WK in VS overtreft alle verwachtingen Ajax komt nog spelers te kort MS/i Roomburg is aardig voor Egberink Hé Sport Van Utrecht: Noordwijk Niels Joor international alj Honkballers slecht op dreef tegen Mexico Gratis autoruit graveren! Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankQ DINSDAG 19 JULI 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -3561 Zeiler Smolders vast op tweede plaats TORBOLEDe Leiderdorpse zeiler Bob Smolders heeft met zijn maat Wouter Duetz de tweede plaats in de Grand Prix-wedstrijd in de Laser 5000-klasse vastgehouden. In het Italiaanse Torbole (aan het Gardameer) voegden zij gisteren aan hun eerste serie van 3-2-2 een vierde en een derde plaats toe. Smolders en Duetz moeten in het algemeen klassement alleen voorrang verlenen aan het sterke Britse duo Budgen/Lovering. Vandaag worden de laatste races van de Grand Prix-wedstrijd afgewerkt. Mens en Buis winnen A-toernooien leiden De jeugdige tennissters lolanda Mens en Carlijn Buis hebben in het zelfde weekeinde allebei een A-toemooi op hun naam geschreven. Voor Mens betekende de zege in het met één ster getooide A-toernooi van Festina haar eerste grote overwin ning. De 16-jarige Voorhoutse versloeg in Amsterdam in de fina le Wendy Schouten met 6-0 6-3. De 17-jarige Buis (Unicum) won een toernooi uit dezelfde categorie in Pijnacker. Marco van Trigt strandt pas in finale Nederlands satellietcircuit niet gered. De Hillegommer. die voor de eerste maal in een internationaal circuit aantrad, ging met Gerth in de tiebreak van de derde set ten onder tegen de Ameri kaans/Oostenrijkse combinatie Janacik/ Planberger (2-6 6-2 6-7 (4)De Noordwijkerhoutse Heieen van den Berg won samen met Carin Bakkum hel dubbelspel in het Boekweit Olie vier- sterren A-toernooi in Hoorn. LOS ANGELES GPD/AFP/ Voetbal is niet langer een zaak van de oude wereld. Het WK van de Verenigde Staten, met een fenomenaal ge middelde van 70.700 toeschouwers per wedstrijd, heeft dat nog eens bewezen. Nieuwe markten lonken inmid dels. Het WK van 2002 gaat naar Azië (Zuid-Korea of Ja pan), vier jaar later is Zuid-Afrika mogelijk gastheer. Trots kondigde de FIFA gisteren de Zuidafrikaanse kan didatuur aan. alles om ploegen tot offensief voetbal te bewegen, maar kan niet verhinderen dat een elftal als Italië de WK-fïnale verpest met een botte weigering te voetballen. Blatter:Ik weet het, je doet er niets tegen. In de eer ste ronde werd er zeer aanval lend gespeeld, toen gaven we ook drie punten voor een over winning. Bij een knock-out sys teem gaat dat niet." NOORDWIJK ROB ONDERWATER Leonard van Utrecht speelt ko mend seizoen in het shirt van Noordwijk. Of NEC moet alsnog met een redelijk contract over de brug komen. In dat geval verkast de 25-jarige ex-voetbal ler van Excelsior naar Nijmegen. Van Utrecht heeft de hoop daarop evenwel opgegeven. NEC heeft geen geld om hem aan te trekken. Als Bennie Dek ker alsnog aan een betaalde club komt, dan kan de transfer som worden aangewend om Van Utrecht aan te trekken. De middenvelder moet 250.00 kos ten. Van Utrecht gaat er echter van uit dat hij met Noordwijk volgende week zaterdag tegen Ajax speelt. ,.Een stapje terug", bekent hij. „maar het contract van Excelsior kon ik niet accep teren. Ik voel me door die club in mijn hemd gezet." Van Utrecht geeft toe dat hij een wat minder seizoen achter de rug heeft. Na zijn eerste Ex- celsior-jaar