Coach redt BS Leiden persoonlijk Tafeltennissers Oegstgeest koploper in eredivisie Den Helder te sterk voor Grasshoppers lp k Lisse badmintont beter dan Wassenaar DIOK heeft maar weinig échte tegenstanders Sport Swift/Casba in goede doen Eén Lissenaar in Lisse op podium Leiderdorpse meisjes kunnen ook knokken MAANDAG 26 SEPTEMBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Normaliter dirigeert de coach vanaf de kant zijn spelers. Zo ook Ton Kallenberg, de kersverse trainer van BS Lei den. Zaterdag evenwel zag hij zich genoodzaakt zich tus sen de lijnen te begeven. Als speler wel te verstaan. Door de guardproblemen, ontstaan door de enkelblessure die Maarten Wals vorige week in het treffen met Noorder- kruis opliep, moest Kallenberg wel de functie van spel verdeler gaan bekleden. Enerzijds omdat jeugdspeler Ivo Boom nog veel te onervaren is om een behoorlijke wed strijd in de promotiedivisie te spelen, anderzijds omdat Erik-Paul van Weeren op die positie te weinig tot zijn recht komt. LEIDEN CERTJAN VAN GEEN Het bleek een gouden greep van Kallenberg om zichzelf in de strijd te werpen. Zelf bewees hij een aardig balletje mee te kun nen gooien op dit niveau. Van Weeren pakte zijn 'vrije rol' aan om man van de wedstrijd te worden. De excellerende Van Weeren gebruikte vooral de tweede helft om zijn kwaliteiten te tonen. De tennissende bas ketballer leidde met 27 punten in de tweede helft BS Leiden persoonlijk naar de 77-60 over winning op PSV/ Almonte. Kallenberg, 33 jaar en zoon van de oprichter van Bona Stars Leiden, stond na afloop glunde rend in de kantine van de Vijf Meihal. Zijn eerste overwinning als coach in de promotiedivisie stemde hem duidelijk tevreden. Ook al was het spel van zijn ploeg vooral in de eerste helft niet om over naar huis te schrij ven. Leiden speelde mat, fanta sieloos en veel te statisch. Het leidde ertoe dat zelfs een mid delmatige ploeg als PSV/Almonte in de buurt kon blijven en zelfs de leiding kon nemen. Leiden had dan nog wel het excuus dat het zonder de ge schorste Erik Huybens en de ge blesseerde Loet de Ruijter en Maarten Wals aantrad, maar verzuimde tegelijkertijd wel het nog steeds bestaande lengte- en klasseoverwicht in punten om te zetten. De centers Richard Zevenhoven en Theo de Bruin vertoonden zich te weinig in de bucket, zodat Leiden moeizaam tot scoren kwam. Alleen de jon ge Michiel Scheffer liet zich van zijn goede kant zien. Scheffer toonde zijn jeugdig elan en toonde hoe Leiden tot scoren moest komen. Door meer naar de basket te gaan. Ook Scheffer kon echter niet voorkomen dat er met de magere score van 24- 27 gerust werd. Direkt na de voortzetting toonde Leiden opeens een an- LEIDEN» JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Het had het begin kunnen zijn van een mooi verhaal voor de vrouwen van Grasshoppers. Thuiswinst tegen Den Helder afgelopen zaterdag, tegen Osna- brück woensdag, Lisse zaterdag aanstaande en weer Osnabrück woensdag over een week. Het eerste hoofdstuk moet echter herschreven worden: Den Hel der bleek met 47-41 iets sterker. De Katwijksen lieten echter wel zien klaar te zijn voor de Europa-Cup wedstrijd. De ver dediging zat potdicht evenals die van Den Helder. Gevolg was een 17-17 ruststand, waaruit blijkt dat de spanning voor de aantrekkelijkheid van de wed strijd moest zorgen. In de twee de helft nam de thuisploeg