SJZ én Docos een beetje tevreden WFASTRMD Klinkend succes KRV in topper Sport l\/l A Mqp »v, THEnAATPM VAN DE Oegstgeest behaalt eerste overwinning devmcicvam Kagia pakt eerste punt af van TAW Zilveren-Molentoernooi wijkt voor Europa Cup Marokko zit na WK zonder voetbalbond MAANDAG 26 SEPTEMBER 1994 Peter Niek Plooy de, Niek Plooy werd j door A l ie Uigen- dijk uitgeroepen tot 'man van de wedstrijd' toen de stand nog 2-1 was in liet voordeel van de Zoe- terwoudenaars. De gelijkmaker van Hans van Marwijk in de 89ste minuut veranderde daar Uiteindelijk was iedereen tevreden met het gelijke spel. Het duurde een tijdje, want zowel SJZ als Docos had zijn redenen om onge lukkig te zijn met de 2-2 eindstand. De Zoeterwou- denaars waren niet blij vanwege het tijdstip van de gelijkmaker (de 89ste mi nuut) en Docos omdat het niet profiteerde van de gro tere hoeveelheid techni sche bagage. zoeterwoude gerard baas ,,lk heb een tweeslachtig ge voel over de wedstrijd oordeelt de keeper zelf. „Enerzijds ben ik teleurgesteld omdat we een paar minuten voor tijd een overwin ning weggeven. Maar aan de andere kant kun je stellen dat we een goed resultaat hebben ge haald. Als ik eerlijk ben. denk ik achteraf wel dat ik één van de kandidaten was voor de schoe nen. Ik ben er geen seconde mee bezig geweest dat ik man van de wedstrijd kon worden. Direct na afloop zei ik dat ik liever twee punten had gehad. En dat vind ik nog steeds, maar ik begin het nu eigenlijk wel leuk te vinden, liovendien ben ik hard SJZ-trainer Bert Kort had zijn mannen goed geprepareerd voor het duel tegen de favoriet in de vierde klasse: ,,Ze doen het in hun broek voor Docos en daardoor beseffen ze dat ze een stapje meer moeten doen. Ik had er een beetje op gerekend dat Docos overmoedig zou be ginnen. Een tikje arrogant, daar moesten we gebruik van maken en dat hebben we gedaan." Voor arrogantie is niet snel plaats in Zoeterwoude. Realis me is het motto. Er wordt dan ook naar de capaciteiten ge speeld en daar zijn de laatste twee seizoenen de oorzaak van. Op dit moment draait de ploeg lekker. Met het accent op de verdediging zijn uit drie duels twee punten gehaald. Het Zoe- terwoudse succes hangt voor een groot gedeelte af van Joost Vink. De blonde ijzervreter ver zet voorin bergen werk en is met zijn techniek, snelheid en overzicht levensgevaarlijk. Gisteren hield hij twee keer, in de 20ste en de 35ste minuut, het hoofd koel toen hij in kans rijke positie in betere positie staande medespelers in stelling bracht. Rob Retèl kon de ope ningstreffer inschuiven en mid denvelder Arjan van Rijn zorgde met een kopbal voor 2-0. Na de eerste goal schakelde Docos naar een hogere versnelling zonder merkbaar gevolg. Het grootste Leidse probleem was het in stelling brengen van de spitsen. De huwelijksreis van vleugelspits Johan de Ridder naar de Ardennen heeft daar ze- SJZ-doelman Peter Niek Plooy is versla gen. De niet zicht bare Hans van Mar wijk heeft Docos in de 89ste minuut op 2-2 gebracht. Zijn ploeggenoot Cor van der Krogt gaat de bal uit het net halen. foto holvast- ker enige invloed op gehad. Ver der liep Hans van Marwijk een beetje onwennig rond. De spel verdeler van weleer is omge turnd tot schaduwspits. In deze positie zou hij voor de eindpass moeten zorgen, maar gisteren speelde hij te afwachtend om potten te kunnen breken. Na