Huisman Tweewielers VAKANTIE AANBIEDING Lapoche zonövlicf ALLE VERKEERSINFO TIJDENS UW Schoon auto-interieur Levendaal 80 Leiden tel.: 071-131515 Qazettefietsen DEISBOEKHANDEL Complete hygiëne Tiendelige interieurset Gordelroos door veiligheidsriem' Handigheidjes voor onderweg Universeel systeem voor dakdragers -set voor onderweg VRIJDAG 1 JUL11994 2631 28 a- PHILIPS RDS/EON=PTY NU Radio cassettespeler h Philips DC 512 GRATIS inbouw! Nu o ^zaterdag f 100,- *NU GRATIS RUIT bij aankopen LEIDEN Gabriël Metzustr. (bij Groenoordhallen) Tel. 071 - 21 22 34 ALPHEN a/d RIJN Hoorn 79c (bij Avifauna) Tel. 01720 - 31 504 iucvcu^ Haarlemmerstraat 202 Leiden 071-123090 Met een handige vuilnistas aan boord blijft het auto-interieur, ook tijdens een rit naar verre vakantie bestemming, er opgeruimd uit zien. Tijdens zo'n reis, met het he le gezin, wordt heel wat afval ge produceerd: lege zakjes, blikjes, vruchtenschillen, enz. Een eenvou dige voorziening is de 'Cleanbag', een buideltas die met met een riem aan een hoofdsteun wordt gehangen. Hij bevat een navulrol met ongeveer 80 zakjes van recy clebaar materiaal. Wanneer een volle zak, waarin dan meteen de asbak kan worden geleegd, uit de buidel wordt getrokken, verschijnt automatisch een nieuwe Tijdens een stop onderweg kan de volle zak in een container op de parkeerplaats worden gedepo neerd. Zo blijven behalve het inte rieur van de auto ook de bermen schoon. En kan ook een bekeuring worden voorkomen, want in di verse landen is men terecht nogal streng jegens automobilisten die de rommel door het raampje naar buiten kieperen. Bij Halfords is de Cleanbag voor rond de 24 gulden verkrijgbaar. Voor service en kwaliteit Vliegtuigkoffers Delsey reiskoffer 77 cm 259,-ÜU 169,- Reiskoffer 69 cm 239,-I1U 149,- Beauty case 139,-nu 99,- grootsiHjederw^re>1 1 TOPOKAARTEN WANDELGIDSEN WATERKAARTEN REISGIDSEN LANDKAARTEN REISVERHALEN FIETSROUTES CAMPINGGIDSEN T PLANOKAARTEN FOTOBOEKEN HOTELGIDSEN PLATTEGRONDEN Stille Rijn 13 - 2312 DE Leiden ANWB-brochure Bij de ANWB Reisboekenwinkel ligt een brochure klaar (voor leden) waarin het hele arsenaal aan boe ken, kaarten en reisgidsen staat uit gestald. Maar ook staan er handige reisartikelen in en wordt er aan dacht besteed aan de gratis infor matiebrochures en routekaarten die de toeristenbond exclusief voor haar leden uitgeeft. De brochure kan worden opgehaald bij een van de 52 ANWB-vestigingen Nederland Direct Een nog vrij nieuwe service van de PTT is 'Nederland Direct'. Via een telefoonnummer dat van land tot land verschilt, kan een Nederlandse PTT-telefoniste worden gebeld. Die draait het gewenste abonneenum mer en vraagt of de ontvanger de gespreks- en servicekosten wil ac cepteren. Bij acceptatie kan het ge sprek beginnen. De ingeworpen munt komt na afloop terug, de in gestoken kaart blijft onaangetast. Een paar 'Nederland Direct' num mers zijn: België: 0800 10031, Duitsland 0130 80 0031Frankrijk 19 0031Luxemburg 0800 0031 Oostenrijk 0229 03031Spanje 900 9900 31, Zwitserland 155 0031De volledige lijst kan worden opgevraagd bij de postkan toren. Kid Kangaroo: een eigen opklaptafeltje achterin. Kinderplezier op achterbank Lange afstanden rijden met kinde ren achterin is zowel voorde partij voorin als voor de betreffende kin deren niet altijd een pretje. Het is dus zaak om voor genoeg afleiding te zorgen zodat de kans op verve ling zo klein mogelijk wordt gehou den. Speelgoed, lees- en kleurboeken, een cassetterecorder, spelletjes en het nodige aan eten en drinken en dan wil het meestal wel lukken. Maar waar laten we al die spullen? Daarvoor zijn er handige zakken in de handel, die aan de achterkant van de voorstoelen kunnen worden gehangen en waar van alles in kan worden opgeborgen De ANWB heeft bij voorbeeld zo'n auto-stoeltas met kleine en grote opbergvakken en sluitingen van klitteband. Deze ligt in de ANWB- winkel