Rhijndael krijgt serre Leiden Regio Kinderspeelzalen Oegstgeest: Jn 25 jaar drie broertjes erbij Leiderdorp: verloederd bushokje bij ziekenhuis wordt vervangen Veel belangstelling voor opening molens Snoeken trekken door regio Autokraker op eigen fiets achtervolgd jVlAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 CHEF HENNYVAN EGMOND. 071 356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071 356429 estaeKat jaar 8elec^en 'n een club- 3trek7iuisje van een voetbalvereni- iwinigbig begon, is inmiddels uitge- t drogroeid tot een stichting met vier 3ntopnderkomens, zes leidsters in insdayaste dienst, ongeveer 250 kin- bui!t|eren en lange wachdijsten. De stichting Kinderspeelzalen it de gstgeest (SKO) viert het vijfde ^tjJustrum zaterdag met een grote warnoptocht en een feestdag voor de etrokpeuters in het Rijnlands Lyce- >ele um. Jgpro Versierde fietsen, ballonnen, cunn^iingers, clowns en een draaior- we^el zullen zaterdagmorgen de ieri aten ron(* kinderspeelza- mvarilen in Oegstgeest opfleuren. Op ,pgrcweg naar het lyceum aan de Dpest Ivalli Apollolaan. Daar wordt een spe ciaal programma voor de klein tjes opgevoerd met als hoogte punt het optreden van de clown Mendola. Dat is kortweg het feestprogramma ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de SKO. Het voormalige jeugdclub huis van ASC aan de Duiven voordestraat was de eerste peu terspeelzaal in Oegstgeest. Me vrouw Baars was de eerste leid ster en na meer dan een jaar volgde een verhuizing naar de grotere, voormalige Juliana- school waar de oudste speel zaal, Juliana genaamd, de naam aan onüeent. Er volgden nog enkele noodgedwongen ver plaatsingen, waarna uiteindelijk •i Vos bijt kippen kop af wassenaar Een kippenhouder aan de Rijksstraatweg in Wasse naar kwam zaterdag tot een lugubere ontdekking. Toen de man zijn kippen wilde voeren zag hij tien kippekoppen en vier dode kippen in zijn ren liggen. De sierkippen zijn vermoedelijk door een vos te grazen genomen. De eigenaar had van de nachtelijke slachtpartij niets gehoord. Bromfietser breekt been wassenaar Een 16-jarige bromfietser uit Wassenaar heeft zater dag als gevolg van een aanrijding zijn been gebroken. De brom fietser kwam van de Middelweg en verleende volgens de politie geen voorrang aan een die op de Hofkampweg reed. De brom fietser landde op de motorkap. De jongen is naar een ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Deel loods in vlammen op leimüidenEen deel van het interieur en opgeslagen materialen in een loods aan de Raadhuislaan in Leimuiden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in vlammen opgegaan. De brand bin nenin de opslagloods voor beveiligingsapparatuur ontstond om half vier. Drie kwartier later was de brandweer de brand mees- Inbreker vertrekt met lege handen oude wetering Een woning aan De Baan in Oude Wetering is zaterdagavond bezocht door een inbreker. Deze kwam de wo ning binnen door een raam aan de achterzijde open te breken. Niets wordt vermist. Duizendste baby in EZL leiderdorp In het Leiderdorpse St. Elisabeth Ziekenhuis is zater dagmiddag de duizendste baby geboren. Het meisje is een dochter van de familie Van Harteveld uit Hazerswoude-Rijndijk en kreeg de naam Sanne. Ze weegt 3700 gram. Kleding van balkon gestolen oegstgeest Een bewoonster van een flatwoning aan de Oegst- geester Kamperfoelielaan is afgelopen vrijdagmiddag beroofd van vier rokken en een trui. De vrouw had de kleren, die ze zo juist had opgehaald van de stomerij, even te luchten gehangen op haar balkon. Toen zij na eén kleine twee uur de kleren bin nen wilde halen, bleken ze te zijn verdwenen. acht jaar geleden domicilie werd gekozen in de oude Ge- vers-Deutzschool. Peuterspeelzalen werden in de loop der jaren steeds popu lairder en ook de SKO kreeg al snel te maken met ruimtege brek en