ruSt ging het beter. De zij kanten werden wat vaker be reikt en enkele combinaties za gen er dreigend uit. In deze fase echter toonde SJZ-goalie Peter Niek Plooy zijn goede vorm. In zijn eentje hield hij het team overeind. Het wegzenden van Leidenaar Luc Kok in de 65ste minuut leek fataal te worden voor Docos. Een kwartier lang liep Docos er ook bij als een bokser die op de knock-out wachtte, maar tien minuten voor tijd veranderde dat beeld. De ingevallen Marco Verplanc- ke zette libero Cock van Bohee- men vrij voor Plooy: 2-1. De voorzet die vlak voor tijd leidde tot de gelijkmaker, kwam ook van Verplancke. Hans van Mar wijk scoorde met een snoekduik 2-2. Docos-doelman Paul Goulmy was tevreden over de getoonde veerkracht. „Ik heb nog nooit een Docos gezien dat met een 2-0 achterstand en een man minder zo goed doorging. We bleven er n geloven, dat is vol gens mij de winst van vandaag", aldus de 'kolos van Docos'. Do- cos-trainer Wim Visser was ge matigd tevreden: „We zijn ver keerd aan de wedstrijd begon nen, een aloude Docos-kwaal. Ik ben vooral opgelucht dat we toch nog een puntje hebben. Petje af voor SJZ, ze hebben het ons zeer lastig gemaakt." Zijn ploeg is in eik geval in zijn nopjes met de nieuwe trai ner. Goulmy verwoordt de te vredenheid: „Hij is vrij rustig en dat ligt ons goed. Hij geeft ons vertrouwen. We weten ook wel hoe we moeten voetballen, daar heeft het nooit aan gelegen. Vandaag ging het qua voetbal niet zo goed. De prima instel ling heeft het gelukkig recht ge- De instelling is bij SJZ altijd goed geweest. Aanvoerder Peter Niek Plooy weet waarom: „Het zijn allemaal jongens uit het dorp, we accepteren alles van elkaar. Voorbeeldje: na de trai ning van vrijdag zijn we met een paar man nog doorgegaan om om vrije trappen en corners te trainen. Bij een stadsclub zouden ze de kroeg ingaan af zo. Maar laat ik maar mijn mond houden, want ik houd ei genlijk niet van dat geëmmer over 'dorpsclubje' en dat soort kreten. In het veld is erigeen verschil." SJZ-Docos 2-2 (2-0). 20. Retèl 1-0, 35. Van Rijn 2-0, 81. Van Boheemen 2-1, Hans van Marwijk 2-2. Gele kaarten: ;chter: Schuller. Toeschoi Katwijkers nog zonder puntverlies ruud pattiapon KRV heeft de topper tegen WDS in een klinkende 4-1 nederlaag omgezet. De Katwijkers zijn daardoor de enige ploeg in de vierde klasse B zonder puntver lies. Ook Leiden en RCL deden goede zaken. De Morsehbewo- ners wonnen met duidelijke cij fers (3-1) van Alphia. RCL haal de Oudewater met 8-1 door de mangel. LFC deed het bedui dend minder. De Kanaries wer den op eigen veld door Reeuw- ijk verslagen (2-3). Hazerswoud- se Boys kwam tegen Valken'68 niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel. De Sleutels en Fioreant kwamen ook niet tot een beslissing, al scoorden zij wel (1-1). I lazers woudse Boys - Val ken'68 0-0 Arbiter Nagt/.aam deelde in dit duel, dat door zowel Hazers- woudse Boys als Valken'68 als 'fair' werd betiteld, liefst zes ge le kaarten en een rode kaart uit. Bij de Boys werden Jan Sol en Bert Poot geboekt, terwijl Ro nald van de Post twee keer geel en dus rood zag. Deze uitslui ting zette kwaad bloed bij bege leider Ton van Veen, die voor zijn reactie ook de rode kaart kreeg voorgetoverd. Bij Val ken'68 werden Marco de Haas en Fred van Voorbergen door Nagtzaam beboet. De kaarten ontsierden het duel, waarin