Op de juiste golflengte FIORELLA Lady Service Roos Evelyn speciaal gekweekt voor parfum Collection IFantastiscfi veelzijdig IWELIWRM r HERFSTVAKANTIE HAARPROBLEMEN De geur roept herinneringen op. „Dit geurtje maakten we vroeger zelf. Weetje wel, rozeblaadjes in water." En: „Als ik dit ruik, denk ik aan mijn oma." Dat zijn wat re acties als mijn collega's de geur Evelyn van Crabtree Evelyn op snuiven. Toch is de Evelyn een produkt van de modernste tech nologie. Acht jaar geleden kreeg de be kende Engelse rozenkweker David Austin opdracht een roos te ont wikkelen om een parfum van te maken. Hij kruiste de Gloire de Dyon met diverse Engelse rozen en uiteindelijk ontstonden er zes variëteiten. Daaruit koos hij een sterk geurende, licht perzikkleuri- ge roos, als zijn parfumroos, die hij in 1990 op de Chelsea Flower Show introduceerde. Hierna gingen de parfumeurs in het Franse Grasse aan de slag. Met de nieuwste methode analy seerde Michel Mane de geur. Over de bloeiende roos werd een glazen bol met sensoren ge plaatst, die 24 uur lang hun bevin dingen aan een computer doorga ven (head space analysis). De computeranalyse gaf aan dat Eve lyn 80 verschillende geurcompo- nenten bevatte. Gewapend met deze kennis dook Mane zijn labo ratorium in. In de bloeiperiode van Evelyn was hij ook geregeld in zijn tuin te vinden, om zijn labora toriumwerk te vergelijken met de natuurlijk geur. Het resulaat: een pure rozegeur met een vleugje jasmijn, perzik, lelietje van dalen en viooltje, al moetje een echte 'neus' zijn om die geuren eruit te halen. Van de geur is er niet alleen een eau de parfum (50 ml 72,50) maar ook een badlijn: zeep (150 g 16,95), gel (250 ml 37,95), es sence (50 ml 49,95), bodylotion (200 ml 63,95) en badpoeder (100 g 59,95). Crabtree Evelyn, met vestigin gen over de hele wereld, heeft naast diverse verkooppunten ook een winkel in Amsterdam (Kalver- straat 166) waar heel het assorti ment: geuren, badprodukten, olie en azijn, thee, jams, chutneys, snoep en serviesgoed, alles in een Victoriaans stijltje, te koop is. In deze glazen bol werden de geuren van Eve lyn 'gevangen' en aan de computer doorgege ven. foto pr Weg met de zakelijke kapsels, de ultrakorte, gladde koppies; in de kapsalon is weer plaats voor 'j| romantische golven en krullen. En hoe die nieuwe lijn 'The Wavelength' eruit kan zien, toonde een team specialisten van de internationale kappersorganisatie Intercoiffure waarvan ook de Haarlemmer Rob Peetoom deel uitmaaktin Parijs. Kan zien, want al is de 'lijn' uitgezet, elke echte kapper geeft daaraan een andere invulling, afhankelijk van de vrouw die hij 'onderhan den' heeft. De Wavelength van Rob Peet oom, die een beetje de sfeer van de jonge Jackie Kennedy wil te rugbrengen. foto» pr Rob Peetoom: „Vrouwen veranderen hun kap sel als hun leven verandert." foto pr werkt met als bekroning een World Masters- Award, die hij in 1993 in New York kreeg uit gereikt, als erkenning van zijn verdiensten voor het kappersvak op internationaal niveau. „Eigenlijk wilde ik sportinstructeur worden, maar ook tekende ik veel. Mensen veranderen fascineert mij en een van de manieren om ie mand te veranderen is haar of hem een heel ander kapsel te geven. Dus ging ik werken in een kapsalon, maar ik vond er niets aan. Toen ben ik een jaar naar het buitenland gegaan en heb van alles gedaan Daarna werd het toch het kappersvak, waarin inmiddels wel het een en ander was veran derd. Er waren nieuwe kniptechnieken ontwik keld, ondermeer door Vidal Sassoon en dat sprak Peetoom wel aan. In 1969 opende hij een eigen salon, waarin hij zijn geheel eigen kniptechniek, een eigen stijl, introduceerde. Sinds 1 januari staat hij niet meer in de zaak. Hij houdt zich hoofdzakelijk bezig met het ont wikkelen van nieuwe lijnen; geeft shows voor vakgenoten en doet produkties voor week-en maandbladen. „In 1970 deed ik een produktie voor Libelle en van daaruit ben ik doorgegroeid Het klinkt zo eenvoudig, maar de werkelijkheid is anders. Talent alleen is niet genoeg. Rob Peetoom: „Als je dit soort produkties wilt doen ik heb ook gewerkt voor bladen als de Amerikaanse Vogue moet je je echt verdie pen in het vak, veel reizen, overal werken en praten met collega's. De eerste tien jaar heb ik alle weekeinden gewerkt. Door de week stond ik in de salon te kappen en in het weekeinde ergens op een podium. Delegeren „Ik probeer nu de zaken te delegeren. Als ie wilt werken zoals ik moetje zorgen datje Din- nen