De echte bekerstunt wordt zeldzaam SPELER Roodenburg heeft legpuzzel nog niet af i Sport UVS neemt revanche Slechte beurt Alphense Boys VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1994 JJC willem spierdijk. c •rob onderwater. c 'Als amateurs mimen, ligt dat aan de profs UZ uch Bekervoetbal is leuk. Vooral als er zo nu en dan eens een stunt wordt uitgehaald. In Duitsland verloor het grote Bayern München afgelopen weekeinde met 1-0 van een amateurclubje uit een dorp van 350 inwoners. Zoiets komt in Nederland zelden voor. Het is bijna ondenkbaar dat FC Lisse straks bijvoorbeeld Ajax uit de beker kegelt. De amateurs vormen een leuk gegeven in de KNVB-be- ker, maar spelen vrijwel altijd een bijrol. Het verschil tus sen een modale eerste-divisieclub en een topamateur- club wordt steeds kleiner zegt men, maar in een beker duel blijkt dat zelden. leiden rob van der zandenhalve finale, waarin FC Twente een einde maakte aan het sprookje: 6-0. Jan Vedder, inmiddels 47 en scorend tegen AZ, denkt dat een kunststukje zoals de rood-wit- ten dat destijds uithaalden 'eens in de twintig jaar voor komt'. „Natuurlijk hadden we een goede ploeg, maar we had den ook enorm veel geluk. Het is in de jaren daarna gebleken dat je zonder geluk als amateur niet ver komt. Toch vind ik dat een topamateurclub als Katwijk ook zoiets kan beleven als wij destijds. We zaten in een roes en het werd steeds gekker. Die penalty's heb ik trouwens nog op video, de goals zijn in het donker amper nog te zien. Maar het is een waardevol docu ment." Komend weekeinde begint de KNVB-bekercompetitie weer. Zonder IJsselmeervogels, want Wie in Nederland spreekt over een stuntende amateurploeg, komt direct met de naam IJssel meervogels. Het is veelzeggend dat het alweer bijna twintig jaar is geleden dat de 'Vogels' de aandacht trokken. In 1975 be reikte de Spakenburgse zaterda geersteklasser de halve finale. Het lijkt een eeuwigheid gele den, vooral omdat er na die prestatie nauwelijks nog een amateurploeg tot grote daden kwam. IJsselmeervogels won om te beginnen van Limburgia, SC Amersfoort en FC Groningen. In de kwartfinale moesten de ama teurs naar AZ'67. De stand na anderhalf uur was 2-2 en in de verlenging werd niet gescoord. Via strafschoppen (in het sche merdonker genomen) kwamen de zaterdagvoetballers in de Een fragment uit de bekerwedstrijd die Rijnsburgse Boys vier jaar geleden speelde tegen Dordrecht op het veld van Quick Boys. Rijnsburg, dat werd uitgeschakeld, is hier in de aanval met onder anderen Hans Zwaan (midden) en Fred Bodaan (8). de ploeg werd in de voorronde al uitgeschakeld door ADO'20. De 'betaalde beker' wordt onder de naam Amstel Cup gespeeld in poulevorm, waardoor de amateurs meer dan één keer te gen de profs uitkomen. Katwijk en Quick Boys spelen in een Programma Amstel Cup Quick Boys, Katwijk en FC Lisse beginnen za terdagavond aan het bekeravontuur met uit wedstrijden tegen betaalde clubs. Quick Boys speelt bij FC Den Bosch, Katwijk gaat naar RKC en FC Lisse bezoekt Excelsior. De wed strijden beginnen om 19.30 uur. Er zijn veer tien poules. De twee beste ploegen in de groep (in totaal 28 clubs) voegen zich bij de eerste vier van de eredivisie (seizoen '93-'94) die nog niet in actie kwamen. De clubs krijgen per poulewedstrijd duizend gulden. Na de groepswedstrijden volgt