Val ken sterk opende. Martin Ouds hoorn kwam in die periode tot een schot op de paal. Hazers- woudse Boys liet na rust wat meer zien, maar niet genoeg om de overwinning te paidcen. De Sleutels - Fioreant 1-1 (1-0) Hen Beerenfenger was beslist niet content met het spel van zijn ploeg. „Maar dat ben ik ei genlijk nooit", verzachtte de Sleutels-trainer zijn kritiek. Een foutje van doelman John Eradus schonk Fioreant via een straf schop van Cees Franssen pal voor tijd de gelijkmaker. Dé prachtige vrije en doeltreffende trap van Edwin de Roo werd daarmee teniet gedaan. De Roo. belangrijk voor het elftal van Beerenfenger, viel met een lies blessure uit. Leiden - Alphia 3-1 (2-0) Onder het motto 'de eerste klap is een daalder waard' sloeg Lei denaar Raymond Klinkenberg, ondanks dat Alphia mocht af trappen, al na dertig seconden toe. Nog geen tweeënhalve mi nuut later was het weer raak. De dit seizoen veel scorende Mau rice van Berkel gaf de aangesla gen tegenstander meteen nog een tik. Leiden kreeg meer kan sen, maar Klinkenberg, uitblin ker Peter Bekkering en Van Ber kel bleken net niet scherp ge noeg. Alphia kreeg ook een aan tal mogelijkheden, waarvan An- gelo Leverock er één benutte. De Alphense puntspeler kreeg daarop nog een kans maar mis te. I.eiden-libero Arie. Koeman gaf Alphia de genadeslag. KRV -WDS 4-1 (2-0) KRV speelde weer bij vlagen een goede wedstrijd, maar was evengoed ook een tijdje niet bij de les. Opvallend is de trefze kerheid die Coen Warnau an dermaal ten toon spreidde. De ex-Hazers woudenaar tekende voor de eerste treffer en stelde vlak voor tijd Kees Haasnoot in staat te doelpunten. Haasnoot had daarvoor in samenwerking met Marcel van Duyvenvoorde voor 2-0 en 3-0 gezorgd. YVD- S'er Danny Machielsen zorgde ervoor dat de nederlaag voor zijn ploeg nog klein beetje dra gelijk was. RCL - Oudewater 8-1 (4-0) Met wat meer geluk had RCL te gen het zwakke Oudewater de dubbele cijfers op het bord ge schoten. Een hard werkende Edwin Grootendorst, een sterk spelende Peter Zirkzee, een be trouwbare doelman Ron Sinteur en het feit dat RCL als collectief goed voor de dag kwam, be paalden het verschil. Sinteur stopte nog een strafschop van Cees den Butter, die daarvoor wel de RCL-doelman had ge passeerd. Den Butter kon even wel niet op tegen Zirkzee (3x), Alex Barendse (2x), Grooten dorst, Niek Oosterlee en Klaas Dekker. LFC - Reeuwijk 2-3 1 -0) Met de belangrijke Jan Willem Edelman in de gelederen zijn de Reeuwijkers een moeilijk te kloppen ploeg. Dat ondervond LFC, dat conditioneel de oppo nent niet kon bijbenen. Eric Overdam (2x) en Richard van Leeuwen, na een actie van Mar co Sprang en op aangeven van Edelman, zetten het overwicht in doelpunten om. Marcel van der Blom tekende voor beide Leidse doelpunten. leiden ron hoogendam Op de derde speeldag in de derde klasse pakte Oegstgeest tegen 's-Gravenzandse SV zijn eerste overwinning van het sei zoen. De volgelingen van Wim van Harskamp kwamen na een belabberde 1-0 achterstand bij rust herboren de kleedkamer uit en grepen een verdiende 6- 3 winst. SV Voorschoten had thuis juist voor rust afstand moeten nemen van SV'35, ver zuimde dat en bleef hierdoor steken op 1-1. 