Toekomst Van Hanegem staat op het spel Arjan van Heusden wil bij Port Vale blijven Ronald Florijn jubelt om WK-zilver BOLLEN 7 Sport -4 iENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 366-164, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 356463 oog-[ O R R ielecjllem van Hanegem heeft de spelersgroep van Feye- 'ISJjord gisteren gedreigd met zijn eigen ontslag. In een ,en frde confrontatie met de complete selectie heeft De vanjomme kenbaar gemaakt dat hij geen toekomst meer erneit bij'de Rotterdamse club als hij niet meer het vertrou- fcn geniet van een meerderheid in de spelersgroep. (tterdam marcel van der kraan 'Olgt, l-verslaggever sportieve crisis bij Feye- ord, die is ontstaan na de nprestatie in de Europa Cup vorige week en de verwijde- ig van twee internationals uit selectie, lijkt daarmee een ^e" (amatisch hoogtepunt te heb- ree' In bereikt. Van Hanegem weet Ar- t de komende 24 uur bepa- denü worden voor zijn verdere et" linerscarrière en zijn toe- eer1mst bij Feyenoord in het bij- 'ed- pder. !1* De coach van de Rotterdam- in ers besloot de confrontatie Et zijn selectie aan te gaan, h- hdat hij op de hoogte is ge- !est pcht van een voor hem ver- 'nd fetigend artikel in het week- /oorfad Voetbal International, n" parin vandaag wordt gesugge- re- j kt u reerd dat het overgrote deel van de selectie hun coach meer dan zat is. De profs van Feyenoord ko men daarin niet zelf aan het woord, maar zouden volgens de auteur van het artikel de afgelo pen dagen wel degelijk hun coach zijn afgevallen. Van Hanegem werd maandagavond al ingelicht over de inhoud van het voetbalblad en reageerde geschokt. Op het trainingsveld van Var kenoord, waarVan Hanegem de ochtendtraining zou leiden, riep hij gisteren de groep bij elkaar en daagde hij iedereen uit om naar voren te stappen, die zijn onvrede over zijn functioneren tegenover VI kenbaar heeft ge maakt. Van Hanegem: „Wat mij pijn deed was dat ik kennelijk met Tweede ronde LD-Cup met 32 clubs eIeiden Bij de Afdeling Leiden wordt er binnenkort geloot voor jL1" Öe tweede ronde van de Leidsch Dagblad-Cup. Bij de 13 (hoger r pan derde klasse spelende) verenigingen die waren vrijgeloot, '•ebben zich de volgende verenigingen geplaatst: Oegstgeest, 'oorschoten, Alphen, Docos, SVOW, UVS zaterdag, DOSR, S]Z, 'CL, RCL, FC Lisse zondag en SVLV zondag. Deze clubs werden He winnaars van de poules. Bij die clubs schaarden zich de ze- ren 'beste nummers twee': LFC zaterdag, ASC, Teylingen, LFC :ondag, UDWS, De Sleutels en Valken '68. In totaal zijn er 32 :lubs geplaatst voor de tweede ronde. Gemengde gevoelens bij NOCNSF papendal De georganiseerde sport, verenigd in NOCNSF, is te vreden over de 'warming up' van de nieuwe regering. De sport koepel is gelukkig met de passage in de toelichting op de begro ting van sportzaken, waarin wordt gesteld dat „de sport de poli tieke aandacht zal krijgen, die zij verdient". NQ.CNSF reageert pchter teleurgesteld over de slechte start van het kabinet Kok, taranneer wordt gekeken naar de cijfers van de begroting over 1995. „Ondanks de mooie woorden moet ruim twee miljoen worden bezuinigd. Tegelijkertijd wordt verwacht dat de sport al lerlei taken op zich neemt en kwaliteit blijft leveren", stelt het ^JOCNSF vast. lelie Nijdam voor één jaar bij TVM ildingeJelle Nijdam heeft voor volgend seizoen onderdak jevonden bij de wielerploeg TVM-Bison. De 31-jarige coureur ekende gisteren bij ploegleider Cees Priem thuis een contract oor één jaar, met een optie voor een tweede seizoen. Nijdam eed tien jaar in dienst van Jan Raas, won voor diens ploegen zes "our-etappes en drie klassiekers (Amstel Gold Race, Parijs - Irussel en Parijs - Tours). Het afgelopen seizoen was Raas nau welijks te spreken over de prestaties en de inzet van zijn wegka- litein. De ploegleider van WordPerfect weigerde hem mee te temen naar de Tour, deed hem een sterk verlaagde aanbieding, waarmee de renner niet akkoord ging. 