Schrijvende Lezers/Info Een wat omstreden overlijdensadvertentie Rijke landen vergrijzen, de arme (meestal) niet Democratie, wèl of niet??? WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 JVC 141 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Op woensdag 27 juli-stond bij de familieberichten in deze krant de volgende advertentie, voorzien van een kruis: 'In Memoriam. Na vele jaren trouwe dienst moeten wij he laas afscheid nemen van benzi nepomp Van Haasteren Leiden. Zij is ten prooi gevallen aan de Subatregeling. Gelegenheid tot condoleance tijdens onze nor male openingstijden tot en met zondag 31 juli. Diep bedroefd verblijven wij...". Tot slot de regels: 'Als een hond zo trouw de wacht, kon u tanken tot een uur of acht'. Op de voorpagina werd aan dacht besteed aan deze onge bruikelijke advertentie. In dat bericht zegt de woordvoerder van het verdwijnende pompsta tion dat hij er niet vanuitgaat dat de overlijdensadvertentie mensen tegen de borst stuit. "Het is voor ons wel degelijk een afstervingsproces. Een lezer die mij daarover op belde zei zich er niet direct aan geërgerd te hebben, maar er toch een onbehaaglijk gevoel' aan te hebben overgehouden. ..Het gaat er niet om dat ik twij fel aan de oprechtheid van de mensen van het pompstation. Dat is het punt niet. Ik kan me goed indenken dat het hun pijn doet hun werk te moeten stop pen. De tekst van de advertentie is ook keurig. Maar toch, het maakt een heel verschil of je af scheid neemt van een dierbare bloedverwant of een goede vriend of van een benzinesta tion. Het is allebei pijnlijk voor de betrokkenen, maar het hoort niet op hetzelfde niveau thuis. Het is geen familiebericht. Al thans zo voel ik het". De lezer is ook bevreesd dat met een ad vertentie als deze de deur op een kier wordt gezet voor aller lei annonces die buiten de sfeer van de gewone overlijdensad vertentie vallen. „Je brengt mensen op ideeën en dan kan het een vreemde boel worden". De 'gevoeligheid' rond de fa milieberichtenpagina is groot. Dat weet men bij elke krant, ook bij deze. Er wordt dan ook altijd speciale aandacht aan be steed. Zo wordt er op gelet - als de pagina niet vol loopt met fa milieberichten - welk soort ad vertenties daar het best bij pas sen. De ene keer is de hand wat gelukkiger dan de andere. Het hangt natuurlijk af van het aan bod en genre advertenties dat men dagelijks ter beschikking heeft. RUUD PAAUW schrijver De zaak van het pompstation heb ik voorgelegd aan het waarnemend hoofd van de advertentie afdeling. Hij kan zich indenken dat degene die de pagi na heeft opgemaakt heeft gedacht dat deze advertentie paste in de sfeer de overlijdensbe richten. ,,Op de tekst valt niets aan te merken. Maar dan zie je dat over de plaats in de lezerskring toch wat gemengde gevoelens ont staan. Als ik het over zou kun nen doen, zou ik zeggen: laten we deze advertentie uit respect voor de gewone overlijdensbe richten op een andere pagina plaatsen. Want ik vind wel dat een dergelijke advertentie een plaats in de krant behoort te kunnen krijgen'. Hij stelt het op prijs als lezers hun gevoelens over dit soQrt zaken aan de krant overbrengen. „Dat dwingt ons er weer extra op te letten." Ik kan mij met dit standpunt van de advertentie-afdeling ge heel verenigen. Nu het onderwerp toch ter sprake is gekomen: hoe groot de gevoeligheid rond de overlij densberichten is, bleek mij een jaar of zes geleden, toen het L.D. de overlijdensadvertenties van een wat gewijzigde opmaak en een ander lettertype voorzag. De pagina werd er in onze ogen een stuk rustiger en beter op. Er kwamen echter een hoop be zwaren en protesten tegen, hoe wel niemand kon zeggen wat er dan niet aan deugde. Het bleef heel abstract. 