Noordwijk verspeelt punt en raakt Pitti kwijt ARC mist zelfvertrouwen tegen Marken SV Voorschoten angstig onderuit Sport Oegstgeest: lichtpuntjes ondanks nederlaag Ter Leede is tevreden met gelijkspel Boys aan de leiding I MAANDAG 5 SEPTEMBER 1994 Terwijl de spelers van Volendam zich zaterdagmiddag na hun potje voetbal verheugd opmaakten voor een bezoek aan de kermis in het palingdorp, kwam opponent Noord- wijk van een kouwe kermis thuis. De formatie van Ruud Bröring meende tot tweemaal toe de winst binnen te hebben, maar beide keren ging de voorsprong verloren. 1 NOORDWUK. NICK VOETBALMEDEWERKER De voor de roodwitten teleur- i stellende remise (3-3) werd 1 overschaduwd door een zware j blessure van Rocky Pitti. De lin- kerspits liep bij een ongelukkige 1 landing een gebroken kuitbeen 1 en een enkelbandenkwetsuur op. Pitti werd afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Lei- 1 den, waar hij 's avonds geope- i reerd werd. Er werden een plaat en een pen in zijn been aange- 1 bracht. Zijn herstel zal zeker i drie maanden in beslag nemen. „Een persoonlijk drama en een enorm verlies. Ook voor de toeschouwers. Hij is toch een soort Overmars hier, een speler voor wie het publiek komt. We 1 zijn na twee wedstrijden een i van onze betere spelers kwijt," treurde Bröring. De oefenmees- ter had het ook moeilijk met het resultaat dat zijn ploeg boekte. Niet zo vreemd, want de Noord- wijkers verzuimden zaterdag twee punten binnen te halen. In de eerste helft domineerde de agressief spelende thuisclub. Volendam kreeg geen ruimte en met bij vlagen aantrekkelijk combinatiespel slaagden de Duinwetering-bewoners erin een reeks kansen te creëren. Met name in de openingsfase. Patrick Scheurwater brak drie maal achtereen op rechts door, maar zijn voorzetten werden niet verzilverd. Fred Bloem en Rocky Pitti kopten te zacht in en een schot van Pitti vloog naast. Een kans voor Scheurwater zelf, na een misverstand in de defen sie van de oranjehemden, lever de evenmin een goal op. Doel man Cees Verhoeven pareerde Scheurwaters knal. Na een kwartier was het wel raak. Een vrije trap van Robert Vermin belandde op het hoofd van de kopsterke Bloem, die knap ink- nikte: 1-0. De Bröring-brigade bleef na de openingstreffer aan dringen, maar tot uitgespeelde mogelijkheden kwam het lange tijd niet. Af en toe poogde Vo lendam iets terug te doen. Dat leverde zowaar een paar kansen op. Een volley van Kees Bank en een inzet van Wim Kras gingen over. Na het uitvallen van Pitti - Bröring posteerde Frank Aboi- koni op de linkervleugel en liet André de Ridder de rechtshalf- positie van Aboikoni overne men - kwamen er voor Noord- wijk nog wat mogelijkheden. Een voorzet van Aboikoni werd door Bloem bij de eerste paal net naast getikt en een fraaie actie van Scheurwater eindigde met een redding van Verhoe ven. Vlak na rust leek Noordwijk de wedstrijd in de knip te heb ben. Vermin vond het doeltref fende hoofd van Bloem: 2-0. „En toen hadden we door moe ten gaan. Volendam was rijp voor de slacht. Maar nee, we namen gas terug. Typisch voor Noordwijk, Die instelling van 'het komt wel.' Daar moeten we vanaf," mopperde Bröring na afloop. Zijn collega Ton van Niekerk zag tot zijn genoegen dat Volendam allengs meer vat op het duel kreeg. „Voor rust waren we niet scherp. We speel den angstig. De ploeg leek su per-gespannen. In de tweede helft toonden ze meer vertrou wen. Vreemd dat het toen beter ging. We zitten namelijk condi tioneel echt nog niet op hon derd procent. We zijn half au gustus pas