen dan hij aan vankelijk had gedacht. De kans dat hij zijn contract uit lijkt niet zo groot. „Al- tha kleit maanden geleden toen ik daar begon. I let werkklin: is me niet meegevallen, daar ben ik eerlijk in. Er gebeu soms dingen achter mijn rug waar ik gean peep op heb. De achterdocht is groot, r ik l len" KOUDEKERK GERT-JAN ONVLEE Desondanks hoopt de 27-jarige speler die (natuurlijk) bij Kou dekerk begon en vervolgens via Roodenburg, RCL en UVS in het betaald voetbal belandde, dat Go Ahead Eagles niet zijn eind station als voetballer zal zijn. Enerzijds is daar de afstand van 13U kilometer die hij vrijwel da gelijks tweemaal moet afleggen, maar ook is er de hoop dat hij zelf nog wat hoger kan uitko men. „Tot nu toe is er steeds een stijgende lijn te zien. RKC mag je hoger inschatten dan Den Haag en Go Ahead Eagles behoort weer wat sterker te zijn dan RKC." Valk zegt het voorzichtig en daar is ook alle reden toe. Op dit moment bevindt hij zich met zijn 'Adelaars' op de rang lijst immers onder zijn oude Waalvvijkse vereniging. „Maar dat zegt nu natuurlijk nog niet zo veel. Daarbij hebben we met Go Ahead dit jaar al wel van RKC gewonnen." En werd mede door een treffer van Marcel Valk met 2-2 gelijk gespeeld tegen Feyenoord. De komende periode zal moeten uitwijzen hoe ver de polsstok van het best wel ambi tieuze Go Ahead dit seizoen reikt. De club die niet alleen Valk, maar ook Joop Hiele, Mark Verkuil en jack de Gier op de Adelaarshorst liet neerstrij- ALPHEN AAN DEN RIJN WILLEM SPIERDIJK DAC-trainer Ton van den Bos had best nog wat overredings kracht nodig om zijn volleybal lers warm te maken voor een avontuur in de eerste divisie. Vooral de ouderen in het Al- phense team twijfelden of ze de energie nog konden opbrengen. Maar Van den Bos overtuigde de 'routiniers'. „Ik heb ze voor-* gehouden dat je de jonge spe lers de kans niet mocht ontne men om op dit niveau te spe len." DAC kreeg de plaats in de eerste divisie min of meer in de schoot geworpen. De Alphena- ren slaagden er vorig jaar niet in om via promotie/degradatie wedstrijden een plaats in de op een na hoogste klasse in de wacht te slepen. Door de terug treking van WC Geldrop uit de eredivisie kwam er echter toch nog een plaats vrij in de eerste divisie. Binnen de ploeg werd er nog flink gediscussiëerd over de vraag of van de geboden moge lijkheid gebruik moest worden gemaakt. Van den Bos: „Ik kon me de bezwaren van de oudere spelers wel voorstellen. Het zijn over het algemeen mensen met drukkere banen, een drukker sociaal leven. Dan is het fysiek misschien nog wel op te bren gen, maar vaak is het mentaal moeilijk. Het is mijn taak om daar op te letten. Spelers bijtijds rust te gunnen. Dan komen ze maar een keer minder trainen en gebruiken ze de training dat ze er wel zijn, zo effectief moge lijk." ken, ontmoet de komende we ken Vitesse, MW, Ajax en Dordrecht op z'n weg. Een vier tal tegenstanders dat naar Valks mening toch wel vijf punten moet opleveren. „Vooral omdat we thuis voor maar weinig ploe gen bang hoeven-te zijn. Goed, we hebben geen ploeg om Eu ropees voetbal te halen. Maar een plek in de middenmoot, be reikt met leuk, aanvallend voet bal, moet er voor ons absoluut inzitten." Hoe het in de stand van de FIT Telecompetitie ook uitpakt, in Deventer is Valk in elk geval wel meer in een 'voetbalomge ving' beland. „De sfeer, de en tourage rond Go Ahead is een stuk aantrekkelijker dan bij RKC. Alleen het stadion al. De Adelaarshorst is leeg al sfeervol. Bij RKC moet het stampvol zijn om wat sfeer te hebben." Waarmee Valk overigens niet wil zeggen dat hij het in Waal wijk niet naar