'opescu krijgt Britse werkvergunning dnden Het Britse ministerie van arbeid heeft Gheorghe Popes cu een werkvergunning verleend, maar pas nadat de Roemeense voetballer even terug was gegaan naar Nederland om een nieuw visum in zijn paspoort te laten stempelen. Na de nodige bureau- :ratische rompslomp kan Popescu dan eindelijk voor Totten- ïam gaan spelen, dat hem op 9 september verrassend van PSV Dvernam voor een kleine zeven miljoen gulden. Popescu teken de een vijfjarig contract bij de Londense club. Transfer Kreek naar Caen ketst af Amsterdam De transfer van Michel Kreek naar Caen is van de baan. De Ajacied besloot gisteren om niet in te gaan op de aan bieding van de Franse club, de hekkesluiter van de hoogste Franse divisie. Metz en Wimbledon hebben interesse in de Aja cied. iJigeriaanse doelman bezweken Ialgiers Doelman Mare Ikeoju (26) van de Nigeriaanse voetbal- Jclub Iwuanyanu National is gisteren bezweken aan de verwon- ■dingen die hij zondag opliep toen het vliegtuig waarmee de ■ploeg na een wedstrijd in Tunesie terugvloog neerstortte in de jSahara-woestijn. Het dodental van de vliegramp is hiermee ge- Istegen tot vijf. [Zenuwen spelen Ivantsjoek parten ■tilburg Zijn zenuwen spelen hem in cruciale partijen vaak par iten. Gisteren was het niet anders bij Vasili Ivantsjoek. Tegen TKasparovs secondant Azmaiparasjvili liet hij zich door een ne- j derlaag in de tweede partij van de vierde ronde van het Interpo- lis schaaktoernooi tot een barrage dwingen. Harde bekerkraker in Duitsland kaiserslautern Negen doelpunten, twaalf gele kaarten, één keer rood. FC Kaiserslautern en Borussia Dortmund maakten er gis teravond in de tweede ronde van de Duitse bekerstrijd een slag veld van. Met het thuis spelende Kaiserslautern na verlenging als duidelijke winnaar: 6-3. een oneerlijke, zeg maar stieke me spelersgroep te maken had. Althans, met dat gevoel reed ik gistermorgen van huis weg. Als mijn gevoelens bewaarheid zouden worden, zo nam ik mij voor, zou ik meteen terugkeren naar Haarlem en geen dag lan ger met die gasten trainen. Maar er kwam uit de groep nie mand naar voren, die het niet meer in mij ziet zitten." Van Hanegem speelde de zaak keihard. Hij kondigde aan dat de spelers a la minute naar voorzitter Jorien van den Herik mochten stappen en om een nieuwe trainer konden vragen. „Van mij zouden ze geen last meer hebben, dat hield ik hen ook voor. Ik was zo in mijn auto gestapt en had een punt achter Feyenoord gezet. Want ik neem zelf wel de beslissing om op te stappen. Maar nogmaals, de groep bleek niet uiteen te val len." Na afloop van de training trok Van Hanegem zich in zijn trai nerskamer terug en gaf hij de spelers nog individueel de kans hun hart te luchten. Van Hane gem wachtte, maar er werd geen enkele motie van wan trouwen ingediend. Wat hij wel kreeg was een steunbetuiging uit een deel van de spelers groep, wat voor hem het bewijs was dat VI bewust een tijdbom onder zijn verblijf in de Kuip heeft willen leggen. Daarmee is niet gezegd, dat de situatie bij Feyenoord niet zorgelijk zou zijn. De sfeer bin nen de spelersgroep laat inder daad te wensen over, maar dat wordt mede veroorzaakt door een aantal voor Van Hanegem ongrijpbare factoren. Als spelers het onderling niet goed meer kunnen vinden, kan een coach daar weinig invloed op uitoefe nen. Dat de tegenvallende resulta ten en de conflictsituatie tussen Van Hanegem en het duo Wit- schge/Taument door bepaalde spelers worden aangegrepen om de onvrede binnen de groep te accentueren, is niet meer dan logisch. Binnen de wetten van de voetballerij vecht iedereen voor zijn eigen hachie. Ook Van Hanegem weet dat niet iedere speler bij Feyenoord gechar meerd is van zijn werkwijze. Maar het is onjuist om te stel len dat om die reden de gehele selectie van de bekerwinnaar zit te springen om een nieuwe coach. In de komende dagen moet