Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Gunnen we ieder zijn mening of toch niet? rr Asfaltjungles in Nederland Chic WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 LEIDSCH DAGBLAD Doodstraf voor Van Damme? De columns van prof. Fortuyn mogen zich niet in ieders popu lariteit verheugen. Dal is zo zoetjes aan wel bekend. Vreemd is dat niet. lien goede columnist prikkelt de lezers, dwingt hen als het ware voor of tegen hem stelling te nemen. Wie het niet met Fortuyn eens is, heeft uiteraard het recht zijn stem te laten horen, ik heb al eens op deze plek tegen le zers gezegd: 'schrijf er maar te gen in, de botsing der menin gen verrijkt ons aller kennis. Maar de argumenten van de te genstanders van Fortuyn gaan nogal eens langs de inhoud vair zijn stukken heen. De opposan ten zijn het niet met hem eens en vinden daarom dat hij moet ophouden. Het Leidsch Dag blad achten zij 'niet objectief meer. Zijn stukken 'ontsieren' de krant*. In een ingezonden brief schreef een lezer die kies pijn van Fortuyn kreeg onlangs: „Ik gun iedereen van harte zijn mening. Als de stukjes van mijnheer Fortuyn in de rubriek 'Schrijvende Lezers' waren ge plaatst, had ik ze kunnen zien als de mening van een lezer van het Leidsch Dagblad. Ik had mijn schouders opgehaald en verder gelezen. Als het gaal om een column op pagina 2, zonder enig weerwoord op welke ma nier dan ook van de redactie, dan moet ik aannemen dat de redactie het met de strekking van de stukjes eens is". (Vervol gens vraagt hij zich af of hij de krant nog wel kan lezen). In de ruimte die 's woensdags bezet wordt door l'ortuyn geven in de rest van de week tal van andere opinieschrijvers hun mening. Dat laatste wordt, zo krijg ik de indruk, wel eens uil In t oog verloren. Natuurlijk is de redactie het niet altijd en overal met ieder geveld oordeel eens. Maar moet zij bij iedere column aangeven wat hóar standpunt is, zoals de hierbo ven aangehaalde lezer kennelijk wil? Dat zou toch wel heel ver velend om niet te zeggen hin derlijk worden. Wat heeft het gastschrijvers uit te nodigen? Je geeft ze als krant een grote mate van vrijheid of je moet er hele maal niet aan beginnen. Pagina 2 heet 'Feiten en Me ningen'. Welnu, laten er- dan zo veel mogelijk 'Feiten en Menin gen' op paraderen. Dat een opi nie niet altijd de uwe of de mij ne is, ligt in het concept van deze pagina opgesloten. Andriessen Het was slechts c >9 augus- een lezer krant va tus, ma maakte zich daar over zeer kwaad: 'Andriessen be dacht zelf technole ase'. Onder de oud minister van economische za ken verkochten Philips (voor 700 miljoen) en Fokker (voor 400 miljoen) octrooien, paten ten en licenties aan de Rabo bank, huurden de gebruiksrech ten vervolgens terug en streken daarmee grote belastingvoorde len op. Aanvankelijk werd ge dacht dat bedrijven dit fiscale kunststukje zelf hadden uitge dacht, maar inmiddels heeft de oud-minister laten blijken dat de technolease uit zijn koker is gekomen. „Mooi is dat", zegt een lezer dienst van het grootkapitaal. Ik dacht dat een minister in eerste instantie het landsbelang moest dienen en niet op slinkse, du bieuze manier de grote con cerns. Het kostte de staat mil joenen aan belasting. De gewo ne man is daar weer de dupe van, want die mag de zo ontsta ne gaten weer vullen. Ik vind het onbegrijpelijk dat de krant hieraan geen commentaar heeft gewijd". Om met het laai nen: het behoort competentie om waar de redactie ïntaai RUUD PAAUW Dat e te begin- et tot mijn n te geven el of geen moet schrij- zaak de hoofdredacteur. Het kan bij de technolease overigens genuan ceerder liggen dan de lezer meent. Toen het trucje werd be dacht, verkeerden beide con cerns in grote moeilijkheden, Fokker trouwens nu nog. Het was wel degelijk een landsbelang dat de werkgelegenheid niet nog verder zware klappen kreeg en deze vorm van subsidie droeg daar in elk geval een steentje toe bij. Moest het dan op deze manier? Een nuttige vraag, maar de