De Haas moet het niet van techniek hebben -•^•SfwFFk' I. Mikhael Touz voelt zich thuis in Nederland •••••Dl A DOR A Sport :tl Crab Verhoeven 1MPDQTDI m VAN DE Arie Lagendijk bij topper SJZ - Docos Alphense Boys heeft problemen uitgepraat Klassement topscorers '94-'95 ERDAG 24 SEPTEMBER 1994 fC begint zonder puntverlies acm streekderby tegen Roodenburg |de Haas staat zijn hele leven al in de verdediging. De (Brdwijker moet het niet van zijn techniek hebben. (dust en inzet, dat is de basis waarop de voorstopper al drie jaar een vaste plek heeft in het eerste van SJG. iblemen met die dienende functie in het elftal heeft iHaas helemaal niet. 54 A/UK» WILLEM SPIERDUK Vals veel spelers van SJC be- lin De Haas zijn voetbalacti- ten bij Noordvvijk. Vanuit de unioren stapte hij met twee eggenoten over naar SJC. e contacten kwamen tot nd via Ruud Bröring, die 1* trainer van de jeugd was. kende SJC-trainer Ben van uwen via de trainerscursus, heb Bröring nog gevraagd ik moest doen. Die vond het beter was om bij SJC in eerste te spelen en later •ntueel terug te komen naar ordwijk." De overstap was geregeld. Toch begrijpt De as niet dat Noordwijk hem zijn maatjes zo gemakkelijk >ft laten gaan. „Ik heb twaalf r bij de club gespeeld, nie- ind heeft gevraagd of we bij lordwijk wilden blijven." /an een terugkeer naar de za- dageersteklasser is het nog gekomen. Toch heeft De ambities genoeg om de erstap te maken naar de top het amateurvoetbal. ,,Ik op daar ooit een kans te krij- Maar misschien kan dat met SJC. De vereniging is ntieus, die wil ook proberen in de eerste klasse te komen lisschien zelfs in de hoofd en ipwedstrijd nu toe heeft De Haas één iwedstrijd achter de rug. Vo- jaar speelde hij met SJC te- het Nederlands elftal. Als Irstopper stond hij tegenover nald de Boer. „Dat is een fan- stische voetballer, die heeft wegingen in huis, die ik nu niet begrijp. Eén keer stuur lij me helemaal het bos in. j stiftte de bal over de keeper aama Bergkamp de bal intik- Die goal werd onterecht we- buitenspel afgekeurd." 'e de duels met De Boer J^nsbi ehalvt COREBORD nes] Hl IITSl Eintr *ro. Wereldbeker driebanden (CEB/UMB- ersie): erste ronde: Koen Ceulemans (Bel) - Tijs- Vs(Ned) 3-0 (15-6 15-9 15-4). Sanchez - Van Bracht (Ned) 3-0 (15-915-13 SCHAKEN Iburg. Interpolis-toernooi. rartfinales, tweede partij- Georgiev (Bul) larpov (Rus) 0-1 (eindstand 0-2) Barejev us) - Drejev (Rus) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2). mtsjoek (Oek) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2 1), Salov (Rus) - Akopian (Arm) 1/2-1/2 1/2-1/2) Karpov, Bareiev en Salov naar Ive eindstrijd, barrage Ivantsjoek - Kha- TENNIS Cup, halve finales, eerste dag: Jürg. Duitsland - Rusland 0-2. Kar per - Kafelnikov 6-7 1 -6 6-2 4-6, Stich folkov5-7 6-1 6-7 4-6. öteborg. Zweden - Verenigde Staten 0-1. dberg-Martin 2-6 6-2 4-6 3-6 Tns Cup. promotie/degradatie, eerste l. dlington. Nieuw-Zeeland - Australië 1-1. iven - Woodforde 7-5 6-7 6-3 7-5, reenhalgh - Rafter 5-7 2-6 3-6. ikarta. Indonesië - Zwitserland 0-2. ijawa - Hlasek 6-7 2-6 0-6, Suwandi - osset 4-6 3-6 1-6. ur. India - Zuid-Afrika 1-1. Paes - Staf- - 6-4 6-3 5-2 opgave, Ismail - Ferreira -02-6 2-6. ef Aviv. Israël - België 1-1. Bloom - De- jf 4-6 3-6 3-6, Mansdorf - Van Garsse 7- 1-3 7-6 titevideo. Uruguay - Oostenrijk 0-1. Pe- Muster 3-6 2-6 3-6. QKJapest. Hongarije - Italië 0-2. Krocko - ajidenzi 2-6 6-4 3-6 3-6, Noszaly - Fur- «H 6-7 2-6 6-7 1-6. oCo. Portugal - Kroatië 0-2. Marques - 3-6 3-6 6-3 6-3 4-6. Couto' - Ivanise- t-2-6 7-5 5-7 Couto gediskwalificeerd okyo. Vrouwen. 