Sport Verstappen toont stuurmanskunst iware klus voor 'SV en Vitesse Kunstgras bij Zuid-West gesprek van de dag Oud-Ajacied mag doel Noordwijk niet verdedigen JCnetemann schrikt van zwaar parcours Leidsch Dagblad Tennis Circuit ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1994 WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Passarella weer coach Argentijns elftal KNVB wijst aanvraag voor overschrijving af buenes aires Daniel Passarella, die Argentinië in 1978 als aan- LO voerder naar het wereldkampioenschap leidde, is gisteren tot coach van het Argentijnse nationale elftal benoemd. De 41 -jari ge Passarella, die als trainer met River Plate drie keer de landsti tel veroverde, vervangt Alfïo Basile. Basile trad af nadat Argenti nië op het laatste Wereldkampioenschap in de Verenigde Staten in de tweede ronde door Roemenie werd verslagen. Passarella, die deel uitmaakte van het Argentijnse kampioensteam op het WK van 1986 in Mexico, tekende een driejarig contract met de Argentijnse voetbalbond. Bugno verdacht van dopegebruik acricento» Zijn late'afmelding voor de wereldtitelstrijd op de NOORDWUK JANET VAN DDK weg heeft de geruchtenstroom in zijn land direct op gang ge bracht. Wielrenner Gianni Bugno is bij een controle positief be vonden, meldden gisteren de Italiaanse media. De oud-wereld kampioen van '91 en '92 zou betrapt zijn op het gebruik van het ïtha verboden middel cafeïne. De Italiaanse wielerbond weigerde het bericht te bevestigen. Vast staat dat een Italiaanse wielrenner op 17 augustus na de afloop van Copa Agostino positief is bevon den. Bugno meldde zich woensdag af voor de wegwedstrijd we gens een bij een valpartij ppgelopen enkelblessure. Peter van der Kwaak kan het doel van Noordwijk dit seizoen niet verdedigen. De KNVB in Zeist heeft zijn verzoek tot overschrijving gisteren afgewezen. De oud-doelman van Ajax wilde zijn over schrijving naar RCH in Haarlem intrek ken en op zaterdag bij Noordwijk gaan keepen, omdat hij tegenwoordig op zon dag moet werken. De voetbalbond vindt dit echter geen goede reden, omdat RCH ook een zaterdagafdeling heeft. „Boven dien kan hij altijd nog terug naar zijn ou de club Ajax, waar hij in het tweede speelde. Dat elftal speelt op dinsdag avond", aldus een woordvoerster van de bond. Van der Kwaak kan tegen de be slissing bezwaar aantekenen. Hij is dat ook zeker van plan, zo liet de Haarlemmer gisteravond weten. „Ik wacht even af waarop ze de weigering baseren en dan ga ik eens kijken wat ik eraan kan doen. Maar ik ga ervan uit dat ik dit seizoen bij Noordwijk speel." Van der Kwaak ziet het niet zitten om bij RCH op zaterdag te gaan voetballen - „Het eerste zaterdagteam speelt geloof ik in de afdeling" - bovendien staat hij op het standpunt dat de overschrijving naar deze Haarlemse club al was ingetrokken. Teruggaan naar Ajax is ook geen goede oplossing, omdat hij ook op dinsdag avond moet werken. „Het voetbal is moeilijk te combineren met mijn werk, maar met Noordwijk heb ik goede af spraken gemaakt, en dan kan het wel." De KNVB heeft met deze uitspraak de zorgen van Noordwijk-trainer Ruud Brö- ring er niet minder om gemaakt. De af deling Leiden praat pas maandag over het verzoek tot overschrijving van doel man Willem Visscher van Zwolsche Boys. Vanmiddag, tijdens de eerste com petitiewedstrijd in Rotterdam tegen Zwart Wit '28 zet Bröring