Jeroen Piket blijft verbazen wc SPELER Kraaijenhof knobbelt sprintrecords uit Van Hulst ziet op medische gronden af van EK Sport Tamminga draait rollen om Doelman Pagliuca van Sampdoria naar Inter Milan VRIJDAG 22 JULI 1994 V\ SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -358 Brazilaanse voetballers gematst Brasilia» De Braziliaanse staatssecretaris van financiën, Osiris Lopes Filho, heeft gisteren bevestigd dat hij onder druk van de regering opstapt. Lopes Filho is in opspraak gekomen, omdat hij de Braziliaanse voetbalselectie bij terugkeer in eigen land geen invoerrechten liet betalen over de in de Verenigde Staten aange schafte 'cadeautjes'. De wereldkampioenen brachten samen een slordige zeventien ton bagage mee terug. Daaronder voor een kapitaal aan elektronische gebruiksgoederen, zoals magnetrons, hifi-installaties en computers. Het mocht ter verhoging van de feestvreugde belastingvrij Brazilië in. Lopes Filho trok de conse quenties uit die vrijgevigheid en stelde zijn portefeuille ter be schikking. Verstappen legt het af tegen stalgenoot silverstone» De Nederlandse formule-1-coureur Jos Verstappen is bij testraces op het circuit van Silverstone aanmerkelijk lang zamer rondgegaan dan zijn stalgenoot J.J. Lehto. Verstappen, die de Fin dit WK-seizoen al bij verscheidene Grand Prix' verving, liet gisteren een beste ronde noteren van 1.29,88. Lehto was ruim een seconde sneller. Benetton-kopman Michael Schuma cher kwam tot 1.27,28. De Duitser moest daarmee opnieuw voorrang verlenen aan de Brit Damon Hill in de Williams-Ren ault: 1.26,96. Alleen Adams in het spoor van Leiderdorpse schaker i liitoii 1 lKLi/iikj in iiti oyuui vtiri i^ciucuurdoriu/kt:/ alphen aan den run Twee Alphense atleten hebben hun optreden op het Neder landse kampioenschap een pas send vervolg gegeven. Op het eigen sportpark Aarhoek vlam den Ruud van Maurik en pols stokhoogspringer Chris Tam minga gisteravond. Samen met de Rotterdamse discuswerpster Jacqueline Goormachtigh (55,76) gaven de Alphense atle- ten de drukbezochte avond wedstrijd glans. Vooral de sprong van Tam minga over 5,20 meter mocht er zijn. De 20-jarige atleet van Haag troefde daarmee nationaal kampioen Laurens Looye (5,00) royaal af. Op het NK van afgelo pen zondag waren de rollen nog omgekeerd. Van Maurik liep voor de verandering twee races zonder horden. Vooral op de 200 meter (22,3) maakte de op één na beste hordenloper van Nederland indruk. Op de 3000 meter loopnum mers kwamen twee Bataven goed voor de dag. Jan Kortekaas legde achter Ed van Gemeren beslag op de tweede plaats (8.35,3), maar voelde de adem van clubgenoot Jaap van Duy- venvoorde (8.36,0) in de slot- ronde in zijn nek. Op dezelfde afstand liep de 65-jarige Siem Herlaar van DEM Beverwijk een Europees record in zijn leef tijdsklasse (9.49,5). Ook AAV-juniore Brenda van der Laan liep een knappe drie kilometer (10.53,6). Haar club genote Lynda Verhorst heerst op de sprint. Vooral haar 100 meter (12,3) was van een hoog niveau. Jeroen Piket is aan een sterke reeks bezig in Dortmund, waar nog niemand het van de Leiderdorpse groot meester heeft gewonnen. FOTO EPA nieuwegein anp Middenafstandloopster Elly van Hulst neemt niet deel aan de EK atletiek, die van 7 tot en met 14 augustus in Helsinki worden af gewerkt. Zij acht zich daartoe op medische gronden niet in staat. Gistermiddag vond op het bondsbureau van de