MEUBELPLEIN LEIDERDORP Politiebond steunt gestrafte agent Smalspoor begint zijn 'winterslaap' Onderzoek baggerstort in Oostvlietpolder IS onze prijs HOUTWERF KEUKENS Lammenschansweg 130 Leiden Tel. 071 - 76 93 45 Eic^mrois T N P E RIE U R IPS? WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 LEIDERDORP BRENDA FILIPPO De Algemeen Christelijke Politiebond (ACP) is het 'absoluut niet eens' met de disciplinaire straf die een hoofdagent uit Sassenheim van burgemeester C. Goekoop opgelegd heeft gekregen. De ACP kondigt aan het voorwaardelijke ontslag aan te vechten. „Er is geen sprake geweest van bewust fysiek ge weld en zeker niet van plichtsver zuim", weet ACP-woordvoerster M. van Erp. Van Erp wil niet in detail ingaan op de verhoren en onderzoeken door de leiding van de politie en de rijksrecher che, maar is er van overtuigd dat de politieman niet buiten zijn boekje is gegaan. Ze verwacht dat dit tijdens de strafzitting op 11 oktober duidelijk wordt. Ook de betrokken hoofdagent is bij zonder ontevreden over het onderzoek dat plaatshad. „De uiteindelijke beslis sing van Goekoop is gebaseerd op spe culaties. Het was een heel formeel ge sprek dat overliep van opmerkingen als 'het zou kunnen zijn', 'het is mogelijk dat'. En daar kun je alle kanten mee op", is het commentaar van de politie- „Ik heb tien jaar lang een uitsteken de slaat van dienst gehad. Dan mag je twee jaar lang niet meer met honden werken en word je overgeplaatst. En na die twee jaar kan ik dan weer terug naar Katwijk." Dat hij zijn hond kan te rugkopen, vindt de Sassenheimer 'nu even het belangrijkste'. „Hij hoort in het gezin thuis. Dat gaat hartstikke goed, ook met mijn zoontje." De reden dat de korpsleiding de man heeft ver boden met honden te werken, is dat hij dan regelmatig ingezet worden bij gewelddadige Volgens de voorzitter van de dienst commissie J. Wagenaar heeft het veel politiemannen gestoken dat deze kwestie door de korpsleiding hoog werd opgenomen 'terwijl in de IRT-af- faire alles met de mantel der liefde werd bedekt'. Daarbij vonden agenten dat de korpsleiding de zaak met te veel ophef in de publiciteit bracht. Wage naar: „Maar bij een moderne organisa tie past een open structuur. Wat mij wel tegenstaat is dat de afhandeling van deze zaak zo lang heeft geduurd. Het is inmiddels al een jaar geleden dat het gebeurde." Wagenaar zegt dat 'vroeger' discipli naire maatregelen vooral intern wer den afgehandeld. Daarbij kwam het bij de rijkspolitie wel eens voor dat agen ten die in de fout gingen vrij geruisloos naar een ander korps werden overge plaatst. Volgens Wagenaar hoeft de maatregel van Goekoop er niet toe te leiden dat agenten extreem voorzichtig worden met het toepassen van geweld. „Dan zou je nooit meer op straat kun nen komen. Maar je bepaalt zelf hoe veel geweld je gebruikt." Tevredenheid eerste seizoen bij Valkenburgse meer VALKENBURG MARCO V „Het is eigenlijk het begin van een win terslaap, het laatste ritje van dit jaar", typeert R. Kooien van de Nederlandse Smalspoor Stichting (NSS) hel einde van dit seizoen. „Althans, zo lijkt het. We hebben hier op de nieuwe locatie nog genoeg te doen. De locomotieven onderhouden, het bestaande spoor uit breiden en natuurlijk het museum in richten." Vorig jaar verhuisde de NSS van de Katwijkse Zuidduinen naar het recrea tiegebied rond het Valkenburgse meer. Het eerste jaar op de nieuwe plek was een moeilijke periode. Kooien: „We hadden toen een moeilijke start. Dat was ons aanloopjaar. Over dit seizoen ben ik absoluut tevreden. We begon nen aarzelend, met in het begin maar weinig bezoekers. Maar al snel zette zich een stijgende lijn in, die zich ge lukkig ook doorzette. Langzaam maar zeker krijgen we naamsbekendheid. Met het aantal bezoekers dat we nu hebben kunnen we de stoomlijn in elk geval exploiteren." Toch wil Kooien nog wel wat verbeterd zien. „De men sen die nu komen zijn heel enthousiast maar klagen dat we zo moeilijk te vin den zijn. Dat klopt. Er staat nergens aangegeven waar we zitten. Nog niet tenminste. Als het goed is gaat dat bin nenkort gebeuren. Hel kan dus nog be- Voor volgend seizoen staat er heel wat nieuws op stapel. „We gaan het spoornet met ongeveer achthonderd meter verlengen", vertelt Kooien. „De lengte van het traject komt dan op ruim drie kilometer. Verder gaan we het spoor verstevigen, zodat er ook zwaardere locs op kunnen rijden. Het belangrijkste is natuurlijk het museum. Nu hebben de mensen alles na zo'n anderhalf uur gezien. Straks, als het museum klaar is, kunnen we ze een ochtend of een middag