wachtlijsten. Vooral de aanleg van Haaswijk zorgde voor een nieuwe aanwas van 2 tot 4 jarigen. In 1987 werd een tweede zaal, Kiekeboe, geopend op de begande grond van de Aert van Nesflat en een jaar la ter ging Olleke Bolleke op het Boerhaaveplein van start. Drie jaar geleden werd naast Kieke boe de Berenboot geopend. En zo heeft Juliana er uiteindelijk 'drie broertjes' bij gekregen. Nieuwe velden op Alphense sportparken alphen aan den run Sportveldencomplex De Bijlen kampt niet langer meer met een groot tekort aan trainingsvel den. Sinds gisteren is het com plex namelijk een nieuw soort grasveld rijker: een Grassmas- terveld dat bestaat uit natuur- gras en kunstgrasvezels. Dit veld kan minimaal 800 bespe lingsuren goed doorstaan. Nor maal zijn er drie natuurgrasvel- den voor nodig, die elk zo'n 300 uur kunnen worden bespeeld. Ook het sportveldencomplex Zegersloot heeft zo'n Grassmas- terveld gekregen. Een Grassmasterveld heeft di verse voordelen. Door de in planting van de kunstgrasvezels neemt de stabiliteit van het veld toe. En daarmee blijft de gras mat beter beschermd. De vocht- en vorstresistentie neemt toe. Daarnaast kan de kunst grasvezel bij intensief gebruik de functie van de grasplant overnemen. VRIJE TIJD Veel belangstelling tijdens de veiling in het Koudekerkse bejaardenhuis Rhijndael. Dankzij de opbrengst van 15.000 gulden kan binnenkort de eer ste paal voor de serre de grond in. foto loek zuyderduin Tandenborstel brengt 2000 galden op Het verzorgingshuis Rhijndael in Koudekerk kan begin nen met het bouwen van een serre. De veiling, die zater dag voor dit doel werd gehouden, voegde weer 15.000 gulden toe aan het geld dat op Stichting 'Vrienden van Rhijndael' hiervoor al heeft ingezameld. Uiteindelijk moet er een ton op tafel komen. Als Rhijndael volgend jaar juni 25 jaar bestaat, wil zij de tuinkamer aan de be woners aanbieden. koudekerk aan den run carolien buddingh Tijdens de veiling kwamen veel bijzettafeltjes, borduurpaketten en zelfgemaakte kleedjes onder de hamer. Maar ook ludieke za ken als een avondje stappen met twee verzorgsters en optre dens aan huis van de fanfare 'Kunst na Arbeid' en het zang koor Kameleon. Bovendien had de plaatselijke middenstand voedselpakketten, planten, schoonheidsbehandelingen en dinerbonnen ter beschikking gesteld. Het grootste veilingstuk wa ren vijfduizend straatklinkers, die voor vijftienhonderd gulden van eigenaar wisselden. Een doodgewone tandenborstel was echter de financiële klapper van de avond; er werd ruim twee duizend gulden voor betaald. De voorzitter van de stichting, Sjaak Straver, vermoedt dat een aantal zakenlieden, dat toch al een donatie zou doen, onder ling had afgesproken te bieden voor de tandenborstel. Dit zorg de voor hilariteit onder het pu bliek. Na elk bod op de tanden borstel steeg de spannning en werd er steeds harder gelachen. Volgens Straver was de veiling een groot succes: „Het was een knalavond. Bovendien hebben we meer binnengehaald dan we ooit hadden durven hopen. Ik weet zeker dat de eindop- brengst de bejaarden als mu ziek in de oren zal klinken." Lezing Bij Vrouwengezondheidscen trum HARA wordt op 20 sep tember een lezing gehouden met de titel: 'Als je niet zómaar zwanger wordt...; mogelijkhe den en moeilijkheden. De le zing is de eerste in een cyclus. Een arts en een medewerkster van het FIOM geven informatie het vervulen van een moeilijk te vervullen kinderwens. Er is ook gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en vragen te stellen. De lezing begint om 20.00 uur in het A7.I., gebouw 35. Entree: ƒ3,50. Suikerziekte De diabetoloog H. Lemkes houdt 20 september een lezing in het AZI. over nieuwe weten schappelijke resultaten op het gebied van suikerziekte. Verder geven leden van de patiënten vereniging informatie. De voor lichtingsavond begint om 20.00 uur in gebouw 1 van het AZI.. Winterkleding De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op 20 en 21 september een winterkleding- beurs in 't Pand aan de Caecili- astraat 18 in Leiden. Inname van schone en hele kleding (ook schoenen en tassen) is op 20 september van 10.00 tot 16.00 uur. 