zelfs een 35-31 voorsprong. De Hel- derse vrouwen knokten zich echter terug en stonden in de laatste minuut met 44-41 voor. Het balbezit van Grasshoppers ging verloren, waarna een drie punter van Den Helder de wed strijd besliste. Nipt verlies dus, maar grotere winst ligt deze we ken nog in het verschiet. Scores Grasshoppers: Weeda 12, Driessen 9. De vrouwen van Lisse hebben in de topdivisie B de goede sei zoensouverture tegen Landslake Lions kracht bijgezet met een nuttige overwinning op WSC, dat in eigen huis een niet te on derschatten tegenstander bleek. De verdiende 62-73 winst van de ploeg uit de Bollenstreek, die nooit een achterstand kende, kreeg pas halverwege de tweede helft gestalte. Scores Lisse: Mary van Ruiten 16, Esther van de Bosch 11, An- nemieke van der Veen 11 De lange reis naar Groningen leidde bij de vrouwen van Lei derdorp tot een moeizame start tegen Groene Uilen. De 12-8 achterstand na vijf minuten was verrassend, maar nauwelijks verontrustend. Acht minuten la ter stond het namelijk 12-36 in Leiderdorps voordeel en was de wedstrijd gespeeld. In de rest van de wedstrijden konden de Coach Ton Kallenberg van BS Leiden (rechts) moest zich als speler bin nen de lijnen begeven in het treffen met PSV/Almonte. De gok pakte goed uit. BS Leiden won zijn eerste thuiswedstrijd in de promotiedivisie: 77-60. FOTO LOEK ZUYDERDUIN der gezicht. Kallenberg zette zelf de toon door met een driepun ter de stand gelijk te trekken. Tien minuten later was het gat boven de tien punten: 52-41. De snelheid was inmiddels flink opgevoerd, zodat PSV naar adem moest happen. Het fellere spel leverde echter wel flinke problemen op. Leiden kwam in foutenlast en moest noodgedwongen in een zone gaan staan. Later bleek juist dat de redding te zijn geweest. Erik- Paul van Weeren spurtte drie keer op rij na een mislukt schot van de opponent bij zijn bewa ker weg richting vijandelijke basket en kon zo steeds vrij sco ren. PSV stond erbij en keek er naar. De twaalf punten op rij die de 32-jarige Van Weeren maakte - hij bleek opeens uit al le standen raak te schieten - nekten de Eindhovense ploeg, die blij was dat het einde bij 77- 60 was gekomen. Scores BS Leiden: Van Weeren 35, Scheffer 10, Kallenberg 9. Swift/Casba behoort tot de beste acht wielerverenigingen van Nederland. De Leidse wie lerclub eindigde zaterdag in Almere als achtste op het na tionale kampioenschap ploe gentijdrit. Swift moest op win naar Westland Wil Vooruit na 55 kilometer drie minuten toe geven. Bij de B-amateurs legde De Bollenstreek beslag op de twaalfde plaats. Tegen de verwachting in had Swift Richard van Kem pen, die vorige week aan een steenpuist moest worden be handeld, alweer in de gelede ren. Samen met uitblinker Mi- quel van Kessel, Etienne Ver geer, Vital Timmermans, Hans van Leeuwen en Mark Varke- visser behaalde de marathon schaatser uit Nieuwveen een hoge eindklassering. Vorig jaar eindigde Swift als elfde. Bij de B-amateurs hielden Lennard van Harskamp, Wou ter van der Linden, Jan van der Slot, Kjel van Paridon, Jeroen Wesselius en Robert de Haas de eer hoog van de wielren ners uit de Leidse regio. Swift eindigde hier als 27ste. Junior André van der Reep eindigde gisteren als vijfde in de Ronde van Wernhout. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Ofschoon de landelijke tafelten- niscompetitie pas twee ronden oud is, breken er voor een aan tal regioclubs barre tijden aan. Niet voor Pecos/Oegstgeest. Want de eredivisie-formatie van Co Clatisen heeft na het dubbe le weekeinde zijn play-offs aspi raties kracht bij gezet. Zaterdag legde Oegstgeest in eigen zaal keurig het Geleense Kluis met 9- 1 over de knie, maar twintig uur later namen de Limburgse col lega's van Sloun, uit Born, stille tjes met 7-3 revanche in de Vos- cuyl. Oegstgeest is na drie roitden met 22 punten koploper in de eredivisie. Dat komt niet veel voor. Insiders weten dat daar na zeven reguliere duels verande ring in zal komen. Belangrijker voor Oegstgeest is dat men na de zevende rit een kaartje be machtigt voor de play-offs, die minimaal een verblijf in de ere divisie garandeert. Dat lijkt met aanwinsten als Jurgen Pastoors en de tijdelijk in Oegstgeest spe lende Johna Kahn geen al te moeilijke klus. Als de eigen mannen als Ted van den Befg en niet in de laatste plaats Her man van der Broek zich even eens van hun beste kant laten zien kan Oegstgeest een mooi jaar tegemoet gaan. Na het vluggertje vorige week tegen De Veluwe (10-0), maakte zaterdag promovendus Kluis kennis met Oegstgeest. Niet al leen met de ogenschijnlijk vaste waarden als Kahn en Pastoors, maar ook met Herman van der Broek, die na bijna een jaar zijn rentree maakte. De 27-jarige routinier - nog immer last van een 'golfarm' - sloot verrassend een foutloze partij af. Van der Broek: „Ik heb er nog steeds last van, maar ik heb van de specia listen de keus tussen injecteren, opereren of rustig aan doen." De fanatieke pingponger kiest voor het laatste. Gisteren tegen Sloun sloeg Oegstgeest, nu met Ted van den Berg, slechts drie punten bij elkaar tegen het naar de herfst- en landstitel lonkende Van Sloun. Chen Sung en Jos Verhulst kenden geen meede- dogen met de Oegstgeesters, die wel van de zwakke Dave Kor- pershoek - stand-in voor de sterkere maar nog niet geaccli matiseerde Chinees Wang Wei- wonnen. Over twee weken mag Pecos zijn borst nat maken voor het cruciale duel tegen Cosmos van de na twee duels nog 100 procent spelende Jorg de Cock (14). Veel minder vergaat het Avanti in de eerste divisie groep 1. Na de slechte beurt tegen Rhenus (6-4), waarbij Joost Mentink zich kopman mocht noemen, volgde tegen titelfavo- riet Salamanders een tweede 6- 4 nederlaag, die overigens min der zwaar telt dan de eerste. Uitgangspunt voor het trio Ven- te (2x), Mentink en De Beer, beiden eenmaal, blijft om het dit weekeinde dik verliezende Rhenus (7-3) en DOV (10-0) er onder te houden. Het Leidse Scylla heeft in de eerste divisie groep 2, in feite ook weinig te zoeken. Het op bezoek zijnde SKF won moeite loos met 10-0 van het Leidse trio. Zoetermeerder in Leidse dienst Paul Kanbier hoopt uiter aard op een wondertje, maar daar zullen mede 'zwakke broe ders' Spaarne en Shot Wagenin- gen wel aan mee moeten wer ken. Herman van der Broek, ondanks zijn 'golfarm' terug van weggeweest. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN In de tweede divisie maakten de mannen van Rijnsoever en Oegstgeest 2 er in de Voscuyl een leuke pot van, die uiteinde lijk toch een makkelijke prooi was voor de tweede keus van Oegstgeest. De Katwijkers moe ten beselfen dat er in de tafel tenniswereld geen schoon heidsprijzen te verdienen val len. Naast de lof voor de onge slagen Friso Reitsma en Ron Schipaanboord etaleerde de jonge Roald van der Lande zijn talenten, waar Robert Velema onder gebukt ging. Tegen Reits ma koesterde de Katwijkse Ben jamin in de derde game een 15- 10 voorsprong, maar de slimme Reitsma vond het toen welle tjes. In de tweede divisie, groep 4 moest De Treffers uit Roeloef- arendsveen thuis tegen het op permachtige Irene, met ex-in ternational Frank Boute in de gelederen, een 9-1 nederlaag in casseren. Rico van Veen redde de eer. Met vierdedivisionist Docos gaat het stukken beter. Voor de tweede maal in successie boek te het Leidse team een 9-1 winst, nu uit tegen Middelburg. De gebroeders Ramic bleven knap ongeslagen. Ralph van Haastrecht verloor slechts een potje. De vrouwen van Rijnsoever verloren hun tweede wedstrijd tegen Hotak '68 met 7-3. Maroesja Bonsen die evenals Mariska de Haas won van Mar lies Somers hoopt dat de Hoog- erheidse vrouwen, altijd ge steund met aardig wat publiek, in de degradatiepoule terecht komen. Dat zou niet onaardig zijn, hoewel het tijdelijk gehan dicapte Shot Wageningen (slechts 6-4 winst tegen HH) LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Badmintonclub Flair heeft in haar nieuwe omgeving, de eerste klasse, de eerste over winning geboekt. De Alphense formatie klopte in Nieuwegein 't Gein met 6-5. Lisse was in de derdeklasderby tegen Wassenaar met 5-3 nipt de betere ploeg. Elisa Zandstra toonde zich gisteren bij Flair een uitstekende vervangster van de vorige week door een ernstige blessure uitgevallen Maaike van den Berg. De speelster van het derde team van de Alphenaren boog samen met Bianca Dijkstra de opgelopen achter stand van 5-3 om naar een 5-6 totaalzege. Getweeën werd het vrouwendubbel in winst omgezet. Ook de mixen met respec tievelijk Cees-Jan van Vliet en Bas van Zeist leverden zeges op. Dijkstra behield dankzij de gewonnen single een 100 procent score. De negatieve tussenstand was onstaan doordat alleen Van Zeist de eerste mannen- single lot winst kon brengen. Zandstra, Ro nald van der Meer, Wouter de Lijster en, na drie lange games, ook Van Vliet moesten hun tegenstanders feliciteren. De Lijster en Van Vliet revancheerden zich in het dubbel spel, maar Van der Meer en Van Zeist kwa men te kort. De Flair-reserves behoefden dankzij Zandstra geen speelster aan het vlaggeschip af te staan. Ook niet verzwakt waren zij in de tweede klasse duidelijk de mindere van BCO/Bali 3. Arnold Duijm en veteraan Mar tin Voskuilen redden in het dubbelspel de eer. Zandstra won zaterdag met haar eigen team, Flair 3, met 3-5 bij Leyton 2. Na de singles van René Wieten, Peter van den Berg, Zandstra en Petra Knoester was de tussenstand overigens al 0-4. Het krachtsverschil in de regionale derby in de derde klasse tussen Lisse en Wasse naar was groter dan de 5-3 uitslag doet ver moeden. Mark Anderson, Sandy de Haas en Christien van Santen speelden zich zonder problemen langs John van Egmond, Sonja van der Marei en Ellen van Vliet. Ook het vrouwendubbel en de mixed van Van San ten met Ronald Jacksteit eindigden na twee snelle games in Lisses voordeel. Bij Wasse naar, dat Simone Turk en Léon van Leeu wen miste, zorgde Arne Hartogsveld in zijn drie partijen voor drie punten. De reserves volgden het voorbeeld van hun kopteams. Lisse 2 won in de derde klasse met 5-3 bij Eridos 2 dankzij zeges in alle wouwenpartijen van Annette Dekker- Koop en Sandra