het knock-out systeem. De verliezers in het sche ma van 32 krijgen 3000 gulden. De laatste zes tien krijgen 5000 gulden. De kwartfinalisten 10.000 gulden, de halve finalisten 15.000 gul den. De finalisten worden beloond met 30.000. Vanaf de achtste finales wordt de sudden death gehanteerd. Het elftal dat in de verlenging als eerste scoort, gaat dan verder. Het programma in de poules waar de Bol- lenclubs in zijn ondergebracht ziet er verder als volgt uit. Poule 10: Katwijk - FC Den Bosch (23/8 19.30 uur), Quick Boys - RKC (24/8 19.30), Quick Boys - Katwijk (3/9, 15.00), RKC - FC Den Bosch (4/9, 14.30). Poule 14: Rozen burg - Sparta (20/8, 14.30 uur), Sparta - Excel sior (23/8, 19.30), FC Lisse - Rozenburg (23/8, 19.30), Rozenburg - Excelsior (3/9, 14.30), FC Lisse - Sparta (3/9,15.00). groep met RKC en FC Den Bosch. FC Lisse neemt het op tegen Sparta, Excelsior en Ro zenburg. De eerste twee gaan door. De nieuwe opzet leidt tot meer wedstrijden en misschien meer verrassingen. Dat laatste waagt de trainer van Quick Boys, Henk Wisman, te betwijfelen. „De kans op een gelukje wordt voor de amateurs kleiner. Nu moet je drie wed strijden presteren om een ronde te overleven. Dat is moeilijker, ook omdat de amateurs in deze fase een trainingsachterstand hebben ten opzichte van de be taalde clubs. Ach, ik zie deze wedstrijden toch als onderdeel van de voorbereiding. Het is iets belangrijker dan UVS-uit, maar ik ben nog steeds aan het expe rimenteren met de speelwijze en de basisopstelling. Ook in de bekerduels." Zijn collega Kees Guyt van Katwijk kijkt er iets anders te genaan (RKC werd bezocht door een 'spion'), maar neemt het woord 'stunten' ook liever niet in de mond. „Het is hopen op een mindere dag van RKC of ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN Den Bosch. Het gat tussen profs en amateurs mag dan iets klei ner zijn geworden, er is natuur lijk wel nog altijd een gaatje." Katwijk mist overigens vier spe lers vanwege een schorsing: Pirn Langeveld, Carlo van Zeist, Kenneth Braaf en Wilfried Kwestro. Jacobs De amateurs zien het als een 'uitje', bij RKC pakken ze de poulewedstrijden 'uiterst pro fessioneel' aan, zegt trainer Bert Jacobs. „Ik betwijfel of dit nieu we systeem een succes wordt, vroeger is het ook al eens mis lukt met die poules, maar wij willen wel een ronde verder. Wat ik van Katwijk weet? Hele maal niets. Ja, dat ze landskam pioen zijn en dat zegt me ge noeg. Dat de amateurs in de loop der jaren dichter bij de profs zijn gekomen, betwijfel ik. Verschil moet er zijn en dat is er ook." De Haan Radjin de Haan gaat met Den Bosch ook de strijd aan met de DOCOS spoelt nare smaak weg leiden rob v De spelers van Roodenburg lie pen nog een beetje met hun hoofd in de wolken na de knap pe zege op UVS. En die van DO- COS wilden na de afgang tegen Lugdunum wel even laten zien dat ze niet voor spek en bonen naar het Motorhuis-toernooi zijn gekomen. Het was dus niet zo verwonderlijk dat de vierde klasser uit de Morsch helemaal niet de mindere was van de tweedeklasser. DOCOS herstel de zich prima van de dramati sche dinsdagavond en speelde 1-1 tegen de voetballers uit Noord. Dat DOCOS gewoon had moeten winnen werd door trai ner Wim Visser maar even voor lief genomen. Hoewel de Leidse trainer wel had willen winnen, was hij al blij dat zijn team de nare