Zwembad De Hazelaar blijft belastingplichtig Rijn Veenstreek (VVA-directeur Kats stapt op Jog geen compromis tussen mwonenden en tennisclub Feest voor honderdjarige Minicontainers voor De Kaag Dorpsstraat Hazerswoude in 19% op de schop Rijnwoude: minder lastenverhoging dankzij overschot Buren protesteren tevergeefs tegen raadhuis NSDAG 6 SEPTEMBER 1994 GMOND. 071-356414. PIV CHEF HANS KOENEKOOP. 071 356J13 hen aan den run jecteur P. Kats van de wo- Igbouwvereniging Alphen IVA) treedt per 1 oktober af directeur. Hij wordt in zijn ictie opgevolgd door T. Kuné, sinds vorig jaar als plaats- hangend directeur een groot el van het werk van Kats heeft fergenomen. De scheidend di- tteur blijft tot zijn 'vut' over jaar nog aan als adviseur h de woningbouwverenging. Met het aftreden van Kats pit een eind aan een jaren- Ige strijd rond de persoon n de WVA-directeur. Die ijd begon in 1991 met het ntreden van een nieuw be- lur bij de woningbouwvereni- jg. De directeur weigerde in een ledenvergadering zijn ver trouwen in het bestuur uit te spreken, omdat dit zich naar zijn mening te veel met de da gelijkse gang van zaken zou be moeien. Het wantrouwen tus sen de directie enerzijds en be stuur en ledenraad anderzijds liep hoog op. Op een gegeven moment liet de ledenraad zelfs geen vertegenwoordiger van de directie meer toe bij zijn verga deringen. In oktober 1992 kwam ook de ledenvergadering in het geweer tegen de directeur. De leden stelden vast dat er bij het werk apparaat van de WVA een 're gentenmentaliteit' heerste die werd veroorzaakt door de op stelling van de directie. Bestuur en ledenraad kregen de op- ^Bflwoners van de Blijversweg en Tennisvereniging Rijpwete- pr Jg hebben nog geen compro- W is bereikt over de lichtinstalla- die de tennisvereniging wil pbrengen. ,,We zijn nog in [derhandeling. Als de vereni- 5g een bouwvergunning voor verlichting aanvraagt, zullen die kritisch bekijken en fentueel een bezwaarschrift jlienen. Maar ik hoop dat het pt zover zal komen", zegt C. lus namens de bewoners van i Blijversweg. De bewoners hebben enkele panden geleden een lijst met handtekeningen naar de ge- eente gestuurd waarin zij hun zorgen uiten over de toekomsti ge verlichting van de twee nu nog onverlichte banen. Ook ageren zij tegen de geluidsover last van zowel het tennisspel als het gebruik van de kantine en het terras. Vorige week heeft de gemeente samen met de bewo ners en de tennisvereniging rond de tafel gezeten om de problemen te bespreken. Ook voorzitter F. van Ruiten van de tennisvereniging houdt zich op de vlakte. „We proberen gezamenlijk een oplossing te vinden. Het zal wel niet hele maal in goede harmonie verlo pen, maar in dit stadium wil ik er nog geen mededelingen over doen." \utodieven aangehouden jLPHEN aan den run De Alphense politie heeft de afgelopen nacht ond vijf uur twee mannen aangehouden op verdenking van de liefstal van auto's. Het tweetal reed in twee auto's met hoge nelheid over over de Planetensingel naar een braak liggend ter- tein aan de Nieuwe Sloot. Aangekomen op het terrein bleek één tan de auto's, een Opel Kadett, eerder die napht te zijn gestolen ran een parkeerplaats aan de Europasingel. De twee verdachten, »en 18-jarige Alphenaar en een 19-jarige man uit Loosdrecht, iaten vanmorgen nog vast voor verhoor. De politie vermoedt dat iet duo bij meer diefstallen betrokken is geweest. Automobilist mishandeld ilphen aan den run Een 37-jarige.Leimuidenaar heeft gisteren Inijwonden in het gezicht opgelopen bij een ruzie op de Zeger- ïiaan. De man reed 's morgens om half acht met zijn auto in de ■ichting van zijn woonplaats. Bij de wegversmalling even voorbij 3e Eisenhowerlaan gaf hij wat weinig ruimte aan de bestuurder fan een Fiat die voor hem