W erkvoorziening niet langer sociaal Schrijvende Lezers/Info Tekening Stevenhagen ging menigeen te ver WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD 'Onbegrijpelijk', 'geen stijl', 'ui termate cynisch'. Dat waren en kele reacties op de tekening van Wim Stevenhagen op pagina 2 van de krant van 4 augustus. Een arts meldde mij zelfs dat er na het zien van de tekening 'rookpluimpjes' uit zijn oren waren gekomen. Wat gaf die tekening weer? Voor wie het zich niet meer her innert of de tekening niet heeft opgemerkt, zal ik er een be schrijving van geven. Twee toe risten, met koffer in de hand en fototoestel op de buik, volgen de weg naar Goma, het door mensen overstroomde vluchte lingenoord in Zaire. „Goed be keken van die Oosteuropeanen, kunnen wij ook", zegt de een. "Een beetje doen alsof je aan cholera lijdt en je hebt weken lang gratis onderdak en eten in mooi Afrika". De ander voegt eraan toe: "...en er is genoeg hier. zeker na die inzamelingsactie van zaterdag". „Wat wil de tekenaar hier nou toch in hemelsnaam mee zeg gen". zo vroeg een lezer mij. .Afgezien nog van de inhoud is de sfeer van een dergelijke teke ning niet bevorderlijk voor de inzamelingsactie en dat vind ik nog het kwalijkste van alles". Hij reageerde de dag na publi- katie van de tekening en kon dus nog niet weten wat de op brengst van de tv-manifestatie van zaterdagavond zou zijn. Zelf meende ik na enig na denken dat Stevenhagen op een wat ingewikkelde en harde ma nier zijn twijfel tot uitdrukking wilde brengen of de ingezamel de geiden wel volledig bij de juiste mensen terecht zouden komen. Maar in een gesprek met hem bleek ik daarmee op het verkeerde spoor te zitten. Daar had hij niet eens aan ge dacht. Dat er wat aan de strijkstok zou blijven hangen, vond hij ook helemaal niet be langrijk. „Daar moeten we niet over zeuren. Als je je daardoor laat leiden, kun je aan geen ac tie meer meedoen Wat beoogde hij dan wel over te brengen? Al bij een eerder contact met hem is mij geble ken dat Stevenhagen liever geen verhandelingen over zijn teke ningen houdt. Iedereen moet er maar uithalen wat hij er in wil zien, zo ongeveer is zijn filoso fie. Als je een tekening van uit leg gaat voorzien, ben je niet goed bezig. Dan kun je beter tekst gaan produceren. Ik hoop hiermee in kort bestek zijn op vatting goed te heb ben weergegeven. In ruwe trekken ben ik het daarmee eens. In april van dit jaar, toen enige le zers vielen over een tekening van hem waarin enkele kop stukken van het CDA hard op de kor rel werden geno men, schreef ik daarover: „De we reld van de politieke tekenaar is die van de karikatuur en de lachspiegel, van de achterkant van het gelijk. De beelden die hij creëert zijn verwrongen, maar in hun ab surditeit werpen zij weer een apart licht op sommige zaken." Kortom: de politieke tekenaar heeft recht op zijn eigen waar heid. tra Zoals gezegd: de tekenaar heeft zijn eigen wereld en zijn eigen waar heid. Dat sommige lezers er in dit ge val een onbehaag lijk gevoel bij hou den, ook na ken nisneming van Ste- venhagens toelich ting, kan ik mij in denken. Het is hun wereld en hun waarheid niet. Dat zal in het algemeen gesproken wel vaker gebeuren en hoeft niet tot problemen te leiden. Wat er nu bijkomt is dat de im mense tragedie van Goma hun te zwaar weegt om er op deze RUUD PAAUW Gezien de reacties van enkele lezers op de tekening heb ik Stevenhagen in dit geval ge waagd toch maar iets prijs te geven van wat hem tot deze te kening bracht. Welnu, waar hij zich wild aan heeft geërgerd is de ophef die er in Nederland is gemaakt over het z.g. asieltoe risme. Horden jongeren uit oost-Europa zouden hier naar toe komen om als (tijdelijke) asielzoekers een plaats in een asielzoekerscentrum te verkrij gen en zich zo van een goedko pe en plezierige vakantie in ons land te voorzien. "Dat verhaal vind ik ongeloofwaardig. Mis bruik zal wel eens voorkomen, maar