Schrijvende Lezers/Info Een oppervlakkig beroep, de journalistiek? Stokpaardjes en belangen Arrogantie en machtswellust WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 N BRANDENBURG. 071-3 OMBUDSMAN LEI DSC H DAGBLAD Een lezer verbaast zich erover dat hij de laatste weken nog maar zo weinig in de krant aan treft over Rwanda. „Het lijkt er op of de pers na die inzame lingsactie heeft gedacht: het is wel genoeg geweest. Zo van: ze zoeken het nu zelf maar uit. Hoe is het nu precies met die mensen in de kampen? Hoe is het met de kinderen? Ik zou daar toch wel van op de hoogte willen blijven". Het is een euvel dat de krant volgens deze lezer wel meer te verwijten valt. Hij trok een ver gelijking met de situatie in Viet nam destijds. „Zo lang er oorlog werd gevoerd, kregen we dage lijks uitgebreide verslagen. Toen de oorlog ophield, viel de be langstelling van de pers weg. Hoe het met dat kapotgeslagen, ontbladerde land verder moest, was blijkbaar niet interessant. Je hoorde er maar af en toe wat over. Een oppervlakkig beroep, hoor, de journalistiek". De buitenland-redactie zegt desgevraagd het niet geheel eens te zijn met de lezer. Op 20/8 was er het artikel 'Honder den Hutu's gedood door RPF', op 24/8 'V-Raad stelt onderzoek in naar moorden in Rwanda', 25/8 'Zeker miljoen doden in Rwanda', 31/8 'Kerk zoekt haar plaats in Rwanda', op 5/9 naar aanleiding van het feit dat mili tairen terugkeerden uit Rwanda: 'Zo moet het zijn geweest tij dens de holocaust'. Rwanda is dus niet uit het zicht geraakt, maar veel over de kampen is er niet meer gege ven. „We hebben er eigen ver slaggevers gehad", zo zegt de buitenland-redactie. „Die kon den er slechts kort blijven, want onze middelen zijn nu eenmaal beperkt. Voor de verdere ver slaggeving zijn we afhankelijk van de grote persbureaus. Als die verhalen over de kampen geven, zuilen we ze zeker opne men. Het is bepaald niet zo dat we ze uit de krant laten". Er valt nog i gen. Als krijgt vat VOOrtborduicn up ecu uepaait situatie, hoe ernstig die ook ia, verliest het aan intensiteit. Dat het karakter ine-matig bepaalde houdt doorgaans in dat de berichtge ving erover ver mindert. Als er een nieuwe ontwikke ling valt waar te ne men, zal er weer aandacht voor zijn. Zo is het door de jaren heen gegaan met gebeurtenissen in de Sovjet-Unie, in Zuid-Amerika, zuidoost-Azië, Zuid-Afrika, RUUD PAAUW Noord-Ierland, het Midden-Oosten enz. enz. (En zo zal het straks ook gaan met Haïti). Persbureaus en kranten kun nen niet alles in de wereld voortdurend blijven belichten. Zij geven de topjes van ijsber gen weer. Het verwijt dat de krant dan wel erg 'oppervlakkig' bezig is, acht ik niet terecht. Dan miskent men haar wezen lijke taak. Als dagelijks produkt staat de krant geen andere weg open dan de beroeringen van het moment te geven en te pro beren het inzicht van de lezer te verdiepen door middel van ana lyses en achtergronden bij de actualiteit. Meer kan zij niet doen. Het is haar kracht en te vens haar beperking. (Geen) overleg Goed overleg tussen de ver schillende deelredacties is voor de juiste samenstelling van de krant een noodzakelijkheid. Dat was vroeger al zo, dat geldt nu nog dringender sinds journalis ten hun artikelen opslaan in en ophalen uit computerbestan den. De kans bijvoorbeeld dat een stuk op twee plaatsen wordt bewerkt en er dus dubbele pu- blikatie kan volgen, is alleen maar toegenomen. Maar aan dat overleg schort nogal eens wat, zoals lezers mij herhaaldelijk duidelijk maken. Op 7 september prijkte het De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan he adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). artikel Fiscus pakt piloten aan zowel op de voorpagina als op pagina 16, op 14 september stond Middeleeuwse vloer in nieuwbouwhuis op de voorpagina en op de Randstad-pa gina onder het kopje Een tapijt dat echt niet slijt. Diezelfde dag kwam het be richt PvdA-top Schiedam stapt boos op zowel op de ene als de andere bin nenland-pagina voor. Op 15 september stond het bericht VVD vraagt opheldering over veiligheid KI.M op de voorpagi na en op pagina 22. Een goede coördinatie - het is kennelijk een hele opgave. Fortuyn Over de reacties op de