voor/29,95. Een andere mogelijkheid is de vrolijk gekleurde 'Kid Kangaroo', een op- klaptafeltje met een bergvak erbo ven en eronder. Een meegeleverd drinkbekerhoudertje voorkomt'ge knoei op de achterbank. Wordt er toch iets gemorst: de Kid Kangaroo is van nylon en dus gemakkelijk schoon te maken Deze voorziening is in elke auto met hoofdsteunen te plaatsen en kost ook drie tientjes. Bijna niemand ontkomt eraan om af en toe gebruik te maken van een openbaar toilet: bij een tankstation, op de camping, het station, een café, enzovoorts. Lang niet overal vind je daar de hygiëne die je thuis gewend bent. En het ontbreekt er ook nog wel eens aan toiletpapier of een. (schone) handdoek. Mensen die veel onderweg zijn hebben dan ook vaak een rol toiletpapier bij zich, of zelfs meer hygiënespullen. Ook op een vakantiereis wordt zo'n uitrusting gewoonlijk aan de bagage toegevoegd. Een eigen wielklem tegen autodiefstal De wielklem is oorspronkelijk ont wikkeld om parkeerovertreders in de grote steden te dwingen hun parkeerboete te betalen, maar is nu ook ontdekt als bëveiligingsmiddel. Autokrakers die het op de hele auto gemunt hebben, zijn er vooral op uit een auto snel en ongezien te stelen In de strijd tegen autodiefstal blijkt een goede wielklem één van de beste preventieve maatregelen om de diefstal te vertragen of te voor komen Zo'n klem is moeilijk te for ceren en het zou direct opvallen als de boosdoener zijn slag wil slaan. In de accessoirehandel is nu voor de particuliere autobezitter een wiel klem te koop (rond 130 gulden) in een buisstalen uitvoering voorzien van een gehard stalen cilinderslot. De wielklem is in enkele seconden te installeren en geschikt voor alle gangbare banden tot maximaal 200 mm breed. Autozonnebril De laagstaande zon in de namiddag is een (gevaarlijke) plaag voor auto mobilisten. Met de 'autozonnebril' is het probleem snel opgelost: een doorzichtige zonneklep. vervaardigd van hetzelfde 'kunststofglas' als dat van een goede zonnebril De klep wordt met klitteband aan de be staande zonneklep van de auto be vestigd. Als de zon laag staat, blijft de oude klep omhoog en kan de 'zonnebril' naar beneden worden geklikt De autozonnebril past op elk type zonneklep, is 39,5 centime ter lang en 16 centimeter breed. De prijs bedraagt 34,95 (Automat- vestigingen). ANWB Reisboeken Winkel 'Auto's lijken steeds meer op el kaar' is de vaak gehoorde kritiek van autoliefhebbers op de uiter lijke eenvormigheid van het huidige autopark. Een aantal autofabrikanten probeert daar inmiddels wat aan te doen, maar ook de autobezitter zelf kan van alles ondernemen om zich te onderscheiden. Een van die acties is het verfraaien van het interieur. Nieuw op dat gebied is een tiendelige set (te koop bij Auto mat) die het volledige interieur dezelfde (nieuwe) stijl geeft. De set bestaat uit hoezen voor de voorstoelen, de hoofdsteunen en de achterbank en vier mat ten. De maat is universeel en dus geschikt voor elk type auto. De prijs: 99. De grootste Duitse producent van dakdragers, Atera, levert deze accessoires voor het fabrieksprogram- ma van Opel, Chrysler, Seat en Subaru. Als Nederlandse importeur is nu Progress Europe in Vaassen aangesteld. Op de dragersystemen van dit merk wordt twee jaar garantie gegeven. Men levert aangepaste basisdragers voor alle personenauto's en bestelbusjes, zonder gereedschap te bevestigen. Daarop kunnen allerhande universele extra componenten gemonteerd worden die op alle basisdragers passen, om verschillende soorten daklading te verstouwen. Voor verkoopadressen: Pro gress Europe BV, tel. 05788 - 76344. Zonwering houdt hitte buiten Een geparkeerde auto die de hele dag in de felle zon staat geparkeerd verandert in een oven op wielen. Een goed middel tegen deze tropische temperaturen is het aanbrengen van een speciale autozonwering op de voorrruit. Dergelijke