Wijkwachten in Alphen Dief zet Voorschoten voor paal J"s'n 32 slaat J Oegstgeest over Het Kasteel tijdelijk naar Frankrijk Dagopvang-project voor ouderen in huize Emmaus Leiden Regio lphense VVD'er Maring erdwijnt even in de luwte DINSDAG 5 JULI1994 Nieuwe functionarissen nemen taak pojitie over n den run. ruud sep s alles meezit, moeten er voor het eind van het jaar vier ot zes wijkwachten rondlopen in Alphen. De wijkwach- en moeten de taak op zich nemen die de politiek al jaren an de politie vraagt, maar waar de echte agenten te wei- l aan toe komen: op straat aanwezig zijn. klein deel opgevangen door de aanstelling van een eigen milieuwacht. Over zijn functio neren is het gemeentebestuur zo te spreken, dat het de bedoe ling is dat hij per 1 januari 1995 gezelschap krijgt van een twee de milieuwacht. De aanstelling van wijkwachten is van hetzelf de laken een pak: omdat de po- litie-agenten op rantsoen zijn, moeten anderen een deel van het politiewerk overnemen. Toch worden de wijkwachten ambtelijke werkgroep van emeente en politie werkt het lan de komende maanden ver uit. De werkgroep is giste- I__. officieel geïnstalleerd door vethouder Korver PvdA/wijkbeheer). Ondanks de roep om 'meer ilauw op straat' is de zichtbaar- leid van de politie de laatste ja- en eerder af dan toegenomen, ilphen heeft dat al voor een geen eenvoudige surrogaat - agenten in een mooi blauw uni form. Voordat ze de straat op gaan krijgen ze een. weliswaar korte, opleiding bij de politie. Ook de coördinatie van de wijkwachten komt bij de politie te liggen. De wijkwachten kun nen bovendien constant con tact zoeken met de echte politie via hun portofoon. Het ministe rie van justitie betaalt naar ver wachting een groot deel van hun loon. Naast een aanvulling voor de politie is de aanstelling van wijkwachten ook een werkgele genheidsproject. Omdat er voor de wijkwacht weinig geld be schikbaar is, moeten de mensen worden aangesteld binnen het jeugdwerkgarantiepian, een ba nenpool of een werkervarings plaats. ,,In steden waar al langer met wijkwachten wordt ge werkt, blijkt dat de banenpool ers soms doorgroeien naar een echte baan als beveiliger", aldus Korver. De vraag waar de werk groep zich de komende tijd vooral mee zal bezighouden, is de manier waarop de wijkwach ten in dienst kunnen worden genomen. Ofwel ze komen di rect in dienst van de gemeente, ofwel ze worden werknemer van een speciaal op te richten stichting. Ook de vraag hoe de gemeente op termijn de wijkwachten moet blijven fi nancieren moet nog door de werkgroep worden beantwoord. Medewerkers jongerencentrum Alphen doen ervaring op over de grens Meehelpen bij het opzetten van twee grote zomerfeesten en kennismaken met een heel andere vorm van jongeren werk dan ze thuis gewend zijn. Dat zijn de belangrijkste in grediënten van de tiendaagse uitwisseling van het Alphense jongerencentrum Het Kasteel met een centrum in het Franse Portes-les-Valences. Elf mede werkers van Het Kasteel ver trekken donderdag, op de voet gevolgd door de vijf leden van de Alphense band The Party Animals. Uitwisseling De reis naar Frankrijk is een vervolg op een uitwisseling van de jongerenwerkers van de twee centra. Vorig jaar ver bleef Stefaan Verstappen van Het Kasteel een week in Frankrijk, terwijl de jongeren werker uit Valences een tijdje in Alphen meeliep. „We zijn toen op het idee gekomen om ook een uitwisseling op te zet ten voor de medewerkers. Eind december komen de Fransen ook naar ons toe", vertelt Verstappen. Jong en oud Volgens de Alphense jonge renwerker kunnen beide groe pen medewerkers van elkaar leren. „In Frankrijk stapt jong en oud zonder