De Sleutels door de bocht Schrijvende Lezers/Info Geen Langegracht te zien Jurist èn japanoloog Ontmoeting van vier beeldhouwers Ozonlaag moet steeds herstellen WOENSDAG 27 JULI 1994 Woningbouwvereniging De Sleutels blijft in de rij van Leidse sociale bouwverenigingen een heel aparte plaats innemen en bestuur en directie zien kans om praktisch elke week negatief in de publiciteit te komen; ook dat is een kunst om het vol te blijven houden zonder blikken of blozen. Het Leidsch Dagblad van woensdag 13 juli j.l. is er op pa gina 13 een sprekend voorbeeld van. Met een zeer vet gedrukte kop laat een woordvoerder (ene J. Stikvoort, waar we zelf nog nooit van hebben gehoord) we ten dat 'zijn' woningbouwvere niging de huren van haar wo ningen zal verhogen omdat er een verlies is geleden van 1,3 miljoen. In een ander ernaast geplaatst artikel merkt de heer Stikvoort o.a. op dat de ge meente Leiden de woonruimte verdeling vertraagt en daarnaast in weer een ander artikel is De Sleutels er weer zijdelings bij betrokken i.v.m. het drama aan de Vijf Meilaan, ofwel de voor genomen bouw aldaar. Drie zaken waar we graag wat nader op ingaan. Juist nu er allerwege via radio en televisie, alsmede de pers de noodklok wordt geluid om de steeds maar stijgende huren, die velen aan de rand van (stil le) armoede brengt, presteert WBV De Sleutels het om aan te kondigen de huren van haar woningen te verhogen om het geleden verlies weer wat terug te brengen. In de eerste plaats vraagt iedereen zich zoetjes aan de gaat komen aan de jaarlijkse huurverhogingen, waar nauwe lijks iets tegenover staat (er be staat zoiets als koopkracht enz.), en in de tweede plaats zou een sociaal denkend be stuur zeker nu niet aan moeten komen met een verhaal om de huurders op te zadelen met wéér extra huurverhoging. Als dan wordt aangevoerd dat er verlies is geleden op o.a. groot onderhoud (in onze wijk werd 30.000 gld per woning aan sub sidie gegeven door het Rijk), dan is het een kwestie van be leid. En dat beleid moet worden geleid en bedacht vanuit het ei gen 'Hiltongebouwtje' aan de Gerrit van der Veenstraat. En dan zeker niet over de ruggen van de huurders. Nog niet zo lang geleden presteerde het bestuur van De Sleutels het om buiten de leden om duizenden en nog eens dui zenden guldens te investeren in een bouwplan (Vijf Meilaan), waarvan nu nog steeds geen vergunning voor is verleend, er worden kostbare advertenties geplaatst en amper twee jaar geleden schoof hetzelfde be stuur maar liefst 30.000 gld naar prof. ir. Priem om een paar we ken onderzoek te doen naar het falend beleid; er is overigens nog niets veranderd. Zomaar enkele voorbeelden van een bestuur dat zich wel steeds stort op dure prestige projecten, maar geen kans ziet om haar bestaande woning voorraad op behoorlijk peil te houden. Het is ook dezelfde woning bouwvereniging die kans ziet om al een jaar of vijf onze om geving op te zadelen met een onzalig en onrechtmatig 'groen- beleid', wat nu rond de 14 gld per maand ligt, waarbij landelijk gezien De Sleutels op de eerste plaats van de top 100 staat. De heer Stikvoort weet het zijn WBV De Sleutels ook heel goed voor wat betreft de woonruimteverdeling. De gemeente Leiden weet er geen snars van, zij vindt het onzin om bij het toewijzen van wo ningen een behoorlijk controle rende functie in te bouwen m.b.t. de woonbonnen. Hij wil weer terug naar de tijd dat wo ningbouwverenigingen zelf uit konden maken wie er in wonin gen zouden komen. Hopelijk komt dat nooit meer terug, de tijd van vriendjespolitiek heeft wrange sporen achtergelaten in de Leidse samenleving. Ons zijn gevallen bekend dat De Sleutels al toegewezen woningen soms meer dan twee maanden leeg liet staan. En gesjoemel met zgn. woningruilingen zijn on zerzijds ook en passant geno teerd. Dus laat de heer Stikvoort c.s. eerst eens binnen zijn eigen Hilton-veste een gerechtvaar digd sociaal beleid uitstippelen waar de leden wat aan hebben. Henny Kwik, Namens bewonersgroep-70, Leiden Zuidwest. (van redactiewege ingekort) Betreft groenvoorziening/bo men op de Langegracht. Wij, bewoners van de boven verdiepingen, kunnen door die drie rijen bomen de overkant niet meer zien. Toen wij hier kwamen wonen, zestien jaar ge leden, waren dat kleine boom pjes, nu zijn ze vijftien a zestien meter hoog geworden en vijf a zes meter breed. Ze