atletieku- nie in Nieuwegein overleg plaats tussen Van Hulst en haar trainer Theo Kersten enerzijds en een delegatie van de KNAU anderzijds. Van Hulst voelde zich benadeeld door fouten in de tijdregistratie üjdens de Grand Prix-wedstrijd die op 8 juni in Rome werd gehouden. De atlete voldeed in die wed strijd met 8.49,86 aan de A-li- miet op de 3000 meter voor uit zending naar het EK. Vorige week woensdag, een maand en vijf dagen na de Grand Prix in Rome, kreeg de atletiekunie bericht van de In ternationale Amateur Atletiek Federatie dat de tijdwaarne ming had gefaald en dat bij de oorspronkelijk bekend gemaak te tijden 6,6 seconden moest worden opgeteld. Van Hulst had daarmee aan de A- (8.52,00) noch de B-limiet (8.56.00) vol daan. De atletiekunie bepaalde daarop dat Van Hulst alsnog naar Helsinki zou worden afge vaardigd, als zij afgelopen zon dag in Assen kampioene op de 3000 meter zou worden. De Rotterdamse eindigde evenwel als tweede, achter Grete Koens die wel voor het EK is aangewe zen. Van Hulst voelde zich door de atletiekunie in de steek gelaten en vroeg rechtskundig advies. Dat leidde tot het overleg van gistermiddag. In dat gesprek bleek dat de KNAU van mening is dat de organisatie in Rome met betrekking tot de tijdwaar neming en het tijdstip van me dedeling hierover onjuist heeft gehandeld. De KNAU toonde begrip voor de mededeling van Van Hulst dat zij zich thans op medische gronden niet in staat acht aan het EK deel te nemen. Vierde Corrie de Bruin is er bij de we reldkampioenschappen atletiek voor junioren niet in geslaagd een medaille te veroveren op het onderdeel kogelstoten. De 17-jarige atlete kwam in de fina le niet verder dan 16,79' meter. Met die afstand eindigde ze als vierde. De Bruin, die het Nederlands record heeft met 18,15, bleef in Lissabon ver achter bij de kolos- oslo frans dreissen gpd-verslaggever High-speed camera's, com puteranalyses, hersenfilms. De wetenschap heeft zich ontfermd over de topsport. Geen atletiek- nummer is zo geëvolueerd als de sprint. De 100 meter is een gecompliceerde legpuzzel en een obsessie voor Henk Kraaijenhof. De 'sprintprofes sor' maakt in de jacht op hon derdsten van een seconde tijdwinst gebruik van het meest geavanceerde testprogramma dat er voorhanden is. Techniek die eerder werd toegepast in de ruimtevaart. Eens te meer wordt duidelijk dat sprintkampioenen niet langer worden geboren, maar gekweekt. Met talent al leen loop je tegenwoordig geen wereldrecords meer. Het topsportcentrum Toppi- dretssenteret heeft zijn poorten in de vakantieperiode speciaal geopend voor Kraaijenhof. Hij is een graag geziene gast op het Papendal van Noorwegen. Een Spartaans onderkomen met ka rig ingerichte hotelkamers, maar wel met alle faciliteiten binnen handbereik. Kraaijenhof heeft zich ontfermd over een Noors talent, geeft lezingen aan Zweedse topsporters en laat ka nonnen als wereldkampioen Frankie Fredericks (200 meter) en Andre Cason korte sprintjes trekken. Zelfs Nelli Cooman is overgevlogen om zich in het 'la boratorium' van Kraaijenhof, uitgestald met allerlei technisch vernuft, te laten testen. Plaats van handeling is een sprinttrajectje in een immense sporthal. Links en rechts naast de baan geavanceerde meetap paratuur, talloze meetpunten, meters kabel en diverse pc's. El- zo'n beetje op neer. ke beweging wordt door came- Kraaijenhof, op zoek naar de ra's geobserveerd, door