koopgrens huizen nag niet omhoog Bezoekers overspoelen Stompwijk brandstichter opgepakt Leiden Regio Noordwijk krijgt geen bewaakte fietsenstalling Voorschoten komt HVV tegemoet Alphen leert bejaarden veilig fietsen 1ANDAG 25 JUL11994 rste uitspraak rechtbank belangrijk voor regio iderlandse gemeenten hebben nog maar weinig moge- Ie [heden greep te krijgen op de verdeling van duurdere ieopwoningen. Slechts in zeer uitzonderlijke gevallen t ig de standaard-koopgrens worden opgetrokken. Dit n jkt uit een uitspraak van de Haarlemse waarnemend mr. G. Harten. Volgens de rechter eft de gemeente Huizen zonder deugdelijke wettelijke de zogeheten vrije-sectorgrens verhoogd tot ,'JO.OOO gulden. De uitspraak is van groot belang voor ge- t<>enten in de Duin- en Bollenstreek en de Rijn- en of enstreek. f j ids 1 juli geldt in Nederland Huisvestingswet. Daarin is jrzien in een grotere vrijheid een woning te kunnen ko- i. Alleen voor vrij goedkope is nog vergunning van ei gemeente vereist. Tal van ge- 0f enten zijn daarover zeer on- ukkig omdat ze de greep op jt huisvestingsmarkt kwijt zijn. 0 )e zaak-Huizen was de eerste Nederland die de rechter be- tubberboot met motor gestolen oorschoten Van een aanlegplaats aan de Molenlaan in Voor- choten is zaterdagmorgen een rubberboot met buitenboord- ïotor gestolen. De 40-jarige eigenaar was 's morgens nog bij ijn bootje geweest, maar toen hij 's middags terugkwam was et vaartuig verdwenen. De boot was 2500 gulden waard. De da- ers knipten de aanlegkabel door. Catwijker steelt kratten deterwoude-rijnduk Een 31 -jarige inwoner van Katwijk is in de »rlem arthur maandag reikte. In deze gemeente gold tot 1 juli een grens van 240.000 gulden. Dat is nu 156.000 gul den geworden. De gemeente raad besloot vervolgens echter met gebruikmaking van een uit zonderingsbepaling een nieuwe grens van 300.000 gulden in te voeren. De provincie pikte dit echter niet, waarop B en W van Huizen in een spoedprocedure naar de sector bestuursrecht van de Haarlemse rechtbank stapten. lle acht van vrijdag op zaterdag door een beveiligingsbeambte van en bedrijfsterrein aan de Produktieweg in Zoeterwoude-Rijn- pe ijk betrapt op het stelen van kratten. Hij was samen met nog ie- ïand die kans zag te vluchten. vet /rouw van tas beroofd iegstgeest Een 61-jarige inwoonster van Oegstgeest is vrijdag en niddag beroofd van haar tas. De vrouw zat op een muurtje op e e Rhijnhofweg in haar woonplaats naar langsvarende bootjes te s ien to n een jongen haar tasje, dat naast haar op het muurtje weggriste. De jongen sprong achterop een bromfiets en reed khïeg in de richting van Leiden. In het tasje zaten sleutels en on- eveer zestig gulden. 'ietsster gewond bij val oelofarendsveenEen 67-jarige inwoner van Oude Wetering is aterdagmiddag rond half drie gewond geraakt bij een val van laar fiets op het Noordeinde in Roelofarendsveen. Ze schrok an iets en kwam daardoor te vallen. Met mogelijk rugletsel is ze vergebracht naar het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. ewonde bij kettingbotsing op A4 elofarendsveen Bij een kettingbotsing, zaterdagavond rond ilf twaalf op rijksweg A4 ter hoogte van Roelofarendsveen, is en gewonde gevallen. Door werkzaamheden aan het aquaduct ntstond een file in de richting van Amsterdam. Twee auto's adden dat te laat in de gaten en botsten achterop de voor hen ijdende auto. Een zesjarig jongetje is met letsel aan hoofd, rug n buik overgebracht naar het VU-ziekenhuis in Amsterdam, 'wee auto's moesten worden weggetakeld. Tweehonderd cd's uit woning gestolen ieuwveen Dieven hebben in het afgelopen weekeinde 200 impact discs buitgemaakt in een woning aan