SLEUTELS Schipholscoop in trek bij omwonenden en toeristen IIWM.llUhl Regio Ruim 50 kandidaten in de race voor burgemeesterspost U KUNT NIET ZONDER Makelaar 50+ opgelet! Park Golden Choice relaxservice SPORTIEF GEPRIJSD Nu ook in Rijswijk: Winkelcentrum 'In de Bogaard' WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 Informatiecentrum al voor officiële opening druk bezocht Het nieuwe informatiecentrum van de luchthaven Schip hol slaat aan. Het 'Schipholscoop' gedoopte centrum ontvangt dagelijks al zo'n 400 tot 600 bezoekers. ,,En dat op zonnige, warme dagen", zegt interim-manager E. van Vliet. ..Bij minder mooi weer is dat de helft hoger." De ambities zijn ook niet mis. Schipholscoop mikt op een half miljoen bezoekers per jaar. de kaart van de Randstad op de vloer. De bezoeker waant zich op een vlieghoogte van ruim 1800 meter. Jong en oud bukt, knielt en kruipt bij het zoeken naar de eigen woonbuurt. SCHIPHOL «RICHARD Het bezoekerscentrum naast Terminal-Zuid is niet alleen be doeld voor. vliegtuigpassagiers en recreanten. Schipholscoop is in eerste instantie opgezet om de omwonenden te informeren. Over de luchthaven, de groei plannen en de gevolgen voor het milieu. „We brengen een genuanceerde boodschap", zo verduidelijkt Van Vliet. „We wil len graag in dialoog met de om wonenden." Schipholscoop heeft enkele weken na de openstelling al veel weg van een toeristenattractie. Zonnig gehumeurde toeristen in korte broeken en veel kinde ren bepalen het beeld in de met veel blauw en groen uitgevoer de ruimte. Succesnummer is de uit 900 luchtfoto's samengestel Natuurlijk zijn er de panelen met teksten, cijfers en grafieken. Maar door het draaien van vi deofilms, het inschakelen van gebruiksvriendelijke computers en interactieve CD's heeft het informatiecentrum vooral een speels karakter. Zo kunnen gas ten een wereldbol instappen, waar een stem- en oplichtende vliegroutes toelichting geven op de mondiale luchtvaart. En de ambitie van Schiphol om uit te groeien tot 'mainport', de status van internationaal vervoers knooppunt. Veel plaats is ingeruimd voor het onderwerp geluidhinder. Op een grote kaart aan de muur kunnen de resultaten worden gevolgd van de lawaaimetingen die sinds kort in de regio wor den verricht. Op beeldscherm pjes staan de actuele geluidni veaus in Zwanenburg, Nieuw- Vennep, Amstelveen en Aals meer aangegeven. De andere 14 posten van het geluidmeetsys teem NOMOS zullen later wor den aangesloten. Bij Zwanenburg tikken de cij fertjes deze middag regelmatig omhoog van 50 decibel (het achtergrondlawaai), naar 60, 70 en zelfs over de 80 decibel. De lawaaipieken kunnen het resul taat zijn van langsjakkerende bromfietsen, maar waarschijn lijker is dat het gaat om vliegtui gen. Een paar passen verder kan de bezoeker met eigen oren on dergaan voor hoeveel herrie de kille getallen staan. Giechelend nemen twee jon gedames plaats in de spectacu laire geluidcabine van Schip holscoop. Door op knopjes te drukken, kunnen ze lawaai als dat van een boormachine (90 decibel) en een langsrazende trein (100 decibel) vergelijken met 'aangename herrie', zoals het ruisen van de branding (70 decibel) en het bulderen van een waterval (100 decibel). Daarna beginnen ze voor zichtig aan de knopjes waarmee het lawaai van verschillende vliegtuigtypen hoorbaar wordt gemaakt. Vooral bij de open luchtgeluiden van de Boeing 747 krimpen ze inelkaar. „Dat hoor je hier dan om de vijf mi nuten", merkt de een vol afgrij zen op. „Joh, daar zijn die men sen wel aan gewend", zegt de ander. Het bezoekerscentrum her bergt verder een tegen vliegla waai geïsoleerde woonkamer. Genesteld in een comfortabele zetel kunnen gasten videofilm pjes bekijken over het isolatie programma, het geluidmeetsys teem rond Schiphol en de la waaiige zogenoemde categorie 2-vliegtuigen. Kleine kinderen hebben meer aandacht voor het videoprogramma over Tim en de beer, die ze door te spelen met knoppen zelf avonturen kunnen laten