problemen een jongerencentrum binnen. Het is daar veel meer geïntegreerd in de gemeenschap dan hier. Ook is het aanbod van activi teiten veel evenwichtiger. Aan de andere kant zullen de Fran sen hier hun ogen uitkijken over de manier waarop vrijwil ligers verantwoordelijkheid dragen voor activiteiten." Muziek In het kielzog van de mede werkers vertrekken ook The Party Animals naar Frankrijk. „In de tijd dat wij in Frankrijk zitten zijn er overal zomerfees ten. We zijn daarom op het idee gekomen om ook een bandje mee te nemen, om het Alphense geluid in de popmu ziek te laten horen. De band treedt drie of vier keer op. en gaat daarna weer meteen te rug naar Nederland", vertelt Verstappen. De afwezigheid van de groep medewerkers heeft ove rigens geen gevolgen voor de openstelling van Het Kasteel. De achterblijvende medewer kers houden de tent gewoon open. Drugdealer steekt boze klant met mes alphen aan den run» Onenigheid met zijn drugdealer heeft een 34-jarige Alphenaar gistermiddag in het Bospark een steekwond in de borst opgeleverd. Het slachtoffer kwam rond half vijf met zijn 31-jarige broer naar het park ofri verhaal te halen bij de dea ler. De drughandelaar en zijn maat waren de twee broers echter te snel af. Terwijl de oudere broer met een mes werd gestoken, kreeg de ander een pistool op zijn hoofd gezet. De gewonde man vluchtte na de steekpartij naar het politiebureau. Na be handeling in het Leiderdorpse Elisabeth ziekenhuis is hij door de politie aangehouden. De twee dealers zijn nog voortvluchtig. Inbraken in regio LEiDERDORP/zoETERWOUDE/wouBRUGGE Inbrekers hebben dit weekeinde in Leiderdorp, Zoeterwoude-Rijndijken Woubrugge hun slag geslagen. Uit een woning aan de Koningstraat in Lei derdorp werden waardepapieren, een rijbewijs en cd's gestolen. De deur van de woning werd opengebroken. Een videorecorder werd meegenomen uit het vergadergedeelte van de Scheppings- kerk aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp. Bij een bedrijf aan de Produktieweg in Zoeterwoude-Rijndijk werden kratten met lege flessen gestolen. De dieven klommen over een hek. Ver moedelijk werd een valse sleutel gebruikt om in een woning aan de Vrouwgeestweg in Woubrugge te komen. Tijdens afwezigheid de bewoners werden sieraden en geld gestolen. Dè inbraak de periode tussen 29 juni en 3 juli. Bliksem slaat in in Alphen alphen aan den run Tijdens het hevige onweer van gisterochtend is in Alphen op twee plaatsen de bliksem ingeslagen. Aan de Lijsterlaan ontstond geringe schade aan het dak en de schoor steen van een woning. Bovendien gingen in d£ omgeving van de getroffen woning diverse elektrische apparaten kapot als gevolg van de stroomstoring die de klap veroorzaakte. Aan de Grebbe- berg leidde een inslag niet tot noemenswaardige schade. Lezen voor een sticker "leiderdorp Kinderen van 5 tot en met 12 jaar kunnen tot en met 24 augustus meedoen aan het leesprogramma 'Nooit niks te doen' van de openbare bibliotheek aan de Cor Gordijnsingel 3 in Leiderdorp. Als een boek is uitgelezen, wordt er een sticker in een hobbypas geplakt. Na vijf boeken is er een verrassing. Eeuwenoude grensmarkering vervangen door perfecte replica lphen a m den rijn. ruud sep -fractieleider M. Maring kt zich even terug in de luwte de fractie. De omstreden actieleider die wordt verdacht valsheid in geschrifte en plichting, blijft aan als raads- Maar het fractievoorzitter- chap doet hij voorlopig even i der Schilden, de bedrijf schoof het verlies door hoor door de officier van justitie nog verder zal worden vervolgd. Justitie onderzoekt nog de noodzaak en de mogelijkheden daartoe. De WD'er was heeft bekend als