'U heeft de emo ties ontnomen aan deze adver tenties', werd er geroepen. Het is wel weer goed gekomen, De lezer vindt dit al te veel maar het toont aan hoe delicaat rieken naar 'bevel is bevel'. Dat de materie is. past niet bij Nederlandse ver houdingen, zo zegt hij. p, „Natuurlijk, in principe moet L-Otizy een ambtenaar uitvoeren wat Een lezer heeft zich gestoord de politiek besluit, maar niet tot aan het artikel 'Legerbaas Cou- in het absurde, daar komen al- zy moet wegwezen' op de Fei- leen maar brokken van. De ten en Meningen pa gina van maandag 25 juli. De landmacht staat voor een enor me inkrimping en re organisatie en luite nant-generaal Couzy. de hoogste militair van de landmacht, had tijdens een rede in Delft gezegd dat de Nederlandse poli tiek er rekening mee moest houden 'dat er grenzen zijn aan de de loyaliteit van de krijgsmacht'. De /an het artikel vond die opmerking geen pas geven en viel hem daar hard op aan. De lezer maakt bezwaar tegen het feit dat Couzy in dat artikel tot twee keer toe wordt betiteld als een 'saluerende grijsaard' die 'bananenrepubliek-trekjes vertoont' en als 'operette-fi guur'. Waar hij zich feller tegen keert, is de volgende passage: „Als legerbevelhebber heb je dan wel geweren en tanks ter beschikking, maar je bent en blijft een ambtenaar. Dus ben je ondergeschikt aan de politiek die een uitdrukking is van de volkswil. Wat had die Couzy nu eigenlijk gedacht? Dat militai ren zo maar eën opstand kun nen ontketenen als een politiek besluit ze niet zint? Dat be roepssoldaten zo maar de kont tegen de krib kunnen gooien als een politiek besluit hen onwel gevallig is? Kom nou toch! Iede re Nederlandse ambtenaar heeft uit te voeren wat zijn poli tieke, door ons allemaal geko zen baas voor hem in petto heeft. Couzy heeft niet voor de eerste keer verteld dat hij het niet pikt. Als het hem zo hoog zit dan moet hij maar wegwe- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het wferk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). schrijver van het artikel gaat er kennelijk vanuit dat alles wat de politiek besluit de toets der kri tiek kan doorstaan. Was het besluiten de afgelopen jaren bleken broddelwerk te zijn. Kijk alleen maar naar de sociale ze kerheid. Geen wonder dat de mensen in het veld daarover hun stem verheffen." „In de legertop van Neder land begint de revolutie niet, dat is genoegzaam bekend. Dus die vergelijking met een bana nenrepubliek is grote onzin en beledigend. Mag generaal Cou zy als hoogste officier van de landmacht asjeblieft iets van zijn zorgen naar buiten bren gen? Als hij het niet mag, wie dan wel? De heer Nordholt, ook een ambtenaar, heeft van allés en nog wat in de publiciteit ge bracht en de heer Rutten, als ambtenaar van economische zaken, schreef voortdurend waar het in Nederland naar toe moest. Dat kon allemaal maar en Couzy zegt iets en nu is het ineens 'een brug te ver'. Laten we blij zijn dat Couzy niet af wacht tot het fout gaat, maar nu al aangeeft dat de spanningen blijkbaar hoog oplopen. Het zou de politiek sieren als zij daar nu eens naar ging kijken. Met al leen te roepen dat hij zijn kop moet houden, is niemand ge diend. Met zo'n eenzijdig stuk in uw krant ook niet. Hier botsen twee opinies op elkaar. Ik gun ze beide de ruim te. Het is niet aan mij om te be palen wie in een discussie in houdelijk gelijk heeft, wel om na te gaan of er journalistieke normen zijn geschonden. De le zer vindt dat de journalist te la ken is om wat hij schreef en vooral om wat hij niet schreef. Dat