groeien bij na op de balkons, met de kerst kan je de kaarsen er zo in zet ten. Die bomen zijn nog nooit ge snoeid. Ik heb de groenvoorzie ning daarvan op de hoogte ge bracht. Twee ambtenaren zijn bij mij geweest en hebben ge zegd dat er niet meer gesnoeid wordt. Dat is pertinent niet waar, ik heb op diverse plaatsen zien snoeien. Wel worden de onderste takken met een haak weggesneden, dat is voor dat blik op vier wielen. Ik heb niets tegen bomen, in tegendeel, maar die bomen moeten op zijn tijd gesnoeid worden. Een rij bomen in de middenberm is toch zat voor zo'n drukke verkeersweg. Wij zien geen Langegracht meer, wel bomen. W. Bodrij, Leiden. Bij deze wil ik reageren op het artikel over het proces dat is aangespannen door de Stich ting Japanse Ereschulden, dat is verschenen in uw krant d.d. 19 juli 1994, onder de titel 'Gebaar Japanse regering volstrekt on voldoende'. Aan de in dit artikel vermelde informatie zou ik gaarne willen toevoegen dat de Nederlander, die tijdens dit proces de verkla ringen van de vier Nederlanders heeft vertaald in het Japans, geen student Japans is. Het be treft in dit geval een jurist èn ja panoloog, die onderzoek doet naar het Japanse contracten recht aan de universiteit van Tokyo. Hij is reeds lange tijd be ëdigd tolk Japans en heeft meerdere tolkopdrachten op zijn r L. Veselka, Leiden. Reactie op de 'Overbodige ingrepen op een schoolplein' van Onno Schii- stra, maandag 11 juli 1994. Onze recensent Onno Schilstra schreef in een recensie over 'De Beeldentuin' van de Kaas- marktschool dat de ingrepen op het schoolplein bij de Kaas- marktschool overbodig zijn en dat de kunstenaars geen dui delijk keuze voor de inrichting ervan hebben gemaakt. „Het is van alles wat." r 'De Beelden tuin' van Stichting Beeld en Grafiek d.d. 11 juli 1994 is ge schreven door een modernist. Niet dat het geen interessante visie zou zijn. Maar wat moeten we ermee? De tuin die wij dit jaar, voor het eerst, hebben laten groeien bestaat uit coulissen of facades, waarin beelden een plek krij gen. Daarbij hoort een grote open, kale ruimte voor het werk van Frans de Wit. Je kan er vanuit gaan dat beelden voor zich spreken en dat deze kunst kan volstaan met zijn eigen in vloed op de omgeving: en vice versa. Dus kan je alles bij het oude laten. Het schoolplein zie ik al tien jaar in verschillende seizoenen. Soms bespeur ik de lyriek van zijn stadse isolement. Het ge bouw, het metselwerk van mo dem, gereformeerde vooruit strevendheid van vóór de twin tiger jaren, samen met de ach terhuizen van de Hooglandse- kerkgracht. Er stonden twee kastanjebo men. Wie weet dat nog? Is er een gedicht over geschreven of in literatuur vermeld als een memorabele plaats? Niemand is in tien jaar naar ons toegeko men met een werkzame formu le de plaats te gebruiken, te waarderen. Minder dan eender de deel van het straattegelwerk hebben we veranderd in een tuin, dat is nog te veel. En on doordacht, omdat het volgens Onno Schilstra niet mooier ge maakt kan worden dan het is. Wat is de opzet van zijn be toog als een expositieruimte wordt doorgezaagd en niets ver meld wordt over de exposanten en hun beeldmateriaal? Zwak geredeneerd denk ik. Immers, van deze bijdrage valt af te lei den of tekens en ruimtes integer zijn opgelost. Anders hadden we wel kritiek gekregen van de beeldhouwers óp de eerste plaats. Onze formule is sterk. Ze staat los van de pretenties die als een grote grijze muis ieder een omfloerst die met kunst be zig is. Let op: Wij kozen voor een ontmoeting van vier beeldhou wers in een hof. Een piepkleine oase in een hete stadse steen. Een jonge golvende heg ge klemd tussen de gebouwen. Een hoffelijke, open instelling tegen de autoritaire dwingelandij waar we al te zeer bewust van zijn. Feng, i Grafiek, Leiden. „Ozonlaag wordt nog altijd dunner", konden wij lezen in deze krant van dinsdag 19 juli jl. De afbraak van onze beschermde ozonlaag rond onze planeet, gaat nog steeds door zoals in het Zuidpoolgebied. Dit moet staan in een rapport van de Wereld Meteorologische Organisatie van de VN te Genève. Ozon zelf is eigenlijk verbrande zuurstof, in gasvormige toestand kleurloos en in vloeibare toestand blauw tot donkerblauw. Ozon doodt ook bacteriën en virussen en kan ook erfelijk materiaal van de cel stuk maken. Het kan ook gebruikt worden bij het zuiveren van o.a. drinkwater