Drugpand Emmalaan bezorgt buurt overlast 'Ik sloeg in een reflex hard van me af' Leiden Regio Nieuwe essen aan Weddepad Clown Mazzel bij huttenbouwers Ruim twee jaar cel voor Alphenaar 'om vicieuze cirkel te doorbreken' Celstraf geëist voor ontucht met nichtje VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1994 Man bekent tweede geval van ontueht hoogmade De 49-jarige inwoner van Hoogmade die afgelopen dinsdag door de politie is aangehouden op verdenking van on tucht, heeft gisteren bekend dat hij ook met zijn tweede dochter ontuchtige handelingen heeft verricht. Het gaat hierbij om een meisje van 10 jaar. De verdachte had eerder bekend dat hij tien jaar lang ontucht heeft gepleegd met zijn inmiddels 15-jarige dochter. Speaker verstoort nachtrust dorpen aarlanderveen/zwammerdam De dorpen Zwammerdam en Aar- landerveen zijn in de nacht van woensdag op donderdag opge schrikt door een auto met omroepinstallatie. Door de speakers galmde een stem dat iedereen deuren en ramen moest sluiten. In Zwammerdam werd gebruld dat er een ernstig treinongeluk zou zijn gebeurd, in Aarlanderveen werd geroepen dat er een gasleiding was gesprongen. Van dat alles was niets waar, het ging om een 'flauwe grap', zoals woordvoerder van de politie zei. Dief verruilt buit alphen aan den run De dief van een Fiat Uno was blijkbaar niet tevreden met zijn buit. Hoewel hij de auto woensdagavond had gestolen vanaf de Vliestroom in Alphen aan den Rijn, 'ruilde' hij hem een avond later al weer in. Dat deed hij in Zwammerdam, waar hij een proefritje maakte op een motorfiets die te koop stond. Op de motor keerde hij niet terug, de Fiat liet hij. achter. Wasautomaat in de brand m den run In e i flat lan de Argostraat in Alphen a i kleine brand gewoed. De v den Rijn heeft gistermiddag i automaat was door oververhitting in de brand gevlogen. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te doven. De schade in de woning bleef beperkt tot de wasautomaat en een geschroeide vloerbedekking. Caravan weg hazerswoude Een Hazerswoudenaar kwam gisteren voor een nare verrassing te staan: de caravan, die hij in de vroege ochtend voor zijn woning aan de Rubenslaan parkeerde, was enkele uren verdwenen. Dat er sloten op de dissel zaten, mocht niet baten. Dorstige dieven leimüidenDorstige dieven hebben vanmorgen een trekker met de Tuinderij in Leimuiden gestolen. De c ?n met kratten bier. Alpheuse herenhuizen staan op instorten e- zoeterwoude Nieuwe, jonge essen worden dit najaar of in het vroege voorjaar van 1995 geplant langs het Weddepad in Zoeterwoude. De weg tussen Benthuizen en de Zoeterwoudse Weipoort biedt nu al sinds eind vorig jaar, toen bijna 70 boompjes zijn vernield, een treurige aanblik. In de berm tussen de weg en het fietspad staan om de zoveel meter twee palen waaraan een zwart riempje bengelt. Die pa len moeten eigenlijk tot steun dienen voor de jonge boompjes. Slechts ergens halverwege staan drie jonge bomen die nog fier overeind staan. Op een enkele plek groeit nog een boompje dat zijn bovenste helft is kwijt geraakt. Voor de rest is het er een kale boel. De gemeente Zoeterwoude neemt geen voorzorgsmaatre gelen om nieuwe vernielingen te voorkomen. „Het is hier wel eens geopperd om daar te pos ten", zegt een woordvoerder van de gemeerde. „Maar dat is eigenlijk niet te doen. Het ge beurt altijd op onverwachte momenten, 's avonds of 's nachts. Misschien moeten we eens een overzicht gaan maken van alles wat er in een jaar is vernield en voor hoeveel geld. Dan worden de vandalen zich misschien wat bewuster van hetgeen ze aandoen." De schade door de vernielin gen langs het Weddepad be draagt enkele duizenden gul dens. „Eén boom kost 50 gul den. De werkzaamheden kosten een half uur per