Bon. In de vierde klasse miste Wassenaar 2 Richard Remmerswaal en daardoor waarschijnlijk de kans op een gelijkspel. Frank van Leeuwen scoorde te gen VSB/Dropshot 5 met drie overwinnin gen andermaal een 100 procent eindresul taat. In de afdeling van Lisse en Wassenaar haalde The Printer/Veglo maximaal uit te gen nieuwkomer MCC '94. De Leidse ploeg behoefde alleen in het wouwendubbel een game af te staan Bacluvo uit Voorhout ging in Hoofddorp bij de Vliegende Shuttle fors onderuit. Bianca de Groot en Cynthia van der Slot zorgden hier voor het enige punt. Shuttlewoude boekte haar tweede gelijk spel tegen Zijderveld 8. René Kruithof (single en dubbel), Inge van Leeuwen en Jaco Lemmerzaal (ieder het dubbelspel en tezamen de mixed) tekenden voor twee punten. Bij Merenwiek 2, dat Let it Be 4 in Haarlem met 5-3 versloeg, voegden Ad van den Brand en Paul Roelantse aan hun sing lezeges punten in het mannendubbel met Dick Sijmonsma, respectievelijk de mixed met Jeanet Peerdeman toe. De laatste won met Smitha Chaturvedi ook het wouwen- dubbel. Emmy van Dijk en Marian Voort man redden voor Apollo 2 de eer bij en te gen Beverwijk. Arno Hoopman uit Hoorn heeft de Ronde van Lisse bij de B-amateurs op zijn naam ge schreven. Bij de C-amateurs- /recreanten werd Andre van Reek uit Lisse eerste en bij de race achter de motoren won Michel Cornelissen uit Am sterdam. Bij dat laatste onder deel ontbrak Marco Vermeij. De Lissese profwielrenner was gewond geraakt bij een val in de badkamer. Bij de B-amateurs werd Piet Kralt uit Rijnsburg tweede en Ton Vrolijk uit Schipluiden passeerde als derde de meet. Bij de C-amateurs liet Wint van der Plas uit Noordwijk zich als tweede afldokken, op de derde plaats gevolgd door Jan Althof, eveneens uit Noordwijk. De rit achter de motoren was een heel nieuw evene ment in Lisse. In de achterlig gende jaren was het 't skeeler peloton dat het publiek mas saal naar de Poelpolder deed stromen, doch de skeelerrij ders lieten het de laatste twee jaar afweten. Reden voor de organiserende Ren- en Tour vereniging De Bollenstreek om (in samenwerking met de Harddraverijvereniging Lisse) naar een ander spektakel uit te kijken. Achter Michel Corne lissen eindigde Ton Sweer uit Zwanenburg; derde werd Frank van Veenendaal uit Sas- senheim, vierde Rene de Vink uit Amsterdam en vijfde Etien ne Vergeer uit Warmond. speelsters ontspannen spelen en goede persoonlijke prestaties neerzetten. Met name Renate Sluys excelleerde en liet een triplet-double aantekenen: 29 pnt., 18 ass., 11 steals. Het eind signaal bij 65-108 kwam voor Groene Uilen ongetwijfeld als een bevrijding. Scores Leiderdorp: Sluys 29, Van Meurs 26 (11 ass.), Schuit 24, Koivisto 16. De eerste overwinning in de promotiedivisie voor de man nen van MSV heeft niet lang op zich laten wachten. Tegen Early Bird lieten de Noordwijkers gis teren zien inderdaad de nodige schade te kunnen aanrichten en zij wonnen met 89-61. In de eerste minuten zag het er overi gens niet naar uit dat het ver schil zo groot zou worden. MSV speelde slecht en gaf de bezoe kers uit Purmerend de kans een 2-10 voorsprong te nemen. Daarna was de koek echter op voor Early Bird. Makkelijk sco rend, vooral onder de borden, liep MSV in en stond bij rust al op een 43-33 voorsprong. In de tweede helft kon ook ex-inter national Ronald Schilp van Ear ly Bird niet voorkomen dat