op het totaal aantal asiel zoekers heeft het weinig te be tekenen. Trouwens, valt er van een paar tientjes per week die je als vluchteling krijgt, hier va kantie te vieren? De reis hier naar toe kost al veel meer. Ik zie het als een vorm van stemming makerij tegen asielzoekers. Ik vond het zo'n absurd verhaal dat ik het heb gekoppeld aan een ander absurd beeld: dat men van Europa naar Goma gaat om van daaruit goedkoop vakantie te gaan vieren in Afri ka. Geen mens die dat toch seri eus kan nemen. En dat geldt in mijn ogen ook voor dat lawaai over die vakantievierders uit oost-Europa in onze asielcen- de voeten te kunnen. Om er de conclusie aan te verbinden dat de tekening daarom niet gepu bliceerd had mogen worden, gaat mij echter weer te ver. Banen? Aantal voorspelde banen Kok klopt, zo luidde een kop op de voorpagina van de krant van 3 augustus. De inleiding van het bericht dat volgde, was als volgt: De werkgelegenheidsplannen van formateur Kok leveren over vier jaar de gewenste banengroei van 350.000 banen op. Maar Kok is volgens het Centraal Planbureau (CPB) te optimis tisch over het aantal banen dar al in 1995 kan worden gereali seerd. Een lezer ergert zich aan wat hij noemt 'dat circus van cijfer tjes dat je elke keer weer krijgt voorgezet'. Het slaat volgens hem op niets. "Het is pure theorie, gebaseerd op compu terberekeningen. Daar is op zichzelf niets op tegen, maar het wordt in de leant gepresen teerd alsof het onomstotelijk vaststaat. En dat doet het nu juist niet. De praktijk zal het nog helemaal moeten uitwijzen. Wat het CPB doet is het ver strekken van een weerbericht. Het kan kloppen, maar we moe ten ook niet gek opkijken als er weinig van deugt". Hij wijst daarbij op een gege- aantal jaren terug toen de werkweek v i 40 i De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de'bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). 38 uur ging. Het zou volgens de theorie zo-en-zoveel banen op leveren. "Daar kwam weinig van terecht. De werkgevers de den in meerderheid niet aan personeelsuitbreiding. Met het zelfde aantal mensen lieten ze het werk waarvoor normaal 40 uur stond nu in 38 uur doen en weg was het hele mooie verhaal. In mindere mate gebeurde het zelfde met de vut". De krant, zo zegt hij, zou eens wat minder met dat Haagse cijfergegoochel moeten meegaan en de benen wat meer op de grond moeten houden. Ik denk dat deze gedachten zich van menige lezer zo nu en dan meester maken. Het pro bleem voor de krant is dat ze de CPB-cijfers onmogelijk kan ne geren. Ze spelen voortdurend een rol bij mogelijke besluiten van de regering en ook in hoge mate bij de huidige kabinetsfor matie. Het is ook logisch dat men probeert na te gaan wat de gevolgen zijn van bepaalde maatregelen. In tegensteling tot vroeger tijden bezitten we het instrumentarium om dat wat beter aan te geven. Maar ik ben het met de lezer eens dat die bevindingen met wat meer voorbehoud en terughoudend heid omkleed zouden mogen- moeten worden. Het bericht dat de lezer aanhaalt (Aantal voorspelde banen Kok klopt), behoort in feite alleen aan te ge ven dat het CPB en de forma teur het eens zijn over de bere keningen of de berekeningswij ze. Meer niet. Zo'n zin als: 'De werkgelegenheidsplannen van formateur Kok leveren over vier jaar de gewenste banengroei van 350.000 banen op', is van een beslistheid die aan pedan terie grenst. De realiteit is nog heel ver weg. Overigens heeft de krant wel degelijk gewezen op de gevaren van deze berekeningen. Maar je kunt dat niet dagelijks blijven doen. In het artikel 'Kok be driegt kiezer met Haags brod delwerk' (27 juli) schreef prof. Fortuyn o.a. over 'de CPB-wijs- heid dat er in vier jaar tijds 350.000 extra banen zullen wor den geschapen. We zijn God niet, Kok zeker niet en het CPB al helemaal niet. Laten we het woord scheppen asjeblieft uit onze vocabulaire schrappen als het om werkgelegenheid gaat. We