'Welzijn' laat wijk links liggen nnELfuwm HALVE PRIJS 'Een leuke, betaalbare vakantie ZOMER RESTANTEN Leiden Regio Snackwagen bij Kleine Oase kan blijven staan Kinderen leren omgaan met pony's Hekkenfabriek vertrokken ambtenaar Leiderdorp Tor, dat hartje o je arm. Oke. Maar naam? Weg ermee! ie v Splinterlaan houdt klinkers Justitie vervolgt hoge WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 13 bij garage Rijnland. Op die ma nier zou volgens de Splinter- laanbewoner het sluipverkeer kunnen worden teruggedron gen. Volgens Hensing schaarden vele bewoners van de Splinter laan zich de afgelopen tijd ach ter zijn standpunten. Op de 185 door hem huis-aan-huis be zorgde 'bewoners-onderzoeken ter verbetering van het wegdek c.q. rijbaan/busroute 15 en 16' kwamen volgens hem ongeveer vijftig reacties. Hensing is overigens niet van plan zijn hoofd in de schoot te leggen. Desnoods gaat hij op nieuw actie voeren. Hij blijft er van overtuigd dat asfalteren dé oplossing is voor het probleem van de kuilen in de weg. Ook is het aanbrengen van het zwarte goedje volgens Hensing op de lange termijn goedkoper. De Splinterlaan ligt Hensing na aan het hart. Hij wil voorkomen dat de boel er verloedert. „Niet dat ik nu een huismeester ben of zo. maar ik houd het hier goed in de gaten. Als ik bijvoorbeeld een kapotte lantaarnpaal zie, dan geef ik dat altijd direct door aan de gemeente." MODE VOOR MANNEN HOOFDSTRAAT226-228/2171 BN SASSENHEIM/TEL02522-12314 Ann Christian Art Hillegom, Weerlaan 15 de magazijn verkoop stan donderdag 11.00 - 21.00 uur koopavond, vrijdag 11.00 - 18.00 uur. zaterdag 11.00 - De Haagse bestuursrechter had het gisteren bijzonder gemakke lijk bij het proces dat enkele omwonenden van het Leimui- dense zwembad De Kleine Oase hadden aangespannen tegen de vergunning van de snackwagen op het parkeerterrein. De ÈJa- gers hadden de griffierechten niet betaald, dus was de klacht niet ontvankelijk. Einde zitting, einde verhaal. De Leimuidense snackbarhouder A. Borst mag de bezoekers van het zwembad gewoon ijs en friet blijven ver kopen. De snackbarhouder heeft dit seizoen voor het twee de achtereenvolgende jaar een vergunning voor het uitbaten van een snackwagen bij het Lei muidense zwembad. Vorig jaar maakte hij echter geen gebruik van de vergunning omdat er met het slechte weer toch geen droog brood viel te verdienen bij het zwembad. Doordat de vergunning van dit jaar hetzelf de is als die van vorig jaar en er toen niemand was die bezwaar maakte, kon de gemeente de nieuwe vergunning verlenen zonder de burgers de kans te geven bezwaar te maken. Dat nu was bij sommige om wonenden in het verkeerde keelgat geschoten. Nu Borst daadwerkelijk gebruik ging ma ken van zijn vergunning, vrees den zij overlast door stank, zwerfvuil en rondhangende jon geren. Overigens moeten de omwonenden toegeven dat het op het moment wel meevalt met de overlast, maar dat komt ook doordat Borst slechts ge deeltelijk gebruik maakt van zijn vergunning. De snackbar houder heeft een vergunning van 's morgens negen tot 's avonds negen, maar opent zijn wagen niet voor twaalf uur om hem om vijf uur weer te sluiten. De bewoners van de Tuinde rij, onder leiding van G. van Haestregt, klommen in de pen en tekenden zowel bij de ge meente als bij de bestuursrech ter bezwaar aan tegen de ver gunning. Terwijl de meeste col lega-bezwaarmakers op vakan tie waren, besloot Van Haest regt de door justitie gevraagde griffierechten van 200 gulden niet te betalen. Daardoor