smaak van dinsdagavond had weggespoeld. „We waren toch wel een beetje geschrok ken van die 6-0 tegen Lugdunum. Dat zag je in de eer ste helft nog, daarna zijn we steeds beter gaan spelen." Dat laatste bleek uit het feit dat de rood-witten in de slotfase de beste kansen kregen. Johan de Ridder dook twee maal vrij op voor Marcel Vink, maar schoot een keer tegen de lat en duwde een keer de bal in het vanghek. Dennis Stuifzand kwam ook oog-in-oog met de Roodenburg-keeper maar zag de goalie knap redden. sHSSlSÉÉi WÊÊ Patrick Heymans (rechts), hier in duel met noot in de defensie. i speler v Marcel Vink had het heel wat drukker dan zijn ambtsgenoot aan de overkant, Robert Bey. De vervanger van Paul Goulmy dacht halverwege de eerste helft dat hij een ongevaarlijk schot klemvast had, maar de bal viel uit zijn handen. Bey legde zich al neer bij een doelpunt en arbi ter Otto wees naar het midden. Maar toen bleek dat het leer in het hoge gras op de doellijn bleef liggen, greep Bey zijn 'hete kroket' weer beet. Otto kwam aansnellen en gaf opeens een scheidsrechtersbal waardoor de ruststand 0-0 was en geen 1-0. In de tweede helft zette Mar cel van der Burg de Roodenbur- gers wel op voorsprong door een voorzet van Peter Pret in te koppen. De gelijkmaker was ook een kopbal en een mooie. Dit keer van Cor van der Krogt, de onverzettelijke middenvelder van DOCOS. Van der Krogt was eigenlijk al uitgevallen, maar kwam er weer in omdat Roodenburger Patrick Heymans met een wilde tackle invaller Ri chard Koldenhof blesseerde. Er spelen tegenwoordig twee spelers met de naam Patrick Heymans bij Roodenburg. De overtreder was de speler die al langer op Noord speelt. De an der is de van de UVS-jeugd ge komen verdediger. De 'oude' Heymans begon gisteren als li bero en speelde daar zeer be heerst en overtuigend. In de tweede helft schoof hij op naar het middenveld, maar dat kwam het spel van de ploeg ze ker niet ten goede. Coach Hen- nie de Klerk zal nog veel schui ven voordat hij de ideale elf heeft staan. Voorin heeft de ploeg af scheid genomen van de linker en rechterspits, respectievelijk Patrick Kamperveen (Rijnsburg) en Peter Kruit (Quick Boys). Linksbuiten Mare Helder is ge lukkig voor Roodenburg terug van een jaartje Hilversum. Rechts ligt nog een vacature. Gisteren solliciteerde Ramon Paardekoper (uit het tweede) naar die plaats. Op het middenveld liepen gisteren de gebroeders Wim en Paul Pikaar het spel te verdelen. Achterin speelden Heymans (twee maal), Michael ten Brinc- ke en Pascal Homan. Laatstge noemde is overgekomen van Quick Boys 2. Op het appel ont braken nog gevestigde namen als Rob Pret, Peter Ouwerkerk en Maurice Barends. Rooden burg heeft de legpuzzel nog niet af. Van Meegeii, Devilee; Herman Ridder, Stuifzand. UVS heeft zich gerevancheerd voor de nederlaag in de eerste wedstrijd van het Motorhuis- toernooi. De hoofdklasser won gisteravond in de tweede wed strijd met 1-0 van Lugdunum. Dick van der Heiden werd matchwinnaar door in de eerste helft een penalty te benutten die was gegeveh nadat Andy van der Heijden werd gevloerd. De doelpuntenmaker was in de tweede helft opnieuw het middelpunt van de belangstel ling. Nadat een overtreding op hem werd gemaakt, trapte Van der Heiden na. Arbiter Verba- nac gaf hem de gele kaart en daarmee mocht de UVS'er niet mopperen. Edgar