zonweringen zijn vaak tot een klein pakketje op te vouwen en te koop met vrolijke opdrukken. Op de foto een nieuwe kunststof zonwering uit 'the hottest place on earth', Californië, die bij de meeste autoshops te koop is voor rond 17 gulden. Defa Euro pe is de importeur. Informatiedrager vooraan het stuur Handig zijn de pas verschenen hygiëne-sets, verkrijgbaar in drie verpakkingen. De ene bevat wat je onderweg op een toilet nodig hebt: een toiletdekje voor een 'schone zit' op de bril', toiletpapier en een velletje zeep. Een tweede pakje bevat uitsluitend brildekjes en het derde is gevuld met washandjes. Alles van zacht maar sterk papier. De pakjes kunnen in de zak of in een tasje worden meege nomen. Bij de drogist en in warenhuizen zijn deze 'scho ne zaken' voor 1,20 per pakje verkrijgbaar. In het 'autogordelge drag' is de laatste tijd een, zij het lichte, verbetering te constateren. Op de snelweg heeft nu nog 29 procent van de bestuurders geeri gordel om. In 1988 was dat nog 38 procent. Bin nen de bebouwde kom luiden die cijfers respectie velijk 34 en 38 procent. Gordelloze rijders zijn dus zeker nog niet uitgestorven, maar er zit schot in. De stijgende bereidheid om aan de wettelijke plicht van het gordelgebruik te voldoen kan te maken hebben met de vrij fikse boete die daarop staat: qen bestuurder die geen gordel draagt en die drie minderjarige passagiers in de auto heeft riskeert (althans wanneer de achterbank van gor dels is voorzien) een bekeuring van 200 gulden. Eén van de redenen waarom vele rijders geen gordel dragen is dat ze het schuren van de schou derband irritant vinden. Eén van de talloze smoe zen die de politie te horen krijgt is dan ook: 'van die gordel krijg ik gordelroos op m'n schouder'. Daar is overi gens iets tegen te doen. Een 'soft' kussentje dat over het bewuste deel van de gordel met klitteband wordt aange bracht. Het kost nog geen vier gulden en het voorkomt dat schuurge- voel, zelfs als men lichte zo merkleding draagt. Een ander ver haal dat met gordels te ma ken heeft be treft de kinderzitjes. Enige tijd geleden heeft de Consumentenbond 34 zitjes onderzocht, maar de daaruit voortkomende bevindingen zijn in feite achterhaald omdat destijds de zitjes nog in vaste gordels waren gemonteerd. Tegenwoordig heb ben vrijwel alle auto's rolgordels. Een nieuwe test met kinderzitjes in rolgordels le verde een opmerkelijke uitslag op. Bijna de helft van de zitjes die aan de (o.a. bots-)proeven wer den blootgesteld kwam niet verder dan 'redelijk'. Gunstige uitschieters waren de drie ANWB-zitjes Babysitter. King en Peggv. Vooral tijdens de vakantierit kunnen eenvoudige accessoires een uit komst zijn om ergernis te voorko men. De diverse autoshops zijn te genwoordig goed gesorteerd en hebben wel voor ieder probleem een oplossing Een van die voorko mende ergernissen is het nuttigen van drank tijdens het rijden. Daar voor zijn handige houdertjes in de handel waar een beker of geopend blikje even in kan worden neerge zet. En om het kaartlezen te vergemak kelijken zijn er slimme klemmetjes te het dashboard kan worden beves tigd. Het zijn slechts twee eenvoudi ge maar uiterst doeltreffende voor beelden van handige hulpjes voor onderweg die in de autoshops te koop zijn. Een subtiel kunststof hangertje met bescheiden afmetingen, waarin een heleboel relevante gegevens kunnen worden opgeborgen. Dat is in het kort de 'Carfo', een nieuw produkt van Nederlandse bodem, dat onlangs op de markt is gekomen De Carfo kan aan het stuur worden gehan- gen en bevat een papierstrip waar allerlei registratienummers op kunnen worden ge- JtT noteerd, bij voorbeeld van de reisverzeke- C/rA ring, het paspoort, de groene kaart, maar ook telefoonnummers, medische gegevens en namen van gebruikte medicijnen kan men Voor meer informa tie 010 - 4121927.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 28