zijn zin heeft ge had. Integendeel zelfs, hij heeft daar zijn plezier in voetbal weer helemaal teruggevonden. Ple zier dat in zijn laatste jaar bij FC Den Haag heel ver te zoeken was. „Onder Adriaanse heb ik in Den Haag een schitterende tijd gehad. Maar dat laatste jaar, met De Ruiter en Wotte, was rampzalig." Marcel Valk behoorde dat sei zoen in het Haagse Zuiderpark tot de rriet ongetalenteerde De verwachtirfg is dat DAC het moeilijk krijgt in de eerste divisie. Van den Bos deelt die mening. „Het grote verschil is de slagkracht. Op dat punt doen wij waarschijnlijk onder voor de meeste, ploegen. Wij beginnen dit jaar met krachttraining: ei genlijk te laat, want de effecten daarvan merk je pas over een jaar of anderhalf. Toch ziet de Alphense trainer ook sterke punten in zijn team. „Ik denk dat wij een behoorlijk vaste pass hebben. Daardoor kan de aanval gemakkelijk in stelling worden gebracht en kost het vaak niet zoveel moeite om de service terug te halen." In de oefenperiode speelde DAC twee aardige partijen te gen eerste-divisieploegen. Van den Bos wil er niet teveel con clusies aan verbinden. „Maar het heeft wel duidelijk gemaakt dat we toch best kans hebben op een veilige plaats in de mid denmoot." Vorig jaar vervulde Van den Bos de functie van technisch di recteur bij zijn vereniging. Dit seizoen keert hij terug als trai ner van het eerste team. „Ik ben ook vorig jaar nauw betrokken geweest bij de ploeg, ik verzorg de ook de training van het blok en de veldverdediging. Toen trainer Peter de Beer van het eerste herenteam opstapte, heb ik meteen gezegd dat ik de boel niet in de steek zou laten." De trainer Iaat de coaching overigens over aan Frans Boe- renfijn. Van den Bos: „Dat de trainer ook de coaching ver zorgt, is veel te vaak een auto matisme. Ik vind dat er betere coaches zijn dan ik. Ik voel me 'bende van zes' die werd terug gezet naar het tweede team. Valk was volgens De Ruiter en de inmiddels bij de FC Lisse werkzame Wotte niet meer in de groep te handhaven. Het 'lastigste jongetje van de klas' had een veel te grote mond, daarbij wilde hij op de training nog wel eens over de schreef gaan. Valk erkent dat hij in dat jaar niet altijd even verstandig bezig is geweest. „Ik heb er van geleerd dat je je mond ook wel eens dicht moet houden. Maar daar staat tegenover dat trainers best mogen luisteren naar spe lers. En dat zat er bij de Ruiter en Wotte dus absoluut niet in." Na een zomer vol onzeker heid waarjn Heerenveen en FC Utrecht om verschillende rede nen afhaakten als geïnteresseer de clubs, was daar plotseling dus RKC. Waar hij vooral na de winterstop, toen Hans Verèl was ingeruild voor Bert Jacobs, met heel veel plezier actief was. „Ja cobs bracht bij RKC het voetbal terug." Zoals Valk tevreden was met RKC, was de club dat met de Koudekerker. Desondanks te kende Marcel Valk voor Go Ahead toen die club bereid bleek de transfersom van drie ton over te maken. „Het duurde vorig seizoen heel lang voordat RKC zeker was van nog een jaar eredivisie. De club liet daardoor de optie tot koop verlopen. Toen Go Ahead zich meldde, heb ik dat ook direct tegen Ja cobs gezegd. Die wilde me graag houden, maar van de club hoorde ik niets. Toen heb ik maar voor de zekerheid van Go Ahead gekozen. Anders had ik misschien terug gemoeten naar Den Haag. En daar in de eerste er te veel bij betrokken, ben te veel bezig met winnen of verlie zen. Daardoor kan ik soms niet goed genoeg 'op korte termijn', namelijk die wedstrijd, analyse ren. Ik zit wel op de bank, geef de coach ook adviezen, maar hij bepaalt het uiteindelijk." De inwoner van Kockengen is