beleven op Schip hol. In i filmzaaltje wordt i - Toeristen buigen zich over de 'multimedia-show' vertoond. Middelbare scholieren Chris (16) en Lotti (15) interviewen passagiers, personeel en omwo nenden over de groei van Schiphol. Kritische noten wor Sassenheim 'aantrekkelijk voor carrière SASSENHEIM ROZA V De Sassenheimse burgemeesterspost blijkt in trek te zijn. Meer dan vijftig kandidaten dingen mee naar deze baan. Bij elkaar zijn het bijna twintig sollicitanten meer dan waarnemend commissaris van de koningin I. Günther tijdens haar bezoek aan Sassenheim heeft be kendgemaakt. Günther kwam op 28 juni naar Sassenheim op het moment dat de termijn om een sollicitatiebrief in te sturen, nog niet volledig was afgesloten. Zij meldde dat zich op dat moment 33 kandidaten voor de Sassen heimse burgemeesterspost hadden gemeld. Dat aantal blijkt nu opgelopen te zijn tot 52 van wie 17 vrouwen. Onder de kandidaten bevinden zich 32 (oud-)wethou- ders, vijf burgemeesters, vier gemeentesecretarissen en elf mensen met een andere functie. Ook de politieke kleur van de sollitanten is divers. Van de 52 kandidaten zijn er 21 van WD-huize. Voorts zijn er 15 kandidaten van het CDA, 9 van de PvdA, 6 van D66 en één zonder duidelijke politieke kleur. De leeftijd v ligt tussen de 37 en 54 jaar. Soepel Het grote aantal nagekomen sollicitanten is volgens waarnemend burgemeester van Sassenheim C. Bos mede een gevolg van het soepel hanteren van de slui tingstermijn voor de vacature. „Het is vakantietijd en er wordt geen ijzeren deadline aangehouden. Wie nu nog solliciteert, wordt echter niet meer bij de procedure be trokken." Volgens Bos is Sassenheim ook een aantrekkelijke ge meente voor een burgemeester. „Een dorp met 15.000 inwoners is bijvoorbeeld aantrekkelijk voor de carrière burgemeester. Er" zijn veel plaatsen in Nederland met minder dan 10.000 inwoners. Voor die burgemeesters kan een sprongetje naar een plaats met de omvang v^n Sassenheim aardig zijn. Datzelfde geldt voor gemeente secretarissen." Volgens Bos is een dorp met de omvang van Sassenheim ook aantrekkelijk omdat de burge- s kaart van de Randstad in de vloer van het n den niet geschuwd. Aan het ein de van het filmpje bekent Chris zich tegen de groeiplannen. Lotti is voor, terwijl de 17-jarige cameraman Marko er 'een beetje tussenin' zit. Schipholscoop gaat in sep tember officieel open omdat nog niet alle delen van de expo sitie gereed zijn. Ondertussen is het centrum al de gehele zomer op werkdagen toegankelijk van de kandidaten meester vaak de enige full-time bestuurder is. „Dan heb je nog een stevige portefeuille. In feite is de burge de enige duurbetaalde ambtenaar." Ligging Bos meent dat ook eigenschappen als ligging, politieke samenstelling van de raad en de afwezigheid van grote problemen, aanlokkelijk voor een toekomstig burge meester zijn. „Sassenheim ligt in het westen van het land. Dicht bij de vleespotten kan men denken, ook al zijn die zo vet niet meer. Voorts zijn de omliggende dorpen van vergelijkbare grootte en samenstelling zo dat je niet zo makkelijk overvleugeld raakt. Verder is Sassenheim niet rijk, maar zit er behoorlijk bij, er zijn maar vier politieke partijen in de raad en geen wilde groepen en de omgeving is aardig. Voor een kandidaat burgemeester, en ze vragen natuurlijk allemaal eerst in lichtingen voordat ze solliciteren, kan dit heel aantrek kelijk zijn." Patijn trekt toch in ambtswoning AMSTERDAM ANP Amsterdams nieuwe burgemeester Schelto Patijn verhuist aan het eind van deze maand toch naar de ambtswoning aan de Herengracht in Amsterdam. De privévertrekken voor de eerste burger werden in 1967 bij het aantreden van Samkalden als burgemeester gebouwd op de twee bovenste etages van de ambtswoning. De ambtswoning wordt veelvuldig gebruikt voor officiële ontvangsten en recepties. Het huis werd in 1926 door dr. C. van Aalst, directeur van de Nederlandse Handel maatschappij geschonken aan de gemeente, „om als waardige ambtswoning voor de burgemeester te dienen". Sinds 1967 hebben de Amsterdamse burgemeesters altijd in de privévertrekken aan de Herengracht gewoond. Patijn leek met deze traditie te willen breken. Zijn woordvoerster kon niet zeggen waarom. „Dat is privé." De Patijns hebben hun huis in Voorburgverhuurd. 