in wilde voegen. De Fiat-bestuurder (tak zijn middelvinger omhoog, de Leimuidenaar reageerde met pet geven van een lichtsignaal. Hierop dwong de Fiat zijn ach terligger tot stilstand, stapte uit en verbrijzelde met één klap de tijruit van de auto. Door het rondvliegende glas liep de Leimui- ienaar snijwonden in het gezicht op. Fietser gewond in Aarlanderveen aarlanderveenEen 12-jarige jongen uit Nieuwkoop is gisteroch tend om acht uur gewond geraakt bij een aanrijding op de krui sing van de provinciale weg en de Dorpsstraat in Aarlanderveen, De fietser reed over de Dorpsstraat en merkte een auto bestuurd Üoor een inwoner van Alphen te laat op. De jongen liep letsel op aan zijn linkerbeen. Fietser gewond in Alphen alphen aan den run Een 12-jarige jongen uit Alphen aan den Rijn js gisterochtend om tien voor negen gewond geraakt bij een aanrijding op de President Kennedylaan. De jongen stak de weg Ier hoogte van de Sportlaan over. Een 19-jarige automobilist uit (Mphen kon de overstekende jongen niet meer ontwijken. De Iongen is met hoofdletsel afgevoerd naar het academisch zie- ;enhuis in Leiden. Autodief ingerekend dupe wetering Aan de Zonnedauw in Oude Wetering is een 21- jarige Hagenaar aagehouden, die verdacht wordt van een auto diefstal in die plaats. Getuigen waarschuwden gistermorgen kroeg de politie dat een man met een lantaarn auto's bekeek of ér wat van zijn gading in zat. De man was in het gezelschap van een 16-jarig meisje uit de residentie, die in het bezit was van waardepapieren die eerder die nacht waren gestolen uit een au to aan de Johan Seperhof in Oude Wetering. Beide verdachten rijn ingesloten. Jongetje gewond bij ongeval hoelofarendsveenEen 12-jarige jongen uit Oude Wetering is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op het Noord einde in Roelofarendsveen. De jongen stak volgens de politie piet zijn fiets plotseling de weg over en werd daarbij aangereden door een vrachtauto, die werd bestuurd door een 54-jarige Koelofarendsvener. Het slachtoffer is met verwondingen aan zijn gezicht overgebracht naar een ziekenhuis. Kabelnet vernieuwd stompwuk» Het kabelnet langs de Huyssitterweg in Stompwijk |wordt binnenkort vernieuwd. Ook de kabels voor de openbare tverlichting worden vervangen. Dit laatste kost de gemeente ruim «2.000 gulden. De Huyssitterweg is overigens maar een van de plaatsen waar het Energiebedrijf Rijswijk-Leidschendam werk zaamheden uitvoert. Ook aan de Oost- en de Westvlietweg wor den kabels vervangen. Apotheek nog steeds slecht bereikbaar oude wetering» De apotheek die sinds een jaar is gevestigd aan de Rembrandt van Rijnsingel in Oude Wetering is nog steeds slecht toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De oorzaak daarvan zijn ophogingen in het trottoir voorde apotheek. CDA-fractie- voorzitter N. van Ruiten kaartte dat gisteren aan tijdens de raadsvergadering. Hij heeft het college van B en W gevraagd ver betering in de situatie te laten brengen. dracht mee iets aan die menta liteit te doen 'met gebruikma king van de aan hen toever trouwde bevoegdheden'. De uitspraak van de ledenraad kwam in feite neer op een ver kapte motie van wantrouwen tegen Kats. Dat de directeur niet meer te handhaven was, bleek overdui delijk toen vorig jaar een brief van de ledenraad aan het be stuur van de WVA uitlekte. In de brief stelde de raad er geen be zwaar tegen te hebben wanneer het bestuur geld uittrekt om het vertrek van Kats te bespoedi gen. Niet lang daarna werd Ku né aangetrokken als beoogd troonopvolger van de WVA-di recteur. Verlichting langs Leidseweg Oud Ade Langs de Leidseweg in Oud Ade wordt binnenkort verlichting aangelegd. Dat komt behalve de verkeersveiligheid ook de socia le veiligheid ten goede. De ge