Strijder voor ander drugbeleid cel in Binnenland Eisen tot zes jaar tegen verdachten Gooise bende ITERDAG 20 AUGUSTUS 1994 r jogere straf voor oud-burgemeester bosch Oud-burgemeester drs. W. Vossen (57) van Gulpen is steren in hoger beroep door het gerechtshof in Den Bosch ver- irdeeld tot één jaar voorwaardelijke gevangenisstraf en een in 12.000 gulden. Hij krijgt deze straf voor het aannemen an steekpenningen en belastingontduiking. De straf is het dub- •le van de straf die de rechtbank in Maastricht had opgelegd, enals de rechtbank bepaalde het gerechtshof dat Vossen vijf ir lang geen openbaar ambt mag bekleden. Ammoniak ontsnapt in Pernis itterdamBij de kunstmestfabriek Kemira in Rotterdam-Per- is gisteren 25 kubieke meter ammoniakgas ontsnapt. Vijf rknemers van een onderaannemer moesten ter observatie het ziekenhuis, maar mochten in de middag weer naar luis. Volgens de politie zijn buiten het bedrijfsterrein geen con- jentraties ammoniak gemeten. Uit voorzorg sloot de politie wel ten aantal wegen in de omgeving af. )nderzoek naar HIV-besmetting junks aastrichtOm aan de weet te komen hoe het staat met de IV-besmetting onder drugsverslaafden laat de Districts Ge- ondheids Dienst (DGD) Zuid-Limburg een onderzoek instellen nder junks in Maastricht en Heerlen. Directeur dr. J. Meijers an de DGD heeft dit gisteren meegedeeld. Verslaafden die mee- oen aan het onderzoek krijgen een vergoeding van vijftien gul- en. De resultaten zullen eind november bekend zijn. Het on- erzoek houdt volgens Meijers geen enkel verband met de slui ng van het junkenpark in Maastricht. loger beroep in zaak van SGP en haag De 39-jarige Yvonne Franssen uit Roermond heeft ho er beroep aangetekend tegen de beslissing van het Openbaar :i linisterie de SGP niet te vervolgen wegens discriminatie. Het erechtshof in Den Haag zal een uitspraak moeten doen over de raag of het OM al dan niet terecht heeft afgezien van een straf- aak tegen de Staatkundig Gereformeerde Partij, die op Bijbelse j ronden weigert vrouwen als lid toe te laten. Meer boekingen voor de wintersport Nota: Sociale Dienst mag saldo bij bank opvragen Sociale diensten moeten recht streeks bij banken en verzeke ringsinstellingen kunnen opvra gen wat het saldo of het vermo gen van hun (toekomstige) cliënten is. Dat is een van de ac tiepunten uit de Voortgangsrap portage 1994, die nog van de hand van demissionair minister van justitie Kosto is verschenen. Het kabinet ziet in de directe inzage een effectief instrument bij de bestrijding van fraude met uitkeringen. Banken en verzekeraars hebben onaange naam verrast gereageerd op de Coffeeshophouder veroordeeld voor te grote voorraad hasj De Amsterdamse coffeeshophouder Simon Witteman is gisteren door politierechter mr. A. de Jong veroordeeld tot zes maanden celstraf, waarvan vier voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 20.000 gulden. De rechtbank achtte bewezen dat Witte man in september en december meer dan de formeel toegestane 30 gram softdrugs in zijn zaak in voorraad had en daar bovendien reclame voor maakte met een zelfbedacht 'Softshop-logo'. Als het aan het kabinet ligt, zal de informatie voortaan al tij dens het intake-gesprek worden ingewonnen. Ambtenaren kun nen dan via een terminal de ge gevens natrekken die de aan vrager van een uitkering over legt. Tot dusver wordt voor het natrekken van inkomensgege- vens vooral gesteund op het be stand van de belastingdienst. Maar omdat de aangifte voor de belastingen per kalenderjaar wordt gedaan, is dat altijd een vorm van verificatie achteraf. Voor het natrekken van vermo- gensgegevens in de bestanden van banken en verzekerings maatschappijen is wel een wetswijziging vereist. Woordvoerders van banken in de regio wilden gisteren niet reageren op de plannen van het demissionair kabinet. Dat gold ook voor het Verbond van Ver