boom. Dus re ken maar uit." Eens waren het voorname herenhuizen, schitterend gelegen met grote tuinen aan de Oude Rijn. Nu staan de huizen bijna op instor ten en is de tuin zo'n wil dernis dat iemand er een maand lang kon kamperen zonder dat de bewoners - twee krakers - het door hadden. „Ineens stond er een agent op de stoep die vroeg of ik de sleutel van die tent had. De drie jon gens die er in hadden ge woond zaten vast op het politiebureau. Ik had die hele tent nog nooit ge zien." alphen aan den run Het gekraakte pand aan de Em- malaan in Alphen heeft een slechte naam in de buurt. „Ik ben op zoek naar de bewoners van dit pand. Weet jij er iets van?" vraagt de verslaggever aan een jongen die voor de deur aan zijn auto staat ze klussen. „Dan moetje niet bij mij zijn", is het bitste antwoord. Bij de mededeling dat het alleen maar de bedoeling is om met de be woners te praten, ontdooit hij. „Ik dacht dat je kwam om rot zooi te kopen. Ze lopen hier af en aan. En in de tuin zijn vuile spuiten gevonden. Door kinde ren die er gingen spelen." Harddrugs zouden er ver kocht worden. „Is niet zo", ver zekert de 34-jarige kraker. „Tenminste niet door ons. Maar dit schuurtje hier vooraan is een tijd lang door een aantal gebrui kers van harddrugs als onderko men gebruikt. Er is toen ook korte tijd gedeald, maar zo gauw we daar achter kwamen hebben we er wat van gezegd en was het over." Een maand geleden is het schuurtje afge brand als gevolg van een brand bom die Alphense jongeren er naar binnen hadden gegooid. De junks houden zich sindsdien elders in de stad op. Ook de bewoners van een an der schuurtje bij het huis zijn inmiddels vertrokken. „Jongens van een jaar of veertien, vijftien die in dat hok gingen zitten blo- rupwetering „Clown Maaazzel, Clown Maaazzel", schreeuwden de kleine 200 kinderen in de feesttent bij het huttenbouwdorp in Rijpwetering. Tot groot geluk van de kinderen kwam hij op het geroep af. De hele middag wist Clown Mazzel de kinderen te vermaken met zijn grappen en zijn circuspony Toeike. Deze week waren de kinderen van Oud Ade en Rijpwetering aan de beurt om een hut te bouwen of om te knutselen in de tent. Daarnaast organiseerde de Stichting Vakantiespelen Alkemade allerlei andere acti viteiten zoals de barbecue op woensdag, het optreden van clown Mazzel en de miniplaybackshow. Veertig hutten zijn deze week verrezen in het dorpje Bouwertjeslaan (op het trapveldje achter de H.P. van der Poellaan). Een dorpje dat in zijn tijd vooruit loopt want er dendert al een flitstrein doorheen. Een spoorlijn is dwars over het terrein getekend. Eens in het half uur klinkt het oorverdovende lawaai van de passerende trein, waarna de kinderen uit protest op de hoge snelheidslijn gaan liggen. Midden op de tracé staat een protestbord met de tekst: 'Is de macht alleen aan de rijken? Moet ons dorp daarvoor wijken? Zonder HSL, redden wij het ook wel!' Vanmiddag is het huttendorp weer afgebroken. FOTO LOEK ZUYDERDUIN storten. herenhuizen, schitterend gelegen aan de Oude R wen. Bij slecht weer vroegen ze of ze binnen mochten komen, maar daar ben ik nooit aan be gonnen. Als je iets kraakt heeft toch al iedereen het idee dat 'ie zo maar binnen kan stappen. We hebben de boel daarom be hoorlijk gebarricadeerd. Maar je wordt weieens midden in de nacht wakker omdat er iemand in probeert te breken. En er la gen pas gewoon drie matrassen binnen. Die heb ik maar weer naar buiten gegooid." Het dubbele herenhuis gaat binnenkort plat. De gemeente heeft het voorlopige bouwplan ipmiddels goedgekeurd en wacht nu op de definitieve bouwaanvraag. Zo gauw die hazerswoude-c Kantoorboekhandel kandidaat voor overname postkantoor weer om de tafel zitten. Volgend jaar wil Postkantoren een groot aantal