de com- perfecte sprint. Gefascineerd, puter geanalyseerd en kan dus bezeten door snelheid. Grens- uiteindelijk worden gecorri- verleggend. „We maken gebruik geerd. Fouten filteren en tech- van de modernste technologie- niek verbeteren, daar komt het en. In de sprint telt elke dui zendste seconde, maar door de wetenschap kunnen we nog en kele tienden van een seconde winnen." Jesse Owens was de laatste sprinter die een wereldrecord liep vanuit een eigenhandig ge graven startgat. Vervolgens werd het verstelbare startblok (eerst uit hout, nu uit alumini um) populair. Een vinding van de Amerikaanse sprinter George Simpson, die er eind jaren twin tig een wereldrecord (9,4 secon den) door liep op de destijds gangbare 100 yards (91.44 me ter). Progressief was ook de kunststofbaan (tartan), die tij dens pre-olympische wedstrij den in Mexico (1967) zijn intre de deed en de sintels verving. Maar aan de materiele revo lutie op de 100 meter, ook op schoenengebied, lijkt stilaan een einde gekomen. Fanaten als Kraaijenhof en diens evenknie Bill Laich hebben in de sprin ters zelf een kokend laboratori um ontdekt. Het geheim van de topsprint ligt opgesloten in de hersenen. Vandaar dat Kraaijenhof de herseninspanning voor, tijdens en na de sprint registreert en probeert te analyseren. „Sprin ters hebben ook allemaal een kont die er een beetje achteraan hangt. Daar zitten de sterkste spieren van het hele lichaam in en die zijn weer heel belangrijk voor een goede start." Elk spiertje, elke beweging wordt onder de microscoop ge legd. Records lijken enkel nog te worden gelopen dankzij de technische vooruitgang. Kraaijenhof, een autodidact die kilo's literatuur over biomecha nica, fysiologie en sportmedi- sche wetenschap verslond, laat Jeroen Piket is bij de Dort- munder Schaakdagen aan een opvallende serie bezig. De Leiderdorpse groot meester versloeg gisteren in de zesde ronde met wit Vladimir Jepisjin. De Rus koos al na een zet of twaalf voor een dubieuze voort zetting. Vlak daarna maak te hij een aantoonbare blunder. Piket, nog onge slagen in Dortmund, profi teerde simpel. Jepisjin rek te de verloren strijd om on duidelijke redenen nog tot de 30ste zet. Hij stond toen al een toren achter. dortmund «anp Piket bracht zijn totaal op 4 1/2 punten uit zes partijen. Hij wordt op een halfje gevolgd door de Engelsman Michael Adams, die in een zeven uur durende confrontatie de 14-jari- ge Hongaar Peter Leko de baas bleef. Hoofdscheidsrechter Schmidt zei, met dank aan de klassieken, over Adams: „Eerst speelde hij op remise en toen hij die binnen had, wilde hij haar plotseling niet meer. Jan Timman handhaafde ook zijn ongeslagen status in het toernooi. De Amsterdammer kwam al na zeventien zetten re mise overeen met de Rus Ana toli Karpov, aan wie hij vorig jaar de FIDE-wereldtitel moest laten. Timman en Karpov delen de derde plaats met 3 1/2 pun ten. SPORT OP TV sale Xiaoyan Chen. De 100 kilo gram zware Chinese stootte de kogel in haar beste poging naar 18,76 meter, goed voor goud. De Cubaanse Gumba werd met 18,09 tweede. Het brons, waar op de KNAU had gehoopt, ging naar de Duitse Mues: 17,07. Lie- ja Koeman werd met 14,83 in de eindstrijd twaalfde en laatste. Hetzelfde overkwam ver springer Randy Sedoc, De Am sterdammer begon met twee ongeldige pogingen en landde na zijn derde aanloop al na 7,08 meter in het zand. Wereldkam pioen werd de Sloveen Gankar met een aansprekende afstand van 8,04. 