Warmunda is boos op indringer' Alkemade Leiderdorp steunt probleemjongeren Uitpakkenzakken vullen en Leiden Regio voorhoutse hovenier )ouwt 'compostfabriek' NSDAG 20 SEPTEMBER 1994 CHEF HENNY VAN EGMOND. 071-356414. PIV CHEF HANS KOENEKOOP. 071 356429 Woningbouwvereniging overweegt uitbreiding werkgebied ïdrukj de Dei Dord' 'ordt e hogi geflai arvan Jt wes reike] ;en ef Woningstichting Warmunda in Warmond is boos op woningbouwvereniging Alkemade. Aanleiding is het irnemen van de zustervereniging om haar werkgebied ng. Dfte breiden met onder meer Warmond. De woning me mwcorporaties hebben tegenwoordig de mogelijkheid ^Eurf exPans'e> gev°lg van het proces van verzelfstandi ndse IRMOND/ALKEMADE ..iNK BUURMAN jd. Af O^ralf'j hebben hier absoluut geen selinJioefte aan. Naar ons idee zou r neep de regionalisering zorgvul- iweei overlegd moeten worden jisen de woningbouwcorpora- js Maar de woningbouwvere- ging Alkemade heeft nog niet fis geantwoord op een brief wij al begin juli over dit on- jrwerp hebben gestuurd", zegt iorzitter J. van Mameren van armunda. Volgens Van Mameren is prmond, net zoals Alkemade, 6 kenoeg 'volgebouwd' en is >=4 het voor de woningbouwvereni ging Alkemade nauwelijks zin vol om te proberen in de buur gemeente vaste grond aan de voet te krijgen. „Wij hebben het gemeentebestuur verzocht om een negatief advies uit te bren gen over de eventuele toelating van Alkemade in Warmond. De kans bestaat nu ook dat ge meenten er misschien toe over gaan om woningbouwcorpora ties tegen elkaar uit te spelen. Wie levert de beste kwaliteit voor de beste prijs, dat kan voor een gemeente misschien een interessante afweging worden. Om dat te voorkomen hebben we in duin- en bollenstreekver- band al afspraken gemaakt. We komen niet op eikaars grondge bied. En ook Alkemade zou er beter aan doen om Warmonds grondgebied te respecteren", stelt Van Mameren. Volgens directeur J. Kret van de woningbouwvereniging Alkemade hoeft Warmond niet bang te zijn. „We waren al lang van plan om met Warmunda te gaan praten. We willen hele maal geen concurrenten wor den. Het is absurd om te veron derstellen dat we bijvoorbeeld in het centrum van Warmond zouden willen bouwen. Dat zou qua onderhoud van die wonin gen bijzonder onaantrekkelijk voor ons zijn", stelt Kret. Volgens de directeur gaat het om de bebouwing aan de rand van de gemeentegrenzen van Alkemade. „Als er in regionaal verband wordt besloten om te bouwen in de Boterhuispolder, dan willen daar wel als de kip pen bij zijn. Die Warmondse polder ligt vlak langs onze ge meentegrens. Omdat we als ge meente onderdeel uitmaken van het Groene Hart mogen we niets meer bouwen, dus als de gelegenheid zich voordoet wil len we onze kans grijpen. Je ziet vaak dat de mensen die in zo'n afgelegen gedeelte van bijvoor beeld Warmond wonen zich al helemaal richten op de ge meente Alkemade. Hetzelfde is aan de hand met Weteringbrug in de gemeente Haarlemmer meer, ook zo'n randgebied. Maar Warmond hoeft echt niet bang te zijn dat we over het wa ter heenkomen", aldus Kret. Dat de brief van Warmunda onbeantwoord is gebleven wijt Kret aan tijdgebrek. „De ver plichte statutenwijziging van de woningbouwvereniging per 1 augustus heeft heel wat tijd ge kost." leiderdorp judy nihof De Stichting De Binnenvest krijgt volgend jaar van Leider dorp toch een subsidie van 10.000 gulden voor 'begeleid wonen'-projecten voor jonge ren met problemen. De meer derheid van de commissie voor welzijn vond de activiteiten van De Binnenvest belangrijk ge noeg om de aanvraag te hono reren. Dat bleek gisteren tijdens een vergadering over het wel- zijnsplan. De WD-fractie ging niet akkoord en volgde het voorstel van het college, dat de subsidie afwees omdat de aan vraag te laat was