Ter Leede mist geluk De Holland Acht ligt bij WK op medaillekoers SV Voorschoten schiet met scherp Ruud Gullit is nu als 'Willem de Zwijger' Sport Erik Breukinks inzet krijgt matige beloning Cloutschieten bij Attila WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 2M chef willem spierdijk. 071-356464 plv -chef rob onderwater 071 35644 LEIDEN ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER De I I )-CUP heeft na de opmer kelijke prestatie van UVS zater dag voorlopig geen verassingen meer opgeleverd. De favorieten Oegstgeest. Voorschoten, Do- cos, RCL en Lisse (zo) nestelden zich allen bovenaan in hun poule via eenvoudige overwin ningen. Deze ploegen plaatsten zich ook voor de tweede ronde. Bij de poulewinnaars voegen zich de zeven 'beste nummers twee' van de voorrondes. Der tien ploegen waren vrijgeloot. In de tweede ronde zijn nu 32 clubs geplaatst. Poule I Oeg.stgeest - Tcylingen 3-1 (2- 0) Oegstgcesl speelt een klasse ho ger dan Tcylingen in de compe titie. Dit kwam tot uiting in de uitslag die door Ronald Pil- meyer (2) en Joris van Benten namens de thuisclub en door Ron van der (Jeer namens de bezoekers op de borden kwam. Poule 2 Meerburg - Voorschoten 0-6 (0*2) I let zit goed fout bij Meerburg. Na de 7-1 afstraffing tegen AJ- tior voor de competitie, liep gis teravond Voorschoten de Rijn dijkers onder de voet. Frank Hui/er (4), Gert-Jan Gijsman en Tjecrd Verweij schoten de gast heren aan Harden. Poule 3 Alphla - Altior 3-3 (1-3) 'Alphia heeft goed teruggevoch ten' was de mening van vriend Poule 1: Oegstuec.t tcylingen 3 1. OegslgeeM 3-6 Warmunda 3 tcylingen 3-4 GWS 3-0 Poule 2: Meerburg Voorschoten 0-6 Voorscholen 16 Meerburg 3-2 Randstad Sport 3-3 SVLV (/a) 3-1 Poule 3: Alphi.i Altior 3 3. Alphen 3-5 Altior 3-3 Alphia 3-3 IAW 3-1 Poule 4: KRV Docos 2 3, Abbenes ASC Poule 8: Sleutels LSW 6 3. SJ7 3-5 Rijnland 3-3 Sleutels 34 LSW 30 Poule 10: Kickers RCL 1 5 RCL 3 6 Kickers 3 2 MMO 3-3 Koudekerk 3-1 Poule 11Kagia Lisse 0-5. Lisse 3 5 UD0 3-3 Valkcn'68 3 4 Kagia 3-0 Poulewinnaars en de /even beste nummers twee van de poule's geplaatst voor de twee 'mid. MARTQHELL ANP Krik Rreukink zag zijn inspanningen in de zesde en voorlaatste etappe van de Ronde van Catalonië gisteren karig beloond met de vierde plaats. De Nederlander was voortdurend voorin te vin don in de rit over glooiend terrein met start en finish in Marto- rell. Hij maakte ook op dertig kilometer voor de eindstreep deel uit van de kopgroep met zestien grote namen, die zich formeer de bij de beklimming van de Alto de Montserrat. In de afdaling ontsnapten de Italiaan Donati en de Spanjaar den Garcia en Sanchez. Breukink probeerde tot twee keer toe het trio te achterhalen, maar kreeg geen ruimte. In de slotfase probeerde hij het nog eens. Hij naderde de koplopers tot op twaalf seconden en zag van afstand dat Donati de derde ritzege voorde Mercatone Uno-ploeg binnenhaalde. De Italiaan C.laudio Chiappucci bleef leider in het algemeen klassement met een voorsprong van twee seconden op de Span jaard Pedro Delgado. Breukink klom naar de elfde positie op twee minuten en twee seconden. John 'I alen staakte de strijd. Vandaag is de afsluitende tijdrit over 15,6 kilometer in St. Feliu deGuixols. In de Tour de l'Avenir bleef Maarten den Bakker eerste in het algemeen klassement met twee seconden voorsprong op de Spanjaard Angel Casero. Tristan Hoffman eindigde in de zeven de etappe als tweede achter de Duitser Zabel. Bij de eerste zeven eindigden vier Nederlanders. De amateurs Aart Vierhouten, Di tto l ulhoek en lateien de l-ouw werden respectievelijk vierde, zesde