inmiddels al jarenlang bij DAC actief. Soms stopt hij een jaartje als trainer om bij te tanken. „Dan ga ik wedstrijden in de divisie spelen, dat trok me hele maal niet." Een keuze waar hij absoluut geen spijt van heeft. Maar wel een keuze met nadelen. Ook al omdat zijn vrouw (tot vorige maand zijn vriendin) een ver huizing naar Deventer niet zag zitten - Valk:/,,Niet zo gek als je hier in Koudekerk je familie, vrienden en je werk hebt" - maakt Marcel Valk evenals vorig seizoen nog altijd veel kilome ters. „Wat dat betreft is een ver eniging in het westen natuurlijk een stuk idealer. Al was het al leen maar omdat je daar wel blijft hangen na een training, terwijl ik nu na een kopje koffie vaak weer weg ben." Die nieuwe vereniging zal eredivisie bekijken, want daar heb je normaal gesproken geen tijd voor. Ik kondig in dat geval al aan het begin van het seizoen aan dat het m'n laatste is. Dan heeft de club genoeg tijd een ander te zorgen en je voorkomt £rmee dat je als trainer op grond van je resultaten aan de kant wordt gezet." Van den Bos beoefent een creatief beroep, hij is werkzaam in de reclamewereld en hoort in dan wel weer een hetere club moeten zijn dan Go Ahead Eagles, haakt Valk in op die al eerder gememoreerde stijgende lijn. Valk spiegelt zichzelf daar bij 'een beetje' aan Alfons Groe nendijk. „Toch een zelfde type speler als ik, behalve dan dat hij links is en ik stijf rechts. Hons kwam via Den Haag uiteindelijk toch ook bij Ajax en Manchester City terecht. Dus hoop is er al tijd. Daarbij ben ik nog lang niet uitgeleerd en heb ik me tot nu toe steeds vrij gemakkelijk aan een hoger niveau kunnen aan passen." Geel Een van de onderdelen waarop Valk niet behoeft te worden bij zijn vakgebied tot de top van Nederland. De DAC-trainer denkt niet dat hij voordeel heeft van zijn creatieve beroep op het volleybalveld. „Het is eerder omgedraaid. Als je van die su per-ego's als goede sportmen sen vaak zijn, een team weet te maken, heb je daar maatschap pelijk ook wat aan. Daardoor ben ik misschien wel directeur van een reclamebureau kunnen worden." gespijkerd is 'het verzamelen van gele kaarten'. Zo miste de buiten het veld zo bedeesde Koudekerker in zijn laatste sei zoen bij UVS al tien wedstrijden wegens schorsingen en verdien de hij vorig seizoen in de eredi visie het predikaat 'topscorer' met maar liefst elf gele prenten. „Veel, maar dan ook veel te veel voor een speler op mijn posi tie", beseft hij zelf. „Maar ik kan nu eenmaal slecht tegen m'n verlies. En ik kan niet tegen on- recht. Dus doe ik regelmatig m'n mond open en zorg ik er op het veld te vaak zeil dat ae zaken rechtvaardig verlopen." Bij Den Haag leverde die ver- zamelmanie van de te impulsie ve Valk eerder problemen op SPORTAGENDA VOLLEYBAL EERSTE DIVISIE B: DAC - The Smash (16.00), TWEEDE DIVISIE B: Huizen NO VO 1 7.00), DERDE DIVISIE E: Gemini/K Eurornail 2 (14.45), Zovoc - LUSV (15.30) TWEEDE DIVISIE C: Euromail - Gemim/K. DERDE DIVISIE E: RVC Leython (16.30), Riva - VCS (14.00); PROMOTIEKLASSE; RVV - DVC. Radisu 2 Gemini 2; EERSTE KLASSE A; Zovoc - NOVO; B: Nivoc - Rid derveld j bal in de buurt. De opmerking is van Peter Kruit. Gemaakt na het du el tussen Quick Boys en Fleer- jansdam. De bij de Katwijkcrs na een uu« spelen als invaller in het veld verschenen Leidse spits had het zijn directe bewaker Pippi Pruymboom (wat een schitterende naam trouwens) in die korte tijd zo lastig gemaakt dat de Heerjansdammer ten einde raad maar had besloten hem een forse elleboogstoot te verkopen. Onbestraft, want de actie was scheidsrechter Kohier ontgaan. De leidsman hield op dat moment waarschijnlijk de bal in de gaten, en die was, zoals reeds gememoreerd, er gens anders. 