van Tol werd ook geboekt. Bij de Kikkers vielen twee gele kaarten. Edwin Kluivers kreeg een prent en toen Cees van Tongeren daarover zijn onge noegen uitsprak, werd hij ook getrakteerd. De zege van de thuisclub was dikverdiend. In de tweede helft misten Carl Roest, de weer fitte Edgar van Tol en Arthur van Orssagen kansen. Bij UVS ver dedigde in de eerste helft Se- bastiaan Janssen het doel. Hij werd in de rust vervangen door Dave de Heiden. Ardy Oosterlee ontbrak vanwege een blessure. UVS - Lugdunum 1-0 (1-0). 34. Dick van der Heiden 1-0. Scheidsrechter: Verbanac. Toeschouwers: 500. Geel: Dick van der Heiden (UVS), Cees van Tongeren en Edwin Kluivers (Lugdunum). UVS: Janssen (De Heiden); Van Ors sagen. Devilee. Akerboom. Van Tol; Gallert, Roest, Honsbeek; Andy van der Heijden, Dick van der Heiden, Walter Tongeren, De Rooij, Brussee; Kuive Van der Weijden, Verver (Redel); De Cler, Van Eijk, Van Berkel. Op het toernooi van Alphense Boys waren er slechts nederla gen voor de regio-clubs. Noord- wijk ging tenonder tegen AFC (0-1). Op basis van het veldspel hadden de Noordwijkers mini maal recht op een gelijk spel, maar de mooiste kansen wer- deri verprutst. De Alphense Boys verloren met ontluisteren de cijfers (0-4) van zaterdag eersteklasser Marken, dat als vervanger van Katwijk optrad. Het aanvankelijk gelijkopgaan- de duel werd beslist rond de 20ste minuut toen de Alphense defensie door persoonlijke fou ten twee onnodige treffers toe stond. DOSR liet gisteren in en tegen Oegstgeest zien al vroeg in vorm te zijn. Met 5-0 waren de Veners nog coulant voor de gastheren. De overwinning kreeg gestalte door treffers van Peter van Rijn(2x), Walter Koek, Don van der Meer en Alex l'A- SJC leed in Hillegom tegen de plaatselijke derdeklasser een verrassende 3-2 nederlaag. Goals van Mark Heemskerk en Pieter Hazenoot in de tweede helft konden het verlies niet voorkomen. KRV voelde zich door het ste vige oefenprogramma wat stijf jes in de benen. Het was dan ook logisch dat de oefenwed strijd tegen Quick Boys-2 verlo ren ging (1-2). LD-Cup Op de Bloemerd speelden voor de LD-cup RCL en MMO tegen elkaar. Vlak na de rust, die met een dubbelblanke score werd bereikt, scoorde MMO 0-1 door een goal van Hubert Ver- steegen. Onder aanvoering van een goedspelende Edwin Gro tendorst kwamen de Leiderdor pers halverwege de tweede helft langszij door een goal van Peter Zierikzee. Een kwartier voor tijd besliste Niek Oosterlee de strijd door een penalty te benutten; Grotendorst was in het 16-me- tergebied neergelegd. Een smet op de wedstrijd was het uitval len van Aad van Tongeren met een gebroken kuitbeen. Het vrouwen-team van Kat wijk is aanzienlijk versterkt. Dat bleek in Noordwijk waar het team van Jaap Barnhoorn tegen SJC aantrad in het kader van de LD-cup. De Katwijksen wonnen na een ruststand van 2-0 met 8- 0. Met name de nieuwelingen Jaclyn Lywakapessi, Ilonka (2 goals) en Mariska Brouwer(l goal) voldeden goed. De overige doelpunten kwamen van Angela Verdoes (3x) en Marjan Boogerd (lx). twee Katwijkse eersteklassers. De ex-speler van FC Lisse gaat er vanuit dat de eerste-divisie club beide duels wint. „Dat ver schil tussen betaalde en onbe taalde clubs is er gewoon en zal altijd blijven bestaan. Misschien zitten er in de eerste divisie ook wel amateurs, maar dat zijn dan wel