column van prof. Fortuyn zou ik bijna elke week iets kunnen schrijven. Met arendsogen en tot op de lettergreep volgt men hem op zijn pad. Een aardig voorbeeld van dat laatste is het volgende. Tot vier keer toe schrijft For tuyn rector-magnificus in zijn rubriek van 7 september. Fout, zegt een lezer. „Dat streepje hoort niet tussen het zelfstandig naamwoord rector en het bij- voegelijk naamwoord magnifi cus. Er zijn verschillende recto ren: van een gymnasium, van een klooster of geestelijke in richting én, een trede hoger dan de 'gewone' rectoren: de rector magnificus, de luisterrijke, doorluchte rector. Zonder streepje tussen de twee woor den. Het gaat namelijk om één functie, dus anders dan bij ge neesheer-directeur: één per soon met twee functies". De lezer ('Ik pleeg Fortuyn met belangstelling te lezen, al deel ik zijn opvattingen niet al tijd') schrijft verder: „Waarom nu zoveel woorden gebruikt voor een misplaatst grafisch te kentje? Omdat van een zeer kri tisch man als de heer Fortuyn - nota bene zelf hoogleraar - toch wel verwacht mag worden, dat hij de functie van het 'opper hoofd' van de universiteit fout loos kan schrijven....". Stijl Over stijl en beschaving gaat het nogal eens in de contacten met lezers. Van de Vlaamse regis seur Jan Bucquoy werd op 5 september het volgende citaat, vermeld in HP/De Tijd, overge nomen in de rubriek UITgespro- ken: "Ik hoop dat mijn films een beetje geld opleveren, dan koop ik over een jaar of tien een tank. Daarmee wil ik iedereen mobili seren die onrechtvaardig wordt behandeld en dan zal ik het parlement bestormen, het ko ninklijk paleis binnenrijden en al die klootzakken doodschieten of de keel doorsnijden. Boven dien ben ik tegen die tijd bijna zestig, zit het er wat mij betreft op. Dan ben ik wel toe aan zo'n dodelijke grap". De lezer ergert zich eraan dat de krant zo'n uitspraak nog eens etaleert. „Als er wordt ge klaagd over de toenemende agressie van de mensen, moet de krant vooral dit soort citaten publiceren. Een mij onbekende filmregisseur geeft blijk van on volwassenheid en de laant vindt het de moeite waard de uitin gen daarvan nóg een keer weer te geven. Beneden elk niveau vind ik het". Ik kan in zoverre met de lezer meegaan dat het mijn citaat keuze ook niet zou zijn. Maar daar schieten we weinig mee op. De een stoort zich hieraan, de ander daaraan en een derde aan weer wat anders. Waar het om gaat is: wat is het selectie criterium van een rubriek als UITgesproken? Je belandt dan bij het opmerkelijke, ongewone, bizarre, verrassende. Dat kan onmogelijk altijd overeenkom stig ieders smaak zijn. Een kar dinaal die bankzaken voor het Vaticaan deed, heeft eens ge zegd: „Men kan nu eenmaal niet naast alles het Avé Maria leggen". En daar wil ik het in dit geval ook maar bij laten. De beoogde discussie tijdens te vormen, laat staan verdedi- het symposium n.a.v. het 75-ja- rig bestaan van de Federatie Leidse Woningcorporaties had niet beter kunnen worden ge- frusteerd dan met de inleidin gen van de veel gevraagde he ren van Endelsdorp-Gastelaars en Middelkoop. De tweede keer in korte tijd dat een symposium over de regionale volkhuisves ting mislukt door een verkeerde keuze van sprekers. Met uit spraken als 'Geen markt voor woningen aan de rand van de stad, 'Het Groene Hart bestaat niet' en 'De Mensen die daar al lemaal mooie nota's over schrij ven zitten nooit op de fiets' be vestigen de heren wederom hun bekendheid om quasi-weten- schappelijke en lolbroekerige maar evenzeer volstrekt onver antwoorde uitspraken. Ik geef toe, het trekt toehoor ders en aandacht en leidt tot nieuwe vraag om inleidingen. Maar wie zonder eigen verant woordelijkheid voor de regiona le ruimtelijke en volkshuisveste- lijke ontwikkeling op symposia zulke uitspraken doet hoort daarvoor verbaal genadeloos te worden afgestraft. Klaarblijkelijk was alleen gedeputeerde Stol- ker, zelf wel bestuursverant- woordelijkheid dragend, zo dapper om tegenwicht te bie den. Telkens vraag ik mij weer af waarom veel mensen toch niet in staat zijn om los te ko men van de eigen stokpaardjes of belangen. Als beide 'weten schappers' nu eens een lans zouden breken voor een zorg vuldiger inrichting