qordeel kan ik niet delen. De journalist kijkt anders naar de kwestie dan de lezer, dat is zijn goed recht. Hij mag die opi nie er op na houden, zoals de lezer er de zijne tegenover mag stellen. Het gaat hier om staal tjes meningsuiting die beide een plaats onder de zon verdie nen. Er zit niets onoirbaars aan. Aanduidingen als 'saluerende grijsaard' en 'operette-figuur.' hadden beter achterwege kun nen blijven, want je beoordeelt er mensen naar uiterlijkheid mee en dat zijn geen argumen ten. En om de argumenten moet het gaan. Maar om nu te zeggen dat de journalist hier zijn boekje te buiten gaat, nee. Zo erg is het nu ook weer niet. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Naar aanleiding van de uitlatin gen van de Acht Mei-Beweging (AMB) over de komende bevol kingsconferentie van de VN in uw artikelen van 15 en 18 juli jl. het volgende. De AMB roept 'de basis van de Kerk' op om weer eens te gaan protesteren tegen die o zo gemene boeman, Paus. Johan nes Paulus II, die het waagt het op 1 de rechten en de 3e Wereldlanden (zo'n stouterd toch!). Alhoewel de AMB kennelijk meent, dat 'de basis van de Kerk' uit orden, congregaties en bevlogen 'pas tors' bestaat, ga ik er maar van uit, dat zij zich ook tot ons leken richt. Iemand moet toch deze voorvechters van progressiviteit ad nauseam (tot walgens toe, red.) slaafs toejuichen, niet waar? En ach, een andere me ning uiten stelt je buiten de dis- Sorry, maar daar bedank ik voor, als was het alleen al om dat de VN er volgens mij naast zit. Ik zal wél mijn mening met argumenten proberen te onder bouwen. De VN gaat er bij zijn berekeningen van uit, dat de ge boortecijfers bijna 60 jaar het zelfde zullen blijven en ziet de uitkomst daarvan als rechtvaar diging voor 'n boel stampei. Af gezien van het feit dat zoiets überhaupt onwaarschijnlijk is, vergeet men, dat de geboorte cijfers al sinds de jaren '50 we reldwijd dalen en er geen reden is om aan te nemen, dat dat in de toekomst anders zal zijn. Tel daarbij op dat antibiotica hun werking aan het verliezen zijn en je vraagt je af hoe iemand kan beweren, dat er in 2050 te veel mensen zullen zijn (op zich al 'n akelige manier om over mensen te spreken). Het is der halve aannemelijk, dat er ande re motieven in het spel zijn. Feit is, dat de rijke landen sterk ver grijzen en de arme (meestal) niet. Dit zal in de toekomst ze ker gevolgen hebben voor de wereldorde. Trouwens, als men écht de '3e' Wereld zou willen helpen, zou men wel bijvoor beeld de belachelijk hoge in voerrechten verlagen. Die VN-top heeft ook nog het effect, dat in feite gezegd wordt, dat China's schandalige Eén- Kind-Politiek, compleet met gif spuiten, gedwongen sterilisaties en het op grote schaal afslach ten van onschuldige kinderen wier enige 'misdaad' was dat ze er gewoonweg waren, eventueel niet zo fraai, doch zeker goed bedoeld is.' Uit de uitlatingen van het Vaticaan kan ik opma ken, dat het zich van dit alles bewust is. Het onderneemt der halve, met de Paus voorop, ook iets tegen deze schertsverto ning. De 'progressieve' Acht Mei-Beweging daarentegen schijnt zich echter wel te kun nen vinden in de opvattingen van de VN. Als dat vooruitgang moet heten... Met het openluchtzwembad De Vliet is Leiden een bijzonder be voorrechte stad. Een prachtig zwembad, schoon water, uniek geiegen en onder deskundig toezicht. Menige gemeente is jaloers op ons. Wij genieten er vol op van. Met het mooie weer ligt het aantal bezoekers zo tus sen de 1500 en 2000 per dag. Wij zijn dik tevreden. Maar waarom al die negatieve berichten??? De heer Duives- teijn ziet het niet zitten, dus moet