ingediend. Volgens W. Bots van De Bin nenvest was de aanvraag welis waar na 1 mei gedaan, maar had de gemeente nooit meege deeld dat dit een harde datum' was. „Er is telefonisch contact geweest, maar er werd niks over een deadline gezegd. Dat is niet heel erg klantvriendelijk", aldus Bots. Hij wees ook op het grote belang van de 10.000 gulden voor de stichting. „Probleemjongeren komen niet alleen voor in de grote stad, het is ook een Leiderdorps pro bleem." De Binnenvest zet pro jecten op in de Leidse regio. Zo heeft de stichting in Leiderdorp een woning aan het Nievaart- pad ter beschikking. Onder be geleiding wonen daar vier jon geren uit probleemgezinnen. „De gemiddelde verblijfsduur is anderhalf jaar. Sommigen val len weer terug in drugs of iets anders, maar de meesten kun nen daarna helemaal zelfstan dig wonen", aldus Bots. Hij be nadrukte dat Leiden de stich ting uit eigen middelen 240.000 gulden geeft, en Alkemade VRIJE TIJD Muziektent Het Jeugd Symphonie Orkest uit Oegstgeest geeft zaterdag 7 oktober een benefietconcert in de Pauluskerk aan de Warmon- derweg 2 in Warmond. De op brengst van het concert gaat naar twee verenigingen: de Vrienden van de Leidse Hout en de Federatie Leidse Amateur Muziekverenigingen, die actie voeren voor de bouw van een permanente muziektent in het park De Leidse Hout. Aanvang 20.15 uur, toegang 7,50 gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop op verschillende adressen. Voor informatie: tele foon/fax 154770. Mellow-party In gebouw Cascade aan de Nieuweweg 4a in Zoeterwoude houdt jongerenvereniging Uto pia op zaterdag 24 september een Mellow-party. Kledingbeurs In Leiderdorp wordt op 26, 27 en 28 september een winter- en sportkledingbeurs gehouden in de hal van de Scheppingskerk aan de van Poelgeestlaan 2. Het inleveren van kleding kan op maandagavond 26 september van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. De aangeboden kle ding moet schoon, in goede staat en niet ouderwets zijn. De verkoop is op 27 september van 19.00 tot 21.00 uur en op 28 september van 9.00 tot 11.00 uur. Voor inlichtingen: Tel 071- 893064 of 071-897110. Portofoons brandweer gestolen iarmond» Uit de brandweerkazerne aan de Van den Woude- /jraat in Warmond zijn vier portofoons en een telefoon gestolen. Ie inbraak is gepleegd in het weekeinde. De daders vernielden n ruitje. brekers binnen via doucheraampje "m'e|r|pEGSTGEESTEen computer, 20 cd's, een tas en een geldkistje ufronttjn gestolen uit een huis aan de Hofdijck in Oegstgeest. De dief- ;edruk |al is maandag gepleegd tussen 09.00 en 11.25 uur. De dieven gedrukjebben een ladder tegen het pand gezet en zijn via het douche- htdrui,pampje naar binnengeklommen. cto pa« ÜJnelle rijders op de foto •gstgeest Bij een controles op de Geversstraat, de President nnedylaan en de Warmonderweg in Oegstgeest zijn gisteren snelle bestuurders door een fotocamera betrapt. Tijdens de 40 jontrole passeerden 300 voertuigen. iomen voorzien van jas feiderdorpWie het ziet, kan het niet geloven. Maar de tien car- Jina's aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp, dragen sinds en- 1 e/e wgjten een jutenjasje,um te voorkomen dat ze last krijgen an zonnebrand.25 jaar oude bófnen zijn gësnoéid en juist r ide 'blote' delen zijn dan erg kwetsbaar. Pas over een jaar wordt Ier 09|e juten omhulling verwijderd. Rijwielhandelaars zijn 'vliegende winkels' beu n« jorhout brenda filippo let Voorhoutse hoveniers- en taenvoorzieningbedrijf Hoek |l een composteerinrichting puwen die 20.000 ton groenaf- U moet verwerken. Probleem 1 dat het bestemmingsplan gt dat de grond alleen voor ;rarische activiteiten mag wor- :n gebruikt. De gemeente >orhout is echter bereid mee werken aan een vrijstelling, tnavond buigt de raadscom- issie