kleinere kantoren ophef fen of vervangen door agent schappen. Directeur W. Prins van de Ha- zerswoudse kantoorboekhandel wijst erop dat zelfs wanneer hij met Postkantoren tot overeen stemming komt, de overname van het postkantoor nog niet zeker is. „We zijn gebonden aan een Bruna-formule. Dat bete kent dat eerst Bruna nog toe stemming moet geven voor de uitbreiding van de winkel met een postagentschap." Dat hij die toestemming zal krijgen, lijkt overigens wel voor de hand te liggen. „Maar we gaan pas praten met Bruna als we er met Postkantoren helemaal uit zijn", aldus Prins. Kantoorboekhandel W. Prins aan het Ambachtsplein in Ha zerswoude-Dorp voert al enige tijd gesprekken met Postbank dochter Postkantoren bv over de overname van het plaatselij ke postkantoor. Het kantoor in het Dorp is één van de kleinere vestigingen waar Postkantoren van af wil. Prins is in principe bereid in de kantoorboekhandel op enkele tientallen meters van het huidige postkantoor een postagentschap te beginnen. Woordvoerder F. Huisman van de Postbank-dochter beves tigt de gesprekken, maar bena drukt dat er pas begin volgend jaar duidelijkheid zal komen over een eventuele overname. In januari gaan de twee partijen paratie 1 bezig w< de tank r eigenaar Oegstgeestenaar (69) verijdelt overval den haag/alphen a valerifrleenheer Tegen een 26-jarige Alphenaar is gisteren door de Haagse recht bank een gevangenisstraf van 27 maanden geëist voor diverse diefstallen met geweld, inbraken en vernielingen. De man zelf zat er niet zo mee. Hij zag het meer als een kans, een uitweg. Misschien een mogelijkheid om de vicieuze cirkel waarin hij zat nu eindelijk te doorbreken. Al tien jaar lang kent hij een aaneen schakeling van drugverslaving, strafbare feiten en gevangenis straffen. Maar nu moet daar dan een einde aan komen. „Ik wil schoon schip maken", zo verklaarde de man." De Alphenaar was tot deze beslissing gekomen toen hij begin maart door de Alphense politie was gearresteerd nadat hij me dewerkers van Radio Modern in Alphen aan den Rijn had be dreigd. Zij hadden hem betrapt terwijl hij een cd-speler probeer de te stelen. Op het Alphense politiebureau had hij alle delicten die hij de afgelopen maanden had gepleegd, vooral inbraken in Alphense woningen, bekend. Ook gaf hij toe dat hij het was die een kleine week daarvoor ook een aantal personeelsleden van de Albert Heijn had be dreigd. Zij hadden hem aangehouden nadat hij twee bekertjes yoghurt had gestolen. Doordat hij met een grote schroevedraaier begon te zwaaien, kon hij ontsnappen. „Maar nu is het genoeg geweest", zei de man gisteren bij de rechtbank. „Ik werd steeds gewelddadiger. Het liep uit de hand. Ik ben nu gemotiveerd om te stoppen met mijn oude leven. Maar ik moet wel hulp krijgen." Officier van justitie Den Hollander was het wat dat betreft wel met de Alphenaar eens. „Iemand in zo'n moeilijke situatie moet inderdaad geholpen worden om van zijn problemen af te ko men. Tijdens en na zijn straf moet hij dan ook begeleid worden om uit deze vicieuze cirkel te komen." Maar toch vond de officier dat de man wel streng moest wor den gestraft voor zijn daden. „Mensen bedreigen met een 25 centimeter lange schroevedraaier nadat je twee yoghurtjes hebt gestolen is natuurlijk helemaal buiten proporties." In zijn ogen was twee jaar gevangenisstraf dan ook de enige gepaste straf. En omdat de Alphenaar de delicten had gepleegd in de proeftijd van een ander vonnis, vond de officier dat de man de toen opge legde voorwaardelijke straf van drie maanden cel, ook nog moet gaan uitzitten. In totaal 27 maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf. De raadsman van de Alphenaar was het opvallend eens met de officier. „Ik vind het niet nodig om