je bedrijf mensen hebt die de zaken kun nen runnen. Je moet een goed team om je heen verzamelen. Dat heb ik nu." Wie na het behalen van zijn vakdiploma bij Peetoom gaat werken, komt de eerste twee jaar nog niet aan knippen toe. Om de Peet- oom-stijl onder de knie te krijgen, moet er eerst nog eens twee jaar getraind worden. Pas dan mogen zij zich junior-stylist noemen. De volgende stap is stylist, gevolgd door trai ner-stylistzij reizen in binnen- en buiten land om hun vakkennis op peil te houden en de laatste fase is top-stylist. Zij vormen met Rob Peetoom het creatieve team dat het ge zicht van de salons (Haarlem, Heemstede, Santpoort) bepaalt. Zo heeft Peetoom voor zijn medewerkers de mogelijkheid geschapen om binnen het bedrijf uit te groeien tot een top-kapper. Gevraagd naar wensen voor de toekomst zegt hij dan ook onmiddellijk: „Vaktechnisch gezien meer hooggeschoold personeel. Eigenlijk zou den de kapperstarieven per 1 januari 20 pro cent omhoog moeten. Dat geld zou dan moe ten worden gestoken in opleidingen." HENRIETTE VAN DER HOEVEN Jackie De beelden van de jonge Jackie Kennedy, die na haar overlijden over het TV-scherm flitsten, inspireerden Peetoom tot zijn nieuwe lijn. „Zij zag er altijd sportief en charmant uit. Dat ver haal probeer ik een beetje terug te halen." Gewapend met tekeningen waarop zijn ideëen waren uitgewerkt toog hij een paar maanden geleden naar Parijs orti collega's uit andere Eu ropese landen te ontmoeten. En wat bleek: al had niet iedereen een krullend kapsel in ge dachte, men was het er wel over eens dat er weer 'beweging' in het haar moest komen. Voor die beweging wordt het haar op een Rob Peetoom: „Je kunt niet zeggen: dit is het kapsel voor deze winter. Een kansel moet pas sen bij het gezicht en de persoonlijkheid van de vrouw." Daarnaast heeft een kapper ook te maken met de wensen van die vrouw. En die had er de laatste jaren maar één: gemakkelijk. Douchen, wassen, klaar. „Als ik op straat kijk en al die 35-jarigen zie, met dat bot afgeknipte haar..." Rob Peetoom schudt wat misprijzend het hoofd. „Ik vind het niet mooi. Die catego rie vrouwen mag er best weet eens wat vrou welijker gaan uitzien." Hij vindt de Nederlandse vrouw over het alge meen wat gemakzuchtig als het om haar kap sel gaat. Dat ze er niet veel tijd en geld voor over heeft om er goed uit te zien. „Kijk maar eens in Italië of zuid-Frankrijk; de vrouwen daar zien er veel verzorgder uit. Misschien hebben ze het wat gemakkelijker, want hoe zuidelijker je komt, hoe beter de kwaliteit van het haar, maar toch..." lengte van acht tot tien centimeter geknipt (ongelijk in lagen) en daarna moet er hoe wel hetzelfde effect ook met de Carmen rollers of een stylborstel bereikt kan worden meestal wel een permanent aan te pas ko- s- men. Na het permanent worden grove v\ krullen gelegd met behulp van clips. Na T het drogen even de handen erdoor en het haar valt bijna als vanzelf in mo- k V -v del- p- "Tja, je zult wat meer aan je haar moeten doen, want per manent is niet meer dan een ondergrond; daarom zal het ook wel een tijdje duren voor de lijn wordt opgepakt", zegt Rob Peet oom. Al 25 jaar in het vak (wat 30 oktober wordt gevierd met een 'y ^happening de Haarlemse schouwburg met o.m. een kap- show) weet hij als geen ander dat een kapper zijn klant moet begeleiden. Dat hij moet aanvoe len waneer het tijd is om verande ringen voor te stellen. Peetoom: „Vrouwen veranderen hun kapsel als hun leven verandert. Andere baan, nieuwe relatie, een ander imago, noem maar op." Een goede kapper is dus niet alleen vaardig met zijn schaar, hij is ook een mensenkenner. Award In die 25 jaar heeft Rob Peetoom zich naar de top ge- 35 MODE VOOR MANNEN HOOFDSTRAAT226-22W2171 BN SASSENHEIM/TEL. 02522-12314 Als u toch nog van de zon of tropisch zwembad gaat genieten, geven wij u een grote korting op uw badpak of bikini! Bikini's 25 of 50% korting! Restanten Badpakken 75,- en 100,- per stuk! Women's wear F\ Burgsteeg 4-5 te eiden Dot hoeft niet meer! Nieuwe technieken en een grotere deskundigheid zorgen ervoor dat elk haarprobleem onzichtbaar wordt opgelost. Ruime keuze Wij zijn ook gespecialiseerd in onderhouavan alle soorten haarwerk m/v. Ook haarverlenging! '**.1 Haarcentrum VAN TONGEREN Breestraat 32 Leiden tel. 071 -12 52 12 0 v Belt u mij v Noam dhr./me* fi afspraak. Graag ontvang ik de gratis rolder. Postcode:Woonplaats. Telefoon:

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 35