'En er was niet eens een bal in de buurt.' Kruit zal het wel- niet zo bedoeld hebben. Maar het lijkt er op dat de oud-Roodenburger de actie van Pruymboom minder 'lullig' zou hebben gevonden als dat ronde ding wel voor zijn voeten had gehobbeld. Een merkwaar dige redenering, als je het mij vraagt. Ik zie tenminste geen enkel verschil. Of iemand nu bewust een elleboog in jouw •richting stuurt als de bal wèl in de buurt is of dat doet als het le der zich ergens anders bevindt: een bewust uitgedeelde elle boogstoot blijft een bewust uit gedeelde elleboogstoot. En als zo n stoot dan al ergens thuis zou horen (in een of ande re onbekende oosterse vecht sport zonder scheidsrechters of zo); op een voetbalveld in elk geval niet. Heerlijk, ze bestaan nog. Trainers die na afloop van een be paald niet prettig verlopen par tijtjevoetbal (want een dikke nederlaag) de klasse opbrengen om de tegenstander te compli menteren. Joop Warner, de oe- fenmeester van Spijkenisse, is er zo eentje. Na door Katwijk met 5-0 te zijn afgestraft, stapte Warner, na enig aarzelen, zater dag de kleedkamer van de rege- rend amateur) ampioen van Ne- met De Ruiter. Vorig seizoen lag dat met Jacobs heel anders. „De Ruiter bleef die zaken maar be nadrukken, dat werkte eerder averechts. Jacobs maakte er grapjes over. Zo van: volgend jaar krijg je maar de helft van je salaris af, je speelt zelf'ook maar een half seizoen." Opmerkingen die op de wat langere termijn hun effect niet lijken te hebben gemist. De eer ste vijf duels leverden de Kou dekerker slechts één gele kaart op. Het lijkt dus de goede kant op te gaan. Valk: „Ik doe er ook serieus mijn best voor. Maar het is lastig de aard van het beestje te veranderen, dat kan ik je ver zekeren." derland binnen om de daar ver zamelde spelers te bedanken voor de voetballes. Ik weet niet hoe het u vergaat als u zoiets leest. Maar wat mij betreft kan die Warner de eerst komende vijf jaar niet meer stuk. En Spijkenisse zie ik na af gelopen zaterdag ook direct als een serieuze kandidaat om het Katwijkse bastion binnen af zienbare tijd te slopen. Ik be doel maar: met zo'n trainer moet Spijkenisse toch een ge ducht woordje mee gaan spre ken in de 'eredivisie van het za- terdagvoetbal'? Aan het inzicht en het relative ringsvermogen van Warner zal hel in elk geval niet liggen. irkelspelerConsten van hnndbaltopper Sittardia dacht voor het duel met E&O het ei van Columbus te hebben uitgevon den..Om zijn bewakers in deze contactsport bij uitstek te glad af te zijn had de Sittardiaan zijn shirt met zeep ingesmeerd. Een lumineus idee dat echter werd teruggefloten door de scheids rechters. Toen Consten begon te zweten en zijn shirt ging schuimen verplichtten zij de handballer zich af te drogen en een ander shirt aan te trekken. Een duidelijk geval van geen ge voel voor humor. Jammer ook, want nu zal deze actie geen navolging vinden. En dat was nu net zo leuk geweest. Persoonlijk had ik dan zeker wekelijks een bezoekje aan een handbalvvedstrijd op het pro gramma gezet. Ik was zelfs de trainingen gaan bezoeken, denk ik. Schitterend toch: al die inge zeepte mannetjes en vrouwtjes op een dan natuurlijk ook vol zeepsop liggende, toch al glad de speel vloer. Dan hoef je geen eredivisie handbal te spelen om die Vijf Meihal vol te krijgen. Als ik de gisteren in deze krant opge voerde woordvoer der van de UEFA mag geloven (en waarom zou ik dat niet?) is er een goede kans dat AC Milan nog redelijk ongeschonden uit De Ruiter zal in géén geval gebruik maken van de optie van een jaar