ruimtelijke ordening zich er die ontheffing. Volgens directeur H. Hóek is eigenlijk niets nieuws onder zon. Al jaren composteert de >orhouter het groenafval van n bedrijf in de openlucht. „Er ijven nogal wat plantenresten 'er en daar moet je wat mee. aar inmiddels ben ik inge- lald door de wetgeving. Sinds aart 1993 mag het niet meer de manier waarop ik het ;ed." Hoek zegt dat het regenwater 'egelmaat dat door het groenafval sijpelt niet meer in de grond terecht mag komen. „Composteren moet nu op een waterdichte vloer. En dat is wat we hier gaan doen." Er komt een grote vloer, een bassin waar het water wordt opgevangen en een weegbrug. Het geheel wondt in fasen op gebouwd. Allereerst streeft Hoek ernaar om zijn eigen afval te kunnen verwerken: zo'n 6.000 ton. „Maar al die telers hier in de buurt moeten ook er gens heen met hun groenafval. Die moeten naar een stortplaats buiten de regio en die kan het aanbod nauwelijks verwerken. Dus ik denk dat hier echt wel een markt is voor een compos teerinrichting." Volgens Hoek is het niet de bedoeling om ook groente- en fruitafval te verwerken. „Dat moet echt onder een dak plaatsvinden omdat dat veel meer stank geeft. Bij tuinafval is dat nauwelijks het geval." oegstgeest loman leefmans Rijwielhandelaar Frank van der Meer heeft gisteren voor de deur van het Witte Huis in Oegstgeest een protestactie ge voerd tegen een zogeheten 'vliegende winkel' die in het ho tel een openbare verkoop hield. Oegstgeestenaar Van der Meer werd bijgestaan door zijn Kat- wijkse collega Hans van Galen die de laatste maanden een kruistocht in de regio houdt te gen deze zogenaamde faillisse mentsverkopen. In het Witte Huis werden gis teren tegen dumpprijzen fiet sen, kleding, en elektrische ap paratuur aangeboden. De orga nisatie die de verkoop regelt, doet dat door heel West-Neder land. Met een vrachtwagen wordt de handel aangevoerd, meestal naar ruimtes in hotels of zalencentra. Daar wordt een een- of tweedaagse verkoop ge houden die vooraf in adverten ties bekend is gemaakt. Na af loop wordt de boel weer inge pakt om naar een volgende lo catie te verhuizen. Van der Meer en Van Galen spreken van oneerlijke concur rentie. Winkels moeten zich aan allerlei regels, voorschriften en wetten houden zoals het afdra gen van belasting, het voldoen aan de arbeidsomstandighe denwet en inschrijving in het handelsregister. De twee actie voerders vermoeden dat de or ganisatoren van de vliegende winkels daar voor een deel niet aan voldoen. Verder vindt het duo dat de gemeenten geen vergunning meer mogen verle nen aan soortgelijke organisa ties die detailhandel bedrijven in horecazaken. „Het is uitla den, zakken vullen en weer wegwezen. Eigenlijk zouden or ganisaties als het KNOV hier wat tegen moeten ondernemen, maar dat zijn soms wat logge instanties", aldus Van Galen. De Katwijker is al enkele maan den in de weer tegen de faillis sementsverkopen waarmee hij zelfs eenmaal op tv verscheen. Eerder was hij ondermeer actief in zijn eigen woonplaats en in Noordwijk. Meestal begint hij voor de ingang ook een verkoop waarvoor hij met enige trots een proces-verbaal krijgt. Gisteren liet de politie het erbij en speel de Van Galen vervolgens een spelletje met organisatoren bin nen. Die boden skeelers aan voor 39 gulden. De Katwijker bood zijn rolschaatsen vervolgens voor 30 gulden aan. Toen daar op binnen de prijs naar twintig gulden zakte, maakte Van Galen daar buiten weer 18 piek van. „Al moet ik tot nul doorgaan, maakte me niet uit", aldus de strijdbare middenstander die zegt van alle betrokken instan ties steun te krijgen maar dat er vooralsnog niets gebeurt aan de vliegende winkels. 