en lucht. Echter, een mengsel van lucht èn ozon kan dodelijk zijn, maar ozon en zuurstof niet. In Duitsland is ozon-therapie een door de wetenschap erkende therapie in o.a. de gezondheidszorg bij o.a. behandeling keelver- koudheid door het inhaleren van ozon. In 1958 was er ook al een 'ozongat' ontdekt (LD 17-05-1994) en sommige wetenschappers spreken elkaar regelmatig tegen. Dan lees je weer dat het wel meevalt met de dikte van de ozonlaag en dan lees je later weer dat men dit tegenspreekt. Wél staat het vast, dat de aarde per 24 uur in verschillende vaste banen in de ruimte blijft ronddraaien tussen de vele, vele andere plane ten in ongelijke banen. Vandaar dat er om de zoveelste tijdsduur een zon/maanverduistering is op verschillende tijden en plaatsen in de ruimte. Niets in de ruimte heeft een vaste tijd en/of afstand. Wegens de vulkaanuitbarstingen en tropische bliksems (LD 30-09-1992) wordt er zoveel zuurstof verband/gebruikt, dat onze be scherming, t.w. ozonlaag, zich moet herstellen c.q. aanpassen, om weer in zijn oude en ver trouwde samenstelling te komen en daardoor in het oog van elk mens, op sommige plaatsen er anders uitziet, wat sommigen dan gaten dur- O ja, ik ben de vele atoomproeven nog verge ten te noemen in ruim een halve eeuw lang en uitstoot van vliegtuigen/raketten. A.R. Hensing, Leiderdorp. (van redactiewege ingekort) Het Weeshuishof ligt in een stuk Leiden waar de meeste hofjes bij elkaar te vinden zijn. Het hofje ligt in het gebied tussen Raamsteeeg, St. Ja- cobsgracht, Hoefstraat en Doezastraat, waar ook het Maartenshof, het Samuel de Zee's hof, het Zusterhof en het Barend van Na menshof te localiseren zijn. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist da gelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vastte leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet di rect hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - Een anarchist? - Te Cadix wil de de politie dezer dagen de ar restatie bewerkstelligen van een dierentemmer Mallen, die rus tig met zijne verzameling wilde beesten in de stad leeft, maar aan de politie als een gevaarlijk anarchist gesignaleerd was. De heer Mallen sprak met nadruk tegen dat hij anarchist zou zijn, waaraan door de agenten echter niet het minste geloof geslagen werd. Toen nam de gewaande anarchist echter op zijne beurt een krachtig middel te baat om zich te beschermen en dreigde zijne zestien leeuwen los te la ten om eene wandeling door de stad te gaan doen. Hierop meende de wakkere- politie agenten voorlopig maar niet verder aan te moeten houden en verzochten zij hun chef, een ander met deze inhechtenisne ming te willen belasten. Geluk kig voor de bedreigde stad be hoefde hier echter niets van te komen, omdat binnen eenige uren de volkomen onschuld van den heer Mallen aan den dag kwam. - Italiaansche roovers. - Zater dagmorgen werd op den heir- v/eg tusschen Albano en Genza- no een brutale straatroof ge pleegd. Een gezelschap, be staande uit een geacht inwoner van Albano, den heer Giorni, zijne twee dochters, twee ande re heeren en een koetsier, reed 's morgens uit. Op het hoogste punt van den straatweg geko men, sprongen eensklaps zes gewapende en gemaskerde mannen uit het kreupelhout te voorschijn en eischten, hunne geweren aanleggende, van het gezelschap alle geldswaarde, enz., welke het bij zich had. Daar men zich niet kon verwe ren gaf men ongeveer 800 lira's aan geld en juweelen gereede- lijk over. De roovers bevalen het rijtuig vervolgens naar Albano terug te keeren en, ziende dat men de teugels wendde, ver dwenen zij in het kreupelhout. - POLITIE De Commissaris van politie te Leiden waarschuwt bij dezen de ingezetenen tegen een Israëliet, circa 18 a 20 jaar, klein van per soon, met klein zwart kneveltje, zich noemende Heijmans, die, voorgevende Franschman te zijn, een heel verhaal doet, dat hij naar zijn vaderland terug wil, enz., enz., en daartoe geen reis geld heeft, waardoor hij reeds geld heeft weten machtig te worden. Het is gebleken dat hij een Hollander is en dus het pu bliek tracht te misleiden. Lei den, 26 Juli 1894. ANN01969 - De drie ruimtevaarders van de Apollo-XJ Armstrong, Aldrin en Collins zijn gisterochtend in Houston aangekomen in hun isolatie-container, waarin zij 62 uur hadden vertoefd. Zij stapten over in een gerieflijker isolatie