die hij met de Egyptische voetbalbond was overeengekomen. Per 1 juni 1995 moet hij laten weten over hij zijn contract wil ver lengen. „Neen, daar /.iet het op dit moment zeker niet naar uil. Ik merk nu al weer standen wanneer ik tien da gen naar Nederland wil om de verjaardag van mijn vrouw te vieren. Terwijl alles punctueel geregeld was in de overeenkomst, die ik twee maanden terug heb afgeslo ten. Ik mag een aantal keren per jaar naar huis, het aantal tickets is zelfs afgesproken. Maar nu puntje hij paaltje komt, gaan ze ineens moei lijk doen hij de Egyptische voetbalbond." Het enthousiasme waar mee Nol de Ruiter bijna twee maanden geleden aan de slag ging in Egypte, is aan- zienlijk bekoeld. „Ik heb mis schien toch een beetje on derschat dat ik in een heel andere cultuur zou belan den. Met andere gewoon ten." het 'flesje-gevuld - met water-in cident' komt. De niet met name genoemde zegsman noemde als strafmaatregelen het overspelen van het duel tussen At Milan en Austria Salzburg op neutraal terrein, een reglementaire 1 0 nederlaag voor A(Milan, een geldboete of een ban op één-of meer thuiswedstrijden van Milan in het eigen San Siro-sta dion. En dat valt mij persoonlijk ei genlijk reuze mee. Ik bedoel maar, een ooit in Amsterdam op het veld geworpen ijzeren staaf hield Ajax voor straf een Europees seizoen aan de kant. Daarna dienden de Amster dammers ook nog eens drie thuisduels uit te spelen. En het nog immer vers in het geheugen liggende I Icizcl-dra ma betekende voor de Engelse voetbalclubs in het algemeen en Liverpool in hel bijzondereen nog langere verbanning uit de diverse Europa Cup-toernooien. Vergeleken met die sancties zou Milan dus goed wegkomen. Al wordt de kans dat de club van Ruud Guiiit zich met Ajax vooi de laatste acht van de Tam pions League plaatst waar schijnlijk wel een stuk kleiner. Het blijft natuurlijk de vraag of de UEFA met dit soort straf maatregelen wel rechtvaardig bezig is. Een (thuis)club bestraf fen als-ie in gebreke is gebleven, daar is niks mis mee. Maar een miljoenenbedrijf als AC Milan te grazen nemen omdat een ge stoorde fan toevallig een flesje water naar het hoofd van een Oostenrijkse doelman gooit (en dat nog raakt ook), oogt al een stuk minder logisch. Je kunt als thuis spelende vereniging in re delijkheid gesproken niet alles en iedereen voor zijn, denk ik persoonlijk. Gedachten die bij de UEFA dui delijk niet leven. Daar in Zwit serland vinden ze hel wel ge makkelijk om de thuisploeg in dit soort gevallen automatisch in staat van beschuldiging te stellen èn te bestraffen. Een handelwijze die trouwens nog altijd mooie perspectieven biedt aan supporters van bezoe kende clubs. 'Hoezo, we staan achter met 2-0, we zijn bezig te verliezen? Geef op dat flesje met water. I fier gaan we eens lekker een 3-0 overwinning van ma- ken.. VOLLEYBALVERSLAGGEVER Voor Martin Broere wordt het een druk jaar. Hij traint twee ploegen in de pro motieklasse. RW en Leython. die ook nog eens eikaars concurrent zijn. Drie ploegen komen dit jaar in een hogere di visie uit. DAC. NOVO en de vrouwen van Gemini. Bij DAC vertrok Rogier Brand voor zijn studie naar Enschede en Meivin van de Meer ging naar het tweede. De selectie werd versterkt met Marcel Boeren van Gemini, Steven Bolsterlee (Zevenhui zen), die gaat spelverdelen en Otto Smook van Symmachia (Letho Print). In de tweede divisie B maakt NOVO. zijn opwachting. Onno Draver werd omge turnd van buitenaanvaller tot spelverde ler (naast Kees Ouwehand), terwijl twee lange mensen voor de midpositie aange trokken werden. Olaf Knoop met 1.97 (ex-OVRA) en Jan Koek met 2.07, die na