met trainen be-gon- nen. Voor die tijd was iedereen op vakantie." Nico Buys bracht na verkeerd uitverdedigen van Noordwijk met een treffer in de bovenhoek de spanning terug. Een fout van Jos Smits leidde even later de gelijkmaker in. Smits kopte de bal voor de voeten van de han dige Edwin Keizer, die daarna Smits uitspeelde en Wim Kras Het ongelukkige moment in beeld. Noordwijker Rocky Pitty zal aan deze sliding van VolendammerTon Guyt e liets later stond roodwit opnieuw voor. Aboiko ni stelde Bloem, die vorig jaar Volendam in z'n eentje met 5-0 afdroogde, in staat voor de der de keer raak te koppen. De vreugde was echter van korte duur. Binnen een minuut was het weer gelijk. Wim Visscher dook bij een vrije trap van Kras r de bal heen: 3-3. Drie tref- No, Alsof de Volendar Hij was er niet, zijn naam werd niet genoemd, maar zijn geest waarde zaterdagmiddag wel rond op sportpark Zegersloot. Jacques Key is overgestapt naar Alphense Boys omdat hij op za terdag moet werken en direct in de eerste competitiewedstrijd bleek al hoezeer ARC hem mist. Het gemis van een afmaker in het zestien-metergebied nekte de Alphense ploeg tegen SV Marken. En een gebrek aan zelf vertrouwen. Had ARC dat wel gehad dan was de uitslag waarschijnlijk andersom geweest. Nu stuur den de Alphenaren de gasten weg met een 2-0 overwinning. Terwijl Marken juist de ideale tegenstander was om de eerste twee punten bij weg te slepen. In de eerste helft liet de noorde lijke eersteklasser immers dui delijk zien dat ze niet naar Al phen aan den Rijn was geko% De r Wim van Zwam begonnen vol goede moed. Zij speelden gretig en snel en probeerden via combi naties het doef,van de tegen stander te vinden. Combinaties die in veel gevallen begonnen bij nieuwkomer Marco Dijkhui zen en vaak over middenvelder John van der Meer liepen. Dat de opzet niet altijd lukte was niet het grootste probleem. Er ger was dat het mis ging als eenmaal het doel van de tegen stander was bereikt. Dan waren de voorzetten niet scherp ge noeg of dan was er ineens niet die Key die voor het doel op de bal stond te wachten. Vaak was er helemaal nie mand en als er zich al een AR- C'er aandiende dan werd de kans om zeep geholpen. En toen gebeurde er wat er zo vaak gebeurt: het doelpunt viel aan de andere kant, aan de kant van Marken, dat nog nauwelijks gevaarlijk was geweest. Het was een ongelukkig doelpunt ook nog. ARC-keeper Marco Wins (net als Dijkhuizen afkomstig van DWS) kwam zijn doel uit en probeerde een voorzet te on derscheppen van Dennis Bruins die vervolgens hard tegen hem aanbotste. Wins lag uitgeteld op de grond en ex-prof Jimmy Si mons kon de bal in een leeg doel schieten. Wins die een gekneusde of gebroken zwevende rib over hield aan het duel maar in de rust per se niet gewisseld wilde worden, vond dat de scheids rechter had moeten ingrijpen. „Die spits liep door, misschien kon hij moeilijk afremmen, maar ik denk dat hij wel over mij heen had kunnen springen. In elk geval kon de keeper op dat moment niet meer verder spelen, dus had hij moeten af fluiten." Maar de scheidsrechter floot pas een minuut of wat later af, om aan te geven dat het rust was. Het eerste tegendoelpunt was op een ongelukkig moment gevallen, het tweede doelpunt viel op een zö mogelijk nog slechter tijdstip. Tv na rust keek ARC - na laks rea geren van de weggeduwde Ard Hoogendoorn - tegen een 2-0 achterstand aan. Het was te veel voor de jonge Alphense ploeg. Veel te veel. De voetbalschoenen werden wel haast al uitgedaan. Alsof er niet nog 43 hele