het Schoterpark 1 n Nieuwveen. De deur werd opengebroken en de benedenver- lieping doorzocht, terwijl de bewoners boven lagen te slapen. Er rerden ook vijf telefoons en een fax buitgemaakt. lieven spijkerbroeken aangehouden lphen aan den run De politie van Alphen heeft in de nacht van 3ai iei >e' I/1" fi lit ~Man van fiets geduwd .terdag op zondag twee 17-jarige Leidenaars aangehouden, die ien ruit hadden ingeslagen van een kledingzaak aan het Thor- >eckeplein in Alphen. Zij maakten vervolgens een hoeveelheid lijkerbroeken buit. Op aanwijzing van getuigen kon het duo liet veel later worden aangehouden. ■Phen aan den run Een 67-jarige Alphenaar is zaterdagavond imstreeks zes uur door een onbekende jongeman van zijn fiets feeduwd. De Alphenaar reed op de Oranje Nassausingel. Een an- lere fietser kwam achter hem aan en gaf hem een schouderduw, vaardoor hij kwam te vallen. Het slachtoffer liep schaafwonden lan armen en benen op en de fiets werd flink beschadigd. De ader was een omstreeks 20-jarige man, in lichte kleding. De lanleiding tot de duw is niet duidelijk. Volgens het slachtoffer jebeuren dergelijke incidenten vaker in Alphen, maar de politie ic daarvan niets bekend. breker bezoekt flats irp Twee flatwoningen aan de Bosdreef in Leiderdorp Waren gisteren doelwit van een inbreker. Via de galerij-kant cwam hij binnen. Onduidelijk is wat de buit is, omdat de bewo- lers op vakantie zijn. Inbraak in bedrijf Weversbaan ■Eiderdorp» In een bedrijf aan de Weversbaan in Leiderdorp is zaterdagnacht ingebroken. De daders namen gereedschap en [eld mee. De preciese waarde van de buit is nog onbekend. in de Lijsterbesstraat. In de ove rige gevallen ging het om con tainerbrandjes. De politie heeft inmiddels een verdachte gear resteerd. Twee andere verdach ten zullen later worden aange- Vlinders staan centraal in de excursie die zondag 31 juli in het Leidse heempark aan de Oegstgeesterweg wordt ge houden. Het natte voorjaar is slecht geweest voor de vlin derstand. Veel poppen zijn niet uitgekomen. Onder in vloed van het zomerse weer in de afgelopen maand be ginnen de vlinders zich ech ter te herstellen. Verder zijn er veel vlinderplanten in het park aanwezig, evenals waardplanten, waar de rup sen van leven. De excursie begint om twee uur. Deelna me is gratis. Het park is overigens ook geopend voor bezoekers die op eigen gelegenheid willen wandelen. Openingstijden: van mei tot en met septem ber van maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.30 uur en zondag van 14-17 uur. CHEF HENNYVAN EGMOND, 071-356414, PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-356429 Mr. Harten stelde gisteren vast dat de overheid met de nieuwe wet de bedoeling heeft gehad slechts in beperkte mate het ou de distributiestelsel te handha ven. Zo kan, met toestemming van gedeputeerde staten, een hogere grens worden gesteld bij eigen woningen in kleine ker nen die vanwege het ruimtelijke beleid geen of zeer beperkte groeimogelijkheden hebben. Vorige week liet staatssecreta ris E. Heerma (volkshuisvesting) de provincie Zuid-Holland we ten niet in te stemmen met re gionale afspraken die in de Duin- en Bollenstreek en in de Rijn- en Veenstreek. Hij kondig de aan de hogere koopprijs grens in Alphen aan den Rijn voor schorsing voor te dragen. Zuid-Holland reageerde boos, evenals alle gemeenten. Zij zijn bang dat als ook goedkopere woningen voor iedereen be schikbaar zijn, er voor de eigen inwoners nauwelijks huizen overblijven. Kijken naar vlinders in heempark Paardendagen groot succes stompwuk carolien buddingh' Duizenden mensen bezochten afgelopen weekeinde de Stompwijkse paardenda gen, die dit jaar