kwam het gisteren voor de rechter niet eens tot een zitting. De Ja- cobswoudse commissie beroep en bezwaar adviseerde daar naast deze week om de bezwa ren tegen de snackwagen onge grond te verklaren. Goed nieuws dus voor Borst, die geen goed woord over heeft voor de bezwaarmakers. Zijn commen taar op de hele zaak: „Het is on zin, alles is onzin." nieuwe wetering» Niet alleen leerden de circa 50 kinderen uit Alkemade gisteren ponyrijden, maar ook hoe ze het dier moesten verzorgen. Dat gebeurde bij manege Hoogenboom uit Nieuwe Wetering. De opkomst was iets lager dan vorig jaar,aldus Judith van Klink van Vakantiespelen Alkemade. „Dat komt omdat het ponyrijden nu midden in de vakantie valt." Ook morgenochtend kunnen de kinderen nog ponyrijden. foto hielco kuipers Tasjesdief actief in Leiderdorp leiderdorp Een inwoonster van Leider dorp is gisteren tijdens het winkelen in een supermarkt in Winkelhof in haar woon plaats haar portemonnee kwijtgeraakt. De portemon nee zat in haar boodschap pentas die ze in een winkel wagentje had gezet. Toen zij even niet oplette, was haar tas verdwenen. Ze vond de tas later terug, maar de por- niet bekend hoeveel geld erin zat. Volgens de politie zijn verschillende mensen de af gelopen dagen op deze ma nier hun geld kwijtgeraakt. Enquête onder ruim honderd Alpheuse instellingen Wijkgericht werken en extra aandacht voor speciale doel groepen zoals vrouwen, buitenlanders en gehandicapten, ouderen en jongeren. Het zijn de peilers waarop het wel zijnsbeleid anno 1994 is gebouwd. Toch hebben de vele welzijnsinstellingen die Alphen aan den Rijn rijk is, nau welijks oog voor de wijk en geen speciale aandacht be steedt aan de speciale doelgroepen. Dat blijkt uit een en quête onder alle 101 welzijnsinstellingen in de gemeente. alphen aan den rijn ruud sep De vraag of de uitslag van het onderzoek niet alarmerend is, kan wethouder J. Korver (PvdA- /welzijn) niet zo maar beant woorden. Het ligt er allemaal maar aan, zegt hij. Er zijn nog altijd instellingen die zich be zighouden met etnische groe pen en gehandicapten, namelijk de eigen organisaties van deze groepen. En met uitzondering van het speeltuin- en buurt huiswerk is er nu eenmaal bin nen het welzijn geen traditie van buurtgericht werken. „Het is wel iets dat we goed in de ga ten moeten houden. We heb ben er nu in ieder geval de aan dacht op gevestigd", aldus Kor ver. Instellingen dwingen hun koers op deze punten te verleg gen, is er wat hem betreft niet bij. Toch zal er de komende ja ren wel het één en ander veran deren voor de gesubsidieerde instellingen. Op dit moment past iedereen nog netjes binnen het beleid, eenvoudigweg door dat het beleid erg ruim is gefor muleerd. Iedere instelling doet wel iets dat valt onder het ge meentelijk welzijnsbeleid, al is het maar het bieden van een zinvolle tijdsbesteding. De wet houder wil die situatie verande ren. Door het beleid concreter te maken, kan de gemeente meer vat krijgen op het wel zijnswerk. Het zal er op neer ko men dat de gemeente hele pre cieze afspraken gaat maken over de diensten die een instel ling moet leveren om voor sub sidie in aanmerking te komen. De Alphense welzijnsinstel lingen gaan een spannende tijd tegemoet. Als het aan Korver ligt, blijft het totale welzijnsbud get op peil. Maar er is een goede kans dat er in de verdeling van dat budget over de verschillen de instellingen de nodige ver schuivingen komen. Housefeesten De hele discussie over de housefeesten danwel