Ronald van Kesteren op het doel. Hij krijgt de voor keur boven Michel Groenendaal, die nog maar pas geleden van vakantie terug keerde. Het keepersprobleem van Noordwijk ontstond enige weken geleden, toen Max de Jong een contract kreeg van FC Den Haag. De Jong, vorig seizoen reservekee per bij Haarlem, was naar Noordwijk ge haald als opvolger van Arjan van Heus- den, die naar Port Vale in Engeland ver trok. Bröring ergerde zich al aan de in zijn ogen trage wijze waarop de KNVB de overschrijvingsaanvragen van Visscher en Van der Kwaak behandelde. Over het besluit om Van der Kwaak geen toestem ming te geven voor een overschrijving maakt hij zich ronduit boos. „De KNVB valt mij reuzetegen. Dit is waanzinnig, ze weten gewoon niet wat er zich bij een club afspeelt. Er wordt met twee maten gemeten: in het profvoetbal kan alles, bij de amateurs niets. Ze beseffen niet dat wij vlak voor het begin van het seizoen onze keeper kwijtraakten aan een prof club. En dat kan allemaal wel zomaar." Overigens trainde Peter van der Kwaak aan het begin van de voorbereidingspe riode mee met ARC. Hij werkt namelijk in Alphen aan den Rijn. Toen Noordwijk plotseling interesse bleek te hebben, be sloot de oud-Ajacied geen overschrijving naar ARC aan te vragen, maar naar de kustclub. GRICENTO CPD eeuwenoude bouwwerken de Valle dei Templi van Agri- nto liggen er nog even vredig ..jij als toen. Maar voor Gerrie c° ijietemann was het toch even eeiHi rikken, toen hij de definitie versie van het WK-parkoers jn morgen onder de wielen PP°feelde. °n] „Ze hebben het wéér veran- lerd. Dit is dus nog lastiger, oen ik hier afgelopen decem- Jer was, ging het nog over de ude weg beneden langs de tmpels. Maar nu hebben ze er :n paar extra hellingen bijge- loid. Dat wordt nog éven op l-rjlnijn jongens inpraten..." Knetemann was niet de enige, |ie werd verrast. Ook de Belgi- :he bondscoach Eddy Merckx jad een simpeler parcours voor ieiW Wat vreemd is, want toen er eind mei een vijftiental jour nalisten op Sicilië werd uitgeno digd, kregen zij het parcours voorgeschoteld zoals dat mor gen ook als strijdtoneel dient... Morgenochtend om tien uur starten de profs: 193 renners uit 35 verschillende landen. Een koers over 252 kilometer, 19 ronden van elk 13,25 km. Met in elke ronde 5 km klimmen, maakt 95 km in totaal. Verge lijkbaar met een middelzware bergetappe in de Tour. Een ideaal parcours voor de Italianen, daarover is iedereen het eens. Zij hebben geen echte kopman. „Küjk maar wie er in de finale nog fris is", luidt het credo. De Fransen bouwden hun ploeg rond De Las Cue- vas/Leblanc/Virenque, de Duit sers rond Udo Bolts, de Colom- bianen gokken op Alvaro Mejia, de Spanjaarden spelen Abraham Olano uit. de Zwitsers trekken het plan Zülle/Richard (winnaar op dezelfde omloop in de Siciliaanse Week 1993), de Belgen hopen op Museeuw en Bruvneel, mits die de afstand al aankan. En de Nederlanders? Knete mann: „Kennen jullie Sallan- ches nog, van 1980? Weten jullie hoeveel er toen aan de streep kwamen? Juist, alleen Bertje Pronk. Dit is nog lastiger." Lastiger niet eens vanwege het almaar terugkerende klim men, maar meer nog door de temperaturen (35 graden en warmer) en de droge wind van zee. Er is maar weinig verkoe ling, zo goed als geen schaduw, zeven uur in de zon: daarvan droogje uit. Knetemann heeft drie renners aangewezen die hij