's Avonds is de verkoop tussen 19.00 en 21.00 uur en de dag er op van 10.00 tot 14.00 uur. Voor inlichtingen 071 132920 of 071-131335. Praatgroep De borslvoedingsgroep Leiden verzorgt op 21 september een bijeenkomst aan de Witte Ro zenstraat 17. De informatie- en gespreksavond begint om 20.00 uur en iedere (aanstaande) moeder met vragen en proble- men is welkom. Informatie: 'lel 071-122673 of 071-170085 Kinderrcstaurant Buurthuis Matilo opent op 21 september de deuren van het kinderreslaurant 'Apevla'. In dit restaurant serveren kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar om 18.00 uur een maaltijd. Het buurthuis aan de Zaan- straat 126 adviseert belangstel lenden om twee dagen van te voren te reserveren. DDrie gerestaureerde molens in Warmond zijn afgelopen zater dag onder veel publieke belang stelling (ondanks de stromende regen) opnieuw in gebruik ge nomen. Burgemeester G. van der Wel beet het spits af bij de Zwanburgermolen. Zij 'lichtte de vang', dat wil zeggen dat ze aan het touw trok waarmee een molen in de vrije loop wordt ge zet. Later op de dag deed me vrouw S. de Nie hetzelfde bij de Hofpoldermolen en verrichtte mevrouw Van der Valk dezelfde handeling bij de Zweilandermo- len. De restauratie van de mo lens heeft ruim een miljoen gul den gekost. Het geld is er geko men dankzij medewerking van gemeente, provincie, Stichting Doelwijk, Nederlands Bureau voor Toerisme, VSB-fonds, Prins Bernard Fonds, Jachtha ven 't Fort, boekhandel De Nie en Topa-verpakking. Geld is nog nodig om jaarlijks onder houd te verrichten. Vrijwillige molenaars zullen de molens in bedrijfhouden. leiderdorp jaap van sanduk De gemeente Leiderdorp wil voor de winter een nieuwe abri neerzetten bij het Rijnland Zie kenhuis. Een aantal gebruikers van het huidige bushokje dat in zeer slechte staat verkeert, maakt zich al enige tijd sterk voor een nieuw gebouwtje. Om dat dit enkele tienduizenden guldens kost, zoekt de verant woordelijke wethouder P. Bou- man» financiële hulp. Het zie kenhuis heeft al vijfduizend gul den toegezegd. Ook bij ver voersmaatschappij Westneder land zal de wethouder proberen wat los te peuteren. Vooral ouderen klagen over de miserabele toestand van het 'keetje', schuin tegenover de hoofdingang van het zieken huis. Vergeleken bij de schone, doorzichtige abri's die in de rest van Leiderdorp staan, biedt het afgelegen hok een troosteloze aanblik. Naar binnen gewaaid straatvuil zorgt ervoor dat pas sagiers niet in, maar naast het hok gaan staan. Sommigen moeten halsbrekende toeren uithalen om de bus te zien aan komen. „Er kwam een dame met twee krukken. Die wilde gaan zitten, maar helaas, dat ging niet. Ze is toen tegen de fietsklemmen gaan hangen. Treurig. Is daar nu niet iets te gen te doen," zo schrijft me vrouw Van Beveren aan de ge meente. Ze meldt dat het hokje er al vier jaar erbarmelijk bijstaat. „Het wordt zelfs niet onderhou den," voegt mevrouw Burger- jon-BIoemendal er aan toe. „Al twee jaar ben ik bezig dat euvel te verhelpen. Veel hoop heb ik niet," schrijft ze aan de burge meester. „De laatste reactie van de gemeente dateert van 18 april. Toen schreef wethouder Bouman mij dat hij er werk van zou maken. Maar ik heb nog niks gemerkt." De PvdA-wethouder heeft in middels poolshoogte genomen. „Het is inderdaad nogal bar," erkent hij. „De gemeente heeft een contract met een bedrijf dat de abri's onderhoudt in ruil voor reclame-inkomsten. De bushalte bij het ziekenhuis valt buiten dat contract omdat het niet op een doorgaande weg