diezelfde spelersgroep evenwel bewijzen in hoeverre zij bereid is nog voor Van Hane gem door het vuur te gaan. Het bestuur van Feyenoord onder neemt immers geen actie om de coach op straat te zetten. De stem van de spelers is voor Van Hanegem bovendien belangrijker dan de mening van Jorien van den Herik en Thijs Libregts. Dit duo zal de eigen zinnige coach waarschijnlijk nooit hoeven te ontslaan, om dat Van Hanegem dan allang zelf is vertrokken. Van Hanegem weet dat het optreden van de Feyenoord- spelers naar de buitenwacht toe net zo belangrijk wordt als het resultaat tegen Heerenveen vanavond. Een nederlaag zal zijn positie nog verder onder mijnen. Voor het duel met de Friezen heeft Van Hanegem Gaston Taument weer aan de selectie toegevoegd. Doordat Rob Wit- schge ziek thuis is, dreigde de vleugelspits als enige buiten de boot te vallen en dat wilde Van Hanegem hem niet aandoen. Taument reist daardoor met de groep mee, maar hoort pas in Heerenveen of hij tot de reser ves behoort of dat hij op de tri bune mag plaatsnemen. „Ik ga voorlopig uit van een selectie van zeventien man. Als blijkt dat hij de zeventiende wordt, wil dat niet zeggen dat hij daar mee opnieuw wordt gestraft. Taument heeft in de afgelopen weken niet goed gepresteerd en daardoor krijgt een ander nu de kans. Daar moeten we verder niet moeilijk over doen", aldus De Kromme. Behalve Witschge is ook Ruud Heus door griep geveld. Daar door keert Errol Refos, die niet mee mocht naar Litouwen, te rug in de groep. Wie tegen Heerenveen in elk geval in de basis staan, zijn Jozsef Kiprich en Giovanni van Bronckhorst. De Hongaar neemt de plaats in van Taument en Van Bronck horst maakt zijn debuut ten koste van Witschge. amsterdam tim brouwer de koning „De zilveren medaille met de Holland Acht vind ik mooier dan de olympische gouden plak van Seoul." Zo verwoordde Ro nald Florijn, nooit te beroerd voor een pikante uitspraak, gis teren zijn vreugde over het voorbije wereldkampioenschap roeien van Indianapolis. De on verwachte feestelijke ontvangst in het Grand Café van luchtha ven Schiphol door een orkestje, bobo's, farhilie en bekenden drong de zoete herinnering aan de Olympische Spelen van 1988 helemaal naar de achtergrond. Als er één roeier de situatie van zes jaar geleden kan verge- lijken'met de huidige, is het Flo rijn wel. De 33-jarige Amster dammer behoort samen met zijn 'gouden' maat van weleer, Nico Rienks, tot de routiniers van de succesvolle WK-equipe, waarvan slechts een deel giste ren in Nederland arriveerde. In 1988 was hij in de dubbeltwee nog een pionier, die onder de Leidse trainer Jan Klerks op bij na on-Nederlandse wijze zijn sport bedreef. Alles schoof hij toen opzij om zijn gouden olympische ideaal te verwezen lijken. Sindsdien is er veel veran derd. De werkzwijze van Florijn, Rienks en Klerks vond in roei- kringen navolging. De dub beltwee van weleer is uitgedijd tot een zware acht. „Historisch gezien wordt dat koningsnum mer beheerst door grootmach ten als Amerika en Duitsland", aldus Florijn. „Ik vind het roei en in de acht nog leuker dan in de dubbeltwee. In onze ploeg zitten er een paar gekken tus sen. Ga maar eens met Niels van Steenis praten, die komt helemaal uit Twente en heeft al les voor zijn sport over. Hij is mijn held." Volgens Van Steenis, met zijn 24 jaar bijna een roeigeneratie jonger dan Florijn, valt het wel mee met zijn 'gekte'. „Ik kom uit Enschede, dat klopt. Toen ik na de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 werd gebeld om in de acht te komen roeien, beschouwde ik dat als een eer. Tot dan toe was ik namelijk steeds tussen de wal en het schip gevallen. Ik nam het dan ook voor lief dat ik voor de trai ning ieder weekeinde met de trein van Enschede naar de Am sterdamse Bosbaan moest rei zen en in Delft moest overnach ten. De andere jongens keken inderdaad vreemd op als ze mij op mijn vouwfiets met een gro te rugzak