hoopt terug te zien in de finale: Steven Rooks - omdat die altijd goed rijdt op een WK, Erik Breukink - zijn vierde plaats in de tijdrit gaf vertrouwen, en Erik Dekker - een van de jongeren, waarvan de ploeg bol staat. Nederland komt morgen met vier WK-debutanten aan de start: Bart Voskamp, Marco Ver- meij, Rob Mulders en Michael Boogerd. Adrie van der Poel is wegkapitein. Erwin Nijboer, Maarten den Bakker, Danny Nelissen en Eddy Bouwmans maken de twaalf vol. Behalve de Italiaanse favorie ten en de buitenlandse out siders, is er ook een aantal Gro te Afwezigen op dit WK. Toeval ligerwijs (of niet?) zijn dat de winnaars van de drie grote ron den, Tour, Vuelta en Giro. Mi guel Indurain voorop, maar dus ook Toni Rominger en Evgueni Berzin. ifn haag «anp beljet grote Ajax was vorig seizoen Dit (pnsloos tegen Parma. Het klei- Vitesse staat in de nieuwe Detbaljaargang voor de zware lus de Italiaanse topclub uit Jït Europese voetbal te knikke- n. Van de vier Nederlandse ubs die gisteren meelootten oor twee toernooien cll bekerwinnaars en UEFA Cup), :offen de Arnhemmers de moeilijkste tegenstander. Met 9 BV, dat op Bayer Leverkusen 1 (uit, als goede tweede. De derde Nederlandse club in pt UEFA-bekertoernooi, FC wente, ontmoet Kispest Hon ed uit Boedapest. Bij de beker- P va'Ünnaars is Feyenoord gekop- de gtid aan Zalgiris Vilnius uit Li- guwen. Vitesse en FC Twente Dabelen eerst thuis (beide op is vaijnsdag 13 september), PSV en nadepyenoord eerst in hel buiten- raakind (13 en 15 september). De actie van Parma-trainer Nevio ala was veelbetekenend voor krachtsverhouding: „Ik weet fuBt Ajax, Feyenoord en PSV de enst uitmaken in Nederland, tesse reken ik niet tot de top- 'flden i1Knïsm inismedewerker kvubs. We moeten attent blijven, dag. n de aar ik verwacht geen proble- maaijen." de si: Parma is de laatste jaren een Er in de sensaties in het Europe- s in i voetbal. Afgelopen seizoen )r de jng de finale van het EC 2-toer- len eboi verloren tegen Arsenal en wo^idigde de club na een spran- flende start als vijfde in de 1 zijnjnipetïtie, op negen punten oofd4n AC Milan, de R labob Vol] ale ii 0 mil Schip e bel janni van rende> maar een gesprek aan de ;nn8 bdstrijdtafel van het tennis- n°8 jernooi bij de Leidse tennis- inz\ib Zuid-West. „Wat heb ik proje<Lh siecbt gespeeld", meldt komen deelnemer aan het D-toer- Iden v,0j Qp doffe toon. „Met hoe- lrvanfel heb je verloren", vraagt de lk mo,cnstdoende wedstrijdleider een troostende toon. „Verlo- incie,„" antvVoordt de zielige man. :ve,n- Ie heb helemaal niet verloren. IS ^Jheb in twee sets gewonnen. :oe .'leen heb ik ontzettend slecht ianciqSpee|d rnaar dat ligt vast aan it kaïy, banen van jullie." De wed- 'doxe hjdleider is verstandig en bedrfiP- poiisQ] |el was njet eerste opmer- se. j Mlijke uitspraak over het kunst- Vitesse-middenvelder Philip Cocu sprak van een ongelukkige loting. „Odense en Linfield za ten ook in ons groepje. Als je een van die twee clubs treft, heb je een goede kans de tweede ronde te bereiken." Bayer Leverkusen, tegenstan der van PSV, is vergelijkbaar met de club uit Eindhoven. De Duitsers trekken financiële steun van een chemieconcern. De begroting van beide clubs bedraagt een kleine dertig mil joen gulden. Leverkusen won de UEFA-beker in 1988, het jaar waarin PSV de bokaal voor landskampioenen veroverde. Feyenoord reageerde via