Cabello zorgt weer voor positief nieuws Marco Vermeij: een amateur tussen de profs Tour de France Rominger: problemen met knie De Tour: A great show <j DONDERDAG 7 JULI 1994 Vierde etappe, Dover-Brighton: 1 Cabello (Spa) 204 km in 5.12.53 (40,709 km/u), 2. Magni- en (Fra) 0.20, 3. Vanzella (Ita), 4. Boardman (GBr), 5. Zaina (Ita), 6. Martinello (Ita) 0.38, 7. Abdoesja- parov (Oez), 8. Aldag (Dui), 9. Colage (Ita), 10. Andreu (VSt), 11 Museeuw (Bel), 12. Skibby (Den), 13. Anderson (Aus), 14. Olano (Spa), 15. Dekker (Ned), 16. Tsj- mil (Mol), 17. Audehm (Dui), 18. Roberto Petito (Ita), 19. Perini (Ita), 20. Chiappucci (Ita), 21 Fontanelli (Ita), 22. Pensee (Fra), 23. Heppner (Dui), 24. Roosen (Bel), 25. Van de Laer(Bel), 36 Theunisse (Ned), 47. Voskamp (Ned), 94 Rooks (Ned), 119. Breukink (Ned), 125. Jonker (Ned), 134. De Vries (Ned) 1.40, 143. Van Bon (Ned), 148. Talen (Ned) 5.06, Harmeling (Ned), 157. Van Poppel (Ned), 158. Nij- boer (Ned), 165. Mulders (Ned). 176. Vermey (Ned), 178. Maas- sen (Ned), 185. en laatste Magalhaes (Bra) 12.00. Algemeen klassement: 1Vanzella 17.34.06, 2. Museeuw 0.04, 3. Indurain 0.14,4. Sören- sen 0.23, 5. Armstrong0.26, 6. Bauer 0.317. De las Cuevas 0.32, 8 Marie 0.37. 9 Yates 0.38,10 Rominger 0.42,11Andreu 0.43, 12 Davy, 13. Bernard 0.44,14. Mauri 0.45,15. Vona 0.5116. Alonso0.53,17 Boardman, 18. Anderson 0.54,19 Desbiens 0.57, 20 Olano 1.00. 21 Bortola- mi 1.0122. Rué 1 04. 23. Simon 1 07,24 Unarte 1.08, 25 Elli 1.10,48 Breukink 2.19, 55. Dek ker 2.38, 77 Voskamp 3 43, 78. Rooks (Ned) 3.45,90 Jonker 4.06,91Theunisse 4.07,108. De Vries 5.17,145 Maassen 6 49, 158. Van Poppel 9.40,164. Mul ders 10.01,169. Harmeling 10.19,170. Nijboer 10.29,181. Vermey 13.56,183 Talen 14 19, 185. en laatste Magalhaes 18.56. Puntenklassement: 1Abdoesja- parov 94 punten, 2. Magnien, Martinello 78, 4. Museeuw 66, 5. Ludwig 60. Bergklassement: 1Peter de Cler- cq 36, 2 Cabello 30, 3. Magnien 18,4. Chiappucci 14, 5. Vanzella 13. Dagploegenklassement: 1. Kelme 15.39.55, 2. GB-MG 0.20, 3. Cas- torama, 4. Gewiss 0.33, 5. Tele kom 0.37,11. TVM 0 38,17. WordPerfect, 19. Histor. Algemeen ploegenklassement: 1. GB-MG 52.42.59, 2. Motorola 0.45, 3. Castorama0.53,4. Ba- nesto 1.02, 5. Mapei 2.04,11 WordPerfect 6.15,15. TVM 10 09,18 Histor 11.35 Jongerenklassement: 1Arm strong 17.34.32, 2. Desbiens 0.313. Olano 0.34,11Dekker 2.12,16. Jonker 3 40 LILLE «JEROEN MANTEL WIELERMEDEWERKER Kamer 117 van het Novotel Lille Lomme. Gebroederlijk liggen ze naast elkaar, zoals ze dat ge wend zijn sinds ze halverwege dit seizoen bij elkaar op de ka mer werden ingedeeld - Marco Vermeij en Miguel Arroyo. Vermeij, gekleed in een kaki korte broek en t-shirt met spon soropschrift in kleermakerszit op zijn bed: ,,Dat bij elkaar sla pen dateert uit de Dauphiné Li- beré. Toen er een keer lang zaam werd gereden, zijn we sa men ontsnapt. Al fietsend heb ben we wat gebabbeld en dat klikte wel. Ik kan het goed met Miguel vinden." De Mexicaanse klimspecialist kijkt verrast op als hij zijn naam hoort vallen. Terwijl hij zijn spe ciale tijdrithelm op maat maakt, mompelt hij enkele onverstaan bare Spaanse woorden, waar mee hij te kennen probeert te geven dat ook hij niet ontevre den is met zijn kamergenoot. Vermeij: „Aan zijn naam zal het in ieder geval niet liggen." Dat Marco Vermeij (29), ge boren en getogen Lissenaar en sinds vier jaar woonachtig in Frankrijk, drie weken lang met de beste renners ter wereld in één peloton rond rijdt, mag op merkelijk genoemd worden. Hij was ruim achtentwintig-en- een-half jaar oud toen hij begin dit jaar bij de Franse