door de stad zagen rij den." Maar ook de kleinste („Ze noemen mij ondanks mijn 1 meter 90 het kleine dikkertje") en minst ervaren roeier van de ploeg geniet inmiddels van de ruimere middelen die voor de acht beschikbaar zijn. Over woonruimte dichtbij de Bos baan hoeft de student werktuig bouwkunde zich geen zorgen meer te maken. Sportief gezien is hij sinds afgelopen zondag ook binnen. „Mijn sportcarrière kan al niet meer stuk. Na onze zilveren plak denk ik niet dat ik ooit nog zo gestresst zal zijn, ook niet voor de Olympische Spelen van Atlanta in 1996. En dat wil wat zeggen, want ik ben een geweldige zenuwpees." Van Steenis gaat er in de eu forie rond de Nederlandse roei- ploeg voetstoots vanuit dat hij over twee jaar deel nog steeds deel uitmaakt van de Holland Acht. „Tenzij de coaches de open selectieprocedure gaan hanteren, die Kris Korzeniowski bij de vrouwen met succes toe past. Daar moeten we het met zijn allen nog maar eens over hebben." Bij onstentenis van de Ameri kaanse Pool, die uit Indianapo lis spoorslags is doorgevlogen naar Azië om de Asian Games z Vanavond op de bank tijdens bekerduel met Manchester United eiden. willem spierduk •tilletjes droomt Arjan van Heusden er- 'an om de bal van de voet van Eric Can- ona of Brian Giggs te plukken, wanneer ijn club Port Vale vanavond tegen Man- Miester United speelt. De kans daarop is liet zo groot, want Van Heusden is re- ervekeeper bij de Engelse eerstedivisio- ïist. Toch heeft de Alphenaar het naar J- ijn zin in Trent on Bridge, want hij re- '^ent erop dat hij zijn contract in januari i G ;an verlengen. Van Heusden is inmiddels aardig inge- 50 lurgerd in de Engelse provinciestad. Hij rekent wel dat hij het in het begin moei- ijk,heeft gehad bij Port Vale. „Ik had aanvankelijk problemen met de coaching, omdat ik de taal nog niet goed sprak. Verder was het wennen aan het fysieke spel hier in Engeland. Keepers worden minder beschermd door de scheidsrechters." De voormalige keeper van Noordwijk heeft zich intussen aangepast. „Ik heb veel aan krachttraining gedaan, dus ik ben veel sterker geworden. Het is nu knie vooruit en het duel ingaan. Als je twijfelt, word je zelf tegen de grond gelo pen. Ook de taal gaat inmiddels beter, ik kan me nu goed verstaanbaar maken." Het eerste van Port Vale staat inmid dels als vijfde genoteerd in de eerste di visie, een klasse onder de hoogste afde ling in Engeland, the Premier League. Af gelopen weekeinde won de ploeg van koploper Middlesbrough. Weinig reden dus voor manager John Rudge onveerste doelman Paul Musselwhite te vervangen. Van Heusden: „Paul is een goede keeper, fysiek sterk, het wordt een probleem om hem van zijn plaats te verdringen." Toch is de situatie voor Van Heusden niet uitzichtloos. „Het kan gebeuren dat Musselwhite een mindere periode krijgt, of dat de ploeg minder gaat draaien. In Engeland vervangen ze in dat geval de keeper nog wel eens om het geluk te ke ren. Ik zorg er in elk geval voor dat ik er klaar voor ben." Van Heusden keept nu regelmatig zijn wedstrijden in het reserveteam van Port Vale en zit op de bank bij het eerste. „Ik heb het dus druk, want beide ploegen spelen 46 competitie-wedstrijden. Het eerste zit nog in twee bekertoernooien." De 21-jarige Alphenaar is in Engeland opgevangen door de andere Nederlander die bij Port Vale speelt, Robin van der Laan. Hij heeft een basisplaats als cen trale middenvelder. Van Heusden is ook bij Van der Laan ingetrokken. Wat Van Heusden betreft voor langere tijd. „Ro bin is bezig om zijn contract te verlen gen, ik hoop dat ik dat in januari ook kan doen. Eigenlijk reken ik er wel op. Ik voel me sterker, ik denk dat ik een betere kee per ben geworden." Rita de Jong, de enige van de 'Gouden Vier' die gisteren al terugkeerde naar Nederland, toont op luchthaven Schiphol trots haar gouden medaille. FOTO ANP bij te wonen, legt collega-coach Klerks het voordeel van