zekeraars, zolang dat de plan nen niet heeft gelezen. De Ne derlandse Vereniging van Ban ken (NVB) liet weten dat er van overleg geen sprake is geweest. AMSTERDAM Een werknemer kreeg voor het zelfde feit een geheel voorwaar delijke celstraf van zes \veken en 2500 gulden boete. De poli tierechter achtte de verdachte niet verantwoordelijk voor het maken van reclame en sprak hem daarvan vrij. Witteman gaat in beroep tegen het vonnis, zo liet zijn advocaat mr. A. Moszkowicz direct na afloop Tijdens de zitting twee weken geleden beriep Witteman zich erop dat hij zich keurig aan de regels van het gedoogbeleid hield door niet meer dan 30 gram per klant te verkopen. Dat is een verkeerde uitleg van het gedoogbeleid in Amsterdam, al dus de politierechter. Uit een brief van de burgemeester en de hoofdofficier van justitie blijkt duidelijk dat er ook niet meer dan 30 gram in voorraad mag zijn. „Het justitieel beleid is niet voor tweeërlei uitleg vatbaar." De politierechter liet zich niet uit over de principiële vraag of coffeeshophouders in staat zijn om handel te drijven als de maximaal toegestane voorraad niet meer kan zijn dan iedere individuele gebruiker op zak mag hebben. De rechtbank verwierp Witte- mans argument dat er sprake is van willekeur, omdat iedere stad een andere hoeveelheid softdrugs gedoogd. „Er is een landelijk gedoogbeleid, maar geen richtlijn over de hoeveel heden. Dat mag lokaal worden bepaald. Er is dus geen sprake van schending van een rechts beginsel", aldus de politierech- Ook Wittemans beroep op het gelijkheidsbeginsel verwierp hij. De coffeeshophouder beklaagde zich erover dat collega's ook re clame maken voor hun koop waar maar dat Justitie hen daar voor niet aanpakt. De straf voor de Amsterdammer heeft alles te maken met het afficheren van zijn handel in combinatie met het in voorraad hebben van een te grote hoeveelheid, aldus de rechtbank. Witteman heeft altijd betoogd dat hij door invoering van zijn 'Softshop-logo' geen reclame wilde maken, maar een poging deed tot het invoeren van een soort keurmerk waardoor 'goe de' van 'slechte' hasjverkopers te onderscheiden waren. Alleen betrouwbare coffeeshophou ders die een goede kwaliteit hasj verkopen en hun kopers goed voorlichten, zouden in aanmerking komen voor het logo, zo verklaarde hij zijn ideo- logie. Die redenering kon politie rechter De Jong niet volgen. Het logo en de publiciteit rond de invoering had niks te maken met voorlichting, integendeel, het zou het risico op overlast voor de omgeving door een toe name van het aantal bezoekers doen toenemen, vond de recht bank. AMSTERDAM/NAARDEN Negen leden van een Gooise jeugdbende hoorden gisteren bij de rechtbank in Amster dam gevangenisstraffen van vijftien maanden tot zes jaar tegen zich eisen. De negen zijn de 'zware jongens' binnen de groep die op grote schaal in braken, kluiskraken en enkele gewapende overvallen heeft gepleegd. In drie gevallen stel de officier van justitie mr. S. de Vries voor de geëiste straffen deels voorwaardelijk op te leg gen in combinatie met een leer-werkstraf of verplichte re- classeringsbegeleiding. Door haar professionele werkwijze kon de jeugdgroep in het Gooi ruim een jaar lang ongestoord haar gang gaan. De jongens, tussen 17 en 21 jaar oud, gebruikten mingen, stippelden ren vluchtroutes uit en leidden de politie af met valse inbraak meldingen. Zij verzamelden systema tisch informatie over mogelij ke doelwitten. Dat waren meestal kluizen in bedrijven of woningen. Hierbij werd ook gebruik gemaakt van vertak kingen naar jeugdgroepen el ders in Nederland. Hun acties, meestal uitgevoerd in kleine groepjes, werden gaandeweg gewelddadiger en gingen ge paard met vernielingen en soms brandstichting. De totale schade loopt naar schatting in de miljoenen. Na een gewapende overval op een Naardense Rabobank in januari riep de politie Gooi en