en gebruik van de ruimte in bestaand ste delijk gebied, dan zou ik respect voor ze kunnen opbrengen, ook al hoeven ze dat beleid niet zelf gen en uitvoeren. Dan heb ik meer respect voor de bewoners van het Leider dorps Doeskwartier die het Groene Hart een warm hart toe dragen en daar erg ver in gaan door geen meter uitbreiding van de bebouwde kom meer te willen accepteren, althans aan hun kant van het dorp. Of zij wel door het Groene Hart fietsen weet ik niet, maar ik in ieder geval wel. En als ik dat doe, denk ik altijd weer 'ge lukkig dat er ook nog verstandi ge bestuurders zijn die wel oog hebben voor de kostbare unieke landschappelijke waarden van ons Groene Hart'. Dat betekent mijns inziens niet dat er ner gens meer een meter meer kan worden bebouwd. We hebben toch ergens nog ruimte nodig voor die mensen die nog in de rij staan voor een woning. Maar als we dan moeten kiezen tus sen een heel klein en door een weg omsloten stukje Ruigekade en het Belgisch vrij bouwen midden in het Groene Hart, dan wget ik het wel. Ik maak als be stuurder dan die keuze ter be scherming van het Groene Hart, ook al zullen sommige mensen met een dak boven hun hoofd mij die keuze kwalijk nemen omdat zij geen rekening hoeven te houden met de vele woning zoekenden. Dan kunnen we ons dorp meteen kwalitatief mooi afronden zodat we vanuit het landschap niet meer naar die armoedige achterkant van de Doeslaan hoeven kijken. Wethouder A. van Dijk Leiderdorp. In de Bolwerkstraat (een straat tussen Levendaal en Hoge- woerd) staan bijna altijd wagens geparkeerd. Het feit, dat er nooit gecontroleerd wordt, neemt niet weg, dat de houders in overtreding zijn. Zo ook op zaterdag 17 september, jl. ston den er weer enkele auto's ge parkeerd. Plotseling kwamen er twee grote takelwagens de straat inrijden en namen die wagens mee. Ik was verbaasd en woedend. Moest dat nou echt zo gebeuren? Kon dat niet afgedaan worden met een bon op de ruit? Stonden die wagens nu opeens zo in de weg? Het is tekenend voor de verhouding tussen overheid en burgerij. Het was een demonstratie van arro gantie en machtswellust. Dit uit 1913 stam mende huis aan de Delfweg in Noordwij- kerhout behoorde vroeger toe aan baron Dedel. De opa van de huidige bewoner, J. Smit, heeft het huis steeds bewoond. Hij kocht het pand rond 1920. En sindsdien is het huis in bezit van de familie Smit geble ven. De gevel is nog helemaal in oor spronkelijke stijl. Al leen de voegen zijn vernieuwd. De hou ten spijl die aan de rechterkant van het huis ontbreekt is er afgewaaid en wordt vervangen. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - In dc verordening op de scholen te Dortmund komt het volgende artikel voor: Ten einde de op lettendheid der leerlingen te bevorderen, hen aan gehoorzaamheid te gewennen en tevens de ste rn-organen der onderwijzers te sparen, zullen de ze gebruik maken van de volgende teekens: le. De onderwijzer tikt tweemaal met de rechterhand en heft ze op, als de kinderen moeten gaan staan: 2e. hij laat de hand dalen als ze moeten gaan zit ten: 3e. hij Iaat den rechterarm dalen en houdt daarbij den rechterhand in verticalen stand, wan neer zij zich achter elkander hebben te plaatsen: 4e. hij werpt het hoofd achterover en houdt het li chaam volkomen recht, om te kennen te geven dat de kinderen rechtop moeten zitten: 5e. als hij een onvolledig antwoord krijgt, beschrijft hij een kring met den wijsvinger van zijn rechterhand: 6e. hij brengt den wijsvinger aan zijn oor, wan neer hij wenscht dat een antwoord duidelijker zal herhaald worden: 7e. hij beweegt de hand in hori zontale richting, wanneer hij wenscht, dat de kin deren in koor zullen antwoorden: 8e. als de leer lingen verkeerd antwoorden of onnauwkeurig le zen, tikt hij op het zwarte bord. - Als een bewijs hoe goed het postwezen te Kat wijk aan den Rijn is geregeld, kan dienen, dat eene briefkaart, welke daar 's zaterdagsavond jl. omstreeks 11 uren in de bus wordt gedaan, te Lei den is bezorgd des Maandagsmorgens d.a.v. Niet tegenstaande des morgens om vijf uren een bode naar Leiden vertrekt, blijven alle stukken, na half- elf des middags in de bus gedaan, liggen tot den volgenden morgen elf