wekte hij nog de in teresse van Roda JC. „Afgelopen seizoen heb ik meer in dienst van de ploeg gespeeld. Heb ga ten dichtgelopen voor Mario Been. Dan val je minder op, maar dat wil niet zeggen dat je van minder betekenis bent. Ik heb op de verkeerde positie ge speeld. Ik kwam aanvallend minder tot mijn recht." Bij Noordwijk gaat Van Utrecht alles rechtzetten wat 'verkeerd' is gegaan. „Laat ik eerlijk zijn. Ik blijf stilletjes ho pen op NEC, maar ik denk dat Noordwijk reëler is. Ook in dat avontuur heb ik verschrikkelijk veel zin, daar mag geen misver stand over bestaan." Van Utrecht verwacht veel van Noordwijk. „Een derde plaats, dat moet kunnen met deze ploeg. Er zijn zat goede spelers, een Fred Bloem, Rob Vermin, Frank Aboikoini. En een nieuwe trainer hè, Ruud Bröring, die ken ik nog van mijn jeugdjaren bij Noordwijk." En Sepp Blatter, secretaris-ge neraal van de wereldvoetbal bond, was al zo trots. Het WK in de Verenigde Staten heeft alle verwachtingen overtroffen: meer publiek, meer goals, min der overtredingen, meer enter tainment. „Men zei altijd dat je met sportief spel niet kon win nen. Nu is het tegendeel bewe zen. Brazilië is winnaar gewor den van de Fair Play prijs, te vens winnaar van de Entertain ment Award, tevens winnaar van het toernooi." Nederland werd in het sportiviteitsklasse- ment tweede. Zorgeloos gaat Blatter toch niet naar huis. Hij probeert van Ook een finale kent het knock-out systeem, al hebben de Amerikanen sinds zondag in Italianen een bondgenoot als het gaat om het veroordelen van penalty's bij wijze van 'sud den death'. Blatter: „Ik houd al niet van het woord, 'sudden de ath', dat woord past niet bij voetbal. Ik noem het de 'golden goal'. Dan wordt er dus in de verlenging gevoetbald tot er een goal valt. Wie scoort, wint. Ik weet het, de UEFA heeft al be sloten de 'sudden death' in te voeren bij de Ek-eindronde van 1996. Waarschijnlijk zullen wij deze vorm over vier jaar op het WK in Frankrijk introduceren. We studeren erop wat we moe ten gaan doen. Maar dan nog: als er niet wordt gescoord, zal er toch iets moeten gebeuren. Strafschoppen dus. Want er moet een beslissing vallen, an ders is het geen finale meer. Je kunt nog wel weer tien minuten langer spelen of een half uur, maarniet eeuwig." Alan Rothenberg, voorzitter van het WK-comite, tevens voorzitter an de Amerikaanse voetbalbond, keek nogal beden kelijk toen Blatter het gebruik van penalty's in een finale ver dedigde. Rothenberg is niet voor niets een Amerikaan, hij zou het wel weten: liever nog zes keer twee verlengingen van een kwartier dan strafschoppen. Het volk wil immers sensatie. /i Enig recht van spreken heeft Rothenberg wel. Hij heeft een WK georganiseerd dat qua cij fers zijn weerga niet kent. De fi nale zondag blijkt een recette te hebben opgebracht van liefst 80 miljoen gulden, een absoluut wereldrecord. De hele eerste di visie in Nederland zou er twee volle seizoenen mee vooruit kunnen. Of de advocaat er ook i na het veroveren van de wereldtitel v voor kan zorgen dat er volgend jaar een profcompetitie loopt in Amerika, is de vraag. Hij heeft al een paar stadions, sinds vorige week heeft hij ook alvast wat shirtjes en ballen, maar dat is het wel zo ongeveer. Zeven feestvierende Brazi liaanse voetbalsupporters zijn in de nacht van zondag op maandag in Rio de Janeiro om AMSTERDAM EDWIN STRUIS Als je je ogen sluit, waan