woordvoerder Fred Blankemeij- er redelijk verheugd op de kop peling aan Zalgiris Vilnius. PSV won twee jaar geleden van deze club met 6-0 (thuis) en 2-0. „PSV was destijds misschien wat sterker dan wij nu, maar in sportief opzicht kunnen we des ondanks tevreden zijn. Mis schien dat het vliegen meer problemen oplevert dan het voetballen. We spelen op don derdag, de volgende reguliere vlucht uit Vilnius is pas op zon- FC Twente kwam de twee voorgaande keren dat het inter nationaal actief was niet verder dan de eerste ronde, beide ke ren was een Duitse club te sterk. Tegen Honved, dertienvoudig kampioen van Hongarije, ziet trainer Ten Donkelaar wat meer perspectief. „Ik denk dat de kansen ongeveer fifty-fifty zijn." Volleybalsters kansloos Tokyo De Japanse Tomoko Yoshihara (links) blokt bij een aanval van Irena Machovcak van de Nederlandse volleybalploeg. De Neder landse vrouwen verloren de wedstrijd met 0-3: (10-15,3-15, 7-15). In Tokyo, de tweede pleisterplaats van de drieweekse trip door Zuid- oost-Azië ondervond Nederland aan den lijve dat Japan weer terug is aan de wereldtop. Nederland begon sterk maar in het tweede deel sloeg de Nederlandse aanval zich kapot op de veldverdediging van de gastvrouwen. Vandaag proberen de vrouwen van Goedkoop het opnieuw tegen de selectie van de Verenigde Staten, die met een zwaar trainingsprogramma toewerkt naar goud op de Olympisch Spelen in Atlanta. foto afp Jos Verstappen (links) met teamgenoot Michael Schumacher in gesprek. Tijdens de eerste officiële training in België reed Verstappen de zesde tijd, Schumacher de tweede. foto epa Zesde plaats op eerste training in België »S,t Jos Verstappen reed gisteren onder voor hem niet alle daagse omstandigheden naar een zesde plaats in de eer ste officiële training voor de Grand Prix van België. De Limburger, die twee weken geleden heel Nederland race- minded maakte door in de Grote Prijs van Hongarije een podiumplaats te veroveren, reageerde nuchter. ,,Ik hoop dat ik mijn zesde plaats nog verbeteren kan. De auto is best goed, maar voor verbetering vatbaar." francorchamps cpd De aanhoudende regen had het asfalt op het Ardennen-circuit gisteren omgetoverd in een ge vaarlijke glijbaan. Verstappen, dit jaar in een mum van tijd ge pokt en gemazeld in de formule l na een aantal huiveringwek kende incidenten, werd op nieuw in het diepe gegooid. Meer dan een paar kilometer op het circuit van Silverstone en een twintigtal rondjes op de Hungaroring had de Limburger nog niet in de regen mogen rij den. De 22-jarige coureur toonde andermaal aan uit het juiste hout voor de formule 1 gesne den te zijn. Alsof het de nor maalste zaak van de wereld was zette hij in het tweede deel van de vrije training van gisteroch tend een vijfde tijd neer. Precies op het moment dat de weers omstandigheden het allerbelab- bertst waren. Meer nog dan dat telde echter het feit dat Verstap pen op dat moment voor het eerst dit jaar sneller dan team genoot en WK-leider Michael Schumacher was. Een kleine schuiver, in de hairpin na start en finish, werd hem vergeven. De training van gistermiddag had grote sensatiewaarde en kende tevens grote belangen. Spektakel was er omdat zich de nieuwe generatie coureurs na drukkelijk aandiende. De jonge wolven, bezeten als ze zijn, ver drongen de oude garde meer dan ooit naar de achtergrond. Vier van de negen