centrum waar zij nog twee we ken zullen verblijven in gezel schap van twaalf medici, tech nici en andere verzorgers. De container werd zaterdag door het bergingsschip Hornet in Honoloeloe aangevoerd en ver volgens naar de luchtmachtba sis bij Houston vervoerd om tenslotte per trailer de laatste etappe naar het isolatiecentrum af te leggen. In Houston zagen de maanreizigers hun echtge notes en kinderen, met wie zij telefonisch konden spreken. De astronauten die in uitstekende conditie zijn, hebben thans tot eerste taak, voor bandrecorders uitvoerig over hun belevenissen te vertellen, tot in de kleinste details die zij zich kunnen her- ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners^ bovendien van 10.30-11.15 uuren van 19.45 - 21.00 uur 'f Special Care Unit: 10.30-11 00 uur, 15!00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 uuf1 en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uuren 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uuren 18.30-19.30 uur, k en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uuren 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.Of^ uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC) 14.00-14.30 uur en 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dagen nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uuren 18.30-19.30 uur, kl en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uure 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 u (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voi partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime beza mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkuni en neurologie: 14,15-15.00 uuren 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uuren 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.C BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel; 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 The Flintstones al., dag. 14.30, 19.00, 21.15. LID0 2 De Aristokatten al., dag. 14.30. Opnieuw uitgebrachte Disney-te- kenfilm. In het Parijs van begin deze eeuw erft moederpoes Duchess met haar drie kinderen het huis van haar bazin. Als de butler erachter komt dat hij bij de dood van de katten eigenaar wordt, probeert hij ze te verdrin ken. De katten overleven het en beginnen aan een tocht vol avon turen terug naar huis. Maverickal., dag. 18.45, 21.15. Western-komedie van Richard Donner gebaseerd op de gelijkna mige tv-serie uit de jaren vijftig. Mel Gibson is de avonturier Mave rick die zich.steeds weer in de nesten weet te draaien. Op weg naar een groot poker-toernooi krijgt hij Jodie Foster als reisgeno te, heel verleidelijk en heel onbe trouwbaar. LID0 3 Naked Gun 33 1/3; The Final In sult al., dag. 14.30, 19.00. Ko medie van debutant Peter Segal en deel drie in de serie Naked Gun van Jerry Zucker, Jim Abraham, David Zucker. Pokerface Leslie Nielsen speelt wederom inspec teur Frank Drebin, de vrij onhandi ge politieman. Hij is net getrouwd met Priscilla Presley. Als Drebin terroristen gaat bestrijden, stuit hij op Anna Nicole Smith en hij begint een affaire met haar. Grap pen, van zeer melig tot absurd, worden in een superhoog tempo gemaakt. Wel wordt van de kijker verwacht dat hij goed op de hoog te is van de Amerikaanse show- en filmwereld. My Father The Hero al., dag. 21.15. Steve Miner regisseerde deze Amerikaanse remake van de Franse komedie Mon père ce he ros. Gerard Depardieu speelt net als in het origineel de artistiek be gaafde, wat slordige Franse vader. Na jaren Dezoekt hij zijn puber dochter in New York. Om de ban den te verstevigen gaan de twee op vakantie naar de Bahama's. Dit tot ongenoegen van de dochter die zich wild schaamt voor haar pa. LI DO 4 Duimelijntjeal., dag. 14.30. Mr. Jonesal., dag. 19.00, 21.15. Richard Gere is prettig gestoord, Belandt in ziekenhuis, maar is daar zo snel mogelijk weer uit om mooie vrouwen achterna te zitten. Belandt toch weer in het zieken huis en komt onder behandeling van zijn Iievelingspsychiater, ge speeld door de Zweedse actrice Lena Olin. Een liefde bloeit op, maar niet zonder complicaties. STUDIO The Beverly Hillbillies al., dag. 14.30, 19.00, 21.15. Penelope Spheeris verfilmde de gelijknami ge tv-serie. De boerenfamilie Clampett vindt een oliebron op het erf, verkoopt die voor 1 miljard dollar en gaat van het geld in het sjieke Beverly