en zevende. Leon van Bon is in de algemene rangschikking vierde op 35 seconden van Den Bakker. en vijand ten aanzien van het optreden van de thuisclub. Na een 1-3 ruststand door treffers van I.een Baay namens de gast heren en Joost van der Plas, Martijn van den Bosch en Edwin Sassen van Altior, kwa men de Alphenaars alsnog langszij via nogmaals I.een Baay en Bastiaan Koppenraden. Poule 4 Abbenes -ASC 1-5(1-2) Slechts een halve wedstrijd kon Abbenes ASC bijbenen. Nadat Jeroen Kriek vroeg in de tweede helft met een schitterend af standsschot voor 3-1 zorgde was de ban gebroken. Via Kem- co TeUler en Car cos Perez werd de score nog opgevoerd. Voor rust hadden beide spelers ook al doel getroffen, evenals Rob Cor- nelisse voor de gastheren. KRV - Docos 2-3 (2-1) KRV en Docos hadden er gister avond weinig zin in. Toen was het de eer van de Leidenaars te na om verlies te incasseren. De opgelopen achterstand werd daarom in het tweede bedrijf nog omgebogen in een over winning. Arno van der Boon en Leo van der Zalm troffen doel voor KRV, terwijl Dennis Stuif zand, Herman van Marwijk en Ronald Devilé voor Docos scoorden. Poule 8 l)e Sleutels - LSW 6-3 (3-2) De Sleutels is door deze over winning geplaatst voor de twee de ronde. De ploegen maakten er een aantrekkelijk en doel- puntenrijk potje van. Afrim van Es, Marcel Groenendijk (3), Matthijs Noppe en Edwin de Roo zorgden dat de thuisclub won, aangezien voor de studen ten alleen Norbert Broman en Sander van der Zee (2) doel troffen. Poule 10 Kickers - RCL 1-5 (0-1) Scheidsrechter Bakker uit Al phen redde de wedstrijd tussen Kickers en RCL Bij afwezigheid van de toegewezen scheids rechter werd hij inderhaast op getrommeld en zag een wed strijd met twee gezichten. In de eerste helft hielden beide partij en elkaar redelijk in evenwicht en wist alleen Peter Zierikzee het net te vinden voor RCL, maar na rust werd de thuisclub volledig weggespeeld. Klaas Dekker, Alex Barendse, Peter Zierikzee en Edwin Grooten- dorst scoorden voordat Edwin van Wittmarschen iets terug deed. Poule 11 Kagia - Lisse (zo) 0-5 (0-1) Technisch, tactisch, maar voor al conditioneel kon Kagia niet tippen aan de bezoekers. Den nis Hoogendoorn (2), Leon An- nokkee, Koen Zenden en Lau rens van der Voorn drukten het verschil slechts in beperkte ma te uit in cijfers. VROUWEN Docos - Katwijk 1-8(1-2) Docos haalde de eindstreep niet volledig, doordat Wendy Schou ten halverwege de tweede helft uit het veld werd gestuurd. Hierdoor was er geen houden meer aan voor de Morsclub dat treffers van lionka Brouwer (3), Jaclyn I.eiwakapessy, Marjon Bogert (2) en Angela Verdoes (2) moest incasseren. Overigens had Marlies van Hgmond de score nog namens de gastvrou wen geopend. DUIVENTIL -uE Arthur van Orssagen (midden) scoorde het eerste doelpunt voor UVS. UVS winnaar eerste wedstrijd om Zilveren Molen ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN I er Leede mag dan vol ambitie zitten, een goede ploeg Zaalberg hebben ook nog, vooralsnog hebben twee competitie wedstrijden slechts een schamel puntje opgeleverd. En dus gebruikte trainer Freek Rienks de wedstrijd tegen UVS gisteravond om een nieuw systeem uit te proberen. LEIDEN. JANET VAN DUK De Sassenheimse tweedeklasser speelde op het veld van IJ-'C in de strijd om de Zilveren Molen iets behoudender dan normaal: met twee spitsen in plaats van drie. De voorzichtigheid sijpel de overigens niet door in de in stelling van de spelers. Die gin gen er fier en fel tegenaan. De motivatie en het 4-4-2- systeem konden echter toch niet voorkomen dat Ter Leede werd uitgeschakeld door de Leidse