Vechtstreek de hulp in van de regiokorpsen van onder meer Amsterdam en Aalsmeer, waarna zo'n dertig verdachten uit Naarden en Bussum kon den worden opgepakt. Zij be kenden in totaal een kleine tweehonderd delicten. „Meelopers die niet bestand waren tegen de druk die uit ging van de groep", zo werd het merendeel van de negen terechtstaande jongens giste ren door de advocaten gety peerd. Groepsdruk bleek ech ter niet de enige drijfveer voor hun gedrag: ook de gewoonte om grote bedragen uit te ge ven aan uitgaan, taxi's en prostitutiebezoek speelde een rol. Van de totale opbrengsten zou een flink deel zijn achter overgedrukt door een 21-jarige Naardenaar die als hoofdver dachte de hoogste straf tegen zich hoorde eisen. Hij heeft volgens de officier binnen de groep middels een 'verdeel- en-heerstactiek' een sleutelrol vervuld waarbij hij zelf buiten schot bleef. Naar zijn 'verdwe nen tonnen' loopt nog een fi nancieel onderzoek. De allerjongste verdachte, een 17-jarige Naardenaar, die onder meer deelnam aan de bankoverval in zijn woon plaats, hoorde 4,5 jaar onvoor waardelijk tegen zich eisen. Gezien zijn 'volwassen per soonlijkheid' moet volgens de officier bij hem net als bij de andere terechtstaande min derjarigen het meerderjari genstrafrecht worden toege past. ROBIN LINSCHOTEN Sociale Zaken De Tweede Kamer verliest in de overstap van het lid Robin Lin- schoten (37) naar het kabinet een van haar beste 'debaters'. De nieuwe staatssecretaris van Sociale Zaken heeft vooral in de debatten over de WAO perfecte staaltjes daarvan laten zien. Ook in een ander opzicht is Linschoten een opmerkelijk ka merlid: hij spreekt in vloeiende zinnen, zonder 'uhs' en uit het hoofd. Linschoten is een 'homo politicus'. Een baan in de maat schappij heeft hij nooit gehad. Vanaf de universiteit zonder zijn rechtenstudie af te maken stapte hij als 25-jarige de Ka mer binnen. Na ruim tien jaar heeft hij het daar nu wel gezien, zo gaf hij in een interview toe. Deze blijken van eerlijkheid en zelfverzekerheid hebben ook z'n schaduwkanten. Collega's noemen hem arrogant en blaas- kakerig. Hij is een vertrouweling van WD-leider Bolkestein. Met de al minstens even eigenwijze en arrogante PvdA-minister Melkert moet hij de kosten voor de sociale zekerheid binnen de perken houden. Die samenwer king alleen al kan interessant worden. Bovendien is Linscho ten voorstander van het door de PvdA fel afgekeurde 'mini-stel sel' in de sociale zekerheid. ERICA TERPSTRA Welzijn Wie Erica lerpstra (51), de nieuwe WD-staatssecretaris voor welzijn, eenmaal heeft ont moet, zal haar niet licht verge ten. Als ze ergens is, is ze er ook. Ze praat, ze gebaart en ze bul- derlacht. Zeventien jaar geleden kwam ze in de politiek terecht als 'die zwemster'. Inmiddels is ze uitgegroeid tot 'moeder van de bejaarden'. Ze moest heel wat barrières overwinnen voor ze doorbrak. Maar bij de laatste Kamerver kiezingen kreeg ze 311.000 stemmen, meer dan elke andere vrouwelijke kandidaat. Het illu streert haar succes bij de 'gewo ne' kiezer. Ze is niet alleen met verschillende ridderordes on derscheiden, maar kreeg twee jaar geleden ook de eretitel 'die renbeschermer van het jaar'. Ze is ontzettend energiek, zit in tal van besturen of zat er in. Altijd heeft ze gezegd geen minister te willen worden. „Ie dereen denkt dat ik reuze ambi tieus ben, maar voor mij is mi- nister-zijn niet iets meer dan het Kamerlidmaatschap. Hier steek ik lekker in mijn vel. Ik weet niet of ik een departement met 10.000 ambtenaren zou kunnen runnen. Het is te ver weg van het gewone leven." Dat merkt de staatssecretaris van welzijn dan vanzelf wel. DIRK TOMMEL VROM Dr. Dirk Krijn Johannes Tom mei (52), de nieuwe staatssecre taris van VROM (volkshuisves ting) is eigenlijk chemicus van beroep, maar belandde na een lerarenbaan, een onderzoeksjob bij Unilever, de Inspectie