het zwembad dicht! De Vliet functioneert ten koste van De Zijl (troetelkind van dhr. Duivesteijn). Er moeten meer bezoekers komen? En als ze komen dan moet het wel het begrote geld opleveren. Waarom al dat ge draai? Verleden jaar heeft de ge- Dit Leidse pand aan de Lage Rijndijk 142 is zo'n honderd jaar geleden gebouwd doorhereboerJ. de Graaf. De man werd doodgeschoten door een stroper. Jarenlang is zijn weduwe in het huis blijven wonen. Leidenaar E. Knap heeft zo'n veertig jaar geleden het huis van haar gekocht, waar hij nu nog woont sa men met zijn vrouw en drie kinderen. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het r rde krant in beeld vast te leggen Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot het zeker waard zijn om te presenteren ANNO 1894 - Onlangs zijn onregelmatigheden ge bleken in de levering van voedingstof fen aan het weeshuis te Vrouwenparo chie. Door den weesvader en de wees moeder van genoemd gesticht eh door de betrokken armvoogden waren nl. de leveranciers genoodzaakt onware vorderingen in te dienen ten opzichte van de geleverde stoffen. Eveneens was echter gebleken, dat men hier te doen had met een misbruik van jaren her, waarin de betrokken personen door eene lange gewoonte geen euvel hadden gezien en waarbij in het aller minst aan kwade trouw kon worden gedacht, daar zich niemand hunner daarbij finantiëel bevoordeelde. In middels waren door eene nieuwe ver ordening op de levering door het bur gerlijk armbestuur tegen eene herha ling dezer misbruiken reeds maatrege len genomen. In de Raadszitting, waarin de zaak te berde werd ge bracht, is eene motie van vertrouwen in het beleid van het bugerlijk armbe stuur en van de betrokken weesouders aangenomen. - Verleden Dinsdag had in de sluis te Roelof-Arendsveen een voorval plaats, dat zich vermoedelijk wel nimmer meer zal herhalen. Drie kinderen van den tijdelijken sluiswachter waren met eene boot in de sluis gevaren. Toen de buitendeuren zich sloten en het water met een sterken stroom door het ge opende luik naar binnen vloeide, kwam de boot in draaiende beweging en geraakte zóó in hare lengte tus- schen de zijmuren vastgeklemd. Ter wijl het water aanhoudend rees, be gonnen de kinderen in gevaar te ver- keeren, daar de boot reeds half vol wa ter was zonder los te komen. Door een moedigen sprong van een metselaar in de boot, kwam deze uit hare beklem- mimg vrij en werden de kinderen uit hun hachelijken toestand gered. - De moeder van wijlen den anarchist Emile Henry zal ten gevolge van de misdaad van Caserio waarschijnlijk voor altijd haar verstand verliezen. Na de terechstelling van haren zoon werd zij ernstig ziek, doch er trad eenige verbetering in, toen zij president Carnot geneigd was te zwichten voor den aandrang van Hen ry's advocaat en anderen, en er over dacht haren eenig overgebleven zoon Fortuné die gevangen zit, in vrijheid te stellen. De dood van den president be roofde de ongelukkige vrouw van hare hoop. Zij werd aangetast door hersen koortsen, die vermoedelijk met volsla gen krankzinnigheid zullen eindigen. ANNO 1969 - De warmtegolf van de afgelopen we ken heeft zowel in de grote als kleine bedrijven geen produktieverlies opge- BEZOEKUREN DIACONESSEN HU IS (tel. 071-178178): dagelijks 14,30-15.15 uur en 19.00-19,45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15 30 uur en 19 00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14 30-15 15 uur en 19 00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545) dagelijks 14.00-15 00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18 30-19.30 uur (voor vaders tot 21 00 Kinderafdeling: 