de besten die weggepplukt zijn uit de eerste klasse zaterdag of hoofdklasse. Kijk, naar de jongens die teruggaan van de profs naar de amateurs, die springen er bovenuit," zegt de uitgeleende middenvelder die nog steeds eigendom is van Eindhoven. Volgens De Haan (hij is zaterdag geschorst) leven de wedstrijden tegen de bollen- clubs 'helemaal niet' in het zui den. „Alleen mij spreken deze tegenstanders aan. Wotte Mark Wotte was speler en trai ner bij profclub FC Den Haag. Nu is-ie trainer van zaterdag club FC Lisse dat ook aan het bekeravontuur begint, bij Excel sior. Hij is in voor een stunt, maar is tevens reëel. „Met Den Haag hadden we ooit tegen RCH en DWV strafschoppen nodig kan ik me herinneren. Amateurs kunnen het de profs namelijk wel heel lastig maken, maar daar blijft het meestal bij. Bovendien: als een amateurclub wint, dan ligt de oorzaak bij de profs." Volgens Bram Marbus, die al aan zijn derde seizoen bij Excel sior bezig is, klopt dat laatste. „Wij trainen vaker en de bal snelheid is hoger. Dat is het ver schil en dat merk je in een wed strijd tegen amateurs. Het ver velende is alleen dat wij de wedstrijd moeten maken en daardoor ontstaat achterin ruimte. Daar gaan de betaalde clubs soms op stuk." De Noord- wijker speelt overigens ook niet komend weekeinde. Na een vo rig seizoen opgelopen enkel blessure wilde hij in de zomer weer beginnen, maar toen hij uit het gips kwam, bleek hij toch een terugslag te krijgen. Hij werkt nog steeds individuele looptrainingen af. De spelers van D- en E-niveau zijn groot in aantal, maar klein in prestaties. Sommigen ma ken net zo veel uren als de top pers, maar komen in de mees te gevallen niet hogerop. Hun beleving is er niet minder om. Elke week vertelt een van hen zijn of haar Mijn zoon Mischa was lid en toen ging ik wel eens kijken. De sport greep me, ik vond het wel leuk. Dus ben ik zelf ook lid gewor den op De Leidse Hout. Ik heb alleen de fout gemaakt dat ik niet gelijk les heb genomen. Ik sla echt geen bal zoals het zou moeten. Gelukkig heb ik vorig jaar van mijn geliefde buurman wat lessen gehad, zodat ik nu wel een aardige bal sla. Ik heb overigens een gewone fore hand. Vlak dus, zonder slice of spin." „Ik speel slechts af en toe toer- nooien.-Het voorbeeld van een recreant eigenlijk. Ik wil wel winnen, maar niet ten koste van alles. Ik vind trouwens ook niet dat je fanatiek bent als je wilt winnen. Dat is toch heel nor maal als je met een sport bezig bent. Maar ik zal nooit teleurge steld zijn of balen als ik verloren heb. Zelfs niet als dat pas na de tie break in de derde set is. Ik vind het belangrijker dat je lek ker gespeeld hebt. Ik vraag het lekker gespeeld'. Verliezen of[, winnen maakt eigenlijk niet zr^'' veel uit. Als je het maar naar jt - - zin hebt gehad." „Ik ben hier vijfjaar voorzittef geweest en dat is een ontzet-Ln, tend leuke tijdlij geweest. Op d(Lj. Leidse Hout dcL ik dus elk jaar mee in het opeL toernooi. In der 35+ ja. Dubbel!' j maar het liefst ['.q, mix ik. Ik moei het van slimhet hebben. En dalVer kan makkelij ktfcot; als het tempo jann wat lager ligt. pia< Veel lobjes dusjonl Ik heb er zelfs jrws een keer een Cjn v> dubbel mee gejrvo wonnen. Same)- I met mijn zoon'jopf Vrijwel alle lobforz die ik sloeg be-fard landden op de )uff< lijn. Gek werdefent; de tegenstande}; 61 „Zelf