17.00-19.30 BBC 2 Cricket: Engeland-Zuid- Afrika en paardekoersen. 1705-18.00 EU RO: Tennis: ATP-toernooi vanuit Stuttgart. 18.00-18.30 EURO. Motorsport Magazine: au to- en motorsportmagazine. 18.30-19.30 EURO: International Motor- sports: auto- en motorsportmagazine. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 19.30-20.00 BRT 2: Sport. 19.30-20.00 Super-, Sport: Go, International Motorsport. 20.00-22.00 EURO: Golf: Dutch Open in Hil- 21.00-22.00 BRT 2: Sport. 22.00-22.30 RTL 5. Sportnieuws 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22 45-23.45 Did 2: Sport Extra: atletiek, Bis- lett Games in Oslo. 23.00-23.25 Did 2: Sportschau. 23.00-23.25 BRT 1. Sport. 23.00-00.00 EURO: Boksen. 00.00-01.00 EURO: Atletiek: WK voor junio ren vanuit Lissabon. 00.35-01.15 BBC 1: Cricket: Engeland-Zuid- Afrika 01.00-01.30 EURO: Motorsport Magazine: au to- en motorsportmagazine. 01.30-02.00 EURO: Eurosportnieuws. Esther Kortekaas De spelers van D- en E-niveau zijn groot in aantal, maar klein in prestaties. Sommigen ma ken net zo veel uren als de top pers, maar komen in de mees te gevallen niet hogerop. Hun beleving is er niet minder om. Elke week vertelt één van hen zijn of haar tennisverhaal in deze rubriek. In de vierde afle vering Esther Kortekaas, 26 jaar, lid van SW in Voorhout en groepsleerkracht op een ba sisschool. „Ik tennis nog niet zo lang, pas vijf jaar. Daarvoor zat ik op voetbal bij Foreholte, maar ik kreeg te veel schoppen tegen mijn enkels en knieën. Een teamsport met vrouwen is trou wens toch niets. Vrouwen kib belen te veel onder en over el kaar. Dat hebben mannen niet. Dat is het leuke aan tennis, je kunt het ook met mannen spe len." „De eerste twee jaar dat ik lid was, nam ik ook training. Daar na dacht ik dat ik het wel kon, maar dat viel tegen. In het begin van dit jaar sloeg ik weer alles in het net, dus heb ik maar weer wat lesjes genomen. Het scheelt enorm. Deze week op Voorhout heb ik al twee potjes gewonnen. Toch heb ik wel moeite met mijn eigen niveau. Ik ben D2 en wil wel Dl worden, daarom speel ik dit jaar een aantal toer nooien. Maar het stelt weinig voor. Laatst stond ik te spelen naast Carjijn Buis die hier ook lid is. Uit frustratie ben ik maar gestopt en wat gaan drinken. FOTO HOLVAST/MARK LAMf Dat is het probleem, ik wil alt! goed zijn in alles wat ik doe f als ik dan zie hoe gemakkelp Buis staat te slaan, is het va mij over." L „Naar tennis kijken doe |J niet veel. Dat heeft ook met h niveau van de spelers hier op f club te maken. Dat ligt niet I5 hoog, dus is er ook niet veelP zien. Het open toernooi daaref tegen is onwijs leuk. Ik doe al. vier jaar de organisatie en a is het hoogtepunt van het ja? Ik streef ernaar om het iederef naar de zin te maken en d lukt, want iedereen is tevif den." I „Als enkel-speelster blijf het liefste achterin hangen. I ben een beetje lui en lijk af j toe wel eens een oude oma <f de baan. Dubbelen doe ik lieva In een single geef ik soms 1 snel op. Als ik dik achter sta een set geloof ik het wel, hoevu) het een kick is om dan terug komen en punten te scoren." j. Met de kids in de klas ga ook wel eens tennissen. Mal dan vooral minitennis. Volgers jaar wil ik proberen om op S)| 's middags wat banen te rejj len. Dan kan ik, tijdens de gyij les met ze spelen. Een paar kil deren zitten hier trouwens o® op tennis. Die vinden het hai stikke leuk als de juf staat t spelen en komen kijken. Laai kwam er één op school naar ra toe. 