directeur van de Stichtse te hebben geprobeerd door een truc een deel van het verlies over 1991 te camoufleren. Het eede man van de liberale Dat heeft de WD na een ?n gehouden spoedberaad kendgemaakt. Maring blijkt na zijn aanhou- ng vorige week wel te hebben verwogen een punt te zetten achter zijn politieke loopbaan. Op aandringen van zijn fractie heeft hij daarvan afgezien. Het is op dit moment niet duidelijk of de WD'er na het eerste ver- de eerste helft van 1992 om te voorkomen dat de Verze keringskamer, het toezichthou dend orgaan op verzekerings maatschappijen. moeilijke vra gen ging stellen. De verschrij ving was illegaal, maar Maring is er nooit een cent wijzer van geworden. Wel werd door de truc de werkgelegenheid van het 140 werknemers tellende bedrijf voorlopig veiliggesteld. De monumentale grenspaal, die onlangs vanaf het St-Nico- laespad in Voorschoten werd gestolen is nog niet achterhaald. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de 444 jaar oude paal, die ooit de grens tussen Leiden en Voorschoten aangaf. De dief heeft de paal vervan gen door een nauwkeurige re plica, compleet met de gemeen tewapens van Leiden en Voor schoten. G. Preuter, chef onderhoud wegen en riolen van de ge meente Voorschoten vertelt dat de vervalsing snel werd ontdekt. „De oude paal is gemaakt van eeuwenoud hardsteen. Dat kun je niet onopgemerkt door iets nieuws vervangen." Toch is er sprake van een knappe imitatie. „De paal is door een ervaren steenhouwer gemaakt. Zo mak kelijk is het niet om die ge meentewapens uit te beitelen." De dief heeft geprofiteerd het feit dat de paal was uitge graven. „De paal is groot en zwaar, niet makkelijk uit te gra ven. Naar aanleiding van weg werkzaamheden was de paal uit de grond gehaald. Er moesten leidingen en kabels worden ver legd vanwege de komst van de dierenartspraktijk aan het St- Nicolaespad." De dief sloeg toe op het moment dat de paal langs de kant van de weg was neergezet. „Vermoedelijk heeft hij er een foto van gemaakt en aan de hand daarvan de kopie vervaardigd. Vervolgens werden de palen omgewisseld. Om de palen te vervoeren heb je min stens een bestelwagen nodig. De dief heeft dus heel veel De politie heeft een signale ment van de mogelijke dief: een grijzende man van omstreeks 50 jaar oud die enkele malen bij de wegwerkers informeerde of hij de paal mocht hebben. Dat werd geweigerd. „Maar die man hoeft de dief natuurlijk niet te zijn. Het kan ook toeval zijn ge weest, dat hij daar liep te infor meren", stelt Preuter. De kans bestaat dat de origi nele paal voorgoed verdwenen is. „Misschien staat hij nu wel in de tuin van de dief. Maar hier in Voorschoten zullen we het er niet bij laten zitten. Diverse plaatselijk historici zijn veront- VALKENBURG/OEGSTGEEST De gemeenten Oegstgeest en Rijnsburg raken waarschijnlijk per 28 augustus bus 32 kwijt die tussen Katwijk en Leiden rijdt. Deze bus kan dan Valkenburg aandoen, dat door bezuinigin gen bij de NZH lijn 33 verliest. Belanghebbenden in Oegstgeest en Rijnsburg kunnen binnen de komende zes weken bezwaar schriften indienen. Een bus door Valkenburg is daarmee voorlopig voor 1 jaar verzekerd. Want de strijd over de busverbindingen allerminst gestreden. Ook buslijn 32 staat volgend jaar op de lijst van ver bindingen die vervoersmaat schappij NZH vanwege bezuini gingen wil schrappen. „Daarom moeten we nu beginnen met de promotie van lijn 32. Vanuit Valkenburg ben je in luttele mi nuten op het Leidse station. Dat krijg je met de auto niet voor el kaar, zeker niet als je ook nog parkeerplaats moet zoe ken", aldus ambtenaar J. Post van de gemeente Valkenburg. Omdat te weinig