750.000 gulden wartfmale: Sanchez (Spa/1) - Werdel yst) 6-4 6-0, Frazier (VSt/7) - Endo (Jap) -2 7-5, Sabatim (Arg/4) - Sugiyama (Jap) -3 6-7 7-5, Miyagi (Jap) - Hack (Dui/6) 7- Gelijkspel Bax boen. zaalvoetballers van Bax kwa- Ben gisteravond tegen 't Gat an Nederland niet verder dan [een 2-2 gelijkspel. Bij rust leidde MVoorhoutse zaalvoetbalploeg doelpunten van Hennie Kóet nog met 0-2. Na rust was Wt de Volendamse team dat iét betere van het spel had. Met fc"2-2 remise kwam de Voor- 'outse ploeg nog goed weg. kan De Haas zich niet herinne ren ooit door een spits te zijn 'zoek' gespeeld. „Het gaat erom dat je een spits geen centimeter ruimte geeft. Het gebeurt wel eens dat je tegenover een spits komt te staan die beter is. Nu is het vaak zo dat de beste voet ballers mentaal niet de sterk- sten zijn; als je ze eens een zetje geeft, beginnen zo al gauw te zeuren en ze raken de rest van de wedstrijd geen bal meer." De 21-jarige voorstopper van SJC slaagt er meestal in zijn te genstander zonder harde over tredingen uit te schakelen. „Ik ben hard, maar ik ga wel voor de bal. Vorig seizoen heb ik ook maar één gele kaart opgelopen en die was voor een handsbal." Dit seizoen is voor SJC voor spoedig begonnen. Uit twee duels heeft de ploeg vier punten behaald. De Haas is realist ge noeg om te beseffen dat het zijn ploeg die eerste twee wedstrij den heeft meegezeten. Tegen Westlandia konden de Noord- wijkers met negen man met grote moeite een 1-0 voor sprong vasthouden, tegen RVC nam SJC pas vlak voor tijd af stand: 2-0. Morgen staat de streekderby tegen Roodenburg op het programma. Aan een prognose waagt De Haas zich niet. „Ik weet eigenlijk niets van Roodenburg, ik heb alleen in de jeugd tegen die club gespeeld." De Noordwijker vindt het ook moeilijk om nu al voorspellin gen te doen over het verloop van de competitie. „Ik denk dat je na een wedstrijd of acht kunt bekijken of we tot de topploe- gen behoren. Je ziet het aan Westlandia, die club heeft veel geïnvesteerd, heeft veel ambitie, maar heeft nog nul punten." De spelersgroep en de trainer heb ben voor de competitie voor zichtig ingezet op een periode- titel. „Nu we twee wedstrijden hebben gewonnen, is daar best kans op." Efficiënt De voorstopper denkt dat SJC sterker is geworden in vergelij king met vorig jaar. „We geven minder kansen weg, dan kun nen we zelf rustig ahvachten tot de kansen komen. Bovendien zijn onze spitsen tot nu toe effi ciënt met de kansen omge sprongen. Vorig jaar misten we bijna evenveel kansen als we creëerden." Het 'dichtspijkeren' van het eigen doel is één van de zaken waarop trainer Ben van Leeu wen hamert. De Haas: „We moeten beter overschakelen van aanval op verdediging. Bij balverlies kwamen we vorig jaar in de verdediging tegen een overtal te staan. Dat gaat eigen lijk ook steeds beter. Gezien de leeftijd van de se lectie denkt De Haas dat SJC toekomst heeft, dat de kwaliteit van het elftal alleen maar kan toenemen. Aan de inzet van de Meao-student zal het niet lig gen. „Voetbal is een hobby van me, het komt vóór alles. Als de trainingen van het nieuwe sei- zoen op 1 augustus beginnen, pieker ik er niet over om pas op 2 augustus van vakantie terug te komen. Als ik een training mis, komt dat omdat ik geblesseerd ben." PRIJSVRAGEN ckyTen, vrijdag 23 september: 6-7-19-20-23-25-30-31-33- 45-51-54 - 59-62-65-68- 75- ider voorbehoud) BUITENLANDS VOETBAL .GIË: Seraing- Lierse4-1. 