'Ik ken u van de tennif baan' zei hij heel bijdehand. li krijg ik volgend jaar in de klas. j SCOREBORD geen mogelijkheid onbenut om sprintgrenzen te verleggen. „Bij de 9,85 van Leroy Burrell houdt het zeker nog niet op. Het wordt alleen steeds moeilijker om iets van die tijd af te knabbelen." Kraaijenhof acht het zelfs waarschijnlijk dat ooit zich ooit weer blanke sprinters in de top zullen melden. „Stel je eens voor: een blanke jongen die tien seconden rond loopt. Die wordt gegarandeerd multimiljonair. Dat is sec bekeken uiteraard pu re discriminatie, maar ik kan het ook niet helpen. Donkere atleten hebben meer aanleg. 1 op de 200 personen beschikt over typische sprintspiervezels. Bij blanken ligt die verhouding bij 1 op 1000. De snelle vezels kunnen bovendien nog worden onderverdeeld in drie categorie- en. Type 2B wordt omgeschre ven als supersterk en super snel." „Dit type kan net zo veel kracht en vermogen leveren als een Ferrari-motor met vijf liter benzine. Die komt dus niet ver. Het is genoeg voor ruim 60 me ter sprint. De resterende meters moeten worden getraind en dan komt een perfecte techniek om de hoek kijken. Juist op die ul tieme meters kan nog wat winst worden geboekt. Door de tank te vergroten of het verbruik om laag te dringen." Daarin schuilt de uitdaging voor Kraaijenhof. De lange onderwijzer, die als at leet ooit zelf experimenteerde met zijn eigen lichaam, blijft vorsen. Speuren naar nieuwe mogelijkheden om sprinters een fractie sneller te maken. Met alle mogelijke middelen en technieken. PRIJSVRAGEN LUCKY TEN Donderdag 21 juli: 3 - 6 - 8 - 9 - 20 - 35 - 36 - 39 - 41 - 42 - 44 - 52 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 60 - 69 - 76 GOLF SCHAKEN VOETBAL Buitenpost (3e klasse) - PSV 1-9 (0-6) Doelpunten PSV: Playfair en Pahlplatz (2), Nilis, Van der leegte, Fuchs, Linskens en Meyer FC Groningen - Medias (Roe) 2-0 (0-0) Doelpunten: Kucinski (Macedonn GVW (afdeling) - GA Eagles 0-15 (0-7) Doelpunten: Pothoven (5), Heering (3), De Gier en Michels (2), Valk, Rorije en Van Twillert Norg (3e klasse) - Volendam 1-9 (0-5) Doelpunten Volendam: De Freitas (3), Vuk- ov (2), Steur, Bond, Stefanovic en Verrier Veendam - FC Zwolle 3-1 (2-1) Doelpunten Veendam: Van der Meulen (2), Brouwer. Zwolle: Reynders (later uitgevallen met hersenschudding) Helders elftal - SK Beveren 2-4 (1-3) Doel punten amateurs: Schreuder en Heslinga; Beveren: Thoelen, Goots, Boonen en Mau- Hilversum HEINEKEN DUTCH OPEN Stand na eerste dag: 1 McHenry (Ier), Ji menez (Spa), Boxall (Eng), Mitchell (Eng) 65 slagen, 5. Rivero (Spa), Hjertstedt (Zwe), Gilford (Eng) 66 slagen, 8. Muntz, Saxton (VSt), Clarke (Nle), Mouland (Wal), Claydon (Eng), Farry (Fra), Robinson (Eng) 67, 36. o.a. Lovey 70. Overige Nederlan ders: 58. Germes (am) 71, 94. Van den Berg (am), Derksen (am) 73, 104. Vogel (am) 74, 117. Metgod (pro), 75, Smits van Waesberghe (pro) 75, 126. Steenkamer (pro) 76, Miller (am) 76, 129. Kraay (am) 77, Bos (pro) 77. 