beantwoording daarvan valt buiten het kader van deze rubriek. Kruis Op 8 augustus stond op de pa gina 'Kerk en Samenleving' een berichtje waarin er melding van werd gemaakt dat rooms-katho- lieke geestelijken tijdens een re novatie van een kerk op de Fiji- eilanden vier stukjes van het kruis van Jezus hebben ontdekt. Het bericht gaat dan als volgt verder: „Pater McNicholas is er heilig van overtuigd dat de stuk jes hout ooit deel uitmaakten van het kruis van Golgotha. Hij beroept zich op een manuscript in het Latijn dat zich eveneens in het kistje bevond. In het do cument uit 1828 schrijft de aartsbisschop van Lyon dat de relieken afkomstig zijn van authentieke bronnen". Een lezer vindt dat dit soort berichten niet in de krant thuis hoort. „In de loop van alleen de laatste eeuw al heeft men overal ter wereld zogenaamd delen van het kruis van Christus ge vonden. Als je die bij elkaar zou voegen, zou je wel een zeer om vangrijk kruis krijgen. Door dit soort berichten klakkeloos over te nemen, komen de fabeltjes wel heel makkelijk in de wereld. En er is heel wat onzin in om loop. De beroemde Lijkwade van Turijn bleek absoluut de lijkwade niet te zijn toen de we tenschap zich er eindelijk eens over had mogen buigen. Zo zou het ook met die stukjes hout van de Fiji-eilanden moeten gaan. Eerst zou wetenschappe lijk moeten worden vastgesteld hoe oud ze zijn, dan pas valt er De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). iets over te zeggen. Dat die aartsbisschop meer dan ander halve eeuw geleden meende dat ze uit authentieke bronnen af komstig zijn, zegt natuurlijk Ik heb al eens eerder opge merkt dat de krant geen weten schappelijke publikatie is. Zij geeft het nieuws zoals zich dat op een bepaald moment voor doet. Als de wetenschap straks zou melden dat het verhaal over die stukjes hout niet kan deu gen, zal dat ook wel weer zijn weg naar de krant vinden. Ik deel de scepsis van de lezer, maar ik zou dit soort berichten toch niet graag missen. Heinz! Nooit gedacht dat zo'n onschul dig stripfiguurtje als de kat Heinz nog eens onderwerp van een klacht zou zijn. Maar dat is dan nu gebeurd. Een lezeres vindt een aflevering in de krant van twee weken geleden rond uit gevaarlijk. Heinz loopt daar in met een album en een pincet over straat. De tekst van Heinz luidt daarbij als volgt: De man in de winkel zei dat ik een al bum en een pincet nodig ha- d...Een album om de postzegels in te doen...En een pincet om haren uit m 'n neus te trekken. Het is niet te hopen, zo zegt deze lezeres, dat iemand dat laatste navolgt. „En daarbij denk ik dan vooral aan argeloze jongeren op dit punt. Wie haren met een pincet uit de neus trekt, loopt het risico ernstige wonden te veroorzaken. Boven dien is de neus een plaats waar zich veel bacillen bevinden en door zo'n wond kan dan wond roos ontstaan, wat zeer ernstig is. Haren in de neus behoort men te verwijderen met een neusschaartje. Daar is dat ding Ik beloofde de lezeres er in deze rubriek iets over te zeggen, maar dat was haar niet genoeg. Nee, Heinz moest het zelf in een tekening corrigeren, want anders liep je de kans dat het niet doordrong tot de trouwe le zers van Heinz. Ik vond dat wat ver gaan, maar de lezeres bleef er op hameren dat het zo echt het beste was. Helaas heb ik de tekenaar van Heinz ondanks herhaalde pogingen niet te pak ken kunnen krijgen. Vandaar dan toch maar dit stukje. In he melsnaam, lezers, niet met de pincet de neus in! Hierbij wil ik reageren op de brief van J. Markus en de ano nieme reactie hierop. Ik ben het roerend eens met J. Markus, als hij pleit voor gratieverlening voor Van Damme. Zeer terecht is de Nederlandse regering prin cipieel tegenstander van de doodstraf, zoals ook neergelegd in de Verdragen van de Rechten van de Mens en de Verenigde Naties. De doodstraf heeft nimmer zijn nut bewezen. Vele crimino logische onderzoeken hebben dit wel aangetoond. Het leed veroorzaakt door dealers, pus hers is niet op te lossen