1ANKRIJK St. Etienne - Lyon 1-1, Bor- aux - Strasbourg 2-0, Le Havre - chaux 2-0, Lens - Cannes 0-2, Paris SG arre 1-1Nice - Nantes 1-3, Rennes - 1-2, Martigues - Bastia 5-2, Liile - [TPS 1-1. iiLAND: Werder Bremen - Duisburg 2- itracht Frankfurt - Uerdingen 0-3 AUTOSPORT Verlamde wielrenner wil niet terug naar Oekraïne T0RIL frste kwalificatietraining voor Grote Prijs Portugal: 1. Berger (Oos) Ferrari 20 608, 2. Hill (GBr) Williams 20,803, 3. Coulthard (GBr) Williams [21,120, 4. Hakkinen (Fin) McLaren 21.251, 5. Alesi (Fra) Ferrari 1.21,517, ma (Jap) Tyrrell 1.21,590, 10. i) Benetton 1.22,613, 11. Ver- pppen (Ned) Benetton 1.22.614. BIUARTEN utrecht fred segaar gpd-verslaggever Routineus raast Mikhael Touz met zijn rolstoel door de ont vangstruimte van het Utrechtse revalidatiecentrum De Hoog straat. Hij groet links en rechts wat mensen en begint onge vraagd zijn verwondingen op te noemen. Zonder blikken of blo zen: 'het kapsel van de linker schouder ernstig uitgerekt, oog kas op meerdere plaatsen ge broken, gebit zwaar beschadigd en links en rechts nog wat kneuzingen.' Dan staart hij naar zijn benen en is het een moment stil. Hij zegt: „En dan die dingen daar natuurlijk." Hij maakt er een af werend gebaar bij, alsof 'die dingen' geen onderdeel meer zijn van zijn lichaam. Hij is de rest van zijn leven aan de rol stoel gekluisterd. Een dwarslae sie. Gevolg van een ernstige val op 9 juli van dit jaar. De wielrenner Mikhael Touz, afkomstig uit de Oekraïne, ver schijnt die dag in het Oosten rijkse Harder aan de start van de Internationale Radsporttage, een amateurwedstrijd. 'Touzka' staat in de belangstelling van het profteam van Motorola. Hij is vast van plan tussen de Al pentoppen aan te tonen dat de Amerikanen de juiste renner op het oog hebben. Een jonge vent (23) die kan klimmen, behoor lijk tegen de klok kan fietsen, karakter heeft en bekend staat om zijn durf als het bergaf gaat. Na een half uur volgt een af daling die als lastig maar niet als gevaarlijk te boek staat. Touz rijdt in een omvangrijke groep die zich met tachtig kilometer per uur naar beneden stort. Dan slipt zijn achterwiel weg. Hij zweeft een moment door de lucht en klapt tegen de ijzeren vangrail. Er vallen meer renners, maar Touz is er het ernstigst aan toe. In het hospitaal van Feldkirch is de diagnose snel gesteld. Zijn zevende rugwervel blijkt volledig afgesneden. Zijn onderlichaam is verlamd. Touz Mikhael Touz: „Mijn toekomst ligt in Nederland. Als ze me terugsturen, dan ga ik dood. klaagt over vreselijke pijn. Hij herinnert zich niets van de val. Als het slechte nieuws nog diezelfde avond aan Rini Wagt- mans in het Brabantse wieler- dorp Sint Willebrord wordt doorgebeld, vertrekt de oud- prof met enige familieleden on middellijk naar Oostenrijk. Wagtmans is de tweede vader van Touz sinds de coureur uit de Oekraïne 's zomers bij hem verblijft om in Nederland en België wedstrijden te rijden. De behandelend arts in Feldkirch adviseert Wagtmans geen valse hoop te wekken, maar te zeggen waar het op staat. Wagtmans nu: „Uit de foto's bleek meteen dat die zevende rugwervel finaal was afgesne den. Ze gaven hem een heel UVS - DWV makelaars o.g. Stationsweg 2b 071 - 12 16 45 Stevensbloem 305 071 - 32 00 99 kleine kans