snelste cou reurs in de training zijn bezig aan het debuutjaar in de formu le 1. Klinkend hoogtepunt was de voorlopige pole-position van Rubens Barrichello. De Brazi liaan, in eigen land al bestem peld tot de opvolger van de in Imola om het leven gekomen gras op Zuid-West. „Spelen ze hier Beach-tennis", vroegen twee dubbelaars zich af, zich oprecht verbazend over de hoe veelheid zand, die op het speel- oppervlak aanwezig was. „Wat een zandbak", luidde het com mentaar van een vrouwelijke toeschouwer. „Hier kan mijn kind fijn in spelen." Toernooi- chef Jasper van Marwijk ligt er niet wakker van. „Ik geef toe, dat er op een paar banen te veel zand ligt. We werken met vrij willigers en bij de voorbereiding van ons open toernooi hebben we niet alle banen opnieuw kunnen instrooien. Aan het commentaar zijn we gewend geraakt. Ons toernooi zit elk jaar overvol, dus vanwege de banen blijven de spelers niet spraken over de baansoort wor den ten onrechte gemaakt. De hitteperiode van de afgelopen maanden, maakten van elke gravelbaan tijdens de tocmooi- week een 'zandbak'. Daar was geen nathouden aan. Vorig toemooiseizoen regeerde Pluvi- us met vaste hand. De banen werden toen steevast voorzien van benamingen als 'zwembad' en 'glijbaan'. Het is eigenlijk nooit goed voor de verwende tennispeler. „Er is maar één. soort spelers dat klaagt", weet Van Marwijk. „Dat zijn de ver liezers. Zolang mensen winnen, hoor je ze niet." Toch wordt het feit, dat het beslissende sjadium voor de plaatsing bij de Masters zich af speelt op een afwijkende speel- vloer, als onprettig ervaren. „Ik concentreer mij dit jaar op de A-toernooien", stelt Mark Fleischeuer. „Die speel ik op gravel. Ik dacht mij door een goed resultaat bij Leidse Hout bij de Masters geplaatst te heb ben. Toen ik hoorde, dat Jan- Willem Lugthart zich alsnog wilde plaatsen, heb ik de wed strijdleiding gewaagd of ik hier ook toch mee kon doen. Maar normaal had ik op kunstgras niet ingeschreven. Ik speel nu eenmaal vanaf achter de achter lijn en dan is zo'n snelle baan met zo'n lage stuit niet in mijn voordeel." Wat Fleischeuer toen nog niet wist, is dat Martijn Krans en Lugthart bij het slot- toernooi op Unicum niet van de partij zullen zijn. Spelen op kunstgras vereist aanpassing. „Ik denk niet dat er spelers zijn, die zich aanpas sen", concludeert Van Marwijk van achter de wedstrijdtafel. „Ze blijven op de manier slaan, zoals ze dat op gravel gewend zijn." Paul van Geuns is een an dere mening toegedaan. De coach van eredivisieclub Piz- buin uit Zandvoort praat over een iets andere looptechniek en vooral meer serve- en volley- spel. „Op het echte gras van Wimbledon bereidt iedere top per zich toch ook voor", vindt Van Geuns. „Als wij in de eredi visie bij Groenekan op hard court moeten trainen, gaan wij ons in de dagen ervoor toch op zo'n vloer voorbereiden." De training had resultaat, want de club uit de Utrechtse regio werd met 5-1 van de vloer getikt. Van Geuns, met-Hugo Ekker (coach van Oremans en Rottier) de grondlegger van de Amster- Rabobank fS damse tennisschool, is overi gens een groot voorstander van trainen op verschillende opper vlakken. „Tijdens de eredivisie competitie lag er naast ons park een zandbaan waar we Be- achtennis speelden. Bij die vorm van tennis wordt alleen gevolleerd en moet je snel rea geren, terwijl je wel in het rulle zand staat. Het bleek een prima training voor conditie, concen tratievermogen en reactiever mogen aan het net. Spelers zou den hun verliespartij eerst eens bij hun eigen ongetraindheid moeten zoeken, in plaats van Armstrong *}y| Wereldkampioen Z I Lance Armstrong wil na een slecht voorjaar morgen vlammen op Sici lië. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN 37-43-44 47 61-65-75-77 VOETBAL Heerenveen FC Groningen 2-0 (1-0). 40. Sier 10, 70. Regtop 2-0. Bijzonderheden: Kooijman (Groningen) mist strafschop. LOTING EUROPA CUP EC Bekerwinnaars Zalgiris Vilnius (Lil) FEYENOORD (Ned) Ptrm (Bul) - Panathinaikos (Gri) Besebecas (Tur) - HJK Helsinki (Fin) Croatia Zagreb (Kro) - Auxerre (Fra) Grasshoppers (Zwi) - Semenech Odessa (Oek) Austria Wien (Oos) Maribor Branik (Slv) Bodo Glimt (Noo) Sampdoria (Ita) Brondby (Den) Ti rana (Alb) Chelsea (Eng) Viktona Zizkov (Ts|) Werder Bremen (Dui) - Maccabi Tel Aviv (Isr) CSKA Moskou (Rus) Ferenc varos (Hon) Omonia Nicosia (Cyp) - Arsenal (Eng) Dundee United (Sch) Tatran Presov (Siw) Real Zaragoza (Spa) Gloria Bistrita (Roe) Sligo Rovers (Ier) Club Brugge (Bel) Porto (Por) LKS Lodz (Pol) Wedstri|den op de donderdagen 15 en 29 september UEFA-BEKER FC TWENTE (Ned) Kispest Honved (Hon) VITESSE (Ned) Parma (Ita) Bayer Lever kusen (Dui) PSV (Ned) Anorthosis (Cyp) Athletic Bilbao (Spa) CSKA Sotia (Bul) Juventus (Ita) GKS Katowice (Pol) Ans Salomki (Gri) Aarau (Zwi) Maritime (Por) Olympiakos Piraeus (Gri) Olympique Mar seille (Fa) Rosenborg (Noo) Deportivo la Coruna (Spa) Apollon (Cyp) Sion (Zwi) Kaïserslautern (Dui) - FC Akranes (IJs) Ant werp (Bel) Newcastle United (Eng) FC Linfield (Nle) Odense BK (Den) Aston Vil la (Eng) Inter (Ita) Eintracht Frankfurt (Dui) SCT Olympija (Slv) Seraing (Bel) - Dinamo Moskou (Rus) AIK Solna (Zwe) Slavia Praag (Tsj) Dinamo Minsk (Oek) Lazio (Ita) Boavista (Por) MyPa (Fm) Gor nik Zabrze (Pol) Admira Wacker (Oos) Ro tor Volgograd (Rus) - Nanles (Fra) Napoli (Ita) - Skonto Riga (Let) Slovan Bratislava (Slv) FC Kopenhagen (Den) Trabzonspor (Tur) Dynamo Boekarest (Roe) Real Ma dnd (Spa) - Sporting Lissabon (Por) Cannes (Fra) Fenerbahce (Tur) Rapid Boekarest (Roe) - Charleroi (Bel) Dinamo Tiblisi (Geo) Innsbruck (Oos) Borussia Dortmund (Dui) - Motherwell (Sch) Bordeaux (Fra) Lil- leström (Noo) Blackburn Rovers (Eng) Trelleborgs (Zwe) Bekescsabai (Hon) - Tek- stils|ik Kamispne (Rus). Wedstrqd op de dinsdagen 13 en 27 september. ATLETIEK Amersfoort. Internationale wedstrijden Vrouwen. 100 m I De Lange (Ciko '66) 11,9/; 200 m: 1. De Lange 24,09, 2, Ka- renbeld (Argo 24,83; 100 m horden: I. Fust (Dui) 14,15; kogel: 1. Goormach- tigh(PAC) 16,27; discus: 1Goormachtigh 57,02, 2. Tukkers (Tion) 55,04. Mannen, 100 m: 1. Hunnekes (Dui) 10,95, 2. St|eward (AAC) 10,95, 3. Veu rink (Hellas) 10,96; 200 m: 1 Hunnekes 21,86, 2. Veurink 21,96; 400 m: 1 Snoek (Lycurgus) 47,02, 2. Kiemel (Argo '77) 47,70, 3 Achterkamp (Argo '7 7) 48.22. 