je je aan de rand van Lake Nona, het meer waaromheen het statige onderkomen van Oranje in Florida was gesitueerd. De serene stilte, de warmte, het gekabbel van het water - er zijn zeker overeenkomsten. Open je ogten en je staat aan de rand van de kanovijver in het Am sterdamse Bos. Geen golfkarretje of kroko dil te bekennen. Wel voetballers. Traditiege trouw begint de voorbereiding van Ajax in dit rustige stukje Amsterdam. Twaalf Ajax-spelers en vier begeleiders verstoren er de rust. Twee oude vrouwtjes en een hond vinden het allemaal maar vreemd, die aandacht voor die voetballers. „Wat een toestand", wijzen ze op de drie cameraploegen die elk woordje en elke zucht van de Ajacieden registreren. De acht internationals van Ajax (zeven Nederlandse en een Nigeriaanse) zijn er nog niet bij. Ze mogen nog even bijkomen van hun 'post- WK depressie'. Finidi George, vergezeld door landgenoot Nwankwo Kanu, wordt maandag weer in De Meer verwacht, de Nederlanders hebben respijt tot 1 augustus. UEFA-international Clarence Seedorf be reidt zich voor op het EK in Spanje, dat ko mende zaterdag van start gaat. Wie zijn er dan wel? Ignacio Tuhuteru is er, maar niet voor lang. De linkerspits staat op het punt verhuurd te worden aan RBC. Jari Litmanen is er ook. Ajax' topscorer heeft vakantie ge vierd in zijn vaderland. Waar hij inmiddels is uitgegroeid tot een ster. Het aantal hand tekeningjagers dat op zijn krabbeltje uit is, heeft zich in Finland binnen een jaar ver honderdvoudigd. Vooral in zijn geboorte plaats Lahti kan hij amper rustig over straat lopen. Mede-Scandinaviër Dan Petersen laat de eerste training aan zich voorbijgaan. De Deen weigert vooralsnog te tekenen en schermt met belangstelling uit Monaco. De Avenhorner moet wel op zoek naar een tweede keeper, nu Stanley Menzo getrans fereerd is naar PSV. „Heel fijn voor hem, minder leuk voor ons. Een dag voor de voorbereiding begint, krijg je dat te horen, terwijl PSV al drie maanden ermee bezig is. Ja, dat is kritiek richting PSV." het leven gekomen. 38 raakti(! gewond. Drie slachtoffers wjo den doodgedrukt tijdens IjB uitzinnige sambafeest, waaraf honderdduizenden mensj'1 deelnamen, nadat Brazilië vól de vierde keer wereldkampiojj, voetbal was geworden. De ojc rige doden waren het gevcc van verkeersongelukken, wai2 bij alcohol in het spel was. 2 l( Niels Joor is kortstondig waterpolo-international geweest. Q( 21-jarige Leidenaar, speler van De Zijl/LGB, leverde afgelope^J weekeinde zijn bedankbriefje in bij bondscoach Ivo Trumbiq! Joor zag het niet meer zitten. De toekomstig student economie had geen trek om het vijfdi^ wiel aan de wagen te zijn. In het weekeinde werkte Joor in Za/ greb met Oranje een vierlandentoernooi af (Nederland weri( trouwens eerste) en daarin kreeg hij weinig speeltijd. Toen za;< hij de bui al hangen. „Ik kon kiezen: of ruim drie weken elke da( op en neer naar Zeist voor de training als voorbereiding op he< EK met de wetenschap dat ik niet op een basisplaats kon reke| nen. Of op vakantie gaan en weer fris beginnen bij De Zijl." r Joor koos voor het laatste. Een gooide daarmee zijn internatitj* nale glazen in, want het is nog maar de vraag of Ivo Trumbj( Joor ooit nog selecteert. „Ik geef de moed niet op. Als ik goeie speel bij De Zijl kom ik er vanzelfbij Oranje." 