staat en dus commercieel on aantrekkelijk is. Onderhoud komt derhalve voor rekening van de gemeente. En daar zit de kneep. We hebben er eigenlijk geen budget voor. Maar we wil len er toch nog voor de winter iets nieuws neerzetten." Een nieuwe abri bij het Rijnlandziekenhuis is geen overbodige luxe, vinden twee dames uit Leiderdorp. Zij storen zich al jaren aan het gehavende gebouwtje. foto hielco kuipers bollenstreek Hoogtepunt van de viering '75 jaar Citroën' was gisteren de 'DS/ID tour' door de Bollenstreek. Meer dan honderd snoeken ver trokken om 10.00 uur uit Wassenaar om via Katwijk en Haarlem naar Amsterdam te rijden. Daar werden de autobezitters bij aankomst op een koffietafel getrakteerd. foto hielco kuipers Jongeren slaags in Noordwijk Een groep jongeren uit Lei den, in de leeftijd van 19 tot 20 jaar, viel afgelopen nacht omstreeks 1.40 uur op de Pa rallelboulevard in Noordwijk zonder reden een groep jon gens uit Lisse aan. Het lukte de politie één van de Leidse jongens aan te houden en mee te nemen naar het bu- De politie heeft zondagavond een autokraker op zijn eigen fiets achtervolgd. De man, een 34- jarigc Ixiidenaar, had even daarvoor gepro beerd om een wagen aan de Tweede Binnen vestgracht open te breken. De eigenaar had dat echter in de gaten en kon de man wegjagen. Agenten merkten dat het ging om een be ruchte autokraker toen ze even later ter plaatse aangifte en signalement opnamen. Bovendien zagen ze dat de man in de haast zijn fiets had laten staan. Terwijl een agent de fiets naar het buro bracht, zag hij de verdachte op de Korte Mare lopen. Die ging er direct vandoor, terwijl de agent hem op zijn eigen fiets achtervolgde. De man gooide een plastic zak in de Mare en werd erna gegrepen. In de tas zaten autoradio's en geluidsboxen. Die heeft de man waarschijnlijk bij eerdere autokraken buitgemaakt. DUIVENBERICHTEN Inbrekers slaan toe in Oegstgeest De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Moeskroen. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 3, 4, 5, 7, 8, 9; comb, v/d Blom 2; H.Koome 6; comb. Montanje 10. L.P.C. Groenendijk-Heyder 1, 6, 8; Willeven-Gorkum 2, 10; W. Siera 3; W. Staffelen 4, 9; H* Pen 5; Boelee 7. PV Het Oosten W. Kop 1,3,4,7, 10; B. v. Put ten 2, 6, 8; comb. Mooten-v/d Hoogt 5, 9. PV De Reisduif comb. Hartevelt 1, 2, 17, 18, 21, 31; N. de Groot zn. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10; Tolboom-Klootwijk 13,20; D. Albers 23. PV De Rijnklievers J. van Laar zn. 1, 2, 4; I. Kok 3; k.w. Dokkuna 5; J.< Zeven hoven 6, 7; C.H. Kop 8; T.H. Kraan 9; B. van Mil 10. PV De Vriendenclub comb, v/d Nieuwendijk 1, 6; C.P. Gijsman 2, 3, 4; E. v/d Voorn 5; L. Koopman 7; comb. Bodijn zn. 8; R. Metscher 9; comb. v.Weeren/Pracht 10. PV De Zwaluw A. v. Wissen 1, 9; P. v. Leeu wen 2, 6, 10; L en Th. Verhoork 3; N. Meeuwenoord 4; v/d Kooy-de Best 5,7,8. oegstgeest Inbrekers zijn het afgelopen weekeinde actief geweest in Oegstgeest. Ze sloegen hun slag in vier woningen en een garage. Vrijdagavond kreeg de politie een melding dat er was ingebro ken in een woning aan de Ko renbloemlaan. De bewoner was rond 22.00 uur thuisgekomen maar kon tot zijn verbazing de deur niet openkrijgen omdat deze was vergrendeld. Aan de achterzijde van het huis bleek een raam te zijn opengebroken. Vermoedelijk is de inbreker ge- Diezelfde avond werd op exact dezelfde manier ingebro ken in woningen aan de I léléne Swarthlaan en de Kerckwerve- laan. De bewoners missen al hun geluidsapparatuur. Zater dagavond sloegen inbrekers toe in een pand aan de Ixian van Oud-Poelgeest en een garage van een huis aan de Van Brou- chovenlaan. Wat er uit de wo ning weg is, is nog niet bekend. IJit de garage verdwenen pak ken koffie, flesjes bier, een fles whisky en een damesfiets.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11