14.30-19 00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.OOuur. Spoedeisende hulp- dagen nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden keel-, neus-en oorheelkunde en neurologie 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18 30-19.00 uur Kinderkliniek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN meenteraad besloten dat het zwembad vijf jaar open blijft. Dit kan je niet zo maar terug draaien. Waar moeten al deze bezoekers naar toe? Naar het Valkenburgse meer of de Vliet- landen? Zwemmen tussen de dooie vissen, eenden en algen of tussen de surfers, wa terscooters, etc. (levensgevaar lijk)? Waar blijft de hygiëne en het toezicht? Bezoekers van De Vliet, kom op voor je zwembad, anders worden er in de toekomst hui zen gebouwd. De gemeente wil de grond graag verkopen, want dat brengt geld op en daar draait alles om. M. van Hamersveld, Aktiegroep 'Taptoe' "De Vliet blijft", Leiden. 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 TheFlintstones al., dag. 14.30, Taylor die in een flits te zien is als Freds boosaardige schoonmoeder LID0 2 De Aristokatten al dag. 14.30. Op nieuw uitgebrachte Disney-tekenfilm In het Parijs van begin deze eeuw erft moederpoes Duchess met haar drie de butler erachter komt dat hij bij de Maverickal dag. 18.45, 2115. Western-komedie van Richard Donner gebaseerd op de gelijknamige tv-serie ger. Preston krijgt door een toeval eer blanco cheque in handen en verzilver hem bij een met al te zuivere bankdi- e vader Na jaren bezoekt hij zijn pu- n New York. Om de b schaamt LI DO 4 The Beverly Hillbillies al dag. 14.30, 19.00 Penelope Spheerisverfilmde de gelijknamige tv-serie. De boerenfa milie Clampett vindt een oliebron op het erf, verkoopt die voor 1 miljard Gere is prettig gestoord, belandt ir ziekenhuis, maar is daar zo snel mo gelijk weer uit om mooie vrouwen ach terna te zitten. Gaat toch weer het zie kenhuis m en komt onder behandeling van zijn lievelingspsy'chiater, gespeeld STUDIO Duimelijntjeal dag 14.30 Teken- it ter wereld zo groot c gerstekorrel en wordt maar niet groter. Ze wordt verliefd op het prinselijke elfje Cornelius, maar voordat de twee elkaar krijgen, hebben ze heel wat avonturen achter de rug. Serial Mom 12 jr., dag. 19.00, 21 15. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Striking Distance 12 jr., dag. H9.00, 21.15: zo ook 14.30. Thriller van Rowdy Herrington. Pa enzoon Hardy, eindigt in de moord op pa. Zoon Tom (Bruce Willis) vermoedt dat de moor denaar één van zijn collega's is. TRIANON tel: 071-123875, Breestraat :t heel veel bekende a het dagelijks leven van een groep in woners van Los Angeles. Alledaagse KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrouwen kerksteeg 10 (zondag gesloten) Four weddings and a funeral do t/m woe 19 30, 21 45. Romantische ko medie waarin alles draait om een En gelsman die z^ch r leverd. Philips in Eindhoven deelde mee dat de grootste warmte juist sa menviel met de vakanties. Ook werk spoor in Utrecht heeft geen nadelige gevolgen ondervonden van de warmte, evenals het Haagse bedrijf Van der Heem. Een steekproef bij een aantal andere grotere en kleine bedrijven le verde hetzelfde antwoord op. De warmte heeft de werknemers niet klein kunnen krijgen. - Tijdens een hevige onweersbui, die zaterdagmiddag boven Zeeland los barstte, is de 33-jarige hengelaar J. La- tumahina uit Vlissingen, die langs het kanaal Veere-Vlissingen zat te vissen, door de bliksem getroffen e The blue kite do t/m za 20.00. Filr van Tian Zhuang Zhuang over het I ven in China tijdens de culturele r< C'est arrivé prés de chezVous ma 20.00,22.15 Zwarte