voor de 85ste keer wer den gehouden. In de zinderende hitte en met geweldige aanmoedigingen uit het publiek namen ruiters in verschillende soorten pony- en paarderennen het te gen elkaar op. In de pauzes werden prachtige dressuurshows gegeven, waar werd getoond dat een paard meer kan dan alleen draven. De ritten waren erg spannend: bij de finish was er vaak maar een neuslengte verschil tussen de nog jonge ruiters. Hoewel er geen grote prijzen te winnen waren, leek er veel op het spel te staan. Tijdens de duels was dan ook de span ning van de gezichten van de ruiters af te lezen en tijdens de race werden de po ny's nog eens fanatiek aangespoord om nóg harder te rennen. „Schiet nu óóhop", werd tijdens elke rit van alle kanten geschreeuwd. Maar er was ook commentaar, als een ruiter een edele viervoeter te hardhandig aanspoorde: ,,'t Is toch helemaal niet nodig om dat beest zo af te tuigen." Aan de men- en springwedstrijden die zaterdag werden gehouden, konden al leen Stompwijkers deelnemen, het po- nyrennen op zondag was voor iedereen toegankelijk. En dat hebben de Stomp wijkers geweten, want alleen de derde koers van ponny's tussen de 1.35 en 1.57 meter werd door de Stompwijkse Wendy van de Bosch met haar pony Alando ge wonnen. De andere twee koersen van het ponyrennen, pony's tot maximaal 1.14 meter en pony's tussen de 1.15 en 1:34 meter, werden respectievelijk ge wonnen door Brigette Pet met Sonja uit Zoeterwoude en Yvette Lapré met Beau ty uit Zoetermeer. „Zoals elk jaar bena derde het ponyrennen van vandaag ook weer het prof-niveau", vertelde Piet Oliehoek. Hij kan het weten: hij is al ja ren betrokken bij de organisatie van de ze dagen, die in handen is van de hard draverijvereniging 'Nooit Gedacht'. Olie hoek was zondag een belangrijke per soon tijdens de wedstrijden: hij voorzag het publiek van informatie en kondigde aan welke ruiters bij de start moesten verschijnen. Volgens Oliehoek zijn de paardenda gen ook dit jaar weer een groot succes, die vandaag overigens worden afgeslo ten met de kortebaandraverij. „Stomp wijk is erg paard-minded deze dagen zijn dan ook elk jaar weer een absoluut hoogtepunt. Eigenlijk heeft iedere inwo ner van ons dorp wel iets met de paar- desport te maken." DUIVENBERICHTEN Ziekenomroep zoekt meer vrijwilligers Radio 0-3-0, de huisomroep van het Rijnland Ziekenhuis in Lei derdorp, zoekt vrijwilligers, die presentator of technicus kun nen worden. De huisomroep verzorgt dagelijks uitzendingen voor de patiënten die zijn opge nomen. In totaal zijn daar 40 vrijwilligers bij betrokken. Radio 0-3-0 heeft een speciaal pro gramma voor kinderen, naast uitzendingen met klassieke mu ziek, jazz en populaire verzoek platen. Eens per maand op zon dag is er een uitzending met een live-optreden. Radio 0-3-0 wil in contact komen met men sen die 's avonds en in het weekeinde willen presenteren of voor de techniek zorgen. Daarnaast zijn vrijwilligers no dig voor het ophalen van ver- zoekbriefjes bij patiënten op maandag en donderdag over dag, alsmede voor de assistentie bij programma's in het week einde. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Liny Nieuwveen, 's avonds bereik baar op nummer 01711-10710. Het adres van Radio 0-3-0 is postbus 4220, 2350 CC Leider dorp. De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Etampes, Cambrai en Ar ras. Vanuit Etampes: PV Leiderdorp A. Petit 1, 2, 10; W. v. Oosten 3, 7; T. Gijsman 4; R. v/d Nieu- wendijk 5, 6, 9; W. Jacobi 8. PV Het Oosten W. Kop 1; B. v. Putten 2, 5, 9, 10; Mooten v/d Hoogt 3, 6, 7, 8; J. Verbaan 4. PVLPC H. Pen 1; J. Staffeleu 2, 3. 