uren. ANN01969 - In Londen hebben de „hippies", enkele uren nadat ze uit een pand aan Piccadilly Street waren verdreven, gisteravond twee andere herenhuizen bezet. Een groep maakte zich meester van een pand van vier verdiepingen aan Russell Square, dichtbij het „British Museum", een andere groep - onder leiding van „Dr. John" Moffat - drong een huis in West End binnen. Op beide huizen werd met grote letters het opschrift „Vrije com mune van Londen" aangebracht. Eén van de hip pies liet weten dat de beweging nu pas goed op gang gaat komen en dat er nog meer bezettingen zullen volgen. De Londense politie heeft bekend gemaakt dat er totaal 100 hippies uit het door hen bezette pand op Piccadilly zijn gearresteerd, en dat 30 hunner, onder wie drie minderjarigen, vandaag voor de rechter zouden verschijnen we gens het aanvallen op politie, dreigend gedrag, diefstal en het in bezit hebben van verdovende middelen. Zes van de 30 werden al voor andere strafbare feiten gezocht. Van de mee naar het bu reau genomen buitenlanders zijn er acht na te zijn verhoord vrijgelaten. - Door een defect aan een zweefmolen hebben drie 15-jarige meisjes zaterdagavond op de ker mis in de Amsterdamse Jordaan lichte verwon dingen opgelopen. Tijdens het draaien sloeg he schuitje, waarin zij zaten van ongeveer 1 1/2 r ter hoogte tegen de houten vloer doordat i spankabel van de zweefarm brak. Naar de c zaak wordt een onderzoek ingesteld, ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis)l dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178) dagelijks 14 30-15 15 uur en 19.00-19 45 uur Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners r bovendien van 10 30- 11.15 uur en van 19.45 - 21 00 uur Special Care Unit 10.30-11 00 uur, 15.00- 15.30 uur en 19.00-19.30 u en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. -Gn LEIDEN aanst; Leidsi Mo 1 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21 0( uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voorouders de gehele dag) Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 u 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel 01720-63131) dagelijks 14 00-15.00 uur en 18.30-19.30i en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk buur onde nien Jai 18.30-19.30 Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uu (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11 00 uur, uitsluitend partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezof mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunt en neurologie: 14.15-15. OOuuren 18.30-19.30 uur-, oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. boec het g voor cerei dooi Ki BIOSCOPEN 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 Clear and present danger 12 jr., dag. 18.45. 21.15, vr za zo woe ook 14.15 Harrison Ford voor de tweede keer als Jack Ryan van de CIA, Evenals ring tamelijks, illip N< zitten, al mage n Phillip Noyce. Toch namige bestseller van John Gri Voordat hij zelfmoord pleegt, vertelt een louche advocaat nog belastende dingen over een maniaKii- leraan het jongetje Brad Renfro. Dus krijgt het kind de moordenaar achter graag wil horen wat Brad weet STUDIO The Flintstones alvr za zo woe 14.30. Briant Levant verfilmde de le gendarische striphelden van de gelijk namige tv-serie. Het verhaal isdunne- tr grofweg op n Charles Shyer en Nancy Meijers. geroutineerde journalist Nick Nolte t. Julia Roberts, aankomend LVC tel: 071-146449. Breestraat 66 Een dagje naar het strand do 15/9, v 16/9, 20.00. Retrospectief van The< op de novelle van Heere Heeresma over de alcoholist Bernd die zijn mii der valide dochtertje Walijne n teke kwa ninj Ui weinig spektakel worden vi LI DO 2 De Aristokatten al., vr za zo woe 14.30. Disney-tekenfilm. In het Parijs ran begin deze eeuw erft moederpoes ten eigenaar wordt, probeert h Jack Nicholson rijdt op weg n een wolf aan. Als hij probeert nog iets voor het dier te doen, bijt het hem in zijn hand. Gaandeweg krijgt Nicholson 'wolfser' trekken: hij gromt, gaat steeds beter horen en ruiken. Michelle Pfeiffer, dochter van zijn baas. raakt steeds meer door hem geïntrigeerd. LI DO 3 Beverly Hills Cop III 12 jr., dag. 19 00, 21.15, vrzazo woe ook 