hoofdklasser. Die zit dankzij de 3-2 overwinning bij de laatse vier van het met dui zend gulden gedoteerde toer nooi ..M.i.ii lui had nt-l zo goed 4-4 kunnen worden", gaf UVS-trainer Gerard Désar na af loop ruiterlijk toe. Er had ook zeker meer inge zeten voor Ter [.cede als de ploeg in de beginfase een van de vele en vaak ook snelle aan vallen in een doelpunt had om gezet. Vooral Erwin Crooy kreeg een paar goede mogelijkheden maar ook Luc van de Hoeven had kunnen scoren. „We had den net even te weinig scherpte. Ik had kennelijk mijn dag niet." Van de Hoeven, vorig jaar acte rend in het tweede van Quick Boys, speelde gisteravond als schaduwspits. Hij toonde zich tevreden over het experiment. „We hadden alleen wat meer geluk moeten hebben." UVS had het geluk waar Ter Leede eigenlijk het meeste recht op had in die aantrekkelijke eer ste helft die slechts voor een zestigtal toeschouwers werd ge speeld. Leen Guyt raakte een minuutje voor rust de bal kwijt aan Arthur van Orssagen die na een combinatie met Peter Zaal berg voor het eerste doelpunt kon tekenen. In de tweede helft waren de aanvallen wat beter verdeeld over de twee delen van het veld. Het leverde in eerste instantie een doelpunt op voor UVS: Pe ter Zaalberg scoorde via de bin nenkant van de paal. Een mi nuut eerder voorkwam reserve- keeper Sebastiaan Janssen de gelijkmaker door een kopbal van Bremmer over de lat te tik ken. Ter Leede kwam vrij snel daarna op 2-1 maar dat lag niet zozeer aan de doeltreffendheid van de Sassenheimers als wel aan een vergissing van F.dgar van Tol die de bal verkeerd te rugspeelde op zijn eigen doel man. Het schot was raak, alleen op de verkeerde manier. Twee minuten later vond Ter I.eede wel zelf het doel in de persoon van Robin de Vos. Beide ploegen misten overi gens door blessures, ziekte, mi litaire dienst of studie vijf basis spelers. „Het is een mooie bij komstigheid dat je in wedstrij den ais dit jonge spelers kunt inzetten", aldus Désar. Het was echter een vaste kracht van UVS die de meeste inspiratie kreeg door de gelijke stand. Marco Akerboom kreeg twee kansen snel achter elkaar (hij schoot een vrije trap over en tweede keeper Gert-Jan Molenaar hield een kopbal er goed uit) en dacht waarschijnlijk dat de derde keer scheepsrecht moest zijn want dat was het namelijk ook. Van dichtbij scoorde hij 3-2. Diezelf de Akerboom stond ook precies in de baan van wat het derde doelpunt van Ter Leede had kunnen zijn. De bal knalde te gen zijn hoofd en de verdediger knalde tegen de grond. Hij krabbelde na een korte behan deling weer op. En dat was weer een kwestie van geluk voor UVS en van pech voor Ter Leede. UVS - Ter Leede 3-2 (1-0). 44 Van Orssagen 1-0, 53. Zaalberg 2-0, 60. Van Tol 2-1 (eigen doelpunt), 62. De Vos 2- 2, 72. Akerboom 3-2. Scheidsrechter Vink. Toeschouwers 60. UVS: lansen, Van Orssagen, Devilee, Akerboom, Van Tol; Roest, Jansen, Bougrine (Bouwhuis), Honsbeek; Zaal berg, Van de Heiden (Nieuwenhuijzen) Ter Leede: Blankespoor (Gert-)an Mo lenaar); Eikens, Désar (Jan Molenaar), Guyt. Van der Putten; Jan Molenaar (Natzijl), Boer. Van de Hoeven (De Vos), Keuning; Bremmer, Crooy. Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. Myriam Borghuis (Alphians) wil het secretariaat aan een ander overgeven. Tot nu toezijn er geen kandidaten Wielrenner Vital Timmermans won de laatste etappe van de Delta Toer. Ronald van der Tang werd tiende in Berkel en tweede in Oudenbosch. Robert Karremans behaalde in Berkel de zevende plaats. Ton van Duyvenbode werd daar bij de B-amateurs tweede. Na zater dag al in Numansdorp te heb ben gewonnen, pakte Vincent van der Kooij de bloemen een dag later ook in Amersfoort De wielrenners Rob Sienders en Michel Zanoli hebben een brief van de KNWU gehad waarin staat dat zij beslist niet in ver band worden gebracht met een dopingaffaire Noord wijker Piet Onderwater is in Hoog- eveen Nederlands kampioen vissen geworden. Onderwater heeft nu kans uitgezonden te worden naar het WK in Finland Wouter Verhey (ex-SIZ) scoor de voor de Sparta-jeugd tegen Heerenveen In Lisse wordt op dinsdag 18 oktober een lokale jeugdinstuif van Ajax gehouden. Aanmelden Eikenlaan 7 in Lisse Zaalvoetbalvereniging De Gaasbak (Voorhout) zoekt nog teams voor de zondagavond- competitie. Inlichtingen: 02522- 11791 15662 Weer enkele Casba-wielrenners hebben een nieuwe ploeg gevonden. Mark Varkevisser koos voor de Noord Westhoek, de ploeg waar ook Rik van Wetten acteert en Davy Dubbeldam sluit zich aanbij de stichting Westiand De Leidse atletiekverenigingen AV Hol land en De Bataven openen op 29 september een nieuwe ac commodatie. Wethouder Hans de Goede verricht de opening AV Holland zoekt per onmid dellijk vervangers vóór de trai ners Cor van Loon (middenlan ge afstand), Koert Veldmaat (sprint) en Harald van Dooren (jeugd). Inlichtingen 071- 141019 Het komende week- einde begint de tafeltenniscom- I petitie. Op hoog niveau spelen I Martin van Rijn en Rob Turk bij FVT/Visser (coach Bert van der Helm) en Bettine Vriesekoop bi HOI/ROC. De Leidse inbreng is van Pecos (Ted van der Berg, Herman van der Broek, Johan Kahn en Jurgen Pastors) en Rijnsoever (Cora Bonssen, E Maroesja Bonsen en Mariska di-| het studenten NK hockey in 11 Amstelveen plaats. De d Sportraad Zuid-Holland houdt ,s een drietal informatie-avonden 'Financiële risico's in de sport'. Op 6 oktober is Leiden (bij UVS( aan de beurt Op zaterdag 24 september is er in Zevenhuizen (Rottemeren) een skeelermara- G thon over 200 kilometer Voet balclub Roodenburg heeft in Proface een nieuwe shirtspon- n sor Raul AlcaJa stopt met wiel- rennen en wordt hereboer s Zondag 18 september de maan-1 delijkse trimloop van NL..ML in v het park Cronesteyn te Leiden. Aanvang 10.30 uur Hans Ber- veling wordt de nieuwe pen- ningmeester bij korfbalclub KZ 1 Leiden Mano Lanoye (Leiden) r heeft in Rottedam een groot 1 pooltoemooi gewonnen Vrij- dag is er in Hillegom een korte- baandraverij Op Eigen Wieken 1 nodigt recreanten uit om te ko- men tafeltennissen in de Me- renwijk in Leiden. Voor inlich tingen: 071-120566 De ama- teurvoetbalverenigingSpijke- nisse gaat een samenvverkings- I verband aan met profclub Spar- ta In Voorburg is paniek ont staan. De politiek wil dat één 1 van vier voetbalclubs verdwijnt. De naam van W Voorburg wordt het meest genoemd Za terdag 17 september zijn er B/C-zwemwedstrijden in De Zijl in Leiden Voor de voorronde van de waterpolobekercompeti- tie is LZ 1886 aan de winnaar van AZ&PC/ Anova gekoppeld. De Zijl/LGB krijgt De Robben als tegenstander Frank Bonte is de nieuwe handbaltrainer van HW '70 uit Voorschoten Za terdag 17 september de Ronde van Voorhout. Een week later de sluiting van het seizoen bij de Ronde van Lisse De Oegstgeester vereniging van handboogschutters, Attila, houdt op zondag 18 september haar jaarlijkse wedstrijd Cloutschieten. Aan dit evenement doen handboogschutters uit het hele land mee. De wedstrijd wordt gehouden aan de Kaag. op het recreatie-eiland Koudenhoom in Warmond. De aanvang van de wedstrijd is 11.00 uur. Ruud Gullit en zijn teamgenoten inspecteren de grasmat van het Olympisch Stadion. AMSTERDAM GPD Ruud Gullit wist precies wat er komen zou. En hij wist ook pre cies wat