5, 10; Witteveen v. Gorkum 4, 6, 9; Groenendijk/Heiden 7; W. Siera 8. PV De Rijnklievers G.H. v/d Poel 1; J. van Laar Zn. 2, 3, 6; Comb. Kooy-Was- sink 4; J. Kok 5, 9, 10; J.J. van Leyden 7, 8. PV De Reisduif D. Albers 1, 2, 7; N. de Groot Zn. 3, 5, 8, 9, 10; R.P.C. van Heuzen 4, Comb. Hartevelt 6. LPV De Vriendenclub L. Koopman 1,4; R. v/d Dop 2, 7; C.P. Gijsman 3; Comb. S. en C. Vinkensteyn/de Roo 5; J. de Schrijver 6; Comb. Bodijn en Zn. 8; W. Siera jr. Wz. 9; A. v/d Lee 10. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 2, 3, 7, 8, 9, 10; H. Koome 4; F. v/d Wetering 5; Comb. Montanje 6. PV De Zwaluw A. v. Wissen 1, 2, 5, 7, 9; G. Hoogervorst 3; v/d Kooy-de Best 4, 8,10; P. v. Leeuwen 6. Vanuit Cambrai: PV Leiderdorp W. Habraken 1; E.H. Broug 2, 5, 6; W. v. Oosten 3, 4, 8; M. Reijer- se 7; R. v/d Nieuwendijk 9; H. Flippo 10. PV Het Oosten Mooten v/d Hoogt 1, 4, 5, 10; W. Kop 2, 8, 9; A. Geyteman 3, 6, 10; P. v. Duyl 7. PV LPC v/d Hpogt 1, 7, 8; Witteveen v. Gorkum 2, 5, 10; H. Pen 3, 4; Verhage v/d Horst 6; J. Staffeleu 9. PV De Rijnklievers Comb. Kooy-Wassink 1, 2, 6, 10; Aad de Vries 3, 8; A. de Mey 4, 7; J. van Laar Zn. 5,9. PV De Reisduif Comb. Hartevelt 1, 2, 3, 5, 6, 9; W. Ouwersloot 4, 7; D. Albers 8; N. de Groot Zn. 10. LPV De Vriendenclub Comb. Bodijn en Zn. 1; Comb, v. Weeren/Pracht 2, 5; Comb. S. en C. Vinkensteyn/de Roo 3; P. Hartevelt 4; L. Engel 6; Comb, v/d Nieuwendijk 7, 8, 9,10. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 2, 3, 4; P. Gijsman Zn. 5, 10; H. Koome 6, 7, 8; J. Schouten 9. P. v. Leeuwen 1, 7, 8; N. Meeuwenoord 2; K. Jansen 3; v/d Kooy-de Best 4, 5, 6, 9,10. noordwuk monica wesseling Badgasten in Noordwijk moeten zich deze zomer nog behel pen met wat extra sloten om hun fiets tegen diefstal te be schermen. De bewaakte fietsenstalling in de tunnel onder de boulevard is voor deze zomer van de baan. De initiatiefnemer Kees Zuidhoek van Kees' Fietsshop en de gemeente Noordwijk konden het zó snel niet eens worden. Zuidhoek wil in de gang onder de boulevard een verlichte en bewaakte fietsenstalling maken. De gemeente staat op zich achter het idee, maar is niet bereid voor meer jaren achtereen met Zuidhoek een contract af te sluiten; Onzekerheid over de toekomst van het Vuurtorenplein ligt aan deze weigering ten grondslag. Zuidhoek gaat akkoord met het afsluiten van een contract voor een jaar, op voorwaarde dat de gemeente dan de verlich ting betaalt. Dit kost 10.000 gulden. Het besluit over een der- glijke uitgave doet de gemeente niet een, twee, drie. „En dus is de zomer voorbij voor de gemeente een besluit kan nemen". Zuidhoek wil de herfst en winter gebruiken om de plannen verder uit te werken. „Ik denk dat de gemeente en ik het wel eens worden. Dat het nu gestrand is, heeft niets met onwil te maken. Ondernemers werken nu een keer wat sneller. Als je iets besluit voer je dat meteen uit. Bij een gemeente duurt dat gewoon wat langer." VRIJE TIJD voorschoten frank buurman Het veld van de Handbalvereni ging Voorschoten '70 aan het Burgemeester van de Haarplein zal op een aantal punten wor den verbeterd. Een woordvoer der van de gemeente verzekert dat de gemeente haar verplich tingen als verhuurder zal nako men. Voorschoten doet echter geen toezeggingen als het gaat om een aanpassing van het veld aan de normen die door de Ne derlandse Sportfederatie (NSF) worden gesteld. „Dat is iets dat we toch in het kader van de Sportnota aan de orde willen stellen." HW verlangt met in gang van augustus 1995 een ac commodatie die aan alle eisen voldoet. Volgens FTVV zijn er per 1 au gustus van dit jaar al diverse on- derhoudsmaatfegelen noodza kelijk om veldhandbal mogelijk te maken. Het speeloppervlak