passagiers gebruik maken van buslijn 33, kondigde de NZH een paar maanden geleden aan dat deze verbinding tussen Katwijk en Leiden weg moest. Onmiddel lijk kwam Valkenburg in actie, omdat vooral ouderen en scho lieren de dupe zouden worden. Daarnaast was een bezoek aan een ziekenhuis in de avonduren niet meer mogelijk. Actievoer ders verzamelden zo'n 1300 handtekeningen tegen het voor stel. Valkenburger J. Russchenberg maakte een rapport waarin hij bepleitte dat zijn woonplaats wel degelijk een volwaardige busverbinding moet hebben. Hij stelde voor om buslijn 32 in plaats van via Oegstgeest en Rijnsburg door Valkenburg te laten rijden. Voor Oegstgeest en Rijnsburg is dat niet nadelig omdat hun inwoners Leiden nog elk kwartier kunnen berei ken. „We zijn er nog niet", zegt Russchenberg stellig. „Volgend jaar staat toch lijn 32 weer ter discussie. Ook Katwijk is hierbij betrokken, want dat zou dan in één jaar zowel 33 als 32 kwijtra ken." Dat de NZH naar het econo misch aspect kijkt, is logisch, maar ook de sociale kant moet meewegen." Voor Russchen berg staat het vast dat Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg om de tafel moeten om gezamelijk met de NZH een oplossing te beden ken. BURGERLIJKE STAND Deze spintemieuwe grenspaal is een vrij nauwkeurige kopie ganger. waardigd en zullen, zo, heb ik begrepen, intensief naar de paal speuren en kunnen mogelijk de politie de helpende hand bie den." De waarde van monu mentale grenspaal is niet in geld uit te drukken. Het gaat vooral om de historische waar de. Voorlopig zal de 'valse paal' noodgedwongen als grenspaal Rijdende trein Ze voelt zich verkeerd behan deld en vernederd en dat terwijl 2e, naar eigen zeggen, helemaal niks gedaan heeft. Toch is er een hoofdconducteur van de NS die verklaard heeft dat zij onder zijn uitgestrekte armen door in een rijdende trein is gespron gen. En daarvoor stond de Rot terdamse gisteren terecht bij de kantonrechter in Leiden. Maar de vrouw ontkende alles. iHaar versie van het verhaal is dan ook heel anders en heel wat dramatischer dan die van de conducteur. „Ik ben helemaal niet in een rijdende trein ge sprongen. Hoe had ik dat moe ten doen? Ik ben gewoon inge stapt en verder niks. Ik zat al bijna een minuut op mijn plek voordat de trein ging rijden." dan ook erg verbaasd toen er ineens een conducteur op haar af kwam. „Die man zei ;dat ik er uit moest in Mariahoe- vertelde de Rotterdamse op •ontwaardigde toon. „Ik be greep niet waarom hij dat zei want ik moest er helemaal nog Ik moest naar Rotter dam. Vervolgens vertelde die an mij dat ik artikel 5 had overtreden en dat ik daarbij ,mijn eigen leven en ook zijn le ven in gevaar had gebracht. Ik wist helemaal niet wat artikel 5 was. Later werd duidelijk dat daar in staat dat je niet in een b' w dl NAGERECHT rijdende trein mag springen. Maar dat had ik ook niét ge daan." Omdat ze er bij Mariahoeve nog niet uit hoefde dacht de vrouw dan ook eerst dat de conduc teur een grapje had gemaakt. Maar op station Hollands Spoor verdween die gedachte al snel. Daar stonden twee agenten van de spoorwegpolitie haar op te wachten. De Rotterdamse raakte een beetje in paniek. ..Ik wilde niet met ze mee want ik had immers niks gedaan", zei ze met woede in haar stem. „Maar toen ik een beetje tegenwerkte werd er aan me getrokken en gesjord en kreeg ik handboeien om. Daar na heb ik nog een tijdje in een cel van de spoorwegpolitie ge zeten. Het was ongelooflijk." De Rotterdamse is er nog steeds boos over. „Ze hebben me ver keerd behandeld en ik voel me echt vernederd." Officier van justitie Knoester vond het verhaal van de Rotter damse erg indrukwekkend