Modern Dance Party's in Alphen aan den Rijn wordt steeds onverkwikkelijker. En hoewel de gemeente Alphen de vermoorde onschuld speelt, wordt steeds duidelijker dat het gemeentebestuur een grote rol heeft in deze kwestie. Het begon allemaal met The Modem Dance Party, georganiseerd dooreen bureau dat enkele uitstekende retenties kon overleggen. Dat feest kon niet doorgaan, omdat de gemeente nu voor het eerst vasthield aan uiterst scherpe geluidsnormen. Omdat de or ganisatie al bij voorbaat vertelde dat die norm zou worden over schreden, zoals ook bij andere feesten in Archeon het geval was geweest, moest het exclusieve dansgala worden afgelast. Want die normen bleken voor de rechter de doorslag te geven. De consequentie daarvan is dat er nooit meer een feest in Ar cheon kan worden gehouden. Een versterkte blokfluit maakt al te veel herrie, zo werd fijntjes tijdens de rechtszaak vastgesteld. En dat kost het themapark, dat dit jaar voor het eerst is geopend en een financieel moeilijke begin doormaakt, honderdduizenden gul dens per jaar. Maar Alphen (en de politie in die gemeente) speelde ook om an dere reden een vreemde rol. Op de avond dat het dansfeest in Archeon niet doorging, was er op luttele meters afstand een ille gale houseparty aan de gang, waar ruim driehonderd mensen waren en (soft)drugs werden gebruikt. Er kwamen klachten over geluidsoverlast, de politie kwam kijken, adviseerde de ramen te sluiten en vertrok weer. „Het ging om een besloten feest. Daarom werd er niet opgetre den", zo riepen gemeente en politie in koor ter verdediging. Het gebeurt niet zo vaak dat je overheidsdienaren kunt betrappen op baarlijke nonsens, maar dit keer is het wel het geval. Het illegale feest was zo besloten, dat de slimme organisatie - \Jvetend van de afgelasting in Archeon - op zaterdagavond op het station affi ches opplakte met de oproep naar de illegale party te komen. En tree: twintig gulden. Wie het afgelopen weekeinde nader beschouwt, kan slechts één conclusie trekken. Wie de gemeente Alphen aan den Rijn met open vizier betreedt en keurig alles regelt, komt niet aan de bak. Maarzij die de illegale weg bewandelen, hebben daarentegen succes. Alphen zou zich die conclusie moeten aantrekken. Landgoed De Horsten weer opgeknapt Landgoed De Horsten in Was senaar wordt deze week weer 'opgeknapt' door een groep vrij willigers van de Stichting Na- tuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland. De bijna veertig vrijwilligers kappen essen, es doorn en eiken teneinde het landgoed weer zijn oorspronke lijk vorm terug te geven. De Horsten is in de achttien de en negentiende eeuw aange legd als Engelse en Franse tuin. Kenmerkend voor deze tuinen zijn de vergezichten door lanen en zichtassen en het zogeheten coulissenlandschap. Zonder on derhoud zouden de open ruim ten snel dichtgroeien. „En dus schonen we de lanen en de zichtassen op. Opslag van es, esdoorn en eik wordt wegge haald", zegt begeleider H. Schouffoer, in zijn dagelijks le ven werkzaam bij de dienst landinrichting van de provincie Zuid-Holland. De vrijwilligers werken een week achtereen en kamperen ook in De Horsten. Voor het vijfde jaar al weer. „Maar we hoeven natuurlijk niet elk jaar die lanen te schonen. Als je het goed doet, is het hele gebied volgend jaar een kwestie van een dagje nalopen. Maar er blijft natuurlijk werk genoeg." Alleen landgoederen en na tuurgebieden die niet in han den zijn van natuurbeherende instanties, komen voor onder houd door de