via 69-56 het uiteindelijke verschil zelfs 28 punten bedroeg. Scores MSV. Dogo 29, B. Driessen 17, R. Driessen 11, Van Velzen 11. De mannen van Lisse, die vo rig seizoen lange tijd hadden af te rekenen met het degradatie spook, lijken dit seizoen duide lijk andere ambities te koesteren. De ploeg van Law- rence McGray, die Braggarts bij de seizoenstart al duidelijk maakte, dat er dit seizoen een geheel ander Lisse binnen dc lijnen staat, liet zich ook in de Vinkenkamp door de reserves van Den Bosch niet van de wijs brengen. De uiteindelijke 60-84 winst loog er na een aanvanke lijk grote achterstand ander maal niet om. Scores Lisse: Harold van der Stoep 22, Pascal Verhaar 14, Eric Kortekaas 12, Robert Balm 10. De meisjes junioren van Leiderdorp gelden als één van de favorie ten voor het kampioenschap in de eredivisie. Tegen Prisma College kwam dat er gisteren echter geheel niet uit. De bezoeksters hadden bij rust de leiding met 25-32 en bouwden die zelfs uit tot 27-38. Dat Leiderdorp ook kan knokken bleek daarna. Birthe van der Voort nam het voortouw en heel moeizaam werd bij 48-47 twee minuten voor tijd pas de eerste voorsprong genomen. Die werd niet meer af gestaan, zodat uiteindelijk toch nog een benauwde 51-49 overwin ning werd behaald. Scores Leiderdorp: B. Van der Voort 13, Saidi 10, Van Zegveld 10. Tegen Amstelveen kwamen de meisjes junioren van Grasshop pers met een niet geheel fitte ploeg in het veld tegen de toch al veel te sterke thuisploeg. Het resultaat was er dan ook naar. De neder laag van 105-19 is er één die maar snel vergeten moet worden. Scores Grasshoppers: G.Versteeg 6, Kuiper 6. Voor de jongens junioren van Leiderdorp geld dit jaar als een leerjaar. Het team is jong en mist dus ervaring. In en tegen Amstel veen werd deze ervaring node gemist. Na de 32-25 achterstand bij rust kwam de ploeg terug tot 35-33. Vervolgens kon het team van coach Bakhuijzen niet doordrukken en zag dc wedstrijd via 62-52 met 79-54 verloren gaan. Leiderdorp: Zeeman 14, Smeding 11. Athletics wint van Bassets daar ook voor in aanmerking kan komen. De vrouwen van Docos heb ben, behoudens de tweemaal winnende Manon Nijssen, nog niet echt hun draai gevonden in de eerste divisie. In Middelburg moesten de Leidsen tegen 't Zand in het stof bijten (7-3) Helemaal teleur stelde de vrouwelijke Pecos equipe uit te gen Hotak 2 (8-2 verlies!). Zon der Iris Sjaardema lijkt het dweilen met de kraan open. Dat geldt alleen niet voor Miranda Karsdorp, die de schade met twee zeges beperkte. AMSTELVEEN PIETER VAN DER VLIET RUGBYMEDEWERKER DIOK heeft gisteren weer eens laten zien dat er ook dit rugby- seizoen maar weinig clubs zijn van gelijk kaliber. In Amstelveen werd het tegen de gelijknamige rugbyclub 3-52. In het seizoen '92/'93 was de laatste wedstrijd in de play-offs van DIOK tegen de Amstelveen- se Rugby Club nog beslissend voor het landskampioenschap. ARC maakte het DIOK geduren de dat seizoen erg lastig. Mede dankzij de inbreng van vele bui tenlandse rugbytoeristen kon den de Amstelveners meedraai en in de top. Dit seizoen, net als het vorige, is dat al heel anders. Er wordt niet meer met de geldbuidel ge rammeld en ARC is weer een doorsnee provincieclub met leuk rugby. Kleine blessures zorgden we derom voor omzettingen in de equipe van DIOK-coach Julius Breinburg. Yves Kummer stond weer op zijn vertrouwde positie