Volks gezondheid en een adjunct-di recteurschap bij de Groningse rijkswaterstaat in de Tweede Kamer. Dat was in 1981. Milieu en industriebeleid zijn zo'n beetje zijn spéciale aandachts gebieden. De man die wordt ge kenmerkt door een tomelozé' energie, heeft echter ook volks huisvesting, verkeer en water staat, landbouw en ontwikke lingssamenwerking in porte feuille gehad. De D66'er Tommei is daar naast voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Schaakbond, de Fair Trade Organisatie (SOS Wereldhandel) en de jury voor de Gemeentelijke Natuurprijs. Hij ervaart de wereld van het grote zakendoen als een verade ming en heeft dan ook nogal wat afgepraat met bedrijven als Daf, Fokker of Philips. Vorig jaar viel hij op door zijn zware kri tiek op minister van Economi sche Zaken Koos Andriessen. Die had volgens Tommei teveel last van het 'oranje-gevoel' bij het afhandelen van de deal Fok ker-Dasa. AAD NUIS Onderwijs en Cultuur Een politicus die regelmatig een boek openslaat, is zeldzaam. De voormalige literair criticus en rechterhand van Hans van Mierlo drs. Aad Nuis (61) is zo'n zeldzaam exemplaar. Als staats secretaris voor onderwijs en cultuur moet hij vooral saaie ambtelijke nota's gaan lezen. De voorzitter van de kamer commissie welzijn en cultuur en D66-woordvoerder voor on derwijs kent de materie op z'n duimpje. Hij is zelfs de beden ker van de omstreden paarse plan om de opleidingen in het hoger onderwijs te bekorten tot drie jaar. Volgens hem is dat onderwijskundig verantwoord en niet slechts een botte bezui nigingsmaatregel. Dat mag Nuis in deze 'hete herfst' aan de boze studenten en universiteitsbe stuurders gaan uitleggen. Nuis, die als wat chaotisch bekend staat, is een van de op richters van D66 en en al vanaf de jaren zestig actief in de par tij. Daarnaast doceerde hij mo derne letterkunde op de Leidse universiteit en was hij enkele ja ren uitgever bij Het Spectrum. In de jaren zeventig schreef hij kritieken voor het toen glore- rende weekblad Haagse Post. Ook was hij enige jaren lid van Provinciale Staten van Gelder land. ELIZABETH SCHMITZ Justitie De nieuwe staatssecretaris van justitie, Haarlems PvdA-burge- meester mr. Elizabeth M.A. Schmitz (56), is een populair bestuurder. Niet alleen in de stad waar zij negen jaar de ambtsketen heeft gedragen, maar eerder al in Rotterdam. „Schmitz moet blijven. Een grandioze vrouw. Een vrouw van het volk", stond op een pe titie met handtekeningen van drugsverslaafden en daklozen toen zij in 1982 het wethouder schap van sociale zaken in de» Maasstad neerlegde. De juriste Schmitz is gevormd in het wereldje van het katho liek sociaal-maatschappelijk werk. Haar entree in de politiek maakte zij in 1972 als Rotter dams raadslid voor D66. Toen zij twee jaar later naar de PvdA overstapte, werd zij meteen wethouder. De nieuwe bewindsvrouw is niet het type bestuurder dat achter het bu reau gewichtige nota's zit te schrijven. In een vraaggesprek zei zij ooit: „De gemeente vind ik verreweg de aantrekkelijkste bestuurslaag. Mensen staan nu eenmaal eerder op stoep van het stadhuis dan op het Binnen hof. Ik vind de afstand tussen Den Haag en de gewone men sen te groot." WILLEM VERMEEND Financiën De fiscaal econoom dr. Willem Vermeend (45) zit nu ongetwij feld al boordevol plannen. Straks heeft hij het echt voor het zeggen op belastinggebied en kan hij al zijn ideetjes omzetten in beleid. De ambtenaren van financiën op zijn nieuwe be leidsterrein kent hij al van haver tol gort. Geen enkel ander ka merlid was zo vaak op een mi nisterie te vinden als Vermeend, die almaar initiatief-wetsvoor stellen op zijn terrein het be lastingrecht in de richting van financiën dirigeerde. Hij staat al jaren te boek als een soort Willie Wortel, altijd maar bezig dingen uit te denken. Geen tijd voor lange vergade ringen en debatten. Professor dr. W.A. Vermeend