vermaak bie den. We vertellen met behulp van ex posities over de betekenis van het smalspoor. We laten videofilms zien. En natuurlijk hebben we veel smal- spoormaterieel. Het museum wordt ook het nieuwe vertrekpunt van de stoomtrein. Nu is dat nog de minder goed bereikbare loods." Met de aanleg van de nieuwe locatie is ruim 1 miljoen gulden gemoeid. De provincie gaf een subsidie van onge veer 400.000 gulden. Het resterende bedrag is door leningen en sponsors bijeengebracht. De provincie staat ook nog garant voor de aanleg van een uit kijktoren en fiets- en wandelpaden. Behalve het museum en de loods, die door aannemers zijn gebouwd, hebben de vrijwilligers van de NSS het werk zelf gedaan. Kooien: „We hebben alle maal hetzelfde doel: een oud vervoer middel aan dc jeugd laten zien. Zorgen dat het vak behouden blijft." LEIDEN BRENDA FILIPPO Het afvalverwijderingsbedrijf PROAV wil onderzoeken wat precies de ge volgen zijn voor natuur en milieu als er een baggerstortplaats komt in de Leidse Oostvlietpolder of de Omme- dijkse polder in Valkenburg en Was senaar. De provincie Zuid-Holland geeft de voorkeur aan de Oostvliet polder, maar Leiden heeft daar een woningbouwclaim op. Voor de periode 1995-2005 moeten er in Zuid-Holland twee locaties ko men voor de stort van baggerspecie. In het zuiden komt er een depot in het Hollands Diep. In het noorden gaat de 'strijd' tussen de Oostvliet polder en de Ommedijkse polder. Voordat er vergunningen voor een afvalberging mogen worden afgege ven, moeten ^deskundigen een milieu-effectrapportage (MER) ma ken. Zo'n rapport beschrijft de loca tie tot in detail en geeft aan of de omgeving overlast kan verwachten van stank, lawaai, en transport. Ver der wordt er in aangegeven hoe het landschap eruit gaat zien nadat de berging is afgesloten. „Mocht de Oostvlietpolder onverhoopt toch af vallen voor woningbouw, dan gaat er in elk geval geen tijd verloren met het opstarten van .dezelfde procedu res voor de Ommedijkse polder", zegt provincie-ambtenaar J. Ver woerd. Als uiteindelijk wordt besloten dat de Oostvlietpolder vol met woningen komt te staan, komt de Ommedijkse polder in zicht. Valkenburg maakt zich zorgen omdat de stortplaats een deel van het recreatiegebied Valken burgse Meer overlapt. Het gaat dan om de hoek achter de grote zand berg. Het zand is afkomstig uit het meer en bestemd voor de kalksteen- fabriek in Hillegom. Gemeente-ambtenaar J. lonker: „We verwachten heel veel hinder. Al lereerst omdat zo'n put jaren in ge bruik blijft. Er komen persleidingen vanaf de Oude Rijn die de bagger naar de put brengen. Verder is de kans heel groot dat recreanten er niets voor voelen om hun vrije tijd naast een stortplaats door te bren gen." Volgens Jonker is er dan ook een gespannen verhouding tussen de stortplaats en het recreatiegebied. Zo laat de gemeente Wassenaar over enkele weken een fietspad aanleggen van de Hogeboomseweg richting Valkenburgse meer. Daarnaast liggen er rails van het Valkenburgse smal spoormuseum. De provincie is op de hoogte van deze gegevens, zegt woordvoerder J. van Hagen. „We gaan nu bekijken wat we met die in frastructuur kunnen doen. Moet de locatie van de stortplaats daarop worden afgestemd, of moet er geld komen zodat alle wegen en leidingen kunnen worden verplaatst?" Opvallende verschijningen dankzij een spraakmakende vormgeving en kleurgebruik. Een "lust" voor het oog. keukens Donderdag koopavond! .L BI J MEUBELPLHN LEIDERDORP ZE I JEAUESOOKNOG INHETECHl I Zulke mooie meubelbladen de showrooms staan. van de bovenstaande maga- geven altijd een prachtig over- En als u vóór eind novem- zines! Vraag naar de aktievoor- zicht van wat er te krijgen is op ber een nieuw meubel koopt waarden in de winkel! meubelgebied. of bestelt, krijgt u van ons een Kom eens langs en laat u Bij Meubelplein Leiderdorp gratis abonnement naar keuze verrassen door ons complete ziet u het allemaal nog eens in (max. 1 per klant/adres) op één assortiment. Mcubelplein leiderdorp ligt pal aan de A4i sen Rotterdam en Amsterdam, afslag leid dorp/Hoogmade. Er is volop gratis park ruimte. Meubelplein Leiderdorp is spof van 'Goede tijden. Slechte tijden'. Alle in deze TV-serie zijn verkrijgbaar bij: j Baalbergen Meubelen, Groenewegen bden, Houweling Interieur, Kooremar adviseurs. Ledcrland. Mijnden M. Slaapkamer Centrum, Stoutenbeek centrum. Valhal Woonideeen. Infoi 071-416585. Openingstijden: Maj 13.00-17.30 uur. Dinsdag. Woensdag, 9.30-17.30 uur. Donderdag kot 9.30-21.00 uur. Zatcr dag 9.30-17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16