tennissenpP natuurlijk het indl kijken doe ik ookl- 0 graag. Hier op De Leidse HouJwo gaat competitietennis en gezej ligheid goed samen. Voor dat iOp kleine vierbanenclubje spelend d we toch vrij hoog. Met de confr P petitie ben ik er dus altijd bij. iren Sinds vijf jaar ga ik mee met ejhaj: team. Ik durf het geen coachiijOO te noemen want daarvoor weg ik te weinig van tennis af. Maa ik zorg wel voor de stabiele fao tor in het team. Het individuelf karakter van tennis moet er in] de competitie af, zodat het team meer presteert dan de som van de componenten." „Wat me wel irriteert in het hel— dendaagse tennis is dat er op laag niveau veel te veel gekisse» n bist wordt over punten. Lekke^ belangrijk. In B zie je dat veel j 11 minder. Ik denk dat ook dat dr echte recreanten zijn. Die doel het meer voor hun plezier dan de lager geplaatste spelers, defcHi ik dan." nirr leukst, r SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10 van donderdag 18 augustus: 4 - 5 - 9- 14 - 15 - 21 - 24-26-31 - 33 - 37 - 38 - 46 - 49 - 51 - 55 - 60 - 62-65-78. (onder voorbehoud) VOETBAL Barneveld. SDVB (2e klasse) - Feye- noord 1-3 (1-3). Doelpunten Feyenoord: Witschge 2, Kiprich. Bijzonderheden: De Goey, Taument en Larson werden ge- Mallorca. Real Mallorca (Spaanse twee de divisie) - Sparta 1-0 (0-0). Bijzonder heden: veel te harde wedstrijd waarin de Spartaan Fortes uitvalt met ernstige dij- ATLETIEK 109,60. Vijfde koers, 2100 m: 1. Gi gant Broline (Rutting) 2.51,2 - 1.21,5, 2. Herant de Meele, 3. Iron Victory. To to: winnend 9,20 plaats 3,90 8,70 kop pel 192,70 trio 5711,00. Zesde koers, 2600 m: 1. Heaven on Earth (Vlaar) 3.24,6 - 1.18,7, 2. Fenntranss R, 3. Flying Action Niet gestart: Guart Ger- ron. Toto: winnend 11,50 plaats 4,10 1,20 3,60 koppel 12,90 trio 381.40. Zevende koers, 2100 m: 1. Grand Slarh (Hauber) 2 45,5 - 1.18,8. 2. Gerbrich S, 3. Gaia 0. Toto: winnend 2,10 plaats 1,40 4.60 1,70 koppel 39,20 trio 126,00 dubbelwinnend 42,10. Achtste koers, 2100 m: 1 Hamlets Wishbone (Suykerbuyk) 2.42,2 - 1.17,2, 2. Eldert Norton, 3. Demerick Star. Toto: win nend 1,50 plaats 1,30 2,20 koppel 4,90 trio 15,80. Negende koers, 2100 m: 1 Flame (Bot) 2.44,0 - 1.18,1, 2. Firavuh, 3. Ha Jessica. Toto: winnend 1,50 plaats 1,10 2,30 koppel 8,50 trio 25,40 Omzet totalisator: 114.126,-. Wang (Chn) 12,469, halve finales: langer (Fra) w.v. Grishina (Rus) 12,354 (Ballanger) en 12,781 t Grishina w.v. Tyler 12,499 en 12,27 finale: Enoekhina w.v. Ballanger 2lan 12,176 (Ballanger) en 12.177 en bjna, les 11,953. pcu Ronde van Nederland Vijfde etappe, Doetinchem - Venlo: felc Abdoesjaparov (Oez) 180 in 4.50.41,1 Nelissen (Bel), 3. Martinello (Ita), I Koerts (Ned), 5. Veenstra (Ned), 6. Tej »e tenberg (Dui). 7 Colombo (Ita), 8. dato (Ita), 9. Fidanza (Ita). 10. Zanai (Ita), 11. Raab (Dui). 12. Rooks (NeJ 13. Planckaert (Bel), 14. Knaven (Ned 15. Harmeling (Ned), 20. Mulders, T Akkermans. 24. Van Poppel, 28. Meifo 31. Schurer, 32. Breukink, 36. Eyk, 3t Voskamp, 42 Cordes, 44 Hopmal!' 