is niet alleen al jaren Kamerlid voor de PvdA maar ook deeltijd-hoogleraar in Maastricht. Daar geeft hij les in Europees belastingrecht. Hij zat in de commissie-Buurmeijer die de sociale zekerheid in Neder land onderzocht. Nivellering en denivellering vindt de PvdA'er ouderwetse begrippen en Ne derland moet vooral weer voor op gaan lopen: beginnende on dernemers moeten worden ont zien, de fiscale wetgeving moet worden verruimd. Niet echt het typische PvdA-geluid dus. TINEKE NETELENBOS Onderwijs De keuze voor Tineke Netelen bos (50), de nieuwe staatssecre taris van onderwijs, is geen ver rassing. Het goedgebekte ka merlid was klaar voor deze taak. Als woordvoerster heeft zij op snibbige wijze haar visie op dit beleidsterrein ten beste gege ven. Met minister Ritzen en D66-staatssecretaris Nuis gaat zij de zware post besturen. Het voormalige gemeente raadslid uit Hoofddorp zit sinds 1987. in de Kamer en is één van de laatste representanten van de PvdA-oude-stijl. Op de door voorzitter Rottenberg zo ver- foeilijkte wijze is zij in het parle ment terechtgekomen. Stap voor stap is zij zoals mening PvdA-vergadertijger hogerop geklommen. Van afdelingsbe stuurder in de Haarlemmer meer werd zij gewestelijk be stuurster, congreslid, partijbe stuurslid, gemeenteraadslid, lid van het hoofdbestuur en ten slotte parlementariër. Sinds de vernieuwing van Rottenberg c.s. is deze weg niet meer mogelijk. De oude apartjiks werden zon der pardon geloosd. Netelenbos wist zich echter te handhaven en doet nu zelfs nog een stapje omhoog. Samenwerking met een 'tegenpoler' van de WD vindt zij desondanks geen pro bleem. ANNEKE VAN DOK Economische Zaken De nieuwe staatssecretaris op economische zaken Anneke van Dok-van Weele (46) geldt als een van de verrassende benoe mingen in het nieuwe kabinet. Aantoonbare ervaring met haar nieuwe werkterrein is ip haar loopbaan niet te vinden. De PvdA-bewindsvrouw is sinds 1990 burgemeester van Velsen. De in Zaandam geboren Van Dok-van Weele trad na de mid delbare school aan als journalis te bij het plaatselijke Dagblad De Typhoon. Na een tienjarige carrière in de journalistiek maakte ze in 1978 de overstap naar de gemeentelijke politiek: eerst was zij gemeenteraadslid in Zwaag en vervolgens wet houder in Hoorn. In 1984 volgde haar benoe ming als burgemeester van Die- men. Die post bekleedde zij zes jaar. Zes jaar later volgde haar benoeming in Velsen. Naast haar journalistieke en politieke carrière vervulde Van Dok-van Weele enkele maatschappelijke functies. Zo was ze tussen 1986 en 1990 bestuurslid van de Rijksbrandweeracademie en tussen 1987 en 1991 voorzitter van de Commissie welzijn vluchtelingenwerkNederland. Paars trio op Binnenlandse Zaken is bepaald geen luxe Drie bewindslieden op Bin nenlandse Zaken is, ook door de extra taken die het ministe rie te wachten staan, bepaald geen luxe; bovendien was een driekoppige politieke top van dat ministerie vroeger heel ge woon. Dat zeiden de twee gloednieuwe staatssecretaris sen Van de Vondervoort (PvdA) en Kohnstamm (D66) gisteren na afloop van hun ge sprek met formateur Kok. Sa men met WD-minister Dijk stal maken zij van Binnen landse Zaken een 'echt paars ministerie', zoals Kohnstamm het formuleerde. Volgens de afspraak die de drie bewindslieden gisteroch tend al voortvarend hebben gemaakt, neemt Van de Von dervoort binnenlands bestuur en bestuurlijke reorganisatie voor haar rekening, terwijl Kohnstamm sociale vemi wing, de grote steden-proble matiek en delen van het veilig heidsbeleid in zijn portefeuille krijgt. „En de minister doet de rest", aldus Kohnstamm kort weg. Kohnstamm liet weten tevreden te zijn met het staats secretarisschap, waarvoor hij al maanden geleden zijn vc keur uitsprak. Het voorzit schap van de fractie heeft Kohnstamm graag aan zijn collega Wolffensperger overge laten. „Daarvoor was ik, ov