kunnen hooguit de voor waarden realiseren om banen te laten groeien en bloeien, niet meer en niet minder". Graag wil ik reageren op een ar tikel uit het Leidsch Dagblad van 23 juli j.l. Hierin wordt mel ding gemaakt van een onder zoek naar de werkomstandighe den van licht tot matig verstan delijk gehandicapten. In dit arti kel wordt de volgende conclusie vermeld: „Steeds meer licht tot matig verstandelijk gehandicap ten zitten gedwongen thuis om dat er geen plek voor hen is in de sociale werkvoorziening of in dagverblijven voor volwassen verstandelijkgehandicapten." Een constatering dus. En hoe nu verder? Oorzaken? Gevol gen? Geen antwoord, dus we moeten het er maar mee doen. Zelf ben ik sinds 1983 werk zaam als begeleider in een woonvoorziening voor verstan delijk gehandicapten. In die ja ren heb ik het verval van de so ciale werkvoorziening vorm zien krijgen. Voor ons begelei ders geldt al langer dat het woord 'sociale' beter geschrapt kan worden. Er is namelijk niets sociaals meer te ontdekken. In een samenleving als de on ze, waarin het arbeidsethos een grote rol speelt als het gaat om status en sociale acceptatie, is het bijzonder zuur te noemen als de zwaksten in die samenle ving steeds meer uit het ar beidsproces worden gestoten. Een voorbeeld. Enkele jaren ge leden was er aan een sociale werkplaats in Den Haag nog een tweetal maatschappelijk werkers verbonden. Hun taak bestond eruit dat zij het welzijn van medewerkers binnen de werkvoorziening bewaakten, en indien nodig handelden wan neer er problemen rezen. Plot seling echter verdwenen deze maatschappelijk werkers, en daarmee direct ook alle eventu ele hulp die nodig is om ver standelijk gehandicapten te handhaven in dit arbeidsproces. De produktie-eisen worden op getrokken en eenieder die daar niet aan kan voldoen, wordt op een zgn. afvloeiingsafdeling ge plaatst. Het is dus duidelijk dat de so ciale werkplaatsen alleen nog uit zijn op een meer winstge vende rol in de samenleving. Uiteraard hebben deze werk plaatsen ook te maken met be zuinigingen. Deze bezuinigin gen gaan echter wel ten koste van mensen die toch al aan alle kanten onder druk staan in deze maatschappij. Bij ontslag wordt hen vaak het laatste restje status ontnomen wat zo verdraaid be langrijk is om overeind te kun nen blijven. Maar, zullen som migen zeggen, er zijn toch dag verblijven? Jawel, die zijn er. maar de stap terug van betaalde arbeid naar het 'bezighouden' van mensen op een dagverblijf is voor sommigen te groot. De status valt weg, een groot deel van het inkomen valt weg en het kost dus veel moeite om dan je leven opnieuw vorm te geven. Wanneer we de vergelijking trekken naar de wereld van de gezonde Hollander, dan is er een opmerkelijk verschil te con stateren. Werkgevers worden langzaamaan verplicht tot het in dienst nemen van gehandi capte werknemers. Werkgevers worden beboet wanneer werk nemers in de WAO terechtko men. En als dan de grootste werkgever van gehandicapten zijn medewerkers schijnbaar zondermeer kan laten afvloeien, dan kan ik niet anders constate ren dan dat dit land ziek is. In mijn werk is het leveren van kwaliteit van het hoogste belang. Zowel als het gaat om de begeleiding als om het wo nen. Kwaliteit van leven wordt echter ook voor een groot deel bepaald door de wijze waarop mensen zich sociaal gewaar deerd en geaccepteerd voelen. We hebben er als samenleving voor gekozen om de gehandi capte weg te halen uit de inter naten en hen zoveel mogelijk te integreren in 'onze' samenle ving. Dit houdt dus in dat we hen moeten integreren in het arbeidsproces als dat mogelijk is. Het kan niet zo zijn dat we hen maar weer de straat op schoppen als we eens even krap zitten. Dit is politieke willekeur van de bovenste plank. De poli tiek echter verschuilt zich ach ter begrotingstekorten, schuift het subsidie-gebeuren steeds meer naar gemeenten en blijft op grote afstand van alle