minuten op het scorebord stonden, maar slechts 43 seconden. ARC speel de wel verder, kreeg nog wat kleine kansjes ook, maar de overtuiging dat het allemaal nog goed kon komen, was er niet. En dan waren er nog de vele blessurebehandelingen waar door 'het ritme wegviel' om met Van Zwam te spreken. „Mentaal gezien zijn we er nog niet", gaf hij na afloop van de wedstrijd toe. „Op het mo ment dat we tegenslag krijgen moeten we niet bij de pakken gaan neerzitten. Dan moet er een beroep worden gedaan op de weerbaarheid, dan moeten we gaan schoffelen en dan mo gen we ook wel scherper gaan spelen. Nu hebben wij te weinig uitgedeeld en te veel geïncas seerd." En dus is er voor Van Zwam een schone taak weggelegd. „Voor mij is het ook zoeken, zoeken, zoeken. Hoe krijg je die jongens zo ver dat ze doen waar in zijn. Je moet ze prikkelen, als het nodig i Van praten, schelden Zwam ti tweede jaar maar er is nog een hoop werk aan de winkel. „Zo iets duurt altijd veel langer dan iedereen denkt, hel duurt ook veel langer dan ik wil." Nog een paar dagen, dan wacht de uitwedstrijd tegen landskampioen Katwijk. Wim van Zwam vindt het wel een leuk aspect van het trainers schap om het elftal mentaal weer proberen op te krikken. „Het nadeel is alleen dat men sen zich zo sterk door een slecht resultaat laten beïnvloeden." der Vlist, Van dei ■1, 47. (0-1). 44. Scheids- 5 VOORSCHOTEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER Kersverse derdeklasser SV Voor- schoten weet weer wat verliezen o is. De geelzwarte formatie van 8 Frank van Dam, die een ge- 8| slaagde oefencampagne achter de rug had en daarin ongesla- gen bleef, kreeg zaterdag op het eigen Sportpark Adegeest met 3-2 klop van Rohda'76, vorig seizoen kampioen van 4B. De Bodengraafse ploeg, geen onbekende van de SV, heeft zich met de komst van Peter Barendse (ex-Dordrecht en Feij- enoord) behoorlijk versterkt. De 28-jarige ex-prof, die eind juli definitief werd afgekeurd we gens versleten heupen en pas op 4 augustus een vrijbrief kreeg van de KNVB om voor Ro- hda uit te komen, is volgens trainer André Eggerding een kanjer zowel voor tijdens als na de wedstrijd. Eggerding: „Het is wel zo dat hij na een wedstrijd wel behoorlijk Rist nodig heeft om te herstellen, want hij heeft echt last van z'n heupen. Hij krijgt bij ons ook aangepaste trainingen. Maar we zijn na tuurlijk wel blij met zijn komst." Linkspoot Barendse was zater dag een keertje of deRig aan de bal, scoorde binnen een minuut na rust de onverdiende 1-2 en stond verder aan de basis van de eerste en de derde treffer. Het gaat echter te ver om de wispelturige Barendse van wel eer - hij sloeg na een rode kaart tijdens Dordrecht-Ajax een NOS camera bijkans in gruzelemen ten - als held van de wedstrijd te bestempelen. Het was meer Voorschoten dat een onherkenbare, te ge jaagde. pot voetbal op de mat legde. Van Dam: „Nee, ik denk niet dat ik het Voorschoten heb gezien van de voorbereiding. Er werd te angstig gevoetbald en zonder overleg. Ze waren bang om fouten te maken". Daar was aanvankelijk weinig van te merken. Zo dook de han dige spits Arshan Behimehr re gelmatig op in het zestienme ter-gebied en stelde Frank Bui- zer met een goed schot de be kwame Rohda-doelman Ton van Leeuwen op de proef. Aan de andere kant was het de be trouwbare Jos Loose die een projectiel van Cees de Jong on schadelijk maakte. Op de intik- ker van Kooistra, waarbij Arwin Visser zich op rechts wel erg makkelijk liet passeren, had Loose echter geen antwoord. De op dat moment onterechte