door hen aan de hoogste boom op te knopen. De hierdoor openge vallen plaatsen zullen snel weer ingenomen worden door nieuw uitschot. Naar mijn mening is J. Mar kus principieel tegen de doodstraf en is zijn pleidooi niet gericht op het ongestraft laten van criminelen als Van Damme. Het pleit juist voor hem dat hij zonder een donkere bril op te zetten zijn waarde toont. Ik kan mij het leed voorstellen van moeders met verslaafde kinderen, echter de door ano nieme schrijfster aangedragen oog om oog, tand om tand me thoden zullen het drugpro bleem nooit oplossen. Schrijf ster stelt voor om J. Markus een week mee te laten lopen op de Zeestraat of welke andere detox ook. Zou het niet beter zijn figuren zoals Van Damme als alterna tieve straf hulpverlenend werk te laten verrichten? Vanuit de lucht gezien: Rijpwe- tering (LD 31-8-94). Er had ook kunnen staan: Nederland, welk dorp of welke stad dan ook, vult u zelf maar in. In de tijd dat Joop Zoetemelk rustig kon leren fietsen kon dat overal in Neder land. De 'plannenmakers' van toen kregen ook hun zin en maakten van alle rustige dor pen, zelfs rustige steden, asfalt jungles. Waarom zou het dorp van Joop gespaard moeten worden voor de TGV-lijn? Vanuit de Indien u reageert op een ar tikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woon plaats vermelden, evenals de datum waarop het be treffende artikel werd gepu bliceerd? Brieven worden in het al gemeen in deze krant on dertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. lucht gezien is de rust nu óók al verstoord door een 4-baans snelweg. Daar raast voortdu rend verkeer (dus lawaai) en niet zoals straks zes keer per dag een TGV. Ik ben ook tégen lawaai en houd van rust, maar waar het mij nü om gaat is dat niemand tegen het groeiend autopark is, maar dat men steeds uit milieu overwegingen tégen snel collec tief vervoer is. Of dat nu om personen of goederen gaat. Laat vanaf heden wekelijks maar een mooi plaatje vanuit de lucht zien. Maar liefst zónder asfalt. O ja, nog even dit, ik heb leren fietsen in hartje Leiden en ver plaats me nog steeds op de fiets. Het taalgebruik van de heer Van der Horst is bijna zonder uit zondering chic. Maar er heeft hem misschien te veel 'wier' voor de ogen gezweefd toen hij in strijd met de raad van nicht Tineke in de val liep van de ver grotende trap van chic. Chic heeft geen vergrotende trap. Chique is Frans voor ta bakspruim. Voor het begrip chic is de luie stoel sjiek, sjieker en sjiekst. Dr. R. Muijlwijk, Oegstgeest. De Voscuijl. Bij Oegstgeesternaren staat dit pand nog altijd bekend als boerderij van Heemskerk. Het is een restant van een 17de eeuwse boer derij, destijds dee luitmakend van een aantal boerderijen gelegen aan of nabij de Heerenweg, thans Rhijngeesterstraat- weg. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt bij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te pre senteren. ANNO 1894 - Advertentie, S.G. van Buuren maakt aan het geachte Publiek bekend dat hij dit jaar weder is geplaatst met zijne Kraam aan de Heerenstraat, tegenover den Heer Koot, waar hij weer van Woensdag tot en met Vrijdag zijne Ver loting van Koek zal houden, en laat hierbij weten dat hij bij eiken Koek een vrij l ot geeft, waarop Vrijdag een Ser vies of twee Schilderijen worden gege ven. Uw Dw. Dienaar, S.G. van Buuren. - Een door leden van den gemeente raad van Boskoop gehouden collecte ten behoeve van hen. die op 6 Augus tus door hagelslag bijna alles verloren hebben, heeft 95 opgebracht. - Advertentie. Reginaris-Water. Eere- Diploma en Gouden Medaille Chicago 1893. Tafeldrank van H.M. de Koningin van Engeland, Z.M. den Keizer van Duitschland, Z.K.H. den Groothertog van Coburg-Gotha, Z.K.H. den Hertog van Connaught, Z.K.H. den Hertog van Cambridge. Uitmuntend Tafelwater, concurreerend in prijs met de goed koopste Bronwateren. Alleenverkoop voor Leiden en Omstreken: Firma Wed. Fischer, 1 eiden. De „Pawnee Bills", de „Indianen" die in vliegende