dat het zou meeval len. Maar terug in Nederland werd duidelijk dat er geen hoop meer was. Dat hij in een rolstoel zou belanden." Tweeëneenhalve maand na het ongeval doet Touz er in De Hoogstraat alles aan om zo snel mogelijk 'selfsupporting' te zijn. Voor zo ver mogelijk. „Ik zou het liefst de hele dag oefeningen doen. Ik wil zo snel mogelijk in optimale conditie zijn." Volgen de maand mag het corset dat rond zijn middenrif is aange bracht, worden verwijderd. Ver der zal er nog wat worden 'ge sleuteld' aan zijn gebit, dat ern stig is aangetast door de klap Op sommige plaatsen zijn ze nuwen bloot komen te liggen „Ik kan maar aan één kant kau wen. En tandenpoeten is hele maal niet te doen. Ik sla nog wel eens een keertje over." Hij toont de 'schade'. Een aantal tanden is door de klap afgebroken. Met de fysieke problemen, zo maakt hij de indruk, is te leven. Veel erger vindt hij de dreiging van uitzetting uit Nederland. Als Touz niet in het bezit komt van een verblijfsvergunning, moet hij na zijn revalidatie het land verlaten. „Dat mag nooit gebeu ren", stelt hij. ,,Als ze me weg willen hebben, kunnen ze me beter nu meteen op het vlieg tuig zetten. Dan ben ik hier voor niets aan het werk om beter te worden. Waar ik vandaan kom, hebben ze liever geen invalide mensen. Die stoppen ze weg. Aanpassingen aan woningen zoals hic-i in Nederland zijn daar ondenkbaar. Het huis van mijn ouders is op de vijfde ver dieping. Er is geen lift. Als ik daar éénmaal binnen ben, zal ik er bijna nooit meer uitkomen." Wagtmans heeft hem uitzicht geboden op een baan als tolk. De Brabander doet veel zaken met Rusland. Of hij kan aan de slag in zijn fietsenzaak. Een ad vocate uit Bergen op Zoom heeft zich vrijwillig bij Wagt mans gemeld om te trachten Touz in Nederland te houden. Dat wordt een zware taak. Om de toestroom van buitenlanders te beperken gelden de laatste jaren strenge regels die het moeilijk maken om in bezit te komen van een verblijfsvergun ning. Wagtmans: „De advocate gaat proberen hem op humanitaire gronden in Nederland te hou den. Die jongen kan straks een baan krijgen en bovendien heeft hij serieuze verkering met een meisje hier uit het dorp. Kortom, hij kan een bestaan op- CHEF «WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 0/1 356463 SJZ - Docos is dit weekeinde 'Wedstrijd van de week'. Het duel zal door Arie Lagendijk op technisch/tactisch gebied van commentaar worden voorzien. De Leidse oefenmeester beleef de in een nabij verleden gouden tijden bij de w Katwijk. Twee seizoenen geleden werd Lagen dijk met de zaterdageersteklas ser kampioen van Nederland. Lagendijk is nog steeds aan de w Katwijk verbonden. Hij maakt als technisch coördinator deel uil van de technische staf van de oranjehemden. Op zon dag is Lagendijk veelal te vinden langs de amateurvelden. Mor gen dus is hij zeer aandachtig toeschouwer bij SJZ Docos, een heuse streekderby. Beide clubs zijn dit seizoen aan de slag gegaan met nieuwe trainers. Bert Kort bij SJZ, Wim Visser bij Docos. Visser heeft op papier de sterkste ploeg onder zijn hoede. De start van de roodwitten is uitstekend: vier uit twee. SJZ heeft een puntje binnen gehaald. Docos is dus favoriet morgen middag in Zocterwoude. Naast de punten heeft de wedstrijd als inzet een paar voetbalschoenen. 