Chazal- ploeg een contract als beroeps renner tekende. Dat is oud voor een neo-prof. Erg oud zelfs. „Toen ik twintig jaar was, had ik echt profambities, maar ik wist nog niets van het bestaan van een profrenner af. Ik had geen benul van voeding, verzorging en training, dus bleef ik gewoon amateur. Pas toen ik me erbij neer had gelegd om amateur te blijven, kwam de aanbieding van Chazal." Grillig De wielercarrière van Vermeij is grillig en bijna onnavolgbaar. Op negentienjarige leeftijd ver huisde hij naar Diemen om aan de Universiteit van Amsterdam Engels te gaan studeren. Maar Vermeij, toen nog een fervent schaatser, was meer op de Jaap Edenbaan te vinden dan in de collegebanken. Toen hij 22 was, vertrok hij naar Texas. In Aus tin, de woonplaats van wereld kampioen Lance Armstrong, woonde hij een jaar samen met een advocate. Maar toen zijn vi sum niet werd verlengd en een huwelijk de enige oplossing was, haakte Terry af. Vermeij: „In het begin wilde zij wel trou wen, maar later, toen het er op aan kwam, niet meer. Jammer hoor, 't was een leuke tijd. Zij werkte en ik deed het huishou den en fietste. We hadden een ploegje van drie renners en wonnen met elkaar alle wed strijden die er te winnen vielen in Texas. Verdiende ik toch zo'n 150 a 200 dollar per week." Toen het hoofdstuk Texas vanwege zijn niet verlengde vi sum definitief dichtgeslagen was, zocht hij zijn heil in Australië, waar hij twee jaar achter elkaar overwinterde. Sinds 1990 woont Vermeij in Frankrijk, maar voor hoe lang? Marco zou het niet weten. „Ik ben iemand die zich mak kelijk aanpast", zegt Vermeij die nu in een Houdini-achtige hou ding op bed zit-ligt. „Je hebt mensen die niet weg kunnen van de plaats waar ze geboren zijn. Zo zit ik niet in elkaar. Ik hou ervan om de wereld te ont dekken. Noem me maar een globetrotter." In 1990 kwam hij in Frankrijk terecht, waar hij lid werd van een bescheiden amateurploeg- je. Vorig jaar werd hij gevraagd voor de prestigieuze Vetta-MBK amateur-formatie en reed hij de stenen uit het wegdek. Op grond van zijn goede prestaties werd hij door bondscoach Piet Hoekstra geselecteerd voor het WK in Oslo. Droom Vermeij: „Dat was echt een droom voor me. Nog meer dan deelname aan de Tour. Ik reed goed die dag. Steeds van voren, maar in de laatste ronde waren mijn krachten op. In de sprint finishte ik als zevenentwintig- Toch maakte de pezige Ne derlander indruk, want kort daarna werd hij door de aan het amateur-team gelieerde Cha- zal-ploeg gevraagd om prof te worden. Zijn beste prestatie dit jaar was anderhalve week geleden in het Nederlands Kampioen schap, waar hij tussen 'vedet ten' als Rooks, Theunisse en Maassen 'zomaar' naar de der de plaats reed. Zijn selectie voor de Tour de France was een lo gisch gevolg. „Ik kan me altijd goed moti veren voor wedstrijden op een circuit. Je komt er nooit voor verrassingen te staan: je kent de bochten, weet hoe je moet schakelen en hoe de wind staat. Marco Vermeij heeft het om uiteenlopende redenen erg Dat ligt me vrij goed." Terwijl 'slapie' Arroyo per ka mer-telefoon zijn vrouw in Mexico met luide stem laat we ten dat het nog steeds goed met hem gaat, gaat Vermeij onver stoorbaar verder: „Het had ove rigens niet veel gescheeld of ik was helemaal niet naar het NK gegaan en ook niet naar de Tour. Twee dagen voor het kampioenschap was ik nog bij de dokter in Parijs. Ik had last van een spier in m'n dijbeen. 