men selijke verplichtingen die zij heeft. Ik ben ernstig bezorgd over de toekomst. Vooral de onze kerheid over hoe het verder moet houdt mij veel bezig. De kwaliteit van wonen wordt steeds beter voor de gehandi capte. Wanneer we echter aan de andere kant hun sociale rol als arbeider afnemen, nemen we de gehandicapte zeker ook een stuk kwaliteit van leven af. John van der Meer, Boerderij Vredeslust aan de Weipoortsew in Zoeterwoude-Dorp. Een pand waarvan de leeftijd niet bekend is bij de bewoners. In het woonhuis bevindt zich nog een karakteristieke - r- opkamer. Opvallend is de ronde dakkapel aan -A" -• ;y de zijkant. Onder het pand is een kelder waar -^>$1 vroeger kaas werd ge maakt. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist da gelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vastte leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet di rect hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - Lciu' ontaarde moeder. - Men meldt uit I larlingen aan de „Leeuw.Crt.": Een voerman van hier. een gezelschap rondrijdende, ontdekte dat aan den weg hij hel naluirig Pietersbierum eene vrouw aan den waterkant met iets be zig was. dat haar nogal inspanning kostte: door het riet kon hij niet zien wat ze daar uitvoerde, maar naderbij komende, bemerkte hij. dat zij bezig was een knaap van ongeveer zes jaren met het hoofd onder water te houden. F.erst had ze beproefd hem er voorover in te duwen, maar door het hevig te genspartelen van de jongen gelukte het niet; toen wist ze hem er achterover tot aan den borst in te houden, en had de door zijn schreeuwen niet de oorzaak geweest van de staking van dit misdrijf, dan had de dood van het kind moeten volgen. Opgeschrikt door dat schreeuwen, verwijderde zij zich ijlings met den knaap. - Een klompenmaker, die aan het Duitsch grenskantoor bij Dinksperloo eene partij klompen naar Duitschland wilde aangeven, moest een verhoogd invoerrecht betalen, omdat op zijne klompen een cirkel was gesneden en daarom als kunstarbeid werd aange merkt. De klompenmaker zal afwach ten of men te Berlijn dergelijke klom pen ook voor kunstwerken aanziet! - Men meldt uit Roermond aan de „N.R.C.": Door een toeval heeft men in het kasteel Walburg te Ohé en Laak eene geheime kast ontdekt, waarin ge vonden werden een massief gouden stempel der voormalige vesting Ste- vensweert en oude handschriften op perkament, waaraan groote zegels. ANNO 1969 - In het Falga winkelcentrum in Nieuw Den Helder was het zaterdag figuurlijk zover, dat men elkaar met de broden en de prijzen om de oren sloeg. Braaf Superspar had geadverteerd dat hij zijn brood (heel gesneden wit of bruin) voor 49 cents per stuk zou verkopen, hoewel hij wist dat de concurrentie 65 cent zou aanhouden. Bakker G.G. van Walbeek, eveneens in het Falga Cen trum gevestigd, maakte zich daarover zo kwaad dat hij zaterdag zijn broden voor een kwartje per stuk aan de klan dizie offreerde. Ook Schagen kende het afgelopen weekeinde zijn suikeroorlog. Varieerden de prijzen bij de beide su permarkets en de zelfbedieningswinkel van AH in Schagen van 99 tot 105 cent per kilogram, de plaatselijke „kleine" middenstand ging hier ver beneden. Bij een winkel zag men aangekondigd dat bij de aankoop van een pond koffie de suiker slechts 69 cent per kilo kost te. Een andere winkelier: dan maar al les naar de maan, suiker slechts 75 cents per kilo. - De heer G.A. Wilbrink, die enige we ken geleden de 21-jarige Ootsduitse economiestudente Karin Landgraf in i Tsjecho-Slowakije hielp ontsnappen, heeft de laatste da gen drie scheldbrieven en een dreig brief ontvangen. Uit Utrecht werd een in slecht Nederlands gesteld schrijven verzonden waarin o.m. stond: „Wij hebben vernomen dat u een meisje uit Leipzig hebt ontvoerd. U zult de gevol gen van uw fout ondervinden. Het zal de laatste keer zijn geweest, dat u in Oost-Duitsland bent geweest. Uw naam is opgegeven aan de Russische ambassade en alle grensposten zullen op u letten. Achtend O.S.P.R." De heer Wilbrink, die de politie nog niet op de hoogte heeft gesteld, heeft ook een aantal telefoontjes ontvangen, waarin hem werd verweten, dat hij met zijn hulp bij de ontsnapping een aantal andere mensen in gevaar heeft ge bracht. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST bovendien van 10.30- 11.15 uur en van 19.45-21.00 u Special Care Unit 10.30-11.00 uur. 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30u en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545)-dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. M, en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 i 18.30-19.30 uur, klasse ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15 00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend v partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bez mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, i en neurologie 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 u heelkunde 14.15-15.00 uur en 18 30-19 00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 The Flintstones al., dag. 14.30, 19.00, 2115. Briant Levant ver filmde de legendarische striphel den van de gelijknamige tv-serie Het verhaal is dunnetjes, maar het komt er grofweg op neer dat de ca mera Fred, Wilma, Barny en Betty volgt in hun dagelijkse bezigheden. Let even op Liz Taylor die in een flits te zien is als Freds boosaardige schoonmoeder. LID0 2 De Aristokatten al dag. 14.30. Opnieuw uitgebrachte Disney-te- kenfilm. In het Parijs van begin de ze eeuw erft moederpoes Duchess met haar drie kinderen het huis van haar bazin. Als de butler erachter komt dat hij bij de dood van de'kat- ten eigenaar wordt, probeert hij ze te verdrinken. De katten overleven het en beginnen aan een tocht vol avonturen terug naar huis. Striking Distance 12 jr., dag. 19.00, 21.15. Thriller van Rowdy Herrington. Pa en zoon Hardy, alle bei agent, zitten achter een serie moordenaar aan die het heeft voor zien ,op jonge yro,uwen. Die achter- vólging eindigt in de moord op pa. Zoon Tom (Bruce Willis) vermoedt dat de moordenaar één van zijn col lega's is. LID0 3 Blank Check al., dag. 14.30, 19.00. Van Rupert Wainwright. Het home alone-genre, maar dan een graadje erger. Preston krijgt door een toeval een blanco cheque in handen en verzilvert hem bij een niet al te zuivere bankdirecteur. Een lui en rijk leventje volgt, maar de problemen stapelen zich al snel op. Serial Mom 12 jr., dag. 21.15. LID0 4 The Beverly Hillbillies al., dag. 14.30. PenelopeSpheeris verfilm de de gelijknamige tv-serie De boe renfamilie Clampett vindt een olie bron op het erf, verkoopt die voor 1 miljard dollar en gaat van het geld in het sjieke Beverly Hills wonen. En dat leidt tot cultuurschokken. The Getaway 16 jr., dag 18 45, 21.15. STUDIO Duimelijntjeal dag. 14.30. Te kenfilm van Don Bluth. Naar ver haal van Hans Christian Andersen. Duimelijntje komt ter wereld zo groot als een gerstekorrel eh wordt maar niet groter. Ze wordt verliefd op het prinselijke elfje Cornelius, maar voordat de twee elkaar krij gen, hebben ze heel wat avonturen achter de rug. Maverick al dag. 18.45,21.15. Western-komedie van Richard Don- ner gebaseerd op de gelijknamige tv-serie uit de jaren vijftig. Mel Gib son is de avonturier Maverick die zich steeds weer in de nesten weet e draaien. Op weg r heel onbetrouwbaar. LUXOR tel: 071-121239, Stations weg 19 Beverly Hills Cop III 12 jr., dag 19.00, 21.15, zo ook 14.30 Eddie Murphy gaat als inspecteur Axel Fo ley achter een organisatie aan, die een pretpark gebruikt als dekman tel voor criminele praktijken. TRIANON tel: 071-123875, Bree- straat 31 Shortcuts, dag. 20.00. Van Robert Altmann. Documentaire-achtige film met heel veel bekende acteurs over het dagelijks leven van een groep inwoners van Los Angeles. Al ledaagse dingen. KIJKHUIS tel 071-1429895, Vrou