komedie over de manier waarop de media omgaan met geweld. Een camèraploeg volgt Ben, een huurmoordenaar, die met een stalen gezicht de kijker informeert over zijn werkzaamheden. In weiter Feme, so nah! di 20.00 Film van Wim Wenders over kosmi sche raadselen waarin een engel een meisje redt en daardoor zelf mens The Hudsucker Proxy woe 20.00, 22.15. Satire op het zakenleven van de jarer vijftig, met Tim Robbins en Paul Newman Een jongen uit de post kamer wordt als directeur aangesteld LVC tel071-146449, Breestraat 66 The Rose do, vr 20.45. Geromanti seerde filmbiografie over de legenda rische Jams Joplin (Bette Midler), de blanke blues- en soulzangeres uit de popgeschiedenis, die met bestand was tegen de roem en verering. Ze zocht 'steun' bij dope en drank, waar na ze op 27-|arige leeftijd overleed X, tel 071-123568, Haarlemmerstraat Tevfik Baser Een Turkse vrouw. Elif, belandt in de gevangenis waar ze voor Ze wordt vervroegd vrijgelaten, maar ironisch genoeg bezorgt dit haar met de lang verlangde vrijheid. Death in Venice vr, za 20 30. Klassie ker van Luchino Visconti. Een Duitse componist raakt geobsedeerd door de bloedmooie Poolse jongen Tadzio In zijn verlangen dicht bij de jongen te zijn blijft hij te lang inde door een cholera-epidemie geteisterde stad hangen en zal uiteindelijk fysiek én psychisch instorten. C'est arrivé prés de chez vous za 23.00, zo 20.30. Romance de Valentia woe 20.30. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Maverick al..dag. 18 30, 21.15. De Aristokatten al dag. 14.00, zo ook 16.15. EURO 2 The Flintstones al dag. 13 45, 18.45, 21.30, zo ook 16 15. EURO 3 Striking Distance 12 jr., dag. 13 45, 18.45.21.30. zo ook 16 15 EURO 4 Mr. Jones al dag 13.45, 18 45, 21.15, zo ook 16.15. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelpan 4 Aladdin Ned. gesproken, al., za t/m woe 14.00. Free Willy al., za t/m woe 15.30. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. Striking Dance 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2. The Getaway 16 jr., dag. 13.15, 16.00,'18.45, 21.30. ASTA 3. The Pelican Brief 12 jr.dag. 20.15. De Aristokatten al., dag. 13.15, 16.00. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station. Four weddings and a funeral al., dag. 13.15, 16 00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Coma agua para chocolate 12 jr., dag 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON-3 The Aristocats al., (originele versie met Ned. ondertitels) dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing ge The Flintstones al dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30 METROPOLE 2 Maverickal., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE3 Serial Mom 12 |r., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE4 Schindler's List 12 jrdag. 20.00 Duimelijntjeal., Ned. versie, dag. 13.15, 16.00. METROPOLE 5 My Father The Hero al dag. 18.45, 16.00. ODEON 1 tel. 070-3462400/3462401. Herengracht 13. Blank Check al dag. 13.15, 16.00, 00 15. ODEON 2 Naked Gun 33 1/3, The Final Insult al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. Blink 16 jr., za 00.15. ODEON 3 Duimelijntjeal., Ned. 13.15, The Bevi 21.30. Maverick 16 jr., za 00.15. ODEON 4 Riksbioscoop Beethovens 2e al., dag. 11 45, 14.15, 16.45, 19.15, 21.45. HAAGS FILMHUIS tel 070-3656030, Spui 191. ZAAL I Temptation of a monk 16 jr., dag 19.30. Abgeschminkt 16 jr., dag 21.45. ZAAL II Last Tango in Paris 16 jr., dag 19.30 The boy who cried bitch 16 jr., dag 21 45. ZAAL III Les vacances du cinema; dag. 19.30, 21.45, 16 jr December Bride do;

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14