Steun voor huurders Wethouder betaalt trip naar Orlando toch zelf Problemen door noodweer Politie rolt criminele organisatie op Geslaagd! BanhMkerii/Jeawm ^aifDdam Randstad DINSDAG 5 JULI 1994 Vele telefoontjes over foute berekening ministerie De Woningbouwvereniging Leiden (WBL) onderzoekt hoe huurders kunnen worden geholpen die door een fout van het ministerie van volkshuisvesting bij de berekening van de huursubsidie in betalingsproblemen zijn geko men. De vereniging is de afgelopen dagen door veel huurders gebeld die klaagden over een hoge rekening. LEIDEN ROELF REINDERS begrijpen niet i ze ondanks een onge wijzigd inkomen opeens tiental len guldens meer huur moeten betalen. Op dit moment kun nen we weinig anders doen dan de mensen geruststellen door de te zeggen dat er waarschijn lijk een fout is gemaakt", aldus woordvoerster H. Gon^alves. Zij kan nog niets zeggen over hoe de steunmaatregelen er uit ko men te zien. Andere woningbouwvereni gingen nemen een afwachtende houding aan. De Katwijksche Bouwvereeniging en de Noord- wijkse Woningbouwvereniging ondernemen geen actie voordat het ministerie hen van de fout op de hoogte heeft gesteld. Bij Woningbouwvereniging Alphen aan den Rijn heeft één huurder te kennen gegeven dat hij in be talingsproblemen komt. Vol gens woordvoerster S. Veke- mans kan de vereniging nog niets doen. „We kunnen pas maatregelen nemen als we we ten hoe het ministerie de fout gaat herstellen. Pas daarna kun nen we bekijken of het nodig is om regelingen te treffen voor mensen die dan nog steeds moeite met betalen hebben", aldus Vekemans. De fout in de berekening de huursubsidie doordat het ministerie i dat het inkomen van huurders die subsidie ontvangen dit jaar met 5.2 procent stijgt. In werke lijkheid is er sprake van een in komensdaling van 2,8 procent. Staatssecretaris Heerma heeft beloofd dat uiterlijk volgende week het nieuwe percentage bekend wordt op basis waarvan nieuwe berekeningen worden gemaakt. De herberekening van de in dividuele huursubsidie wordt volgens W. van Leeuwen van het NCIV, de overkoepelende organisatie van christelijke wo ningbouwcorporaties, een 'gi gantische operatie'. De afhan deling zou per geval zo'n tien gulden kosten. De Woning bouwvereniging Leiden gaat onderzoeken of de kosten van de herberekening via de over koepelende organisaties op het zijn te verhalen. dat de scheidslijn tussen privé en publiek 'niet altijd duidelijk is te trekken'. De wethouder verbleef in Florida van 28 juni tot 1 juli en woonde daar de wedstrijd Marokko-Nederland bij. Zijn voetbaltripje zorgde afge lopen vrijdag voor enige politie ke opwinding. De PvdA stelde schriftelijke vragen en dreigde met een spoeddebat in de raadsvergadering van donder dag. Later deed Groen Links er nog een schepje bovenop door te concluderen dat de wethou der blijkbaar niet voldoende werk heeft en dat hij daarom beter kan opstappen. De Haagse wethouder Van de Laar betreurt het dat hij zijn collegabestuurders van tevoren niet op de hoogte heeft gesteld van zijn tripje naar Orlando. De gang van zaken is 'onjuist' ge weest. De wethouder heeft te vens besloten de volledige kos ten voor het WK-reisje, dat hij maakte op uitnodiging van PTT-Telecom, zelf te betalen. Dat staat in een verklaring die het college van burgemeester en wethouders gisteren over de kwestie heeft uitgegeven. De wethouder blijft erbij dat hij op persoonlijke titel is uitgenodigd. Niettemin staat in de verklaring bussen vervoerd. De storing be gon om 11.00 uur en was om 15.00 uur weer verholpen. De 19-jarige J. Ruben uit Kampen is gisterochtend door de bliksem gedood in Retran- chement bij Sluis. In Dwingelo trof de bliksem drie mensen die de bevestiging van hun tent ver sterkten. Ze zijn licht gewond in een ziekenhuis opgenomen. Het noodweer van gisteren heeft voor grote vertragingen in het treinverkeer gezorgd. In Al phen aan den Rijn werd een schakelkast getroffen. Reizigers van Leiden naar Utrecht moes ten in Alphen overstappen. De trein van Alphen naar Gouda werd uit de dienstregeling ge haald. Deze reizigers zijn met