diens werkwijze uit. „Voor de komst van Kris selecteerden wij niet op die manier. Een succesvolle ploeg werd het volgende jaar ongezien uitgezonden. Maar hij blijkt met zijn harde aanpak, die niet helemaal past in hel Neder landse roeien, gelijk te hebben. Wie niet in vorm is vliegt eruit. Al speelde bij Kris aanvankelijk ook mee, dat hij geen enkele Nederlandse roeister kende. Hoewel de drie coaches in dienst van de roeibond (René Mijnders is de derde, red.) op één lijn zitten, ben ik wel iets te rughoudender in zo'n open se lectieprocedure dan Korze niowski." Maar, toeval of niet, voor geen van Klerks' pupillen was bij het WK een medaille wegge legd. „Mijn ploegen hebben het minder gedaan dan de vrouwen van Korzeniowski en de Hol land Acht van Mijnders. Ik trek me dat aan, al vrees ik niet voor mijn parttime baan. Zelf ben ik ook eerzuchtig. Een medaille mag niet te lang uitblijven. Want, dat herinner ik mij nog van Seoul 1988 en van de gou den dubbelvier op het WK van 1989, wie wint heeft altijd ge lijk." Arjan van Heusden foto archief SÜIZE OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Het botert op dit moment niet zo tussen zaterda- geersteklasser Noordwijk en de KNVB-ers die zich in het Zeister bos hebben ver schanst. Beter gezegd, het be stuur van Noordwijk is knap nijdig. Even terug naar de aanleiding van de onvriendelijkheden. De door 'Zeist' verijdelde overgang van Ajax-doelman Peter van der Kwaak naar Noordwijk. De doelverdediger kreeg van Ajax geen contract aangeboden en vertrok in eer ste instantie naar RCH. Hij kwam op die beslissing terug, omdat hij door werkzaamhe den niet meer op zondag kan voetballen en vroeg over schrijving aan naar Noord wijk. Die overstap werd door de KNVB geblokkeerd. Van der Kwaak kon, zo stelde Zeist in een schriftelijke toelichting, ook bij RCH op zaterdag gaan spelen. Of met Ajax 2 op dins dag of bij de zaterdagama teurs van die club. Maar er stond nog meer in de brief. Leen Korbee, voorzitter van Noordwijk: Van der Kwaak zou de situa tie hebben 'gecreëerd'. Met an dere woorden: Van der Kwaak had de hele zaak met mede weten van Noordwijk in scène gezet. Wij wilden de KNVB be lazeren. Hen dergelijke be schuldiging vinden we wel een beetje vergaan. Dus heeft Noordwijk de KNVB een brief je gestuurd en om tut leg ge vraagd. Een onvriendelijk briefje? „Dat kun je wel stellen. We zijn ook boos. Daarbij: een vriendelijk briefje naar/.eist sturen heeft nog nooit gehol pen. Dit wel? „Nee, ook niet. We hebben een even onvriendelijk briefje te ruggekregen waarin staal dat de KNVB bij haar beslissing blijft." Dat briefje was opgesteld door de heer Boll van het se cretariaat amateurvoetbal. Hij blijkt niet aanwezig. Ger Stolk, hoofd voorlichting, wél. „Ik ken de zaak niet. Het klinkt nogal tricky. Ik zal eens informeren. Stolk belt snel terug: Van der Kwaak heeft twee maal overschrijving aange vraagd. Officieel kan dat niet. Hn voor dispensatie moet wor den aangetoond dat hij bij zijn oude clubs niet meer aan de bak kan. Nu, daar is in dit geval geen sprake van. RCH heeft een zaterdagafdeling, Ajax ook. Maar Van der Kwaak wil weg bij Ajax en heeft overschrij ving aangevraagd naar RCH- zondag, niet naar de zaler- dagafdeling. „Dal klopt. Maar de KNVB is in dit soort zaken te veel bedu veld. Gaat de KNVB niet te veel uit van kwade wil bij spelers en clubs? „Kwade wil is te sterk uitge drukt. Maar er is in het verle den zo vaak misbruik ge maakt van de dispensatierege ling dat een paar jaar terug door de algemene vergadering amateurvoetbal is afgesproken om dit soort zaken met grote terughoudendheid te behan delen. Noordwijk en Van der Kwaak laten de zaak nu verder maar rusten. In Zeist is voor hen in deze kwestie geen eer meer te hehalen. Of je nu vriendelijke of onvriendelijke briefjes stuurt. M elfs in een voetbal- W t loos weekeinde kan er in Oegstgeester voetbalkringen veel misgaan. Een