's-Gravenzandse SV - Oegst geest 3-6 1 -.0) Oegstgeest-trainer Wltn van Harskamp is van mening dat zijn ploeg elke week beter gaat spelen, waardoor goede resul taten niet uit kunnen blijven. Waarvan acte. In de uitbeurt tegen het Westlandse 's-Gra venzandse SV bleek daar in de eerste helft echter niets van te bespeuren. Een logische 1-0 achterstand was derhalve hel gevolg van het rommelige spel. „Er werd zonder felheid ge speeld. Ik werd er een beetje moedeloos van en heb ze in de rust behoorlijk toegesproken", aldus Van Harskamp. De Oegstgeestenaren speel den daarna met veel meer in zet en bezieling. Willem Jan Pott Hofstede maakte een fout van Ronald Pilmijer voor rust goed door 'stiftend' 1-1 aan te tekenen. Dezelfde Pilmeijer kopte, na een corner van Van Delft 1-2 op de borden. Na de 1-3 van Van Delft werd het nog even listig, omdat na een handsbal van de verder uitste kende Maarten Alders de Westlandse vrije trap 2-3 bete kende. Maar het Oegstgeester vizier stond op scherp. Dat be- wezen achtereenvolgens Ed van Grieken via een penalty. Joris van Benten en helemaal Pilmeijer die de fraaiste goal van de wedstrijd op zijn naam schreef. SV Voorschoten - SV35 1-1 (0-0) Voorschoten heeft zichzelf in dit kansrijke duel te kort ge daan. Erger nog was echter de trieste aftocht van Marcel Ro sier die een kwartier voor tijd na een botsing zijn knieschijf uit de kom zag schieten en met spoed naar het Academisch Ziekenhuis werd gebracht. Ro gier die een basisplaats had af gedwongen staat volgens Van Dam minimaal zes weken bui ten spel. De gastheer begon de spor tieve strijd, waarin desondanks liefst zes gele kaarten voor de bezoekers en één voor de thuisclub werden uitgedeeld, voortvarend. Echter, de vijan delijke paal was een niet gerin ge sta in de weg voor de SV. Schoten van Hein de Graaff, Arshan Behimer en Frank Bui- zer ketsten steeds af op de staanders, terwijl Gert-Jan Gijsman, met Buizer naast zich, ook al een riante sco ringskans had. „We hadden een makkelijke wedstrijd ge had als we het voor rust had den afgemaakt", was Van Dam realistisch. Het geluk was tijdelijk voor SV, toen Tjeerd Verweij een kwartier na de pauze een niet eens gemakkelijke kans toch schitterend tot 1-0 promoveer de. Verkeerd uitverdedigen van routinier Hein de Graaff bete kende meteen daarna 1-1. In het half uuroponthoud als ge volg van de blessure van Ro sier, legde Voorschoten zich min of meer bij de remise De drie nederlagen van het Marokkaanse elftal op het we reldkampioenschap voetbal hebben verregaande gevolgen. Het ministerie van jeugd en sport in Rabat heeft de voetbal bond opgeheven. Voor de eerst volgende drie maanden zal een Arie Lagendijk Ik moer zeggen dat ik mij prima heb vermaakt. Het was een leuke wedstrijd met een hoge amuse mentswaarde. Ik heb zitten ge nieten van een strijd tussen een technische ploeg. Docos. en een ploeg die naar zijn vermogen speelt. SJZ. De laatste won bijna, maar toch heeft Docos op het nippertje een verdiend punt ge haald. De ploeg heeft veel meer voetbalklasse dan SJZ. Tekenend daarvoor is dat na de rode kaart van Kok Docos een veldover- wicht bleef houden. Dat is weer een voorbeeld dat een man minder geen nadeel hoeft te zijn. Docos ging noodge dwongen één op één spelen en vanaf dat moment was de veld- bezetting beter. Ze lieten einde lijk zien waar toe ze in staat zijn. Ik denk ook dat ze in de be ginfase zelf de problemen over zich afgeroepen hebben. Door een lankmoedige houding (tegenstanders worden noncha