'Een week lang niet op de fiets', zei de dokter. Gelukkig ben ik eigenwijs geweest en ben ik toch van start gegaan. Ik reed goed die dag en had nergens last van. Het gaat nog steeds goed. Of ik Parijs haal? Dat vroeg Mart Smeets me gisteren ook. Maar het is voor mij hele maal geen doel op zich om Pa rijs te halen. Dat is hoogstens het gevolg van een goed gere den Tour. Ik werk liever hard voor Kasputis, Arroyo en Ca- ritoux - onze kopmannen - en stap in de Alpen af, dan dat ik als 'meerijder' in Parijs aankom. Het is intussen laat geworden. Arroyo is het zappen van de te levisie beu geworden en hangt FOTO JEROEN N verveeld op zijn bed. Er hangt een lome hitte in de kamer. De charmante Zwitserse masseuse van de ploeg komt een fles Vit tel brengen en wenst 'haar' jon gens een 'bonne nuit'. Amateur „Weet je zegt Marco Vermeij dan. „Eigenlijk ben ik meer een amateur die bij de profs rijdt. Voor mij blijft fietsen in eerste instantie een hobby. En dat is maar goed ook, want voor an dere hobby's zou ik absoluut geen tijd hebben." Tussenetappes, heten ze. Transitetappes ook wel. Ritten waarin zelden iets gebeurt wat van belang is voor het eindklassement, maar waarin reputaties kunnen worden opgetuigd of herbevestigd. Het is het aardige van een Tour de France: ook in de aanloop naar het veel serieuzer gedeelte van 's werelds belangrijkste wielerevenement zijn er fasen, die de toets van de afwachting, en mis schien zelfs verveling royaal kunnen doorstaan. Zo'n rit als gisteren. Bijzonder toch, omdat-ie de tweede rit ooit was over Brits grondgebied, maar qua koersverloop zo saai als een cricketmatch voor continentale leken. brighton peter ouwerkerk Twee renners (Francisco Cabel lo en 'Emma' Magnien), die el kaar vinden, al in het eerste uur van de koers, en die rustig door peddelen bij het uitblijven van een reactie van het, na de ploe gentijdrit uitrustend peloton. Maar dan plotseling dat laatste uur, waarin toch altijd weer wat gebeurt. Waarin weg- professionals zich plotseling herinneren, dat er best interes sante beloningen aan de streep liggen, en heus niet iri de eerste plaats materieel. Geel De plannen in de reactie van Harmeling, Magelhaes en Mario de Clercq leden schipbreuk. Maar voor Flavio Vanzella ont stond er een mooi moment van gelukzaligheid, het mooiste uit zijn carrière: geel. Voor Fancis- co Cabello was er de huldiging van de dag. En zelfs Chris Boardman denderde nog in op perste verrukking voor het pelo ton uit over de streep. Zó hoort profwielersport ge speeld te worden. De durver be loond, de jager ook een prooi en de onttroonde thuisrijder welis waar van zijn voetstuk, maar nog niet van plan van het toneel te verdwijnen. Boardman is een taaie, spinst zelfs op nog een de tijdrit van komende De inspanning van Francisco Cabello Luque, een 25-jarig Kel- me-knecht uit La Zubla, nabij Granada die vlucht, na 21 km ingezet en 183 km lang voortge zet, die monsterontsnapping was een beloning voor bijna vijf uur lang hard werken. Een lekke band had hem zelfs niet kunnen Sean Yates was gisteren even bijna thuis. Hier voert de Engelsman het peloton aan tijdens de etappe van Dover naar Brighton. FOTO EPA ro_he/ Wielen, ja, de wielen. Hoe be langrijk zijn die? Dat kwam wel heel erg sprekend in beeld toen in 1984 Hennie Kuiper met zijn defecte wiel omhoog stond in Parijs-Roubaix, het weggooide en begon te klappen om de mé- caniciens tot spoed te manen. Gelukkig won hij toen toch nog die mooiste klassieker van alle maal (Jan Janssen won zelf die Koninginneklassieker in 1967, red). Wij hadden 25 a 30 jaar alu minium wielen. Daar lagen tu bes omheen. Die wielen had je in verschillende uitvoeringen, nor maal met 36 spaken en dan met 32 of 28 spaken. Die 28 spaken was voor licht werk, mooie wegen, rechtdoor, niet