'l SCOREBORD HAARLEM ANP Nederland is op de vierde dag van de Haarlemse honkbalweek onderuit gegaan tegen Mexico: 4-6. De Middenamerikanen, met een team van spelers tot 25 jaar naar Haarlem gekomen, werden gisteravond na het ver liezen van hun voorgaande twee wedstrijden, beschouwd als de zwakste van de vijf deel nemers. „Wij hadden moeten winnen van die ploeg", stelde manager Jan Dick Leurs na afloop som ber vast. „Wij hebben vier pun ten weggegeven op fouten. Als je in het begin met tweemaal drie honken bezet geen punten maakt, dan kun je jezelf alleen maar verwijten maken." Voor Leurs kwam de nederlaag in het duel dat de toeschouwers in de CIRCUIT IN CIJFERS Roomburg A-toernooi, kwalificaties eerste ronde: Mannen: A. van Scheppingen - J.Swagers 4-6. 6-3. 6-2. T Bulters - T. van Veldhoven v/o. J. van Lottum - J Snijders 6-3. 6-4. B. Goderius - T Thomas 6-4, 6-1. L Kaptein - R. Scholtes 3-6. 6-4. 6-3 Vrouwen C. Reimermg - M. Bethlehem 6- 1. 6-2, C Kramer - I. Kruit 6-1. 6-3, T. Rodenberg - I Gonesh 6-2. 6-4. J. !_3ngela - C. Leenen 6-2. 6-2 HEB1 Altelaar - Robben 6-3. 6-3, Van Sterkenburg - Van Gaaien 3-6. 7-6. 6-0. DEB1 Buis - Jongmans 6-0. 6-0 HDB1 Janzen/Ri|nsburger - J.P. Hartwijk/T M. van de Voort 6-4, 6-2. HEC1T.M van de Voort - J. Ui jee w.o., A. van Duin - N. Bronsgeest 7-5. 6-4, D van de Doe - J de Mooy 5-7, 7-6, 7-6, F. Lindeman - J. Regoor6-1, 6- 0, R. Canter Visscher - J Rothbarth 6-2, 3- 6. 7-5. HEC2: J Muller - S. de Jong 7-5, 7-6, J J van Houwelingen - D. Aarden v/o, P. Perton - J. Smidt 6-4, 6-3, R. Poots - J. Rodenburg wo, F. Dijkstra - J van Beelen 6-4, 6-3, G. van Geen - C. Kortekaas 2-6, 6-1, 6-2, W. van Schie - G Morssink 6-0, 6-2, M. de Jong - 0. Smittenaar 2-6, 6-1, 6-3, M, van Leeuwen - J. Bentveld 6-2, 6- 0, B Jonkman - E. Hedeman 7-6, 6-4. DEC1: M. Zeilmaker - S. Draulans v/o, M. van de Zande - A. Bonnet wo. DDC2: C. van de Geest/D. van de Geest - FrederiksA/an de Wal 7-6, 6-1 HDC2 R. Poots/M Reiche - G Morssink/B Morssink 6-3, 6-4, D. Poots/M. de Jong - W. Moerer/H. Zandber gen 6-1. 6-0. J Muller/M. van Velzen - P. van Duyn/M. Polak 6-2, 6-2, G. van Geen/S. Goldstaub - J Bruin/P. van Muyen 6-1.6-2 SW. Voorhout HEC M van Leeuwen - B. van de Goes 6- 2. 6-1, J.W. Vreeswijk - M. Vlieland 6-4. 6- 2 HDC Koekelkoren/Rintsema - Barn- hoorn/Remerie 6-2. 6-1 Plaatsingslijsten SW. Voorhout HEB1 1 J.W Lugthart. 2. M. Schermer, 3 M. Vink HEC1: 1 M. van Leeuwen. 2 J W Vreeswijk 3 G. Koekelkoren, 4. K Barnhoorn DEC1 i Bavelaar, 2. S. Sjaar- dema HDC: 1 Koekelkoren/Rintsema. 2. Kleian/W. Roose. GDC 1 Koekelkoren- /Sjaardema. 2. C. van de Geest/J. Geest HED1.C. Vrie Lisserbroek DDC130+: 1 Ten Hage/L v d. Meer, 2. P van Balen/C. van Houten. 3. J. Wempe/A. Oudshoorn. 4 N van Eeden/M H.'ge- doorn HDC130+ 1. R. Warmerdam-P. Bakker, 2 J Pauweis/DJ. Colijn GDC30+ 1 A van Mans/L.P van Mans, 2. R. Aker- boom/T Koedam, 3. K van de Zon/G. Geerhngs. 4. j van de Meer/S. van Veen. DDD130+: 1. M Verheyen/A van de Griend*. 2 G Renkens/T van de Berg. 3. L Leenen/I. Beuken. 4 W Teeuwen/Y. Da- men HDD130+ 1 A. Tibboel/F. Timmer, 2. J. Ris/N Vreeswijk, 3. J. Aaling/F. van Zeist. 