zijn basketbalavontuur terug is. Verder kwam Eric de Muinck van LUSV over en naiH Eric Opielder de plaats in van Mac- co Korteweg-Maris die naar het tweede ging. Gemini vond good-old Casper Brussee bereidt het spelen eraan te geven en de training op zich te nemen als opvolger van Leon Jungschlager. Hier stopte Ray- lon Mattheeuw en ging Marcel Boeren naar DAC, maar werd met Daan Meys en Rene Duynesveld uit het tweede de se lectie weer op peil gebracht. LUSV heeft hoge verwachtingen. Het haalde met Bert Frank een nieuwe trai ner binnen. Wilco Saab (naar RW terug) en Eric de Muinck (naar NOVO) vertrok ken, maar er was genoeg animo van nieuwe spelers. SKC zag Martin de Kort en Alex Ogrel vertrekken naar LUSV; uit Zeeland kwam een speler en het jonge talent Joep Arts werd doorgezet. Vrouwen Bij de VTOUwen promoveerde Gemini naar de tweede divisie. Het nam mids- peelster Rachelle Hoedemaker over van Leython en zette libero Renate ten Have en. buitenaanvalster Anneke Bleichrodt door. Trainer en coach Bernard van de Pols hoopt bij de eerste zes te eindigen. In de derde divisie kende VCS een slech te voorbereiding. Spelverdeelster Anja van de Meer is net bevallen, waardoor iemand anders voor haar positie mooest worden klaargestoomd. Ada Verdoes stopte en weliswaar kwam Mirjam Bors- jes terug, maar zij is voorlopig nog ge blesseerd. Bij Leython bleef Ruud van Houwelingen trainer. Hij zag Rachelle Hoedemaker vertrekken naar Gemini en Joke Spriet- sma naar Radius. Spelverdeelster Ineke Snelting stopte. Van Gemini kwam de 16-jarige ex-Leython jeugdspeelster Da na The terug: zij gaat de spelverdeling verzorgen. Uit Groningen kwam de tweede-divisiespeelster Jolanda van de Horst (een hardslaande libero) enivan SKC kwam Loeki van der Kuyl voor de buitenaanval. Ook 18 jaar is Bianca Bouwmeester van In Up Go. Tot slot kwam Willemijn Berg (tweede divisie) de gelederen versterken. Dat betekent op papier tien speelsters, een bredere selec tie dan Leython ooit had. Het team ver wacht bij de bovenste zes te eindigen. Leython brengt een heel jong team op de been, met veelal eigen kweek spelers. Ri chard Scholtes kwam terug (van Utopia), evenals George Leenen (van RW). Jasper van Elk als spelverdeler gaat spelen. RW heeft zonder meer kampioenaspira ties. Behalve George Leenen vertrok ook Kiryl Poelman (Tilburg), maar kwam er routine terug met middenaanvaller Wil co Saab. Een 2.06m lange speler (Marco Wensveen) kwam over uit Tilburg en jeugdspeler Ronnie de Mooy begint in het tweede, maar gaat wel mee met de selectie. Bij *de vrouwen kwam bij RW slechts Wilma van de Meer uit Alphen erbij. Voor de rest bleef iedereen bij de eigen vereniging. Trainer Sime Boom heeft er hard aan getrokken en heeft het volste vertrouwen in een goede middenmoot positie in het eerste jaar. DAC zag Trees van de Pijl en Tine Bruin stoppen, maar kon de groep met OlgaVrouwenvelder aanvullen. Trainster en coach is Dineke Bor>scher. DAC debuteert in eerste divisie door: Gert-Jan Onvlee Van van den Bos: „Ik heb de ouderen voorgehouden dat je de jonge spelers de kans niet mocht ontnemen om eerste-divisieniveau te spelen." foto ben de bruyn Wereldrecord honderdplusser BRISBANE RTR Zwemidool Kieren Perkins heeft er in Australië een concurrent hij. Ze héét Mary Maine en zwom in Brisbane het wereldret ord van de eeuw. Bij de wereldspelen voor veteranen legde Maina de 50 meter vrije slag af in 5 minuten en 12,34 seconden, een nieuwe toptijd in de categorie boven 100 jaar. De krasse Australische is 101 en de enige deelneemster in haar leeftijdsgroep.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23