lant gedekt, de bal gaat te lang zaam rond) kreeg SJZ alle gele genheid om in de wedstrijd te groeien. Daar hebben ze prima gebruik van gemaakt. SJZ speelt naar de (beperkte) mogelijkheden. Met inzet, be reidheid. een grote collectiviteit en veel discipline wordt de min dere kwaliteit gecompenseerd. Ze houden veel mannen achter de bal en bij balbezit wordt niet de combinatie gezocht. Direct gaat de bal naar voren, naar Rob Retèl of Joost Vink; Ik ben vooral van Vink onder de in druk. Hij is slim en toont voet- balaanleg. Zoals hij de assist voor de tweede goal verzorgde, dat is klasse. Hij laat met zo'n actie zien dat hij niveau heeft. Hij was mijn andere kandidaat voor 'man van de wedstrijd'. Het verschil was klein, maar Peter Niek Plooy heeft SJZ er meerdere keren doorheen gesleept in een moeilijke fase. Dat gaf de door- Op Docos heb ik wel wat aan te merken. De ploeg was lange tijd letterlijk vleugellam. Omdat de achterlijn niet wordt gehaald, worden de spitsen alleen met de Pr 'jjst! du de goal aanges] |se Zöwordt een van de gevm ha|| aspecten van de Docos t val, de kopkracht, niet ben Waarom wordt de ach zelden of nooit gehaald? V mij omdat de buitenste mil velders (Herman van A en John Verhaar, red.) ge dekking krijgen van de bad backs zijn namelijk geko aan de spitsen van SJZ den weggetrokken naar trum. Verhaar en Van Mt hebben op die schrikkelijk groot 'achtt dat ze moeten verdedigen >-a kost handenvol kracht. He )fd de vijandelijke ai |e lijn is er dan nauwelijks bij die jongens. Een oplossing en tra Ie verdei Ü1 centrale middenveld spitsen te laten bewake blijven de vleugelverdet aan de zijkant, waar ze gei1311 zijn te spelen en de flank-3ei velders zijn in hun dekt. Deze dubbele bezettii de flanken is essentieel spelen tegen ploegen die spitsen spelen, moeilijk in te voeren bij t:n die op dit niveau voetballen m dei (8); Harteveld (6), Deore Rotteveel (7), Van de yj Rotteveel (6), Belt (7) at i (7), Van Rijn (7); R. SJZ: Ploi (7). Man (6); Ren ver (-)): Van der Kroj (Verpla Herman van Marwijk (7), Van gen (7) (Van Meegen (-)); Ha Marwijk (6), Koldenhof (7), Sti ■Hts Marcel Verhorik van Hazerswoudse Boys gooit zich voor de bal bij Val ken-dribbelaar Marco de Haas. Het duel eindigde doelpuntloos, foto hol vast/mark lamers LFC en Oegstgeest spelen pas op dinsdag 25 oktober tegen elkaar voor het Zilveren-Molentoernooi. De wedstrijd stond voor morgen avond op het programma. De organiserende voetbalvereniging LFC heeft besloten de partij uit te stellen omdat er morgen ook Eu ropa-Cupvoetbal op televisie is te zien. Twee weken geleden kwa men vermoedelijk daardoor weinig mensen af op de wedstrijd tus sen UVS en Ter Leede. rabat «sid ad hoc-commissie van veertien man de bond leiden. De leiding is in handen van generaal Bensliname, de commandant van de koninklijke gendarme en president van het Marokkaans Olympisch Comité. Hij is ver antwoordelijk voor de opzet van een nieuwe structuur in het Marokkaanse voetbal. TAW is in het duel met Kagia tegen het eerste puntverlies op gelopen. De koploper van de eerste klasse van de zaterdagaf deling kwam niet verder dan 0- 0. Koudekerk bleef ook in zijn derde wedstrijd ongeslagen. SVOW werd met een 3-1. neder laag naar huis gestuurd. GWS lijkt op de goede weg té zijn. De Sassenheimers maakten het MVKV erg moeilijk maar moes ten toch 