in de eerste rij, terwijl Chris Hogg in de tweede rij de plaats van André de Haas innam. Daardoor speelde DIOK voor het eerst met Sander Verhoog als scrum half. In de eerste mi nuten gaven de Leidenaars de tegenstander veel kansen op terreinwinst. Het fel jagende ARC kreeg hierdoor al na 5 mi nuten de kans om op voor sprong te komen. De toegeken de penaltykick werd echter door Chris Gale niet benut. Gottfried Bos verzilverde luttele minuten later zijn eerste kans wel voor 0- 3. Vanaf dat moment begon de DIOK-machine te draaien. Een duidelijk sterkere scrum gaf Sander Verhoog voldoende ruimte om via Mark Michelsen de driekwarten te bespelen voor fraaie staaltjes rugby. Ewoud Chaudron, de man van de wed strijd, was gisteren in zijn ele ment. Ondanks de schoon heidsfoutjes in de spelopbouw scoorde de eerste center binnen een half uur tweemaal. Prima samenspel met Justin Verhoog gaf de ARC-verdediging het na kijken, 0-15. In de slotminuten vergaten de Leidenaars waar voor zij waren gekomen, waar door ARC terug kwam in de wedstrijd. Gale benutte dit keer de strafschop wel voor 3-15, ter wijl Bos de ruststand van 3-18 op het bord schoot. Het ontbrak ARC aan kracht, snelheid en geluk want ook in de tweede rondgang bleef hel eenrichting-verkeer. Flet krach tige DIOK-pack zette de tegen stander keer op keer achteruit, waardoor de goed spelende Sander Verhoog de tijd kreeg om met Michelsen de lijnen uit te zetten. Na drie minuten was het alweer kassa. Michelsen zet te met een prachtige dummy pass twee tegenstanders op het verkeerde been, waardoor Steve Smith de bal alleen maar achter de trylijn hoefde te drukken. Bos converteerde 3-25. Dat deed hij tien minuten later weer nadat ook zijn eerste vijfpunter was bijgetekend, 3-32. In de res terende minuten werd ARC murw gespeeld. In de driekwar ten speelde Ewoud Chaudron slim en zijn acties leverden DIOK nog eens twee try's op. Full back Justin Verhoog zag zijn harde werken in de slotmi nuten beloond met vijf punten. Bos converteerde tenslotte de eindstand naar 3-51. Streekderby Aan de Smaragdlaan in Leiden werd de streekderby tussen DIOK Athletics en Bassets uit Sassenheim gespeeld. Een wed strijd vol rivaliteit waarbij het voor de gasten altijd moeilijk is om in Leiden een goed resultaat neer te zetten. De reserves van DIOK hadden na de twee eerde re verliespartijen behoefte aan winst. Op eigen terrein werd er dan ook flink van leer getrok ken. Terwijl de Bassets met kicks terreinwinst probeerde te boeken, was het DIOK dat het initiatief nam. Toch waren het de Sassenheimers die via een try van de hard werkende Wilco Meeuwissen en de conversie van Rob van der Heiden op 0-7 kwamen. De thuisploegjiet zich niet ontmoedigen en kwam te rug. De Leidenaars speelden sneller, gretiger en zagen het harde werken met een penalty kick van Dave Langezaal be loond, 3-7. Gelegenheids scrum half Diederik Reynardel bracht DIOK na een half uur zelfs op een 8-7 voorsprong. De Sassen- heimse verdediging hield daar na stand tot aan de rust. In dc tweede helft leek het erop of de thuisclub zijn beste krachten had gegeven. De Bassets pro beerde er alles aan te doen om het initiatief over te nemen, maar zagen pogingen van onder anderen Meeuwissen keer op keer stranden in het zicht van de haven. DIOK won uiteinde lijk met 15-10.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21