'Deskundige' l agendijk schenkt ze aan de 'Man van de wed strijd'. Jos de Haas, hier in duel met Gaston Taument: „Ik vind het prima om ervoor te zorgen dat de spits van de te genpartij helemaal geen bal raakt." foto fred geneuglijk Gerard Désar sluit niet uit dat UVS zijn abonnement op een doelpuntloos gelijkspel met een week verlengt. Zo n resultaat zou de Leidse oefenmeester morgenmiddag tegen de Am sterdamse hoofdklasser in elk geval geen schande vinden. Al phense Boys gaat tegen Hollan- dia op zoek naar eerherstel na de smadelijke nederlaag tegen Holland (6-1). „Wij zijn een beetje geïmpo neerd door de overwinning van DWV op ADO", zegt Désar, die alleen niet kan beschikken over de in het buitenland vertoeven de Edwin Robbers. Scoren in de hoofdklasse lukt de I^idenaars nog niet, maar volgens Désar laat UVS desondanks goed voet bal zien. „Ik heb natuurlijk ook liever dat het 5-4 voor ons wordt dan 0-0. Maar met 5-5 zou ik niet zo tevreden zijn, om dat hel bij ons achterin dan niet zou kloppen. Trainer Paul Bahlmann van Alphense Boys benutte één trai ningsavond om de problemen na de zware nederlaag tegen Holland uit te praten. „Dinsdagavond hebben wij er een streep onder gezet" zegt de AJphenaar. „Tegen Hollandia verwacht ik een wedstrijd op het scherpst van de snede. Die duels zijn trouwens altijd heel hectisch. Tegenover de afwezigheid we gens een rugblessure van Stan ley Macnack slaat de terugkeer van Marco Parinussa na een schorsing van zes wedstrijden. Frank Bakker werkt in het twee de elftal aan zijn come back. In de voorhoede heb ik drie kandi daten voor twee plaatsen." Nieuwkomer Jacques Key, die nog geen competitietreffer scoorde, weet morgen hoe veel krediet hij nog heeft. bouwen." De familie Wagtmans is een inzamelingsactie begon nen die hem straks moet helpen in zijn eerste levensbehoeften te voorzien. 26 duizend gulden heeft 'Steun Touz' opgeleverd. Een deel daarvan is bestemd om een bezoek van zijn ouders aan Nederland mogelijk te ma ken. Het contact beperkt zich nu tot telefoongesprekken. Urenlang. Drie jaar geleden kwam Wagtmans in contact met Touz. De renner maakte deel uit van de Russische Hamarc-ploeg die op uitnodiging van Wagtmans en Kwantum-baas Joop Steen bergen wedstrijden reed in Ne derland en België. „Hij kwam hier wel eens over de vloer. Het klikte meteen", zegt Wagtmans. Een jaar later kwam hij op nieuw naar de l.age landen. Nu met een Oekraïnse ploeg. De renners werden dit keer onder gebracht in een psychiatrische inrichting in het Waalse La Lou- vière. Touz: „Het was vreselijk. Slecht eten, slechte bedden en slecht fietsen. Toen herinnerde ik me Sint Willebrord, waar ik een jaar eerder was geweest." 's Morgens om tien uur pakte hij zijn fiets, frommelde wat kle ren in een rugzak en reed in Noordelijke richting. Want dóór, in de buurt van Breda zo onge veer, moest Sint Willebrord lig gen. „Dat was het enige dat ik wist. Ik had geen kaart en sprak geen woord Nederlands. Ik ben zo veel mogelijk over grote we gen gereden. Eerst naar Brussel, toen richting Antwerpen en daarna de grens over. De men sen keken me een beetje vreemd aan als ik de weg vroeg. Sint Willebrord? Ik zag ze den ken: 'die gozer is helemaal gek'." Na twaalf uur en 220 kilome ter arriveerde hij bij huize Wagtmans. Het was al donker toen zijn 'wielervader' de Oek raïner op de fiets de straat zag inrijden. „Ik wist even niet wat me overkwam", zegt Wagt mans. Maar de oud-beroeps renner nam hem op in zijn ge zin, schonk hem later een huisje verderop in de straat en wierp zich op als trainer van Touz. De renner groeide, reed een paar keer prijs. Een glanzende carriè re lag in het verschiet. Tot die fatale val. „Ik heb pech gehad", zegt de ongelukki ge Touz. „Maar ik kan er mee leven. Ik heb hier vrienden, een lieve vriendin en straks mischien werk. Mijn toekomst ligt in Nederland. Als ze me te rugsturen, dan ga ik dood." Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Geen 1) Fred Bloem (Noordwijk) 1 5 2) Maurice van Berkel (Leiden) 0 4 3) Dennis Stuifzand (Docos) 0 4 4) Martijn van der Bosch (Altior) 0 4 5) Martin Steenvoorden (Quick Boys) 0 4 6) Leen Baay (Alphia) 0 3 7) Marvin James (VCL) 0 3 8) Johan de Ridder (Docos) 0 3 9) Paul Pikaar (Roodenburg) 0 2 «s> Rob van der Meer (MMO) 0 2 Dladora stelt voor de topscorer van do week een Marco van Baston T-shlrt beschikbaar. Do meost produktlovo vootballor van de maand ontvangt oen paar Dladora Rosse Nero voetbalschoenen t.w.v. 169,95. Aan hot olndo van hot seizoen krijgt de winnaar van hot klassomont een Dladora-tralntngspak, coachjack, shirt, broek, kousen, oon paar voetbalschoonon, tas on oon voetbal. Do nummer twoo verdient oon Dladora-tralnlnnspak, een paar vootbalschoenon, tan en oon voetbal. De derde plaats Is goed voor oen paar Dladora vootbalschoenon, tas en een voetbal. SPORT OP TV Zaterdag 09.30-11.00 EURO. Tennis: Davis Cup halve (male. Duitsland-Rusland 12.00-16 15 Did 2 Sport extra tennis. Davis Cup. halve finale Duitsland-Rusland. dubbel- 13 15-18 15 8BC 1: Grandstand: Football fo cus (voetbalmagazine met o a een vooruitblik op de Europacup wedstrijden van de komende week), autosport (GP van Portugal voor Formu le 1-wagens, training), paardekoersen vanaf Ascot, autosport (Britse toerwagen kampioen- v.happen). atletiek (WK Halve Marathon vanuit Oslo) en Fmal score (voetbal uitslagen 14.00-17 00 Ned 3 Tennis Dav.s Cup recht streeks verslag. halve finale Zweden VS 14.00-18 30 EURO Tenn.s Dav.sCup halve finales. Duitsland-Rusland en Zweden-VS. live 14 55-17 35 RTL 5 Sport Volleybal oefend- wedstrijd Nederland-Canada, live-verslag 15.00-17 00 Old 3-Sport extra 20 30-00 00 Super Notre Dame college foot ball rechtstreeks verslag van de American Football-wedstnjd Notre Dame-Purdue India- 21.50-22.10 8BC 1. Sport 22.15-23 00 Ned 3 Studio sport 23.00-23.15 BRT 1 Sport op zaterdag QH«ÏÏ\ 1 00 Did 1 Sport extra marathon van Berlijn 11 00-14 00 DJd 1 Tenms halve finale Davis Cup, Duitsland-Rusland. derde enkelspel 12 gÓ'iTüo'luRO Atletiek marathon van Berlijn 12 00-1 7 1 5 BBC 2 Sunday grandstand, wed strijdzeilen (BT RYA Match racing champions hips vanuit Southampton), motorsport (HEAT Supercup kampioenschappen, fmale vanuit Oulton Park), autosport (GP van Portugal) en atletiek (Standard Life Princess Streel mile) 13.00 13 30 EURO Atletiek WK Halve mara thon vanuit Oslo 13.00-17 00 RTL 5 Sport auto-en motor- sport, hve-versiag van de GP Formule 1 -race op het circuit van Estonl in Portugal 13 15-18 00 Ned 2 Tenn.s Davis Cup: recht- streeks verslag van de halve finale Zweden USA 18 10-18 40 RTL 5 Sport Engels voetbal, aandacht voor wedstrijden uit de Engelse voet balcom petitie 21 55-22 45 Ned 2 Studio sport Italiaanse en Spaanse voetbalcompetitie 22 20-22 50BRT 1 Sportweckend 22 25-00 05 RAI UNO La domenica sportiva 22.30-23 10 BBC 2 Autosport samenvatting van de GP van Portugal voor Formule 1 -wagen-, vanuit Estoril

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23