uit de hand gelopen geval van burenhulp van voetbal vereniging Oegstgeest aan ASC, dat geen volwaardig trai ningsveld heeft, zorgde voor een deukje in de goede relatie tussen beide dorpsgenoten. Bovendien was de vrijdagse trainingssessie van de ASC- selectie van trainer Waily Gal- lert op sportpark De Voscuyl van vv Oegstgeest voor wed strijdsecretaris Jan van Ben ten aanleiding om uit het be stuur te stappen. Van Benten voelt zich „gepikeerd of liever gedesa voueerd", zoals hij het plechtig uitdrukt. „Het dagelijks bestuur van mijn eigen club heeft mij in mijn hemd gezet. Ik wist niet beter dan dat wij het verzoek van ASC om op de Voscuyl te mogen trainen in de bestuurs vergadering van 2 november 1993 hadden afgewezen. Nu blijkt ASC hier afgelopen vrij dag toch te hebben getraind. Vandaar dat ik zaterdagoch tend, toen ik ervan hoorde, dacht dat die club hier illegaal aan het trainen was geweest. Secretaris Kees van Egmond hielp zijn medebestuurslid diezelfde dag nog uit de droom. „Het Dagelijks Bestuur van vv Oegstgeest heeft ASC toestem ming verleend om vier vrij dagavonden op de Voscuyl te trainen. Dit was de laatste avond. Dat was Van Benten niet be kend. Woedend was hij over deze gang van zaken bij zijn eigen vereniging. „Ik denk dat ik met opzet niet ben ingelicht, omdat ik tegen stander ben van het afstaan van ons trainingsveld aan ASC. Wij hebben dat veld zelf hard nodig. Maar bij een meerderheidsstandpunt van het bestuur zou ik mij altijd hebben neergelegd. Ik ben ook actief in een democratische politieke partij. Ik heb nog één dag gewacht op een reactie van het bestuur, voordat ik zondagmiddag even voor vij ven een brief aan de voorzitter en een kopie daarvan aan de andere bestuursleden op de post heb gedaan. Daarin staat dat ik met onmiddellijke in gangstop met mijn bestuurs- werk bij vv Oegstgeest. Ik blijf wel lid, want ik heb geen hekel aan de club. Mijn zoon Joris voetbalt hier al vanaf zijn ze vende. Verder kan ik voortaan wat vaker televisie kijken. Wat voorzitter I lennie Cornet betreft is hem die extra vrije tijd van harte gegund. Ik heb de brief van Van Ben ten ontvangen. Wij zoeken nu een vervanger voor hem. Hen dergelijke reactie vind ik een gilleren dan moet ik moeite doen om netjes te blijven. ASC ligt nogal gevoelig bij fan. Wij hebben het bestuur van ASC wel meegedeeld dal het trainer Callert op het matje moet roe pen. Want hij heeft geen reke ninggehouden melde weers omstandigheden, toen hij vrij dagavond op De Voscuyl kwam trainen. Dat is tegen de afspraak. Bij afgelasting wordt er bij on$ niet getraind. Maar die zaak moet ASC maar in tern afhandelen. Ik verwacht dat wij een excuus van het be stuur krijgen." Trainer Gallert, die vrijdag avond met zestien selectie- spelers het natte trainingsveld van w Oegstgeest betrad, weigert de hand in eigen boe zem te steken. „Wij hebben de slechte plek ken op het trainingsveld zo veel mogelijk ontweken en al leen de zijkanten benut (De diepe sporen die de ASC- voetballers hebben achterge laten bewijzen het tegendeel, red.). Bovendien regende het vrijdagavond niet. Hn die trai ner van Oegsteest (Van Hars kamp) was ook met één jon gen aan het trainen. Van Benten had dat trouwens allemaal met zijn eigen ogen kunnen aanschouwen. „Ik ben nota bene vrijdag avond nog met mijn vrouw op De Voscuyl geweest. Maar ver der dan veld één ben ik niet gegaan. Van daaruit kon ik veld vier, het trainingsveld, niet zien liggen. Misschien maar beter ook, want anders had Van Benten zich wellicht op de verkeerde persoon afgereageerd. En wa ren de goede verhoudingen tussen Oegstgeest en ASC ernstig vertroebeld. Nu blijft de schade beperkt tot een binnenbrandje bij w Oegst geest, dat misschien nog kan worden geblust. Water genoeg in elk geval, daar op het trainingsveld van De Voscuyl. gert-jan onvlee» tim brouwer de koning

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21