73 spelers onder par van 72 HONKBAL DORTMUND Zesde ronde: Timman - Karpov (Rus) li 1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Joesoepov (Dui) L 1/2, Drejev (Rus) - Lutz (Dui) 0-1, Pike Jepisjin (Rus) 1-0, Adams (Eng) - (Hon) 1-0 Stand: 1. Piket 4 1/2, 2. Adams 4, 3. K pov en Timman 3 1/2, 5. Drejev, Jepis en Lutz 3, 8. Joesoepov 2 1/2, 9. Kortsji 2, 10. Leko 1 Rheden NKVROUWEN Achtste ronde: Jap Tjoen San - Bos 1/ 1/2, Slingerland - Perluka 1-0, Wuts - Kleuver 1/2-1/2, Benschop - Sziva 1/ 1/2, De Vries -Limbach 1/2-1/2, Stand: Sziva 6, 2. Benschop 5 1/2, 3. Slingerla 5, 4. Wuts 4 1/2, 5. Jap Tjoen San e Vries 4, 7. De Kleuver 3 1/2, 8. Limbach 9. Bos 2 1/2, 10. Perluka 2 Haarlem HONKBALWEEK Nederland 0-0-0-0-0-0-2-2-1=5 Little Caesars 0-2-0-0-0-0-0-0-0=2 Werpcijfers: Nederland: Callenbach (9 inn) 9-1-4-0. Little Caesars: MacDonald (8 inn) 6-3-7-0, Sherady (2/3 inn) 0-1-1-0, Busch (1/3 inn) 1-0-0-0. TENNIS PAARDESPORT ATLETIEK milaan sid Gianluca Pagliuca, doelman van de vice- wereldkampioen Italië, is door Inter Mi laan aangetrokken. Sampdoria verdien de ruim acht rniljoen gulden aan de transfer en kreeg tevens de beschikking over doelman Zenga en verdediger Ferri. Pagliuca tekende voor drie jaar bij de club van Dennis Bergkamp en Wim Jonk. De overgang van Thomas Hassler van AS Roma naar Karlsruhe is bij na-een feit. Manager Meinhold van de Duitse club reisde donderdag naar Italië om de details te regelen. De middenvelder, die nog in Florida op vakantie is, moet bijna zes miljoen gulden kosten. Ook voor het hoger gerechtshof in Ank ara is de Turkse international Tanju Co- lak veroordeeld tot een gevangenisstraf van 22 maanden. De 31-jarige voetballer, Europees topschutter in 1988, smokkel de in december van het vorig jaar een iMercedes illegaal het land binnen. Naast de geldstraf van ruim 45.000 gulden be sliste de rechtbank dat Colak niet meer in zijn vaderland mag voetballen. De middenvelder Claudio Reyna, de jongste speler van het nationale Ameri kaanse team, zal een contract tekenen bij de Duitse Bundesligaclub Bayer Le- verkusen. Een Amerikaanse voetbalfunctionaris meldde gisteren dat beide partijen afge lopen zaterdag overeenstemming heb ben bereikt over het contract. Reyna zal zich bij Thomas Dooley voegen, een Amerikaanse verdediger die vorige maand een tweejarig contract met Bayer DAMMEN Leverkusen overeenkwam. De 21-jarige Reyna was tijdens het WK geblesseerd, maar is al enige tijd een ba sisspeler in het Amerikaanse team. Ook Barcelona zou belangstelling hebben ge had voor Reyna, maar de speler was bang dat hij daar niet genoeg speeltijd ZOU krijgen. Van Tiel 3 ALPHEN AAN DE RIJN 100 m: Van Maurik (AAV '36), 11,1, Van •der Jagt (AAV) 11,6; 200 m: Van Maurik 22,3, Van der Jagt 23,4; 800 m: Wubben (AAV) 1.58,8, De Bruin AAV 1.59,3; 3000 m: Kortekaas 8.35,3, Van Duyvenvoorde 8.36,0, Buikema (AAV) 8.57,8, kogel: Boere (AAV) 13,61; pols: Tamminga 5.20, Looye 5.00, Dongelmans (AAV) 3.80 Vrouwen 100/200 m: Aanhane (Spartaan) 13,0/ 26,7; 800 m: Boonstra (AAV) 2.24,0, Klaassen (Bataven) 2.28,4; discus: Gooor- machtigh 55,76, Van der Berg (AAV) 37,04; Speer: Van der Stouwe (AAV) 35,36; hoog: Van der Berg 1,50 Meisjes, 100/200 m: Verhorst (AAV) 12,3/ 26,4, Vnens (AAV) 13,2/ 27,1; discus: De Vries 28,48; kogel: De Vries 10,32; 3000 m: Van der Laan (AAV) 10.53,6 Rheden NKVROUWEN Achtste ronde: Graas - De Boer 1-1, Van Li- th - Nicolai 1-1, Wanders - Poepjes 2-0, Van Tiel - Verhoef 0-2, Meijler - De Vos 1- 1; Stand: 1. Van Lith 13, 2. Wanders 12, 3. Graas 9, 4. Meijler, Nicolai en De Vos 8, 7 Verhoef 7, 8. De Boer en Poepjes 6, .10. Wolvega DRAVERIJEN Eerste koers, 2100 m- 1 Grand Slam (Hauber) 2.42,5 - 1.17,4, 2. Honey Ac tion, 