4. T. van Maris/8. van Mans. drie uur en 17 minuten dat het duurde nauwelijks kon boeien, hard aan. „MexiccJ is geen bij zondere ploeg. Maar wij speel den een slechte wedstrijd tegen een team dat wij hadden moe ten verslaan." De Mexicanen, die in hun twee voorgaande wedstrijden geen punt konden binnenbren gen. scoorden al in hun eerste slagbeurt op het werpen van Harry Koster. Het weinig agres sieve Nederland kon pas in de derde inning wat terugdoen maar de Mexicanen kwamen in de gelijkmakende slagbeurt weer op voorsprong: 3-1. Eric de Bruin bracht zijn ploeg met een tweehonkslag weliswaar op gelijke hoogte, maar daarna raakte Nederland het spoor bij ster. PRIJSVRAGEN LOTTO 28 Eerste prijs: 3 winnaars bruto 333.333,30, tweede prijs zes winnaar: 11.871.10, derde pri|S: 144 winnaars 741,90, vierde prijs.- 5.052 winnaars 21,10, vijfde prijs: 67.517 winnaars 5,00 Cijferspel: 6 cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers: geen winnaar, vier cijfers. 30, 3 cij fers: 215, 2 cijfers.- 2.357 Vaste prijzen. LUCKY TEN Maandag 18 juli 11-12-15-16-17-19-21-23-28-29-35- 36-37-48-51-57-59-62-68-72 (onder voorbehoud) VOETBAL Stand: 1Argentinië 4-6 (6-3), 2. Australië en Zuid-Korea 4-5 (9-4), 4. Spanje 4-5 (8- 6), 5. Rusland 4-2 (3-9), 6. Ierland 4-1 (1- 10). Groep B: Verenigde Staten - Canada 0-1 (0-1). 9. Kopeck 0-1. Stand: 1 Duitsland 3-5 (6-1), 2 Verenig de Staten 4-5 (4-3), 3. Nederland 3-4 (5- 2), 4. China 3-3 (2-1), 5. Canada 4-2 (1- 7), 6. Engeland 3-1 (0-4) HONKBAL Haarlem. Honkbalweek Nederland - Mexico 4-6 Nederland: 0-0-1-2-0-0-0-0-1=4 Mexico- 1-0-2-l-2-0-0-0-x=6 Wetpcijfers Nederland: Koster (4 1/3 inn) 1-3-6-1, Voogd (2/3) 0-1-1-1, Nanne (3 TENNIS Lars Koehorst kan niet voorkomen dat de Mexicaan Jose Cantreras (rechts) het tweede honk steelt, foto anp LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Gertjan Egberink maakte zich gisteren op voor een stevig ten- nispartijtje op het centre-court van Roomburg. De zon brandde net zo hevig als het verlangen naar een plaats in het hoofd toernooi. De blonde Voorscho tenaar kon al na een kwartiertje al zijn rackets en de overwin ning in de tas stoppen. De zweetdruppels die hij liet, wa ren net zo groot in aantal als de games die hij moest spelen (vijf). Tegenstander Bart van Veen kampte met een armbles- sure en gaf op bij een 3-2 ach terstand. Voor Egberink moet Room burg nu al een heel prettig toer nooi zijn. Eerst een wild card van de organisatie voor de kwa lificaties en vervolgens van zijn tegenstander een vrijkaart voor de volgende ronde. Voor de ge lukkige lonkt nu een plaats bij de beste 32 tennissers die vanaf morgen aan het karwei begin nen. Hoewel lonken, Egberink krijgt in de tweede ronde John van Lottum op de koffie. Het Geel autodieven geen kans en laai uw kenteken in al uw autoruiten graveren Tijdelijk gratis bij: De GlasGarage Een ster in autoruiten! broertje van de Frans-Neder landse prof Noëlle van Lottum, die op Roland Garros dit jaar in de tweede ronde werd uitge schakeld door de latere kam pioen Arantxa Sanchez, wordt geacht het hoofdtoernooi te ha len. Over de rug van Egberink dus. Van Lottum is 36ste op de na tionale ranglijst (Egberink 270) en hoort eigenlijk niet thuis in de voorronden. Maar hij schreef niet in voor Roomburg en was afhankelijk van een wild card voor de kwalificaties. Net als Lennart Kaptein, die nog drie treetjes hoger staat op de rang lijst en eigenlijk ook recht streeks in het hoofdtoernooi had moeten zitten. Roomburg heeft de twee resterende 'vrijkaarten' gegeven aan Huib Troost en Martijn Belgraver. Terwijl Egberink in elk geval nog mag hopen, zijn de illusies van Perry Paauw reeds aan dig gelen geslagen. De Unicummer verloor van Simon de Lange die