maar geloofde niet dat de conducteur alles verzonnen had. Toch wilde ze wel rekening houden met al les wat er na 'de sprong' ge beurd was. „Ik denk dat u wel in die rijdende trein gesprongen bent. Maar ik vind wel dat alles wat daarna gebeurd is, al erg genoeg is geweest." De officier eiste dan ook schuldigverklaring zonder straf. Kantonrechter Groenendijk zet te echter wel vraagtekens bij de verklaring van de conducteur. Hij had zoveel twijfels dat hij besloot de Rotterdamse vrij te spreken. Maar daar nam de \touw geen genoegen mee. „Wat gebeurt er nou met die conducteur? Wordt hij nog ge straft voor alles wat hij mij aan gedaan heeft?" Maar daar kon de rechter niks aan doen. ,,U stond vandaag terecht en niet de conducteur." Boos mompe lend verliet de Rotterdamse de rechtzaal. „Het is ongelooflijk!" Gevaarlijke fratsen De man uit 's Gravenzande had zich echt flink uitgeleefd op de A4 ter hoogte van Leiden. Te hard rijden, kleven, en rechts inhalen. Het vervelende voor de wegpiraat was echter dat de au tomobilist die hij met zijn ge vaarlijke fratsen het meest lastig viel, in een niet herkenbare po litiewagen reed. De twee agen ten konden de man dan ook meteen aanhoudén. Toch ontkende de 's Graven- zandenaar dat hij zich schuldig had gemaakt aan verkeerge- vaarlijke acties. „Die auto reed op de linkerbaan en reed maar tachtig. Dus besloot ik rechts in te halen. Maar toen kwam die auto ineens heel hard achter me aan rijden. Ik werd helemaal bang en mijn nichtje die bij mij in de wagen zat ook. Ik dacht dat het rare mensen waren die ruzie zochten. Daarom ben ik misschien een beetje anders gaan rijden, maar ik heb niet gekleefd en niet te hard gere den. Ik heb niets opzettelijk ver keerd gedaan." De officier was niet erg onder de indruk van het verhaal van de 's Gravenzandenaar. „Twee politieagenten hebben de feiten geconstateerd en met een snel heidsmeter uw snelheid geme ten. U reed zelfs 50 kilometer te hard." zo 'zei zij. „Daarnaast is het kleven levensgevaarlijk. Een kettingbotsing is dan zo ge- beurd. Zeker met een hoge snelheid." Daarom eiste de offi cier een boete van 730 gulden en drie maanden voorwaardelij ke rijontzegging met een proef tijd van twee jaar. De rechter vond dat een pas sende straf. „Uw verhaal is geen excuus voor dit soort overtre dingen", zei hij. „U komt er nu nog goed van af, maar als ik u was zou ik de komende tijd maar heel voorzichtig rijden. Nog meer van dit soort fratsen en u raakt uw rijbewijs wel kwijt." moeten figureren, want de ge meente laat deze nog even staan. J eugdviswedstrijd Viswedstrijden luiden zaterdag 9 juli de zomeractiviteiten van de Stichting Vakantiespelen Alkemade in. Kinderen van 4 tot 15 mogen meedoen. Verzame len om 9.30 uur bij de waterto ren in Roelofarendsveen, op de parkeerplaats aan de Past. Kwakmanlaan in Rijpwetering of bij het cultureel centrum Nieuwe Wetering. Deelname kost één gulden. LEIDEN geboren •Timotheüs Johannes, zv. L.J. Wijnand en C.C.T.M. Doeven Mitch, zv. P.J. Oudesluijsen E.E.J. van der Zwet Simone Theodora, dv. P H. Hoogenboom en A.M.E. van Kins* Luuk Jan, zv. R van Akkeren E.W.M. Persoon «Tim, zv. R E. Heij- ne en H.G.W. Jansze Larissa Simo ne Maria, dv. J S. Vrijburg en C.D.M. Kortekaas Alba Camille.dv. P. Launspach en I.D. Swanenburg Ziyad, zv. M.J.I.J. Albersen M. Sha- did Matthijs Peter Cornells, zv. M.C. van Niel en W.J.M. van der Horst Daniël, zv. M. Witkamp en M. Pommerel Nicole, dv.'J.C. Rem- melzwaal en C.A. Jonker Tim, zv. P.J. Planjer en P. Roest Taeke Cor- Duijvenbode Conny, dv. L. Ouwers- loot en W.B.G. van Lieshout Melis- sa, dv. P.J. van der Linden en A.J.P. Smit Maria