meenteraad trok gisteren 112.000 gulden uit voor de ver lichting, een even groot bedrag wordt door de provincie be taald. Op verzoek van PvdA'er W. Groen laat wethouder W. Nug- teren wel onderzoeken of ver lichting van de rijbaan niet ten koste gaat van verlichting van het fietspad. Om veiligheidsre denen vindt Groen, die steun kreeg van GroenLinks, het voor al belangrijk dat het fietspad in de schijnwerpers wordt gezet. l koudekerk aan den run Het was gisteren feest in verzorgingshuis Rhijndael in Koude kerk. Mevrouw A.H. van Beurden-Heimans vierde haar honderdste verjaardag. De jarige is in Amsterdam geboren en trad daar ook in het huwelijk. Zij kreeg een dochter. Enkele ja ren na het overlijden van haar eerste echtge noot trad zij in het huwelijk met de heer Van Beurden met wie zij naar Hazerswoude-Rijn- dijk verhuisde. In 1970, ze was toen alweer enige tijd opnieuw weduwe, werd zij be woonster van het nieuw gebouwde Rhijndael. De jarige geniet nog een goede gezondheid, alleen kan zij niet meer lopen. Ze sneed gisteren zelf de taart met honderd kaarsjes aan. Dat gebeurde onder toeziend oog van burgemeester Boelen van Rijnwou- de, die samen met zijn echtgenote mevrouw Van Beurden kwam gelukwensen, 's Avonds was er nog een drukbezochte receptie, muzi kaal omlijst door muziekvereniging Kunst na Arbeid en zangvereniging Kameleon. foto loek zuijderduifl Stichting De Hazelaar blijft verplicht om jaarlijks onroe rende zaakbelasting (OZB) te betalen aan de gemeente Rijnwoude. Burgemeester en wethouders hebben het be zwaarschrift afgewezen dat de stichting had ingediend. B en W vrezen dat ook andere welzijnsinstellingen belas tingvrijstelling zullen eisen wanneer aan De Hazelaar geen OZB meer wordt opgelegd. Dirk van der Lede zich af. Als de commissie welzijn daar volgende week geen stokje voor steekt, zal dat echter toch het geval zijn. Het is nog niet duide lijk of het stichtingsbestuur eventueel verder in beroep zal gaan als de raad definitief be sluit dat de zij belastingplichtig HAZERSWOUDE-DORP RUUD SEP De belastingaanslag van De Ha zelaar bedraagt niet meer dan enkele honderden guldens. Maar daar gaat het de vrijwilli gers die het bad draaiende hou den niet om. „We hebben het bad vorig jaar om niet van de gemeente in gebruik gekregen. We houden het bad nu open terwijl de gemeente daar twee jaar geleden mee is gestopt. Het kan toch niet zo zijn dat ze nu zelfs aan het zwembad willen verdienen?" vraagt voorzitter De Hazelaar heeft - evenals de andere openluchtbaden in de regio - een uitstekend sei zoen achter de rug. Voordat eind vorige week de poorten dicht gingen, zijn meer dan 30.000 mensen de hekken ge passeerd. In de laatste jaren dat de gemeente het bad exploi teerde lag het aantal bezoekers steeds ergens tussen de tien en vijftien duizend. Van der Lede: „Dat wij zoveel meer bezoekers trekken heeft naast de mooie zomer ook te maken met de openingstijden. Het bad is nu veel langer open dan toen de gemeente het draaide. Verder speelt mee dat heel veel men sen het gevoel hebben dat het zwembad ook een beetje van hun is." De voorzitter ziet geen pro blemen voor de exploitatie van het zwembad in de komende ja ren. Door de hoge bezoekers-, aantallen van het vorig jaar heeft de stichting een beschei den reserve kunnen kweken. En van zwembad Het Waterbos in Rijnsburg dat vorig jaar werd gesloten hebben de vrijwilligers een groot deel van de machine kamer overgenomen. Tenslotte legt de provinciale zwembadinspectie het zwem bad tot nu toe geen strobreed in de weg. De inspectie eist dat het bad binnen enkele jaren aan al lerlei strenge normen voldoet. De stichting heeft vorig jaar aangegeven op welke manier daaraan uiteindelijk kan wor den voldaan. Het ziet er nog