ach terstand werd door de weer op het oude nest teruggekeerde Coen Dekker geneutraliseerd: 1- 1. Vervolgens keerde het tij even ten gunste van de SV, maar po gingen van Behimehr (lat) en Dekker (paal) leverden geen succes op. Wel van Barendse die uit een voorzet van Uithol zijn pegel via de onderkant van de lat achter Loose zag ploffen. Die tegenvaller kwam de thuis club, nog zonder de geblesseer de Dave van Tol, niet meer te boven. Captain Hein de Graaff en Buizer waren nog wel dicht bij de tweede treffer, maar die viel pas nadat Uithol de strijd definitief had beslist. Voorschoten - Rohda'76 2-3 (1- 1). 34. Kooistra 0-1, 43. Dekker 1-1, 46. Barendse 1-2, 67. Uithol 1,-3, 87. Lagas 2-3. Scheidsrech ter: Van der Vaart. Toeschou wers: 125. Geel: Gijsman (Voor schoten) Voorschoten: Loose; Lagas, Jan de Graaff, Gijsman, Paassen (Snel), Dekker, Hein de Graaff, Visser, Buizer, Behimehr, Ver- -weij. trainer Wim van Harskamp: toch niet ontevreden. ARCHIEFFOTO DICK HOOEWONINC ■4 HOOGENDAM Oegstgeest is het seizoen slecht begonnen. In de eerste wedstrijd van de derde klasse gleed de ploeg van de nieuwe trainer Wim van Harskamp tegen Monster hard onder uit: 3-0. Toch zag de kersverse trainer lichtpuntjes in het verloren duel. „Ik ben zeker niet on tevreden. We hebben in het eerste half uur goed gespeeld en redelijke wat kansen ge kregen." Die kwamen op naam van Ronald Pilmeijer en Peter Budding. De laatste dook plotseling op voor Monster doelman Varen kamp, maar legde het leder te slordig neer voor zijn medespelers. Nadat Maarten Al ders al in een hectische situatie de bal van de doellijn had gewerkt, was het Oegstgeest goalie Frits Bleichrodt die een bal verkeerd taxeerde waarna goaltjesdirl René van Delft goed profiteerde: 0-1. Het begin van de tweede rondgang bleek hoopvol met goede kansen voor Ronald van Delft, na goed aangeven van de zaterdag tot een matige spits gedegradeerde Pott Hof stede. Monster vond het geklungel aan Oegsgeester zijde welletjes en nam terecht verder afstand.,Eerst was het de jeugdige Bas van de Broek (16) die er finaal werd uit gelopen en vervolgens was het Bleichrodt die zijn slechte dag bevestigde. Een kwartier voor tijd etaleerde René van Delft zijn kun sten en poeierde nummer drie in het Oegst- geesternet. Tevredenheid overheerste za terdag bij Ter Leede na de zwa re uitwedstrijd tegen Excelsior Pernis. Dit betrof voornamelijk het behaalde resultaat, een 1-1 gelijkspel, legen één van de grn- te favorieten uit de tweede klas- •Bc r het v het i kwa de ■dstrijd. strijd na, grip op de Dit leidde ook tot een voor sprong, al was daar wel de hulp van een blunderende Jan Blan- kespoor voor nodig. De doel man liet de bal wat eenvoudig uit zijn handen vallen en stelde zodoende Dinand Verschoor in staat simpel de score te openen. Het duurde lang voordat de be zoekers langszij kwamen. Op een moment dat de berusting in een nederlaag zelfs op de bank toesloeg, was l .uc van der Hoe opeei Hij haalde de rand va bied verwot 'ezig. onder pardon het slrafschopge- itend uit en sleepte daarmee een kostbaar punt uit het Pemis6er vuur. De ambities van Ter Leede, het behalen van een periodetitel, kunnen dus voorlopig gehand haafd blijven. De voorspelling dat 'er nog heel wat ploegen zullen sneuvelen bij Excelsior' lijkt immers geen onlogische voorspelling van persvoorlichter Si hoen. [•xcelslor Pcmls I er Leede 1-1(1 -0). Manchester wil Cantona hinden MANCHESTER. Manchester United wil d( Car 'voor het leven' aan zich bin den. Manager Ferguson ver