'De ergernis van de slechte kwaliteit duurt voort als de vreugde over de lage prijs allang is verdwenen' zo stond op een bord van de actievoerders te le zen. Een woordvoerder van de organisatie die de verkoop hield wilde slechts een korte reactie geven op hetgeen zich buiten afspeelde. „Het is allemaal on zin wat die mensen beweren." De rijwielhandelaren Van Galen (met stofjas) en Van der Meer leggen een voorbijgangster de reden van hun actie tegen de vliegende winkel uit. foto henk bouwman it de 'documentatie' van het jenbaar ministerie blijkt dat i 42-jarige Leidenaar er een iwoonte van maakt zonder rij- ■wijs en zonder verzekering ito te rijden. „Daar begin ik let meer aan hoor, om mijn jbewijs te halen", zei de man laandagmorgen tegen de kan- nrechter. Hij staat er met 'eni- regelmaat' voor het hekje, tn zich voor zijn fouten te ver-' ttwoorden. e politie hield de zondaar op juli 1993 aan in de Breestraat Leiden, waar hij wederom rnder de verplichte papieren, rijdend, werd aangetroffen. &ta bene in een straat waar itorijden al helemaal verbo- en is. maar dat is de man niet •ns tenlastegelegd. „Klopt het at dit niet de eerste keer is dat zonder rijbewijs en zonder •rzekering bent aangehou den", vroeg de kantonrechter tior de zekerheid. De man be- tmde zijn zonden zonder aar- len. e verdachte werd herinnerd in een rechterlijke uitspraak in 22 september 1993. Toen inniste de politierechter vier 'eken gevangenisstraf, waarvan ■ee voorwaardelijk. Een straf ie volgde op het doorrijden na NAGERECHT een ongeluk, wederom zonder rijbewijs en verzekering. De nu gepleegde overtreding valt bin nen de proeftijd van twee jaar. „Meneer trekt zich niets aan van rechterlijke uitspraken", al dus de officier van justitie en eiste vier weken onvoorwaarde lijke celstraf, plus een boete van 750 gulden. De derde eis is een wat vreemde tegen iemand die niet in het bezit van een rijbe wijs is: vier maanden 'ontzeg ging van de rijbevoegdheid'. „Voor het geval u van plan bent u rijbewijs te gaan halen", legde de officier uit. Dan moet het ro ze papiertje eerst vier maanden ingeleverd worden, voor het als rijbewijs mag gelden. „Meneer, wat heeft u hierover nog te zeggen", wilde de kan tonrechter hierna weten. „Niets", luidde het antwoord. De kantonrechter had ook niets meer te zeggen en zette de eis om in een vonnis. Fiets verkeerd 'Fiets fout, fiets weg'. Zo heet de gemeentelijke actie die als doel heeft het Stationsplein te vrij waren van verkeerd geparkeer de fietsen. De fietser riskeert een bon als zijn/haar rijwiel niet op de daartoe bestemde plaat sen wordt gestald. Een van de eerste slachtoffers van dit nieuwe beleid was een 26-jarige Leidenaar. Zijn rijwiel blijkt weggesleept toen hij uit de trein stapte. De verbaasde eige naar: „Ik was net terug van een paar jaar in het buitenland. Zoals ik dat al 22 jaar gewend was zette ik mijn fiets op het Stationsplein neer, maar toen ik terugkwam was de fiets weg." Het vehikel stond in de weg en werd door medewerkers van de dienst milieu en beheer overge bracht naar de oude rijwielstal ling aan de voorkant van het station. De eigenaar kreeg zijn fiets te rug, maar moest wel een boete van 25 gulden betalen. De daar voor bedoelde acceptgiro vulde hij echter te laat in, dus stond hij gisteren voor de kantonrech ter. Die veroordeelde de fout- parkeerder tot vijf gulden extra. Een 20-jarige Leidse studente hing dezelfde straf boven het hoofd. Ookeij parkeerde haar fiets fout op het Stationsplein. De officier eiste voor dit vergrijp een boete van 30 gulden. Voor de studente een teken om de zaal te verlaten. De kantonrech ter riep haar snel terug. „Stu deert u rechten?" Dat bleek niet het geval. Vandaar die onwe tendheid. ,,U moet wel even wachten tot de rechter zijn von nis heeft uitgesproken hoor, voor u vertrekt." Overdreven Uit onvrede over de