gens tot ongenoegen van mijn collega's, geen kandidaat." |en haag De toeristische boekingen voor het winterseizoen ko- r schatting van de touroperators ruim 5 procent hoger lit dan vorig seizoen. Dit geldt zowel voor sneeuw- als zonbe- «emmingen, zo blijkt uit een rondgang langs de grotere Neder- indse touroperators. De nieuwe wintergidsen hebben de po litiële reizigers nog maar net bereikt, maar op basis van de orboekingen zijn de reisorganisatoren ronduit optimistisch ëstemd. ilACOB KOHNSTAMM DNNIE V. D. VONDERVOORT Binnenlandse Zaken p het Groningse stadhuis, aar zij sinds 1978 in de raad werd al maanden gespecu- ?rd over een eventuele nieuwe lan voor wethouder Tonny n de Vondervoort (PvdA, 44). ?t is Den Haag geworden, aatssecretaris van binnen- ndse zaken. Van de Vondervoort staat be- ■nd als een sober mens, die de ibliciteit niet zoekt. Ze is ijve- kan leiding geven en geniet e reputatie van een bekwaam estuurder. Twee jaar geleden reigde ze politiek te sneuvelen, e werd mede verantwoordelijk ehouden voor het schandaal )nd de gemeentelijke Groning- Kredietbank (GKB), dat Gro- ingen op een strop van bijna miljoen gulden kwam te aan. Maar ze vertrok niet. Ze wichtte voor het argument dat 1 afgetreden PvdA-wethou- genoeg was. Respect ng ze af met haar financiële doorlichting van het ambtelijk apparaat om een nieuwe affaire te voorkomen. Ze is wat ortho dox en moeilijk te overtuigen van haar ongelijk. Haar zakelij ke kwaliteiten moeten PvdA- fractievoorzitter en onderhan delaar Jacques Wallage, die wet houder in Groningen was, niet zijn ontgaan. MICHIELPATIJN Buitenlandse Zaken 'e carrière-ambtenaar Michiel atijn (51) wordt staatssecreta- t- s van buitenlandse zaken, be- ist met Europa. De WD'er, ar roer van de burgemeester van msterdam, werkte op dat de- artement al als ambtenaar, ij- oen hield Patijn zich vooral i ezig met ontwikkelingssamen werking. Ook later bij Economi se Zaken was dat zijn specia- sme. In 1989 werd hij hoogste T mbtenaar op Defensie. Aan het ministerie moest hij I tiding geven in een moeilijke rd eriode. De Muur was gevallen )N n dë krijgsmacht moest gron- ig worden gereorganiseerd. ïd (iet iedereen bij Defensie js te preken over de manier waarop Ot 'atijn hierbij te werk gaat. Hij taat bekend als een stijl en wat fstandelijk bestuurder. Bureau- ratisch ook. Het motiveren van ijn medewerkers is niet zijn Iterkste punt. Als telg uit het Haagse burge meestersgeslacht Patijn is het besturen hem met de paplepel ingegoten. Als jochie heeft hij samen met zijn broer nog eens bij de oude Drees op schoot gezeten. Wellicht dat de raspoliticus Van Mierlo met zijn beschouwende karakter in deze zo anders geaarde staatssecre taris een steunpilaar vindt. Binnenlandse Zaken minister, geen fractie- itter, maar 'slechts' staats- crètaris. De D66'er Jacob Ko- itamm (44) was een van de Jplitici die dezer dagen heen en werd geslingerd tussen en vrees en tussen Volks- Jtzondheid, Justitie en Binnen- (ridse Zaken. Op dit laatste 'su- ic-ministerie' wordt hij nu J Kohnstamm is een echte De- lioctaat. De oud-advocaat en procureur is redelijk, gematigd :rlijk de D66-yup uit de aturen. Natuurlijk woont j: in de Amsterdamse grach- igordel. Maar Kohstamm is dan de zachtaardige Iblksvertegenwoordiger. In de- iBtten kan hij zijn lange, des- luridige redevoereningen soms lliderbreken door venijnige in- 'rrupties. Als het moet kan hij llvaad worden. Samen met de Iro'er Dijkstal diende hij in het IjtT-debat de motie ii de ministers Hirsch Ballin en Van Thijn struikelden. Waarschijnlijk zal hij zich be zig gaan houden met het beheer over de onlangs gereorganiseer de politie, een ander specialis me van hem. Geen troostpost, maar wellicht toch niet hele maal het ambt 'dat hij zich in deze paarse regeerperiode voor ogen had gesteld.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 3