tegen de eis van de officier in te gaan. Wat de strafmaat betreft, ben ik het eigenlijk gewoon met hem eens", zo zei hij. „Bovendien vind ik ook dat er een structurele oplossing gevonden moet worden. Want als het zo doorgaat, drukt mijn cliënt wel erg zwaar op het budget van jus titie." De rechtbank doet op 25 augustus uitspraak. binnen is, kan de sloopvergu- ning worden afgegeven. De be woners houden er al rekening mee. „Die andere jongen heeft al iets gevonden waar hij naar toe kan en bij mij zal dat in een week ook wel rond zijn. Al mijn spullen heb ik al weggehaald. Als ik moet verhuizen, dan kan dat met een weekendtas." Loods in brand voorschoten Een loods annex schuur aan de Horstlaan in Voorschoten is gis teravond rond zes uur door brand getroffen. Daarbij liepen drie omstanders, een 37-jarige man uit Wassenaar, een 48-jari- ge man uit Rotterdam en een 34-jarige man uit Wassenaar, ademhalingsmoeilijkheden op. Zij moesten korte tijd in een ziekenhuis worden behandeld. De precieze oorzaak van de brand is onbekend, maar het vuur brak uit toen een aantal mensen in de loods met de re- een vrachtwagen Vermoedelijk vatte t dieselolie vlam. De n de loods wist met omstanders de wagen naar buiten te trekken en daar te blussen. haag/hazerswoude-dorp» De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft gisteren tegen een 40-jarige in woner van Hazerswoude-Dorp vier maanden cel geëist voor ontucht met zijn nichtje. De man wordt ervan beschuldigd tien jaar geleden seksuele han delingen te hebben verricht met het toen zesjarige meisje. Vol gens het slachtoffer heeft haar oom haar daarbij gedwongen tot seksuele gemeenschap. Dat laatste ontkende de Ha zerswoudenaar ten stelligste. Wel gaf hij toe dat hij in 1984 een keer te ver was gegaan met zijn nichtje. „Nu begrijp ik dat, maar toen niet", verklaarde hij voor de rechter. „We gingen al tijd heel vrij met elkaar om. Op een keer lagen we bij mij thuis op de grond en toen ben ik in de verleiding gekomen om haar en mezelf uit te kleden." Direct na het voorval bleef volgens de Hazerswoudenaar de band met zijn nichtje goed. „Ik weet zeker dat ze na het ge beuren nog bij me op schoot kroop", aldus de verdachte. Dat hij met zijn daad toch grote schade had aangericht, bleek pas in het najaar van 1993. Het nichtje begon over de zaak te praten en er werd een vertrou wensarts ingeschakeld die met beide partijen gesprekken voer de. Een brief waarin de ver dachte zijn verhaal probeerde te vertellen en met een beroep op 'de liefde van God' zijn familie om vergeving vroeg, bracht het inmiddels 16-jarige meisje er begin dit jaar uiteindelijk toe om aangifte te doen. Rond die zelfde tijd moest zij zich onder behandeling stellen van de Riagg. Advocaat L. De Miliano pleit te ervoor om voorzichtig te zijn met de bestraffing van zijn cliënt. De Hazerswoudenaar kan binnenkort bij een Ameri kaanse religieuze secte een op leiding gaan volgen tot docent op een Montessori lerarenoplei ding. Met een strafblad en zeker tijdens de proeftijd van een voorwaardelijke straf, komt hij de Verenigde Staten zo goed als zeker niet in. Zijn huidige baan als onderwijzer op een Montes sori basisschool raakt hij verder zo goed als zeker kwijt wanneer de zaak in bredere kring bekend wordt. Door het opleggen van een werkstraf zou volgens de advocaat de schade voor zijn cliënt beperkt kunnen blijven. Officier van justitie M. Renc- kens kwam de advocaat daarin tegemoet. Zij eiste voor de on tuchtige handelingen met het indertijd 6-jarige meisje vier maanden cel, eventueel om te zetten in een werkstraf. Als stok achter de deur wilde zij daar naast een'voorwaardelijke cel straf van nog eens vier maan den. De rechtbank doet op don derdag 25 augustus uitspraak. warmond