moet worden geëgaliseerd, er moet nieuwe belijning komen, de doelen moeten worden gere pareerd en er moeten kleedka mers en opslagruimte voor wedstrijdmateriaal bij het veld worden neergezet. Ook is meer toezicht op het veld noodzakelijk. Het veld wordt regelmatig in beslag ge nomen door de jeugd die zich maar moeilijk laat verwijderen. Om de jongste handballers te beschermen tegen de jeugd is langdurig binnen getraind, waardoor extra kosten moesten worden gemaakt. Tegenstan ders werd verzocht in sportkle- ding te komen, omdat er geen kleedkamers of douches be schikbaar zijn. Scheidsrechters stonden vaak op het punt het veld af te keuren, omdat het niet egaal was en de belijning onduidelijk. Wandelen De Wandelkring Leiden houdt op zaterdag 6 augustus een Cor so-wandeltocht met afstanden van 10. 15 en 20 kilometer. Deelnemers kunnen tussen 9.00 en 14.00 uur starten en betalen daarvoor drie gulden. Start bij het VW-kantoor aan het Sta tionsplein. Reis naar Efteling Buurthuis 't Schippertje in Lei den organiseert met 't Spoortje, Mirt-Honken en Pancrat op woensdag 24 augustus voor kin deren vanaf 13 jaar een reis naar de Efteling. De kosten be- dragen 25 gulden. Opgeven: tel. 071-219869. Eetproblemen Het vrouwengezondheidscen trum HARA begint medio sep tember met een- groep voor vrouwen met overgewicht, ver oorzaakt door eetproblemen. Bijeenkomsten op maandag middagen van 15.00 tot 17.00 uur. De cursus duurt drie maanden. Informatie en aan melding: tel. 233209. Zomerweek COC Het Leidse COC houdt van 15 tot en met 19 augustus een zo merweek. Op maandag om 20.30 uur is er cabaret van Mare Scheepmaker, dinsdag om 20.30 uur een forumavond over seks en relaties, op woensdag begint om 20.00 uur een film avond met na afloop een disco theek. Op donderdag 18 augus tus is er vanaf 20.30 uur karaoke en op vrijdag vanaf 22.00 uur een slotfeest met erotische acts. GEHEUGEN KWIJT - De politie heeft drie dagen in het duister getast over de identiteit van een fietser die op het provinciale fietspad tussen Katwijk en Noordwijk viel en een schedel breuk opliep. In het ziekenhuis kon hij zich helemaal niets meer herinneren. Aan de hand van zijn racefiets en wielerkle- ding kon worden vastgesteld dat hij een 35-jarige Hagenaar alphen aan den run Ouderen in Alphen krijgen bin nenkort de kans om veilig te le ren fietsen. Op maandag 12 en dinsdag 13 september krijgen kunnen ze meedoen aan het project 'Gezond en veilig fiet sen'. De fietstest bestaat uit een theoretisch gedeelte waarbij aandacht wordt besteed aan de veranderde verkeersregels. Ver volgens kunnen de deelnemers door de GGD net gehoor, het gezichtsvermogen en het reac tievermogen laten testen. Er wordt informatie gegeven over de diverse soorten en typen fiet sen die de afgelopen jaren zijn ontwikkeld, zoals de fiets met hulpmotor. Ook is er een praktisch deel. Onder leiding van een deskun dige kunnen de deelnemers een route fietsen. Tijdens de fiets tocht wijst de begeleider op ver schillende verkeerssituaties en geeft de nodige uitleg. Het project is georganiseerd door de gemeente ATphen in sa menwerking met de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Ne derland en de OSO (Overleg Sa menwerkende Ouderen). Be langstellenden kunnen zich aanmelden door middel van een inschrijfformulier dat ver krijgbaar is bij het gemeentelijk informatiecentrum, de activitei tencentra en de Stichting Weg wijs. De deelname is gratis. Aanmelden kan tot uiterlijk 22 augustus. Na afsluiting van het project wordt bij voldoende be langstelling eind september een toeristische fietstocht gehou den.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11