1 mijl1 Wiegman (Tartletos) 4.13,76, 2. Ri|ken (PH) 4 14,44; 110 m horden 1 Korving (Hera) 14,00, 2. Van Maurik (AAV '36) 14,20, ver: I Mellaard (R'darn All) 7.41; polshoog: 1 Tamminga (Haag Atl.) 5.30 Ayrton Senna, is twee maanden jonger dan Verstappen en pas aan zijn fweede Grand Prix-sei- zoen bezig. De wijze waarop Barrichello in de slotseconde Michael Schumacher naar de tweede plaats verdrong, bracht zelfs de doorgewinterde vakpers in extase. Ook voor Jos Verstappen was er applaus. De Limburger hoef de slechts zeventiende van een seconde toe te geven op de on betwist beste coureur van dit moment, Michael Schumacher. „Ik was als een van de weinigen nog onderweg op regenbanden. Misschien dal ik op slicks nog ietsje sneller had kunnen rijden. De baan droogde snel op. Maar al met al ben ik best content." Hoe belangrijk die plaats in de voorlopig derde startrij kan zijn, moet vandaag blijken. Mocht de regen met bakken te gelijk uit de lucht komen, dan zijn de tijden van gisteren bepa lend voor de startopstelling. In dat geval kan Verstappen de door hem als thuis-Grand Prix bestempelde race in Francor- champs beginnen vanaf de bes te positie ooit. „Van mij mag het dus best stortregenen", klonk het opgetogen uit de mond van de Limburger. Met de race houdt Verstap pen zich nog niet echt bezig: „Dat zien we zondag wel." SCHAKEN Amsterdam. Donner Memorial, zevende Van der Sterren (Ned) Piket (Ned) 1/2 1/2, Xie (Chi) - Joesoepov (Dui) 1/2 1/2. Adams (GBr) - Timman (Ned) 1/2 1/2, Lo- bron (Dui) Lautier (Fra) 1/2-1/2, Benja min (VSt) Sokolov(Bos) 1-0. TENNIS 6-2 6-4 Vrouwen, 565.000 gulden, kwartfinales: Tauziat (Fra/4) Rottier (Ned) 6-3 6-1, Neiland (Oek) Medvedeva (Oek) 3-6 7 5 7-5. Wiesner (Oos/8) - Rittner (Dui) 7-6 6- New York. Kwalificatietoernooi US Open Vrouwen, eerste ronde: Vis (Ned) - Samara (Kro) 6-2 7-5, De Lone (VSt) Wegink (Ned) 6-1 6-3, Ncjedley (Can) - De Wcille (Ned) 6-2 3-6 6-3. CIRCUIT IN CIJFERS Zuid-West Leiden HEB: kwartfinale M. Visser P. Nagtegel Ier 6-2, 1-6. 6 4 M. Fleischeuer M van Tol w.o DEB: le ronde P Jongmans T. Canter Visscher 6 4, 6-2. HDB: J van Leeuwen/R. van Marwqk P. Damen/M. Vink6-4 6-7, 7-6. HEC1: dwartfinale H. van Velzen T v.d. Voort 7-5, 6-1 HEC2: kwartfinale R. Froh- wem D v.d Doe 5 7. 6-2, 7-5. J Kraall M Sp.gt6-1.6 2 op alles en nog wat te kanke ren." Het NK Beach Tennis, inder daad ook in Zandvoort, werd deze week een groot succes. Een sport van de toekomst, zoals ook de kunstgras- met zandbanen het beeld van mor gen zullen bepalen. De zielige deelnemer bij Zuid-West won op zand en gaf speelvloer en te genstander een trap na. Die avond zat een man urenlang in alle eenzaamheid over het voortkabbelende water van het bij Zuid-West gelegen kanaal te staren. De verliezer wellicht? Sassenheimse TV HEB1: kwartfinale: M Verkerk 6-3 HEB2: P. van Meeuw/S Geerhngs 6.6-0.6-3 VDEB2: naive finale M ten Berge W. van Beusekom 6 7. 6 0. 6-4. HEC1: kwartfinale G Koekkelkoren M Egstorf 6 3. 6-2 DEC: naive finale: I v.d. Plas C Zandbergen 6 3.6-2 GDC1: Warmerdam/Berkhout - Sterk/Geer- lings 6 4.2-6.6-3 Oosterman Opel/Nieuwe Sloot HEC1: kwartfinale A Hertzberger - T Bouwhuis 7 5, 2 6. 7-6; R. Cardinaal S Fiebelkorn 6-3 6-4. DEC1: 2e ronde: I Springvloed S van Capel 6-2 6 1 Kwartfinale: I Springvloed E. van Hoff 6- 3 5-7 opgave Van Hoff; M Rommers - C.v.d. Zwaan 6-2 6 3 HEC2: 2e ronde: R v.d. Wouden M. Rijnaarts 3-6 6-4 6-4. Kwartfinale; J. Straver R.v d. Wouden 8- 6; H, Kroon R, Jonckheere 8-2; F. Vermeulen M. van Schwemsberg 8 5. HDC: kwartfinale: B. Ponsioen/A. de Rooy A. Hertzberger/W. van Schie 6-0 2-6 6-3. DDC: kwartfinale J Pietersen/I. Spring vloed - K. Kok/C.v.d. Vliet 6-1 6-2. GDC: Hamming/Hamming - Van Capel/Berends

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19