steeds naar uit dat De Hazelaar op tijd aan alle eisen kan vol doen. „En zijn er uiteindelijk nog een paar kleine dingen niet in orde, dan verwacht ik niet dat ze moeilijk gaan doen. Ik heb zeker niet het gevoel dat de pro vincie on£ het mes op de keel zal zetten aldus Van der Lede. kaag* leder huishouden op Kaageiland heeft gisteren en vandaag van de gemeente Alke made twee minicontainers gekregen: een groene voor het groente-, fruit- en tuinafval en de grijze voor het restafval. De bewoners van bovenwoningen kregen twee keukenem mertjes. Zij kunnen die legen in gezamenlijke scheiden inzameling van afval. De Kagers containers. Vanaf vrijdag 16 september wordt moeten nu pas het afval scheiden omdat pas het huisvuil gescheiden ingezameld, vuilnis- sinds de komst van de nieuwe pont ook zakken mogen dan niet meer worden aange- zwaardere vrachtwagens kunnen worden boden. De overige inwoners van Alkemade overgezet en dus ook de vuilnisauto, begonnen enkele jaren geleden al met de ge- foto loek zuijderduin Alkemado krijgt verzoeken om erepenning De eerste spontane aanvra gen voor de toekenning van de 'erepenning van de ge meente Alkemade' zijn al binnengekomen. Dat meldde burgemeester A. Meerburg gisteravond in de raadsver gadering. B en W gaan al die aanvragen serieus bestude ren want de raad is ook ak koord gegaan met de instel ling van de nieuwe gemeen telijke onderscheiding. CDA- -fractievoorzitter N. van Rui ten pleitte er wel voor om 'terughoudend om te gaan met de toekenning van die onderscheiding omdat die anders snel zal devalueren. Alkemade heeft nu twee gemeentelijke onderschei dingen. Voor de al bestaande legpenning met bijbehorend draaginsigne in zilver, geldt echter een hoge drempel. Sinds 1969 is die slechts aan drie mensen toegekend. Voor de nieuwe onder scheiding, die bestaat uit een legpenning met draaginsigne in brons, gelden lagere nor men. Inwoners van Alkema de die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de ge meente, maken nu sneller kans op een onderscheiding. Voorlopig schaft de gemeen te 50 legpenningen inclusief draaginsignes aan voor een totaal bedrag van bijna 3500 gulden. hazerswoude-dorp •Bijna vier miljoen wil de ge meente Rijnwoude er de ko mendejaren voor uittrekken: de Dorpsstraat in Hazerswoude- Dorp gaat als het goed is vanaf 1996 volledig op de schop. Vol gend jaar wil de gemeente Rijn woude met de plannen voor het meest westelijke deel van de oost-westverbinding de boer op. Op deze plek aan de rand van de bebouwde kom worden volgend jaar de laatste huizen van een nieuw woonwijkje op geleverd. Eén van de onderdelen van de reconstructie van de Dorps straat is de aanleg van een rotonde op de kruising van de straat met de (iemeneweg. De aanleg hiervan kan echter nog wel even duren. De grond die nodig is voor de rotonde is weliswaar te koop, maar tegen een prijs die «voor de gemeente veel te hoog is. Andere onderdelen vormen de aanleg van diverse verkeers- sluizen en op verschillende plaatsen de verbreding van het voetpad. Dit alles om de Dorps straat minder aantrekkelijk te maken voor doorgaand verkeer en de snelheid op de weg te drukken. Toen deze plannen een kleine drie jaar geleden als onderdeel van de dorpsvernieu wing werden gepresenteerd, lie pen de boeren er stevig tegen te hoop. Door de versmallingen zou de Dorpsstraat de enige doorgaande route van oost naar west door het dorp onbegaan baar worden voor grote land bouwmachines, Sommige hoe ren zouden hierdoor vele kilo meters moeten omrijden van hun land naar hun boerderij, zo werd gevreesd. Zoeterwoude draaft bi j aan da^opvan^ zoeterwoude liesbeth buitink Het rooms-katholieke verzor gingshuis Htnmaus in Zoeter woude kan volgende maand be ginnen met de dagopvang