hij zou doen, zou zeg gen. Niets. Die boodschap had hij al vooruit gestuurd naar Am sterdam. Geen commentaar, niet aanspreekbaar. Gullit één etmaal lang in de rol van Wil lem de Zwijger. Bij aankomst van AC Milan op Schiphol, gis teren vroeg in de avond, begon het rollenspel. Om twintig minuten over zes voelde Ruud Gullit weer Hol landse bodem onder zijn Am sterdamse voeten. Het gaf hem geen goed gevoel. Terug in het land dat hij een paar maanden geleden nog ontvluchtte. De slurf was nog niet aan de vliegmachine van Alitalia vast gemaakt of de camera's begon nen te snorren. Strak geregis seerd: de vedette zou eens per ongeluk een woordje laten val len. Een vloek misschien over zó veel ongehoorzaamheid. Gullit had de pers immers ver boden met hem te praten. Hij wilde nergens over praten. 'Ruud', spreekt de vermetele, „Ruud, mag ik. Gullit kijkt niet op, houdt niet in. Hij spreekt wel. Hij zegt: 'Nee'. De vedettes van AC Milan we ten precies wat er aan de hand is. Ze volgen het vermakelijke stukje volkstoneel op de voet. Het geeft in ieder geval een pi kant tintje aan een routineus bezoekje aan Amsterdam. Soli dair zijn ze ook, op hun manier. Zij willen best wat zeggen. Om de weg voor Gullit van de slurf naar de bus zo makkelijk moge lijk te maken. Dejan Savicevic wil best vertellen hoe fit hij is. Paolo Maldini legt omstandig uit, dat hij in één week goed vooruit is gegaan. Hij kan spe len, ?egt hij. Studio Sport dringt aan. Gullit zegt: 'Nee'. De ploeg van RTL4 hijgt met volle bepakking achter hem aan. Hij zegt: 'Nee'. En nee blijft het. Op Schiphol, in het Olympisch Stadion. In het hotel in de Amsterdamse binnenstad. Nee is nee voor Ruud Gullit. Ruud Gullit, voormalig volks held. Europees kampioen van '88. Ooit liep half Nederland met zfjn rasta-petjes rond. Nu kijkt niemand hem meer aan. Nederland is boos op Gullit. En daarom is Gullit boos op Neder land. De Amsterdammer zou Nederland deze zomer de weg wijzen naar de wereldtitel. Een week later liep hij weg uit het trainingskamp. Niemand wist waarom, niemand snapte ook waarom. Later, zei Gullit, later zou hij het uitleggen. Om Oran je niet in verlegenheid te bren gen. Later kwam de uitleg ook. Vanuit Milaan, toen voetballers en volgers vakantie vierden. Het lag aan het systeem. Vier spit sen. Zijn gevoel zei hem dat het in Amerika niet goed kón gaan. Maar niemand wilde luisteren, klaagde Gullit. Daarom was hij maar vertrokken uit Noordwijk. En had hij niet gelijk gekregen? Maar geschiedenis voorspellen is geen kunst. INDIANAPOLIS ANP De Holland Acht op koers. Naar de we reldtitel of op zijn minst naar een me daille. Het vlaggeschip van de Neder landse roeiploeg bij de wereldkam pioenschappen in Indianapolis voer gisteren rechtstreeks naar de finale. In de 62e wedstrijd op Eagle Creek bracht de Holland Acht het aantal fina leplaatsen voor Oranje op vijf. Daar naast is er uitzicht op meer met skif- feuse Irene Eijs in de halve finale en vandaag nog vijf boten in de herkan singen. Het lang verbeide eerste optreden van de grote mannen, voor het eerst in een grote wedstrijd voorgeslagen door het nationale boegbeeld Nico Rienks, werd een thriller met een happy end. Trainingscoördinator René Mijnders gaf vooraf al een voorzetje. „De ploeg zit perfect in elkaar, er is goed getraind, iedereen is gemotiveerd, het kan nu gebeuren. Als het misgaat is er geen ex- Nederland nam bij de start een me- tertje voorsprong en verdedigde die ge durende twee kilometers tegen de aan vallende Roemenen, vice-wereldkam- pioen. Het was één lang gerekte sprint. De vuisten van George van Iwaarden, Niels