teveel bochten, je moest na tuurlijk wel een coureur zijn die rustig op de fiets zat. Ik was nogal, a la Kuipertje later, een wringertje. Voor mij waren 28- spaaks wielen aan de magere kant. Ik trok teveel. Of ik daar dan wel mee reed? Natuurlijk. In tijdritten in de Tour de France bijvoorbeeld zet ten de mécaniciens een wiel met 28 spaken. Bij de kruising van de spaken soldeerden we dan viger een draadje, zodat je wiel kreeg. En dat was echt merken, vooral met een heel licht bandje. Dat liep als een zonnetje. Kijk, of je 36 spaken door de luchtweerstand moet trappen of 28 zijn er maar acht Brighton gpd verschil. Maar het is echt te mer- ter meegemaakt. In de Giro van vorig jaar bijvoorbeeld, toen hij in de negende etappe door de Apennijnen op weg was naar een eerste grote dagzege, maar spoorbomen hem in zijn voor nemen stuitten. Gedesillusio neerd had hij de hoofdprijs moeten overlaten aan Giorgio Furlan. Cabello had nog meer actuele treurigheid in zijn dossier laten bijschrijven: positief bij de do pingcontrole in de Trophé de Majorca, begin februari dit jaar. Hij had een rit gewonnen en het eindklassement. Maar bij de controle werd nandrolone ge vonden, een verboden anabool. En: niet één keer, maar tot vijf maal toe. De UCI liet het bij een voorwaardelijke schorsing. En, de laatste mindere erva ring: zijn val in de Ronde van Aragon, waarbij hij een mid- denhandsbeentje brak. Het noopte hem de hele Vuelta met gips om de pols te rijden. Een week voor de Tourstart werden zijn vingers pas weer bevrijd. Op de Brighton Elmgrove reed Cabello Magnien los, de Franse veldrijder van Castora- ma, die na 55 km koers vooraan was komen aansluiten. En die gevreesd moest worden in de sprint, met acht ritzeges in vier weken 'Frankrijk' (Duinkerken, Oise, Armor en Dauphiné) op zijn conto. Hoogspanning Maar de 'transitetappe' droeg tot het laatst toe hoogspanning mee. Vooral dank zij Fabio Van zella, die als enige van de ach tervolgers overeind was geble ven, en met een herstelde Magnien nieuwe jacht op Ca bello begon te maken. Vanzella, een dertiger uit de gele truiploeg van Johan Mu seeuw. Vanzella, door de ploe gentijdrit van dinsdag, hoog in het klassement gestegen. Van zella, een typische pion uit het rijk van ploegleider Giancarlo Ferretti. Wat Ferretti tot voor kort bij Ariostea predikte, is nu ook de wapenspreuk bij GB/MG: zo lang er geen 100 procents kan didaat is voor de eindzege, gaat de beste man van de dag zijn gang- Het werd een adembenemen de apothéose, en spannend se- condenspél. Zou Vanzella een verzwakkende Cabello alsnog achterhalen? Zou Vanzella ge noeg voorsprong op Museeuw c.s. houden om het geel van zijn kopman te kunnen overne men? Hij moest zich tevreden stel len met het laatste. Maar in dat genot moest iedereen in zijn buurt delen. De missen werden bijkans fijngeknepen. Vanzella, dertig jaar, afkomstig uit de buurt van Venetië, bezig aan zijn zesde profjaar, waarvan de laatste drie bij GB/MG. Johan Museeuw kwam hem als eerste na de streep felicite ren. De Belg kwam vier secon den te kort voor prolongatie van zijn eigen geel, maar: „Het blijft toch in de ploeg?" ken. Nu heb je wielen met, schrik niet, 16 spaken. Maar die moet je dan ook alleen gebruiken op mooie rechte wegen en niet in Parijs-Roubaix. Daar heb je er echt helemaal niks aan. Hele dichte wielen, die je ook al jaren ziet, zijn goed als er wei nig wind staat, maar als de wind op de kant komt dan wordt je al gauw weggeblazen. Verder zijn er de driespaakswie- len, zoals die wielen van de fiets van de Schotse werelduurrecord houder Graeme Obree. Feit blijft