hoogte van de boete is hij naar het ge rechtsgebouw aan het Rapen burg gekomen. De boete van 65 gulden, die hij kreeg omdat zijn brommer geen verzekerings- plaatjè droeg, vond de 26-jarige Leidenaar onredelijk. „Nee, ik heb niet betaald. Ik vond dat bedrag nogal aan de hoge kant." Hij heeft toch al veel ellende ge had door die bekeuring, zei hij. Zijn bromfiets is in beslag geno men. ook al was het verzeke ringsgeld wèl betaald. „Ik moest die dag helemaal naar huis lo pen", pruilde de man. De officier van justitie had geen medelijden, de kantonrechter evenmin. Tja, dan had hij dat plaatje maar tijdig op de brom mer moeten bevestigen, dan was al die ellende hem be spaard gebeleven. Ook de boe te, die in de rechtszaal met een tientje wordt verhoogd. „Wilt u daar nog wat op zeggen", vroeg de kantonrechter vlak voor zijn uitspraak. „Nou, ik vind dit alle maal nogal overdreven." erna straatsma Geen faillissementsverkoop Het is zogenaamde 'vliegende winkels' niet toegestaan het woord 'faillissementsverkoop' te gebruiken. De Reclame Code Commissie heeft beslist dat het woord ten onrechte in een ad vertentie is gezet door een bedrijf in Helmond. Dit is het eerste juridische succes om vliegende winkels aan te pakken. Vliegende winkels zijn gelegenheidsverkopen vanuit zalen van horecabe drijven of sociaal-culturele centra. Volgens het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) suggereerde het woord 'faillissementsverkoop' een ge dwongen verkoop. Deze indruk werd versterkt doordat aan de prijzen in de advertentie doorgestreepte bedragen voorafgingen. Bovendien zou een faillissementsverkoop onwaarschijnlijk zijn omdat de verkopingen vlak na elkaar plaatsvonden, terwijl steeds dezelfde soort artikelen werden aangeboden. De uitspraak van de Reclame Code Commissie is toe te voe gen aan de lijst van overwinningen in de strijd tegen 'vliegende winkels'. Zo besloot Claus Partyhouse in Haarlem onlangs als eerste horecaonderneming te stoppen met het verhuren van zaalruimte voor deze openbare verkopen. In Tilburg is inmid dels een overeenkomst gesloten tussen bijna alle horeca-onder- nemers om de detailhandelsverkopen buiten de deur te houden. De gemeente Katwijk heeft een jaarlijkse limiet ingesteld van vijftien 'snuffelmarkten', zoals zij het noemt. Het KNOV gaat op landelijk niveau afspraken maken met ho- reca-ondernemers over het beperken of stopzetten van openba re verkopen vanuit deze gelegenheden. 'Leden hollen weg als bibliotheek Leiderdorp nog duurder wordt' De rek is eruit. Een lidmaat schap van de bibliotheek in lei derdorp kan niet veel duurder meer worden. Anders hollen de leden weg. Die waarschuwing gaf bestuurslid P. van de Ven gisteravond tijdens een verga dering van de commissie voor welzijn. „We zijn nu al niet de goedkoopste bibliotheek in de regio. Ook de boetegelden in Leiderdorp zijn zeer noog. We moeten erop letten dat we de grens niet aan het overschrijden zijn, want dan zie je het leden aantal dalen." Tijdens de verga dering kwani ter sprake dat er in de toekomst weer extra geld in de bibliotheek moet worden gestoken. De bibliotheek krijgt namelijk binnenkort de be schikking over een extra ruimte in een naastgelegen pand. Daardoor stijgt de huurprijs met 20.000 gulden per jaar. De gemeente moet zich nog bera den over de bekostiging. 