10.00 tot 18.00 uur en tijdens het weekeinde vein 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Bezoekers kunnen suggesties voor verbeteringen aandragen. Jacobs woude beperkt gebruik van gifspuit JACOBSWOUDE De gemeente Jacobswoude gaat het gebruik van chemische middelen bij de onkruidbestrij- ding beperken. Inwoners wordt gevraagd om de eigen stoep bij te houden, waardoor op die plek niet meer hoeft te worden gespoten. Burgemeester W. van Beek denkt er aan om een groe ne tegel of stip aan te brengen op die delen van het voetpad die door de inwoners zelf wor den bijgehouden. Voor de on kruidbestrijder is het dan dui delijk dat hij daar kan doorlo pen. AANNEMERSBEDRIJF 1969 E. VA/. Wieman 1994 25 jaar Op vrijdag 12 augustus is er gelegenheid tot feliciteren in "Het Witte Huis" van 16.00-18.30 uur. Een kleine gift stellen we zeer op prijs, daarvan gaan we fijn op reis. Juffermansstraat 64, 2341 JLOegstgeest MEUBEL STOFFEERDERS Keus uit honderden leder, skai, enz. Polyether koudschuimkussens Lessen/clubs/opleidingen Ma. 3 oktober in Den Haag c 5 oktober in H'lem beëdigd Taxateur O.G.? n 2 jarige opleiding (incl. opleiding tot beëdiging). M O O G (sinds 1973) Bel: 05700-31835. Verkeersschool „Tempo" 39,00 per les, div.auto's tel. 071-122046. 1e les 4,95 Motorrijlessen 40,00 Ook vrachtwagen en auto bus. Nu ook in Alphen e.o. Sleuteltjes worden dagelijks door bijna 200.000 mensen gelezen. Kun-Tao Chinese gevechtsleer v.; 14 jaar. Ook voor dame Inl. 071-122601/214794 Radio/tv/geluidsapparatuur Jansen KTV Video Service Centrum Leiden geen voorrij kosten. Reparatie van alle merken Dealer SONY, PHILIPS. GRUNDIG, e.v.a. Zie Rijnland txt pag. 444. Kenauweg32, Stevenshof. 071-311409. Van der Greft KTV Video Services Watersport en camping E KOOP luxe Red-Veder Chalet met blokhut, bj. 1991 in staat van nieuw, incl. staangeld 1994, 34.950,-. Inl.: Chaletpark De Witte Hoeve, Prinsenweg 22, Voorthuizen. Tel. 03429-1429. 2 parken van De Veluwe gelegen aan het bos van het Gelders landschap, UNIEK IN NEDERLAND. Ons park is voorzien van elec- tra, 16 amp., water, gas met meters, riool, tv, satellietont vangst en telefoon. Afgesloten parkeerterrein door heel Nederland. Inruil en financiering i Let op het juiste adres. Chatietpark De Witl senweg 22, Voorthuizen. Tel.: 03429-1429. nojelijk. Diverse clubs en 06-nummers OPEN-SEXCLUB LOVE weer in Amsterdam!! Zomer- stunt!Gehele dag relaxen nu met alle 14 naakte jonge meisjes voor 150,- all-in. Incl. standjes en body-massa ge, naaktdansen, hapjes bubbelbad. Geopend ma t/m vry 10.00 - 24.00 uur. Bestevaerstr. 215 hs, Amsterdam. 020-6869264. (Gastvr. gevr. 1000,- p.w. vast loon). Fotoboek/Escort/Striptease/Privéontv. Tel.: 071-122714. Wij zoeken voor omg. Alphen a.d. Rijn leuke, spontane, representatieve DAMES voor 't werk in de escort. Het 01720-30056. (erv. goede verdiensten. Hot dreams escort Privé/escort 071-148847 v a. 12-8-"94 071-412587 DAMES GEVRAAGD. uit de regio LEIDEN. ÜANONIEME sexafspraak- jes met heerlijke vrouwen uit de regio LEIDEN bel nu 06-320.330.79 (75cpm). 06-9706 (100cpm). 320.330.95 (75cpm). Zoek je een OPWINDEND sexgesprek met hete vrou wen? 06-320.330.81 (75cpm). 06 -320*330*18 (75 cpm). DEN HAAG: Vlamingstraat 24 (naast Mc. Donalds en boven Zeeman Textiel Super) tel. 070 - 3648423 Donderdag ko< LEIDEN: Langegracht 5 (naast Digros) tel. 071 - 226154 Donderdag koopavond ZOETERMEER: Stadshart Passage Winkelcentrum 'Stadshart' tel. 079 - 425448 Vrijdag koopavond RIJSWIJK: Winkelcentrum 'In de Bogaard', Prinses Beatrixlaan, tel. 070 - 3944153 Donderdag koopavond

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14