Hills wonen. En dat leidt tot cultuurschokken. LUXORtel: 071-121239, Stations weg 19 Striking Distance 12 jr., dag. 18.45, 21.15, zo ook 14.15. TRIANON tel: 071-123875, Bree- straat 31 Short Cuts, dag. 20.00. Van Ro bert Altmann. Documentaire-ach- tige film met heel veel bekende acteurs over het dagelijks leven van een groep inwoners van Los Angeles. Alledaagse dingen. KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrou wenkerksteeg 10 (zondag gesloten) Mrs. Doubtfire do t/m woe 19.30, 21.45. Little Buddha do t/m za 20.00. The Piano ma 20.00, 22.15. Reservoir Dogs di 20.00, 22.15. Bitter Móon woe 20.00. LVC tel071-146449, Breestraat 66 The Player do, vr 20.45. Thriller- /komedie/love story van Robert Altman waarin hij zijn satirische kijk op het leven in filmstad Holly wood geeft. Studioslaafje Griffin Mill (Tim Robbins) vermoordt per ongeluk een scriptschrijver en dat verandert zijn leven ten goede. Met een keur aan Hollywoodster- ren die in The Player figureren. X, tel: 071-123568, Haarlemmer straat 52 La vie et rien d'autre do 20.30. Van Bertrand Tavernier. In het Frankrijk vlak na de Eerste We reldoorlog heeft ex-soldaat Philip pe Noiret zich gespecialiseerd in het opsporen van vermiste militai ren. Twee van zijn vrouwelijke klanten blijken op zoek te zijn naar één en dezelfde man. L'odeur de la papaye vert vr, za 20.30. Van Xie Fei. Tran Ahn Hung vertelt hierin over zijn jeug in Vietnam in de jaren vijftig. He 10-jarige boerenmeisje Miu kon als dienstmeisje terecht bij e milie. De heer des huizes neemt veelvuldig de benen. Der Himmel über Berlin za 23.01 zo 20.30. Film van WimWender Twee engelen zweven over reldstad en zien het alledaags ge worstel van de mens. Eén engel jfl geeft zijn onsterfelijkheid prijs aB hij verliefd wordt op een trapeze-1 werkster uit het circus. Hartverscheurend woe 20.30. Val Mijke de Jong. Anarchistisch le-1 vende Lou (Marieke Heebink) zetg zich met verve in voor alles en ie-l dereen die uitgekotst is door de maatschappij. Ze houdt va (Mark Rietman), een advocaat difjte zich steeds behaaglijker gaat v len in het burgerleven. Botsingen blijven niet uit. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Maverickal., dag. 18.30,21.15. De Aristokatten al., dag. 14.00, zo ook 16.15. EURO 2 The Flinstones al., dag. 13.45, 18.45, 21.30, zo ook 16.15. EURO 3 Striking Distance 12 jr., dag. 13.30, 18.30, 21.15, zo ook 16.00. EURO 4 Naked Gun 33 1/3 The Final In sult al., dag. 14.00, 19.00 zo ooi1 16.00. The Pelican Brief 12 jr., dag. 21.00. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelaan 4 (Wegens vakantie gesloten). DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. The Getaway 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2. Naked Gun 33 1/3 The Final In sult al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3. The Pelican Brief 12 jr., dag. 20.15. De Aristokatten al., dag. 13.15, 16.00. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station. Mr. Jones al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 2 The Aristocats al., (originele versie met Ned. ondertitels) dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3 Damage 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwin gesloten. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15. Maverickal., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 2 My Father The Hero al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE3 The Beverly Hillbillies al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE4 Schindler's List al., dag. 14.00, 20.00. METROPOLE 5 Getting Even With Dad al., dag. 18.45, 21.30 De Aristokatten al., dag 13.15, 16.00. ODEON 1 tel. 070- 3462400/3462401. Herengracht 13. Maverickal., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 2 Lightning Jack al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 3 Police Academy 7: Mission To Mo- scow al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4 Riksbioscoop The Firm 16 jr., dag. 11.45, 14.45, 17.45,20.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070- 3656030, Spui 191. ZAAL I Fellini week, met iedere dag een derefilm. ZAAL II Temptation of a monk 16 jr., c 19.30. Last Tango in Paris 16 jr., dag 21.45. ZAAL III Metisse 16 jr., dag. 19.30. In Weitere Feme, So Nah! 16 jr., dag. 21.15.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16