wenkerksteeg 10 (zondag gesloten) Four weddings and a funeral do t/m woe 19.30, 21.45. Romantische komedie waarin alles draait om een Engelsman die zich niet wil binden en zijn gevoelens van verliefdheid weg stopt. Als hij dan eindelijk zelf gaat trouwen wordt het hem toch te LVCtel 071-146449, Breestraat66 Gesloten van 1 t/m 14 augustus. X. tel: 071-123568, Haarlemmer straat 52 Waarom vertrok Bodhi-Dharma naar het Oosten do 20.30. Speelfilmde buut van Bae Yong-Kyuns. In een Zentempel in de bergen leven een oude meester en het jongetje Haej- in. De jonge monnik K.bong voegt zich bij hen, De drie figuren vinden elk op hun manier de betekenis van Sambra Traoré vr, za 20 30. Film van de Afrikaanse filmmaker Burki na Fasso die het verhaal vertelt van de jongeman Samba, die na een roofoverval in de stad terugkeert naar zijn geboortedorp om daar te pronken met zijn v Delicatessen za 23.00, zo 20.30 Een groot huis. Beneden woont de huisbaas, een slager die de bewo ners regelmatig van vers vlees vo ziet, zij het dat dit vlees van du bieuze afkomst is, De werkloze clown Louison betrekt een kamer i het pand, onwetend van de snode plannen die de slager met hem 20.30. Zwarte k nier waarop de media omgaan mi geweld Een cameraploeg volgt Ben, een huurmoordenaar, die m een stalen gezicht de kijker infor meert over zijn werkzaamheden ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Mr. Jones al dag. 18.45. Maverick al dag. 21.15 De Aristokatten al., dag. 14.00, z> ook 16.15. EURO 2 The Flintstones al., dag. 13.45, 18.45, 21.30, zoook 16 15. EURO 3 Striking Distance 12 jr., dag. 13.45, 18.45,21.30, zoook 16.15. EURO 4 Beverly Hills Cop III 12 jr.. dag. 13.45, 18.45, 21.15, zoook 16.15. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned. gesproken, al., v t/m 14.00. Free Willy al., vrt/m woe 15.30. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27 Beverly Hills Cop III 12 jr., dag. ASTA 3. The Getaway 16 jr., dag. 18.45, 21.30. De Aristokatten aldag. 13.15, 16.00. BABYLON 1 tel. 070-3471656, j naast Centraal Station. Four weddings and a funeral al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Coma agua para chocolate 12 jr., 1 dag 13.15. 16 00, 18.45.21.30' i BABYLON 3 i The Aristocats al., (originele versie met Ned. ondertitels) dag. 13.15, 16.00,18.45,21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing ge sloten. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15. The Flintstones al., dag. 13.15, 16.00, 18.45.21.30. METROPOLE2 Maverickal., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE3 Serial Mom 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE4 Schindler's List 12 jr., dag. 20.00. Duimelijntjeal., Ned. versie, dag. 13.15, 16.00. METROPOLE 5 The Pelican Brief 12 jr., dag. 20.00. De Aristokatten al., dag 13.15, 16.00. ODEON 1 tel. 070- 3462400/3462401. Herengracht 13. Beverly Hills Cop III 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. Speed 16 jr., za 00.15. ODEON 2 Duimelijntjeal., Ned. versie, dag. 13.15, 16.00 Naked Gun 33 1/3, The Final Insul al.. dag 18 45, 21.30. Blink 16 jr., za 00.15. ODEON 3 Blank Check al., dag. 13.15, 00.15. ODEON 4 Riksbioscoop Sleepless in Seattle al., dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.15, 21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070- 3656030, Spui 191. ZAAL I Temptation of a monk 16 jr.. dag. (beh vr) 19.30. Just Friends 16 jr., dag. 21.45. ZAAL II Abgeschminkt 16 jr., dag 19.30. Rebels of the Neon God 16 jr., dag. (beh vr) 21.45. ZAAL III Les vacances du cinema; dag. (beh ma) 19.30.21.45, 16 jr.: Abracadabra do-, Shadows in Para dise vr; Jamon, Jamon za, zo; Gas, Food, Lodging di; La chasse a pillons woe. Extra vrijdag Manga-nacht: Japanse animatietoppers 19.00, 20.30, 22.30,00.30. Extra maandag Rolling Stones avond v a. 20.00 uur doorlopende voorstelling.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16