dat hoe meer spaken in een wiel zitten, hoe beter de vering is. Een driespaaks wiel heeft geen vering. Dat is zo stijf, elk gaatje en kuiltje dat je tegen komt merk je. commandeur la manette crank la manivelle crankstel le pédalier Wat is er aan de hand met Tony Rominger? Moeten we ons zor gen maken over de enige echte concurrent van Miguel Indu rain? Medisch communiqué giste ren, na afloop van de vierde Touretappe: „Rominger heeft last van zijn banden aan de lin kerknie." Rominger probeert in de vlak ke etappes van deze Tour een nieuwe fiets uit. Speciaal op zijn maat gemaakt. Het belangrijk ste kenmerk is, dat de wielen twee centimeter kleiner zijn. Het is een uitvloeisel van de speurtocht naar een fiets, die helemaal op het lichaam van de Zwitser is toegesneden. Romin ger heeft extreem lange dijbe nen, de langste sinds Eddy Merckx, en van die 'hefbomen' moet optimaal kunnen worden geprofiteerd. Rominger heeft diverse testen in de windtunnel ondergaan: ook hij is immers bezig met de voorbereidingen op een eventu ele aanval op het werelduurre cord. Zijn Spaanse mecanicien Alejandro Torralba heeft op ba sis van die proefnemingen uit gedokterd, dat Rominger het best gediend is met een fiets, waarvan het zwaartepunt lager ligt dan normaal. Torralba slaagde er van de winter in een fiets te bouwen, met wielen die een twee centi meter kleinere diameter heb ben. Feit waardoor het zwaarte punt inderdaad omlaag kon worden gebracht. Rominger heeft er al op ge traind tijdens zijn verblijf op hoogte in Colorado, <en ook bij hem thuis in Monaco. Waar hij zijn favoriete trainingsparcours maar liefst twee minuten sneller aflegde dan gewoonlijk. Het moet hét wapen van de Zwitser worden in de bergen. De fiets heet veel wendbaarder te zijn dan een 'gewoon' exem plaar. Zijn toch al gevreesde de marrage moet hem in staat stel len nog vlotter weg te flitsen van Indurain dan van hem wordt verwacht. „Rominger is een fanaticus," zeggen mensen die hem goed kennen. „Hij is net een golfer: hij wil kunnen kiezen uit zeven fietsen. Dat geeft hem zelfver trouwen, daarmee denkt hij psychologische voorsprong te kunnen nemen op Indurain." Of de nieuwe fiets, inmiddels al wat oneerbiedig 'de kinder fiets' gedoopt, hem nu in de problemen heeft gebracht? Het is nog niet met zoveel woorden uitgesproken. In de proloog en de ploegentijdrit heeft hij er geen gebruik van gemaakt, in de vlakke etappes wel. Maar het zou niet de eerste keer zijn. dat renners last van hun knieën krijgen door een voortdurende wisseling van po sitie. Twintig jaar duurde het voor de Tour de France terugkeerde op Britse bodem. In die jaren is weinig veranderd. De Britten bekij ken wielrennen zoals de Amerikanen het WK voetbal. „The Tour? Sorry, hit me again." In het Nederlands: probeer het nog Channel 4 zendt elke dag stukjes over het Franse wielerspek takel liit. De eerste dagen, met Boardman uit de buurt van liver- pool in het geel, trokken de uitzendingen 1,75 miljoen kijkers. „Sinds de Tour-zege van de Ier Stephen Roche in 1987 is een dergelijk kijkcijfer bij het wielrennen niet meer voorgekomen", stelt de producer van het station tevreden vast. De Britten missen wel een vedette als de inmiddels gestopte Roche of Sean Kelly, die dit jaar niet aanwezig is in La Grande Bouclé. De kennis is beperkt, de aandacht van het publiek niet. Langs het hele trajekt stond het gisteren vol met toeschouwers, met Brighton als hoogtepunt. Een uur voor de finish liep de aan- komstboulevard vol, maakte de kilometers lange kermis langs het strand een volslagen uitgestorven indruk. Rijen dik stonden de mensen langs het parcours om een glimp van de renners en volgers op te pikken. Het publiek genoot. Vooral toen Chris Boardman in de slotfa se een verwoede poging deed voor het peloton uit te blijven. Een staande ovatie kreeg de voormalige gele-truidrager toen hij met de armen omhoog de Finish passeerde. Dat hij slechts vierde was geworden, viel niemand op. i 6e etappe A cf<. 