3-2 het hoofd buigen. UVS - Lugdunum 3-1 (2-1) Onder leiding van de prima flui tende arbiter Van Dijk speelde UVS buur Lugdunum naar zijn tweede nederlaag. Daar werd in de achtste minuut de basis voor gelegd. Richard van Polane sloot een solo-actie met een zoevend schot af. Nog voor rust vergrootte Frank Maaskant na een goed uitgevoerde aanval die voorsprong, maar Simon Ver steeg bracht de spanning terug (2-1). Lugdunum probeerde nog wat aan de achterstand te doen en plaatste enkele tegenstoten. De UVS-defensie raakte echter niet noemenswaardig in verle genheid. De voor Jan Willem Edelman ingevallen Rick Abma, die vlak voor tijd ploeggenoot Nico van der Zeeuw met twee gele kaarten op zak zag vertrek ken, maakte tenslotte de derde treffer voor de thuisclub. MVKV - GWS 3-2 (2-0) GWS keek ondanks de neder laag met tevredenheid op de wedstrijd terug. Alleen Theo van der Meer deed dat met gemeng de gevoelens. Hij scoorde na melijk de openingstreffer, zij het in eigen doel. „Ik hoorde Wil lem Britsemmer (doelman GWS; red.) niet, toen moest ik wel voor de bal gaan", be schreef hij de communicatie stoornis achterin bij GWS. Aan de doelpunten van Ton Koet en Willem van der Meij had GWS uiteindelijk dan ook niet ge noeg, omdat MVKV ook zelf nog twee keer scoorde. De goed spe lende Henk van Iterson en Chris van Dijk waren de doelpunten makers. „Toch gaan we dit sei zoen zestien punten halen", al dus Van der Meer. TAW - Kagia 0-0 De gestaakte en bijna zeker ge wonnen wedstrijd van vorige week tegen GWS meegerekend, is TAW nog steeds koploper in de afdeling zaterdag. De 0-1 gen Kagia was een juiste i: Beide ploegen raakten een keer de lat (Frank Aart voor TAW en Mark Irik Kagia) en kregen vrijwel ejj^ veel kansen. De lichtgeblesj de en later gewisselde Rick, Trompert was voor Kagia dichtbij een goal. Voor T miste Bas Westerwaal, 'dank' aan doelman Frank fte bos, enkele dotten van kans g fe Woubrugge - SVLV 4-2 (1-1 Piet Oele was weer bijzonde )r, dreef. De Woubruggenaar st m eerst Hans Hoogenboom ltl staat 1-0 aan te tekenen tc zorgde later na een fraaie c^c binatie voor 2-2. Wour keek namelijk enige tijd een verrassende achters L aan, omdat voor de Voorsch -j- naren Hans de Canne i Klink scoorden. Nadat Oel< had rechtgetrokken, ma e, Walter van Zuuren beurten 3-2 van. De afsluit^e treffer kwam op i lichtgeblesseerde Leo vanji Weteringh. Hij rondde een van Joris van de Broeke keft af. Koudekerk - SVOW 3-1 (2-<fc Mark Bakker speelde wedeh een belangrijke rol in het E van Koudekerk. De spits scl eerst Peter van Asch missen kans en vier minute^, ter was goed doorzetten Bakker goed voor de 2-0 Bart Nieuwenburg. Op dat ment geflatteerd, want SV g had het beste van het spel. name Sander Disseldorp Edwin van Emmerik slaagde echter niet in te scoren. Kot kerk leefde duidelijk op derstreepte dat nog eens ter de Wit (3-0). Pas da< mocht SVOW tegenscorei was wel een mooiste v; wedstrijd en Antonio Se was de maker. Abbenes -LSW4-l (2-0) Een kwartier maakte LSV\ j dienst, daarna gaf Abbene toon aan. Uitblinker Ro Honcoop en Erik zorgden voor voor een comfortabele voorspri Marco Troost soleerde na doelwisseling naar 3-0. De strijd was toen eigenlijk al speeld. Onno Schuitema re nog de Leidse eer, alvo Troost de eindstand op het schoot. TEN FRU'T

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18