voor ouderen. Het college van B en W wil een bijdrage geven van 5000 gulden voor dit jaar en 20.000 gulden voor 199.6. Daar mee zijn de financiën voor het Emmaus-project rond en kan de dagopvang beginnen. De dagopvang voor ouderen is bedoeld voor mensen die be hoefte hebben aan verzorging omdat ze zich thuis eenzaam voelen, net alleen zijn komen te staan of pas uil het ziekenhuis zijn ontslagen en daarom wal extra aandacht nodig hebben. Zowel Ernmaus als de ge meente willen gedurende de hele werkweek opvang hebben, maar dat zou te duur worden. Daarom wordt een deel van tie werkzaamheden door vrijwilli gers gedaan. Een activiteitenbe geleidster komt voor acht uur per week. I let project kost in dat geval in totaal 43.000 gulden per jaar. De ouderen betalen een eigen bijdrage 15 gulden per dag. Daarnaast dragen de stichting Thuiszorg Groot Rijn land en het verzorgingstehuis bij in de kosten. runsaterwoude Het bezwaarschrift dat buren van het nog te bouwen gemeen tehuis aan de Herenweg in Rijnsaterwoude hebben inge diend, is niet ontvankelijk ver klaard. Het bezwaar van de fa- sluit kan echter geen bezwaar De familie Ten Brink vindt milie Ten Brink was gericht te- worden gemaakt. Pas als de ge- dat de gemeente niet zomaar de gen het zogenoemde voorberei- meenteraad een officieel besluit bestemming van het landbouw- dingsbesluit om de bestemming neemt om een andere bestem- veld kan veranderen. De familie van het landbouwveld te veran- ming voor het terrein te nemen, vreest dat er veel verkeer op het deren. kan Ten Brink opnieuw be- nieuwe raadhuis zal afkomen. Tegen een voorbereidingsbe- zwaar maken. De aangekondigde belasting verhoging van 32 procent kan met bijna twee procent worden verlaagd wanneer Rijnwoude de meevaller over 1993 gebruikt voor lastenverlichting. Burge meester M. Boelen suggereerde gisteren tijdens de presentatie van de begroting 1995 dat de drie ton die de gemeente vorig jaar overhield hiervoor kan wor den ingezet. De gemeenteraad besloot vorige week een goede bestemming te zoeken voor het overschot over 1993. Naast het inzetten van de meevaller zien burgemeester en wethouders geen mogelijkhe den om de aangekondigde be lastingverhoging te beperken. „De tijd van de kaasschaaf is voorbij. Het wordt nu: doe je iets wel of doe je hot niet", al dus Boelen. De vraag of de gemeente be paalde taken volledig moet af sloten, komt de komende jaren ter sprake in de zogenoemde 'kerntakendiscussie'. De bedoe ling is dat die discussie in no vember begint en twee jaar gaat duren. „We willen voldoende tijd nemen om de bevolking goed bij de discussie te kunnen betrekken", aldus de burge meester. „We zullen moeten uitleggen dat de voorzieningen achteruitgaan, maar de belas tingen desondanks blijven stij gen." Afhankelijk van de uitkom sten van de kemtakendiscussle zal de verhoging van de onroe- rend-zaakbelasting (OZB) in 1996 en 1997 nog wat kunnen meevallen. Zoals het er nu voor staat, moet de OZB in die jaren nog eens met twee maal onge veer 25 procent omhoog. Aan tie andere kant dreigt er ook het gevaar van een nog gro tere verhoging van de huizen belasting. In de loop van vol gend jaar wordt de waarde van al het onroerend goed in de ge meente opnieuw vastgesteld. Voor de inwoners van Rijnwou de zal dat in eerste instantie weinig gevolgen hebben omdat de waardestijging wordt gecom penseerd met een lager tarief. Maar omdat de waarde van de Riinwoudse huizen waarschijn lijk meer is gestegen dan het landelijk gemiddelde, hangt de gemeente volgend jaar mogelijk een extra korting op de rijksuil kering boven het hoofd. En die zal dan waarschijnlijk weer wor den gecompenseerd door een extra verhoging van de OZB

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15