frank buurman „Achteraf besef ik dat het volko men onverantwoord was om in te slaan op een overvaller met een geladen pistool. Maar op dat moment kon ik niet anders, het was een reflex. Ik heb er geen moment bij nagedacht wat eventueel de gevolgen konden zijn." De 69-jarige man uit Oegst- geest, die de overval op het postagentschap aan de Dorps straat in Warmond woensdag middag verijdelde door de 23- jarige Leidenaar van zich af te slaan, raakt nog steeds opge wonden van het voorval. „Het was een van de spannendste ogenblikken uit mijn leven", zegt de Oegstgeestbr, die liever anoniem blijft voor het geval de Leidenaar, die kort na de over val gepakt werd, ooit zijn gram wil proberen te halen. Dertig seconden slechts duur de de overval, maar het leken voor de man uit Oegstgeest wel uren. „Ik ga geregeld naar het postkantoor in Warmond. Het is er niet zo druk als in het post kantoor aan de Lange Voort in Woensdagmiddag ging hij er heen om een grote envelop te versturen. „Ik was nogal ge spannen omdat ik een dochter heb die geestelijk niet in orde is. Het bezorgt me de nodige stress. Dat verklaart ook mijn felle reactie op die overvaller. Die man kwam binnen, greep me van achteren beet en zette direct een pistool tegen mijn slaap. Tegen de postagent schaphouder riep hij iets in de trant van 'dit is een overval'. Ik weet niet of hij van plan was mij als gijzelaar te gebruiken, maar hij kwam verder nergens aan toe want ik begon gelijk te stompen en hem weg te du- Tijdens de schermutseling verloor de Oegstgeestenaar zijn gewone bril en zijn horloge. Op zijn pols is een snee te zien, ver oorzaakt door het horlogeband je tijdens het slaan. De zak van zijn jasje is uitgescheurd, want daar graaide de overvaller in alsof hij de bedoeling had hem te beroven. „In die zak zat al leen mijn leesbril in een foudraal. Die nam hij mee, sa men met het horloge dat op de grond was gevallen. Ik kon mijn gewone bril gelukkig direct red den." De overvaller maakte een nogal amateuristische indruk. „Ik vermoed dat hij zoiets voor de eerste keer deed. Het was een nogal tengere man, wel een kop groter dan ik. Ik verkeer in een vrij goede conditie, ik heb in de oorlog boksles gehad, dat heeft wellicht ook geholpen. De overvaller droeg alleen een zon nebril als vermomming. Hij was razendsnel verdwenen. Ik liep direct naar de uitgang om alarm te slaan, maar dat had de post agentschaphouder al gedaan. Er kwamen diverse mensen naar me toe. De kroegbaas van het Wapen van Warmond kwam me een glas water brengen." De Oegstgeestenaar kon een goede beschrijving van de dader geven. De Leidenaar werd kort erop op de Endepoellaan aan gehouden. „Op het politiebu reau in Katwijk werd hij nog voorgeleid, ik heb hem daar door een spiegelwand herkend. Politiehonden hebben mijn leesbril op straat teruggevon den. Alleen mijn horloge ben ik nog kwijt. Ik hoop die schade op de dader te kunnen verha len." Het wapen bleek een lucht drukpistool te zijn. „Het was van metaal en zwart, het zag er voor mij als een dodelijk wapen uit. De hoofdagente op het poli tiebureau zegt dat ik erg dapper ben geweest. Maar nogmaals, het was alleen maar een reactie. Je denkt op zo'n moment niet na. Ik ben ook nog naar slacht offerhulp geweest. Daar is mij aangeraden naar een psycho loog gaan. Om de overval te ver werken en wat opgekropte agressie kwijt te raken. De PTT had de Oegstgeeste naar gisteren nog niet officieel bedankt voor het verijdelen van de overval. Een woordvoerder van de PTT wist ook niet of dat nog te gebeuren staat. Uw Peugeot dealer voor Katwijk - Leiden en omstreken Autobedrijf Den Hollander BV j Kon. Julianalaan - Katwijk aan Zee Tel. 01718-28554

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15