Sociaal pension voor daklozen in Den Haag ij HAAG Den Haag krijgt op korte ter mijn een sociaal pension voor daklozen. Daarnaast zijn er plannen voor een doorstroomhuis en een zorg en wonenproject voor oude re daklozen. Naar schatting zijn er in Den Haag circa 1300 thuislozen. Slechts 350 van hen komen regelmatig in opvanghuizen. Het Haags sociaal pension gaat plaats bieden aan 50 thuislozen met chronisch psychische problemen, iedereen krijgt een ejgen kamer. Het Leger des Heils gaat het pension beheren. Het doorstroomhuis zal 65 kamers bevatten. Het gaat hierbij om thuislozen die na enige begeleiding op den duur zelfstandig kunnen gaan wonen. De exploitant hiervan wordt de Kessler Stichting, die reeds een op vanghuis voor daklozen in Den Haag beheert. In sa menwerking met verpleeg huizen gaat deze stichting 27 oudere daklozen die behoef te hebben aan verpleging op vangen. De regiopolitie van Zaanstreek-Waterland en van Kennemerland heeft een criminele organisatie van 34 verdachten opgerold. De hoofdverdachten zijn afkomstig uit Heemskerk en Amsterdam. De organisatie heeft voor ettelijke tonnen buitge maakt, zo heeft een politiewoordvoerder gisteren bekendgemaakt. Het onderzoek naar de bende begon in januari, nadat eind 1993 een aantal valsemunters was aangehouden. Sporen leidden toen naar een ben de, die voornamelijk vanuit Heemskerk opereer de. Vanaf april verrichtte de politie arrestaties. De leden van de organisatie worden onder meer verdacht van het verzilveren van valse post wissels en staatsloten, het afsluiten van geldlenin gen met vervalste loonstrookjes, het gebruik van autotelefoons zonder betaling, het gebruik van valse creditcards en heling van gestolen goede ren, waaronder autotelefoons, audio- en videoap paratuur. Tijdens het onderzoek bleek dat een van de verdachten een overval voorbereidde. Die werd door zijn arrestatie voorkomen. Aan het Bonaventura College in Leiden slaagden de volgende kandidaten: MAVO Jochem van Adrichem, Nadine van der Bruggen, Linda de Groot, Martine Hakkaart, Eric Heijmans, Cornelia Kikkert, Keith Ruitenbach. HAVO Ralph Dubbelaar, Henk Gorree, Bas Grootjans, Aaldert Jan Ide- ma, Jenny van der Kamp, Geor ge de Koning, Daisy Lee, Garan- ce Ruijterman, Erik Straathof. VWO Lenneke Bakker, Nouri Essaoui, Marijke Groenewegen, Cindy Heemskerk, Guido Meijnders, Chi Wing Pang, Raymond Plan- jer, Brigitte van Rijn. SASSENHEIM Aan de S.G. "Het Rijnlands Ly ceum" in Sassenheim slaagden de volgende kandidaten: MAVO Marit Bierhoff. Jan Lommerse, Maaike Passchier, Quinten Pijl man, Danielle de Zwart. HAVO Linda Dannijs, Martijn Feijt, Bregje de Haas, Erik Herruer, Sophie van der Hooft, Renee de Jong, Annemarie Mesman, Joris Miedema, Wilko van Noort, Theo Onderwater, Sandra Riet vink, Martijn van Schaveren, Petra Teunissen, Ilja Verhagen. VWO Tosca Lagendijk, Muriël van Leeuwen. Aan het Fioretti College in Lis- se slaagden de volgende kandi daten: HAVO Merle Klijn, Melany Mol, Eve lien de Vink, Mariska Balke, Da- niëlle van den Berg, Gitte Hoog kamer, Niels Merks, Guillian Quaedackers. Marjolijn Hen- driksen, Remko van der Zwart. VWO Rogier Nuijten, Marcel van Doome. Sylvia van Eijden, Ca rina Warmerdam, Mariska de Beer, Daniël Dol, Ineke de Groot, Nathalie Jonk, Petra Keij- ser, Guido Kosters, Maaike Lan- geveld, Huong Tran, Joost Vun- derink, Inge van der Weijden, Anne van der Geest. LEIDEN Aan de Rembrandt S.G. in Lei den slaagden de volgende kan didaten: MAVO Rogier van dén Berg, Stef Brou wer, Patricia Hemmes, Ronald van Putten. HAVO Erol Arikdogan, Hans de Graaff, \lartijn van Nierop. VWO Neslihan C^elikler, Barbara van Leeuwen. Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van ge slaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Antoinette Vonk of Manu- ela Groen eweg (071 356401/356402). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de taart op onder staand adres kan worden opge haald. De winnaar van vandaag is: Martijn van Nierop. Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 142343

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14