40.000 gulden. De consequentie van het niet toekennen van de 10.000 gulden door Leiderdorp was volgens Bots dat er één pro ject moest worden afgebouwd. „Dat betekent dat ik een ont slagaanvraag bij het arbeidsbu reau moet indienen voor een van de begeleiders." Op de WD na. stemden de fracties daarop toch in met het toekennen van de - eenmalige - subsidie. S. Weeda van BurgerBelangen sprak van een 'morele verplich ting'. I Hermans (PvdA) van 'een verantwoordelijkheid die wij samen hebben'. Wel vonden de raadsleden het nodig om in zage te krijgen in hel jaarverslag van de Binnenvest, ook al om te beoordelen of het nodig is om deze stichting in het vervolg structureel te financieren. Produktiefouten en de rol van de pers Een lezing over calamiteiten en de rol van de pers wordt op 6 oktober gehouden in In den Leidschen Salon aan de Steen straat 2 in Leiden. De bijeen komst gaat voornamelijk over de verstrekkende gevolgen die produktiefouten kunnen heb ben. Als een bedrijf hiermee niet goed omgaat en de consu ment onvoldoende informatie geeft, kan een imago in één klap zijn afgebroken. De pers speelt bij calamiteiten een grote rol. De lezing begint om 18.00 uur. Spreker is Patrick M.A. Buch van het leidse pr-bureau Buch en Natris. Demivo ook in regio 'Alleenwonenden te zwaar belast' De l.eidse afdeling van het lan delijk actiecomité Demivo (De maat is vol) bindt nu ook de strijd aan met andere gemeen ten in de regio waar nog geen sprake is van verschillende ta rieven voor afvalstoffenheffing. Volgens secretaris G. Hulshof van Demivo zou het niet meer dan rechtvaardig zijn als alleen wonenden voor een lager tarief worden aangeslagen dan meer- persoonshuishoudens. „Maar in Alkemade, Alphen aan den Rijn, Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Voorhout, Noordwijkerhout en Hillegom is dat nog steeds niet het geval." Volgens Hulshof melken deze gemeenten de alleenwonenden uit onder meer om de begroting sluitend te krijgen. „De ge meenten hebben moeilijkheden om alles financieel op orde te krijgen en vervolgens 'pakken' ze de groep alleenwonenden. Een groep die niet zo snel van zich laat horen. De afvalstoffen heffing is daar een goed voor beeld van, maar het trieste is dat ook op andere vlakken al leenwonenden relatief zwaar worden belast." Hulshof voert al een tijd lang actie tegen de gemeente Leiden, waar overigens al sprake is van gedifferentieerde tarieven. Het verschil (208 gulden voor al leenwonenden en 250 gulden voor meerpersoonshuishou- dens) is volgens haar echter te klein. Als secretaris van de Ix'id- se afdeling van Demivo wist ze enige maanden geleden enkele honderden plaatsgenoten ertoe te bewegen een voorgedrukte brief van Demivo te sturen naar het college van burgemeester en wethouders. „Op die actie zijn ontzettend veel reacties gekomen", aldus Hulshof. „Ik heb ontelbare tele foontjes gehad. Aan de ene kant van mensen, die die afvalstof fenheffing best kunnen betalen maar dat geringe verschil tot een principiële kwestie willen verheffen, een passende reke ning wensen bij hun hoeveel heid afval. Aan de andere kant heb ik toch ook schrikbarend veel mensen gehoord, die de re kening simpelweg niet kunnen voldoen." De strijd tegen „oneerlijk heid" van de afvalstoffenheffing in l-eidcn gaat wat Hulshof be- treft gewoon door. „De ge meente heeft geen toezeggin gen gedaan, vandaar", aldus Hulshof. „Wethouder Laurier heeft tegen me gezegd dat hij niets kan beloven maar er wel naar wil kijken. Het gaat stroef maar daardoor willen we ons niet laten ontmoedigen. Als meer Leidenaars brieven sturen zal dat zeker helpen." Demivo roept daarnaast al leenwonenden uit Alkemade, Alphen aan den Rijn, Oegst geest, Sassenheim, Lisse, Voor hout, Noordwijkerhout en Hille gom op om een voorgedrukte brief aan te vragen bij het secre- atriaat. „Dat kan door een aan uzelf geadresseerde en gefran keerde envelop te sturen naar secretariaat Demivo, Onafhan- kelijkheidsweg 72, 2332 ZS in Leiden", aldus Hulshof. „Ieder een die dat doet, krijgt een voorgedrukte brief thuis, die vervolgens naar het college van burgemeester en wethouders doorgestuurd kan worden."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15