8 juli 270,5 km Cherbourg I .Carentan 75 krri^ igné-<Ju-Désert Rennesf~^ St. Ouen-des-Aiieux FRANKRIJK ffE hoogteverschil en moeihikheidsgraad g 11 V.i edieu-ies-Poeies les Logss-Marcte O" y1 240m q Zesde etappe 270,5 km. Start: 10.00 uur, fi nish: 16.42 uur. Ontscheping in Normandië en vroeg klaarmaken voor de lang ste etappe van deze Tour. Geen echte moeilijkheden, bij uitstek geschikt voor een lange ontsnap ping. Hier kan de Tour plotse ling een andere gele-truidrager krijgen, die lang hoog in het klassement blijft staan. Rennes is voor de 14e maal fmishplaats in de Tour. Finish op een rechte lijn van 430 m. TOURENTELLER 0 km: In Dover starten om 11.00 uur lokale tijd 185 renners voor de vierde etappe, die over 204 ki lometer naar badplaats Bright on voert. Grijze lucht, regen wordt voorspeld. De rit telt vijf bergjes, drie bonificatiesprints. 16 km: Blackhouse Hill (3e cat): 1. Peter de Clercq (Bel), 2. Chi appucci (Ita), 3. Stephens (Aus), 4. Arrieta (Spa), 5. Indurain (Spa). 21 km: valpartij in peloton. Fransman Didier Rous voor naamste slachtoffer. Demarrage Cabello (Spa), Magnien (Fra) in achtervolging. 50 km: voorsprong Cabello op Magnien 0.45, peloton volgt op 5.15. 55 km: Magnien bij Cabello. 61 km: YVIiite Hill (4e cat): 1. Magnien, 2. Cabello, 3. De Cler cq. Peloton op 6.23. Harmeling en Braziliaan Magalhaes gelost. Krijgen enkele kilometers later weer aansluiting met peloton. 73,5 km: le bonificatiesprint: 1. Magnien, 2. Cabello, 3. Petito (Ita) op 5.10. 129 km: 2e bonificatiesprint: 1. Magnien, 2. Cabello, 3. Ab- doesjaparov (Oez) op 4.12. 156,5 km: 3e bonificatiesprint: 1. Magnien, 2. Cabello, 3. Magalhaes. 166 km: Harmeling (Ned), De Clercq en Vanzella (Ita) gaan op jacht naar vluchters en lopen Magalhaes in, die direct wordt gelost. 172 km: Koplopers hebben 3.06 voorsprong op drie achtervol gers, 4.06 op peloton. 180 km: Ditching Beacon Hill (4e cat): 1. Cabello, 2. Magnien, 3. Vanzella 1.16, De Clercq en Harmeling hebben Vanzella moeten laten gaan en volgen op 2.45. Peloton op 3.25. 191 km: Elmgrove Hill (3e cat): 1. Cabello, 2. Magnien, 3. Van zella 0.58, 4. Virenque (Fra), 5. Boardman (GBr) volgen met pe loton op 2.00. 194 km: Cabello ziet Vanzella naderen en rijdt alleen weg. 199 km: Elmgrove Hill (3e cat): 1. Cabello. 2. Vanzella, 3. Magnien, 4. Boardman, 5. Zaina (Ita). 196 km: le doorkomst Brighton: 1. Cabello. 2. Vanzella 0.17, 3. Magnien 0.21, 4. Boardman en Zaina 0.53, peloton op 1.04. 204 km: Cabello wint na vlucht van 183 km. Magnien wordt tiveede, Vanzella derde. Door de bonificatieseconden neemt de Italiaan de leiding in het alge meen klassement over van zijn ploeggen oot Museeu w. Jean-Paul van Poppel wil zijn contract met Festina verlengen. De Nederlandse sprinter, die maandag de etappe naar Bou- logne-sur-Mer won, opent deze week de onderhandelingen met ploegleider Bruno Roussel. ,,Als ik een goede aanbieding krijg teken ik meteen," aldus de ren- TV donderdag Ned 3 BRT 2 EURO 18.38 20.00 22.00 19.25 uur 21.30 uur 23.00 uur TV vrijdag Ned 3 BRT 2 EURO 14.00 14 50 10.00 17.00 uur 16 50 uur 11 00 uur 18.38 20.00 15.00 19.25 uur 21.20 uur 16.50 uur 22 00 23.00 uur

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21