stichting in aan merking. Berkheide of de Pan van Persijn laten de vrijwilligers dan ook links liggen. De werk week op De Horsten is de derde werkweek van dit jaar: eerder was de stichting actief op Oost- voorne en in de Krimpener- waard. Vakantie Het kampementje middenin de Horsten ziet er op een zonover goten dag bepaald aantrekkelijk uit. Lange tafels vol plastic bordjes voor de lunch en melk zo van de koe. De vrijwilligers komen uit de hele provincie. „Voor veel mensen betekent de ze werkweek een leuke, en be taalbare manier van vakantie", zegt Schouffoer. Een werkweek kost 55 gulden, eten en kampe ren inclusief. De familie Slegtenhorst uit Vlaardingen is met acht man naar Wassenaar afgereisd. 'Opa' Slegtenhorst is met zijn 66 jaar de oudste, zoon Tim (5) de jongste van het werkgezelschap. „Dit is gewoon lekker bezig zijn. Vrijwilligers schonen de lanen en vergezichten van De Horsten op. De groep heeft haar tenten opgeslagen op het landgoed. foto loek zuyderduin Natuurlijk speelt het milieu ook een rol. maar als je echt aan het milieu wilt meewerken, moet je veel meer doen." Slegtenhorst is gepensioneerd en werkt al een aantal jaar als vrijwilliger bij de stichting. „Nu heb ik er tijd voor. Vroeger, toen ik nog werk te als constructiebankwerker en mijn gezin jong v\£as, kwam ik er niet aan toe". Kleinzoon Tim is 'razendtrots' op zijn werk in het bos. Met het bekende vissersgebaar wijst hij aan hoe dik de boom wel was die hij die ochtend heeft omge zaagd. Zijn opa probeert, fluis terend zodat Tim het niet merkt, de dikte van de boom wat te nuanceren. „Nee hoor, hij is met een takkeschaartje be zig geweest. Maar ja, laat hem zonder daarvoor te hebben be taald. Uit onderzoeken bleek dat de Een 49-jarige ambtenaar afdeling grondzaken van de ge- ambtenaar jarenlang de vrije meente Leiderdorp moet bin- hand had gehad bij grondtrans- nenkort voor de rechter ver- acties. De affaire kostte de ver schijnen. Volgens persofficier N. antwoordelijke wethouder H. Zandbergen is het gerechtelijk Veldstra de kop. Overigens was vooronderzoek inmiddels afge- het gerechtelijk vooronderzoek rond. Zandbergen verwacht dat al eerder dit jaar afgesloten, de ambtenaar binnen een maar werd het opnieuw ge maand een dagvaarding in zijn opend op verzoek van de ver bus zal vinden. dachte en zijn advocaat. Daarna De top-ambtenaar kwam vo- zijn er volgens Zandbergen op- rig jaar in opspraak door zijn nieuw verhoren geweest. betrokkenheid bij grondverko- pen rond de Zijllaanmolen. De- ze bouwgrond ging ver onder Leiderdorper vraagt vergeefs om asfalt de door de raad vastgestelde verkoopprijs van de hand. Ver der zou hij grond bij zijn eigen woonhuis hebben getrokken Tatoeages, daar hoef je niet meer levenslang aan vast te zitten. Met een laserbehandeling door een arts verdwijnen tatoeages nu als sneeuw voor de zon. Vrijwel pijnloos en zonder littekens. Bel vandaag voor een afspraak 070 - 36 419 11. Medisch Instituut voor Detatoeage Laan van Meerdervoort 20,2517 AK Den Haag Veense verkracht op camping roelofarendsveen/utrecht Een 16-jarig meisje uit Roelofarendsveen is in de nacht van vrijdag op zaterdag op een camping in Utrecht verkracht door een 19-jari- ge man uit Utrecht. Het meisje verbleef daar met enkele vriendin nen. Die avond daarvoor hadden ze volgens de politie een gezellige avond gehad met wat vrienden. Ook de 19-jarige Utrechter was daarbij. Toen de Veense die nacht rond half vier naar het toilet liep, werd ze door de Utrechtenaar