14 30. Eddie Murphy gaat weer als in specteur Axel Foley achter een organi satie aan. die een pretpark gebruikt als dekmantel voor criminele praktijken. LID0 4 Duimelijntje al vrza zo woe 14.30. Tekenfilm van Don Bluth. Naar een verhaal van Hans Christian Andersen. Duimelijntje komt ter wereld zo groot verslaggever bij de concurrent. Nood gedwongen moeten de twee samen werken als ze op het spoor komen van een misdadig chemisch bedrijf LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Speed 16 jr .dag 18 45.21 15.2 de overheid. Hij teert een bom onder een stadsbus die ontploft als het voertuig harder of zachter dan 80 kilometer per uur rijdt De jonge politieman Keanu Reeves TRIANON tel: 071-123875, Bre Idingsa 19.00,21.15. Romantische komedie waarin alles draait om een Engelsman het hem toch te veel. Met Hugh Grant en Andy MacDowell. KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrouwen kerksteeg 10 Damage do t/m woe 19.30, 21.45 Van Louis Malle met Jeremy Irons en Juliette Binoche. Noodlotstragedie die zich afspeelt in de betere kringen. Po liticus in de ban van een vrouw. Last Tango in Paris do t/m zo 20.00, 22.15 Marlon Brando en Maria Sch neider in beroemde erotische film van Bernardo Bertolucci uit 1972. Vooral- de 'boterscène' is velen op het netvlies genis op beschuldiging van een bom aanslag. Waar gebeurd verhaal. The Piano di 20.00, 22.15. Holly Hunter is vrouw die niet kan spreken, maar leeft voor haar piano. Echtgenoot ziet daar gen brood in. Buurman wel X tel 071-123568, Haarlr .2 De Natuurlijke Ruin rtret door I aanstaande Nederlandse ar chitecten: Dom H. van der Laan en Tom Alberts. Beiden streven een bouwstijl in harmonie met de natuur ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel. 01720-20800. Var Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Wolf 12 jr., dag. 21.15, za 22.00. The Flintstones al., dag 13 45,19 beh za 18 30, 20 15, zo ook 16 15 EURO 2 Clear and present danger 16 jr., do n di 20.00, vr 18.45. 21 45. za 13.45 18 45. 21.45, zo 14 00. 17.00. 20.00. woe 13.45,20 00. EURO 3 Speed 12 jr., dag. 18.45, 21.30, zi ook 16.15. De Aristokatten al .za zo woe 14.00 EURO 4 dings and af •18.45,21 15, za zov zo ook 16.15. PARKFILMHUIS tel 01720-95600 The Fisher King woe. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071 614354, Prinses Marijkelaan 4 Duimelijntje Ned. gesproken, al., z, woe 14 00 Free Willy al za zo woe 15.30. De 13 jarige Jesse zwerft op straat e naken. In het dolfinarium ontmoet h le stuurse en treurige orka Willy. V HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. I love trouble 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18 45,21 30. ASTA 2. Beverly Hills Cop III 12 jr.. dag 16 00. 18 45. 21.30, do vr ma di oo 13.15. De Aristokatten al., za zo woe 13.15. ASTA 3. The Flintstones al dag 13.15, "BABYLON 2 The last seduction alc 16.00, 18 45,21 30. BABYLON 3 Four weddings and a METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car egielaan 15. Clear and present danger 16 jr.. dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE2 Four weddings and a funeral al 13.15, 16.00, 18.45.21.30 METROPOLE3 The Client 16 jr.. dag. 13.15, 16.00, 18 45,21.30. METROPOLE 4 Speed 12 jr., dag. 18.45.21.30, do vr ma di ook 13.15. Jungle Jackal za zowoe 13.15, Zi lungle J 16 00. 13.15, 16.00. ODEON 1 tel 070-3462400/3462401. Herengracht 13. Speed 12 »r dag. 13.15, 16.00. 18.45. ODEON 2 The Flintstones al., dag. 13.15, 16 00. 18 45.21 30 Striking Distance 16 jr ODEON 3 The Cowboy Way 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4 Riksbioscoop The three Musketeers 12 jr dag. 11.45, 14 45. 17.45,20.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191. ZAAL Jeanne la Pucelle 16 jr., do za ma 20.00, zowoe ook 15.00 ZAAL II Un'anima divisa in due 16 jr., dag 19.30, woe ook 16 15 0 6 16 jr dag. 21.45, woe ook 16.15. ZAAL III Nederlandse films herontdekt! Scrim do 19 30. Tuttiformati 21 45. De Annavr 19.30, 21.45. De verloedering van Swieps za 19.30, 21 45, The lost world zo 15.00, De vergeten medemin naar zo 19 30. 21 45. De pretenders m 19.30. di 19 30. 21 45 Andy, bloede

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18