vaart met hunne paarden uit Antwerpen vluchtten, toen er een deurwaarder kwam om hen op de ten toonstelling aldaar, kort nadat deze ge opend was, in beslag te nemen, zullen, na reeds verschillende plaatsen in ons land bezocht te hebben, ook Leiden niet vergeten. Op het weiland bij „Zo- merzorg", naast de andere zijde van den spoorwegdijk, dus aan den Rijns- burgschen weg. zullen zij daar de vol gende week Dinsdag, Woensdag en Donderdag voorstellingen komen ge- ANNO 1969 - Kagia (De Kaag) kampt met een dras tisch veldentekort. Daardoor zullen dit seizoen bij de oranjewitten ongeveer vijfentwintig voetballers langs de lijn moeten toekijken. Kagia. dat slechts over één veld beschikt aan de Lisser- dijk bij het Kaagviaduct, heeft volgens de reglementen van de Afdeling Leiden van de KNVB twee (senior-)elftallen moeten terugtrekken van de acht teams, die waren ingeschreven. Voor zitter A.W. Glas: „Een bijzonder trieste zaak. Het is te hopen dat het gemeen tebestuur zich nu eens eindelijk met onze problemen gaat bezig houden." Het ligt in de bedoeling dat Kagia in de toekomst zal gaan spelen op het sport park „De Tonnenkamp" bij Abbenes. Met de aanleg van dat nieuwe sport park is echter nog altijd geen begin ge maakt. - Rond het fenomeen Heintje zal op nieuw een film worden gemaakt. Vanaf volgende week maandag zullen daar toe enkele weken in München en na dien ook in andere Westduitse steden en dorpen opnamen worden gemaakt. In de nieuwe Heintje-film spelen hij zelf en zanger Peter Alexander de hoofdrollen. Binnen een jaar is dit al de derde film waarin Heintje (13) mee speelt en waarbij voor hem een be langrijke plaats wordt ingeruimd. - Een groot aantal vrouwen heeft on der belangstelling van een groot aantal mannen vandaag in de Amerikaanse stad Chicago geprotesteerd tegen het dragen van een beha. Na de demon stratie trokken de vrouwen naar een ri vier. waarin zij het gewraakte kleding stuk lieten vallen. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14 30-15.15 uur e'n 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdelmg: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 - 1115 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit 10 30-11 00 uur. 15.00- 15.30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel 071-454545): dagelijks 14 00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131) dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18 30-19.30 uur Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19 00 uur. 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. r; oogheelkunde e en neurologie: 14.15-1 heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00u Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 Wolf 16 jr., dag. 18.45, 21.15, v te doen, bijt h Gaandeweg krijgt Nicholson 'wolfser' trekken: hij gromt, gaat steeds beter horen en ruiken. Michelle Pfeiffer, dochter van zijn baas, raakt steeds meer door hem geïntrigeerd. LID0 2 Beverly Hills Cop III 12 jr.. dag. 19.00. 21.15, vr za zo woe ook 14.30. Eddie Murphy gaat als inspec teur Axel Foley achter een organisatie aan, die een pretpark gebruikt als dek mantel voor criminele praktijken LI DO 3 De Aristokatten al vr za zo woe 14.30. Disney-tekenfilm. In het Parijs van begin deze eeuw erft moederpoes Duchesse met haar drie kinderen het achter komt dat hij bij de dood van de The Getaway 16 jr., dag. 18.45. 21.15 Roger Donaldson rr niet lc allerlei benarde situaties. LI DO 4 Duimelijntjeal vr za zo woe 14.30. Tekenfilm van Don Bluth. Naar verhaal van Hans Christian Andersen. Duime- lijntje komt ter wereld zo groot als een gerstekorrel en groeit niet groter dan een duim lang is. Ze wordt verliefd op het prinselijke elfje Cornelius, maar ir krijgen, hebben The Client 12 jr., dag. 18.45,21.15. Joel Schumacher verfilmde de gelijk namige bestseller van John Grisham. Voordat hij zelfmoord pleegt, vertelt een louche advocaat nog even snel wat dingen over een maffiakil- lan het jongetje 8rad Renfro. Dus justitie Tommy Lee Jones graag wil horen wat Brad weet. STUDIO TheFlintstonesal., dag. 19.00, 21.15, vrza zo woe ook 14.30. Briant Levant verfilmde de legendarische striphelden van de gelijknamige tv-se- rie. Het verhaal is dunnetjes, maar het komt er grofweg op neer dat de camera Fred, Wilma, Barney en Betty volgt in hun dagelijkse bezigheden Let op Liz Taylor die te zien is al§ Freds boosaar dige schoonmoeder. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Speed 16 jr.. dag. 18.45. 21.15. j En- TRIANON tel: 071-123875. Bre heel veel bekende het dagelijks leven van een groep in woners van Los Angeles. Alledaagse KIJKHUIS tel: 071-1429895. Vrouwei kerksteeg 10 Four weddings and a funeral do t/m woe 19.30, 21.45. Romantische medie waarin alles draait om eer gelsman die zich niet wil binden zijn gevoelens van verliefdheid weg stopt. Als hij dan eindelijk zelf gaat :r Emma Thompson terug te naien op net landgoed van zijn heer. Gaandeweg beseft hij dat hij altijd van haar heeft gehouden maar het dienen van zijn meester altijd boven zijn eigen geluk heft gesteld. LVC tel071 -146449, Breestraat 66 Kosh ba Kosh do t/m zo 20.00 Van BachtijarChoedojnazarov. Hoofdrol- Mira dreigt te verliezen met het gok spel, ontfermt Daler zich over haar. Al snel valt hij voor haar vrijgevochten le vensstijl. De film werd opgenomen in Tadzjikistan op het moment dat daar de burgeroorlog uitbarstte. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel. 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Wolf 12 jr., dag. 18.45, 21.15, do vr za zo woe ook 13.45, zo ook 16.15. EURO 2 The Cowboy Way 12 jr., dag. 18.30, 21.00. do vrza zo woe ook 13.45, zo ook 16.00. Actiekomedie van Gregg Champion. Rodeokampioenen Kiefer Sutherland en Woody Harrelson belan den in New York om de dochter van een Cubaanse vriend van de onderwe reld te redden. EURO 3 Speed 12 jr .dag. 18.45. 21.30, zo 14.00. EURO 4 The Flintstones al., dag. 19.00, do vi e ook 13/ Hills Cop I 21.30. KATWIJK K&O-gebouw Sluisweg, kaarten via WV- ntoor Aladdin 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354. Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned. gesproken, al., wi 14.00, 16.00. Sprookje uit de Walt ordf n •t verf bekladdert. Voor straf moet hij de graffiti schoon maken. In het dolfinarium ontmoet hij de stuurse en treurige orka Willy. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. Beverly Hills Cop III 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2. The Flintstones al dag. 13.15, 16.00. 18 45,21.30. ASTA 3. Striking Distance 12 jr., dag. 18.45, 18.45.21.30 BABYLON 2 Four weddings and a funeral al.. dag 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 3 Schindler's List 12 jr., dag. 20.15, do vrmadiook 14.00. The Aristocats originele versie, za zo woe 13.15. 16.00. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing geslo- The Client 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 2 Four weddings and a funeral al., dag. 13.15, 16.00. 18 45.21.30. METROPOLE 3 Speed 12jr .dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE4 Maverick al., dag. 18.45, 21.30, d ma di ook 13 15 Duimelijntjeal 13.15. 16.00. METROPOLE 5 The Pelican Brief 12 jr., dag._17.00, za zo woe^US*' ODEON 1 tel 070-3462400/3462401. Herengracht 13. Speed 12 jr .dag. 13.15,16.00, 00.15. ODEON 2 TheFlintstonesal., dag. 13.15, 16.00, r" The Flin 00.15. ODEON3 The Cowboy Way 12 jr.dag. 13.15, 16.00. 18.45, 21.30, za ook 00.15. ODEON 4 Riksbioscoop Demolition Man 16 jr., dag. 11.45, 14.15. 16.45, 19.15, 21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191. ZAAL I Ma Saison Préférée 16 jr., dag. 19.30 06 16 jr dag. 1 ZAAL III Theaterfestival, 16 jr. EpidoRedo 19.30. 21.45, II misterodi Oberwald vr 19.30, 22.00; Les enfants du Para dis za zo 20.00. Woodstock zo 13.00, ma di 14.00; Hamlet ma 19.30; L'ln- nocented. 19.30. 22 00. Uncoeuren hiverwoe 19.30. 21 45

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18