van Steenis. Niels van der Zwan, Kai Compagner, Henk-Jan Zwolle, laap Krijtenburg, Ronald Florijn, Nico Rienks en stuurman Jeroen Duyster gingen triomfantelijk in de lucht. „Het eindschot was niet eens nodig", stelde Mijnders die toch wel opgelucht was. Zo kreeg de derde roeidag een voor Nederland feestelijk besluit. F.r was eerder al veel reden tot vreugde. Bij de lichte acht bijvoorbeeld. In sommige roeikringen waren ze aanvankelijk niet zo gewenst, de Nederlandse acht licht gewicht mannen bij de WK. De kerels die pas een paar weken bij elkaar in de boot zaten, hadden niets te zoeken in Indianapolis. Hun selectie voor de WK was lane een twijfelgeval. „De eerste testen leken nergens naar", herinnerde Mijnders zich. Hij had ook veel scepsis. „We moesten bidden dat het in het trainingskamp beter zou gaan. Dat ge beurde gelukkig." Kris Korzeniowski. de verantwoorde lijke coach, succesvol bij de vrouwen, verrichtte ook met de lichte acht een wonder. De ploeg roeide dinsdag bij stevige zijwind de Duitsers achteloos voorbij en plaatste zich voor de finale. „En nu gaan we voor een blik", wist slagroeier Mark Emke. De 35-jarige Emke en zijn jonge teamgenoten hadden maandag in de serie al sterk geroeid, in de herkansing ging het nog beter. De tweede plaats was genoeg voor de eindstrijd, maar Oranje was wel in de zwaarste reeks in gedeeld met Duitsland en Italië. De Italianen voeren hard weg. de Duitsers kregen bij de start slechts één lengte. „Toen we bij duizend meter het tempo opschroefden lagen we zo naast de Duitsers. In de sprint pakten we ge makkelijk een halve lengte", vertelde de uitermate tevreden aanvoerder. In de finale varen de Nederlanders zaterdag op een van de buitenbanen, normaal niet zo gunstig. „Ik zie dat niet zo somber", zei Emke, „het heeft ook het voordeel dat je in één oogop slag alle tegenstanders kunt zien. Ook zit je niet zo snel in de golven van de boten in het midden. Wij kunnen im mers niet zo hard starten." Overigens haalde Nederland vorig jaar eveneens de finale met de lichte acht. In Roudni- ce waren er slechts zeven deelnemers, in Indianapolis tien. De lichte acht mannen bracht het aantal finaleplaatsen voor Nederland dinsdag op vier. lüter kwam daar de vijfde bij van de Holland Acht. Eerder op de dag won de lichte skiffeuse Lau- rien Vermuist haar serie met over macht. Maandag hadden de vrouwen vier-zonder en de vier-met stuurman zich reeds geplaatst. Voor twee kwam de uitschakeling. De ene deed pijn, Bogtstra/Meliesie in de lichte dubbeltwee vrouwen, de an dere, lichtgewicht mannen dubbelvier, werd verwacht. Ellen Meliesie en An nette Bogtstra rekenden in de Verenig de Staten op een finaleplaats, in hun hart ook op een medaille. Zij waren immers tweede geworden op de Rotsee in I.uzem. achteraf gezien in een zwak veld. In het WK kwamen China en Ca nada erbij. Met Meliesie op slag ging het mis in de serie, na een plaatswissel ging het dinsdag niet beter in de her kansing. De tweede plaats was genoeg, het werd de derde na Italië en Frank rijk. Luzern was weer eens geen WK. Zo wisselde Nederland de ene me daillekandidaat in voor de andere. Pepijn Aardewijn, de Amsterdamse lichtgewicht skiffeur. bleef daar even eens toe behoren, ondanks een neder laag in de serie tegen de Schot Peter Haining, de titelverdediger. Hij vond zich nog niet rijp voor een duel met Haining en richtte zich met succes op de tweede plaats. ..Ik heb lekker geva ren". concludeerde hij. „een extra race in de herkansing kan ik wel gebruiken want ik groei altijd in een toernooi

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22