Cornelia, dv. G.J. van Welie en E.A.M. de Ridder Sven, zv. M. van Diest en M.D. Verhaar Bonita, dv. J. Holverda en G.C.B. van Geel Nadia, dv. M. Bsibsi en A. Bo- ta Juliette Inge, dv. C.D.A. Stehou- C. Titihalawa, geb. 8okt. 1931, geh, gew. met F. Salomo M A. van Trigt, geb. 2 jan. 1931, man P.J J.l. Ja cobs, geb. 24 april 1937, man M.P.S. de Tombe, geb 5 juni 1905, geh. gew. met H. van der Vegte L. van der Reijden, geb. 8 juni 1895, geh. gew. met P. Koet W. Filippo, geb. 3 april 1907. geh. gew. met A. van Slooten W E. Oudshoorn, geb. 17 mei 1918, echtg. van P.A.J.F. Swanen M. Dubbeldam, geb. 6 dec. 1913, geh. gew. met C. van der Waaij E. van der Zwet, geb. 17 mei 1913, vrouw* P.A. Lezwijn, geb. 11 okt. 1902, geh. gew. met H. van der Meij. gehuwd M.W. Hartevelt en C.C.C. van Wee- ren C. Schouten en W.l. de Boer* F. de Bruin en H. Olivier W. Stan ding en L. Minderhoud L.M. van Hagen en P.J. van Es* M.J. Snoek en M.N.E. Radema W. van den Bosch en C.P.M.E. Joosten M.A. Vermeeren en B.G.M. van Kampen L A. van Houten en S. de Bruijn G.C. Smoorenburg en G. E. van der Ploeg M. Olijerhoek en N.D.F. Fi lippo L. Doorduijn en P.C.H. Meijs- Yasmina, dv. L. Blouh en L. Ait Akka VOORSCHOTEN Helena Agaat, dv. W.F. Timmers en L. den Hollander Martinus Leen- dert, zv. M.L. van der Plas en T.M. overleden Jelle Milan van Kesteren, geb. 16 juni 1994 A. Koster, geb. 11 okt. 1917, geh. gew. met P. van Putten N. van der Klaauw, geb. 11 mei 1929, man E.G.G. Leeman, geb 12 mei 1951, geh gew. met J.W. Bruins C. Hartevelt. geb. 18 jan. 1942, man J. van Putten, geb. 8 aug. 1913, geh. gew. met J. Hart man H.G. de Ru, geb. 10 jan. 1919, man A. Vreeken, geb. 1 juni 1910, echtg. van J. de Wolf C. van der Hoek, geb. 26 april 1907, man Geboren James John, zv. D.J. Har dy en M.J. de Boer Valerie Elise, dv. B.H.M. Gerritsen en B. Jagersma Fleur Katinka, dv. W W. Deelman en R.E. van Ree Pauline Frederike Lieselotte, dv. J.F.A. Langbehn en J.G.M. Kerkhof. Ondertrouwd E. van der Blom en L.M. Looij. Gehuwd M.G. Bauwens en B. de Water* M.R.G. Caspersen P.H. van de Berg H.J.M. Hennink en L.Ch. Wijers. Overleden L.A. Does ev. Vogelaar, oud 58 jaar P. van Nieuwkoop, oud 60 jaar J.M. Akkerhuijs, oud 89 jaar. zoeterwoude liesbeth buitink Zoeterwoudse ouderen die op de wachtlijst staan voor een ver zorgingstehuis, kunnen dit na jaar terecht bij een dagopvang- project in Huize Emmaus. Het rooms-katholieke verzorgings tehuis wil dan beginnen met de opvang van vier ouderen en dat later uitbreiden naar tien. Huize Emmaus heeft al een opvang-project voor demente rende ouderen en vangt daar ook vier bejaarden op die eigen lijk naar een verzorgingshuis zouden moeten. Met dat viertal wil Emmaus in het najaar het nieuwe project beginnen. Daar naast verwacht het verzorgings huis dat er verschillende andere mensen in Zoeterwoude zijn die thuis willen blijven wonen, maar overdag opvang nodig hebben. Bij de dagopvang kunnen zij gezamenlijk een maaltijd nutti gen en meedoen aan activitei ten. Voor de dagopvang van de menterende ouderen heeft Hui ze Emmaus al een activiteiten begeleider aangesteld. Die kan ook bij de nieuwe opvanggroep worden ingezet. De kosten van het opvang- project worden voor een deel betaald door de Stichting Thuis zorg Groot Rijnland. Die heeft zich bereid verklaard een perso neelslid ter beschikking te stel len. Groot Rijnland wil daarvoor een medewerker inzetten die nu bij Zoeterwoudenaren thuis komt om daar te helpen. Ook de gemeente draagt een deel van de kosten; in het welzijnspro- gramma voor volgend jaar heeft ze 12.000 gulden gereserveerd.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15