48. De Vries, 56. Nijboer, 58. Nelis (Ned), 62. Vermey, 69 Dekker, 72.1 Artnz, 99. Enthoven 0.43, 100 Woerden, 10 km: 1. Baart (AV '23 Am- TENNIS sterdam) 30.05, 2. Bader (Phoenix Utrecht) 30.55, 3 Van de Wilt (Clyto- neus Woerden) 30.58, 4. Timmermans (SC Voorne Bnelle) 31.35, 5. Johnson (Triathlon Amersfoort) 31.27, 6. Zahri i 16.22.45, 2. Bottaro (Ita) 0.14, Knaven 0.27, 4. Ekimov (Rus) 0.31,1 Rus (Den) 0.34, 6. Yates (GBr) 0.35, Breukink 0.36, 8. Cordes 0.48, 9. Sci to (Ita) 0.56, 10. Voskamp 0.58, 1 aiL GOLF Basuki (Ind) 6-1 6-4, Katerma Maleeva (Bul) - Coetzer (ZAf/7) 7-5 6-3, Baudo- ne (Ita) - McNeil (VSt/9) 6-7 6-2 6-4. New Haven, mannen: Derde ronde: Göllner (Dui) - Siemerink (Ned) 3-6 7-6 6-4, Rafter (Aus/8) - Spa- dea (VSt) 7-6 6-4, Washington (VSt/11) 1. Carebro (Zwe), Karlsson (Zwe), Ed- mond (Fra) 67, 13. Bos 70, 52. Muntz 6-4. Coventry. English Open, r PAARDESPORT WOLVEGA Eerste koers, 2100 m: 1. It's Thirteen (Van Eykelenborg) 2.50,3 - 1.21.1, 2. (ZAf/7) - Carlos Costa (Spa/9) 6-7 7-6 6-2, Corretja (Spa) - Gaudenzi (Ita) 6-3 6-1, Enqvist (Zwe) - Rusedski (Can) 6-3 WIELRENNEN Palermo. WK baan, vierde dag: Mannen Achtervolging halve finales: Duitsland Frankrijk 4 17,136 en 4.19,434, Duitsland (Bach, Fulst, Hondo, mann) w.v. 2. 2.Verenigde Staten (Sun- dquist, Friedick, Laurent, Copeland) 4.15,668 en 4.17,372. Eindstand: 1. Duitsland, 2. Verenigde Staten, 3. Australië, 4 Frankrijk, 5. Denemarken, 6. Rusland. 7. Italië, 8. Nederland. Vrouwen Sprint, 5e plaats: Haringa (Ned) w.v. koppel 2,00 trio. 11,70. Vierde koers, Dubmcoff (Can), Salumae (Est) en Bell (De Wrede) 2.11,0 -1.21,4, 2. Jof fer Medo, 3. Joey Flash. Toto: winnend 5,00 plaats 2,20 5,80 koppel 26,70 trio 145,00. Derde koers, 2100 m: 1. Ilco van Camstra (De Wrede) 2.48,4 - 1.20,2, 2. Irmhild. 3 Hardy W. Nietge- Nijboer 1.01, 12. Hincapie (VSt) l.i 13. Heulot (Fra) 1.10, 14. Schui 1.40, 22. Nelissen 1.45, 24. De ker 1.55, 30. Harmeling 2.07, 33 Poppel 2.09, 34 Koerts 2.11, 36. Ej 2.20, 37. Van Aert 2.21, 39. Van di Akker 2.22, 43. Talen 2.27, 51. 3.24, 58. Mulders 3.47, 63. Van endaal 4.00, 64. Veenstra, 75. Akkegg eLudwig (Dui) 11.12. Ronde van Limousin. ierde etappe, Brive- 2 Vassivière: 1. Bouwmans (Ned) km 4.22.38, 2. Hervé (Fra) 0.02, fan Van der Poel (Ned) 0.07, 4. CapeQ^ (Fra), 5. Declerq (Bel), 6. Michaelse Qt. (Den), 7. Vasseur (Fra), 8. Cornill131 (Fra), 9. Simunek (Tsj), 10. Heppn^ezi 12.21.47, 2. Cornillet, 3. Lebreti Haecke (Bel) 0.36, 9. Jemiso fy (VSt) 0.39, 10. Vasseur 0.42. Ronde van Castilla en Léon. vur Vijfde en laatste etappe, Aranda de Dije ero - El Burgo de Osma: 1. Gonzalai:! Salvador (Spa) 174 km in 4.21.14, Palacin (Spa), 3. Gutierrez (Spa), 4. (Ita), 5. Manuel Fernandez (Spi 0.12, 4. Casero (Spa) 0.26, 5. Sai (Rus) 0.27. Deutschlandberg (Oos). International wegwedstrijd vrouwen: 1. Van Hei (Ned) 1 52.15, 2. Berger (Oos). 3. Va Tol (Ned) 0.13, 4. Nelemans (Ned), De Laat (Ned), 6. Eickgraf (Dui), II SPORT OP TV 5.30 EURO: Mountainbiking: w beker in Kaprun 16 30-17.30 EURO: Motoren: auto- en motor sportmagazine. 17.30-18.00 EURO. Motorsport magazine. 18.00-19.00 EURO: International Motorsport. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-19.30 EURO: Eurospi 19.15-22.00 BRT 2: Sport Exti 19.30-20.30 Super: Sport: Go i 19.30-22.00 EURO: Wielrennen: baan in Sicilië, 20.00-22.15 RTL 5 Sport- atletiel Brussel. 22.00-22.30 BRT 2: Sport 22.00-00 00 EURO Tennis: ATP- 22.15-22 30 Ned 3. Sportjournaa 22.40-23.05 BRT 1-Sport. 22.45-23.00 Did 2: Die Sport-Rej 23.00-23.45 Did 1: Sportschau: a GP in Brussel en WK wielrennen 0|

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20