op de ranglijst ook wat hoger staat, 76 tegen Paauw 241. Het werd een eenzijdige 6-2,6-2. Een andere local hero mag nog wel uitkijken naar een plaats in het hoofdschema van het A-stoemooi met vier ster ren. Jos Koemans pakte in drie sets de zege tegen Bob Altelaar. De Voorschotenaar. die terug is te vinden op de 134ste stek van de ranking, was met 6-2, 5-7, 6- 2 te sterk. Hillegommer Tom Bulters kreeg een walk over van tegen stander Tom van Veldhoven. Pas heel laat bleek dat Van Veldhoven door een communi catiestoring geen gebruik zou maken van zijn wild card. Dat was vervelend voor de spelers die buiten de boot vielen bij de kwalificaties, zoals Leidenaar Martijn van den Berg, die was uitgeloot. Wedstrijdleider Nelle- ke Weyermans vond het jam mer voor de ambitieuze Van den Berg maar kon er met de beste wil van de wereld geen mouw aan passen. Ook bonds- gedelegeerde Rob Liefbroer vond geen uitweg en wilde niet sjoemelen met de reglementen. „Dan zou ik een precedent scheppen. Een wild card kan niet twee keer worden vergeven. Bij de loting was nog niet be kend dat Van Veldhoven zou ontbreken. Bulters wachtte op hem en kreeg terecht een walk over toen de tegenstander niet kwam. Op dat moment is het reglementair onmogelijk om daar nog iemand voor in de plaats te zetten." Bij de vrouwen gingen de re gionale troeven er al snel uit. Marieke Bethlehem en Ingrid Kruit kregen een wild card voor de 'qualies', maar haakten vroegtijdig af. Bethlehem had eerst een bye en werd in de tweede ronde afgeserveerd door Claudia Reimering. Geen schande voor de Alphense ove rigens, want Reimering is een talent, speelt eredivisie, en staat 52 op de ranglijst. De cijfers wa ren overduidelijk: 6-1,6-2. Ciska Kramer knikkerde Ingrid Kruit uit de voorrondes, ze pakte één game meer dan Bethlehem: 6-1, 6-3. Het B-toemooi kwam giste ren mondjesmaat op gang. Matthijs van.Sterkenberg speel de op het centre-court een ste vige driesetter tegen Marcel van Gaaien en won in de derde set met 6-0. Van Gaaien ging na de gewonnen eerste set en de ver loren tiebreak in de tweede door een diep dal en maakte de fouten in de laatste ronde. Bij de vrouwen warmde Carlijn Buis, die een wild card kreeg voor het hoofdtoernooi, zich op. Pascal Jongmans fungeerde als schietschijf: 6-0,6-0. OEFENWEDSTRIJDEN Regioteam Borger - PSV 1-10 (0-5) Doel punten: Nilis 5, Fuchs 3, Meijer, Van de Leegte Tijnje (derde klasse) - Heerenveen 2-5 (1- 3) Doelpunten: De Visser 2. Regtop, Bijl, ATLETIEK Nice GRAND PRIX 100 m: 1. Mitchell (VSt) 10.19. 2. Bailey (Can) 10.25, 3 Drummond (VSt) 10,27 400 m h: 1 Adkins (VSt) 47,84. 2 Matete (Zam) 48,09, 3. Diagana (Fra) 48,32, 800 m: 1 Kipketer (Ken) 1.45,52, 2. Kiprotich (Ken) 1.46,37. 3. Tengelei (Ken) 1 46.60; 1500 m: 1. Niyongabo (Bur) 3.30,95, 2. Seddiki (Mar) 3.32,71, 3. El Guerrouj (Mar) 3.33,61. 3000 m steeple: 1 Kosgei (Ken) 8.11.83. 2. Croghan (VSt) 8.13.27. 3. Barngetuny (Ken) 8.14,37. 