klaarde dat hij binnenkort de onderhandelingen zal ope nen met de aanvaller die als lastig bekend staat. De 28 jarige Cantona, die in Frankrijk voetbalde bij Auxerre, Marseille, Bordeaux en Montpellier en met ver schillende coaches ruzie kreeg, is bezig aan zijn derde seizoen bij de landskam pioen. Sinds hij in Engeland voetbalt, is hij steeds kam pioen. Eerst met I.eeds, daar na twee keer met Manches ter. SCOREBORD Spljkenisse-Heerjansdam 2-0 (1-0). Van dor Meer 1-0, 89 Van Hengel 2-0. Scheidsrechter Stol/e Toeschouwers: IOOO Cii'lc ka.iit.-M O.' Vi-.--.-r, Viil.-r Burg (HMrjansdam), Latuharharl, Van yl'Tfi" Teil.! öruyriooge. Toeschot 1-0 (penalty! ten! Tja Jen, Noordwijk-V. Oosten (S. lieve n der Vlies (SHO) n 3-3 (1-0). 16. Bloem 0, 63. Buys 2 1. /0. •m 3-2, 73. Kras 3 3. ilrnan Toeschouwers n Bond (Volendam), EERSTE KI pelle 2 1 DVS'33 Rozenburg DfVJo"1 10 0 10 1 10 0 10 1 4-Dracht B 1-1, Elburgt'r 110 0 2 elft DfVJO 0 7 I 2 Beursbeng 1-2 ASWH DERDE KLASSE ZATERDAG Spin de spel. De volledige voorhoede van de Sassenheimers, normaal ge sproken de sterkste linie, had namelijk een soort 'competitie- angst' zoals trainer Freek Rienks het verklaarde. Luc van der Hoeve, Hrwin Crooy, Floor Im- mink en Marcel Bremmeer mo gen zich dat aanrekenen. Zelfs de laat wedstrijd was de faalangst nog niet verdwenen, want tiert van Beelen kopte een voorzet van Peter Vooys van dichtbij via de grond over. Het had een 2-1 overwinning voor Ter Leede kunnen en eigenlijk moeten be tekenen, ook al was dit iets te veel van het goede geweest. De thuisclub had namelijk, op LEIDEN Alphense Boys was de grote winnaar van de openingsronde bij de A-junioren. Hel sterker geachte FC l.isse werd in eigen luiis met 6-3 verslagen. Hoewel ook in de andere wedstrijden driftig werd gescoord, was deze uitslag voldoende voor de kop positie in de derde divisie B. i >e ploeg van trainei i )ennjs van de IJssel kende in l.isse een bliksemstart. Bi uur was het 0-3 naren. Na de i chte i een half de Alphe keerde de spanning Van de IJssèl de 'topper van de eerste speeldag' noemde. De thuisclub kwam op 2-3, alvo rens Alphense Boys alsnog uit liep naar 2-6. Barry Wesseling (3x), Pascal ten Berge (2x) en Sander Peters waren de doel puntenmakers bij de Boys, die verwachten met de bovenste mee te kunnen draaien. i letzelfde geldt vooi ARC, al zag Aad Koren zijn pupillen za terdag met 3-1 van Velo verlie zen. „Onnodig, maar verdiend, ook al waren we in de tweede helft sterker", beoordeelde hjj de nederlaag. Niels Slottje hatl de Alphenaren na een half uur aan de leiding gebracht, maar vlak na rust was de eindstand reeds bereikt. Rijnsburgse Boys begon met 2-0 winst bij Nieuwerkcrk. RB speelde een lekker aanvallende 'edstrijd. Bij doclpun Jac Paai Ge Freke vormde de uitsluiting van Den nis Zwaan het enige minpuntje. Het minst gelukkig was Kees van der Wiel met de prestaties van Noordwijk. Ondanks een 'uur goed voetbal' verloor zijn elftal met 4-3 van DWO. Rob Bergmans (2x) en Albert van der Heiden waren de doelpunten makers in een duel waarin vol gens Van der Wiel de scheids rechter een grote rol speelde door de thuisclub twee penal ties toe te kennen. „Eén discu tabel en één belachelijk", vol gens de verliezende coach, Roodenburg kwam hij RCL zeer sterk uit de startblokken en nam een 3-0 voorsprong. Vlak voor rust bracht Joost Bleyie met een tegentreffer de eind stand op het bord. I let ongeluk kige RCL beëindigde de wed strijd als gevolg van drie biessu-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17