3. Gayyaal D. Toto: winnend 9,00, plaats 2,00 2,00 1,70, koppel 35,80, trio 138,90. Tweede koers, 2100 m 1. Impish boko (Oorthuijsen) 2.47,7 - 1.19,9, 2. Hardy W, 3. Ilse Scimitar. Niet gestart: Hans Quick. Toto: winnend 1,90, plaats 1,40 2,80, koppel 5,30, trio 53,40. Derde koers, 2100 m: 1. Irmhild (Vlaar) 2.49,4 - 1.20,7, 2. Heartborn Axkit, 3. Iron Victory. Toto: winnend 6,00, plaats 2,70 1,90, koppel 15,60, trio 391,20. Vierde koers, 2100 m: 1. Flying Action (Posthumus) 2.39,5 - 1.16,0, 2. Hill Ray Detville, 3. Heaven on Earth. Toto: win nend 26,30, plaats 9,60 2,70, koppel 96,70, trio 3.252,50. Vijfde koers, 2100 m: 1. Harry Morgan (Heynen) 2.44,8 - 1.18,5, 2. Papaleo Bag, 3. Hit and Run HA. Toto: winnend 1,90, plaats 1,70 1,60, koppel 2,80, trio 39,70. Zesde koers, 2100 m: 1 Gaya Kievitshof (Van der Blonk) 2.47,5 - 1 19,8, 2. Twigs Jeanette, 3. Florcan Lelystad. Niet gestart: Frisian Dragon. Toto; winnend 4,90 plaats 1,90 2,10 2,60 koppel 26,40 trio 836,40. Zevende koers, 2600 m: 1. Eelco Buiten zorg (Van Eykelenborg) 3.23,5 -1.18,3,2. Emanza H, 3. Edo Stukje. Niet gestart Björn pride. Toto: winnend 1,70 plaats 1,90 3,90 koppel 19,00 trio 51,90 dubbel winnend 27,10. Achtste koers, 2100 m: 1. DemeriCk Star (Vos) 2.43,4 - 1.17,8, 2. Eldert Norton, 3. Daan S. Toto; winnend 8,20 plaats 3,60 2,30 koppel 19,80 trio 276,60. Negende koers, 2100 m: 1. Flame (Bot) 2.44,1 - 1.18,2, 2. Goolandrie, 3. Guus Buitenzorg. Toto: winnend 3,30 plaats 1,50 2,20 6,50 koppel 20,00 trio 492,60. Omzet sporttotalisator: 93.355,00. STUTTGART Tweede ronde: Goellner (Dui) - Medved (Oek/2) 7-6 6-2, Emilio Sanchez (Spa) Schalier (Oos/13) 7-6 6-4, Achtste finale Gaudenzi (lta/10) - Alberto Costa (Spa) 6-1 6-0, Stich (Dui/1) - Skoff (Oos) 7-5 3, Kafelnikov (Rus/5) - El Aynaoui (Mar) 6 6-4, Muster (Oos/3) - Davin (Arg) 6-2 3, Karbacher (Dui) - Noszaly (Hon) 4-6 6 7-6, Berasategui (Spa/4) - Emilio Sanch (Spa) 6-4 6-4, Tsjesnokov (Rus/12) Fromberg (Aus) 4-6 7-6 7-5, Jonssi (Zwe) - Goellner 7-6 6-3 WASHINGHON Derde ronde- Edberg (Zwe/2) (VSt/15) 6-4 6-4, Steven (NZe) - Aga; (VSt/5) 6-3 3-6 6-4. SCHEVENINGEN Tweede ronde: Youl (Aus) - Siemerink I 7-5 2-6 6-4, Rios (Chi) - Koevermans 6 6-3, Cortes (Chi) - Dewulf (Bel/8) 0-6 6 7-6; Dubbelspel, tweede ronde: Notebooi Nan Houdt (Ned/Bel) - Camporese/Min (Ita) 7-5 6-2 Vrouwen FEDERATION CUP Achtste finales. Verenigde Staten - Canada 3-0 Fernande; Kelesi 6-1 4-1 opgave, Davenport - Hy 6 6-4, Gigi Fernandez/Garrison - Hetherin ton/Simpson-Alter 6-1 7-6 Oostenrijk - Australië 2-1 Ritter - McQu lan 6-4 6-1, Wiesner - Radford 6-0 6- Wiesner/Ritter - Smylie/Stubbs 2-6 3-6 Bulgarije - Indonesië 3-0 Katerina Maleei - Tedjakusuma 6-2 6-1, Magdalena Male va - Basuki 6-3 6-3, Batsjeva/Kriventsjei - Tedjakusuma/Basuki 6-1 6-3 Spanje - Argentinië 3-0 Martinez - Tarabi 6-3 6-7 6-2, Sanchez Vicario - Labat 6 6-4, Montolio/Avila - Fulco/Labat 6-1 6-4 Indeling kwartfinales: Duitsland - Zui Afrika, Spanje - Japan, Verenigde Staten Oostenrijk, Frankrijk - Bulgarije BILBAO Tweede ronde: Koutstaal - Tanaka (Jap)J 0 4-6 7-6; Kwartfinales: Koutstaal - Crist* (Roe/1) 7-5 6-3; Dubbelspel, halve final Ketelaars/Cristea (Ned/Roe) - Koutstas /Buchea (Ned/Oos) 7-5 6-3 WIELRENNEN NINOVE (BEL) Profkoers: 1. Veenstra 169 km in 1 50 minuten, 3. De Wael, 7. Akkerman' 10. Den Bakker -

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18