110 m h: 1. McKoy (Oos) 13,28, 2. Valle (Cub) 13,39, 3. Dees (VSt) 13,40, Hoog: 1 Sotomayor (Cub) 2.40 m. 2 Kemp (Bah) 2,34, 3. Hoen (Noo). Beyer (Dui) en Cicquel (Fra) 2,31; Pols: 1. Boebka (Oek) 5,90 m, 2. Brits (ZAf) 5,85, 3. Starkey (VSt) 5,80, Speer: 1 Boden (Zv/e) 83,54 m, 2. Wennlund (Zv/e) 81,88 m, 3 Hecht (Dui) 81,02 m; Kogelslingeren: 1. Abdoealjev (Taz) 80,26 m, 2. Astapkovitsch (WRu) 80,10, 3. Nikoelin (Rus) 78,90 100 m: 1 Guidry (VSt) 11,17,2. Cuthbert (Jam) 11.23, 3 Hyche (VSt) 11.28: 400 m: 1. Kaiser-Brown (VSt) 50,92, 2. Malone (VSt) 50,93, 3. Miles (VSt) 50,95, 100 m h: 1. Donkova (Bul) 12,70, 2 Reshetniko- va (Rus) 12,75, 3. Lopez (Cub) 12,87; 400 m h: 1. Batten (VSt) 53,72, 2. Gun- nell (GBr) 53,91, 3. Knoroz (Rus) 54,11; 1500 m: 1. O'Sullivan (Ier) 3.59,10 (bwp), 2. Podkopajeva (Rus) 3.59,78, 3. Rogachova (Rus) 4.02,73; 3000 m: 1Ro- manova (Rus) 8.43,70, 2. Peters (VSt) 8.44,85, 3. Graham (Jam) 8 45,87; Dis cus: 1 Wyludda (Dui) 65,28 m, 2. Zverio- va (WRu) 64,86, 3. Echevarria (Cub) 64,72; Driesprong: 1. Kravets(Oek) 14,58 m, 2, Hudson (VSt) 13,95 m, 3. Montalvo (Cub) 13,94 m DAMMEN PAARDESPORT Alkmaar DRAVERIJEN Eerste koers. 2040 m 1 Hunter Westein- de (Langeweg) 2.49,7 - 1.23.2. 2. Ideal Fortuna, 3. Hotax Boy Toto: v/mnend 2.50 plaats 1.90 2,70 koppel 12.10trio81.20 Tweede koers. 2380 m 1 Haronja (De Vlieger) 3 19.6 - 1 23.9. 2 Greatest Men del, 3 llorin Niet gestart- Hurrycane Up. Toto: winnend 2.20 plaats 1.70 3,90 kop pel 21.90 trio 172,20. Derde koers. 2040 m: 1 Hermelijn S (Woudstra) 2 48.3 - 1.22,5, 2 Victory at Z, 3 Headline Dutch Toto. winnend 11,90 plaats 8,30 5,50 koppel 59,20 trio I.552.80. Vierde koers. 2360 m 1. Carlqvist Haule (Van der Meer) 3.18,9 - 1 23,6. 2. De For- tunees, 3 Grandiosita. Niet gestart. Gra cious Fortuna. Toto: winnend 19.80 plaats 7.60 3,20 2,40 koppel 211,80 trio 4 995.00 Vijfde koers, 2380 m 1 Goofy D (Kooy- man) 3 17.8 - 1.23.1, 2 Fira Hollandia, 3. Glenn. Toto winnend 9,30 plaats 3.60 7.10 koppel 58,00 trio 2 287.60. Zesde koers, 2040 m. 1 Glory Dear (Schokker) 2 42,6 - 1.19,7, 2 Historic Fortuna, 3. En Tete Toto, winnend 9,80 plaats 5,20 9,50 koppel 56,40 trio 2.728,00 Zevende koers, 2040 m 1. Go On Oldeson (De Vlieger) 2 47,1 - 1.21,9, 2. Iderza M, 3. First Victory Toto: winnend 11,40 plaats 4,20 3,80 koppel 25,40 trio 208,50 dubbelwmnend 208,60. Achtste koers, 2040 m: 1. Gold Coast Flyer (Comellc) 2.42,9 - 1 19,9, 2. Go You As ter, 3. Evolution. Niet gestart: Grenadier Toto: winnend 14,50 plaats 5,30 2,40 koppel 19, lOtrio 571,80. Negende koers, 2700 m: 1. Glenda D (Aal- bers) 3.27,3 - 1.20,5, 2. Game Speed. 3. Gogo Dragon Toto: winnend 6,60 plaats II,40 3,20 koppel 34,20 trio 756,00. Tiende koers, 2040 m: 1. U 0 Me Abba (Tesselaar) 2 41,2 - 1 19,0, 2. Diamond Space, 3. Eros fan Sondel. Toto-, winnend 2,00 plaats 1,60 2,60 koppel 5,40 trio 41,70. Elfde koers, 1700 m: 1. Royal Doughboy (Van der Blonk) 2.12,5 - 1.17,9, 2 Flash Yankee, 3. Jenny Bowler. Toto; winnend 6,00 plaats 2,40 3,40 koppel 12,20 trio 124.80. Omzet totalisator: 169,658 gulden. SCHEVENINGEN Eerste ronde: Cunha Silva (Por) - Winti; 6-4 6-4, Kucera (Slw) - Miniussi (Arg)|i 6-4, Arnold (Arg) - Gisbert (Spa) 6-4 6; Dupuis (Fra) - Orsanic (Arg) 6-2 6-4, S: ves (Fra) - Alvarez (Spa) 6-3 6-3, Cli: (Spa) - Sanchez (Spa) 6-1 3-6 6-3. D; bel: eerste ronde: Alvarez/lmaz (Spa. Hommel/Van Scheppingen 6-3 6-2, fl| ques/Cunha Silva (Por) - Siemerink/Koe|| mans 7-6 7-5 WASHINGTON Eerste ronde: Adams (VSt) - Hlasek (2' 6-3 6-3, Mansdorf (Isr) - Nainkin (ZAf)| 6-3 6-4, Enqvist (Zwe) - Daufresnc (Beli, 1 6-4, Zoecke (Dui) - Roux (Fra) 6-1 T Stark (VSt) - Bryan (VSt) 6-0 7-6, McEfl! (VSt) - Fernandez (Mex) 6-3 6-2, Tetjl (Aus) - Koenig (ZAf) 6-1 7-5, Stoltentji (Aus) - Kilderry (Aus) 6-2 7-6,Wheij; (VSt) - Masur (Aus) 6-3 7-6, Grabb (VS Weiss (VSt) 7-5 6-3 I' Frankfurt VROUWEN, FEDERATION CUP Nederland - Wit-Rusland: enkel: Oremal Ignatieva 3-6 6-4 6-4, Schultz - Zverevj 6 5-7. Dubbel Boogert/Oremans - Zv» va/lgnatieva 2-6 2-3 afgebr. Stand. 