verkracht. Ze sloeg onmiddellijk alarm. Korte tijd later hield de politie de man aan. Het meisje heeft geen lichamelijk letsel opgelopen. „Maar geestelijk heeft ze wel het nodige voor haar kiezen gehad", aldus de politiewoordvoerster. roelofarendsveen marieta kroft Hekkenfabriek Hebo bv is ver trokken uit Roelofarendsveen. Eigenaar Toon van der Born had geen keuze meer. „Ik mocht er alleen nog maar spul len opslaan en geen hekken meer monteren. Daar heb ik niets aan." Van der Bom heeft geen andere hal kunnen vinden waar hij zijn activiteiten kon voortzetten. In zijn woonplaats Hillegom heeft hij iets gevon den waar hij zijn spullen tijde lijk heeft ondergebracht. Van der Bom heeft een van zijn drie werknemers moeten ontslaan. Met de andere twee personeelsleden heeft hij het nu druk met het plaatsen van hek ken. „Dat zal in de winter wel anders worden. Ik had juist die loods in Roelofarendsveen om tijdens rustige perioden hekken te produceren. In de winterpe riode zal ik die jongens nu wel een uitkering moeten laten ha len", verzucht hij. „Je zou van zo'n gemeente verwachten dat ze zich inzet voor het behoud van de werkgelegenheid. Maar dat laat Alkemade kennelijk koud." De gemeente Alkemade ver zegelde eind november alle ma chines omdat het bedrijf te veel herrie veroorzaakte in de buurt en Van der Bom geen maatre gelen trof om daar iets aan te doen. „Ik moest verder", legt de Hillegommer uit. „Ik heb de verantwoordelijkheid voor mijn bedrijf en het personeel. Ik ga het bedrijf niet naar de knop pen helpen." In verband met de geluidsoverlast moet Van der Bom 19 augustus voor de eco nomische politierechter ver schijnen. „Ik moet nog een boe te van 3000 gulden betalen", moppert hij. „Onzin natuurlijk, maar dat zal ik wel tegen die rechter vertellen." Volgens L. van der Leij van de gemeente Alkemade is het 'mis plaatst' om de gemeente te ver wijten dat ze zich niet inzet voor behoud van werkgelegen heid. „We hebben het werk nooit onmogelijk willen maken, maar we zijn wel gebonden aan bepaalde normen. Wij konden het bedrijf ook niet aan een an dere plek helpen omdat we die zelf niet hebben." Snorfietser geschept warmond Een 72-jarige snorfietser uit' Sas- senheim is gistermiddag ge wond geraakt bij een ongeluk op de Herenweg in Warmond. Een 70-jarige Warmonder reed in zijn auto vanaf de Prinses Beatrixlaan de kruising met de Herenweg op en verleende vol gens de politie geen voorrang. De Sassenheimer is met been letsel naar het ziekenhuis over gebracht. Leiderdorper A. Hensing kan as faltering van 'zijn' Splinterlaan wel op zijn buik schrijven. De gemeente voelt niets voor ver vanging van de klinkers door asfalt. Een dergelijke klus is de •gemeente niet alleen te duur, gevreesd wordt bovendien dat het verkeer op asfalt alleen maar harder zal rijden. Hensing had om een glad wegdek gevraagd omdat hij vindt dat er te veel hobbels en kuilen in zitten. Dat zou onder meer lastig zijn voor de fietsers. De bewoner had zelfs een handtekeningenactie op touw gezet om zijn doel te bereiken. Hensing is 'best wel een beetje teleurgesteld' over de re actie van de gemeente op zijn wens. Wel heeft de gemeente hem toegezegd, dat het wegdek van de Splinterlaan extra aan dacht krijgt bij de eerstvolgende jaarlijkse onderhoudsbeurt. Ook heeft de gemeente beloofd om de overige punten die Hensing heeft aangedragen nader te be studeren, zoals een andere af stelling van de verkeerslichten

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13