1-1. Duitsland - Colombia: enkel: Hack - Hm pie 6-2 6-0, Huber - Giraldo 6-0 3-6 6 Dubbel. Smger/Rittner - Zuluaga/Gutiet 6-0 6-2. Stand 3-0. Duitsland naar acht finales Japan - China: enkel: Sawamatsu - Che 6-3 6-2, Date - Li Fang 5-7 3-6 Dub Miyagi/Date - Chen Li/Li Fang 6-1 I Stand. 2-1 Japan naar achtste finales Zuid-Afrika - Paraguay: enkel: Reinat Benitez 6-3 6-2, Kruger - Schaerer 6-2 6-3. Dubbel: De Swardt/Reinach - Scl rer/Benitez 6-1 6-0 Stand: 3-0. Zuid-/ ka naar achtste finales Slowakije - Finland: enkel: Zrubakov| Thoren 6-4 6-3, Habsudova - Dahlmans 2 6-3. Stand: 2-0. Slowakqe naar achl Frankrijk - Zuid-Korea: enkel: Halard - d 6-4 6-4, Pierce - Park 6-3 6-1. Dubj Tauziat/Fusai - Park/Choi 6-4 6-4 Stl 3-0. Frankrijk naar achtste finales j Argentinië - Cuba: enkel: Trabini - MonN nos 6-4 6-2, Labat - Rodriguez 6-1 a Dubbel Fulco/Labat - Montesinos/Valei 1 6-4. Stand 3-0. Argentinië naar achj finales. België - Zweden: enkel- Monami - Strd lund 4-6 2-6, Appelmans - Carlsson 5-| 4 6-2. Stand: 1-1, Rheden NKVROUWEN Vijfde ronde: Van Lith - Meijler 1-1, Graas - Wanders 0-2, De Boer - Van Tiel 1 -1Nico- lai - De Vos 1-1, Poepjes - Verhoef 1-1. Stand: 1. Van Lith 8, 2. Graas en Wanders 7, 4. De Boer, Meijler en Nicolai 5, 7. Poepjes en De Vos 4, 9. Verhoef 3, 10 Van Tiel 2 SCHAKEN WIELRENNEN Dentergem PROFKOERS: 1. Verstrepen (Bel) 150 in 3.36.00, 3 Van den Akker, 16. H mans 2.22, 29. Van Aert 2.22 RONDE VAN SACHSEN Ploegentijdrit: 1. Duitsland 1000 m 1 13,56, 2 Nederland (Gilsing/De Lo 1.13,62, 5 Rotterdam (Van Hoorn/Ni dermeer) 1.14,11; Puntenrit: 1. We (Dui) 30, 14. Voshol 4, 21. Farenhou 23. Nederlof 2, 29. Stam 1; Afvalrace Bernutz (Dui), 7. Den Braber SPORT OP TV HOCKEY Dublin WKVROUWEN Groep A: Argentinië - Zuid-Korea 1-0 (0-0) 58. Mackenzie 1-0 (sc); Spanje - Rusland 3-1 (2-0). 4. Lopez 1-0, 7 Gabellanes 2- 0. 67 Sedova 2-1, 69 Gabellanes 3-1 (sc): Australië - Ierland 4-0(1-0) 26. Car bon 1-0, 40. Starre 2-0 (sc), 49 Andrews 3-0 (sc), 66 Annan 4-0. Dortmund INTERNATIONAAL TOERNOOI, CATEGO RIE 16 Vierde ronde: Piket - Adams (GBr) 1/2 - 1/2, Drejev (Rus) - Leko (Hon) 1-0, Tim man - Joesoepov (Dui) 1-0, Kortsjnoi (Zwi) - Episjin (Rus) 1/2 - 1/2, Karpov (Rus) - Lutz (Dui) 1-0 Stand: 1. Piket 3. 2. Tim man, Adams, Episjin. Drejev. Karpov 2 1/2, 7 Joesoepov, Kortsinoi 1 1/2, 9. Lutz 1, 10 Leko 1/2 Rheden NKVROUWEN Vijfde ronde: Slingerland - De Vries 1/2- 1/2, Jap Tjoen San - Wuts 1/2-1/2, Bos - Benschop 0-1, Perluka - Limbach 1-0, De Kleuver - Sziva 0-1Stand: 1Benschop en Sziva 3 1/2, 3. Slingerland en De Vries 3, 5 Jap T|oen San, De Kleuver en Wuts 2 1/2,8. Bos, Limbach en Perluka 1 1/2 DINSDAG 16.25-19. Stuttgar 18.45-19. 19.30-20 19.30-20 20 00-22 tepunten 20 30-20. 21 30-22 22.00-22 22.15-22 22.30-22 23.00-01 .30 EURO: Tennis: ATP-Cup van: 10 RTL Sport. 00 EURO: Eurosportnieuws 00 BRT 2 Sport 00 EURO- WK voetbal finale, hi 40 RAI UNO Sport. 00 BRT 2 Sport. 30 RTL 5 Sportnieuws. 30 Ned 3 Sportjournaal 55 BRT 1 Sport 00 EURO Snooker; European Li 01 00-01 30 EURO. Eurosportnieuws. WOENSDAG 05 45-06.00 Did 1 Morgenmagazin sport, 09 00-10 00 EURO. Olympisch magazine,

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16